Zavrieť

Porady

CÚP 2009 - Cenník účtovných prác na rok 2009

som

Anketa: Pomohol Vám cenník na zvýšenie cien za účtovné práce na rok 2009?

Počet hlasujúcich
121. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Áno

    108 89.26%
  • Nie

    6 4.96%
  • Iné - čo?

    8 6.61%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Tak ako som sľúbila, tak konečne prikladám svoj návrh na cenník účtovných prác pre rok 2009.
Vychádzala som aj z podkladov podľa tabuľky - priemer SR, ktoré spracoval m.r. "smith" prepočítaním na EUR.
Bola by som rada, ak by boli k nemu rozumné pripomienky, návrhy, popripade kritiky, aby sme mohli raz vypracovať jednotný cenník pre našu prácu.
Usporiadat
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Zita5 Pozri príspevok
Bez ohľadu na to , že tu máme cenník , veľmi by som chcela počuť názor aj iného .Ja už svoju cenu mám prepočítanú .

Chystám konkurz SZČO - FO .Robila rekonštrukciu účtovníctva od roku 1993 - do roku 2009.

Nebudem rozpisovať položky ročne , ale sumárom .

Položky celkom v peňažnom denníku 1422
Položky celkom záväzky 254
Položky celkom pohľadávky 10
Dlhodobý majetok odpisy od roku 1993 72
Krátkodobý majetok 15

Moja práca spočívala v komplet založení firmy po jednotlivých rokov , partnerov,vytvorenie účtovného roku v programe, usporiadanie dokladov,lepenie dokladov,tlač VPD,PPD,komplet celej ročnej invetarizácie v každom jednom roku .
Usporiadanie došlých dokladov z troch exekúcii , usporiadanie podľa dátum iných dôležitých dokladov ohľadom majetku .Prepočet odpisov podľa zmeny zákona od roku 1993 . Tie sa nám menili 4x. Naštudovanie zákonov od roku 1993 najmä daň z príjmu ,Zákon o konkurze a reštrukturalizácii,riešenie tichých spoločníkov.DDP od roku 2004 do roku 2008.Dodatočné RZZP roky 2006-2008.

Všetko má založené krásne po rokoch , že ak to dostane správca konkurznej podstaty do ruky , všetko je jasné .

Doklady mi priniesol v krabiciach .Jedine čo to mal po rokov v obale , bločky boli v obálkach .

Chcela by som Vás spýtať , koľko by ste fakturovali za túto prácu .Nech si viem porovnať moju cenu s Vašou . Ja potom moju cenu napíšem .Ďakujem .

P.S. Možno sa pozastavíte nad tým, že prečo som to robila až od roku 1993.Moja odpoveď je taká , že je to dôležité,nakoľko platobná neschopnosť začala vznikať v tých rokoch .Ale nechcem sa o tom bližšie zmieňovať .
Obdivujem Ťa a teda veľa!
Keď si to spočítaš - 1993-2009 = 17 rokov, a kebyže bajočko si vypýtaš za 1rok 10000-15000SK (332-498 €) tak to bude 5644-8466 €. A to si myslím, že 332 € nie je za rok veľa! možno málo na toľké zákony a opravovanie, lebo povedzme si, opravovať je oveľa ťažšie ako sama prvotne zaúčtovať..

Ja viem, naraz keď si má človek vypýtať takú sumu...ale...
1 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Rozpíš mu za každý rok zvlášť rôzne sumy (17 faktúr), možno to nebude také hrozné ako 1 suma spolu.
0 0
astensova astensova

astensova je offline (nepripojený) astensova

grammatika Pozri príspevok
Obdivujem Ťa a teda veľa!
Keď si to spočítaš - 1993-2009 = 17 rokov, a kebyže bajočko si vypýtaš za 1rok 10000-15000SK (332-498 €) tak to bude 5644-8466 €. A to si myslím, že 332 € nie je za rok veľa! možno málo na toľké zákony a opravovanie, lebo povedzme si, opravovať je oveľa ťažšie ako sama prvotne zaúčtovať..

Ja viem, naraz keď si má človek vypýtať takú sumu...ale...
Máte pravdu veď kto by to robil lacnejšie to by musel byť šialenec. Mala som podobnú situáciu viem čo to obnáša roboty dopasovania stresov. S tým klient musí rátať, že to nebude za babku. Ak u teba nepochodí myslím, že mu to nik lacnejšie nespravý tak sa vráti. Prajem dobré nervy.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zatiaľ Vám ďakujem za názor.Teším sa aj ďalšie .

Zatiaľ iba konštatujem ,že som z lacného kraja .
Nielen v oblasti účtovníctva, ale ako dnešný deň naznačuje aj v mojej inej podnikateľskej oblasti.Asi sa budem musieť začať správať inak a viac si vážiť sama seba a prácu ľudí okolo mňa.Nie je vždy dobré za každú cenu byť lacný,lebo ľudia si to nevážia a stále majú väčšie a väčšie nároky na nízku cenu.
2 0
astensova astensova

astensova je offline (nepripojený) astensova

Presne tak netreba sa nechať zneužívať. Veď naša práca je nedocenená. Vždy im vysvetľujem či by šli oni pod cenu svojej práce Niektorý to pochopia a iný len špekulujú.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Zita5 Pozri príspevok
...Zatiaľ iba konštatujem ,že som z lacného kraja ...
...ešte skús k tomu pridať nepriazeň počasia a pusu na čelo, že by si sa bola za ten čas aj tak nudila......a vatikánsku menu k tomu...... Ja by som vystavila faktúru: rekonštrukcia účtovníctva za obdobie rokov 1993 - 2009, suma celkom: 2890€... s dobrým pocitom, že som ani na seba (ani na klienta) nebola zláaa...... ...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ajuška Pozri príspevok
...ešte skús k tomu pridať nepriazeň počasia a pusu na čelo, že by si sa bola za ten čas aj tak nudila......a vatikánsku menu k tomu...... Ja by som vystavila faktúru: rekonštrukcia účtovníctva za obdobie rokov 1993 - 2009, suma celkom: 2890€... s dobrým pocitom, že som ani na seba (ani na klienta) nebola zláaa...... ...
Budem uvažovať ,ďakujem za reakciu Ajuška
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať