Zavrieť

Porady

Dátum vystavenia fa a dátum dodania

emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

Dnes mi klient doniesol kôpku faktúr, kde si zjednodušil robotu. Faktúru vystavil vystavil 24.4., aby mu zaplatili a po zaplatení ich uverejnil na portáli a dodanie služby dal 1.5.2005, kedy vlastne bola služba dodaná.
Čo myslíte, je to O.K.?
Do DPH to pôjde v máji?
Usporiadat
Fidlo Fidlo

Fidlo je offline (nepripojený) Fidlo

Neboj sa, je to úplne v pohode. Uvedená fa je naozaj len zálohová a ostrá fa s rozpísanými položkami, DPH-čkom a dátumom daň.povinnosti Ti príde hneď ako obdržia tvoju úhradu. Na predfaktúre je uvedená súhrnná suma len pre tvoju informáciu, aby si vedela, čo všetko je v tej sume obsiahnuté a že už ti nebudu nič iné dofakturovávať. Tak len vydrž.
0 0
Slavena Slavena

Slavena je offline (nepripojený) Slavena

Bojovníčka
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď, práve dnes mi poslali riadnu faktúru a niektoré veci mi došli práve teraz. Takže až túto si mám zaevidovať? A môžem si ju dať do prev.réžii v tomto roku aj keď sa týka časopisov, ktoré mi budú chodiť až v r. 2007? Nebude s tým nejaký problém?
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

čo sa týka DPH, tak si ju uplatníš podľa dátumu dodania na faktúre a ostatné - predplatné za publikáciu na rok 2007 zaúčtuješ ako 381/321.Na budúci rok to preúčtuješ ako 501/381.
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

jenny7
čo sa týka DPH, tak si ju uplatníš podľa dátumu dodania na faktúre a ostatné - predplatné za publikáciu na rok 2007 zaúčtuješ ako 381/321.Na budúci rok to preúčtuješ ako 501/381.
Slavena píše, že účtuje v JÚ, a tam ak sa nemýlim zaúčtuje celú sumu do prevádzkovej réžie v tomto roku, teda vtedy kedy jej nastal výdavok.
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

Pardon, to JÚ som nejak prehliadla, ospravedlňujem sa.
0 0