Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Hoci je táto téma venovaná orchideám ( tie mám krásne) chcela by som sa opýtať, či niekto nevie prečo mi fikus "EXOTICA" zhodil skoro všetky listy. Hoci vypúšťa nové lístky, je ich veľmi málo a tiež niektoré schnú.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

nejaký prievan?
1 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

Tiež odporúčam každú novú dezinfikovať alebo izolovať,ja som si tak nakazila a potom vyhodila 21 orchideí,už sa mi ich nepodarilo zachrániť.
0 0
Andrea1530 Andrea1530

Andrea1530 je offline (nepripojený) Andrea1530

Som maminka na materskej dovolenke ...viac
Poradi mi niekto? dostala som nedavno orchideu a na substrate mala pavucinu, tak som ju dala do inej izby pre istotu aby som nahodou nenakazila niecim ostatne orchidee, viete mi niekto poradit ako urobit tu dezinfekciu pre istotu? ......a ci vadi to ze mala tu pavucinu na substrate.
0 0
Jozef0007 Jozef0007

Jozef0007 je offline (nepripojený) Jozef0007

Ahoj, obcas byvaju male pavuciky v substrate. Pokial ti orchidka nekvitne, tak najjednoduchsie je vybrat ju von zo substratu, a pekne vysprchovat vodou 24C cirka, substrat prelej vriacou vodou a je done.......pockaj kym vychladne, alebo ho schlad po preliati vlaznou vodou, orchidku daj spat a mas hotove.
0 0
Andrea1530 Andrea1530

Andrea1530 je offline (nepripojený) Andrea1530

Som maminka na materskej dovolenke ...viac
Chapem, dakujem pekne... no uz len potom pockat kym dokvitne a urobim to, zatial ju necham oddelene od ostatnych.
0 0
Andrea1530 Andrea1530

Andrea1530 je offline (nepripojený) Andrea1530

Som maminka na materskej dovolenke ...viac
A este niečo.....presadzala som si orchideu a mala na boku keiku tak som ju chcela odelit pretoze rastla krivo do crepnika, mala uz pekne korene. po odeleni vsak odpadlo srdiecko samo od seba , zasadila som ju spät pretoze sa mi zda ze rastiie novi listok vyzera to tak aspon.....chcem sa opytat prezije keika takto?
0 0
Jozef0007 Jozef0007

Jozef0007 je offline (nepripojený) Jozef0007

Srdiecko odpadlo samo od seba....divne veru. Pokial ma dobre korene v substrate a zdrave listy, prezit moze, ale presnu odpoved zistis, ked si pockas.
0 0
Alanya2 Alanya2

Alanya2 je offline (nepripojený) Alanya2

som, kto som..
nieco co mi kvetne..Dendr.phal., Dracula erythrochaete, Vanda
orchideee 125.jpg  
orchideee 106.jpg  
orchideee.jpg  
1/1
4 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
krásne !!! draculka je aká?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Jozef0007
Srdiecko odpadlo samo od seba....divne veru. Pokial ma dobre korene v substrate a zdrave listy, prezit moze, ale presnu odpoved zistis, ked si pockas.
Co je na tom divne..hniloba srdiecka....odpadne same ostanu nejake listy....bud vyzenie po case novu rastlinku z boku,alebo skape....podla toho kde je chytena od hniloby....
0 0
Alanya2 Alanya2

Alanya2 je offline (nepripojený) Alanya2

som, kto som..
andersenka
krásne !!! draculka je aká?
Draculka je hned pod tou prvou fotkou..treba preklikat fotky :-)
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
viem, ale myslela som presný názov ;-)
0 0
Alanya2 Alanya2

Alanya2 je offline (nepripojený) Alanya2

som, kto som..
andersenka
viem, ale myslela som presný názov ;-)
Aj názov je v texte :-) Dracula erythrochaete a čoskoro mi zakvitne ďalšia Dracula, konkrétne Dracula severa
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Začalo rozkvitať dendrobium marie noel

3 0
Alanya2 Alanya2

Alanya2 je offline (nepripojený) Alanya2

som, kto som..
nadherneee..mne teraz kvitne Den.nobeli
orchideee 168.jpg  
2 0
Jozef0007 Jozef0007

Jozef0007 je offline (nepripojený) Jozef0007

Ahojte, dnes som sa konecne odhodlal preriedit moju zbierku orchidiek. "Za obet" padla tretina, teda asi 9 dendrobii phala a zo 5 velkokvetych phal. Cirka pred tyzdnom sli prec aj Cymbidia, Oncidia a ine. Masdevallie a botanicke orchidky som nechal vsetky. Takisto som dnes po prvy krat za moju historiu pestovania orchidiek pouzil chemiu, konkretne Cyper 0,5 a to za ucelom konecneho zlikvidovania vsetkych malych zaskodnikov. Dam vediet o par tyzdnov ako to dopadlo.
0 0
Hamletka Hamletka

Hamletka je offline (nepripojený) Hamletka

Ahojte prosím Vás neviete mi povedať čo mi to rastie na Vande? Mám hneď dva výhonky a neviem čo je čo.
20140817_122805.jpg  
0 0
Jozef0007 Jozef0007

Jozef0007 je offline (nepripojený) Jozef0007

Vlavo vyzera na malu Vandu, vpravo tazko povedat.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Kvitnú krajšie ako keď sme ich kúpili
Naposledy upravil kukučka : 26.08.14 at 23:35
orchidky 1.jpg  
orchidky 2.jpg  
orchidky 3.jpg  
orchidky 4.jpg  
1/1
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať