Zavrieť

Porady

registracia DPH

od kedy musim vyplnit registračný formular na DPH ešte nemám uzavretý rok ale klient uz má obrat cez 1500000 aj ked nemam uzavretý rok môžem ho zaregistrovať na platcu DPH od 1.1.2009 alebo az 1.2.2009

dakujem
Usporiadat
janula18 janula18

janula18 je offline (nepripojený) janula18

Zdaniteľná osoba je povinná podať žiadosť o registráciu do 20.dna kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom dosiahla obrat 1500000. Rozhodujúci je obrat za najviac 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov, takže tu nejde o účtovný rok
Takže keď dosiahol obrat napr. v decembri tak sa treba registrovať do 20.1.
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
dôležité je podať žiadosť o registráciu v lehote stanovenej zákonom, platiteľom sa staneš dňom uvedeným na osvedčení /ružovej kartičke z DU/, DU má na to max 30 dní od podania žiadosti o registráciu za platcu dph
0 0
anee anee

anee je offline (nepripojený) anee

mladá dáma ktorá vie byt aj rebelka ...viac
dobrý den. ja by som zas mala taký problém ze firma len teraz vznikla a ja tu firmu automaticky chcem zahlásit ako mesačný platca, kde najdem na to nejaký formulár alebo len spísem ziadost? dakujem
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Tlačivo je v prílohe. K žiadosti treba priložiť stručný podnikateľský zámer, z ktorého bude zrejmé, že vykonávate ekonomickú činnosť - teda, že ste zdaniteľná osoba v zmysle § 3 Zákona o DPH.
1 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
v žiadosti o registráciu dph vyznačíš zdaňovacie obdobie kalendárny mesiac
0 0
anee anee

anee je offline (nepripojený) anee

mladá dáma ktorá vie byt aj rebelka ...viac
dakujem.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ahojte, s.r.o.čka je štvrťročným platcom dph. Veľa im nechýba do mesačného platcu dph, ale usúdili, že by bolo lepšie, aj keď im nevznikla povinnosť, prihlásiť sa na mesačného platcu. čo treba urobiť a dokedy, či už by to mohloo byť aktuálne aj od januára?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

§ 77 Zákona o DPH
(1) Zdaňovacím obdobím platiteľa je kalendárny mesiac, ak tento zákon neustanovuje inak.

(2) Ak platiteľ dosiahol za predchádzajúci kalendárny rok obrat nižší ako 10 000 000 Sk, zdaňovacím obdobím je kalendárny štvrťrok.

(3) Ak platiteľ za predchádzajúci kalendárny rok nedosiahol obrat a predpokladá, že za kalendárny rok, v ktorom sa stal platiteľom, dosiahne obrat nižší ako 10 000 000 Sk, zdaňovacím obdobím je kalendárny štvrťrok. Platitelia, ktorí podnikajú spoločne na základe zmluvy o združení, započítavajú do obratu svoje obraty a obrat zo spoločného podnikania.

(4) Platiteľ podľa odseku 2 alebo 3 si môže zvoliť za zdaňovacie obdobie kalendárny mesiac a túto skutočnosť oznámi písomne daňovému úradu. Zmenu zdaňovacieho obdobia môže platiteľ vykonať od prvého mesiaca po uplynutí kalendárneho štvrťroka a takto zvolené zdaňovacie obdobie platí do konca kalendárneho roka.

0 0
polis1 polis1

polis1 je offline (nepripojený) polis1

ak teda chápem, ked to nedosiahol ten 1500000 za mesiac tak sa nemusi stat platcom DPH?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

polis1 Pozri príspevok
od kedy musim vyplnit registračný formular na DPH ešte nemám uzavretý rok ale klient uz má obrat cez 1500000 aj ked nemam uzavretý rok môžem ho zaregistrovať na platcu DPH od 1.1.2009 alebo az 1.2.2009

dakujem
polis1 Pozri príspevok
ak teda chápem, ked to nedosiahol ten 1500000 za mesiac tak sa nemusi stat platcom DPH?
V ktorom mesiaci presiahol 1,5 mil ?
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Takže podľa bodu 4, po ukončení štvrťroka, čo je 31.12.2008, nasledujúci mesiac je január, keď podám žiadosť zajtra, tak od januára sa s.r.o. stane mesačným platcom, alebo treba čakať na odpoveď?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Nežiadaš, oznamuješ .
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Takže môžem oznámiť, že od 1.1. 09 s.r.o. chce byť mesačný platca dph? Je nato aj tlačivo?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Pru Pozri príspevok
Takže môžem oznámiť, že od 1.1. 09 s.r.o. chce byť mesačný platca dph? Je nato aj tlačivo?
Treba čítať túto tému od začiatku; je tu aj tlačivo...
0 0
dmar dmar

dmar je offline (nepripojený) dmar

Povinnosť nastáva pri obrate 1500000 Sk za posledných 12 mesiacov (t.č. január 2008-december 2008 spolu). Pozor od januára zmena (február 2008 - január 2009 obrat nad 35000 €).
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Ja som čítala tému od začiatku, lenže som myslela, že tlačivo sa vypisuje len keď sa chceš zaregistrovať a nie pri zmene zo štvrťročného na mesačného platcu.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Uff, nevypisuješ žiadne tlačivo ! Napíšeš jednoduché oznámenie :
V zmysle § 77 ods. 4 Zákona o DPH Vám oznamujeme, že od 1.1.2009 sme si zvolili za zdaňovacie obdobie kalendárny mesiac.
S pozdravom XY.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Pru Pozri príspevok
Takže môžem oznámiť, že od 1.1. 09 s.r.o. chce byť mesačný platca dph? Je nato aj tlačivo?
liba2 Pozri príspevok
Treba čítať túto tému od začiatku; je tu aj tlačivo...
Johanka Pozri príspevok
Uff, nevypisuješ žiadne tlačivo ! Napíšeš jednoduché oznámenie :
V zmysle § 77 ods. 4 Zákona o DPH Vám oznamujeme, že od 1.1.2009 sme si zvolili za zdaňovacie obdobie kalendárny mesiac.
S pozdravom XY.
Ja som ju pomýlila.... a mňa pomýlila požiadavka na tlačivo
Ospravedlňujem sa
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Takže stačí napísať oznámenie, ďakujem pekne.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pru Pozri príspevok
Takže stačilo by napísať teda len list-oznámenie, že od 1.1.09 zo štvrťročného platcu prechádzame na mesačného, nevie mi niekto presne poradiť formuláciu, ďakujem pekne.
Však Johanka tu už naznačila ...však to máte komplet text , ktorý napíšete do oznámenia.
http://www.porada.sk/911866-post18.html
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať