Zavrieť

Porady

hemoroidy

spravil sa mi velmi bolestivy uzlik - hemoroid
neviete niekto akutne pomoct v tomto?
je to uz 4 den a stale som na ibalgine, stale dufam, ze to prejde.
robim si sedave kupele v dubovej kore a pouzivam mast faktu
Usporiadat
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Mirka, asi budeš fakt musieť prekonať hanblivosť, kolenovo-prsná poloha - na štyroch, nie je ničím nezvyčajným pri vyšetreniach per rectum- cez konečník.
Kolega predo mnou to už taktne naznačil.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

... ale existujú ešte ďalšie dve polohy: ležanie na boku s pokrčenými kolenami a druhá je tzv. gynekologická poloha ... ale vyšetrenie vždy to isté ...všetko záleží od lekára.
0 0
ivetav ivetav

ivetav je offline (nepripojený) ivetav

Hemoroidy sa bezbolestne dajú odstrániť prístrojom, ktorý nemá každý chirurg. Poisťovňa tento zákrok neprepláca (prepláca len bolestné rezanie, lebo ju vyjde lacnejšie a prístroj je drahý). Odstránenie jedného uzlíka trvá 10 min., ležíte na boku, nebolí to, ale príjemné to tiež nie je. Pred tromi rokmi som za jeden uzlík platila 1500 Sk (Bratislava, Karlova Ves, MUDr. Dekyská, MUDr. Novák). Väčšie uzlíky sa robia dvakrát. Niekomu sa to vráti po rokoch a treba to absolvovať znovu. Ceny sú však rôzne. Mama v Prievidzi platila za 3 uzlíky 1500 Sk zhruba v tom istom čase. Treba sa informovať u miestnych chirurgov, ktorý z nich si ten prístroj kúpil. Treba pozrieť na internete.
0 0
ivetav ivetav

ivetav je offline (nepripojený) ivetav

Prístroj sa volá Hemoron. Na internete je toho veľa, aj skúsenosti iných, našla som aj video celého zákroku.
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

Je možné, aby sa domácou liečbou vonkajšie hemoroidy úplne stiahli?
0 0
uzivatel2 uzivatel2

uzivatel2 je offline (nepripojený) uzivatel2

Kata
Tiež som si veľa vytrpela s hemoroidmi, mastičky na chvíľu pomohli, ale stále to išlo dookola.
Začala som užívať Lactobacily "5" od firmy Swiss. /Prípravok "Laktobacily 5" obsahuje v 1 tablete najmenej 6 miliárd baktérii schopných osídliť sliznicu tráviaceho systému a vyvolať celú sériu priaznivých účinkov na Váš organizmus./
Veľmi mi pomohli, nemám už žiadne problémy, mastičky nepotrebujem.
Kata
0 0
Nokerla Nokerla

Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

V kazdom prípade navstivit doktora......domaca liecba moze pomost ale nie vyliecit......mam s tym hojne skusenosti.......Niekto tu spominal Detralex.....ano pomaha, ale len tak si ho svojvolne uzivat je riadny risk......a ma aj vedlasie ucinky.......a nesmie sa brat nepretrzite.......treba zmenit zivotospravu, to je najdolezitejsie.
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
SERVIS Pozri príspevok
Je možné, aby sa domácou liečbou vonkajšie hemoroidy úplne stiahli?
...ak je to v počiatočnom štádiu tak áno. Robiť si kúpeľ kombináciou pyštek obyčajný+dubová kôra+harmanček. Po kúpeli sadnúť na dobre zohriatú dosku, táto musí byť z jedle. Dosku si zohreješ v rúre.
0 0
layla layla

layla je offline (nepripojený) layla

Na toaletnom papieri som nasla trosku krvi, no na stolici som nemala ziadnu. Chcem sa spytat, ci to mozu byt zacinajuce hemeroidy. Dakujem
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

layla Pozri príspevok
Na toaletnom papieri som nasla trosku krvi, no na stolici som nemala ziadnu. Chcem sa spytat, ci to mozu byt zacinajuce hemeroidy. Dakujem
Môžu to byť začínajúce hemoroidy, ale každopádne navštív lekára, krv nemá čo robiť na toaletnom papieri. Presnú diagnózu určí až lekár.
0 0
utrápená utrápená

utrápená je offline (nepripojený) utrápená

Ja som tiež mala trošku krvi na papieri a strašné svrbenie. Po vyšetrení na chirurgii - je to proktologická ambulancia - som bola na 3 zákrokoch neplatila som nič. Samotný zákrok nebolí,až potom som mala bolesti, ale niekto nemá ani tie.
Mala som vnútorné hemoroidy, treba ísť k lekárovi s tým čo najskôr. Ja som sa tiež dlho odhodlávala,bolo to viac-menej z ostychu,ale nebolo to vyšetrenie také hrozné. Pred vyšetrením som si povedala, že idem k dr. ktorý je rovnaký ako iní, len on si vybral blbý odbor-pozerať ľuďom do zadku. Ak budeš chcieť čosi viac, ozvi sa!
0 0
Nyyankees Nyyankees

Nyyankees je offline (nepripojený) Nyyankees

Pokusam sa vlastne zistit... ...viac
Pani, damy, neviete poradit nieco volnopredajne proti tymto problemom?

K lekarovi nechcem ist strasit, a ani nemam cas...
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Nyyankees Pozri príspevok
Pani, damy, neviete poradit nieco volnopredajne proti tymto problemom?

K lekarovi nechcem ist strasit, a ani nemam cas...

v lekárni je kopec voľnopredajných liekov. možno najprv nejakú masť (napr.AVENOC od Boiron-u)
2 0
Nyyankees Nyyankees

Nyyankees je offline (nepripojený) Nyyankees

Pokusam sa vlastne zistit... ...viac
Dakujem, vyskusam.....snad pomoze, aj ked problemy s tym su uz asi dost rozvinute
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Želám pohodový večer.

Je veľké množstvo voľnopredajných liekov proti hemeroidom. Napr.:

Kitocrema lubrikačný protizápalový krém
Hanus nechtíkový gél
List červeného viniča krém, kapsuly
Valosun hemoval 50 ml-hemoroidy
Faktu masť
Dobexil H
Procto-Glyvenol
Dobexil
Dubová kôra
6 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Sedacie kupele v odvare dubovej kôry, ale je dôležité predovšetkým upraviť stravu. Potrebujete viac vlákniny, predovšetkým zeleninu. Zaraďte do jedálnička na večer Biely jogurt v ktorom ste si vopred nechali napučat/aspoň 2 hodiny/ 1 P.L. ľanového semienka. Oveľa lepšie je lanove semeno čerstvo mleté. Po pár dňoch sa upraví stolica a aj hemoroidy.
Ak neznašate jogurt, stači si dať denne 2-3 k.l. Psylium, dostanete v lekarni. Mám overený účinok masti, dá sa kupiť iba v Rakúsku, je volnopredajna HADENSA. Zaberá okamžite.
3 0
pe.pe pe.pe

pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

optimista
Jedno velmi dobre slovenske riesenie...aj ked v bratislave. Na gastroenterologii v onkologickom ustave sv. alzbety (heydukova) pripravuju specialne cipky na hemoroidy podla vlastnej receptury. Moja mamina je trvalo sediaca pacientka a ma neskutocne problemy so zlatou zilou, volnopredajne lieky uz nezaberali, tak som tam zasiel popytat sa. Dostala klyzmu na vyplachy, tieto cipky a Detralex. Skutocne si cipky nevie vynachvalit, pouziva ich nie stale, skor par dni po sebe, pripadne si ich necha roztopit a potiera uzly zvonka, po ustupeni problemov urcity cas pouziva volnopredajne maste a znova kura cipkami. Operacia u nej by bola najlepsie riesenie, avsak ma problemy so svalovymi spazmami, preto sa zakrok neodporuca.
Myslim, ze u inak zdraveho pacienta so zacinajucim problemom, pripadne s pretrvavajucim, dokazu efektivne urobit to, co treba.

Urcite tu niekto pisal aj o uprave stravy, viem ze mamina musela vynechat oblubene jedla z kapusty, cervenej repy, cibule, bryndze.

Este doplnim, pouzivame volnopredajnu mast a cipky Mastu S, zatial sa najlepsie osvedcili (ale chystam sa kupit Hadensu, snad bude este lepsie). Neviem ako ine, ale Mastu obsahuje aj lidokain, takze eliminuje neprijemne bolesti.
Naposledy upravil pe.pe : 22.04.10 at 21:55
3 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

pe-pe, pokuste sa kupiť mnou odporúčanú masť Hadensa, myslim, ze budete veľmi milo prekvapení, v kombinácii so sedavými kúpelmi sa môžu zatiahnuť aj vonkajšie uzly.
1 0
pe.pe pe.pe

pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

optimista
skusime, uz som si aj do diara napisal nazov srdecna vdaka. akurat bude problem so sedavymi kupelmi, kvoli maminej hlavnej diagnoze, ale nejako to skusime vyriesit, mozno vlhke obklady a pod.
0 0
fulmaja fulmaja

fulmaja je offline (nepripojený) fulmaja

ubka Pozri príspevok
Sedacie kupele v odvare dubovej kôry, ale je dôležité predovšetkým upraviť stravu. Potrebujete viac vlákniny, predovšetkým zeleninu. Zaraďte do jedálnička na večer Biely jogurt v ktorom ste si vopred nechali napučat/aspoň 2 hodiny/ 1 P.L. ľanového semienka. Oveľa lepšie je lanove semeno čerstvo mleté. Po pár dňoch sa upraví stolica a aj hemoroidy.
Ak neznašate jogurt, stači si dať denne 2-3 k.l. Psylium, dostanete v lekarni. Mám overený účinok masti, dá sa kupiť iba v Rakúsku, je volnopredajna HADENSA. Zaberá okamžite.

Cez túto stránku sa dá objednať : http://goldpharma.com/search/hadensa/lang/CZECH/
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať