Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja nehnojim uz roky....stoja vo vode.....posadnutost skoncila......a rastu aj bez nej
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lujza.j
Ja nehnojim uz roky....stoja vo vode.....posadnutost skoncila......a rastu aj bez nej
Tuším si to presne vystihla, kedysi som prevárala vodu, zaôievala, prebytok vylievala. Teraz skor na ne kašlem, polievam tuším raz za dva týždne, aj to nepravidelne, par kvapiek hnojiva občas dám, ale to len preto, elbo ho mám kúpené a neviem, jak ho inak zlikvidovať. Inak nič. Akurát teda zjavne majú dobré svetlo. Čím menej sa tomu človek venuje, tým sú lepšie. A to som nakupovala vyradené v baumaxe po nejakých 50 centov. A oni sa spamatali. Uz som ich aj množila, lebo miesto kvetov kejka bola....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Daska...ja uchylacka maximalna..som bola....ano mam ich teraz na haku....ak sa mi podari dam foto...ako niektore ziju..kvitnu....ziadny substrat....na spodku keramzit a voda.....korene nasrobovane v keramickom puzdre a hotovosu to parazity....na stromoch....naco im je substrat...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lujza.j
Daska...ja uchylacka maximalna..som bola....ano mam ich teraz na haku....ak sa mi podari dam foto...ako niektore ziju..kvitnu....ziadny substrat....na spodku keramzit a voda.....korene nasrobovane v keramickom puzdre a hotovosu to parazity....na stromoch....naco im je substrat...
ja furt rozmýslam, preo niekto radí presázať. V živote som orchideje nepresádzala, ke´d majú týh vzdušných koreňov príliš veľa, že to vytlača z črepníka, tak to ostrihám
Presne ako hovoríš, je to parazit, je to zvyknuté na tvrdé podmienky....
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja "presadzam" uz len takto..... Vzdusne nestriham.....ak su povodne stare....fiknem prec...urobis omladenie.....a pouzijes vzdusne nove......vyskusala som to davno na jednej....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

no vidíte,ja sa nejako moc ani nestarám,a aj tak sa im u mňa nedarí
zatiaľ iba tejto,ale o nej som sa dočítala,že rastie jak besná a množí sa ako burina tak uvidím....
IMG_1786.JPG  
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

niekedy treba chviľu hľadať, kým jej nájdeš dobré svetlo. Pripomenula si mi, že ja som zatiaľ nemala s dvoma druhmi úspech, jedno bolo dosť podobn tomuto a na druhe sa dali nejaký škodcovia, tak v rámci záchrany som ho musela zlikvidovať.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

zatiaľ som mala iba tie klasické,čo sa vyskytujú v hypermarketoch,o tejto som ani nevedela,že to je orchidea,až keď som názov vygúglila....a už som aj zabudla,že ako sa to volá
svokra ich má na okne a po čase prestanú kvitnúť,iba listy vyháňajú,tak minule ma s orchideou vyhodila,že už nechce
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ak su pri okne nie je problem......ak sa stale premiestnuju...nemaju to radi....dnes sa to da kupit za facku....a aj polozdochnute v horbachu..alebo inde....za polovicu..za 1e alebo 50 cent uz ee...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lujza.j
Pred rokom kupena...ze kvetny stol vyrasta zo srdiecka som si vsimla az pri pokladni...uz som mesla vymienat.....obvykle sa hovorilo,ze to je koniec orchidky....iba ak by vyhnala novu rastlinku.....vyhnala
Tato.bojuje....kvitne vyse roka....este z toho stvola...co rastie zo srdiecka.....dohnala kvety na kocekoch.....inak by som strihla celu prec.....nech ide energia do novej....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
Ak su pri okne nie je problem......ak sa stale premiestnuju...nemaju to radi....dnes sa to da kupit za facku....a aj polozdochnute v horbachu..alebo inde....za polovicu..za 1e alebo 50 cent uz ee...
nepremiestňujú
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ak su na parapete...cize dostatok svetla....v zime ziadny chlad z rozcapeneho okna ....zalievka ok...musia kvitnut.....ja nekurim....takze teplota v byte....nie je trenkova....
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

lujza.j
Ak su pri okne nie je problem......ak sa stale premiestnuju...nemaju to radi....dnes sa to da kupit za facku....a aj polozdochnute v horbachu..alebo inde....za polovicu..za 1e alebo 50 cent uz ee...
náááhodou som kúpila po eure 6 ks - dva sa porúčali a ostatným sa začína dariť
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

a mimochodom dnes pribudlo do zbierky dendrobium biele s jemne fialkovými končekami lupienkov
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

willma
lujza.j
Ak su pri okne nie je problem......ak sa stale premiestnuju...nemaju to radi....dnes sa to da kupit za facku....a aj polozdochnute v horbachu..alebo inde....za polovicu..za 1e alebo 50 cent uz ee...
náááhodou som kúpila po eure 6 ks - dva sa porúčali a ostatným sa začína dariť
Tak mala si stastie....u mna uz tak lacno ee....a potom moje parapety su full
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

willma
a mimochodom dnes pribudlo do zbierky dendrobium biele s jemne fialkovými končekami lupienkov
dendrobium je krásne. mne to furt napadne niečo - také malé chumáčiky. aj som s tým dlho bojovala, ale nakoniec som to vzdala.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

tu je krásavica
dendrobium nobile.jpg  
3 0
mirooooo mirooooo

mirooooo je offline (nepripojený) mirooooo

miroooooo
0 1
mirooooo mirooooo

mirooooo je offline (nepripojený) mirooooo

mne zakvitli dendrobie tešim sa pridavam foto
DSC_3680.jpg  
DSC_3681.jpg  
1/1
2 0
zmurka zmurka

zmurka je offline (nepripojený) zmurka

Vedeli by ste mi prosim poradit. Mam jednu orchideu, pred pol rokom som ju cca presadila do vacsieho crepnika, lebo z maleho uz trcalo strasne vela korenov. Krasne mi kvitne, rozrasta sa na vsetky strany. Ale zacali sa mi tie korene akoby dvihat z toho crepnika a cela orchidea aj s listami vychylovat na jednu stranu, co ju prevazilo a vcera zial dva krat skoncila na zemi. Neviem ci to chuda prezije. Ale hlavne neviem co s nou.
Ci presadt zase do vacsieho crepnika, ale to sa mi uz ani nezmesti na parapetu potom. Ci ostrihat trocha korene ajked budu zdrave. Inak vzdusne korene momentakne nema, lebo pri predchadzajucom presadzani som ich vsetky dala do crepnika.
Prosim poradte, lebo s nou dneska potrebujem nieco surne spravit.
Inak este mi radili dat na spodok crepnika skaly na zatazenie, ale neviem ci jej to tam enbude vadit
Vopred dakujem
Naposledy upravil zmurka : 07.03.16 at 05:42
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať