Zavrieť

Porady

Plesňové ochorenia v organizme

:-)
trošku som sa tomu začala venovať a je až hrozné, koľko škody môžu také plesne napáchať v tele a príznaky sú zo začiatku až zanedbateľné,
ak máte niekto skúsenosti , prosím napíšte mi aká liečba u vás zabrala...
Usporiadat
mimika36 mimika36

mimika36 je offline (nepripojený) mimika36

Ahoj Linko, no mna sa tato tema momentalne osobne tyka. Strucne napisem- od okt. minuleho roka som v kuse kaslala, pluciarka na pricinu prisla az po par mesiacoch- plucne mykozy...vybrala som 4 druhy ATB, spreje na inhalaciu, antihistaminika, ale moc nepomahalo nic. Chvalabohu som ATB liecbu znasala celkom dobre, ani pecen mi to neznicilo, ale zacala som mat mykozy ,,tam dole,,...medzitym som dvakrat potratila- pricina je porucha zrazanlivosti krvi. Ako to s tym suvisi?Dala som sa do ruk lekarke, ktora sa zaobera detoxikaciou dla Dr. Jonasa. Urobila mi EAV - elektricka akupunktura- pri ktorej mi zistila, za mam v plucach a moc. mechury plesne, a zarodky mam uz aj v kostiach- vlastne odtial sa mi pekne vyplavuju do krvi a tym do celeho tela...Zatial sa mi to prejavovalo len tym neustalym kaslom, ale ak by som nebola liecena, tak sa to neskor ukaze aj mocovymi problemami. O kostiach nehovorim- ako je zname, tam sa tvoria krvne bunky, tym padom to priamo ovplyvnuje aj zrazanlivost- co je pricina mojich potratov. Vidis, ako to pekne zapada jedno do druheho?
Moja liecba momentalne spociva v detoxikacii, jednak celkovej a jednak existuju Jonasove kvapky, ktore su cielene na jednotlive organy a sustavy. Takze si postupne precistujem lymfaticky system,potom pridu na rad pluca, mocak, a samozrejme kosti. Liecbu som zacala v maji, bude trvat 4-5 mesiacov. Ale mozem povedat, ze sa citim lepsie, nie som taka unavena- plesne sposobuju postupne zoslabenie organizmu, caste unavy.Nie je to sice lacny spas, ale ked som si zratala tie moje vydavky od minuleho roka na rozne preparaty , ATB, cajiky a vsetko mozne, takmi to vynieslo skoro taku istu sumu.A najviac som zvedava na svoje vysledky krvnej zrazanlivosti po ukonceni liecby. Jej uprava totiz pre mna mozno zaruci bezproblemove donosenie babetka bez toho aby som si musela pichat heparin. Ak chces vediet viac, pokojne sa pytaj, pomozem rada.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
Som veľmi rada, že je čím dalej tým viac osvietených ľudí v otázke chorôb a celkovej životosprávy. Môžem ti odporučiť aj *******izovanú modrozelenú riasu, o ktorej som už na stránkach Porady písala v súvislosti aj s inými zdrav. problémami. Ona je taká univerzálna, dá celé telo komplet do poriadku. Detoxikuje a dobre čistí a obnoví bunky, celé telo zharmonizuje. TAm netreba ani vedieť, kde je v tele aký problém, lebo tým že je *******izovaná (bez frekvencií), pomáha každému človeku bez rozdielu (lebo sa netreba "triafať" do frekvencií orgánov v tele frekvenčnými výrobkami - to sú všetky okrem *******izovaných). Môžeš si pozrieť na www.****************************** (dúfam, že to sem môžem písať ...). Čo je ******* a ako to funguje je v ******* knižnici. Je to zaujímavé, treba to ale pochopiť. Používam tieto výrobky tri roky aj celá moja rodina a dali sme sa už v prvých mesiacoch užívania do poriadku (deti alergie, mama psoriáza, hemoroidy, bolesti žalúdka a kĺbov - tiež bola poriadne zanesená).
Prajem ti skoré vyčistenie a uzdravenie telíčka, pracuj, stojí to za to.
0 1
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
Veď práve, že táto téma v povedomí ľudí je akosi tabu a pritom plesnou v organizme môžeme trpieť ani o tom nemusíme viedieť,
ja tom tiež bola na meraní prístroja EAV a zistili mi , že mám tiež v organizme pleseň
na jazyku mám biele škvrny, nijako som tomu nepripisovala dôležitosť nakoľko dosť často trpím zápalmi madnlí a hrdla,
a ešte ked sa vrátim trošku späť, tak zrejme mykóza u mna prepukla, keď som bola tehotná, vtedy som jedla strašne veľa sladkého - nemormálne my to chutilo...potom sa narodila malá, mala strašne silné koliky, nato chytila v ústach " žabu" a nás to ani nenapadlo, že za tým všetkým môže byť plesňové ochorenie,
teraz mi to tak všetko zapadá do seba,
začala som užívať Chlorellu - zelenú sladkovodnú riasu, trošku mi to pomohlo v tom, že už nemám tak nafúknuté brucho, trávenie sa zlepšilo, ale zatiaľ nepozorujem žiadne zmeny, užívam ju síce len 3 týždne, ale zdá sa, že akosi nezaberá....
ak máte niekto aj iné skúsenosti , čo zaberá, budem rada, ak napíšete,
aj keď už som rozmýšlala, že s tým pôjdem k lekárovi, ale akosi sa mi nechce brať antibiotiká - som skôr za prírodnú liečbu...
0 0
AnikoAd AnikoAd

AnikoAd je offline (nepripojený) AnikoAd

Ahojte, možu sa tie riasy užívat aj preventívne? Kde sa dá k nim dostat?
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
áno môžu, majú naozaj veľa pozitívnych účinkov, skús si vyhladať cez google, ja som tiež pozerala, ale dosť sa líšia cenovo a neviem, či sú medzi nimi aj nejaké rozdiely, ja som ich kupovala na odporúčanie - po premeraní prístoja EAV - cez klub Energy,
majú pobočky v každom meste...
0 0
AnikoAd AnikoAd

AnikoAd je offline (nepripojený) AnikoAd

dakujem,pohladám.
0 0
mimika36 mimika36

mimika36 je offline (nepripojený) mimika36

Linko, u teba je krasny dokaz toho, co mi vravela moja doki na detoxikaciu- cast svojich chorob a priznakov odovzdava zena pocas porodu svojmu dietatu. Ked som sa nad tym zamyslela, tak ma napadli zname, ako sa chvalili, ze ekzem, ci alergie sa im zlepsili po tehotenstve, alebo aj pocas neho...ale deti na ne skor ci neskor zacali trpiet...ono to funguje takto...
Neboj sa toho, ze Ti to za 3 tyzdne nic nepomohlo, postupne to pride, no nestaci len uzivat tie riasy- zmen jedalnicek , uprav si zivotospravu a nezabudni na psychiku- vela ochoreni suvisi so stresom, ci negativnymi pocitmi, alebo nevysporadanymi vztahmi- najcastejsie so svokrou. Neviem kolko mas rokov, ale cca 20-30 predpokladam- tolko rokov si zanasala svoje telo vsetkym moznym, tak nemozes chciet zazraky za tri tyzdne. treba zmenit vela veci, aby si sa mala dobre a tvoje telo aby bolo zdrave.a nie vzdy e to take jednoduche...pa
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
mimika36
aj ja som si vlastne uvedomila až spätne a naozaj všetko do seba zapadá,
ale dnes je taká doba, že ak má dieťa koliky - pripisuje sa vina zlému tráveniu, mlieku, stresu matky a nehľadá sa za tým tá pravá príčina,
a to je premnoženie plesní v organizme...a prenos na dieťa, ktoré potom trpí nevysvetliteľnými kolikami... poviem vám užili sme si svoje...
mám 30 a tá svokra ma niekedy naozaj vytáča,
0 0
mimika36 mimika36

mimika36 je offline (nepripojený) mimika36

Linko, odkial si, ak sa smiem spytat. Kde si si davala robit EAV? Predpisali ti len tu chlorellu? Ja som to tiez brala, ma to iny nazov a le zaklad rovnaky, ale mi predpisala aj Jonasove kvapky- tak sa ocistujem dokladnejsie. Zatial tomu verim a fakt sa snazim mysliet pozitivne, aj ked je to niekedy tazke. Ako som pisala, pre mna bude najlepsi vysledok zdravo donosene druhe dieta...A na EAV Ti zistovali aj ako zvladas stres? Ja ho vraj znasam dobre a dobre reagujem- som dost vybusny typ a asi si ten stres viem vyventilovat
0 0
mimika36 mimika36

mimika36 je offline (nepripojený) mimika36

Inak mas pravdu- cinska medicina a snou spjene veci tak krasne daju odpoved na niektore otazky, az som bola v soku. Ja napr. ked som bola mala bola som dvakrat operovana na crevach- tie sa v cinskej med. spajaju s plucami- co som s nimi mala teraz problemy- ze preco az teraz po 10tich rokoch? Spustaci mechanizmus- stres...sedi to dokonale, bolo prave po prvom potrate...
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
test mi robili v energy centre,
okrem tej riasy mi doporučili aj prípravok gynex, je to okrem iného aj na štítnu žľazu, mojej sa akosi nechce produkovať hormóny...
mala by som to brať súčasne, ale ja som sa rohodla, že najskôr skúsim celkovú detoxikáciu a potom začnem brať aj tie kvapky gynex,
inak už som ich raz brala, keď po pôrode - kojila som cca len 2 týžne, malá nechcela piť /mala strašne nafúknuté bruško/ a doktorka pre neprospievanie malej , nám doporučila prkrmovať umelou výživou ... z tých stresov, čo som sa nevyspala ani trošku, pretože malá stále plakala som stratila mlieko uplne.
Je bežné ,že ak žena prestane kojiť, tak dostane menstruáciu, ale ja som ju ešte dalších 8 mesiacov nemala... výsledky na gynek. boli v norme, dokonca som dostala aj 2 vyvolávačky a nič,
tak som zašla na premeranie a odporučili mi tie kvapky gynex, sú dobré aj na ťažkosi gynekologického charakteru... a čo sa stalo, po 3 týždnoch som dostala menzes...
teraz už nad tým kývnem rukou ale poviem vám v tedy to bol pre mna úplný zázrak
0 0
Maria74 Maria74

Maria74 je offline (nepripojený) Maria74

...tiež som skúsila diagnostiku cez tie meridiany a vyšli mi plesne. Odporučili mi tam hneď tie "ich" preparáty.... a cenovo to vyšlo na mesiac cez 3000 sk.... tak som si pekne vypýtala letáky k tým preparátom a rovnake veci som si kupila v lekárni za tretinové ceny a v organickej kvalite. Tiež som už rok na chlorelle a je vyborna. Záleží od koho chlorellu beriete, lebo su na trhu tri stupne.... prvá je najvyššia kvalita, druhá sa dáva ako krmná zmes pre zvieratá:-d a tretia je odpad.... takže pozor na to, od akej firmy kupite chlorellu. Tiež zloženie chlorelly je u rôznych producentov rozdielna. Mne osobne sadla až od tretieho výrobcu, tiež som dovtedy nevedela že su rôzne stupne kvality.
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

Maria74 Pozri príspevok
...tiež som skúsila diagnostiku cez tie meridiany a vyšli mi plesne. Odporučili mi tam hneď tie "ich" preparáty.... a cenovo to vyšlo na mesiac cez 3000 sk.... tak som si pekne vypýtala letáky k tým preparátom a rovnake veci som si kupila v lekárni za tretinové ceny a v organickej kvalite. Tiež som už rok na chlorelle a je vyborna. Záleží od koho chlorellu beriete, lebo su na trhu tri stupne.... prvá je najvyššia kvalita, druhá sa dáva ako krmná zmes pre zvieratá:-d a tretia je odpad.... takže pozor na to, od akej firmy kupite chlorellu. Tiež zloženie chlorelly je u rôznych producentov rozdielna. Mne osobne sadla až od tretieho výrobcu, tiež som dovtedy nevedela že su rôzne stupne kvality.
Ahojte.

Nebudem sa vám do toho miešať , len porozmýšľajte 10 minút , keď s cenou je to : "rovnake veci som si kupila v lekárni za tretinové ceny "
- ako to bude s napríklad :
" diagnostiku cez tie meridiany "
" Ona je taká univerzálna, dá celé telo komplet do poriadku. Detoxikuje a dobre čistí a obnoví bunky, celé telo zharmonizuje. TAm netreba ani vedieť, kde je v tele aký problém, lebo tým že je *******izovaná (bez frekvencií), pomáha každému človeku bez rozdielu (lebo sa netreba "triafať" do frekvencií orgánov v tele frekvenčnými výrobkami - to sú všetky okrem *******izovaných) " -- TU by som
SKORO SKORO
ako trošku technik rád poznal napríklad frekvenciu mozgu TEJTO prispievateľky (či tam prípadné nemá /rezonančné/ vyššie harmonické - dá sa nimi totiž napríklad diaľkovo riadiť ).

Hoj a lieč a ahoj
Ka Mil
*******izovaná - toto mi hoci aj cez SS vysvetlite , lebo (do večera) ani nezaspím.
0 0
ludo_centrum ludo_centrum

ludo_centrum je offline (nepripojený) ludo_centrum

Karas Milan Pozri príspevok
Ahojte.

Nebudem sa vám do toho miešať , len porozmýšľajte 10 minút , keď s cenou je to : "rovnake veci som si kupila v lekárni za tretinové ceny "
- ako to bude s napríklad :
" diagnostiku cez tie meridiany "
" Ona je taká univerzálna, dá celé telo komplet do poriadku. Detoxikuje a dobre čistí a obnoví bunky, celé telo zharmonizuje. TAm netreba ani vedieť, kde je v tele aký problém, lebo tým že je *******izovaná (bez frekvencií), pomáha každému človeku bez rozdielu (lebo sa netreba "triafať" do frekvencií orgánov v tele frekvenčnými výrobkami - to sú všetky okrem *******izovaných) " -- TU by som
SKORO SKORO
ako trošku technik rád poznal napríklad frekvenciu mozgu TEJTO prispievateľky (či tam prípadné nemá /rezonančné/ vyššie harmonické - dá sa nimi totiž napríklad diaľkovo riadiť ).

Hoj a lieč a ahoj
Ka Mil
*******izovaná - toto mi hoci aj cez SS vysvetlite , lebo (do večera) ani nezaspím.

Čiastočne súhlasím s tým, ako poukazuješ na to o kúpení toho istého v lekárni. Je to hlúposť. V lekárňach predávajú chemikálie na zabíjanie organizmu a tvorenie závislých na liekoch. Takže nič zázračné v lekárni nenájdeš.
O riasach však trochu opatrne. Tie stupne sú marketingový ťah. Je to akoby otázka kvality (zloženia) atď... A ťažko do tohoto vstúpiť, lebo na to sú iné testy a rozbory, ktoré určujú kvalitu.
Je však pravdou, že riasa ako taká je skutočne akoby všeliek, pretože zharmonizuje fungovanie orgánov atď...

Poznám tiež iný preparát, všeliek atď... Ale reklamu tomu nebudem robiť.
Po skúsenostiach atď... v oblasti alternatívnej medicíny, by som ako najlacnejší a najúčinnejší liek odporučil toto:
- každé ráno 2-4 dcl čistej vody (z vodovodu). Tie z fliaš a sýtené nie sú vhodné. Sýtená je veľmi zákerná atď... (téma na iný článok)
- dodržiavať pitný režim, čiže 2-3 l čistej vody. Obzvlášť škodlivé sú sýtené nápoje, prípadne farebné (káva, sirupy, sladené vody s príchuťami, atď...). Čaj tvorí zvlášť kategóriu pretože tiež patrí k farebným nápojom, ale niekedy má aj potrebné účinky, ak ho vieme aj správne pripraviť. K čajom neradíme tie z ovocia. To sú len ovocné vývary a myslím, že väčšina z nich je len o chemickej príchuti, čiže mimoriadne škodlivé. Ale je to otázka gusta. Ja to neodporúčam. Alkohol podľa možnosti vynechať. S mierou.
- vyhnúť sa stresu ako to len ide. Nič nie je tak horúce aby to nepočkalo. Táto téma je ťažká a sme zdeptaní spoločnosťou a nárokmi, ktoré sú na nás kladené. Ale všetko je nás ako to vnímame. Aj pri veľkých povinnostiach sa dá život zariadiť tak, aby sme nestresovali.
- jesť úplne všetko čo hrdlo ráči. Dôležitá je "MIERA" toho čo zjeme. Všetko s mierou. Stačí sa spýtať seba samého či : "JEM PRETO ABY SOM ŽIL, ALEBO ŽIJEM PRETO, ABY SOM JEDOL?".
- dobrý spánok. Je dôležitý pre regeneráciu organizmu. Počas noci prebiehajú komplexné procesy (regenerujúce) v organizme. Je dôležité dobre spať. Nie veľa, ale dobre.
- vyhnúť sa mlieku. Mlieko je zdrojom obrovského množstva rôznych škodlivých látok. Áno, je to v rozpore s tým čo nám tvrdia, ale žiaľ je to tak. Mlieko v prírode pijú len mláďatá a potom ho už nemajú a žijú. Nie je v ničom prospešné pre náš organizmus. Ten "vápnik" ktorý údajne majú v sebe, nájdeme v dostatočnej miere v iných potravinách. A tie ostatné hlieny a škodliviny je lepšie ich do tela nedávať. Ak chceme predsa len mlieko, tak odporúčam "kefírovú hubku", ktorá vytvorí kefír. Ten má fantastický účinok na tráviaci systém. Denne jedna dobrá šálka tohto kefíru a cca o 2-3 týždne začnete pozorovať zlepšenie trávenia, vylučovania atď... Nepíšem o tých reklamných lákadlách. To je tiež len chémia. Ale o obyčajnom, doma vyrobenom kefíre s touto hubkou.

A posledný tip. Denne aspoň 1h chôdze. Vôbec žiadne fitká ani nič takéto nie je potrebné. Obyčajná chôdza.

Na záver snáď ešte toľko, že ak to všetko podporíme dobrou náladou a teda úsmevom počas dňa, tak sa vete, či nie náš zdravotný stav relatívne rýchlo zmení k lepšiemu bez vyhodenia zbytočných peňazí za drahé preparáty.
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Na plesne v organizme sa odporúčajú kvapky, alebo tabletky z grepfruitových jadierok. A nie sú ani finančne náročné.

http://www.porada.sk/t70924-olej-z-g...-jadierok.html
Naposledy upravil heja3 : 03.07.08 at 07:05 Dôvod: prilepený link
0 0
Maria74 Maria74

Maria74 je offline (nepripojený) Maria74

...jaj asi ste mimo.... je vám vôbec jasné že v lekárni su organicke a ANORGANICKE doplnky???? Viete vôbec aký je medzi nimi rozdiel? Keby ste vedeli, tak tu neopišete taku blbosť ako ste odpísali.
Nevidim dôvod kupovať predražené výrobky z firmy ktorá tu diagnostiku robí cez tie meridiany. Ja tu diagnostiku neobhajujem, tiež to bolo pre mňa uplne nové a neriadim sa podľa toho, nekupila som od nich ani jeden výrobok. Skrátka som si vyskúšala novú vec, kupila v lekárni niektoré ORGANICKE výrobky a to je všetko. Tak sa tu skúste zamyslieť nad tým čo odpisujete, a prípadne s tým propagovaním rias je to tu už trápne. Už začínam mať pocit že je to výborná vec od leukemie po plesne na nohách. Škoda že tento produkt ešte nestihla objaviť medicína, to by hádam už nikto nezomieral... všetci by sme sa napchávali riasami.... a bolo by nám výborne.
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

A ešte ma napadlo, že sa odporúča piť čaj lapacho.

0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
Karas Milan Pozri príspevok
Ahojte.

Nebudem sa vám do toho miešať , len porozmýšľajte 10 minút , keď s cenou je to : "rovnake veci som si kupila v lekárni za tretinové ceny "
- ako to bude s napríklad :
" diagnostiku cez tie meridiany "
" Ona je taká univerzálna, dá celé telo komplet do poriadku. Detoxikuje a dobre čistí a obnoví bunky, celé telo zharmonizuje. TAm netreba ani vedieť, kde je v tele aký problém, lebo tým že je *******izovaná (bez frekvencií), pomáha každému človeku bez rozdielu (lebo sa netreba "triafať" do frekvencií orgánov v tele frekvenčnými výrobkami - to sú všetky okrem *******izovaných) " -- TU by som
SKORO SKORO
ako trošku technik rád poznal napríklad frekvenciu mozgu TEJTO prispievateľky (či tam prípadné nemá /rezonančné/ vyššie harmonické - dá sa nimi totiž napríklad diaľkovo riadiť ).

Hoj a lieč a ahoj
Ka Mil
*******izovaná - toto mi hoci aj cez SS vysvetlite , lebo (do večera) ani nezaspím.
Vtip je v tom, že tachyóny tak naozaj fungujú. Úplne inak, ako sme boli zvyknutí u frekvenčných materiálov (tj. netreba poznať frekvenciu nášho orgánu a teda sa triafať s liečbou, či zaberie alebo nie - preto mám tach. materiály najradšej, netreba tam nič dodržiavať; to sa mne nechce a nemám ani čas).
A nevymyslela som to ja, ale jadrový fyzik (ktorému z celého srdca ďakujem).
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Maria74 Pozri príspevok
...jaj asi ste mimo.... je vám vôbec jasné že v lekárni su organicke a ANORGANICKE doplnky???? Viete vôbec aký je medzi nimi rozdiel? Keby ste vedeli, tak tu neopišete taku blbosť ako ste odpísali.
Nevidim dôvod kupovať predražené výrobky z firmy ktorá tu diagnostiku robí cez tie meridiany. Ja tu diagnostiku neobhajujem, tiež to bolo pre mňa uplne nové a neriadim sa podľa toho, nekupila som od nich ani jeden výrobok. Skrátka som si vyskúšala novú vec, kupila v lekárni niektoré ORGANICKE výrobky a to je všetko. Tak sa tu skúste zamyslieť nad tým čo odpisujete, a prípadne s tým propagovaním rias je to tu už trápne. Už začínam mať pocit že je to výborná vec od leukemie po plesne na nohách. Škoda že tento produkt ešte nestihla objaviť medicína, to by hádam už nikto nezomieral... všetci by sme sa napchávali riasami.... a bolo by nám výborne.
Musím ti oponovať, výskum rias na zdravotné a potravinové účely už veľmi dávno prebieha a zrejme sú už aj výsledky, len sa ťažko dostávajú do praxe, v prvom rade sa musia zodpovedne vyskúšať a po druhé rôzne lobbistické skupiny sú proti lebo by sa nepredávalo to čo oni chcú, aby sa predávalo a z čoho majú zisk
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

motylik7 Pozri príspevok
Vtip je v tom, že tachyóny tak naozaj fungujú. Úplne inak, ako sme boli zvyknutí u frekvenčných materiálov (tj. netreba poznať frekvenciu nášho orgánu a teda sa triafať s liečbou, či zaberie alebo nie - preto mám tach. materiály najradšej, netreba tam nič dodržiavať; to sa mne nechce a nemám ani čas).
A nevymyslela som to ja, ale jadrový fyzik (ktorému z celého srdca ďakujem).
Ahoj Motýlik.

Pekne ťa poprosím.
Zaleť k tomu tvojmu jadrovému fyzikovi (pozdrav ho odo mňa - ja som elektrikár a strojár) a že či by to mne - primitívovi nevysvetlil a nevtipkoval :

1, ako fungujú tachyóny
2, ako sa zisťuje a v akých jednotkách sa udáva frekvencia orgánov
3, čo sú to frekvenčné materiály

A ešte teba osobne poprosím , čo je to :
*******izovaná

Ďakujem.

Asi sa tu budem chvíľku zabávať = kým nedostanem odpoveď.

Ahoj
Ka Mil
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať