Zavrieť

Porady

lekárska prehliadka

Naši zamestnanci absolvovali vstupnú lekársku prehliadku. Lekár si vyúčtoval poplatok od 200-400,-Sk na osobu. Otázka znie : Má zamestnanec nárok na preplatenie sumy od zamestnávateľa ? Možno túto sumu zahrnúť do výdavkov ?

Ak niekto vie zákon, ktorý o tom pojednáva, nech prosím poradí..
Usporiadat
kiikaa kiikaa

kiikaa je offline (nepripojený) kiikaa

PODAK Pozri príspevok
ahojte poraďáci, vraj sa objavila koncom týždňa v telke správa o tom, že 90% firiem neposiela svojich pracovníkov na preventívne prehliadky, ktoré však musia vykonávať nie obvoďáci ale poverené inštitúcie. Neviete niečo bližšie o tom. Ďakujem
Túto činnosť vykonávajú PRACOVNÉ ZDRAVOTNÉ SLUŽBY. Celý zoznam nájdeš na stránke www.uvzsr.sk pod :zoznam firiem oprávnených vykonávať činnosti pracovnej zdravotnej služby. Potom je to jednoduché. Zavoláš do vybranej zdr.služby a oni ti pošlú dotazník a oboznámia ťa s celým postupom.
0 0
martina37 martina37

martina37 je offline (nepripojený) martina37

dobrý deň, chcela by som sa spýtať, aké nariadenie, alebo predpis platí pre preventívne prehliadky pre učiteľov alebo zamestnancov školstva. náš riaditeľ nariadil všetkým zamestnancom školy prehliadky každé tri roky, ale podľa mňa sme my (teda učitelia a kancelárske krysy) v prvej kategórii, teda by mohol ten interval prehliadok aj natiahnuť. A ešte máme jeden problém, kuchárky v školskej jedálni potrebujú každé dva roky zdravotný preukaz, ale riaditeľ im to nechce preplatiť, lebo to je podmienka ich zamestnania, teda to berie ako vstupnú prehliadku.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
martina37 Pozri príspevok
dobrý deň, chcela by som sa spýtať, aké nariadenie, alebo predpis platí pre preventívne prehliadky pre učiteľov alebo zamestnancov školstva. náš riaditeľ nariadil všetkým zamestnancom školy prehliadky každé tri roky, ale podľa mňa sme my (teda učitelia a kancelárske krysy) v prvej kategórii, teda by mohol ten interval prehliadok aj natiahnuť. A ešte máme jeden problém, kuchárky v školskej jedálni potrebujú každé dva roky zdravotný preukaz, ale riaditeľ im to nechce preplatiť, lebo to je podmienka ich zamestnania, teda to berie ako vstupnú prehliadku.

Ale aj vstupné prehliadky, pokiaľ ich zamestnávateľ vyžaduje, musí preplatiť.
0 0
sonička sonička

sonička je offline (nepripojený) sonička

Ja by som sa chcela spýtať, dostala som sa na stránku www.uvzsr.sk a neviem pod akou kolonkou to nájsť, viete niekto poradiť, ďakujem?
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

je to skopírované priamo zo stránok RÚVZ
0 0
pskultety pskultety

pskultety je offline (nepripojený) pskultety

viete mi poradit kde najdem prilohy k vyhlaske c. 164/1997 Z. z.???
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

pskultety Pozri príspevok
viete mi poradit kde najdem prilohy k vyhlaske c. 164/1997 Z. z.???
Tu je vyhláška aj s prílohami:
http://www.bcp.sk/download/Vyhlaska....97.Z.%20z..pdf

Zadal si takú istú otázku aj v inej porade , ale odpovede sa zhodujú, tak dúfam, že Ti to pomože
Naposledy upravil Olice : 10.09.07 at 18:45 Dôvod: doplnenie
0 0
berny111 berny111

berny111 je offline (nepripojený) berny111

Od roku 2009 je v platnosti Zákon č. 8 / 2009 o cestnej premávke a podľa § 87 je potrebné Lekársku prehliadku o odbornej spôsobilosti na vedenie motorového vozidla vykonávať a zaznamenávať na nových tlačivách. Žiaľ na internete (aspoň zatiaľ) všade je uvádzané staré tlačivo a teda je už neplatné. Vedel by mi v tomoto niekto poradiť, prípadne kde sa dá k takémuto tlačivu dopracovať? Ďakujem
0 0
Gard Gard

Gard je offline (nepripojený) Gard

Tiez som take potreboval. Neviem, ci to bolo uz nove tlacivo. U mojej doktorky som absolvoval prehliadku na vodicak a nemal som problem s tlacivom. Zrejme bolo uz nove, ked mi ho uznali.
Naposledy upravil Gard : 01.04.09 at 10:00
0 0
luck luck

luck je offline (nepripojený) luck

Tlačivo na lek. prehliadku v súv. s prácou je uvedená v novom vestníku MZ SR ročník 58 zo dňa 1.marca 2010
0 0
Reve Reve

Reve je offline (nepripojený) Reve

k tejto téme som našla takéto vyjadrenie....
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD class=viewTopicBox width="100%"><TABLE height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD class=viewTopicBoxStart><TABLE cellSpacing=1 cellPadding=3 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD class=row1 vAlign=top width="80%" height=28><TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD class=postbody colSpan=2>Dobry den,
nastupujem do novej prace a zamestnavatel odomna pozaduje vykonanie vstupnej prehliadky u mojho obvodneho lekara, nastupujem na poziciu vychovavatela ale budem pracovat s detmi s mentalnym postihom, je povinny zamestnavatel tuto prehliadku preplatiti alebo nie? Podla zakona 355/2007 by som to chapal ako ano, ale zamestnavatel tvrdi ze on taketo vstupne prehliadky nepreplaca...ako to je, vztahuje sa tato cast zakona o preplateni vstupnej prehliadky aj na moj pripad alebo len na povolanie zaradene do tretej a stvrtej kategorie?Zaslal: Pi august 13, 2010 8:40 am Predmet: </TD><TD vAlign=top noWrap align=right> </TD></TR><TR><TD colSpan=2><HR class=post></TD></TR><TR><TD class=postbody colSpan=2>Dobrý deň,

lekárske preventívne prehliadky vo vzťahu k práci (LPP) sa vykonávajú u zamestnancov, ktorí vykonávajú práce zaradené do 3. alebo 4. kategórie, a aj u zamestnancov, ktorých zdravotnú spôsobilosť na prácu vyžaduje osobitný predpis (napr. práca v noci, práca so zobrazovacou jednotkou a pod.).

Podľa § 30 ods.14 zákona č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, náklady, ktoré vznikli v súvislosti s posudzovaním zdravotnej spôsobilosti na prácu vrátane nákladov, ktoré vznikli v súvislosti s posudzovaním zdravotnej spôsobilosti na prácu pred uzatvorením pracovnoprávneho vzťahu alebo obdobného pracovného uhrádza zamestnávateľ, ak osobitný predpis neustanovuje inak.

Týka sa to všetkých vykonávaných LPP – 3., 4. kategória, aj podľa osobitného predpisu.
_________________
moderátor diskusného fóra ÚVZ SR</TD></TR></TBODY></TABLE></TD></TR></TBODY></TABLE></TD></TR></TBODY></TABLE>asi som to trochu blbšie vložila, prepáčte. reve</TD></TR></TBODY></TABLE>
Naposledy upravil Chobot : 30.09.10 at 07:31
0 0
allimpex allimpex

allimpex je offline (nepripojený) allimpex

Ahojte, možem poprosiť o radu?:
Preventivná zdravotná prehliadka (nie vodiči) hradená zamestnancovi zo socialneho fondu tvoreného zo zisku po zdaneni - či sa toto zdaňuje zamestnancovi ako nepeňažný príjem?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

allimpex Pozri príspevok
Ahojte, možem poprosiť o radu?:
Preventivná zdravotná prehliadka (nie vodiči) hradená zamestnancovi zo socialneho fondu tvoreného zo zisku po zdaneni - či sa toto zdaňuje zamestnancovi ako nepeňažný príjem?
Áno zdaňuje.
0 0
allimpex allimpex

allimpex je offline (nepripojený) allimpex

Ďakujem.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Aká je bežná cena lekárskej prehliadky ? Mne zamestnanci nosia príjmové doklady od 7 do 25 EUR ? Aké máte s týmto skúsenosti, prípadne kde by som našla cenu za lekársku prehliadku.
Najviac ma hnevá, ak mi zamestnanci povedia, že lekár im to iba potvrdil, žiadne vyšetrenia nespravil ....
0 0
berry berry

berry je offline (nepripojený) berry

Dobrý deň

Prepáčte , chcela by som opäť otvoriť túto tému.
Je nejako obmedzené do akej výšky sa môže táto lekárska prehliadka preplatiť ? Lebo všetci zamestnanci mi doniesli potvrdenia tak max 20 euro. Ale jeden mi doniesol za 150 euro potvrdenie (teda boli to tri potvrdenia ) Tak či sa to náhodou nejako neobmedzuje.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

berry Pozri príspevok
Dobrý deň

Prepáčte , chcela by som opäť otvoriť túto tému.
Je nejako obmedzené do akej výšky sa môže táto lekárska prehliadka preplatiť ? Lebo všetci zamestnanci mi doniesli potvrdenia tak max 20 euro. Ale jeden mi doniesol za 150 euro potvrdenie (teda boli to tri potvrdenia ) Tak či sa to náhodou nejako neobmedzuje.
V zákone to nie je určené. Ale lekái majú určené samosprávnym krajom aká najvyššia suma má byť za lekársku prehliadku. Asi by som zavolala dotyčným lekárom a žiadala by som vysvetlenie, za čo účtovali také vysoké sumy, aké úkony mu vykonali. Myslím, že to nie je primeraný poplatok. U nás bola najvyššia suma 25 EUR a to ma už hnevalo, táto zamestnankyňa však chodila k lekárovi do iného kraja a vraj tam majú vyššie taxy....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať