Zavrieť

Porady

CENY MURARSKYCH PRÁC.

DOBRY DEN PRAJEM.CHCEL BI SOM SA OPYTAT CI BI NIEKTO VEDEL PORADIT V AKYCH CENNOVYCH HLADINACH SA POHYBUJE CENA PRACE ZA METER KUBICKY PRI HRUBEJ STAVBE.
Usporiadat
pepanius pepanius

pepanius je offline (nepripojený) pepanius

ale ano vyzije - u mna je cez vikendy a cez tyzden ma odomna volnu ruku a chodi si po svojich fuskach - cize za mesiac si pride na slusne prachy
0 0
stora stora

stora je offline (nepripojený) stora

Vedeli by ste mi poradiť aj nejakého murára z okolia MI? Ďakujem
0 0
ka.ja ka.ja

ka.ja je offline (nepripojený) ka.ja

Asi pred mesiacom sme začali so zháňaním murárov na stavbu rodinného domu. Nemali sme ani šajnu o tom, na koho sa obrátiť, koľko peniažkov si na to nachystať, lebo úprimne Vám poviem, rozpočtárske ceny sa nám moc nezdali... (rozpočet na murovanie obvodových múrov z ytongu 375 - 4783,8 Sk/m3 (materiál+práca))
Troška mi nazačiatku pomohla táto debata, tak do nej pridám naše skúsenosti, ktoré sme získali, možno niekomu budú užitočné.
Na začiatku sme si podali inzerát, ak sa nám neozvalo 100 ľudí, tak ani jeden (to asi v dôsledku zúriacej krízy), ale cenové ponuky, poviem Vám narovinu krízové väčšinou neboli. Boli takí, čo chceli byť platení od hodiny - rôzni - 130-250 Sk na hodinu, boli takí, čo chceli robiť jedine na úkol 350-900 korún za kubík muriva pri obvodových múroch; 100-300 korún za m2 murovania priečok (125mm), priečky chcel na kubíky murovať len jeden a to za 700 korún. Za m2 omietok chceli 100-200 korún. Všetko len za prácu. Nakoniec sme sa dohodli s trojčlennou partiou za 500 korún za kubík obvodových múrov, 120 za murovanie m2 priečok a 100 za m2 omietania.
Teraz v pondelok začali murovať obvodové múry - dnes - vo štvrtok na poludnie to už to majú hotové - 40 kubíkov je toho, takže za 20 tis. korún máme obvodové múry. Takže, keď si to prepočítam na hodiny je to 3 ľudia x 40 hodín - 120 hodín, jeden kubík teda vymurovali za cca 3 hodiny.
Keď to zhrniem - ytong sme kúpili so 17% zľavou oproti cenníku - za 2901 korún/kubík + práca 500 korún/kubík = 3401 korún/kubík.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Ka.ja lacno a rýchlo. Ak je to ešte aj kvalitne, tak je všetko OK. Niektoré z chýb : nepreväzovanie obvodových a vnútorných nosných priečok, nechávanie veľkých medzier medzi blokmi pri dorezávaní- dobetónovanie murovacou maltou a tým vznik tepelných mostov, nedodržanie výšky múrov (potreba vyrovnávacieho venca, dosť často aj krivé steny(hrubšia omietka- vyššie náklady) ... Ak je toto v poriadku, tak gratulujem.
0 0
pucifalek pucifalek

pucifalek je offline (nepripojený) pucifalek

cca o mesiac začíname a s majstrom sme dohodnutí na hodinovke. 150skk/hod., čo je optimálna cena. bude mať nejakých 2pomocníkov, takže je to v pohodke. poznáme ho, oslovili sme ho na odporúčania mnohých ľudí, ktorým min.rok vystaval dom. tiež by to malo byť tak nejak do 20tisíc hrubá stavba
0 0
titiko20 titiko20

titiko20 je offline (nepripojený) titiko20

dad111 Pozri príspevok
Nesuhlasim. Kolki z nas tomu rozumieme. Je predsa rozdiel vymurovat rovny mur z ytongu hrubky 45 cm a murovat priecky z hrubky 10 cm a mnozstvom rohov. Ako to chces dohodnut pri cene za kubik muriva, zaplatis rovnako? Ak dohodnem hodinovku staci mi pozerat a nahanat kazdeho, ktory sa na chvilu narovna. Pred kazdou etapou dohodnem casovu narocnot prace s tym, ze platim len skutocne odpracovany cas. Ak nemam na to cas, najdem a zaplatim si na to dochodcu.
My priecky robime nie v kubikoch, ale metroch stvorcovych. okolo 300 za meter
0 0
fiveten fiveten

fiveten je offline (nepripojený) fiveten

Ahoj Nemaria, aj ja by som chcel kontakt na tych majstrov co Ti postavili hrubu stavbu za taky peniaze..ak je to ovsem eticky mozne. dakujem pekne a zelam pekny den
0 0
spanielka21 spanielka21

spanielka21 je offline (nepripojený) spanielka21

Ahoj, nemohla by som sa spytat na kontakt na taku firmu, alebo nemate niekto referncie na murarov v okoli Kosic? Dakujem
0 0
majkl. majkl.

majkl. je offline (nepripojený) majkl.

omyl sorry
0 0
Martin222 Martin222

Martin222 je offline (nepripojený) Martin222

Hej , včera u mna boly murari a pytali 100euro na den a boly traja takže by som mal paltit volakomu 3300sk na den ?? A to čo už je, to nema nič spoločneho zo zdravým rozumom. Asi by sa maly všetci zamysliet nad tym čo pytaju, lebo už nevedia čo pytať.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Martin222 Pozri príspevok
Hej , včera u mna boly murari a pytali 100euro na den a boly traja takže by som mal paltit volakomu 3300sk na den ?? A to čo už je, to nema nič spoločneho zo zdravým rozumom. Asi by sa maly všetci zamysliet nad tym čo pytaju, lebo už nevedia čo pytať.
Práve včera som pripravoval zmluvu živnostníkovi - murárovi, kde sme sa dohodli na 4,- EUR na hodinu.
0 0
Martin222 Martin222

Martin222 je offline (nepripojený) Martin222

Tak to gratulujem , ked ta robota bude kvalitna tak si dobre pochodil.
0 0
Publicum Publicum

Publicum je offline (nepripojený) Publicum

Normalna sadzba je 200 SKK/hodina...pomer cena/vykon...vyrazne nad a vyrazne pod by som zvazil...
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Publicum Pozri príspevok
Normalna sadzba je 200 SKK/hodina...pomer cena/vykon...vyrazne nad a vyrazne pod by som zvazil...
Chceli sme toho murára zobrať do pracovného pomeru, no on chcel na živnosť a to si ju iba išiel vybaviť. Šéf mu ponúkol takúto sumu na hodinu, on súhlasil.
Mali sme nahlásené voľné miesta murárov na úrade práce. Chceli sme prijať 10, no horko ťažko sme našli dvoch, nemali záujem ísť do pracovného pomeru.
A to, že je nezamestnanosť.
0 0
lakon lakon

lakon je offline (nepripojený) lakon

Martin222 Pozri príspevok
Hej , včera u mna boly murari a pytali 100euro na den a boly traja takže by som mal paltit volakomu 3300sk na den ?? A to čo už je, to nema nič spoločneho zo zdravým rozumom. Asi by sa maly všetci zamysliet nad tym čo pytaju, lebo už nevedia čo pytať.
VERONIKA6 Pozri príspevok
Práve včera som pripravoval zmluvu živnostníkovi - murárovi, kde sme sa dohodli na 4,- EUR na hodinu.
Martin222 Pozri príspevok
Tak to gratulujem , ked ta robota bude kvalitna tak si dobre pochodil.

4€/hod x min.10hod (normalnemu murarovi sa v sezone menej na den neoplati) = 40€/osoba a den u teba boli 3 = 120€/den, takze si podla vsetkeho dostal slusnu ponuku (100€).
Ak sa murar zivnostnik chova zodpovedne a nemysli len na okamzitu spotrebu, zaplati si aspon zakladne poistenia ked uz nie vsetky odvody a dane a ma z tych 120sk/hod nejakych 80sk/na hodinu co nieje vobec prehnane.

Dolezite je osetrit si to potom tak aby dobu ktoru u teba stravia nepreflakali a spravili co maju. Podla mna je lepsie sa dohodnut na cene za jednotlive prace (casti diela). potom sa murari budu nahanat sami, aby toho stihli co najviac.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

VERONIKA6 Pozri príspevok
Chceli sme toho murára zobrať do pracovného pomeru, no on chcel na živnosť a to si ju iba išiel vybaviť. Šéf mu ponúkol takúto sumu na hodinu, on súhlasil.
Mali sme nahlásené voľné miesta murárov na úrade práce. Chceli sme prijať 10, no horko ťažko sme našli dvoch, nemali záujem ísť do pracovného pomeru.
A to, že je nezamestnanosť.
Mám z toho pocit že ten chudák "murár" ani nevie o čom je reč. 4E/hod je žalostne málo. Z toho sa živnostníkovi vyžiť nedá. Ak odrátaš dane, odvody, náradie, dopravu... Nehovoriac o tom, že cez zimu si moc neškrtne.Ale o všetkom hovorí fakt, že si iba išiel vybaviť živnosť. Mám obavu, či cestou nechce stihnúť aj nejaké školenie o tom ako sa vlastne muruje.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Osobne by som nešiel do hodinoviek, ak by som si niekoho dojednával na prácu. Už tu bolo písané, že "dozeral by som na nich". To fakt chce nad nimi stáť celý deň??? A aj pri takomto "dozore" sa dá robiť na pol plynu. Suma za dielo je určite najlepšia. Majstri vtedy nemajú záujem naťahovať čas. Ak spravia čo bolo treba, dostanú dohodnutú sumu a všetci sú spokojní.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Vedel by mi niekto napísať ako sa pohybujú ceny murárskych prác Košický kraj v dnešnych časoch krízy?
Ytong Lambda 375
Porotherm 30 P+D
Porotherm 30 Profi
Porotherm 38 P+D
Porotherm 38 Profi
0 0
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

Som z toho zufaly, kolko si dokazu pytat ludia, ktory sa nikdy poriadne neucili, ostali pri lopate a teraz su majstri sveta..... Ja robim inziniersku robotu, mam kopu zodpovednosti, stale musim studovat nejake vydrbane zakony a normy a ani zdaleka nemam taky plat ako murari.

Rozmyslam, ze zmenim na cas robotu......
Je to hanba celeho naroda, ze sme im dovolili ist az na taketo ceny. A keby aspon urobili kvalitne a zodpovedne. Ale pri mojej stavbe som sa s takym pristupom takmer nestretol. Nechcem robit reklamu, ale len pracovnici zo Ziliny, co mi liali anhydrit, urobili svoju robotu poctivo, rychlo, nacas a bez nejakej spiny. Za to im vdaka.
0 0
Furko Furko

Furko je offline (nepripojený) Furko

Postavil som hrubú stavbu s firmou dohodou na hodinovku, ale tým som skončil, krov a strechu som si už dohodol na konkrétnu sumu za prácu, to nemám nervy na to stále niekoho kontrolovať či robí alebo nerobí, takto nech si robí koľko chce, ja zaplatím iba toľko koľko sa dohodnem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať