Zavrieť

Porady

Zmluva o prevode vlastnictva bytu

Ahojte, poradte mi, prosim. V zmluve na kupu bytu mam bod, v ktorom sa pise o mojej povinnosti uhradit "pripojovaci poplatok do elektrickej siete vo vyske 4920,10 Sk do 5 dni od montaze elektrickych hodin". Ide o uplne zrekonstruovanu bytovku (povodny zostal iba plášť; vsetky rozvody a priecky su nove). Je predavajuci opravneny vypytat si tento poplatok aj napriek tomu, ze v Zmluve o buducej zmluve na tento byt o nom nebola ani zmienka? Nemal by byt poplatok zapocitany uz v cene bytu?

Dik za promptnu radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    westy369 Pozri príspevok
    Ahojte, poradte mi, prosim. V zmluve na kupu bytu mam bod, v ktorom sa pise o mojej povinnosti uhradit "pripojovaci poplatok do elektrickej siete vo vyske 4920,10 Sk do 5 dni od montaze elektrickych hodin". Ide o uplne zrekonstruovanu bytovku (povodny zostal iba plášť; vsetky rozvody a priecky su nove). Je predavajuci opravneny vypytat si tento poplatok aj napriek tomu, ze v Zmluve o buducej zmluve na tento byt o nom nebola ani zmienka? Nemal by byt poplatok zapocitany uz v cene bytu?

    Dik za promptnu radu.
    Skús to namietať a žiadaj ten bod vypustiť. Vystavuješ sa ale riziku, že ten predajca môže odstúpiť od predaja.

    A komu máš uhradiť tie peniaze? Tomu pôvodnému vlastníkovi? Či elektrárňam? Je tam už zavedená elektrina?

    anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

    anonym222
    Pripojovací poplatok sa platí distribučnej spoločnosti (nesprávne ľudovo nazývaná elektrárne). Platí ho vždy majiteľ bytu, na ktorého meno je odber prihlásený. Ak sa byt iba predáva a nedôjde k demontáži elektromeru, poplatok sa neplatí, urobí sa iba zmena majiteľa. Vo vašom prípade, kedy sa rekonštruovala celá bytovka samozrejme muselo dôjsť k odpojeniu elektriny a teda je treba opätovne tento poplatok zaplatiť. Myslím si však, že by ste ho nemali platiť predávajúcemu, ale priamo distribučnej spoločnosti.

    Zmluva o prevode vlastnictva bytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.