Zavrieť

Porady

Internetovy obchod - zvladli ste to? Podelte sa o skusenost...

Ahojte,

Zaoberam sa uz nejaku dobu myslienkou predavanie urciteho tovaru cez Internet a tak hladam tu a tam rozne informacie a waaaaw, zrazu som pri svojich potulkach internetom nasla toto forum. Aka vynikajuca myslienka, uz som si nasla kopec veci tu, co som netusila, dakujem J

Xcela by som sa spytat tych z Vas, ktori skusili podnikanie cez Internet, ake su Vase skusenosti, ak ste ochotni sa podelit, co Vas zaskocilo, prekvapilo, co by ste odporucili, comu by sa mal clovek radsej vyhnut.

Vedeli by ste mi poradit, existuju nejake hostingove servery, na ktorych sa da vybudovat web stranka aj s obchodom, ktore uz maju zabudovany nakupny kosik? Nemam skusenosti s web dizajnom, ale rada by som si robila vsetko sama (ak je to zvladnutelne (?)) a tak by bolo dobre, keby ten system mal zabudvany aj redakcny system. Mate s tymto skusenosti? Moze si laik sam viest niekde stranku a Internet shop a sam si ju updatetovat? Mate nejake napady a odporucania?

Jeden den sa mi zda celkom zvladnutelne takto “podnikat” na dalsi den mam chut zobrat nohy na plecia a celu myslienku vzdat. Ale potom si hovorim, krok po kroku, mozno z toho nieco bude a ak nie, tak aspon si budem moct povedat, ze som to skusila…. Je tu niekto, kto zacal prevadzkovat internet shop viacmenej ako “hobby” popri svojich inych aktivitach a podarilo sa?

Vidim, ze tu sa budem asi viacej zdrziavat J

Dakujem Vam a zelam vela uspechov, tesim sa na “porady”… J

Idulas
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Idulas Idulas

Idulas je offline (nepripojený) Idulas

Dakujem Vam za odpovede a typy. Mrknem na tie stranky, co sa tu pospominali a potom budem zase asi "otravovat" skusenejsich... :-) Pekny den.

Idulas
0 0
adrive adrive

adrive je offline (nepripojený) adrive

Ako jendoznačne najlepší a najpoužívanejší open source eCommerce systém je osCommerce alebo ZenCart (javí sa mi ako fork osCommerce).

Ak sa niekto ako laik púšťa do takejto veci (sprevádzkovanie si riešenia sám), musí sa pripraviť na množstvo štúdia, ktoré musí podstúpiť pri prispôsobovaní. Ono to nie je len hurá stiahnem a niečo pošťukám. Ak bude treba zmeniť chovanie eshopu mierne, treba vedieť PHP, ak bude treba troška zmeniť design, treba vedieť HTML/CSS ak bude treba nejaké "interaktívne featurky" treba vedieť JavaScript. Nejaví sa mi to ako hurá systém dnes podnikám.

Zvlášť potrebné pri internetovom obchode je SEO - Search Engine Optimalization. Nestačí obchod len mať, treba, aby si ten obchod zákazník aj našiel. Vo veľmi súťaživých odvetviach to nie je ľahké a trvá to roky...

Pokiaľ to budete brať ako hobby a budete sa o tom najprv dlho vzdelávať, možno vás to začne baviť a po niekoľkých rokoch začnete žať úrodu, pokiaľ však nie ste trpezlivý, určite siahnite po nejakom komerčnom riešení, alebo za pár drobných isto zoženiete študenta, ktorý vám prispôsobí open source riešenia podľa vaších predstáv...
0 0
majklsvk majklsvk

majklsvk je offline (nepripojený) majklsvk

Mam tiez v plane zalozit e-shop. Dopisujem si emaily s viacerymi firmami poskytujucimi e-obchody. Nie su mi ale jasne rozdiely medzi internetovymi obchodmi za 10.000Sk a za 80.000Sk V com su lepsie tie drahsie?
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
najlepšie bude si ten eshop vyskúšať spravovať. To by tie firmy nejako mali vedieť zabezpečiť. v Tej 80 000 verzii sa ksús opýtať na čo najjednoduchšiu varinatu toho šopu, aby si to mohol porovnať s tým za 10 000. Možno máš v tom drahom kopec modulov čo nevyužiješ.
0 0
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

falap Pozri príspevok
najlepšie bude si ten eshop vyskúšať spravovať. To by tie firmy nejako mali vedieť zabezpečiť. v Tej 80 000 verzii sa ksús opýtať na čo najjednoduchšiu varinatu toho šopu, aby si to mohol porovnať s tým za 10 000. Možno máš v tom drahom kopec modulov čo nevyužiješ.
...pripadne to robi uz taka velka firma, ze vo vlastnej rezii uz nie je schopny stanovit nizsiu cenu za e-shop.
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
práve som zistil, že http://www.firemnastranka.sk/ a http://www.biznisweb.sk je úplne to isté. Oba sú postavené na tom istom redakčnom systéme: Flox.

Free eshopy:
Skúšam si OScommerce a pred tým som skúsil aj Virtuemart na Joomle. Tento OScommerce mi na tom istom hostingu ide rýchlejšie a lepšie sa mi s ním robí. Inštalácia je o máličko jednoduchšia ako na Virtuemart.

Ale najlepšie sa mi robilo s tým komerčným Floxom ( biznisweb a firemnastranka). Možno preto, lebo to robia slováci a nie je to len (nedokonale) preložené.
Zas v tom OScommerce je už zabudovaná multijazyčnosť. V komerčných systémoch by to bolo asi dosť drahé. Ak by chcel niekto expadnovať :-)
Naposledy upravil Filip Glasa : 12.03.08 at 15:21
0 0
majklsvk majklsvk

majklsvk je offline (nepripojený) majklsvk

Ahojte poradaci - poradte prosim. V kamennom obchode si kupite tovar a vystavia vam blocik z pokladnice, na zaver dna sa robia uzavierky denne, na konci mesiaca mesacne. V e-shope vystavim zakaznikovi za tovar fakturu ale kedze nemam registracnu pokladnicu denne a mesacne uzavierky netlacite?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
majklsvk Pozri príspevok
Ahojte poradaci - poradte prosim. V kamennom obchode si kupite tovar a vystavia vam blocik z pokladnice, na zaver dna sa robia uzavierky denne, na konci mesiaca mesacne. V e-shope vystavim zakaznikovi za tovar fakturu ale kedze nemam registracnu pokladnicu denne a mesacne uzavierky netlacite?
Keď nemáš reg.pokladňu, tak nemáš z čoho tlačiť dennú a ani mesačnú uzávierku.
0 0
majklsvk majklsvk

majklsvk je offline (nepripojený) majklsvk

dobre, ako to potom funguje v eshope? Nechavam si len kopie faktur ktore potom zanesiem s uctovnicke?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
majklsvk Pozri príspevok
dobre, ako to potom funguje v eshope? Nechavam si len kopie faktur ktore potom zanesiem s uctovnicke?
Faktúry a doklady o úhrade tých faktúr.

P.S. Tvoja účtovníčka by mala vedieť, čo všetko jej musíš odovzdať.
0 0
majklsvk majklsvk

majklsvk je offline (nepripojený) majklsvk

doklad o uhrade faktury? to su vypisy z uctov?
Aky program pouzivat na faktury?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
majklsvk Pozri príspevok
doklad o uhrade faktury? to su vypisy z uctov?
Aky program pouzivat na faktury?
Keď platia na účet tak áno.

Na výber softu:

http://www.porada.sk/f9-uctovne-a-ine-softvery.html
0 0
Aneta78 Aneta78

Aneta78 je offline (nepripojený) Aneta78

Nestacim sa divit....zaoberam sa predajom e-shopu a dovolim si tvrdit kvalitneho, ale tie ceny, co tu boli spominane su fakt prehnane....nebudem pisat o tom mojom, aby to nebola reklama, ale nedalo mi nereagovat
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

Aneta78 Pozri príspevok
Nestacim sa divit....zaoberam sa predajom e-shopu a dovolim si tvrdit kvalitneho, ale tie ceny, co tu boli spominane su fakt prehnane....nebudem pisat o tom mojom, aby to nebola reklama, ale nedalo mi nereagovat
posli mi sukromnu spravu, kde mas ty eshop. dik
0 0
maaya maaya

maaya je offline (nepripojený) maaya

Aneta78 Pozri príspevok
Nestacim sa divit....zaoberam sa predajom e-shopu a dovolim si tvrdit kvalitneho, ale tie ceny, co tu boli spominane su fakt prehnane....nebudem pisat o tom mojom, aby to nebola reklama, ale nedalo mi nereagovat
Posli ja mne. Diky.

PS: aj cenu.
0 0
Aneta78 Aneta78

Aneta78 je offline (nepripojený) Aneta78

nemozem poslat SS, piste mi na aneti@pobox.sk
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Ahojte, aj ja si idem zriadiť e-shop. Dala som si do fi Weby-group.sk zistiť cenovú ponuku a poslali mi nasledovné:
No, priznám sa som z toho jeleň. Môžem Vás poprosiť o názory, pripomienky, mne sa to zdá byť cenovo prehnané.

1) Uniobchod zahrňa katalog:

Zobrazovanie produktov - obsah: názov produktu, objednávkové číslo produktu,obrázok produktu, krátky popis, dlhý popis,cena s DPH, cena bez DPH,ikona košíka,ikona fotogalérie, ikona príloh, novinky,výpredaj, akcia,registrácia do obchodu

Vyhľadávanie - základné v module obchodu za cenu 11 781,- s dph.

2)Grafické nastavenie softvéru uniobchodu, kalalógu za 8 270,- s dph

3)U1 UNIsite -LITE, Design+ Editor -PW. školenie-unisite, práca s modulmi, weditor, admin panel za 1785 ,- s dph

4) U2 Unisite obchod -design PW. školenie - Pridávnie a práca s modulmi obchodu - Wkat,nák.košík,Prilohy, Fotogaléria, za cenu 1 785,- s dph

Celková cena by ma za to všetko vyšla : 23 621,- SK

Cenová ponuka za domenu a hosting:

1) Prevádzkový poplatok/rok za doménu .sk 714 s dph ročne
2) Klasik ročne
Obsahuje: 2 000 MB priestoru, 30 e-mail kont, 3 FTP, 2 000 MB prenos dát,podpora PHP 4 aj 5, podpora MySQL, pre 3 domény, denne generované podrobné grafické štatistiky návštevnosti stránok, virtuálna kancelária, prístup k pošte cez web rozhranie odkiaľkoľvek na svete bez potreby špeciálneho softvéru - webmail, antispamová, antivírová kontrola prichádzajúcej pošty, neobmedzený počet emailových adries, možnosť notifikácie a presmerovania emailov na mobilný telefón, zálohovanie databáz každých 24 hodín,
zálohovanie ftp priestoru každých 24 hodín. za 2553,- s dph.


Celková cena 3267,-

A ked spočítam 3267 ´plus 23621 = 26888,- čo je podľa môjho názoru mocccccc.

Prosím Vás poraďte mi.
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
ceny eshopov: rovnako ako keď idete kúpiť bicykel, ktorý si môžete kúpiť od 2000 korún do 200 000.
Zadajte si dopyt za cenu, ktorú zvládnete zaplatiť napr. tu:
http://webtrh.cz/f11
Ja som si nechal robiť eshop za 10 000 aj za 40 000. Podľa toho čo od eshopu čakám a koľko si na ten projekt môžem dovoliť.
0 0
pampy pampy

pampy je offline (nepripojený) pampy

Ahojte poradaci, chcem poprosit o radu ohladom fungovania e-shopu a uctovnych veci okolo... Zriadili sme si e-shop (predaj oblecenia), zatial len zaciname a z toho, co citame mame hlavu v smutku Sme uplnu zaciatocnici v tychto veciach a radi by sme poprosili o radu, co a ako robit, co musime mat. Zatial sme predali len par kuskov oblecenia, nakupili zopar veci, no faktury sa pomaly hromadia a nevieme co a ako... Zaujimalo by nas:
1. kazdy z vas mate nejaky uctovny soft? Bez toho sa neda fungovat ani v tych zaciatkoch?
2. cital som o skladoch, no akosi nam to nie je jasne. Treba viest evidenciu skladu aj pri e-shopoch? Tie veci, ktore su v ponuke na webe mame doma...
3. Ak teda nieco nakupime, treba v softe vypisovat prijemky do skladu a v pripade predaja vydajky? Alebo niecomu zle rozumieme? Co v pripade, ak clovek soft nema...
4. Co treba odkladat - ak objednavame tovar z velkoskladu, treba si ukladat aj "objednavku" (papoerovu) alebo to vobec nie je potrebne. Co v pripade ze clovek nakupuje tovar osobne- je vobec "objednavka" t.j. papier potrebny (mat ho niekde odlozeny)?
5. Ospravedlnujem sa za absolutne laicke otazky, ale sme v tomto uplne novi a radi si nechame poradit. Vacsina diskusii tu na porade je uz na tak vysokej urovni, ze ako zaciatocnikom nam to nie je celkom jasne, co clovek na zaciatok musi mat a co nie.
Dakujeme...
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

pampy Pozri príspevok
1. kazdy z vas mate nejaky uctovny soft? Bez toho sa neda fungovat ani v tych zaciatkoch? môžeš si robiť aj ručne účtovníctvo a sklad, len už je dosť firiem , ktoré pre "malých" podnikateľov ponúkajú soft aj zadarmo
2. cital som o skladoch, no akosi nam to nie je jasne. Treba viest evidenciu skladu aj pri e-shopoch? Tie veci, ktore su v ponuke na webe mame doma...ak nakupuješ tovar za účelom predaja musíš robiť sklad /je jedno kde máš tovar uskladnený. Ako potom budeš vedieť či Ti náhodou niečo nechýba - na konci roka musíš urobiť inventúru a zapísať zostatok do "výkazu" k DP
3. Ak teda nieco nakupime, treba v softe vypisovat prijemky do skladu a v pripade predaja vydajky? áno Alebo niecomu zle rozumieme? Co v pripade, ak clovek soft nema... v Elite, Šeft-e zakúpiš skladové karty , príjemky, výdajky - a môžeš robiť ručne, alebo si vytvoríš v PC sama
4. Co treba odkladat - ak objednavame tovar z velkoskladu, treba si ukladat aj "objednavku" (papoerovu) alebo to vobec nie je potrebne. ak ste niečo niekomu zaslali, tak si to tiež uchovajte. Co v pripade ze clovek nakupuje tovar osobne- je vobec "objednavka" t.j. papier potrebny (mat ho niekde odlozeny)? nie je
5. Ospravedlnujem to sa ozaj nemusíš sa za absolutne laicke otazky, ale sme v tomto uplne novi a radi si nechame poradit. Vacsina diskusii tu na porade je uz na tak vysokej urovni, ze ako zaciatocnikom nam to nie je celkom jasne, co clovek na zaciatok musi mat a co nie.
Dakujeme...
..v texte
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať