Zavrieť

Porady

kupa auta zo zahranicia a odpocet dph

dobry den,

chcela som sa spytat ako je to s odpoctom dph pri kupe zo zahranicia.
konkretne, podnikatel FO uctujuca v jedn.uct, platca dph ide kupovat z nemecka ojazdene auto. ako je to potom s odpoctom dph?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emula1 je offline (nepripojený) emula1

    emula1
    pardon zabudla som to hlavne, ono vlastne v tom je ten problem. jedna sa o auto jeep comander, co je v podstate pisane ako osobne auto, len problem je co presne musi mat napisane pri kupe v technickom alebo teda na zmluve, aby sa u nas dala odpisat dph, myslim ze u nas je to klasifikacia n1

    emula1 je offline (nepripojený) emula1

    emula1
    chcela som sa este spytat, ide teda o auto z nemecka, najazdenych ma 16km, zajtra sa ma uskutocnit kupa a nasledny dovoz do sr. nemec to preda bez dph, tu potom my platime v sr. len neviem ci ju treba zaplatit hned, alebo az pri podavani dph/sme stvrtrocni platcovia/

    emula1 je offline (nepripojený) emula1

    emula1
    chcela som sa este spytat, ide teda o auto z nemecka, najazdenych ma 16km. zajtra sa ma uskutocnit kupa a dovoz auta do sr, nemec to predava bez dph, tu my platime nasledne v sr. len neviem ci ju treba zaplatit hned alebo az pri podavani dph/sme stvrtrocni platcovia/tak by to pripadlo az na jan.2009. pytala som sa na to aj na du ale nevedela mi jednoznacne povedat, mala v tom hokej

    netix66 je offline (nepripojený) netix66

    netix66
    mám podobný problém, len my sme ho kúpili s DPH a následne nám bolo vrátené DPH /po odoslaní Tech. preuk./ ako zaučtovať?

    netix66 je offline (nepripojený) netix66

    netix66
    mám bodobný problém, len my sme ho kúpili s DPH, ale po zaslaní slov. tech. preukazu nám bolo vrátené. Ako účtovať v PU.

    kupa auta zo zahranicia a odpocet dph

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.