Zavrieť

Porady

ZŤP preukaz - aké zľavy to obnáša?

Ahojte Poradaci.
Chcem Vas poprosit o radu. Mama dostala na zaklade tazsich diagnoz preukaz ZŤP. Akurat jej nevedeli povedat, ze vlastne kde a ako ho moze vyuzit. Vie iba,ze na cestovne "busom" ma 50% zlavu. Je tam prosim vas este nieco? Lebo uz dostala kadejake info, ale nevie, ci su to dohady alebo naozaj, tak pre orientaciu by jej to pomohlo- Dakujem Vam vsetkym. Prajem pekny den.
Usporiadat
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Xanti Pozri príspevok
To sa mi nezdá, skús skontrolovať ten zákon čo som pricapila a tiež to budeš potrebovať kvôli odvolaniu, podla akej skupiny mali posúdiť.
povedala mi, že odvolania mám napísať len, že sa odvolávam voči rozhodnutiu a že s ním nesúhlasim.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

janaGT Pozri príspevok
povedala mi, že odvolania mám napísať len, že sa odvolávam voči rozhodnutiu a že s ním nesúhlasim.
Jani, ja vždy píšem do odvolaní aj zákony, mne sa to vyplatilo. Dávam na známost, že viem o čo ide a nevykývajú so mnou.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

buchač Pozri príspevok
Odpovede v texte ...
Pôvodca textu príspevku: stanco007
Keby som ju nepotreboval, tak kaslem na nu a dam si napr vyhotovit na babku.
A kde máš záruky , že babka získa ..???
A keď aj , to si predstavuješ , že bude chodiť starká s Tebou ..???

Ale velmi casto za mesiac neviem koleno rozhybat a chodim vtedy horsie ako 80 rocny dedo! Takze by mi pomohla napr ked chodim k lekarom aby som mohol zastavit blizsie k nemocnici. Ale neodpovedal si mi na moju otazku, ze ako sa posudzuje a prideluje ta karticka do auta? Musim mat najprv preukaz ZTP ci ako?
ÁNO ....
Mam 40%
MÁLO ...minimálne 50 % toto je mimo temu lebo nemá súvislosť s zťp
na koleno a ani som nebol na komisii.
A na čo čakáš....????
Dali mi to len podla papierov z vysetreni a na najblizsiu lek. prehliadku idem az za 4 roky... Takze mi mozu dat tu karticku aj bez preukazu ZTP a ked mam 40% zatial?
ZABUDNI ...!!!
alebo aj
Buchač nesúhlasím s tebou, odpoved v texte. Nakoľko si nepostrehol, že Stanco nebol na posúdení na UP, a tých 40% mu nepriznalo UP ale MV SR. Takže nemá málo, lebo posúdenia medzi UP a SP resp. MV SR sú odlišné.
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

buchač Pozri príspevok
Odpovede v texte ...

alebo aj
Buchac, Buchac. Tie tvoje vysvetlenia alebo rady stoja za...! Zabudni a aky si si isty a pod. nemaju nic spolocne s radami pre ludi. Takto mudrovat mozes v krcme pri pohariku.
Ale pre informaciu, bol som na UP a dali mi tlaciva na vypisanie lekarom a mnou. Na zaklade nich a sprav z vysetreni by som mal mat PRIZNANU A VYDANU tu parkovaciu kartu a aj ZTP preukaz. Vies ja mam naozaj to koleno v prdeli a nielen to.
Zober si priklad z XANTI. Toje clovek ako sa patri a vie perfektne poradit
Naposledy upravil stanco007 : 12.10.09 at 12:14
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

stanco007 Pozri príspevok
Zober si priklad z XANTI. Toje clovek ako sa patri a vie perfektne poradit
Ooooo ďakujem za lichôtku. Ak Ti schvália ZTP tak si nezabudni odhlásiť koncesionársky poplatok za telku a rádio.
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Xanti Pozri príspevok
Ooooo ďakujem za lichôtku. Ak Ti schvália ZTP tak si nezabudni odhlásiť koncesionársky poplatok za telku a rádio.
No dalsia dobra rada Nemam ani sajnu o tychto vyhodach a momentalne ma ani nezaujimaju velmi. Mne by stacila ta parkovacia karta Ale ked uz musim mat aj preukaz ZTP, tak nech robia ako vedia. Len dufam, ze to koleno este co to vydrzi lebo nemam chut ist taky mlady na vymenu za umely.....
0 0
amazoncanka amazoncanka

amazoncanka je offline (nepripojený) amazoncanka

Ahoj, pokiaľ ja viem, tak občan ŤZP ma pri dani z bytu len 50% zľavu, aspoň v BA to tak funguje, ale treba si asi pozrieť VZN mesta, v ktorom postihnutý občan žije.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
stanco007 Pozri príspevok
Buchac, Buchac. Tie tvoje vysvetlenia alebo rady stoja za...! Zabudni a aky si si isty a pod. nemaju nic spolocne s radami pre ludi. Takto mudrovat mozes v krcme pri pohariku.
Abstinent ..????
A v krčme pri poháriku ..????

Ale pre informaciu, bol som na UP a dali mi tlaciva na vypisanie lekarom a mnou. Na zaklade nich a sprav z vysetreni by som mal mat PRIZNANU A VYDANU tu parkovaciu kartu a aj ZTP preukaz.
Tak , keď už , tak správne je TZP...ten už mám pár rokov , čiže netrieskam koniny ... http://www.upsvar.sk/rsi/rsi.nsf/0/0...ocument&Click=
Vies ja mam naozaj to koleno v prdeli a nielen to.
Nechci vedieť , čo mám v za sebou ja ...ale to máš asi pravdepodobne v prdeli tiež .....takže si pozri menšiu pomôcku a potom súď ..
http://www.porada.sk/t99763-cukrovka-typu-ii.html
http://www.porada.sk/1050502-post6.html
nakoľko na základe jednej z tejto dg som už už v prdeli mohol byť aj sám , a na základe tej druhej ....ej radšej pomlčím ....


Zober si priklad z XANTI. Toje clovek ako sa patri a vie perfektne poradit
Nebudem sa handrkovať , inak v poslednom príspevku som citoval aj Xanti , tak neviem , o čo Ti ide ...
Že som použil krátke , pre niekoho , hm , neprijateľné , výrazy ?
Veď nebuď ako nevesta pred vydajom , to tejto je potrebné na tanieriku všetko podať ...

A inak
Na zaklade nich a sprav z vysetreni by som mal mat PRIZNANU A VYDANU tu parkovaciu kartu a aj ZTP preukaz.
čo Ti v tom bráni ....azda to nezvalíš na mňa , že som Ti to nebol vybehať ...
Mne stačilo už len to , že som si svoj preukaz vybehával sám ..
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

buchač Pozri príspevok
Nebudem sa handrkovať , inak v poslednom príspevku som citoval aj Xanti , tak neviem , o čo Ti ide ...
Že som použil krátke , pre niekoho , hm , neprijateľné , výrazy ?
Veď nebuď ako nevesta pred vydajom , to tejto je potrebné na tanieriku všetko podať ...

A inak
čo Ti v tom bráni ....azda to nezvalíš na mňa , že som Ti to nebol vybehať ...
Mne stačilo už len to , že som si svoj preukaz vybehával sám ..
Ale ja ti to neberiem. Len vela ludi si mysli, ze mladi clovek nemoze mat zdravotne problemy alebo aj väcsie zdravotne problemy ako oni. Myslia si, ze chcu len zneuzit a vyuzit system. A ja si to vybeham, neboj. Ja si idem tvrdo za svojim cielom ked nieco chcem
1 0
juditaa juditaa

juditaa je offline (nepripojený) juditaa

Ja by som potrebovala poradiť ohľadom parkovacieho miesta. Majiteľ spoločnosti je od tohoto roku na plnom invalidnom a zťp. Firma sídli na jednom sídlisku v Žiline a s parkovaním je to aj počas dňa dosť ťažké preto by sme chceli vybaviť jedno parkovacie miesto pre jeho vozidlo.
Nemáte niekto aj takúto skúsenosť, resp. viete mi poradiť či by bolo možné vôbec vybaviť?
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Chcem sa opytať, ked je priatelka majitelom preukazu ZTP - nepobera invalidny dochodok , či splna podmienku občana s percentuálnou mierou poklesu vykonávať zárobkovú činnosť, lebo sa chce zamestnať v chranenej dielni
0 0
Dana 22 Dana 22

Dana 22 je offline (nepripojený) Dana 22

ZŤPO-Sclerosis multiplex
Zákon o zamestnanosti v § 9 považuje za osobu s ťažkým zdravotným postihnutím pre účely tohto zákona - teda aj pre Chránené dielne
ods.1,2
(1) Občan so zdravotným postihnutím na účely tohto zákona je občan uznaný za invalidného podľa osobitného predpisu.14)
(2) Občan so zdravotným postihnutím preukazuje invaliditu a percentuálnu mieru poklesu jeho schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť z dôvodu telesnej poruchy, duševnej poruchy alebo poruchy správania rozhodnutím alebo oznámením Sociálnej poisťovne alebo posudkom útvaru sociálneho zabezpečenia podľa osobitného predpisu.16
vysvetlivka.
14)Zákon č.461/2003 Z.z. o sociálnom poistení
Dana 22
0 0
pista52 pista52

pista52 je offline (nepripojený) pista52

Ja som čítal aj o takejto zľave, ale bolo by to dobré presne vedieť č.§ a č. zákonu, kde je to uvedené: vedel by voľakto napísať? Ďakujem.

Lacnejšie telefonovanie pre držiteľov preukazu fyzickej osoby s ťažkým zdravotným postihnutím so sprievodcom.

Držitelia preukazu fyzickej osoby s ťažkým zdravotným postihnutím so sprievodcom v súvislosti s telekomunikačným zákonom sú oslobodení, resp. neplatia mesačný poplatok za stanicu, resp. paušálny poplatok za telefónny aparát. Platia len za skutočne prevolané hovory.
0 0
klimkula klimkula

klimkula je offline (nepripojený) klimkula

dobry den,chcela by som vedieť či môj syn ma narok na neaky penažny prispevok,prispevok na benzin,parkovacie miesto pre postih.
aj ked nema ešte tri roky?Ma preukaz zťp s doprovodom.Dakujem,Martina
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

klimkula Pozri príspevok
dobry den,chcela by som vedieť či môj syn ma narok na neaky penažny prispevok,prispevok na benzin,parkovacie miesto pre postih.
aj ked nema ešte tri roky?Ma preukaz zťp s doprovodom.Dakujem,Martina
Hm,
ťažko Ti poradiť nakoľko si dala málo informácii o tom prečo má syn ŤZP.
0 0
Snajper2 Snajper2

Snajper2 je offline (nepripojený) Snajper2

dali by sa peňažné dávky ZŤP vybaviť aj tak, aby chodili na účet v banke?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Snajper2 Pozri príspevok
dali by sa peňažné dávky ZŤP vybaviť aj tak, aby chodili na účet v banke?
Ano,
treba požiadať na UP na oddelení kompenzácii, pracovníčku pod ktorú patríš. Chodia cca kolo 18teho v mesiaci.
1 0
andrea juricekova andrea juricekova
vedel by mi niekdo poradit ci len telesne postihnuty ludia ztp karty maju narok na vyhradenie parkovacieho miesta, elebo aj ty ktory su drzitelia tejto karty ale nie su telesne postihnuty?
0 0
Dana 22 Dana 22

Dana 22 je offline (nepripojený) Dana 22

ZŤPO-Sclerosis multiplex
andrea juricekova Pozri príspevok
vedel by mi niekdo poradit ci len telesne postihnuty ludia ztp karty maju narok na vyhradenie parkovacieho miesta, elebo aj ty ktory su drzitelia tejto karty ale nie su telesne postihnuty?
Nárok na parkovacie miesto má každý zťp, ktorý je držteľom parkovacieo preukazu.
0 0
andrea juricekova andrea juricekova
dakujem za odpoved dana22! ja parkovaci preukaz nemem iba ztp kartu. da sa nejek vybavit aj parkovaci preukaz?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať