Zavrieť

Porady

Daňové priznanie FO - Anglicko

Ahojte,

vopred sa ospravedlňujem,že pridávam tému,o ktorej sa tu už popísalo hory-doly,ale predsa je každý prípad špecifický a nejako som to z tých
pár preštudovaných príspevkov celkom nepochopila,tak vás prosím o
polopatistickejšie vysvetlenie prosím. Tu je môj prípad: priateľ pracoval
celý rok 2007 v Anglicku,pričom má trvalý pobyt na Slovensku. Z toho mi
je jasné,že má povinnosť podať daňové priznanie na Slovensku. Zo SR pritom
nemal v r.2007 vôbec žiadne príjmy. Vedeli by ste mi teda poradiť,ktoré
riadky DP typu A má vôbec vyplniť,keďže nemá žiaden príjem zo Slovenska?
Takisto mi nie je celkom jasné,ako sa uplatňuje tá metóda vyňatia príjmov,
ktorá sa vzťahuje na Anglicko a ten prepočet libier na koruny.

Dufam,že sa tu nájde nejaký milý workoholik,alebo niekto veľmi ochotný,
kto mi poradí. Nemám totižto tak veľa času,aby som si stihla prelúskať
všetky tie paragrafy,na ktoré tu veľa ľudí hádže odkazy.

Ešte raz vám pekne ďakujem! A veľa trpezlivosti pri podávaní DP.
Usporiadat
suzi24 suzi24

suzi24 je offline (nepripojený) suzi24

Nikto nevie poradiť? Zajtra to musím nejako zbuchať..
Poraďte niekto,kto má skúsenosť s podávaním DP z príjmov plynúcich zo zahraničia..
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

49,427 tu je priemerný ročný kurz GBP na SK v tomto kurze si prepočítaj tieto príjmy a potom s nimi do príslušných riadkoch DPFO typ A.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Vyplníš riadky 32 - hrubý príjem, 33 - poistné, 34 až 45 podľa pretlače.
Základ dane z riadku 34 prenesieš do riadku 46, v riadku 47 bude nula.
Ostatné podľa predtlače.
K prepočtu - nakoľko sú príjmy z Anglicka zo zdanenia vyňaté, použi najjednoduchší možný spôsob, a to prepočet priemerným ročným kurzom NBS. Nájdeš ho na www.nbs.sk .
0 0
suzi24 suzi24

suzi24 je offline (nepripojený) suzi24

Ďakujem Johanka,si poklad - len ešte dve otázočky - riadky č.32, 33,
34 a 35 vypĺňam aj vtedy,keď FO nemala žiadne príjmy na Slovensku,
len príjmy zo zahraničia (v tomto prípade z Anglicka)? Nerozumiem
celkom riadku č.35. A aj keď pracovala FO len v zahraničí,tak má nárok
na NČZD 95 616,- Sk? Dúfam,že po tomto príspevku si nebudeš myslieť,
že som úplne blbá ! Ešte raz vďaka.. A aj všetkým ostatným..
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

suzi24 Pozri príspevok
Ďakujem Johanka,si poklad - len ešte dve otázočky - riadky č.32, 33,
34 a 35 vypĺňam aj vtedy,keď FO nemala žiadne príjmy na Slovensku,
len príjmy zo zahraničia (v tomto prípade z Anglicka)? Nerozumiem
celkom riadku č.35. A aj keď pracovala FO len v zahraničí,tak má nárok
na NČZD 95 616,- Sk? Dúfam,že po tomto príspevku si nebudeš myslieť,
že som úplne blbá ! Ešte raz vďaka.. A aj všetkým ostatným..
35 si nevšímaj -súvisí to z nezdaniteľnými časťami ZD odpočítanými v minulých zdaňovacích obdobiach.
Zdaňuješ v SR celosvetové príjmy, preto musíš vyplniť riadky 32-34 - následne by si nemala čo počítať .
Má nárok na 95.616 Sk.
0 0
suzi24 suzi24

suzi24 je offline (nepripojený) suzi24

Ďakujem pekne. Ešte mám teda čo doštudovávať. Ale aspoň mi je to už
trochu jasné a ešte zajtra si nad to sadnem a dúfam,že sa mi to podari
správne vyplniť.

Dobrú nocku!
0 0
zuzanakaro zuzanakaro

zuzanakaro je offline (nepripojený) zuzanakaro

prosim vas vedel by mi niekto poradit ako postupovat pri prilohach k danovemu priznaniu, konkretne ci mam prikladat vsetky moje vyplatne pasky z anglicka (aj ked ich je 52 kedze som platena tyzdenne alebo to nie je az tak potrebne). Na vacsinu vsetkych mojich otazok som uz odpovede nasla a tak chcem vediet tarez uz len toto. Diky za pomoc.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
zuzanakaro Pozri príspevok
prosim vas vedel by mi niekto poradit ako postupovat pri prilohach k danovemu priznaniu, konkretne ci mam prikladat vsetky moje vyplatne pasky z anglicka (aj ked ich je 52 kedze som platena tyzdenne alebo to nie je az tak potrebne). Na vacsinu vsetkych mojich otazok som uz odpovede nasla a tak chcem vediet tarez uz len toto. Diky za pomoc.
Posúvam, lebo stojím pred rovnakým problémom. Dať toľko príloh ku DP, nakoľko klientke neboli schopní dať príjem , odvody a daň na jednom doklade ?
0 0
foreign foreign

foreign je offline (nepripojený) foreign

A si si ista, ze musi podavat danove priznanie? Ak bol totiz cely rok v UK (vacsinu ich danoveho roka), tak kludne moze byt danovy rezident v UK... nasledne je to konflikte danovych zakonov SR (v SR rezidencia podla trvaleho pobytu) a UK (rezidencia podla dlzky pobytu) a danova rezidencia sa rozhoduje podla Zmluvy o zamedzeni dvojiteho zdanenia. Ak by bol v rezident v UK, nemusi podavat vobec nic.
0 0
halimino halimino

halimino je offline (nepripojený) halimino

Neviem, či vám to pomôže, ale ja som priložila výplatné pásky, nakoľko na DÚ mi povedali, že ak nemám iný doklad, nech priložím výplatné pásky.
Myslím, že ak nie je iný doklad a ani nie je predpoklad, že nejaké zúčtovanie príjmov bude - je dobré priložiť pásky.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

zajtra idem odovzdať za manžela, ktorý je v UK daňové priznanie za rok 2007, prikladám kópie výplatných pások, minulý rok mi to zobrali. Ide vlastne len o splnenie povinnosti podať daňové priznanie, nakoľko daň je vyňatá.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ak máte výplatné pásky také, aké som mala ja k nahliadnutiu, stačí jedna cca k 31.12.(ja som predkladala z 3.1.2008) Na VP, okrem týždenného, sú aj údaje od začiatku zdaň.obdobia, t.z. 4/2007. Ak bol príjem aj pred týmto dátumom, predložiť aj VP z konca zdaň.obdobia a z 1.1. Rozdiel údajov z 31.12.2007 mínus z 1.1.2007 sa uvedie v DP.
Dátumy a sumy nebudú presne sedieť, to však neprekáža. Podľa ZoDP § 45 ods.
(2) Ak plynú daňovníkovi príjmy zo zdrojov v zahraničí, ktorého zdaňovacie obdobie je iné ako v Slovenskej republike, a v lehote na podanie daňového priznania poda § 49 nemá doklad o zaplatení dane od správcu dane v zahraničí, uvedie v daňovom priznaní predpokladanú výšku príjmov plynúcich zo zdrojov v zahraničí a daň pripadajúcu na tieto príjmy za zdaňovacie obdobie, za ktoré podáva daňové priznanie.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Prosím skúsených poraďákov o radu:
Občan SR pracuje v Anglicku,živnostník, na Slovensku sa zdržiava menej ako 60 dní(nepracuje) .
Má povinnosť podať na SK daň.priznanie, ale neplatí nič, lebo dane a odvody platí V GB.
Správne som to takto pochopila z príspevkov na porade?

Dnes som počula, že ak zarába viac ako 47000 sk, musí na SK priplácať tzv. milionársku daň.Je to pravda?
Môže mi to niekto laicky vysvetliť? Ďakujem.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
arizona Pozri príspevok
Prosím skúsených poraďákov o radu:
Občan SR pracuje v Anglicku,živnostník, na Slovensku sa zdržiava menej ako 60 dní(nepracuje) .
Má povinnosť podať na SK daň.priznanie, ale neplatí nič, lebo dane a odvody platí V GB.
Správne som to takto pochopila z príspevkov na porade?

Dnes som počula, že ak zarába viac ako 47000 sk, musí na SK priplácať tzv. milionársku daň.Je to pravda?
Môže mi to niekto laicky vysvetliť? Ďakujem.
A to kde si takéto niečo počula?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

DanielaSĽ Pozri príspevok
A to kde si takéto niečo počula?
To mám info jedného "tiež pracujúceho" v GB. Je to hlúposť, alebo môže na tom niečo byť pravda ?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

arizona Pozri príspevok
Prosím skúsených poraďákov o radu:
Občan SR pracuje v Anglicku,živnostník, na Slovensku sa zdržiava menej ako 60 dní(nepracuje) .
Má povinnosť podať na SK daň.priznanie, ale neplatí nič, lebo dane a odvody platí V GB.
Správne som to takto pochopila z príspevkov na porade?

Dnes som počula, že ak zarába viac ako 47000 sk, musí na SK priplácať tzv. milionársku daň.Je to pravda?
Môže mi to niekto laicky vysvetliť? Ďakujem.
Prosíííím,pomôže niekto?
Naozaj nezáleží na tom, či niekto zarobí napr.10tis. alebo 100tis.? Dopláca sa, alebo nie? Nestretol sa s tým niekto?
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Daj si do vyhľadávača "milionárska daň". Máš pravdu, že nad hranicu 47 tisíc vzniká nedoplatok na dani z príjmov (z dôvodu krátenia nezdaniteľnej čiastky).
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Braňo Pozri príspevok
Daj si do vyhľadávača "milionárska daň". Máš pravdu, že nad hranicu 47 tisíc vzniká nedoplatok na dani z príjmov (z dôvodu krátenia nezdaniteľnej čiastky).
Braňo, dala som si, predtým ako som sem zadala otázku.
Ibaže po prečítaní takmer všetkých príspevkov tu na porade, ktoré sa týkajú daní a GB som nič také nenašla.Väčšinou sa všade píše, že ak platia dane a odvody v GB, tak na SK neplatia nič.
Tak preto som prosila o radu ľudí, ktorý na rozdieľ odo mňa tomu rozumejú
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

No v prípade, že vynímaš celý príjem a celú zaplatenú daň v GB, reálne Ti nevznikne nedoplatok.
0 0
magdalenaa magdalenaa

magdalenaa je offline (nepripojený) magdalenaa

Dobrý večer,
chcela by som Vás požiadať o pomoc s DP za rok 2007 /práca v Anglicku/. Vyhľadávam si témy týkajúce sa tejto problematiky, ale akosi sa mi nedarí prísť, čo s tým. Známy mal odklad podania DP, tak to rieši teraz, ale tiež na poslednú chvíľu. Dal mi tlačivo P60 /tax year to 5 apríl 2008/. Neviem je to tlačivo použiteľné na podanie DP na Slovensku? Robila som asi pred dvoma rokmi DP, ale prepočítala som to z výplatných pások, teraz si neviem rady. Neviem bohužial preložiť tiež text v angličtine: NIC table letter /A/,
Earnings up to and including the Earnings Threshold (where earnings are equal to or exceed the Lover Earnings Limit) - tam je suma 5100 L

Earnings above the Earnings Threshold, up to and including the Upper Earnings Limit - tam je suma 6698 L

Employee´s contributions - tam je suma 736,71 Libier

Prosím, ak môžte a viete poraďte mi.
Hlavne prosím, či je možné urobiť DP z potvrdenia P60.
Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať