Zavrieť

Porady

Premena menovitých hodnôt základného imania v s.r.o.

Chcem sa spýtať niekoho, kto máte s.r.o. či už ste na súd podávali návrh na premenu menovitej hodnoty vkladov a základného imania z sk na euro? Je ten návrh možné podať už teraz? Kde je možné stiahnuť formulár?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

macula Pozri príspevok
Ahojte,
neviem, či som to všetko dobre pochopila, účtujem jednoosobovú s.r.o. so ZI 200.000,-Sk. Stačí ak do 31.12.2009 doručím na súd Súhlas s premenou s overeným podpisom?Prikladám ešte k tomu súhlasu niečo?
Ja som posielala toto:
1. Rozhodnutie konateľa o premene vkladov ..... dala som to medzi dokumenty na stiahnutie pod názvom ROZHODNUTIE O PREMENE ZI NA EURA. Podpis som overovala u notara. Odoslala som 2x / jedno do zbierky listin. U viacosobovej SRO stačí keď rozhodne hociktorý konateľ.
2.Nové znenie spoločenskej zmluvy kde budú už hodnoty v eurach./ u jednoosobovej SRO je to zakladateľská listina/. Tiež 2x /jedno do zbierky listin. Podpisy nemusia byť overené.
3.Návrh na zápis premeny menovitej hodnoty vkladov do imania a menovitej hodnoty základného imania zo slovenskej meny na menu euro.Tlačivo je na stránke www.orsr.sk . Je to príloha k vyhláške 246/2008 Z.z.
To stačí poslať raz a podpis musí byť overený notárom. A tento návrh je bez poplatku, čiže žiadne kolky netreba. Samozrejme len pri tomto tlačive .
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Ja som to včera konečne doprepisovala s tým, že som dala názov Spoločenská zmluva (nie notárska zápisnica, ako pôvodne), a spojenia typu ...zakladáme..., ...vyhlasujeme pred notárkou..., apd. som nahradila vhodnejšími výrazmi v prít. čase. No dúfam, že to prejde.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

mariana11 Pozri príspevok
Ja som posielala toto:
1. Rozhodnutie konateľa o premene vkladov ..... dala som to medzi dokumenty na stiahnutie pod názvom ROZHODNUTIE O PREMENE ZI NA EURA. Podpis som overovala u notara. Odoslala som 2x / jedno do zbierky listin. U viacosobovej SRO stačí keď rozhodne hociktorý konateľ.
2.Nové znenie spoločenskej zmluvy kde budú už hodnoty v eurach./ u jednoosobovej SRO je to zakladateľská listina/. Tiež 2x /jedno do zbierky listin. Podpisy nemusia byť overené.
3.Návrh na zápis premeny menovitej hodnoty vkladov do imania a menovitej hodnoty základného imania zo slovenskej meny na menu euro.Tlačivo je na stránke www.orsr.sk . Je to príloha k vyhláške 246/2008 Z.z.
To stačí poslať raz a podpis musí byť overený notárom. A tento návrh je bez poplatku, čiže žiadne kolky netreba. Samozrejme len pri tomto tlačive .
Až teraz som si všimla "Rozhodnutie o premene" 2x. A to má byť overený podpis na oboch? Ja som Rozhodnutie urobila len jedno. Niekde sa to tu písalo.
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

Žabinka Pozri príspevok
Až teraz som si všimla "Rozhodnutie o premene" 2x. A to má byť overený podpis na oboch? Ja som Rozhodnutie urobila len jedno. Niekde sa to tu písalo.
Mne to povedal pravnik aj ked nie som si istá či to treba,lebo ked som si teraz zbezne prezrela čo sa ukladá do zbierky listin, tak som to tam nenašla.Iba ak podľa §3 ods.1b)zákona o obchodnom registri. A ešte aj v obchodnom zákonníku je ,že sa ukladá rozhodnutie o zvýšení alebo znížení ZI,tak neviem či tam nespadá aj premena ZI. Ale ked to tam bude tak sa asi nič nestane. A dokumenty, ktoré sa ukladajú do zbierky listin musia byť originály, alebo overené kopie,takze je to asi jedno či sa overi podpis raz a potom sa overí kopia alebo sa overia dva podpisy. Len účtovná zavierka môže byť kopia.
Naposledy upravil mariana11 : 27.11.08 at 12:32
0 0
topper1 topper1

topper1 je offline (nepripojený) topper1

Ahojte,
je potrebné zmenenu spoločenskú zmluvu - úplne znenie posielať aj na živnostenský úrad?

Ďakujem
0 0
tatiana116 tatiana116

tatiana116 je offline (nepripojený) tatiana116

Ako je to so spoločenskou zmluvou?
1. Treba vyhotoviť dodatok s uvedením, ktoré body SZ sa menia
2. A následne spraviť úplné znenie, v ktorom sú zapracované všetky zmeny?

A čo ste urobili s bodom v spoločenskej zmluve, kde sa museli uvádzať výdavky spojené so založením spoločnosti? Tie uvádzate tiež v eurách alebo to ponechávate v SKK?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
topper1 Pozri príspevok
Ahojte,
je potrebné zmenenu spoločenskú zmluvu - úplne znenie posielať aj na živnostenský úrad?

Ďakujem

Na živnostenské nemusíš spol. zmluvu zasielať.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
tatiana116 Pozri príspevok
Ako je to so spoločenskou zmluvou?
1. Treba vyhotoviť dodatok s uvedením, ktoré body SZ sa menia
2. A následne spraviť úplné znenie, v ktorom sú zapracované všetky zmeny?

A čo ste urobili s bodom v spoločenskej zmluve, kde sa museli uvádzať výdavky spojené so založením spoločnosti? Tie uvádzate tiež v eurách alebo to ponechávate v SKK?
Aj výdavky som prepočítala na eurá, zaokrúhlila na celé, prechádza mi to tak v rámci spoplatnených zmien u klientov už teraz.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
SAIVI Pozri príspevok
...spoločenská zmluva musí byť totožná s pôvodnu aká bola pri zakladaní spoločnosti, len so zmenou Sk na EUR?
...mám ju len na papieri - dosť strán a neviem či to musím všetko prepisovať, alebo stačí napísať nejaký dodatok k tej zmluve kde sa uvedie premena ZI z Sk na EUR..
Dodatok nestačí, urob si ju na komplet. Možno ju ešte využiješ pri ďalšej zmene, tam potom zmeníš len čo budeš potrebovať. Budeš to mať pripravené.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
macula Pozri príspevok
Ahojte,
neviem, či som to všetko dobre pochopila, účtujem jednoosobovú s.r.o. so ZI 200.000,-Sk. Stačí ak do 31.12.2009 doručím na súd Súhlas s premenou s overeným podpisom?Prikladám ešte k tomu súhlasu niečo?
K súhlasu nemusíš, základné imanie a vklad budeš mať v tvare 6 638,783775 eur. No ja doporučujem svojim klientom, aby si to urobili rozhodnutím a mali to krajšie a v budúcnosti určite jednoduchšie a síce 6 639.- eur. Zvlášť pri eventuálnom rozdelení na 2 spoločníkov, alebo pod.
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

A tým rozhodnutím je to ako, potom sa doplatí ten rozdiel?
0 0
SAIVI SAIVI

SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

Economic Pozri príspevok
Dodatok nestačí, urob si ju na komplet. Možno ju ešte využiješ pri ďalšej zmene, tam potom zmeníš len čo budeš potrebovať. Budeš to mať pripravené.
.. a čo s dátumami? ...ponechať tam pôvodné?
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Economic Pozri príspevok
K súhlasu nemusíš, základné imanie a vklad budeš mať v tvare 6 638,783775 eur. No ja doporučujem svojim klientom, aby si to urobili rozhodnutím a mali to krajšie a v budúcnosti určite jednoduchšie a síce 6 639.- eur. Zvlášť pri eventuálnom rozdelení na 2 spoločníkov, alebo pod.
Vo firme je iba jeden spoločník, takže keby rozhodnutie bolo 6639,- Eur, tak potom ten rozdiel 6,51 Sk ako zaučtujem? Na účte 428-Nerozdelený zisk minulých období nemám nič.
A keby takto rozhodli, tak podávam na súd Návrh na zápis premeny, rozhodnutie a zakladateľskú listinu?
0 0
Jana2004 Jana2004

Jana2004 je offline (nepripojený) Jana2004

A otázočka na záver, koľko za túto zmenu v obchodnom registri pýtate od klienta?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Jana2004 Pozri príspevok
A otázočka na záver, koľko za túto zmenu v obchodnom registri pýtate od klienta?
U jednoosoboviek 2 000.-, u viacosoboviek 2 500.- No pokiaľ má klient viac s.r.o., viem mu dať množstevnú zľavu.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
macula Pozri príspevok
Vo firme je iba jeden spoločník, takže keby rozhodnutie bolo 6639,- Eur, tak potom ten rozdiel 6,51 Sk ako zaučtujem? Na účte 428-Nerozdelený zisk minulých období nemám nič.
A keby takto rozhodli, tak podávam na súd Návrh na zápis premeny, rozhodnutie a zakladateľskú listinu?
Nie sú tam ani žiadne iné vlastné zdroje ? Tak ešte z rezervného fondu by sa to dalo použiť.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
macula Pozri príspevok
Vo firme je iba jeden spoločník, takže keby rozhodnutie bolo 6639,- Eur, tak potom ten rozdiel 6,51 Sk ako zaučtujem? Na účte 428-Nerozdelený zisk minulých období nemám nič.
A keby takto rozhodli, tak podávam na súd Návrh na zápis premeny, rozhodnutie a zakladateľskú listinu?
Áno podávaš tie 3 dokumenty ako píšeš. Pekný dník
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zuzana Pozri príspevok
A tým rozhodnutím je to ako, potom sa doplatí ten rozdiel?
Na ten rozdiel sa použijú prostriedky z nerozdeleného zisku, resp,. iných vlastných zdrojov, po prípade rezervný fond.
0 0
sikula sikula

sikula je offline (nepripojený) sikula

prosim Vas niekto poraddte ako budu v novej spolocenske zmluve zniet tieto clanky aby to bolo v ramci bezplatnej premeny a nie ako zmena za 2000Sk na or.

1. Spoločnosť môže znížiť základné imanie o vklad spoločníka, ktorého účasť v spoločnosti zanikla za trvania spoločnosti, alebo znížením výšky vkladov všetkých spoločníkov. Pritom sa nesmie znížiť hodnota základného imania spoločnosti pod 200.000,- Sk a výška vkladu jediného spoločníka pod hodnotu 200.000,- Sk a iného spoločníka pod 30.000,-. Zníženie sa nesmie uskutočňovať na úkor veriteľov spoločnosti.
[/LIST]1. Každý spoločník má jeden hlas na každých 1000 Sk svojho vkladu do základného imania spoločnosti.

pricom toto su ostatne udaje 4 spolocnikov a ZI 6640,00 €.
Výška vkladu
Výška splatených vkladov pri založení spoločnosti
Percentuálne vyjadrenie podielu na základnom imaní spoločnosti
1.660,- EUR
splatené v celom rozsahu
25 %
1.660,- EUR
splatené v celom rozsahu
25 %
1.660,- EUR
splatené v celom rozsahu
25 %
1.660,- EUR
splatené v celom rozsahu
25 %

Dakujem Vam vopred, neviem sa s tymto popasovat. Nenapada ma riesenie.
0 0
VilmaK VilmaK

VilmaK je offline (nepripojený) VilmaK

Ahojte,
neviete ako by mal vyzerať písomný súhlas štatutárneho orgánu s premenou ZI na euro na obchodný register?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať