Zavrieť

Porady

CENY MURARSKYCH PRÁC.

DOBRY DEN PRAJEM.CHCEL BI SOM SA OPYTAT CI BI NIEKTO VEDEL PORADIT V AKYCH CENNOVYCH HLADINACH SA POHYBUJE CENA PRACE ZA METER KUBICKY PRI HRUBEJ STAVBE.
Usporiadat
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Minik Pozri príspevok
Hodinová mzda murára sa odlišuje aj od druhu murára-nie je murár ako murár.
Niekto zoberie 120 sk na hodinu a bude to robiť 20 hodin a niekto zoberie 180 sk na hodinu a tu istú prácu spraví za 10 hodín.Takže všetko je o kvalitách majstra.Nie je pravda že dobrý murári sú v zahraničí,ale skutočnosť je taká že dobrý majstri majú veľa práce a za kvalitnú prácu si vypýtajú aj kvalitný zárobok.Veľa ľudí zaplatí radšej viac peňazí a má pokoj,ako ked vám to niekto urobí za lacný peniaz a potom máte hlavu v smútku z vykonaného diela.Pracoval som ako murár v zahraničí 8 rokov a dali sa tam zarobiť pekne peniaze,ale ked je murár šikovný dokáže tie peniaze poctivou prácou zarobiť aj tu na Slovensku.Ešte jedna vec,nie vždy je hodinová pláca najmúdrejšie riešenie pretože úkolová pláca Vám može ušetriť čas,ale treba zasa hľadieť na kvalitu.Ja osobne pracujem úkolovo a pre známych v hodinovej mzde.Toto je moj názor opierajúci sa o dlhoročné skúsenosti.
Ake prace konkretne vykonavate, ked sa mozem opytat?
0 0
Minik Minik

Minik je offline (nepripojený) Minik

AndrejG Pozri príspevok
Ake prace konkretne vykonavate, ked sa mozem opytat?
Vykonávam viac menej všetky murárske práce,ale moja špecializácia je na jemné filcované omietky.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

My osobne moc nemusíme hodinové sadzby ale sú ľudia čo na úkol pracovať nechcú, výhradne na hodiny. No a tu nie je nič jednoduchšie ako si vypočítať normu. Dáme murárovi hoc aj 200,-Sk na hodinu, ale mu jednoducho povieme že musí splnať dennú normu /čo činí tuším 3,5m3 obvod muriva a pod..../a samozrejme keĎ chce šichníka tak toho si musí sám zabezpečiť, alebo musí na neho vyrobiť.Takže stačí vypočítať za koľko by mal vymurovať danú stavbu, podľa denných úkolových noriem a ked vám vyjde že to musí byť urobené napr za 7 dní tak aj zmluvu /dohodu/ postaviť na 7 dní. Toť môj názor.
0 0
Minik Minik

Minik je offline (nepripojený) Minik

bv_alexandra Pozri príspevok
My osobne moc nemusíme hodinové sadzby ale sú ľudia čo na úkol pracovať nechcú, výhradne na hodiny. No a tu nie je nič jednoduchšie ako si vypočítať normu. Dáme murárovi hoc aj 200,-Sk na hodinu, ale mu jednoducho povieme že musí splnať dennú normu /čo činí tuším 3,5m3 obvod muriva a pod..../a samozrejme keĎ chce šichníka tak toho si musí sám zabezpečiť, alebo musí na neho vyrobiť.Takže stačí vypočítať za koľko by mal vymurovať danú stavbu, podľa denných úkolových noriem a ked vám vyjde že to musí byť urobené napr za 7 dní tak aj zmluvu /dohodu/ postaviť na 7 dní. Toť môj názor.
Ak ma niekto pracovať v hodinovke ,ktora je podložená úkolom,tak to už rovno može robiť na úkol a vynde mu to leppšie ako 200 sk na hodinu a je pod menším tlakom ako na hodinovke podkladanej úkolom.Toť zas mooj nazor a skusenosť
0 0
Vlado.s Vlado.s

Vlado.s je offline (nepripojený) Vlado.s

Taký klasický východniar
Zdravím stavbári, dobre, že ste začali túto tému, ja by som potreboval len maličkosť. Ako sa robí malta?Klasická z piesku, vápna, cementu, vody. V akom pomere je treba všetko zmiešať? Ďakujem.
0 0
Minik Minik

Minik je offline (nepripojený) Minik

Vlado.s Pozri príspevok
Zdravím stavbári, dobre, že ste začali túto tému, ja by som potreboval len maličkosť. Ako sa robí malta?Klasická z piesku, vápna, cementu, vody. V akom pomere je treba všetko zmiešať? Ďakujem.
Zaleží na čo to potrebuješ.
Ak potrebuješ maltu na murovanie tak 10 lopat piesku(0.4),2 vapeneho hydratu,2 cementu
Ak na omietanie tak 10 lopat piesku,4 vapeneho hydratu,1 cementu
0 0
Vlado.s Vlado.s

Vlado.s je offline (nepripojený) Vlado.s

Taký klasický východniar
Minik Pozri príspevok
Zaleží na čo to potrebuješ.
Ak potrebuješ maltu na murovanie tak 10 lopat piesku(0.4),2 vapeneho hydratu,2 cementu
Ak na omietanie tak 10 lopat piesku,4 vapeneho hydratu,1 cementu
Ďakujem Minik, veľmi pomohlo. Je to na omietanie.
0 0
szaboe szaboe

szaboe je offline (nepripojený) szaboe

my máme majstrov ktorí si pýtajú 130 na hodinu. lebo sa to z ytongu viac oplatí na hodinu ako na úkol. vraveli že sa to tak viac oplatí. lebo vraj robili niekomu na úkol a v konečnom dôsledku ho to vyšlo drahšie ako keby robili na hodinu. A nezabudni, že dnes už nieje v móde im nosiť jesť a piť aj tak si vypýtajú takú istú cenu, len ty máš o starosť viac.
0 0
Viera Klimentová Viera Klimentová

Viera Klimentová je offline (nepripojený) Viera Klimentová

Mám podobný problém a práve som hľadala firmu cez internet, ktorá robí murárske práce v blízkosti mojej chalupy. Napísala som požiadavku - potrebujem omietnuť zadný múr na starom dome (200 ročná stavba z kameňa a z hliny). Keď dostanem odpoveď podelím sa s Vami o skúsenosť. Chcela som vedieť za akú cenu mi to môžu urobiť. Poskytla som len rozmery domu - múru 20m x 3m. S murármi mám veľmi zlú skúsenosť. Chcela som vyšpárovať pukliny v jednej miestnosti 2x4x2. Kúpila som v šiestich tubách hmotu na špárovanie za á 130.-Sk, zaplatila som 400 Sk.- chodil to robiť dva dni a o krátky čas som mohla začať znova. Najlepšie je asi klasický spôsob - namiešať riadnu maltu, lebo z tej hmoty som mala viac po stene ako v špáre. Najsť dobrého murára je asi naozaj veľmi vzácne, ale radšej dobrého zaplatiť, ako nešikovného preplatiť.
0 0
Eva M Eva M

Eva M je offline (nepripojený) Eva M

NeMaria Pozri príspevok
Jedina skusenost, ktoru mam je fi. xella (ytong). Za 1 m kubicky pytali 450 Sk. Nakoniec sme nasli majstrov, ktori nam postavili hrubu stavbu za 20000. zatial sme spokojni...
Dobrý deň,
aj mňa by to zaujímalo, kde sa dajú zohnať takí lacní robotníci, lebo sa blíži leto, treba niečo robiť, len tie financie. Mám u rodičov na poschodí s plochou strechou nezastavanú terasu o rozmeroch 10x5 m, a potrebovala by som poradiť približne cenovú reláciu materiálu a práce, ak s tým máte niekto skúsenosti. Ďakujem
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Minik Pozri príspevok
Ak ma niekto pracovať v hodinovke ,ktora je podložená úkolom,tak to už rovno može robiť na úkol a vynde mu to leppšie ako 200 sk na hodinu a je pod menším tlakom ako na hodinovke podkladanej úkolom.Toť zas mooj nazor a skusenosť
Ved prave tato debata je o tom co je vyhodnejsie pre investora anie pre murarov.
szaboe
my máme majstrov ktorí si pýtajú 130 na hodinu. lebo sa to z ytongu viac oplatí na hodinu ako na úkol. vraveli že sa to tak viac oplatí. lebo vraj robili niekomu na úkol a v konečnom dôsledku ho to vyšlo drahšie ako keby robili na hodinu. A nezabudni, že dnes už nieje v móde im nosiť jesť a piť aj tak si vypýtajú takú istú cenu, len ty máš o starosť viac.
Ja som staval pred par rokmi, dorabal som este nedavno a mal som aj brigady. Na tu stravu mam iny nazor. Ked sa stavba robi svojpomocne, to je podla mna to, ze zavolam vsetkych moznych znamych, priatelov a rodinu, ktori u mna robia zadarmo. Hanbil by som sa nedat im aspon dobre najest a vypit. Na takej brigade bolo u mna aj 10 chlapov, ktori jedli a pili. Dat to aj tym trom majstrom, ktori boli u mna za peniaze bolo podla mna samozrejme. Niektore prace robila u mna aj len firma, ale jedlo som im zabezpecil. Nerobil som rozdiely medzi romskymi kopacmi a ludmi z rodiny. Myslim, ze je to akesi ocenenie ich prace. Mal som aj majstrov, ktori odisli bez vyplatenia a stravy skor ako mohli nieco pokazit. Priznavam, ze som mal pri sebe osobu, ktorej som vdacny za to, ze sa postarala o tu stravu. Aj ja som zazil brigady kde sa strava nedavala, alebo len malo. Hanbil by som sa, keby to tak bol u mna. Syty robotnici urobia lepsiu pracu. Gazda ma dost prace okolo stavby. Preco by nemohla buduca pani domu urobit nieco pre tych, ktori jej ho buduju. Kazdy sme sktratka iny.
0 0
Minik Minik

Minik je offline (nepripojený) Minik

Viera Klimentová Pozri príspevok
Najsť dobrého murára je asi naozaj veľmi vzácne, ale radšej dobrého zaplatiť, ako nešikovného preplatiť.
Plne s Vami súhlasím,ale veľa ľudí sa ulakomí na cenu a v konečnom dôsledku prerobia.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Všetko záleží od druhu použitého piesku .
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Všetko záleží od druhu použitého piesku.


Vlado.s Pozri príspevok
Zdravím stavbári, dobre, že ste začali túto tému, ja by som potreboval len maličkosť. Ako sa robí malta?Klasická z piesku, vápna, cementu, vody. V akom pomere je treba všetko zmiešať? Ďakujem.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Tak toto bude téma pre mňa.Všetky ceny sa odvíjajú od ponuky a dopytu na trhu. Ak tu niekto píše ,že platil murarovi 100-120 na hodinu, tak nad tým len žasnem, to muselo byť asi niekde na východnom slovensku. V súčasnosti sa ceny pohybujú od 250 skk/hod.Zo zásady a po zlých skúsenostiach s investormi v hodinovke nerobím, v žiadnom prípade .Nechcem nikoho povolanie znevažovať ,každé má čo to do seba, len si skúste uvedomiť že murárčina je vysokorizikové povovolanie s vysokou chorobnosťou. Murár robí v zime ,na daždi,pod páliacim slnkom , v prievane , na kolenách, v prachu atd.Aj toto zahŕňajú ceny .Ja mám po 20 rokoch strávených v stavebníctve takmer zničené zdravie, a budte si istý ,že to nieje z alkoholu a cigariet.
Určite majú pravdu aj tý čo tvrdia že im murari doničili stavbu, vydel som ich neúrekom.Už za komunistov šli za murarov väčšinou len tý ktorý sa inam nedostali, a tak to aj teraz vypadá.
Ja cenu svojej práce poznám a dokážem dopredu naceniť presnú sumu za výkon. Každý môj zákazník má dopredu vyrátanú sumu a môže si ju porovnať s konkurenciou.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
220870 Pozri príspevok
Tak toto bude téma pre mňa.Všetky ceny sa odvíjajú od ponuky a dopytu na trhu. Ak tu niekto píše ,že platil murarovi 100-120 na hodinu, tak nad tým len žasnem, to muselo byť asi niekde na východnom slovensku. V súčasnosti sa ceny pohybujú od 250 skk/hod.Zo zásady a po zlých skúsenostiach s investormi v hodinovke nerobím, v žiadnom prípade .Nechcem nikoho povolanie znevažovať ,každé má čo to do seba, len si skúste uvedomiť že murárčina je vysokorizikové povovolanie s vysokou chorobnosťou. Murár robí v zime ,na daždi,pod páliacim slnkom , v prievane , na kolenách, v prachu atd.Aj toto zahŕňajú ceny .Ja mám po 20 rokoch strávených v stavebníctve takmer zničené zdravie, a budte si istý ,že to nieje z alkoholu a cigariet.
Určite majú pravdu aj tý čo tvrdia že im murari doničili stavbu, vydel som ich neúrekom.Už za komunistov šli za murarov väčšinou len tý ktorý sa inam nedostali, a tak to aj teraz vypadá.
Ja cenu svojej práce poznám a dokážem dopredu naceniť presnú sumu za výkon. Každý môj zákazník má dopredu vyrátanú sumu a môže si ju porovnať s konkurenciou.
Dávam Ti absolútny súhlas a takýto bodík. Murárčina je drina a šikovnosť. Aj umenie. Keby som ja postavila kúsok múrika, tak sa bezpochyby do päť minút zrúti. A ja veľmi obdivujem postavený domček, ktorý stojí bez ujmy také dlhočinské časy. Mám pred murárskym remeslom veľký rešpekt.A na hodinu 250 možno pri skromnosti akurát.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ty si ešte asi nevidel v práci Nemeckého ( NEMCA ) murára, si buď istý, že by ťa trafil šľak od jedu a z jeho rýchlosti a ceny.
0 0
zajicum zajicum

zajicum je offline (nepripojený) zajicum

kazdy je frajer,ale doktor,postav si sam dom napr...a cena,cas ,doba realizacie atd...mas nato?,,urob si sam"
0 0
pepanius pepanius

pepanius je offline (nepripojený) pepanius

zdravim pohodaci

no ja mam na stavbe majstra (starsi pan pred dochodkom), s ktorym som sa dohodol na 150/hod. za odborne roboty a 100/hod. za menej odborne roboty. Vzdy mu zabezpecim stravu a pivko pocas dna a po praci aj oldomas. Vsetko si robim v podstate sam spolu snim (tzv. vikendovy stavbari). On dava know-how ale aj podava riadny vykon /obcas zenie do roboty on mna a nie naopak/ a ja sa pomaly zaucam remeslu (inak som kancelarska krysa)
-samozrejme ak sa ide nieco robit tak si cez tyzden dopredu nastudujem a pozhanam vsade mozne info co a ako a na vikend sa ide na vec

co sa tyka cien (zatial viem len na hrube murivo) tak sa mi ponukali nasledovne

1500 SKK/m3 muriva - rozmaznani majstri murari z okolia BA
900 SKK/m3 muriva - partia ktora si vsetko dovezie od miesacky az po vodu a o nic by som sa nestaral
600 SKK/m3 muriva - lokalni majstri (taka priem. cena v mojom okoli)

zatial som max. spokojny
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
pepanius Pozri príspevok
zdravim pohodaci

no ja mam na stavbe majstra (starsi pan pred dochodkom), s ktorym som sa dohodol na 150/hod. za odborne roboty a 100/hod. za menej odborne roboty. Vzdy mu zabezpecim stravu a pivko pocas dna a po praci aj oldomas.
zatial som max. spokojny
Tak predsa to este stale ide najt normalneho murara. Chce to ale Tvoju pracu a ucast. Ked to tu citam, uz som myslel, ze dnes stavat ani nie je mozne.
Je ale pravda, ze ak nie je zamestnany a je na vlastnej nohe, asi z toho nevyzije.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať