Zavrieť

Porady

Súkromné auto na služobné účely

Zdravím všetkých ,
rád by som sa poradil a zistil či má niekto podobý "problém". Pracujem vo firme (s.r.o.) a používam súkromné auto na služobné účely. Aké účtovné povinnosti prípadne odvody alebo iné výdavky mi z toho vyplývajú. Aby to nebolo také jednoduché, nie som majiteľom auta - auto patrí príbuznému na dôchodku. Nevzniknú jemu z toho nejaké povinnosti ?

Ospravedlňujem sa ale som svojím zameraním vzdialený ekonomike - možno ani tento dotaz sem nepatrí ale nevedel som kam ho zaradiť.

Ďakujem dopredu za odpovede a informácie
Usporiadat
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Milan.Žiška Pozri príspevok
Zdravím všetkých ,
rád by som sa poradil a zistil či má niekto podobý "problém". Pracujem vo firme (s.r.o.) a používam súkromné auto na služobné účely. Aké účtovné povinnosti prípadne odvody alebo iné výdavky mi z toho vyplývajú. Aby to nebolo také jednoduché, nie som majiteľom auta - auto patrí príbuznému na dôchodku. Nevzniknú jemu z toho nejaké povinnosti ?

Ospravedlňujem sa ale som svojím zameraním vzdialený ekonomike - možno ani tento dotaz sem nepatrí ale nevedel som kam ho zaradiť.

Ďakujem dopredu za odpovede a informácie
Povinnosti vznikajú Vášmu zamestnávateľovi, nie Vám.
0 0
Milan.Žiška Milan.Žiška

Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

Ak som to správne pochopil "benka". Vzniknutý príjem nemá vplyv na príjem príbuzného a ani môj?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Milan.Žiška Pozri príspevok
Ak som to správne pochopil "benka". Vzniknutý príjem nemá vplyv na príjem príbuzného a ani môj?
Príjem - cestovná náhrada nie je zdaniteľným príjmom.
0 0
Milan.Žiška Milan.Žiška

Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

Ďakujem "benka", veľmi mi to pomohlo, vystrašila ma pani od účtovnictva ale asi som ju zle rozumel.
Ešte raz ďakujem a prajen pekný víkend.
0 0
halluska halluska

halluska je offline (nepripojený) halluska

Ahojte.

Aj ja pouzivam moje sukromne auto na sluzobne ucely. Som jediny zamestananec zahranicnej firmy. Nedavno sme sa prestahovali do novych priestorov, ale zatial pouzivame postovu adresu a sluzby uctovnictva v Blave. Na cesty dva krat do mesiaca pouzivam svoje auto.

Co mam vyplnit a ako to funguje, ak si chcem tieto moje vydavky preplatit?
Velmi pekne dakujem za radu.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

halluska Pozri príspevok
Ahojte.

Aj ja pouzivam moje sukromne auto na sluzobne ucely. Som jediny zamestananec zahranicnej firmy. Nedavno sme sa prestahovali do novych priestorov, ale zatial pouzivame postovu adresu a sluzby uctovnictva v Blave. Na cesty dva krat do mesiaca pouzivam svoje auto.

Co mam vyplnit a ako to funguje, ak si chcem tieto moje vydavky preplatit?
Velmi pekne dakujem za radu.
Treba vyplniť Vyúčtovanie pracovnej cesty, kde si uplatníš všetky cestovné náhrady (stravné, za použitie súkromného auta, náhradu PHM,...).
Naposledy upravil Chobot : 25.08.08 at 11:53
0 0
halluska halluska

halluska je offline (nepripojený) halluska

ahoj Chobot. Dakujem za odpoved - pockam si na formularik.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Formulár je v tlačivách.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

halluska Pozri príspevok
ahoj Chobot. Dakujem za odpoved - pockam si na formularik.
Ten link tam hodilo automaticky a nejaký nefunkčný. Tlačivá si nájdeš v sekcii Tlačivá.

Napr. tu máš nejaké vyúčtovania:

http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=55

alebo toto:

http://www.porada.sk/downloads.php?d...&id=7&act=down.

Je ich tam aj viac, treba si vybrať.
0 0
MartinCe MartinCe

MartinCe je offline (nepripojený) MartinCe

Ahoj,

ja mam doplnujucu otazku. Do cestaku sa dava ako miesto zaciatku skutocne miesto zaciatku alebo adresa firmy z OR ?

dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

MartinCe Pozri príspevok
Ahoj,

ja mam doplnujucu otazku. Do cestaku sa dava ako miesto zaciatku skutocne miesto zaciatku alebo adresa firmy z OR ?

dakujem
Miesto sídla firmy,( napr. Košice, Bratislava) ktorá na PC vysiela.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Tweety Pozri príspevok
Miesto sídla firmy,( napr. Košice, Bratislava) ktorá na PC vysiela.
Nemusí byť vždy sídlo firmy. Kľudne sa môže uviesť aj iný výdhodiskový bod.

Napr. zamestnanec pracuje v BA, býva v TT a na PC pôjde ráno o 5:00 do KE. Tak začiatok cesty bude v TT, cieľ v KE a vráti sa napr. do BA. Nemá zmysel, aby ráno išiel do BA a tam začal PC.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Chobot Pozri príspevok
Nemusí byť vždy sídlo firmy. Kľudne sa môže uviesť aj iný výdhodiskový bod.

Napr. zamestnanec pracuje v BA, býva v TT a na PC pôjde ráno o 5:00 do KE. Tak začiatok cesty bude v TT, cieľ v KE a vráti sa napr. do BA. Nemá zmysel, aby ráno išiel do BA a tam začal PC.
Áno, uvedie sa tam to miesto, ktoré sa určí pred nástupom na PC. Ja som to aj takto myslela.
0 0
MartinCe MartinCe

MartinCe je offline (nepripojený) MartinCe

A podla coho sa mam riadit, moj pripad je:

mam sukromne auto pouzivat na PC, som z BB a sidlo je vo ZV. Ked niekam idem vzdy vyrazam z BB a vraciam sa do BB.

doteraz som robil cestaky BB -> "ciel" -> BB, ale prisla nova kolegyna a tej sa to nepozdava ...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

MartinCe Pozri príspevok
A podla coho sa mam riadit, moj pripad je:

mam sukromne auto pouzivat na PC, som z BB a sidlo je vo ZV. Ked niekam idem vzdy vyrazam z BB a vraciam sa do BB.

doteraz som robil cestaky BB -> "ciel" -> BB, ale prisla nova kolegyna a tej sa to nepozdava ...
Začiatok, cieľ, koniec pracovnej cesty ako aj použitie dopravného prostriedku určuje zamestnávateľ. Ak ti šéf schváli začiatok aj koniec PC v BB, tak nová kolegyňa nech sa do toho nemontuje. Nech len vypočíta náhrady v zmysle zákona.
0 0
halluska halluska

halluska je offline (nepripojený) halluska

dakujeeeeeeeem. supeeeeer. som stastna ze tato stranka existuje!
0 0
muxa muxa

muxa je offline (nepripojený) muxa

Chcem sa spytat ked vas zamestnavatel posle na PC a vy idete vlastnym autom musi vám prepaltit PHM? Pretoze mam taku skusenost a potom mi oznamili ze kedze to nie je sluzobne auto je problem to preplatit? Nakoniec nam cestu tam uhradia ale spat nie. Zaujima ma to pretoze v stredu mam ist znovu na PC. Velmi pekne dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

muxa Pozri príspevok
Chcem sa spytat ked vas zamestnavatel posle na PC a vy idete vlastnym autom musi vám prepaltit PHM? Pretoze mam taku skusenost a potom mi oznamili ze kedze to nie je sluzobne auto je problem to preplatit? Nakoniec nam cestu tam uhradia ale spat nie. Zaujima ma to pretoze v stredu mam ist znovu na PC. Velmi pekne dakujem
Ak ťa zamestnávateľ vysiela na PC, v príkaze na PC ti musí určiť spôsob dopravy - ak ti nariadi, alebo súhlasí ? s použitím súkromného mot.vozidla, patrí ti sadzba základnej náhrady + spotreba PHM, alebo sa môžete dohodnúť, že ti preplatí cestovné v cene lístka verejnej cestnej dopravy.
0 0
muxa muxa

muxa je offline (nepripojený) muxa

Aha takze tak dakujem velmi pekne Este sa chcem spytat co je zakladna nahrada ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

muxa Pozri príspevok
Aha takze tak dakujem velmi pekne Este sa chcem spytat co je zakladna nahrada ?
od 1.6.08 5,50sk/km,
Naposledy upravil veronikasad : 31.08.08 at 09:31
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať