Zavrieť

Porady

prerušená živnosť

Dobrý deň.
Prosím o radu. Mám už rok od 3/08 prerušenú živnosť. Chcem preďĺžiť lehotu na prerušenie živnosti na ďalších 5 rokov. Chcem sa opýtať, či pri prerušenej živnosti treba podávať daňové priznania, treba sa registrovať na sociálnej poisťovni, na zdravotnej poisťovni. Zo živnosti nemám žiadne príjmy som zamestnanec. Za rok 2008 podávam daňové priznanie. Ide o tie nasledujúce roky, či budem považovaná iba ako zamestnanec alebo mám aj iné povinnosti voči už spomýnaným inštitúciam - dane z príjmov a odvodov. Stačí, keď za rok 2009 mi vypracuje zamestnávateľ ročné zúčtovanie dane.
ďakujem pekne za názory a odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    mame tiež jednu FO, ktorá prerušila živnosť ak sa dobre pamätam v roku 2005, DP sme podali v roku 2005, zároveň sme ho odhlásili zo SP aj ZP. Nasledujúce roky sme DP nepodávali
    SZČO prerušil živnosť 5.1.2008, je potrebné podať DP ale neviem ako mu vypracovať DP pretože v priebehu roka pracoval na dohodu či sa mu zarátava tento príjem do daňového priznania typu B a následne aj daň a na základe akých dokladov sa potom vypracuje DP keď živnosť prerušil už v januári?
    SZČO mi doniesol potvrdenie zo zdan.mzde vo výške príjmu 90.000 je to príjem na dohodu za mesiace 11,12/2008 ako SZČO nemal príjem prerušil živnosť 5.1.2008 vypracováva DP typB? a zohľadní sa mu príjem a daň z dohody ?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    marcelaStanakova Pozri príspevok
    SZČO prerušil živnosť 5.1.2008, je potrebné podať DP ale neviem ako mu vypracovať DP pretože v priebehu roka pracoval na dohodu či sa mu zarátava tento príjem do daňového priznania typu B a následne aj daň a na základe akých dokladov sa potom vypracuje DP keď živnosť prerušil už v januári?
    http://www.porada.sk/t97920-suhrn-20...t=S%FAhrn+2008

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    marcelaStanakova Pozri príspevok
    SZČO mi doniesol potvrdenie zo zdan.mzde vo výške príjmu 90.000 je to príjem na dohodu za mesiace 11,12/2008 ako SZČO nemal príjem prerušil živnosť 5.1.2008 vypracováva DP typB? a zohľadní sa mu príjem a daň z dohody ?

    http://www.porada.sk/t97920-suhrn-20...t=S%FAhrn+2008

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    marcelaStanakova Pozri príspevok
    SZČO prerušil živnosť 5.1.2008, je potrebné podať DP ale neviem ako mu vypracovať DP pretože v priebehu roka pracoval na dohodu či sa mu zarátava tento príjem do daňového priznania typu B a následne aj daň a na základe akých dokladov sa potom vypracuje DP keď živnosť prerušil už v januári?
    Aj keď je to príjem na dohodu - je vyšší ako 5 tis. sk a zdaňovaný preddavkovou daňou. Uvádzaš ho do § 5.
    Zo živnosti mal ešte v roku 2008 nejaký príjem ? Zostali mu zásoby a neuhradené pohľadávky ?

    prerušená živnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.