Zavrieť

Porady

Osvedčené veci, postupy, nápady a materiály pri stavbe

admin
Už máme tému, kde sa zdieľajú chyby ktoré sme pri stavbe spravili.
Chcem však založiť tému, kde sa nám veci, nápady alebo postupy pri stavbe osvedčili a radi by sme ich odporučili ďalej.

Opäť začnem so sebou.
Dve umývadlá do kúpeľni.

Po skúsenostiach z nášho domu som si aj dal do kúpeľni dve umývadlá.
Prečo?
Do kúpeľni sa najčastejšie chodí ráno po zobudení, večer pred spaním, alebo pred odchodom niekam.
Tieto situácie nastávajú často súčasne s ostatnými členmi rodiny, takže je super ak Vám niekto nemusí klopať na dvere alebo dýchať za chrbtom že potrebuje ísť k umývadlu aj on.
Ak ste z domu zvyknutý na jedno umývadlo, možno si poviete že to je zbytočnosť. To isté tvrdila aj moja drahá, dnes má však už iný názor a vyslúžil som si za tento neústupok aj pochvalu .

---------------------------
//////////////////////////////////////////////////////////////////////
Táto téma je o osvedčených veciach, ak nám chcete napísať chyby, ktorých by ste sa už dnes vyvarovali, prosím napíšte ich do tejto témy:
http://www.porada.sk/t77335-chyby-kt...vyvaroval.html

Ešte pripomínam, že táto téma slúži na zhromaždenie Vašich postrehov a odporúčaní, teda neslúži na diskusiu či s niekoho nápadom súhlasíte či nesúhlasíte. Ak Vám to nedá a chcete sa vyjadriť založte novú tému s odkazom na daný príspevok.
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Paso007 Pozri príspevok
Asi sa tu budem vypytovať najbližšiu dobu dosť často. Chystáme sa stavať. Doriešujeme veci okolo kúpy pozemku. V ničom sa nevyznám a snažím sa na nete dozvedieť čo najviac.
Takže: Ak budem mať betónové schodisko na betónových doskách široké 1000 mm aké musia byť minimálne susedné múry?? Schodisko bude troj ramenné, po celej dĺžke na oboch stranách múry.
Aj sa schodisko dáko zapúšťa do týchto stien???
Ďakujem
Precitaj si zadanie temy od admina- na co sluzi tato tema .
To je ten prispevok,ktory sa ti ukazuje uplne hore...


Na otazky si zalozte novu temu,ale predtym skuste pouzit vyhladavac, ci sa uz dana vec neriesila a nenajdete odpovede...
Naposledy upravil arizona : 04.06.11 at 19:20
1 0
Paso007 Paso007

Paso007 je offline (nepripojený) Paso007

človek - občan
Ďakujem. sorry
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Paso007 Pozri príspevok
Asi sa tu budem vypytovať najbližšiu dobu dosť často. Chystáme sa stavať. Doriešujeme veci okolo kúpy pozemku. V ničom sa nevyznám a snažím sa na nete dozvedieť čo najviac.
Takže: Ak budem mať betónové schodisko na betónových doskách široké 1000 mm aké musia byť minimálne susedné múry?? Schodisko bude troj ramenné, po celej dĺžke na oboch stranách múry.
Aj sa schodisko dáko zapúšťa do týchto stien???
Ďakujem
To musí riešiť projekt.Nedá sa na to odpovedať všeobecne.
0 0
datacon datacon

datacon je offline (nepripojený) datacon

bettylou Pozri príspevok
momentálne sú asi lepšie robotické vysávače
To robotické nie je vysávač ale iba rutujuca kefa....ten zvuk je motor co odsava špinu z kefiek a nie zo zeme, ale ako denný pomocnik je fajn, raz za tyzden sa upratovaniu nevyhneme...
0 0
filipenkobs filipenkobs

filipenkobs je offline (nepripojený) filipenkobs

alergie sú z prehnanej hygieny
0 0
majaks majaks

majaks je offline (nepripojený) majaks

aj ja som za umyvadlo v zachode
0 0
martinalul martinalul

martinalul je offline (nepripojený) martinalul

U nas doma boli dve umyvadlav kupelni odjakziva a ked sme boli mladsi milovala som vecerne umyvanie zubov so sestrami ked sme sa zatvorili do kupelne a preberali udalosti dna Ja som rozhodne za dve umyvadla ak to dispozicia umoznuje.
Naposledy upravil arizona : 28.01.12 at 20:52 Dôvod: vymazanie reklamy
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

filipenkobs Pozri príspevok
alergie sú z prehnanej hygieny
Keď má niekto alergiu na peľ a má málo rokov,kde to zanedbal?
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Alergie rakoviny pred 100 rokmi španielska dedina.Potom čo sa za tých 100 rokov zmenilo.Pokusné jadrové výbuchy ,chemická továreň v každom meste,miesto potravín odpad zo slovnaftu.Kedysi nepoznali pracie prášky ,chémiu na čistenie domácnosti,deti si odtrhli a zjedli jablko zo stromu bez toho aby ho musely umyť.Kravu čistého bilinožravca kŕmia mäsom ,potom sa čudujú, že sa z toho zblázni.....dalo by sa pokračovať
1 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

len si pozrite umrtnost ludi v tej dobe a teraz
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

odporucam hned po vyhotoveni deky zmerat rovinnost, usetrite si mnoho problemov v neskor. momentalne vidim idealne riesenie spravit deku, hned natavit celoplosne ipu alebo tatrafol a zaliat do krasnej roviny s krycim poterom. Ulahci to ukladanie podlahovej izolacie a zvysi komfort na stavbe.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Viete mi poradit s cim su oblozene steny v tejto izbe a ci by sa to dalo pouizt aj na umakart?
0 0
dudos49 dudos49

dudos49 je offline (nepripojený) dudos49

Steny sú obložené laminovanou drevotrieskovou doskou alebo laminovanou drevovláknitou doskou tzv. sololitom. Dá sa to nalepiť i na umakart. Ani jeden z materiálov nie je vhodný do mokrého prostredia.
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nemá chybu. Pár inšpirácií pre SK panelákové zariadenie bytov.
http://www.wimp.com/modernfurniture/
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
stretol som sa s dobrou odozvou a referenciami na slovenské výrobky firmy Chemos, vyrábajú lepidlá radu Profilep, ktoré som doteraz poznal iba hobby, ale dostali sme sa k lepeniu drahých vinylových podláh a kobercov a oni majú špičkové lepidlá aj dobrú nivelačku...takisto sa nám osvedčili sprchovacie lietacie dvere do ník od Aquatek, zhodou okolností sú obe firmy z Topoľčian, čo povieš Tóno?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať