Zavrieť

Porady

Výplata podielov na zisku

Spoločníci si idú dať vyplatiť podiel na zisku. V minulých rokoch bol podiel 20%:80%, od tohto roku sa ich podiel zmenil, a je 30%:70%.

Ideme vyplatiť podiel na zisku za roky minulé (ten sa bude samozrejme zdaňovať 19%). Nie som si ale istá, v akom pomere ich máme vyplatiť, či podľa nového rozdelenia, alebo podľa starého. Čo by ste vy na to povedali?

Vopred ďakujem.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

daniela1109
Prosím vás poradte aj mne.
Fungujeme od 2003. Za 2003 aj 2004 bol zisk. Teraz sa konatelia rozhodli že si budú vyplácať podiel na budúcom zisku /predtým si nič nevyplácali/ 80 000 mesačne.
Čo teraz, ako to urobiť , zdaniť im to, atd ???????????????
O tomto kde citali ? Delit sa moze len to, co je. Aky je to buduci zisk? Najprv treba rozdelit zisky dosiahnute v predch. rokoch, potom ak vytvoria nejaky za tento rok, mozu ho delit v r.2006.
MM
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
daniela1109
Prosím vás poradte aj mne.
Fungujeme od 2003. Za 2003 aj 2004 bol zisk. Teraz sa konatelia rozhodli že si budú vyplácať podiel na budúcom zisku /predtým si nič nevyplácali/ 80 000 mesačne.
Čo teraz, $ako to urobiť , zdaniť im to, atd ???????????????
ak si zisk za rok 2004 nevyplatili, môžu tak rozhodnúť. Zaúčtuješ 428/364. podiel na zisku za rok 2004 sa nezdaňuje. Zároveň môžu rozhodnúť že nevyplatia naraz celú čiastlu ale na splátky po 80000 mesačne.
No a každý mesiac sa vyplatí a zaúčtuje 364/221. Nesmie sa vyplatiť viac!
Ak by nestačilo, môžu si urobiť zasa VZ a rozdelia zisk za rok 2003 ale ten už budú musieť zdaniť. No ale tpo už m,ôže byť prípad roku 2006, alebo si rozdelia len toľko z roku 2003 aby im to vyšlo do termínu rodelovania zisku za rok 2005.
0 0
daniela1109 daniela1109

daniela1109 je offline (nepripojený) daniela1109

žena, daniela1109@post.sk
Ved práve aj mne sa to nezdalo.
Doniesli mi novú spoločensku zmluvu od právničky a tam je to napísane.
Splatili si zi, rozšírili ziv. list o dalšie cinnosti, udelili väčšie právomoci, a chcú si vyplácať podiely na budúcom zisku.
Este do teraz nemajú vytvorený rezervný fond.
Takže som z toho jelen /jelenica?/
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
daniela1109
Ved práve aj mne sa to nezdalo.
Doniesli mi novú spoločensku zmluvu od právničky a tam je to napísane.
Splatili si zi, rozšírili ziv. list o dalšie cinnosti, udelili väčšie právomoci, a chcú si vyplácať podiely na budúcom zisku.
Este do teraz nemajú vytvorený rezervný fond.
Takže som z toho jelen /jelenica?/
rezervný fond je poviná tvorba zo tisku každý rok až do určeného limitu - to nemali zabudnúť pri VZ.
Nerozumiem, čo majú napísané v novej spoločenskej zmluve? Že si budú vyplácať budúce zisky*? to snád nie! To by im právnička nemohla odobriť.
Môžu urobiť tak ako som napísala predtým, inak nie.
0 0
boitana boitana

boitana je offline (nepripojený) boitana

Tweety
O tomto kde citali ? Delit sa moze len to, co je. Aky je to buduci zisk? Najprv treba rozdelit zisky dosiahnute v predch. rokoch, potom ak vytvoria nejaky za tento rok, mozu ho delit v r.2006.
MM
neviem kde citali, ale ak si pamatam aj Rusko to povedal v televizii tiez chcel delit
budici zisk- tam som to pocula prvy krat,ale u nas je vsetko mozne -krasny den
0 0
boitana boitana

boitana je offline (nepripojený) boitana

Lida
rezervný fond je poviná tvorba zo tisku každý rok až do určeného limitu - to nemali zabudnúť pri VZ.
Nerozumiem, čo majú napísané v novej spoločenskej zmluve? Že si budú vyplácať budúce zisky*? to snád nie! To by im právnička nemohla odobriť.
Môžu urobiť tak ako som napísala predtým, inak nie.
ani u nasej fimy nie je vytvoreny rezervny fond a ani ho nebudu tvorit a basta -ale nesu si za to sami zodpovednost
0 0
daniela1109 daniela1109

daniela1109 je offline (nepripojený) daniela1109

žena, daniela1109@post.sk
dakujem vám všetkým, nechám to na nich alebo poviem auditorovi nech sa s nimi porozpráva a vysvetli im trochu zásady účtovníctva.
Dakujem za pomoc a príjemný den !!!!!!!!!!!!!§§
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať