Zavrieť

Porady

Leasing-tabuľka v exceli

Vypracovala som tabuľku v exceli na leasing pre jednoduché účtovníctvo. Všetky šedé plochy=vzorce. Neprepisovať!!! Ak by náhodou niečo nesedelo, dajte vedieť, prosím. Dúfam, že vám pomôže.
Dodatok 18/04/2007 17:35
Tabuľku si stiahlo 3111 poraďákov, čo ma veľmi teší. Ak len 100-tina z nich ju využíva, malo zmysel ju robiť.
Tabuľka je už trochu zastaralá a preto dochádza k výmene za novšiu. Stávalo sa, že boli reklamácie na niektoré výpočty(len u pár poraďákov, z čoho mi vyplynulo podozrenie na prepísané vzorce) a tak som tabuľku mierne upravila a vzorce zabezpečila. Súčasne ju nájdete aj v sekcii Dokumenty, ale až po odobrení Richardom (administrátorom).
Dodatok 30/07/2007 11:29
V príspevku č.110 je priložená tabuľka s odomknutými vzorcami pre výpočet odpisov a aj návod na úpravu vzorcov podľa vlastnej potreby(mesiac obstarania).
Naposledy upravil Marína : 17.12.07 at 07:54
Usporiadat
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Nahadzujem údajeto tabuľky, ale mi to neide.
Dám cenu hneď v 1.riadku a mne nevypočíta DPH.
Aká je na to finta ?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Yvetta, nie je v tom žiadna finta, nahodiš si cenu a nahodíš aj dph a v tých šedých políčkach sa to sčituje už samo. Ja som to pred chvíľkou robila.
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Ak nahodím DPH, tak mi tam vzniknú také krížiky
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Klikni si myšou na okienko, tam napíš číslo a preklikni si na ďalšie okienko, kde je dph, zase napíšeš číslo a ono sa automaticky v tých šedých políčkach suma nasčíta.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Yvvetta
Ak nahodím DPH, tak mi tam vzniknú také krížiky
Ak sa Ti nahodia krížiky, to znamená, že Ti nestačí šírka poľa. Musíš stĺpec rozšíriť.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

tara05
Marína, ďakujem, idem si to hneď pozrieť, len neviem čo s rokom 2004?
Ako to myslíš, že čo s r. 2004? Zle si naúčtovala?
0 0
laguna laguna

laguna je offline (nepripojený) laguna

Marína
Ako to myslíš, že čo s r. 2004? Zle si naúčtovala?

Tabulka je super fakt!!! Len jedna otazka, leasing na 60mesiacov, ale stvrtrocne splatky! Ako vyratat v poslednej tabulke odpisy??? Podla mna mesacne, co si o tom myslite?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Áno, presne tak. Ak bol do majetku zaradený napr. 1.10., tak odpisy za tento rok budú vo výške 3 mesiacov. Ďalší rok vo výške 12 mesiacov, atd. a posledný rok vo výške 7 mesiacov.
0 0
psoky psoky

psoky je offline (nepripojený) psoky

Tabulka je vynikajuca, trocha som ju vylepsil, ale mam problem s obstaravacou cenou, neviem ci som to spravne pochopil. Taktiez stlpce oznacene zdanitelne sa zauctuju v JU ako Najom a DPH?

Som SZČO a nie som platca DPH, vediem JU v ALFE. Mozes sa mi na to pozriet?

Dakujem
0 0
renata renata

renata je offline (nepripojený) renata

Takže, Marina, r.2004 malo byť nájomné uplatnené rovnomerne v zmysle vtedy platného ZODP a r.2005 podľa rozpisu na splátkovom kal., rozumiem dobre?
0 0
renata renata

renata je offline (nepripojený) renata

A ešte jedna vec, vopred dohodnutá kúpna cena nevstupuje do OC vozidla pre odpisovanie?
0 0
chavallee chavallee

chavallee je offline (nepripojený) chavallee

Ahoj, Marina, Vcera som sa posprtala s Tvojou tabulkou, je super, kadeco som si este poprirabala, ale kedze som zivnostnik, ktory si zatial robi priznanie sam, priznam sa, ze asi to nebudem mat uplne podla uctovnickeho poriadku, ale co uz... k tomu lizingu sa preto teraz spytam este raz, ako sa pytala moja predchodkyna (chap: necitala som si ziadne zakony ci pravne predpisy pre uctovnikov a dufam, ze to aj vdaka Tebe zvladnem aj bez citania)
... Ked som dala akontaciu napriklad 20%, tak mam na vyber a mozem si celu dat do nakladov v roku, kedy bola vyplatena, alebo musi byt prepocitana podla poctu mesiacov na cele obdobie lizingu (ako som vytusila z Tvojej tabulky)?????
Druha otazka: Pokial som v priebehu min. roka (jul) kupila prve auto na lizing, to ale malo totalku v oktobri, ktora bola vysporiadana az teraz v marci, akontaciu zlozenu na toto auto mam dat ako naklad celu do minuleho roka??

Upresnenie: Prva otazka sa tyka az druheho auta na lizing, nie havarovaneho.

Dakujem za odpoved.

Eva
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
musi byt prepocitana podla poctu mesiacov na cele obdobie lizingu- áno.
0 0
chavallee chavallee

chavallee je offline (nepripojený) chavallee

dakujem za odpoved. Teraz som sa tiez na Porade (ste perfektni!!) docitala, ze mesacne sa ako naklad uctuje DPH z istiny, z uroku, poistne a urok, zatialco istina bez DPH (teda cast istiny pripadajuca na pocet mesiacov) sa odpisuje pri koncorocnej zavierke alebo tak, a teda, mozno ako uplne tutulum sa opat spytam....

---->>> aj akontacia aj DPH z nej sa prepocitaju na pocet mesiacov, resp. pocet splatok. Tuto "mesacnu" cast akontacie s DPH vynasobim poctom mesiacov do konca roka od kupy auta. Tuto vyslednu sumu potom uvediem ako naklad v poslednom mesiaci??????


DALEJ OTAZKA>>>Pokial som v priebehu min. roka (jul) kupila prve auto na lizing, to ale malo totalku v oktobri, ktora bola vysporiadana az teraz v marci, akontaciu zlozenu na toto auto mam dat ako naklad celu do minuleho roka??



OTAZKA>>> Pokial mam poistenia k lizingu dojednane INDIVIDUALNE, STAVAJU SA ZAVAZKOM, TAK AKO KED SU DOJEDNANE V ;LIZINGOVEJ ZMLUVE?????????????????????

dAKUJEM, ozaj si vazim Vasu pracu...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
zatialco istina bez dph (teda cast istiny pripadajuca na pocet mesiacov) sa odpisuje pri koncorocnej zavierke - áno
aj akontacia aj DPH - toto si už zaplatila - si platcom DPH? Ak áno, odpisuješ tak ako istinu, rozdelíš na počet mesiacov, ale bez DPH.
0 0
chavallee chavallee

chavallee je offline (nepripojený) chavallee

A ked nie som platca DPH???
0 0
chavallee chavallee

chavallee je offline (nepripojený) chavallee

Neviete mi, prosim odpovedat aj na ostatne otazky??? Pomozete.
DAKUJEEEM.
0 0
chavallee chavallee

chavallee je offline (nepripojený) chavallee

AKO MAM VYUCTOVAT DPH K AKONTACII, KED NIE SOM PLATCA DEPEHA????????????????????????

Dakujeeeem

eva
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
chavallee
AKO MAM VYUCTOVAT DPH K AKONTACII, KED NIE SOM PLATCA DEPEHA????????????????????????

Dakujeeeem

eva
DPH priamo do nákladov!!!!
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

chavallee
AKO MAM VYUCTOVAT DPH K AKONTACII, KED NIE SOM PLATCA DEPEHA????????????????????????

Dakujeeeem

eva
Tak ako Ti odpovedala sway. V tabuľke to máš presne rozpísané. Pozri si v nej na účtovanie v peňažnom denníku.
chavallee
Ahoj, Marina, Vcera som sa posprtala s Tvojou tabulkou, je super, ........... k tomu lizingu sa preto teraz spytam este raz, ako sa pytala moja predchodkyna (chap: necitala som si ziadne zakony ci pravne predpisy pre uctovnikov a dufam, ze to aj vdaka Tebe zvladnem aj bez citania)...
Eva
Prepáč Evi, ale ťažko to pochopím. Tak, ako si my mnohé veci musíme naštudovať, to isté čaká aj Teba. Bez zákonov to jednoducho nejde.
Naposledy upravil Marína : 25.03.06 at 16:08
0 0
Načítať ďalšie