Zavrieť

Porady

Oprava danoveho priznania 1.stvrtrok 2008

Dobry den,

som platcom DPH a uctujem v jednoduchom uctovnictve MRP. Chcela by som Vas poprosit o pomoc.

Vo februari som si dala prieviest pevnu linku na seba, na svoje meno, pretoze som si to chcela dat do podnikania. Mam zivnost. Lenze som si dala minimalny program (suma 201,- Sk) a oni mi to dali ako sukromnej osobe, nie ako zivnostnikovi - s tym, ze ten program nie je pre podnikatelov, iba pre sukromne osoby. Ja som faktury od marca 2008 omylom zaucovala do uctovnictva.

Viete mi prosim poradit, ako mam postupovat a opravit to cele? Aj co sa tyka uctovnictva a aj danoveho priznania 1. stvrtrok/2008. Platim DPH stvrtrocne. Danove priznanie za 2.stvtrok/2008 som nastastie este neodovzdala.

Dakujem Vam velmi pekne za odpoved.

Daniela
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Nárok na odpočet DPH si mohla mať z faktúr, ktoré zneli na Tvoje obchodné meno, IČO, uved. Tvoje IČ DPH. Pokiaľ neboli tam tieto náležitosti treba dať dodatočné DPH za I.Q.2008 a vrátiť daň do štátn. rozpočtu, ktoré boli neoprávnene uplatnené.

    danse je offline (nepripojený) danse

    danse
    Dakujem za odpoved, chcem sa este opytat, je nutne opravovat aj uctovnictvo, ale mozem ich mat zauctovane, samozrejme uz bez naroku na odpocet DPH? Som zaciatocnik v uctovani. Dakujem este raz.

    D.

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    môžeš to nechať v JU, podľa mňa ho nemusíš opravovať, len si celý výdavok z pokladne alebo banky daj do výdajov neovplyvňujúcich ZD ako súkromný výdaj

    Oprava danoveho priznania 1.stvrtrok 2008

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.