Zavrieť

Porady

dobropis

Poradí niekto : ak dostanem DPS na zahran.faktúru, aké členenie DPH použiť, aby mi to vzalo do riadkov 24 a 25. Keď dám PDoprava vezme mi to len do podkladov a nedá ni to to r.25. Treba to zadať do DPH ručne ?
Ďakujem všetkým šikovným
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Ja keď vystavujem dobropis, tak predsa nedávam opravu odpočítanej dane, ale dobropis ku konkrétnej faktúre, dátum je podľa zdaniteľného plnenia, a dôvod na dobropis musí byť-buď nedodanie tovaru, alebo služieb v plnom rozsahu, priložím k nemu korešpondenciu a zápis o dôvode dobropisovania. Vtedy to mám medzi dokladmi prislúchajúcimi k danému obdobiu.

    Vlasta

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    ale ja som dostala dobropis, proste sme niečo neodobrali a tak nám to dobropisovali. V DPH by som to mala uviesť (aspoň podľa mňa) na r.24 a 25 ale akou predkont.DPH ma zaujíma

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    eviketa
    ale ja som dostala dobropis, proste sme niečo neodobrali a tak nám to dobropisovali. V DPH by som to mala uviesť (aspoň podľa mňa) na r.24 a 25 ale akou predkont.DPH ma zaujíma
    Ahá! tak teda MD 343/anal / D 321/anal. mínusom DPH
    MD buď sklad, alebo 504/ D 321/anal. tovar, to podľa spôsobu, akým účtuješ, či A, alebo B.
    Vlasta

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    eviketa
    Kurátko potrebujem ako som uviedla členenie DPH pri zadávaní v Pohode
    Juj, to Kurátko ma aj potešilo, kiež by som bola!! Ale ja som už príliš stará na hryzkanie...
    Ale to si nepovedala že v Pohode! Tú teda nepoznám! Písala si o predkontácii, tak som ti radila v PÚ a nie v JÚ, neviem v Pohode, či ide daňovú skupinu, alebo členenie DPH, lenže ja tento SW - bohužiaľ!

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Pohodu nemám, neporadím. Môj soft mi ponúka pri každom plnení vybrať si ktorýkoľvek z riadkov DP, takže pri zaúčtovaní dodávateľského dobropisu zadám r.25.

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    Tak Vam teda dik. Dopišem to rucne. A to kurátko - hoci aj do 100 rokov.Pre mňa je to pomenovanie časovo neobmedzené

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    ondrejvla
    Juj, to Kurátko ma aj potešilo, kiež by som bola!! Ale ja som už príliš stará na hryzkanie...
    Ale to si nepovedala že v Pohode! Tú teda nepoznám! Písala si o predkontácii, tak som ti radila v PÚ a nie v JÚ, neviem v Pohode, či ide daňovú skupinu, alebo členenie DPH, lenže ja tento SW - bohužiaľ!
    Vlasti, eviketa zadala svoju otázku v téme
    Účtovné a iné softvéry - Pohoda,
    ... tak preto nespomínala ten SW.

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    veruže ako píše Zuzka. Ale už som to zistila, ak by to nieko niekedy potreboval, tak dps zo zahr.fa je : zadať dps - DPH=PN,uložiť. Potom vymeranie DPH a tam zadať PD rozdiel a PD oprava. Tak snáď je to zrozumiteľné.
    bolo to uplne super zrozumitelne a strasne sa mi to prave teraz zislo:-) dakujem za usetreny cas

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.