Zavrieť

Porady

dotácia na podnikanie

Ahojte! Mohol by mi niekto dobrý poradiť, či je v súčasnosti aktuálna nejaká dotácia na začatie podnikania - mikropodnik?
Konkrétne na zakúpenie šijacich strojov.
Ďakujem
Usporiadat
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

V dotáciach sa od 1.1.2005 nič nezmenilo, dostaneš dopredu, musíš vyúčtovať. Len podľa výšky nezamestnanosti je odstupňovaná aj dotácia. Najlepšie zistiť v svojom okrese.
0 0
veronikaa veronikaa

veronikaa je offline (nepripojený) veronikaa

ďakujem za odpoveď
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Nemá niekto skúsenosti s dotáciou cez eurofondy? Ide o založenie výrobnej dielne, poradí niekto?
0 0
atinka atinka

atinka je offline (nepripojený) atinka

ja sa vyznam v eurofondoch, ak potrebujes konkretnu pomoc , vyspecifikuj
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Cez eurofondy je cesta na získanie grantu pomerne dlhá. Projekt v SJ, zhrnutie v AJ, musí schváliť príslušný orgán, výberové konanie, nákup za vlastné prostiedky a potom sa ti časť prostriedkov vráti. Musíš hľadať výzvy buď na stránkach ministerstiev, cez agentúry NARMaSP, SARIO a pod.
0 0
atinka atinka

atinka je offline (nepripojený) atinka

a este k tomu treba pridat aj viazanost na cas, presne stanovene terminy kedy sa prijmaju ziadosti, dokedy sa prijmaju a s celkovym schvalenim je to niekedy aj par mesiacov, pravdaze ak schvalia. Ale vsetko sa da, nie je to ani zdaleka take nemozne ako to vyzera.
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Hmm...to nebude nič pre nás.....ďakujem za ochotu......
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

ja som tým prešla, išli sme cez NARMaSP a boli veľmi ústretoví
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Bohužial, čas nás tlačí, a ako sa zdá toto je dlhá cesta....:-)
0 0
kiwiak kiwiak

kiwiak je offline (nepripojený) kiwiak

šéfredaktor
Skus www.nadsme.sk alebo regionalne poradenske a inform,acne centra, ktore poskytuju mikropozicky.Naklikaj napr.www.rpicke.sk
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
kiwiak
Skus www.nadsme.sk alebo regionalne poradenske a inform,acne centra, ktore poskytuju mikropozicky.Naklikaj napr.www.rpicke.sk
Máš s tým nejaké osobné skúsenosti, ako dlho trvá vybavenie takejto pôžičky a aká je pravdepodobnosť, že ju dostaneš ?
0 0
ollivia ollivia

ollivia je offline (nepripojený) ollivia

atinka
ja sa vyznam v eurofondoch, ak potrebujes konkretnu pomoc , vyspecifikuj
Ja som sa informovala na nejakú dotáciu v Národ.agentúre pre malých a stred.podnikateľov. Momentálne je zverejnená jedna výzva - pre mňa neaktuálna. Nevieš mi poradiť, kde by mal šancu niečo získať živnostník na autoservis. Zatiaľ nikoho nezamestnáva.
0 0
bawy bawy

bawy je offline (nepripojený) bawy

a co clovek co ma dobry napad ale nema hotowost a ani cim rucit... ma sancu zacat podnikat ? dostane neaku pozicku ?
0 0
kattka.c kattka.c

kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

skus http://www.szrb.sk/
0 0
martinetto martinetto

martinetto je offline (nepripojený) martinetto

ollivia
Ja som sa informovala na nejakú dotáciu v Národ.agentúre pre malých a stred.podnikateľov. Momentálne je zverejnená jedna výzva - pre mňa neaktuálna. Nevieš mi poradiť, kde by mal šancu niečo získať živnostník na autoservis. Zatiaľ nikoho nezamestnáva.
Ano, NUP poskytuje žiadeteľom jednorázový nenávratný finačný príspevok, a to pod podmienkou, že pred žiadaním bol evidovaný ako nezamestnaný v dĺžke najmenej 3 mesiacov, a ešte že daný finančný príspevok musí využiť len na nákup DHM -PC, zariadenie a podobone.. a výška tohto príspevk sa posudzuje podľa nezamestnanosti v tom-ktorom regióne, a či zamestnáš len seba, alebo ešte aj nejaké iné osoby, toto všetko musíš uviesť vo vypracovanom podnikateľskom práne, ktorý si musíš ešte obhájiť, často pred pracovníčkami NUP, ktoré len skončili SŠ a nastúpili rovno tam!!
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
martinetto
Ano, NUP poskytuje žiadeteľom jednorázový nenávratný finačný príspevok, a to pod podmienkou, že pred žiadaním bol evidovaný ako nezamestnaný v dĺžke najmenej 3 mesiacov, a ešte že daný finančný príspevok musí využiť len na nákup DHM -PC, zariadenie a podobone.. a výška tohto príspevk sa posudzuje podľa nezamestnanosti v tom-ktorom regióne, a či zamestnáš len seba, alebo ešte aj nejaké iné osoby, toto všetko musíš uviesť vo vypracovanom podnikateľskom práne, ktorý si musíš ešte obhájiť, často pred pracovníčkami NUP, ktoré len skončili SŠ a nastúpili rovno tam!!
Tu na porade som čítala, že príspevok sa nemôže použiť na nákup zásob. Je to pravda? Kde sa o tom dočítam? Prešla som si zákon o službách zamestnanosti, ale nevidím to tam...
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

má niekto prehľa o projektoch, na ktoré je možné dostať dotáciu?
Ide mi o obec - čo všetko sa dá pokryť z dotácií, na čo sa dá dotácia získať.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Janka6685 Pozri príspevok
Tu na porade som čítala, že príspevok sa nemôže použiť na nákup zásob. Je to pravda? Kde sa o tom dočítam? Prešla som si zákon o službách zamestnanosti, ale nevidím to tam...
Prosím Vás.....zisťujem to pre svokru a neviem to nájsť
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Nikto mi neporadí? Prešla som si aj dokumenty na www.upsvar.sk, ale nič tam nevidím. V jednom takom dokumente sa písalo, čo sa z tých peňazí môže kúpiť, ale nejako mi z toho nevychádza, že to nemôžu byť zásoby. Ak máte iné podložené informácie, prosím vás, podeľte sa s nimi. Určite som niečo prehliadla, alebo som prečítané zle pochopila, lebo na porade sa mnohý vyjadrujete k tomu, že z príspevku sa zásoby nemôžu kupovať. Len neviem, čím je to podložené.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Janka6685 Pozri príspevok
Nikto mi neporadí? Prešla som si aj dokumenty na www.upsvar.sk, ale nič tam nevidím. V jednom takom dokumente sa písalo, čo sa z tých peňazí môže kúpiť, ale nejako mi z toho nevychádza, že to nemôžu byť zásoby. Ak máte iné podložené informácie, prosím vás, podeľte sa s nimi. Určite som niečo prehliadla, alebo som prečítané zle pochopila, lebo na porade sa mnohý vyjadrujete k tomu, že z príspevku sa zásoby nemôžu kupovať. Len neviem, čím je to podložené.
Janka vidím , že veľmi by si chcela info ohľadom čerpania dotácie na zásoby, z ohlasov vidieť , že možno nikto takéto čerpanie nemal povolené , nakoľko Ti nikto neprispel svojou odpoveďou. Aspoň ja si to myslím . Ale na TVojom mieste , by som skutočne sa vybrala na NÚP a osobne by som si o tom získala informácie od pracovníka úradu práce .Myslím , že to by bolo v Tvojom prípade tým najlepším riešením .

Ja snáď len toľko .
Naposledy upravil Zita5 : 20.02.07 at 08:59
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať