Zavrieť

Porady

ZŤP preukaz - aké zľavy to obnáša?

Ahojte Poradaci.
Chcem Vas poprosit o radu. Mama dostala na zaklade tazsich diagnoz preukaz ZŤP. Akurat jej nevedeli povedat, ze vlastne kde a ako ho moze vyuzit. Vie iba,ze na cestovne "busom" ma 50% zlavu. Je tam prosim vas este nieco? Lebo uz dostala kadejake info, ale nevie, ci su to dohady alebo naozaj, tak pre orientaciu by jej to pomohlo- Dakujem Vam vsetkym. Prajem pekny den.
Usporiadat
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

buchač Pozri príspevok
...a pred aprílom 2008 ...???????

Ale tak poviem .......keby som pred týždňom dostal preukaz ZŤP , tak aj tak pošlem tie podklady , aby som to mal potvrdené ...
Úradnícky šimeľ slovenský je nevyspytateľný ...
súhlasím ... radšej im to poslať

citované z vyhodnotenia MPK som dala tu http://www.porada.sk/t206351-koncesi...ml#post2214645
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

pripomínam tým, ktorí ešte žiadosť neposlali
http://www.porada.sk/t73562-p7-ztp-p...ml#post2214411
1 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Zdenka 0705 Pozri príspevok
pripomínam tým, ktorí ešte žiadosť neposlali
http://www.porada.sk/t73562-p7-ztp-p...ml#post2214411
Ja som žiadosť poslala ešte 9.2., ale neprišla žiadna odozva. Myslela som si, že to príde "sofort".
0 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

Moja kamarátka posielala 11.2. a taktiež žiadna odozva. Ja som posielala 22.2. a tiež zatiaľ nič.
0 0
sofi22855 sofi22855

sofi22855 je offline (nepripojený) sofi22855

Prosím Vás, čo mate také problemi s tými koncesionárskymi poplatkami. Prefotím a odošlem, čo môžeme byť radi že to neplatíme, a ešte si s tým robiť problemi. Užívajme si radšej život ktorý ešte mame a netrápiť sa bledosťami. Asi ste nikdy nepracovali v zamestnaniach kde sú nejaké predpisy, oni proste majú momentálne takýto predpis že sa to musí obnoviť a čo. Príklad, moja kolegyňa ZŤPs nevedela že ma na to nárok 3 roky, ja som ju na to upozornila, napísala na RTVS a odoslala to aj s potrebnými dokumentami, a predstavte že je to pekne bez problémov vrátili spätne...! Nerobme si zbytočne sami zo života peklo. Ved on je taký krásny, myslím tým ten život, berme ho iba kladne, žiadny zápor, kašlať naň. Papa všetkým a cmukkk!!!
0 1
kobolcs kobolcs

kobolcs je offline (nepripojený) kobolcs

len skúšam prežiť
Posledné zľavy čo som využil :
- parkovanie pri Trznici, BA do 3hod zdarma pre ZTP
-parkovanie Sociálna poisťovňa , doch.p. Zahradnicka 153, BA, zdarma, treba na vratnici ukazat preukaz.
-Besenova GinoParadise -3eur
-Tatralandia Aquapark -10eur deti, 3eur dospelí
0 0
Luboso Luboso

Luboso je offline (nepripojený) Luboso

Dobry den,chcel by som sa spytat,ako je to pripade konces.poplatkov a dani z nehnutelnosti ,ked ma preukaz ztp/s moje 8 rocne dieta,ale poplatky su vedene na moje meno.Dakujem.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Luboso
Dobry den,chcel by som sa spytat,ako je to pripade konces.poplatkov a dani z nehnutelnosti ,ked ma preukaz ztp/s moje 8 rocne dieta,ale poplatky su vedene na moje meno.Dakujem.
Koncesionárske platiť nemusíš, ak má dieťa trvalý pobyt čo iste má tam kde ty. Ale treba poslať žiadosť o oslobodenie od platenia koncesii .
A čo sa týka dani z nehnuteľnosti, to sa informuj na miestnom úrade. Nakoľko je to obecná daň a každá obec má nastavené iné pravidlá výberu a oslobodenia. U nás napr. musí vlastniť občano zo ZTP nehnuteľnosť aby mal menšiu daň z nehnuteľnosti.
2 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Luboso
Dobry den,chcel by som sa spytat,ako je to pripade konces.poplatkov a dani z nehnuteľnosti ,ked ma preukaz ztp/s moje 8 rocne dieta,ale poplatky su vedene na moje meno.Dakujem.
Konc. poplatky:pošli na RTVS/úhrady doporučene žiadosť a kópiu preukazu dieťaťa a číslo zmluvy s elektrárňami so svojimi údajmi.Domácnosť je oslobodená,ak tam býva ŤZP osoba.
Daň z nehnuteľnosti:musíš sa pýtať na svojom obv. úrade (každý má iné VZN).Ja mám napr.daň za psa 2/3 (ale musí byť zaevidovaný na ŤZP osobu-nie je problém).Môžeš mať úľavu napr. na garáž atď.Je to individuálne.
Tu to je od avalik (spred roka):
napisala som im, tak som zvedava na odpoved
Dobrý deň,

pre oznámenie napr. že v domácnosti žije osoba s ťažkým zdravotným postihnutím, je potrebné aby nám platiteľ úhrady zaslal list, v ktorom požiada o oslobodenie od platenia poplatku za rozhlas a televíziu. Ku žiadosti, pripojte fotokópiu ZŤP preukazu alebo fotokópiu posudku z Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny (s viditeľnou adresou a dátumom platnosti).
Potrebné doklady nám môžete zaslať e-mailom na adresu uhrady@rtvs.sk, faxom na číslo 02/3250 5222 alebo poštou na adresu RTVS, Mlynská dolina, 845 45 Bratislava.
Naposledy upravil Peggynka : 04.01.14 at 07:29
1 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

Luboso
Dobry den,chcel by som sa spytat,ako je to pripade konces.poplatkov a dani z nehnutelnosti ,ked ma preukaz ztp/s moje 8 rocne dieta,ale poplatky su vedene na moje meno.Dakujem.
dievčatá Ti napísali a ja len doplním v marci min. roku 2013 som zaslala všetky podklady na oslobodenie, teraz v decembri som zistila, že sestra platí ďalej koncesionárske poplatky a že žiadna odpoveď neprišla. Hľadala som okolo toho a zistila som

Prečo nie som odhlásený z evidencie platiteľov, keď som poštou poslal už trikrát preukaz ŤZP?

7.Odhlásenie z evidencie platiteľov treba zrealizovať prostredníctvom tlačiva „Evidencia platiteľov úhrady" ku ktorému platiteľ priloží doklad preukazujúci nárok na odhlásenie, nakoľko tlačivá sú spracovávané naďalej v reálnom čase.

Aj prípade, že boli skutočne všetky doklady doložené správne, je možné, že doklady, vzhľadom na veľký príjem pošty, neboli ešte spracované. RTVS žiada platiteľov, aby neposielali doklady druhý prípadne tretíkrát, pretože poslaním duplicitných dokladov spomaľujú spracovanie už doručených dokladov.

http://www.omediach.com/tv/item/1806-poplatky
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Poznámka na okraj: RTVS vyhovuje tento stav.

Dôvod? I keď je im doručená žiadosť o zľavu, jej vybavenie trvá (vraj z objektívnych príčin) často neúmerne dlho (rádovo v mesiacoch) a za tú dobu je koncesionár POVINNÝ platiť plnú sadzbu konc. poplatku (i keď podľa zákona má nárok na zľavu). RTVS však "preplatok" už NIKDY nevráti späť - výsledok = vyššie príjmy...... a neoprávnene (porušujú vedome zákon a to s povolením samotných zákonodarcov....)
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
misoft
Poznámka na okraj: RTVS vyhovuje tento stav.

Dôvod? I keď je im doručená žiadosť o zľavu, jej vybavenie trvá (vraj z objektívnych príčin) často neúmerne dlho (rádovo v mesiacoch) a za tú dobu je koncesionár POVINNÝ platiť plnú sadzbu konc. poplatku (i keď podľa zákona má nárok na zľavu). RTVS však "preplatok" už NIKDY nevráti späť - výsledok = vyššie príjmy...... a neoprávnene (porušujú vedome zákon a to s povolením samotných zákonodarcov....)
Nie je to pravda;už som to tu písala,posielala som mamine doklady vo februári a v decembri jej už na SIPO nestiahli za konc. poplatky a zároveň jej vrátili peniaze.Takže len trpezlivosť!
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Takže vrátili - aspoň to. Ale s tými mesiacmi som asi pravdu mal.....
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
misoft
Takže vrátili - aspoň to. Ale s tými mesiacmi som asi pravdu mal.....
No,len či sa toho poniektorí aj dožijú...
0 0
Luboso Luboso

Luboso je offline (nepripojený) Luboso

Jedna znama mi hovorila,ze sa to da aj na poste.Platim to poukazkou SIPO.Na poste si treba vypytat tlacivo,vypisat a s fotokopiou preukazu to tam potom odovzdat a to by malo byt vsetko.Aspon pred par rokmi to tak spravila,pojdem sa tam v utorok spytat.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Luboso
Jedna znama mi hovorila,ze sa to da aj na poste.Platim to poukazkou SIPO.Na poste si treba vypytat tlacivo,vypisat a s fotokopiou preukazu to tam potom odovzdat a to by malo byt vsetko.Aspon pred par rokmi to tak spravila,pojdem sa tam v utorok spytat.
Toto fungovalo pred pár rokmi, akurát to min. rok v 2013 roku menili. Takže na pošte zrejme už nevybavíš nič, len priamo v rtvs
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Luboso
Jedna znama mi hovorila,ze sa to da aj na poste.Platim to poukazkou SIPO.Na poste si treba vypytat tlacivo,vypisat a s fotokopiou preukazu to tam potom odovzdat a to by malo byt vsetko.Aspon pred par rokmi to tak spravila,pojdem sa tam v utorok spytat.
Vybavíš aj na pošte, ale počítaj s tým, že nárok na oslobodenie od poplatku ti vznikne až od 1. nasledujúceho mesiaca po oznámení a preukázaní nároku.
Naposledy upravil avalik : 04.01.14 at 16:14
0 0
Luboso Luboso

Luboso je offline (nepripojený) Luboso

Tak skusim najprv na poste,ak tam nevybavim, tak potom priamo v rtvs.
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Tu majú tlačivo,dole píšu,že ho môžeš zaslať aj do RTVS,ale nie som si istá,či ti vrátia peniaze ak napr. dieťa má rozhodnutie už skôr vydané:
http://www.posta.sk/subory/822/formu...e-poplatky.pdf
Pošta už túto agendu nemala,no zdá sa,že RTVS to prerástlo cez hlavu,tak im to vrátili.Mimochodom,pred pár dňami mi chlapi,ktorí zastavili pred mojim domom s autom SPP, povedali a teraz sa podržte,že poštárky budú odčítavať plynomery (!!!)
Naposledy upravil Peggynka : 04.01.14 at 17:40
0 0
Luboso Luboso

Luboso je offline (nepripojený) Luboso

Peggynka
Tu majú tlačivo,dole píšu,že ho môžeš zaslať aj do RTVS,ale nie som si istá,či ti vrátia peniaze ak napr. dieťa má rozhodnutie už skôr vydané:
http://www.posta.sk/subory/822/formu...e-poplatky.pdf
Pošta už túto agendu nemala,no zdá sa,že RTVS to prerástlo cez hlavu,tak im to vrátili.Mimochodom,pred pár dňami mi chlapi,ktorí zastavili pred mojim domom s autom SPP, povedali a teraz sa podržte,že poštárky budú odčítavať plynomery (!!!)
Mohol by som s vyplnenym tlacivom ist aj na inu postu ako v mieste mojho bydliska?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať