Zavrieť

Porady

dan z vyhry

Caute poradaci, viete mi poradit? Vyhrala som pobyt v hodnote 9080 Sk. Som povinna to buduci rok zdanit v DP v celej vyske? alebo len 4080 Sk? Kedze sa v § 9 ods. 2 pism. m hovori len o vyhre do 5000 sk )
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
lucika1 Pozri príspevok
Caute poradaci, viete mi poradit? Vyhrala som pobyt v hodnote 9080 Sk. Som povinna to buduci rok zdanit v DP v celej vyske? alebo len 4080 Sk? Kedze sa v § 9 ods. 2 pism. m hovori len o vyhre do 5000 sk )
Daniť celú sumu. Zákon hovorí o výhre do 5 tisíc, ako oslobodený príjem. A tvoja výhra je vyššia.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Ako sa zdaňuje výhra LCD TV (mám aktualny problem) , pričom jej hodnota je rôzna u roznych predajcoch. A má niekto dobry napad ako sa vyhnut zdaneniu?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
duves Pozri príspevok
Ako sa zdaňuje výhra LCD TV (mám aktualny problem) , pričom jej hodnota je rôzna u roznych predajcoch. A má niekto dobry napad ako sa vyhnut zdaneniu?
Organizátor súťaže pri nepeňažných výhrach má povinnosť vydať potvrdenie o cene výhry. A na základe toho potvrdenia sa postupuje pri zdanení. Alebo vydá potvrdenie, že výhra je už zdanená.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 08.06.08 at 18:12
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
No nic, radsej to zdanim. Telkac za 25 litrov sa kazdy den nevyhrava.
Dcerka mala stastnu ruku.
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
musím sa pocháliť aj ja som vyhrala LCD ale žiadne potvrdenie o zdanení som nedostala ... čo mám robiť? mám to nechať len tak...?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
A aky zakon to presne rieši? Zaujima ma znenie. Zda sa mi to cele chore. Kamoš vyhral pred par rokmi cestny bicykel v rakusku za asi 60 tisic. To zakon ako rieši? Ma rakusko nejaku nahlasovaciu povinnost, aby nas vyherca zaplatil daň?
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
duves Pozri príspevok
A aky zakon to presne rieši? Zaujima ma znenie. Zda sa mi to cele chore. Kamoš vyhral pred par rokmi cestny bicykel v rakusku za asi 60 tisic. To zakon ako rieši? Ma rakusko nejaku nahlasovaciu povinnost, aby nas vyherca zaplatil daň?
Zákon o dani z príjmov, konkrétne § 8.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
No nieco som nasiel, vola sa to:
Pokyn
na zdaňovanie cien a výhier, ktoré sa považujú za ostatné príjmy podľa § 10 zákona č. 366/1999 Z. z. o daniach z príjmov v znení neskorších predpisov
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
ego.mc Pozri príspevok
Zákon o dani z príjmov, konkrétne § 8.
Páči sa mi táto časť: (2) Do základu dane (čiastkového základu dane) sa zahŕňa zdaniteľný príjem znížený o výdavky preukázateľne vynaložené na jeho dosiahnutie. Ak sú výdavky spojené s jednotlivým druhom príjmu uvedeným v odseku 1 vyššie ako príjem, na rozdiel sa neprihliada.

Výhru mam(e) cez loteriu jednej nemenovanej slov.firmy, čo vyraba chutne zemiakove lupienky. Teoreticky by sa dal znížiť základ dane (žial preukazatelne) na nakup zemiakovych lupienkov tak, aby vysiel zdanitelny zaklad rovný 0,-Sk. Neviem, či je tam priestor na čiste iba argument, že som tých balíčkov nakúpil tisicku, a v jednom z nich bola vyherna prava strana LCD telkáča. A kto si odklada bločky od nákupu lupienkov, že?.


0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
ak dobre tomu rozumiem, tak ak vyhrá teoreticky bezdomovec tak žiadnu dan neplatí lebo nepresiahol ročný príjem cca tých 70 tisíc? /alebo koľko je to teraz/
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Teoreticky ak by vyhral a musel niečo zdanit, tak by nastupil exekutor a zabavil mu karton co sa nim zakryva. Je to idiotske, zdanovat vyhru. Takisto podla vsetkeho sa neda dosledovat zdanenie vyhry v cudzine (kamošov prípad).
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
duves Pozri príspevok
Teoreticky by sa dal znížiť základ dane (žial preukazatelne) na nakup zemiakovych lupienkov tak, aby vysiel zdanitelny zaklad rovný 0,-Sk. Neviem, či je tam priestor na čiste iba argument, že som tých balíčkov nakúpil tisicku, a v jednom z nich bola vyherna prava strana LCD telkáča. A kto si odklada bločky od nákupu lupienkov, že?.


[/I]
Ja stále tvrdím, že si treba odkladať všetky bločky z nákupov. Človek nikdy nevie, kedy sa budú hodiť.
0 0
Babe Babe

Babe je offline (nepripojený) Babe

Pokiaľ chceme poskytnúť do súťaže LCD TV v hodnote 25 tis., akým spôsobom ho môžeme zdaniť tak, aby ho už výherca zdaňovať nemusel? Ďakujem.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Babe Pozri príspevok
Pokiaľ chceme poskytnúť do súťaže LCD TV v hodnote 25 tis., akým spôsobom ho môžeme zdaniť tak, aby ho už výherca zdaňovať nemusel? Ďakujem.
Nedá sa zdaňovať za iného. Výherca je vždy povinný si podať daňové priznanie.
0 0
Babe Babe

Babe je offline (nepripojený) Babe

Pokiaľ by to bola súťaž vrámci firmy, môžeme mu to dať do nepeňažného príjmu za daný mesiac a zdaniť v mesačnej mzde? (aby si nemusel robiť DP)

Ako je to v prípade výhry víkendového pobytu pre zamestnanca a 1 rodinného príslušníka? Musí to zdaniť ako celkový príjem, alebo stačí, ak daň odvedie len za rodinného príslušníka (zamestnanec by bol oficiálne na služobnej ceste?)
0 0
poisonkatka poisonkatka

poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

ja som vyhrala tento rok hodinky v hodnote 6500sk u readers digest..napisali mi aj nejaky papierik, kde bola cena tych hodiniek ale uz ho nemam..mam im napisat o nove potvrdenie ceny tych hodiniek, aby som to mohla zdanit..? a ak to nezdanim, ako mi na to DU pride?
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Babe Pozri príspevok
Pokiaľ by to bola súťaž vrámci firmy, môžeme mu to dať do nepeňažného príjmu za daný mesiac a zdaniť v mesačnej mzde? (aby si nemusel robiť DP)

Ako je to v prípade výhry víkendového pobytu pre zamestnanca a 1 rodinného príslušníka? Musí to zdaniť ako celkový príjem, alebo stačí, ak daň odvedie len za rodinného príslušníka (zamestnanec by bol oficiálne na služobnej ceste?)
Od 1.1.2007 a 1.1.2008 máme novelami doplnené v §5 ods.3 písm. c ohľadne cien a výhier prijatých zamestnancom v prípade, že sa zúčastnil súťaže vyhlásenej zamestnávateľom. Za príjem zo závislej činnosti u zamestnanca sa považuje aj takáto cena alebo výhra a týka sa to aj v prípade výhry prijatej manželom(kou) alebo deťmi. Aj u zamestnancov sa však skúma výška ceny alebo výhry a to jednotlivo podľa §9 ods.2 písm.m - t.j. hodnota 5000,-Sk.
Vo Vašom prípade sa jedná o výhru vo výške 25000,- Sk, takže zdaniť v mesačnej mzde.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Dobrý večer, som SZCO a včera som vyhrala 3 dnové školenie s ubytovaním, ktoré sa bude konať v r. 2009. Chcem sa spýtať, ako je to so zdanením, ak momentálne neviem ani hodnotu tohto kurzu, malo by to byt nieco vyse 10 000,-. Zdaniť (ak zdaniť?) by som to mala až v r. 2009? Dnes mám z toho guľáš. Ďakujem za odpovede.
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
Tinika Pozri príspevok
Dobrý večer, som SZCO a včera som vyhrala 3 dnové školenie s ubytovaním, ktoré sa bude konať v r. 2009. Chcem sa spýtať, ako je to so zdanením, ak momentálne neviem ani hodnotu tohto kurzu, malo by to byt nieco vyse 10 000,-. Zdaniť (ak zdaniť?) by som to mala až v r. 2009? Dnes mám z toho guľáš. Ďakujem za odpovede.
výhra súvisiaca s výkonom vašej podnikateľskej činnosti je príjem podľa § 6 ktorý sa riadne zdaní v roku výhry nie čerpania.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Vladimír Ozimý Pozri príspevok
výhra súvisiaca s výkonom vašej podnikateľskej činnosti je príjem podľa § 6 ktorý sa riadne zdaní v roku výhry nie čerpania.
Ďakujem za odpoveď a ak neviem výšku tejto výhry?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať