Zavrieť

Porady

Internetový obchod a ERP

ampi ampi

ampi je offline (nepripojený) ampi

Dobrý deň,
Chcel by som sa opýtať, či je povinnosť mať ERP, ak budem prevádzkovať internetový obchod a teda nebudem mať predajné miesto ako také, avšak očakávam aj príjem peňazí v hotovosti.
Usporiadat
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
Nebudeš mať predajné miesto, tak kde ti budú zákazníci chodiť platiť? Ak myslíš hotovosť pri predaji na dobierku, tak budeš vystavovať faktúry, a potom ERP mať nemusíš.
0 0
ampi ampi

ampi je offline (nepripojený) ampi

No áno, to je jedna možnosť, na dobierku. Druhá možnosť je, že trebárs zákazník bude z rovnakého mesta a bude pre neho efektívnejšie prísť si po tovar osobne. No keďže nebudeme mať predajné miesto, tak si príde po tovar a ja mu ho dám akoby priamo zo skladu. A on zaplatí v hotovosti. Takže stále nebude nutné maž ERP? a potom mám tie peniaze v hotovosti napr. v obyčajnej pokladni?
0 0
ampi ampi

ampi je offline (nepripojený) ampi

Nikto nemá nejaký nápad?
0 0
poisonkatka poisonkatka

poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

das mu fakturu a prijmovy pokladnicny doklad....
0 0
ampi ampi

ampi je offline (nepripojený) ampi

Ale ide o to, či tá pokldňa musí byť ERP, alebo nie, keď ide síce o osobný predaj, ale nie je to predaj na predajnom mieste a bolo by to skôr výnimočne?
0 0
ampi ampi

ampi je offline (nepripojený) ampi

na tejto porade mi nikto neporadi??
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
odpoveď už zaznela:
das mu fakturu a prijmovy pokladnicny doklad....
čiže ručne, alebo na PC vypíšeš s faktúrou aj príjmový pokladničný doklad. ERP nepotrebuješ.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

falap, čítal si doskusiu o registračných pokladniach? Ja sa priznám, že som z toho tak zmätená, že dnes absolutne netuším, či v eshope potrebujem alebo nepotrebujem registračku. Zvlašť, ked občas napríklad sa stane, že niekto mi iba pošle peniaze zloženkou v hotovosti. Nie na účet.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ampi Pozri príspevok
No áno, to je jedna možnosť, na dobierku. Druhá možnosť je, že trebárs zákazník bude z rovnakého mesta a bude pre neho efektívnejšie prísť si po tovar osobne. No keďže nebudeme mať predajné miesto, tak si príde po tovar a ja mu ho dám akoby priamo zo skladu. A on zaplatí v hotovosti. Takže stále nebude nutné maž ERP? a potom mám tie peniaze v hotovosti napr. v obyčajnej pokladni?
Podľa nového zákona 289/2008 je predajným miestom miesto, kde sa prijíma tržba /to znamená, necháp ho ako predajňu/. Ak budeš inkasovať peniaze v hotovosti, inkasuješ tržbu na predajnom mieste /aj akože priamo zo skladu/

h) tržbou platba prijatá z predaja tovaru alebo z poskytovania služby na predajnom mieste v hotovosti alebo inými platobnými prostriedkami nahrádzajúcimi hotovosť, najmä elektronickými platobnými prostriedkami alebo poukážkou opravňujúcou na nákup tovaru alebo poskytnutie služby; tržbou je aj platba prijatá ako preddavok,

k) predajným miestom miesto, kde sa prijíma tržba,

To isté v podstate platí o predajnom mieste aj podľa Vyhlášky 55/1994 o spôsobe evidencie tržieb ERP.

r) predajným miestom miesto, kde sa tovar predáva alebo služba poskytuje za úhradu v hotovosti

Rozdiel je v tom, že Vyhláška 55 umožňuje úhradu pohľadávky v hotovosti - t.j. faktúra a príjem peňazí pomocou pokladničného príjmového dokladu a nový zákon to nedovoľuje, ale na každú úhradu v hotovosti predpisuje používať pri predaji tovaru ERP.

Tu Ti pripájam link, kde sme problém riešili a nájdeš tam pripojené stanoviská MF podľa ktorých môžeš uplatňovať postup úhrady pohľadávky v hotovosti cez príjmový pokladničný doklad do 31.12.2010 a od 1.1.2011 si povinný používať ERP.

Čítaj pozorne celé....
http://www.porada.sk/t94807-p8-pokla...uctovnici.html
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ampi Pozri príspevok
na tejto porade mi nikto neporadi??
Väčšinou poradí, len trpezlivosť ruže prináša
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

cize eshop musi mat pokladnu??
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

slabikar Pozri príspevok
cize eshop musi mat pokladnu??
pri predaji tovaru min. od 1.1.2011
0 0
ampi ampi

ampi je offline (nepripojený) ampi

ďakujem pekne za odpovede a ten link si preštudujem.
0 0
tomass.v tomass.v

tomass.v je offline (nepripojený) tomass.v

A musi mat teda eshop pokladnu od 1.1.2011 aj ked sa v nom plati vyhradne prevodom? Alebo iba ked sa plati aj v hotovosti?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

tomass.v Pozri príspevok
A musi mat teda eshop pokladnu od 1.1.2011 aj ked sa v nom plati vyhradne prevodom? Alebo iba ked sa plati aj v hotovosti?
Ak sú faktúry platené prevodom tak nie. Nesmú byť faktúry uhrádzané v hotovosti.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
evina Pozri príspevok
Ak sú faktúry platené prevodom tak nie. Nesmú byť faktúry uhrádzané v hotovosti.
Úhrada dobierky sa bude brať ako úhrada v hotovosti? Pretože vlastne zinkasujem hotovosť. Ak áno, tak poštu nebude zaújimať nejaký bloček z mojej ERP, ktorý som vlastne povinný vydať. Na druhej strane tržba bude zaevidovaná v ERP a to bude smerodatné. Možno. Pretože špekulanti sa nájdu. Nehovoriac o tom, koľko problémov spôsobí evidovanie pohľadávky cez ERP účtovníkom. Ďaľšie pomocné evidencie...super zákon....
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ekopo Pozri príspevok
Úhrada dobierky sa bude brať ako úhrada v hotovosti? Pretože vlastne zinkasujem hotovosť. Ak áno, tak poštu nebude zaújimať nejaký bloček z mojej ERP, ktorý som vlastne povinný vydať. Na druhej strane tržba bude zaevidovaná v ERP a to bude smerodatné. Možno. Pretože špekulanti sa nájdu. Nehovoriac o tom, koľko problémov spôsobí evidovanie pohľadávky cez ERP účtovníkom. Ďaľšie pomocné evidencie...super zákon....
Ako ma Evina včera upozornila, dobierka sa nemusí registrovať cez ERP.
http://www.porada.sk/t97783-uhrada-f...otovostou.html
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Dáša_ Pozri príspevok
Ako ma Evina včera upozornila, dobierka sa nemusí registrovať cez ERP.
http://www.porada.sk/t97783-uhrada-f...otovostou.html
ok, to mi ušlo
(špekulanti zostanú)
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ekopo Pozri príspevok
ok, to mi ušlo
(špekulanti zostanú)
ušlo to aj mne, som sa veru plašila.

moj problem je hlavne v tom, že ja musím platit v hotovosti a nechce sa mi behať aj do banky, ked stale beham na poštu. Naviac, ak je dobierka do banky, svoje haliere si strhava aj banka. A pri velkom počte dobierok a nízkych sumách to môže robiť celkom dosť.
0 0
silviamb silviamb

silviamb je offline (nepripojený) silviamb

Dáša_ Pozri príspevok
ušlo to aj mne, som sa veru plašila.

moj problem je hlavne v tom, že ja musím platit v hotovosti a nechce sa mi behať aj do banky, ked stale beham na poštu. Naviac, ak je dobierka do banky, svoje haliere si strhava aj banka. A pri velkom počte dobierok a nízkych sumách to môže robiť celkom dosť.
Daska, pripadne aj niekto dalsi, mozem sa Vas spytat, ci pri dobierke vypisujete aj prijmovy pokladnicny doklad? Od decembra mam tiez e-shop a akurat s uctovnickou maturujeme nad touto otazkou. Dakujem velmi pekne a prajem krasny vecer
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať