Zavrieť

Porady

Figovník

Pestujete figovník? Aké máte skúsenosti s jeho pestovaním?
Ja mám v záhrade 3-ročný.Síce je veľmi pekný ako dekorácia, ale plody ešte nemal. Zaujímalo by ma,či sa niekomu podarilo dopestovať plody.
Usporiadat
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

Bionda Pozri príspevok
Veď ty máš inú odrodu ako ja, farba mojich dozretých plodov je žltá. Ktovie či aj rovnako chutia
Bionda, ja mám doma tiež tie tmavšie a podlhovasté, ale teraz som sa vrátila dovolenky a priniesla som si domov žlté, sú chutné a práve tam dozerajú a sú okrúhle./ zachvíľu priložím foto/
UZ JE TU DOLU - to je tá žltá prinesená z Chorvátska.

A čo ma prekvapilo doma, tie moje "hruškovité-tmavé boli už 4 ks zrelé. Ale tiež by som rada mala aj tie žlté. Máš ich zasadené vonku???
Naposledy upravil atramka : 08.08.08 at 19:39 Dôvod: doožené foto a doplnený text
SV400021.jpg  
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

beba13 Pozri príspevok
Sú dobré práve dozrievajú
(Viď tvoje foto)

Beba, aj moja odroda je taká istá ako tieto Tvoje. Sú celkom chutné.
0 0
maca.tt maca.tt

maca.tt je offline (nepripojený) maca.tt

verná čitatelka príspevkov porady 46 ročná ...viac
Našla by sa dobrá duša,ktorá by mi poslala za cenu poštovného odrezky figovníka? Ja môžem poslať odrezky levandule,alebo kombuchu.Dakujem
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
Moje oblubene ovocie :-)
Nechcem robit reklamu, ale v rakuskom Tullne v predajni Praskac som videl asi 10 odrod figovnika. Je to rozlahla predajna s obrovskym sortimentom a zahradkar sa tam moze dlho kochat. V tom istom meste je aj Starkl /konkurencia ako z ucebnice/, kde je ako bonus aj atmosfera tradicnej zahradnickej firmy. Maju tam aj ine netradicne ovocie.
0 0
steeva steeva

steeva je offline (nepripojený) steeva

Da sa nejako urychlit dozretie fig? Mam obsypane dva stromceky a bojim sa, ze ked teraz ochladi, tak uz nestihnu dozriet... Odhadom im chybaju take dva tyzdne tepleho pocasia.
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
Myslím, že tieto neskoré figy už nestoja za námahu - aj keď dozrejú, niesú dobré - v chladnom počasí majú málo cukru.
0 0
Pavol44 Pavol44

Pavol44 je offline (nepripojený) Pavol44

v októbri 2008 som zasadil do skleníka sadeničku ficus carica, dnes 05.07.2009 má asi 80 cm a začína nahadzovať plody. Pripájam foto.
P6260869.jpg  
P7030910.jpg  
1/1
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Este ju mas stale v sklenniku?
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Rastie to ako z vody... Radšej zaštipuj za každým 4 listom krajšie sa rozkonári, lepšie rodí a je potom kompaktnejšia.
1 0
Pavol44 Pavol44

Pavol44 je offline (nepripojený) Pavol44

tetrisss Pozri príspevok
Este ju mas stale v sklenniku?
plánujem pestovať trvale v skleníku, lebo vonku nemám pre neho pristor, len neviem ako ho budem tvarovať keď dorastie po strechu skleníka.
0 0
Pavol44 Pavol44

Pavol44 je offline (nepripojený) Pavol44

wabi Pozri príspevok
Rastie to ako z vody... Radšej zaštipuj za každým 4 listom krajšie sa rozkonári, lepšie rodí a je potom kompaktnejšia.
nejako mi je ľúto ho zaštipovať keď tak pekne rastie, okrem toho sa už začal spoza niektorých horných lístkov rozvetvovať. Som zvedavý ako sa rozkonári v tomto roku, podľa toho budem rezať, ale šete neviem ako.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Pavol44 Pozri príspevok
nejako mi je ľúto ho zaštipovať keď tak pekne rastie, okrem toho sa už začal spoza niektorých horných lístkov rozvetvovať. Som zvedavý ako sa rozkonári v tomto roku, podľa toho budem rezať, ale šete neviem ako.
Ono to má byť presne naopak ty by si ho nemal strihať podľa toho ako ti rastie, ale on by mal rásť podľa toho ako ho ty striháš....
Figovník rýchlo narastie až po strop a potom ho budeš musieť strihať oveľa radikálnejšie.
Platí tu ohýbaj ma Mamko alebo teda Paľko , naozaj nemusíš ho strihať ak nemáš rád záhradné nožnice, ale môžeš ho ohnúť až po zem prípadne aj potopiť a tak zakorenioť, alebo ak aj nechceš rozmnožovať, tak ho ohni aspoň z toho dôvodu, že takto ti lepšie a rýchlejšie zarodí a zároveň sa ti rozkonáry v dolnej časti...
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Mám pár otázok, prosím o radu
-Môžem figovník pestovať ako stromček?
-Je rozdiel v náročnosti žltých a fialových odrôd?
-Môj rastie ako divý, ale plody nasadzuje až v lete, úrody som sa dočkala za 8 rokov len raz. Čo s tým?
Ďakujem
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Poraďte mi, prosím. Má zmysel, pokúšať sa pestovať figovník ako strom?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Silvernola Pozri príspevok
Poraďte mi, prosím. Má zmysel, pokúšať sa pestovať figovník ako strom?
Videla som to,tak asi sa dá. Bol to veľmi pekný strom.
(ak nájdem niekde fotku, priložím)
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Silvernola Pozri príspevok
Poraďte mi, prosím. Má zmysel, pokúšať sa pestovať figovník ako strom?
Podla mojich skusenosti nie. U nas zvykne omrznut az po koren, ak je tuha zima (hlavne, ak pocas tuhych mrazov svieti slnko). Ak ho pestujes ako krik, tak vyzenie znova a jediny problem je, ze prvy rok potom nerodi.
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
V BA je niekoľko pekných figovníkových stromov. Niektoré sledujem už cca 10 rokov a prežívajú zimy. Aj tá posledná bola dosť náročná. VEĽMI záleží od odrody. Krík je určite menej riskantný. Držím palce.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Pokus pestovať figovník ako stom vo voľnej pôde na 99% skončí vymrznutím až po koreň a to skôr, či neskôr. U nás by musel mať veľmi dobre chránené miesto niekde medzi domami a v zime ho zakrývať, inak vymrzne. Oveľa jednoduchšie je pestovať ho vo veľkej nádobe a na zimu schovať do studenej pivnice. Je to ideálny "veľký bonsaj".
Tiež viem o figovníku, ktorý nevymŕza a rastie už asi 200 rokov, ale je vedľa 3m hrubého prastarého múra z južnej strany, chránený zo všetkých strán, pritom na kopci. Namnožil som ho a sledujem ako sa bude správať v iných lokalitách.
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
Každý strom raz zahynie, skôr, či neskôr
0 0
sipka1 sipka1

sipka1 je offline (nepripojený) sipka1

ahojte
velmi som sa potesila tejto poradni.Ja som dostala figovnik na meniny od syna-ze ved uvidime co z neho bude-a bolo figy hned na dalsi rok.Takze oberame urodu uz treti rok-len rastie trochu na divoko-tak neviem ci strihat a hlavne kedy?Rada by som Vam tiez poslala foto-ale tiez neviem ako.Ako a kedy robite tie odnoze skusila by som to dat do kvetinac.vdaka sipka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať