misoft
09.07.14,13:13
Prečo? Pretože je to už dosť dlho známe, ako sa s nami vy*rbáva - čiže nedáva nič nové....
lujza.j
09.07.14,11:27
Mäso v At je v inej cenovej rovine...na sk kg kurata sa mi nezda ze je za 3e.....kg kuracich prs v At kupim za cca.9 e.....bravco pannenku za 10,50e....kur.stehna 1100g tusim okolo 5,50e......moc maso nekupujem nepamatam....hovadzie je tusim okolo 10e...
evuš
09.07.14,11:31
Luji, ale v konečnom dôsledku je mäso v AT mäso.... tu to napustia vodou a tú si "priplatíš"...tým pádom mäso vychádza v AT a na SK rovnako, akurát kvalita je v AT určite oveľa lepšia - čo sama vieš i pri iných tovaroch ;)
lujza.j
09.07.14,11:40
Kupujem malo.....ak tak narazovo...v akcii mi cecky ani neujdu:) o 16h je uz fuč...tu ked musim..... z principu zo zatatia nekupim,ani len vajce:D...vodu a cerstvost....ani nehovor....
evuš
09.07.14,11:43
Kupujem malo.....ak tak narazovo...v akcii mi cecky ani neujdu:) o 16h je uz fuč...tu ked musim..... z principu zo zatatia nekupim,ani len vajce:D...vodu a cerstvost....ani nehovor....

:D:D:D si ma rozrehnila, ani mňa akcie nerozohnia tak, aby mi cecky ušli.../moje;)/

Prepáč, ale vyznelo to tak :D:D
Tweety
09.07.14,12:28
Kupujem malo.....ak tak narazovo...v akcii mi cecky ani neujdu:) o 16h je uz fuč...tu ked musim..... z principu zo zatatia nekupim,ani len vajce:D...vodu a cerstvost....ani nehovor....
A to je už aj obchod na cecky? Myslela som, že sa dajú len plastikovať, no teda, to zíram.
lujza.j
09.07.14,13:35
Majka sak kuracie:D
Tweety
09.07.14,13:45
To mi došlo až neskôr. ALe na prvý dojem som sa pobavila.
osky
09.07.14,16:57
no vy ste z toho urobili mrniiiik-baby blaznive :-D
ale aby sme sa nedotahovali,zajtra si to kuknem,po com je to mäso.
ja cecky kupim len ked su zlacnene-inak sa viac oplati cele kura.
ale napr bravcove kare lang ked je v spari akcia kupujem po 4-5 eur za kg.
a to je super mäsko.
jane,za normal stoji 10 euro Kilo,ale vsak mame mrazaky-ci nie?
a tie akcie su fakt dost casto.treba na to trochu vyzriet.

dnes som sa ale nastvala.dnes je v bille Bonus minus 30 percent na vsetky ceresne i jahody,pokial mate ten bonusovy listok.a ja veru mam
ceresnicky krasne som kupila,ale jahody-no fuj!!!!
v kazdom kelim´ku plesnive.
tak na tie sa im mozem z vysoka......
evuš
09.07.14,17:15
Osky, veď radšej sa zasmiať ako si skákať do úsmevu ako kohúti :-D
korela
09.07.14,23:40
ak kupujete krájaný chlieb, dobre si ho prezrite, stalo sa mi, že bol plesnivý
On je i tak plesnivý do troch hodín od jeho zabalenia. Nedýcha. Vravia odborníci. Iba to nevidíme. Najlepšia domáca kontrola je jeho vôňa. Ak niečo cítim, nemilosrdne ho vyhadzujem
Ak si neupečiem doma, volím slatinský chlieb, nie je balený v igelitových vreckách. Nemá žiadne umelé prísady, ani zrniečka. Pretože tie skôr chytia pleseň. Doma si semienka radšej nasypem na chlieb v čerstvom stave.
Raz som videla v regáloch v Bille na Bajkalskej chlieb každý balený fest plesnivý. Boli horúčavy. Pekárenské vozidlá asi nemajú nejaké špeciálne chladenie, predpokladám, tak v lete kupujem výlučne nebalený chlieb, pečivo, alebo balený v papierových vreckách. Dúfam, že tie ešte dýchajú.
Vedeli ste, že vraj semienka prechádzajú črevným traktom až tri týždne? To mám čerstvé info od človeka, ktorý ide na kolonoskopiu, zakázali všetko podobné pred vyšetrením.
korela
09.07.14,23:55
Luji, ale v konečnom dôsledku je mäso v AT mäso.... tu to napustia vodou a tú si "priplatíš"...tým pádom mäso vychádza v AT a na SK rovnako, akurát kvalita je v AT určite oveľa lepšia - čo sama vieš i pri iných tovaroch ;)
Mäso sa snažím v Bille nakupovať, nie v Tescu. Syna som poprosila o nákup, volal mi z Tesca, že bravčové v akci, či môže. Ja na diaľku, že dobre. Išlo o poľské naplátkované karé, na vrchej etikete nič podstatné, a na spodnej uvedené, že obsahujú 15% vody. Skoro ma porazilo. Učím ich všetko čítať, toto by mi ale v obchode tiež nenapadlo, že dolu je tiež etiketa. Takže poľské nikdy.
Šunkám sa vyhýbam, pretože tam sme si na doplnky už tak zvykli, že nám to ani nepríde. Ak si človek pripraví doma mäso, hoci aj udusené karé v kuse v kuchte,ochutené ako chcem, tak sa dá krásne nakrájať v studenom stave na plátky a mám šunku bez sóje, laktózy, iks éčiek a pod. A je to mäso, i keď nie domáce. Ale aspoň žiadne náhrady a stabilizátory. A je to burger, bagetka so zeleninou bez omáčiek.
korela
10.07.14,00:00
Je nejaký rozdiel medzi kupovanou a domácou masťou? Je niečo v kupovanej?
korela
10.07.14,00:02
http://www.pluska.sk/zazracnysvet/medicina/pozor-repkovy-sojovy-olej-mozu-poskodit-pluca.html?utm_source=pluska&utm_medium=produkt-box&utm_camp
Niet nad dobre vyškvarenú bravčovú masť
dnes som pozerala nejaké varenie a tak mi napadlo, kedy to vlastne vzniklo, že sa vo veľkom miesto masti začal použivať olej?
Asi päťdesiatych. Po vojne.
Peggynka
10.07.14,02:43
Je nejaký rozdiel medzi kupovanou a domácou masťou? Je niečo v kupovanej?
Emulgátor:E321 Butylhydroxytoluen - antioxidant. Medzi výrobky kde sa využíva patria žuvačky, instantné zemiakové výrobky, rastlinné oleje, tuky a potravinárske obaly.
http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek/E321
osky
10.07.14,05:08
ak kupujete krájaný chlieb, dobre si ho prezrite, stalo sa mi, že bol plesnivý
On je i tak plesnivý do troch hodín od jeho zabalenia. Nedýcha. Vravia odborníci. Iba to nevidíme. Najlepšia domáca kontrola je jeho vôňa. Ak niečo cítim, nemilosrdne ho vyhadzujem
Ak si neupečiem doma, volím slatinský chlieb, nie je balený v igelitových vreckách. Nemá žiadne umelé prísady, ani zrniečka. Pretože tie skôr chytia pleseň. Doma si semienka radšej nasypem na chlieb v čerstvom stave.
Raz som videla v regáloch v Bille na Bajkalskej chlieb každý balený fest plesnivý. Boli horúčavy. Pekárenské vozidlá asi nemajú nejaké špeciálne chladenie, predpokladám, tak v lete kupujem výlučne nebalený chlieb, pečivo, alebo balený v papierových vreckách. Dúfam, že tie ešte dýchajú.
Vedeli ste, že vraj semienka prechádzajú črevným traktom až tri týždne? To mám čerstvé info od človeka, ktorý ide na kolonoskopiu, zakázali všetko podobné pred vyšetrením.


odbocim trochu od temy,ale k tej kolonoskopii:

ja som na nej Bola ako studentka,a dali mi den pred tym vypit take prehanadlo,a vraj aby som cely den nikam nesla,lebo sa mozem po....kat.
tak som sedela Doma-na intraku,nikde som nesla,vela som pila a nic som nejedla-ako mi kazaali.a nic.a ked este ani vecer o desiatej nic-a rano malo byt vysetrenie,spakovala som balik susenych fig a o hodinu som ledva stacila sadnut na WC...
takze asi tak.
na semienka ma nikto neupozornoval a nebol Problem.....
tak neviem ako to je.
osky
10.07.14,05:12
Je nejaký rozdiel medzi kupovanou a domácou masťou? Je niečo v kupovanej?
Emulgátor:E321 Butylhydroxytoluen - antioxidant. Medzi výrobky kde sa využíva patria žuvačky, instantné zemiakové výrobky, rastlinné oleje, tuky a potravinárske obaly.
http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek/E321

treba si vzdy pozriet v zlozeni.
v At napr.znackova Radatz ma v sebe milion eciek-to by clovek neveril.
ale su minimalne 2 druhy masti,kde ecka nie su-tie kupujem.
jedna je v zltom obale v spari,a druha v modrom kelimku-v Zielpunkte-infoska pre tych co nakupuju v At.
Peggynka
10.07.14,05:33
ak kupujete krájaný chlieb, dobre si ho prezrite, stalo sa mi, že bol plesnivý
On je i tak plesnivý do troch hodín od jeho zabalenia. Nedýcha. Vravia odborníci. Iba to nevidíme. Najlepšia domáca kontrola je jeho vôňa. Ak niečo cítim, nemilosrdne ho vyhadzujem
Ak si neupečiem doma, volím slatinský chlieb, nie je balený v igelitových vreckách. Nemá žiadne umelé prísady, ani zrniečka. Pretože tie skôr chytia pleseň. Doma si semienka radšej nasypem na chlieb v čerstvom stave.
Raz som videla v regáloch v Bille na Bajkalskej chlieb každý balený fest plesnivý. Boli horúčavy. Pekárenské vozidlá asi nemajú nejaké špeciálne chladenie, predpokladám, tak v lete kupujem výlučne nebalený chlieb, pečivo, alebo balený v papierových vreckách. Dúfam, že tie ešte dýchajú.
Vedeli ste, že vraj semienka prechádzajú črevným traktom až tri týždne? To mám čerstvé info od človeka, ktorý ide na kolonoskopiu, zakázali všetko podobné pred vyšetrením.
S tými semienkami to nie je pravda;semiačka (celozrný chlieb,ovsené vločky,zelenina,vláknina atď) je odporúčaná strava pri zápche a zakázaná pri hnačkách,práve z dôvodu rýchlejšieho vyprázdňovania.Ja som svoje črevo videla,je to ružový sval,čistý,nuž a ak je tam niečo iné,je to problém (polypy,ktoré sa môžu zvrhnúť na rakovinu).Preto je dôležité tomu venovať pozornosť;dostatok tekutín,pohyb,pravidelné vyprázdňovanie a kontrola toho,čo z tela odchádza (krv v stolici,farba,konzistencia).
lujza.j
10.07.14,07:33
no vy ste z toho urobili mrniiiik-baby blaznive :-D
ale aby sme sa nedotahovali,zajtra si to kuknem,po com je to mäso.
ja cecky kupim len ked su zlacnene-inak sa viac oplati cele kura.
ale napr bravcove kare lang ked je v spari akcia kupujem po 4-5 eur za kg.
a to je super mäsko.
jane,za normal stoji 10 euro Kilo,ale vsak mame mrazaky-ci nie?
a tie akcie su fakt dost casto.treba na to trochu vyzriet.

dnes som sa ale nastvala.dnes je v bille Bonus minus 30 percent na vsetky ceresne i jahody,pokial mate ten bonusovy listok.a ja veru mam
ceresnicky krasne som kupila,ale jahody-no fuj!!!!
v kazdom kelim´ku plesnive.
tak na tie sa im mozem z vysoka......
V akcii...kupim ak sa mi ujde...inak za normal ceny....chodim cca.raz za dva tyzdne..cize nie pre to co je v akcoske...teraz do konca augusta asi iba do Kicce:Dpre obchadzku co je do Hainburgu
osky
11.07.14,11:13
tak damy a pani-koho to zaujima:
dnes a zajtra je akcia v bille na bravcove a hovädzie mäso-minus 25percent.
dnes som ale kupila krasne hovädzie na rezne,cistucke v Penny a to po 9,99 kilo-tiez v akcii.
neviem ake su ceny u nas,ale tu je to velmi dobra cena za take mäsko.pokial viem bezne stoji Kilo c hovädziny na rezne tak okolo 15 eur.
korela
13.07.14,09:36
Aké máte o tomto vedomosti alebo názory, toto ma nejako obchádzalo.
Klonované mäso - jedálny lístok budúcnosti


Dokument http://www.rtvs.sk/televizia/program/detail/3965/klonovane-maso-jedalny-listok-buducnosti?subid=28041
Klonovanie sa dnes stalo pevnou súčasťou chovu hospodárskych zvierat. Dnes, 15 rokov po ovci Dolly, existujú už na amerických farmách tisícky klonovaných kráv a ošípaných. Ich mäso sa dostáva na taniere konzumentov po celých Spojených štátoch. V Európe sa takéto mäso nesmie predávať, klonovanie sa môže používať iba na vedecký výskum. Lenže obchod so semenom býkov je už dnes globálnym obchodom. Ako sa dá udržať zákaz predaja klonovaného mäsa v praxi? A dokážu konzumenti zistiť, či majú na tanieri také, alebo onaké mäso?
korela
13.07.14,09:49
ak kupujete krájaný chlieb, dobre si ho prezrite, stalo sa mi, že bol plesnivý
On je i tak plesnivý do troch hodín od jeho zabalenia. Nedýcha. Vravia odborníci. Iba to nevidíme. Najlepšia domáca kontrola je jeho vôňa. Ak niečo cítim, nemilosrdne ho vyhadzujem
Ak si neupečiem doma, volím slatinský chlieb, nie je balený v igelitových vreckách. Nemá žiadne umelé prísady, ani zrniečka. Pretože tie skôr chytia pleseň. Doma si semienka radšej nasypem na chlieb v čerstvom stave.
Raz som videla v regáloch v Bille na Bajkalskej chlieb každý balený fest plesnivý. Boli horúčavy. Pekárenské vozidlá asi nemajú nejaké špeciálne chladenie, predpokladám, tak v lete kupujem výlučne nebalený chlieb, pečivo, alebo balený v papierových vreckách. Dúfam, že tie ešte dýchajú.
Vedeli ste, že vraj semienka prechádzajú črevným traktom až tri týždne? To mám čerstvé info od človeka, ktorý ide na kolonoskopiu, zakázali všetko podobné pred vyšetrením.


odbocim trochu od temy,ale k tej kolonoskopii:

ja som na nej Bola ako studentka,a dali mi den pred tym vypit take prehanadlo,a vraj aby som cely den nikam nesla,lebo sa mozem po....kat.
tak som sedela Doma-na intraku,nikde som nesla,vela som pila a nic som nejedla-ako mi kazaali.a nic.a ked este ani vecer o desiatej nic-a rano malo byt vysetrenie,spakovala som balik susenych fig a o hodinu som ledva stacila sadnut na WC...
takze asi tak.
na semienka ma nikto neupozornoval a nebol Problem.....
tak neviem ako to je.
Nechápem, je už po všetkých možných vyšetreniach, čakalo sa na ústup zápalu po ATB, týždeň iba na infúziách, potom PN, a teraz plánovaná kolono s tým, že 3 týždne predtým nejesť žiadne semienka kvôli istote príp. nálezu. KO je už OK. Sorry, ja nechodím do témy o CA, tak sa ospravedlňujem. Iba tie semienka - 3 týždne?
korela
20.07.14,04:55
Kto by veľmi chcel podporiť slov. poľnohospodárov v Tescu, dúfam, že to aktualizujú, alebo žeby trvalí?
http://www2.itesco.sk/files/pdf/krajiny-puvodu-oz.pdf
Tweety
21.07.14,18:44
kukučka
21.07.14,19:02
Jedno nepochopím, uprostred sezóny a paradajky v strede zelené, ešte aj v Chorvátsku. A ešte jeden zážitok - okrem ovčieho syra od baču kupujem len nebalený Volovec. Objednávajú ho zriedkavo, ponúkli mi balený, drahší + chémia, ten ide na odbyt.
erik555
21.07.14,19:28
http://ipravda.sk/res/2014/07/20/thumbs/gasparec-21-7-2014-nestandard1.jpg
to by som chcel vidiet tie rozmrazene paradajky :D
220870
22.07.14,03:25
http://ipravda.sk/res/2014/07/20/thumbs/gasparec-21-7-2014-nestandard1.jpg
to by som chcel vidiet tie rozmrazene paradajky :D
Schladia ich na teplotu blízku 0°C.Majú ich vo všetkých hypermarketoch.
bettylou
05.08.14,00:16
Zakáže Evropská unie zahrádkaření?

http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/262-zakaze-evropska-unie-zahradkareni-chteji-nam-ztizit-moznost-pestovani-plodin

len aby dakto cez .iču nedostal, a nezačali zase atentáty ako za Heidricha
bettylou
05.08.14,00:24
pravda o lidské stravě

http://www.svetkolemnas.info/novinky/zdravi/43-sokujici-pravda-o-lidske-strave
zaujímavá diskusia pod tým
bettylou
06.08.14,03:56
Aj táto rodina je "zaujímavá"

hmm, preco si tam dala uvododzovky? Mne sa to vidi paradne. Ked najdem konecne nejaky kus zeme na Slovensku chcem urobit to iste :)

príď ku mne , ked budes na sk posli ss :)
Excise Duty
06.08.14,04:25
korela
09.08.14,09:08
"Ako príklad uviedol, že jablká sa z nákupnej ceny 0,6 za kilogram dostali na 0,26 eura, ale v obchodoch sa to neprejavilo."

(Posledná veta.)
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/326312-slovensko-sa-obava-zaplavy-potravin-pripravuje-opatrenia/
misoft
09.08.14,13:18
"Ako príklad uviedol, že jablká sa z nákupnej ceny 0,6 za kilogram dostali na 0,26 eura, ale v obchodoch sa to neprejavilo."

(Posledná veta.)
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/326312-slovensko-sa-obava-zaplavy-potravin-pripravuje-opatrenia/
Hmmmmmm - http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11900.gif



Vieš - princíp - nakúpia lacno, predajú draho. A keď náhodou "akció" - furt zarábajú.

No ja to skôr vidím opačne.

Nákupná cena 0,26€ - predaj (teraz) 0,69€ - o chvíľu 1,26€ (lebo sankcie voči Rusku......).
korela
09.08.14,22:19
Pri takom výkupe, koľko stoja jablká v Tescu. A stále po celý rok rovnaká cena! Aj keď sú zo zahraničia, tam drahšie vo výkupe tiež nebudú plus letecká doprava.
http://potravinydomov.itesco.sk/sk-SK/Product/BrowseProducts?taxonomyId=Cat00000006
korela
10.08.14,19:55
O tomto ste vedeli? Biely škandál: Múka nebude chrániť naše zdravie - kyselina listová
http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=91&Itemid=34
bjuty smis
11.08.14,08:46
a dal aj doktor bukovský nejaký dôkaz , že:
Za celé obdobie administratívnych prieťahov sa zbytočne narodilo vyše 70 detí postihnutých rôznymi vývojovými poruchami (rázštepy perí a podnebia, spina bifida a pod.) a kým sa sformuje nová vláda a kým sa rozhýbu takéto "nepodstatné veci"

to spôsobila konzumácie tej múky ??

je ten extrémista vôbec pri zmysloch ??
buchač
11.08.14,08:50
a dal aj doktor bukovský nejaký dôkaz , že:
Za celé obdobie administratívnych prieťahov sa zbytočne narodilo vyše 70 detí postihnutých rôznymi vývojovými poruchami (rázštepy perí a podnebia, spina bifida a pod.) a kým sa sformuje nová vláda a kým sa rozhýbu takéto "nepodstatné veci"

to spôsobila konzumácie tej múky ??

je ten extrémista vôbec pri zmysloch ??

bjuty, ja to poviem na plnú hubu. Kľudne aj do ksichtu dotyčnému.

Bukovský je CHUJ !
Dáša_
17.08.14,04:37
wirgi
17.08.14,04:48
ak zoženiem, tak mne sa celkom páči tento olej http://www.buslakoil.com/[/QUOTE]

ja ho kupujem v Kauflande
trisestri
22.08.14,11:07
no ked je čas,treba velmi pozorne čital zloženie vyrobkov a tabulku nutričnych hodnot,ake svinstva použivaju v potravinach,same cukry a ine škodliviny
misoft
22.08.14,14:21
no ked je čas,treba velmi pozorne čital zloženie vyrobkov a tabulku nutričnych hodnot,ake svinstva použivaju v potravinach,same cukry a ine škodliviny
Ani tabuľky ti nepomôžu .... bo vo väčšine potravín nejaké to oné je.....
korela
02.09.14,10:24
Podľa Medzinárodnej agentúry na výskum rakoviny (IARC) pri svetovej zdravotníckej organizácii a americkej EPA (Úrad na ochranu životného prostredia) sú dioxíny vysoko karcinogénne. Výskumy v júni 2000 preukázali, že u ľudí, ktorí jedia veľa mastného mäsa alebo rýb, je väčšia pravdepodobnosť ochorenia na rakovinu.

Dopady na zdravie – toxický vplyv dioxínov


KarcinogénnosťVplyv na imunitný systémVplyv na mužské pohlavné orgányVplyv na ženské pohlavné orgányVplyv na vývoj ploduZmeny hormónov, receptorov a rastuDruh potravinyCereálieOvocie a zeleninaMäso a mäsové produktyMlieko a mliečne produktyVajciaRyby a rybie produkty

Karcinogén 1. triedy podľa IARC (karcinogénny pre človeka)Zníženie bunkovej a humorálnej imunity, zvýšená náchylnosť na infekcie, autoimúnna reakciaPokles množstva spermií, atrofia semenníkov, zmenšenie genitálií, zženštené hormonálne odpovede, ženské prejavy v správaníZnížená plodnosť, zvýšená potratovosť, disfunkcia vaječníkov, endometriózaPoruchy pôrodu, zvýšená úmrtnosť plodov, poruchy vývoja CNS a následné poruchy, pozmenený sexuálny vývojPatologické zmeny steroidných hormónov a receptorov (androgény, estrogény a glukokortikoidy), tyroidné hormóny, inzulín, melatonín, vitamín A, EGF plus receptor, TGF-a a TGF-b, IL-1b, c-Ras, c-ErbA
Prítomnosť dioxínov v potravinách.
Potraviny sú primárnym zdrojom prijímania dioxínov do tela, hlavne cez mastné mäso, tučné mlieko a ryby. V roku 2000 vydala Európska únia správu, v ktorej zachytáva stupeň znečistenia jedla dioxínmi v jednotlivých krajinách. Spomedzi šiestich hlavných kategórií potravín najhoršie vyhodnotili ryby, ktoré vykazovali najvyššie percento znečistenia dioxínom.
Priemer (pg/g)Rámec (pg/g)0.0190.010-0.020.0290.004-0.090.5250.130-3.80.8820.260-3.571.190.460-7.329.800.125-225
Hoci sa v niektorých rybích vzorkách našlo menej dioxínov ako v mlieku, vajciach a mäse, celkový priemer prítomnosti dioxínov bol v rybách ďaleko najvyšší, dvoj- až trojnásobne.

Ryby z Baltského mora sú najviac kontaminované. Fínska a švédska vláda vydali varovné vyhlásenia obyvateľstvu o škodlivosti konzumácie rýb a rybích výrobkov hlavne na plod počas tehotenstva a dojčenia.

Švédsko odporúča ženám a dievčatám v plodnom veku zredukovať konzumáciu baltského lososa, pstruha a haringov na najviac raz za mesiac. Odporúčaná dávka pre ostatné obyvateľstvo je najviac raz za týždeň. Aj fínska vláda vydala odporúčanie ohľadom zníženia konzumácie baltských haringov. Napriek hroziacemu nebezpečenstvu zatiaľ ostatné pobaltské štáty nepristúpili k podobným opatreniam.

U niektorých rybárskych rodín vo Švédsku, ktoré lovia a konzumujú ryby z Baltského mora, sa dokázal zvýšený výskyt rakoviny žalúdka a kože. Vzrástol aj výskyt rakoviny prsníka. Váha novorodencov narodených na východnom pobreží bola značne znížená v porovnaní s novorodencami komunít konzumujúcich ryby ulovené v menej znečistených vodách.




Viac na http://www.greenpeace.org/slovakia/sk/kampane/toxicke-latky/environmentalne-zataze/perzistentne-organicke-latky/diox-ny-tich-zabijaci/
Tweety
02.09.14,10:33
korela
06.09.14,17:04
Aj Kofila obsahuje alkohol. ORION Kofila originál 35 g
Zloženie

Cukor, Zahustené sladené mlieko (mlieko, cukor), Kakaové maslo, Rastlinné tuky (palmový, olej zo semien maslovníka, Sal, olez zo semien illipe, Kokum gurgi, olej z mangorových jadier), Sušené mlieko, Kakaová hmota, Kávová pasta 4,5 % (mletá pražená káva 50 %*, rastlinné tuky: palmový palmojadrový), Glukózo-fruktózový sirup, Karamel, Glukózový sirup, Alkohol, Mliečny tuk, Sušená srvátka, Laktóza, Emulgátory (slnečnicový lecitín, polyglycerolpolyricínoleát), Arómy, Jedlá soľ, (*vztiahnuté na zložku kávová pasta), Okrem kakaového masla obsahuje aj iné rastlinné tuky, Kakaová sušina v mliečnej čokoláde najmenej 25 %
kukučka
10.09.14,15:12
Obchod s korením, či koreninami asi dobre vynáša, zaberajú v obchode čoraz viac priestoru. Keď padol monopol a začali predávať to, čo niekto pozametal po skladoch, preorientovala som sa na zahraničie a doma kupujem výnimočne. Dnes som chcela obyčajnú sladkú papriku a ostala som v pomykove, cena sa pohybovala od 8 do 15, maďarská vyše 20 éčok, nakoniec som kúpila jednoťácku v akcii. Množia sa výrobcovia rôznych prapodivných zmesí, ktoré poväčšine obsahujú soľ a sú niekoľkonásobne drahšie, zásadne nekupujem. Pozeráte sa na jednotkovú cenu? Ktorého výrobcu preferuje?
Objednávate cez internet?
lujza.j
10.09.14,15:42
ak papriku tak tú naposledy v At lidl...píšu, že madarská kvalita....jednotkovú cenu sledujem....koreninám "moc nedám"varím velmi málo....naposledy asi bio kardamon do mydla....At výroba http://sonnentor.at/....... predáva http://www.sonnentor.cz/
korela
10.09.14,16:28
Obchod s korením, či koreninami asi dobre vynáša, zaberajú v obchode čoraz viac priestoru. Keď padol monopol a začali predávať to, čo niekto pozametal po skladoch, preorientovala som sa na zahraničie a doma kupujem výnimočne. Dnes som chcela obyčajnú sladkú papriku a ostala som v pomykove, cena sa pohybovala od 8 do 15, maďarská vyše 20 éčok, nakoniec som kúpila jednoťácku v akcii. Množia sa výrobcovia rôznych prapodivných zmesí, ktoré poväčšine obsahujú soľ a sú niekoľkonásobne drahšie, zásadne nekupujem. Pozeráte sa na jednotkovú cenu? Ktorého výrobcu preferuje?
Objednávate cez internet?
Ja Kotányi zo značiek čo sú u nás na trhu s korením. Zmesky nikdy. Jednotkovú cenu vždy pozriem.
trisestri
18.09.14,11:30
už aj baranina luxus,malo bačov
misoft
18.09.14,14:12
Tak - tak.
Bačov málo, všetkého málo..
To ako keď prídu turisti na salaš a reku:
Bača, navarili by ste nám bryndzových halušiek?
Navarím, navarím... a dal sa do roboty.
Keď sa im to už dlho zdalo, šli sa pozrieť, kde to viazne a vidia baču ako oným tie haluške mieša....
-A to čo, bača, nieto varechy?
-Ale prd, varecha by bola, ale došla bryndza.....
220870
20.09.14,05:42
220870
21.09.14,14:36
lujza.j
21.09.14,14:44
:eek:
peterkos2
21.09.14,15:14
No,akurát som dovečeral-ešte že mám na zapitie to Svadobné vínko.Fuj,humus
lujza.j
21.09.14,15:16
vedela som, že to "filé" v kocke nejako musí držať pokope, ale....no vidieť to hnus......
buchač
21.09.14,15:23
vedela som, že to "filé" v kocke nejako musí držať pokope, ale....no vidieť to hnus......


Lepidlo způsobí, že kousky hovězího, jehněčího, kuřecího nebo rybího, které by normálně byly vyhozeny, drží spolu tak těsně, že to vypadá, že je to solidní kus čerstvého masa.
Problém je v tom, že maso pak nelze dobře tepelně upravit a je větší riziko kontaminace těla bakteriemi.
Také se lepí dohromady samozřejmě většinou staré maso, nekvalitní, odřezky atd.
Většinu tohoto lepeného masa kupují restaurace, ale výjimkou nejsou ani markety, kde není velký obrat ve zboží.
Aj čítať je potrebné.....
Že sa toto deje v Emerike, ešte neznamená, že aj u nás.
Dovolím si tvrdiť, že na váhe by jeden spoznal, že ide o niečo onakvejšie.
lujza.j
21.09.14,15:26
vedela som, že to "filé" v kocke nejako musí držať pokope, ale....no vidieť to hnus......


Lepidlo způsobí, že kousky hovězího, jehněčího, kuřecího nebo rybího, které by normálně byly vyhozeny, drží spolu tak těsně, že to vypadá, že je to solidní kus čerstvého masa.
Problém je v tom, že maso pak nelze dobře tepelně upravit a je větší riziko kontaminace těla bakteriemi.
Také se lepí dohromady samozřejmě většinou staré maso, nekvalitní, odřezky atd.
Většinu tohoto lepeného masa kupují restaurace, ale výjimkou nejsou ani markety, kde není velký obrat ve zboží.
Aj čítať je potrebné.....
Že sa toto deje v Emerike, ešte neznamená, že aj u nás.
Dovolím si tvrdiť, že na váhe by jeden spoznal, že ide o niečo onakvejšie.
buchi čitla som si to:)to som sa len nahlas zmyslela....mäso a iné k nám putuje z kade-tade
avalik
21.09.14,15:55
erik555
21.09.14,18:37
aj ked je toto dobre znama vec, tak predsa to sem dam
http://www.stream.cz/adost/10003518-rozdilne-slozeni-potravin-u-nas-a-v-zahranici
avalik
22.09.14,07:26
Pozor na fruktózu ako náhradu za cukor!

Cukor je veľmi zlý, ale toto sladidlo je omnoho horšie

Cukor sa nachádza v mnohých potravinách a spôsobuje mnoho škody. V poslednom období ho ale nahradzuje lacnejšia forma sladidla: fruktóza, ktorá je väčšinou vyrobená z kukuričného sirupu. Konzumovať fruktózu je oveľa horšie ako konzumovať tuk alebo cukor. Prečo je to tak:

- fruktóza zvyšuje množstvo kyseliny močovej, znižuje oxid dusičnatý, čo následne zvyšuje krvný tlak a potenciálne poškodzuje obličky
- zvýšenie kyseliny močovej vedie k chronickým zápalom organizmu, čo má ďalekosiahly vplyv na celý organizmus (napríklad chronický zápal ciev môže viesť k srdcovému infarktu a k mozgovej mŕtvici, existuje tiež mnoho vedeckých dôkazov, že niektoré druhy rakoviny sú spôsobené zápalmi
- fruktóza oklame vaše telo tým, že vypne kontrolný chuťový systém, čo vedie k zvyšovaniu hmotnosti
- fruktóza síce neprovokuje inzulín, ale zato potláča ghrelin (hormón hladu) a nestimuluje leptín (hormón sýtosti), čo spôsobuje, že skonzumujete viac jedla
- fruktóza spôsobuje rýchly nárast hmotnosti v abdominálnej časti (pivné brucho), znižuje HDL zložku cholesterolu, zvyšuje LDL zložku cholesterolu, zvyšuje triglyceridy, hladinu cukru v krvi a zvyšuje krvný tlak, čo sú všetko príznaky metabolického syndrómu
- metabolizmus fruktózy je veľmi podobný metabolizmu etylalkoholu, ktorý má veľké množstvo toxických účinkov, negatívne vplývajúcich na pečeň
- fruktóza zvyšuje množstvo kyseliny močovej, čo cez zložitý proces spôsobuje v bunkách rýchlejšie spaľovanie ich pohonných látok (ATP), čo vedie k "bunkovému šoku" a následne k zvýšeniu bunkovej smrti, pretože bunky sú náchylné na oxidatívne poškodenie
- najväčší problém vo výžive je, že glukóza (bežný cukor) podporuje vstrebávanie fruktózy, čím sa negatívne efekty znásobujú

ref: http://www.vladozlatos.com/blog/clanky-o-zdravi/preco-nemozete-jest-vela-cukru.html
lujza.j
22.09.14,07:42
nie som cukroholik:)už rok a pol....niekdy si musím šľahnúť..... ale dá sa to....
osky
23.09.14,02:56
Pozor na fruktózu ako náhradu za cukor!

Cukor je veľmi zlý, ale toto sladidlo je omnoho horšie

Cukor sa nachádza v mnohých potravinách a spôsobuje mnoho škody. V poslednom období ho ale nahradzuje lacnejšia forma sladidla: fruktóza, ktorá je väčšinou vyrobená z kukuričného sirupu. Konzumovať fruktózu je oveľa horšie ako konzumovať tuk alebo cukor. Prečo je to tak:

- fruktóza zvyšuje množstvo kyseliny močovej, znižuje oxid dusičnatý, čo následne zvyšuje krvný tlak a potenciálne poškodzuje obličky
- zvýšenie kyseliny močovej vedie k chronickým zápalom organizmu, čo má ďalekosiahly vplyv na celý organizmus (napríklad chronický zápal ciev môže viesť k srdcovému infarktu a k mozgovej mŕtvici, existuje tiež mnoho vedeckých dôkazov, že niektoré druhy rakoviny sú spôsobené zápalmi
- fruktóza oklame vaše telo tým, že vypne kontrolný chuťový systém, čo vedie k zvyšovaniu hmotnosti
- fruktóza síce neprovokuje inzulín, ale zato potláča ghrelin (hormón hladu) a nestimuluje leptín (hormón sýtosti), čo spôsobuje, že skonzumujete viac jedla
- fruktóza spôsobuje rýchly nárast hmotnosti v abdominálnej časti (pivné brucho), znižuje HDL zložku cholesterolu, zvyšuje LDL zložku cholesterolu, zvyšuje triglyceridy, hladinu cukru v krvi a zvyšuje krvný tlak, čo sú všetko príznaky metabolického syndrómu
- metabolizmus fruktózy je veľmi podobný metabolizmu etylalkoholu, ktorý má veľké množstvo toxických účinkov, negatívne vplývajúcich na pečeň
- fruktóza zvyšuje množstvo kyseliny močovej, čo cez zložitý proces spôsobuje v bunkách rýchlejšie spaľovanie ich pohonných látok (ATP), čo vedie k "bunkovému šoku" a následne k zvýšeniu bunkovej smrti, pretože bunky sú náchylné na oxidatívne poškodenie
- najväčší problém vo výžive je, že glukóza (bežný cukor) podporuje vstrebávanie fruktózy, čím sa negatívne efekty znásobujú

ref: http://www.vladozlatos.com/blog/clanky-o-zdravi/preco-nemozete-jest-vela-cukru.html



fuuuuuuuuuuuuuuuuha.sok.ok,viac nepouzijem...
misoft
23.09.14,09:56
A preto ja žiadne oné.... keď sladké, tak cukor.....:D:D:D A niekeda ho požeriem požehnane, nič mi nie je, vsjo v parjadke....
lujza.j
23.09.14,10:29
A preto ja žiadne oné.... keď sladké, tak cukor.....:D:D:D A niekeda ho požeriem požehnane, nič mi nie je, vsjo v parjadke....
duški cukor a iné oné...su všade treba čítať etikety....bol by si prekvapený...ako ja s mojich milovaných DRU tyčiniek...kolko v nich je cukru:eek:
misoft
23.09.14,13:23
DRU, DRU - tie v krku sa drú.....
Inak, kedysi som do seba ládoval sladkého, nič sa predo mnou neskrylo ;), ale s odstupom času to akosi samé pominulo, už nemám takéto chúťky....
erik555
23.09.14,14:16
pre Boha ziveho! myslite aj na vyrobcov cukru...ved aj oni maju svoje rodiny, ktore musia zivit :D
misoft
23.09.14,14:17
Neboj sa - myslím na nich, sem tam si do niečoho i ten cukor dám ..... :D
lujza.j
23.09.14,14:24
ja iba ked musím...inak medík:)
Antea
23.09.14,14:47
Pozor na fruktózu ako náhradu za cukor!

Cukor je veľmi zlý, ale toto sladidlo je omnoho horšie

Cukor sa nachádza v mnohých potravinách a spôsobuje mnoho škody. V poslednom období ho ale nahradzuje lacnejšia forma sladidla: fruktóza, ktorá je väčšinou vyrobená z kukuričného sirupu. Konzumovať fruktózu je oveľa horšie ako konzumovať tuk alebo cukor. Prečo je to tak:

- fruktóza zvyšuje množstvo kyseliny močovej, znižuje oxid dusičnatý, čo následne zvyšuje krvný tlak a potenciálne poškodzuje obličky
- zvýšenie kyseliny močovej vedie k chronickým zápalom organizmu, čo má ďalekosiahly vplyv na celý organizmus (napríklad chronický zápal ciev môže viesť k srdcovému infarktu a k mozgovej mŕtvici, existuje tiež mnoho vedeckých dôkazov, že niektoré druhy rakoviny sú spôsobené zápalmi
- fruktóza oklame vaše telo tým, že vypne kontrolný chuťový systém, čo vedie k zvyšovaniu hmotnosti
- fruktóza síce neprovokuje inzulín, ale zato potláča ghrelin (hormón hladu) a nestimuluje leptín (hormón sýtosti), čo spôsobuje, že skonzumujete viac jedla
- fruktóza spôsobuje rýchly nárast hmotnosti v abdominálnej časti (pivné brucho), znižuje HDL zložku cholesterolu, zvyšuje LDL zložku cholesterolu, zvyšuje triglyceridy, hladinu cukru v krvi a zvyšuje krvný tlak, čo sú všetko príznaky metabolického syndrómu
- metabolizmus fruktózy je veľmi podobný metabolizmu etylalkoholu, ktorý má veľké množstvo toxických účinkov, negatívne vplývajúcich na pečeň
- fruktóza zvyšuje množstvo kyseliny močovej, čo cez zložitý proces spôsobuje v bunkách rýchlejšie spaľovanie ich pohonných látok (ATP), čo vedie k "bunkovému šoku" a následne k zvýšeniu bunkovej smrti, pretože bunky sú náchylné na oxidatívne poškodenie
- najväčší problém vo výžive je, že glukóza (bežný cukor) podporuje vstrebávanie fruktózy, čím sa negatívne efekty znásobujú

ref: http://www.vladozlatos.com/blog/clanky-o-zdravi/preco-nemozete-jest-vela-cukru.html
dodnes som si myslela, aj si budem myslieť ďalej, že bežný cukor = sacharóza a nie glukóza:)
osky
24.09.14,03:14
aby som netreskla daku blbost-ale neni nahodou cukor sacharoza,a cukor s vodou/rozpusteny/glukoza?
vychadzam z toho ze cukor s vodou sa casto oznacuje ako glukozovy Sirup.ale ci som to dobre pochopila....ja nic,ja muzikant :-D
bettylou
26.09.14,13:47
http://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000653/1368393/Odhalte-pravdu--Ako-dlho-vydrzia-potraviny-cerstve-

nejde mi okopčiť text, ale tá stať Kečup a majonéza je co??:eek:
bettylou
26.09.14,17:06
http://www.doublediamond.sk/ako-zabit-svoje-dieta-6-krokov-nevedomost-zabija

tie prvé tri nás nezabili a tie ďalšie tri z našej generácie (genX) málokto skúšal
avalik
26.09.14,18:34
ešte k cukru z článku vyberám len krátke úryvky, oplatí sa ho prečítať celý
http://martinchudy.blog.sme.sk/c/323189/Cukor-zabijak-ludstva-cislo-jeden-11-krokov-ku-zdraviu-9krok.html

.. Urobme si preto malý prehľad o niektorých cukroch a sladidlách:

Dextróza, fruktóza a glukóza sú monosacharidy, známe ako jednoduché cukry. Hlavný rozdiel medzi nimi je v tom, ako ich vaše telo metabolizuje. Glukóza a dextróza sú v podstate rovnaké cukry. Avšak výrobcovia potravín používajú v zložení výrobkov názov „dextróza“.
Jednoduché cukry (monosacharidy) môžu spoločne tvoriť komplexnejšie sacharidy (disacharidy) ako napríklad sacharózu (stolový cukor), ktorá je z polovice glukóza a z polovice fruktóza.
Niekoľko jednoduchých cukrov pokope zasa vytvára polysacharidy, ktoré sa nachádzajú v zemiakoch, obilninách, ryži či kukurici.
Vysoko fruktózový kukuričný sirup (HCFS), u nás známy skôr ako glukózovo-fruktózový sirup, je približne 55% fruktóza a 45% glukóza. Tieto čísla sa môžu čiastočne meniť podľa druhu sladidla.
Alkoholické cukry ako xylitol, glycerol, sorbitol, maltitol, manitol a erytritol nie sú ani cukry, ani alkohol, ale používajú sa ako obľúbené sladidlá. Neúplne sa vstrebávajú z tenkého čreva, takže poskytujú menej kalórií než cukor, ale často spôsobujú problémy ako plynatosť, nadúvanie či hnačku.
Sukralóza (splenda) nie je cukor, napriek podobnému názvu ako má sacharóza a klamlivému marketingu, „vytvorené z cukru“. Je to chlórované umelé sladidlo podobné aspartámu a sacharínu s rovnakými škodlivými účinkami na zdravie.
Agávový sirup, často reklamovaný ako „prírodný“, je zvyčajne vysoko spracovaný a 80 percent z neho je fruktóza. Konečný produkt sa ani zďaleka nepodobá na pôvodnú agávu.
Med je okolo 53% fruktóza, ale je to prírodný produkt, ktorý má v jeho surovej forme množstvo zdravotných výhod. Pokiaľ je samozrejme používaný s mierou.
Stévia je sladidlo, ktoré sa získava z listov rovnomennej rastliny. V jej prirodzenej forme je úplne bezpečná.

.............

"Fruktóza nie je to isté ako glukóza

Glukóza je druh energie, na ktorom dokážeme fungovať. Tak sme boli stvorení. Každá bunka v ľudskom tele, každá baktéria, a dokonca každá žijúca bytosť na Zemi používa glukózu ako zdroj energie. Glukóza je metabolizovaná v každom orgáne vášho tela a len okolo 20% glukózy je metabolizovaných v pečeni.

Fruktóza je však niečo úplne iné. Glukóza je molekula so 6-členným kruhom, ale fruktóza má len 5-členný kruh. Sacharóza (stolový cukor) je 50 percent glukózy a 50 percent fruktózy. Čiže obyčajný cukor je spolovice fruktóza. Tá môže byť metabolizovaná len v pečeni, pretože to je jediný orgán, ktorý má pre ňu prepravcu. Preto fruktóza takmer vôbec nezvyšuje hladinu cukru v krvi, ale ide rovno do pečene.

Keďže sa celá fruktóza dostáva do pečene, poškodzuje pečeň rovnako ako alkohol a iné toxíny. V skutočnosti je fruktóza prakticky identická ako alkohol, s ohľadom na metabolickú spúšť, ktorú vykoná. A rovnako ako alkohol, fruktóza je metabolizovaná priamo do tuku, nie do bunkovej energie ako glukóza. Takže konzumácia fruktózy je vlastne konzumácia tuku."
lujza.j
26.09.14,19:02
cukor je závislosť.....ludia chcú zdravo žiť -stravovať...... byť štíhli, alebo zredukovať váhu, ale ked im "chceš zobrať cukor"...vrrrr:D......
pmajap
26.09.14,19:17
z tohto mi vychádza ako najlepší med, ja mám problém práve s medom, presladená tyčinka mi zdvihne cukor minimálne a lyžička medu o desať, vyhýbam sa mu aj keď ho mám rada.
lujza.j
26.09.14,19:23
majka a melasa?agave sirup....
pmajap
26.09.14,19:28
to som neskúšala, len javorový a reakcia ako pri repnom
lujza.j
26.09.14,19:31
ja som tu riešila dávnejšie kolko kcal. má med :Da buchino mi vtedy našiel...že jedna lyžička 23kcal.....ale toto ty asi nepotrebuješ vedieť:D
buchač
26.09.14,19:32
majka a melasa?agave sirup....

Lui, to sa nedá.
Nemyslím teraz na to sladenie nápojov alebo tie sladšie jedlá.
Možno vieš, možno nie, no tie suroviny-zložky jedál obsahujú cukor vo všetkej podobe.
Samozrejme, že sa to netýka všetkých a všetkého.

V tejto súvislosti mi príde vždy na um veta, ktorú vyslovila moja diabetologička:
" Vážený, keby ste si mali vážiť jednotlivé zložky potrebné na prípravu jedla, dávať si pozor na glykemický index alebo chlebové jednotky, tak by ste sa venovali tejto činnosti celý deň ...a v konečnom dôsledku by ste sa aj "zbláznili..."
lujza.j
26.09.14,19:39
buchi veci ktoré jem...mám cukrovo+- zmapované aj podla indexu roky som podla neho jedla...takže ked niečo neviem alebo chcem prešmejdiť tak si kuknem sacharidy a z toho cukry....ked niečo lajt a normál tak sú veci ktoré kúpim normal lebo cukru majú rovnako....ušetrím kcalórie iba na tukoch....už mi to nepríde že sa zbláznim:)
lujza.j
28.09.14,15:40
http://i1065.photobucket.com/albums/u381/mitosinkovie/000002-1.jpg
v piatok som si na koštofku kúpila tento džogurt čučoriedkový je dokonalý.....až na tú cenu...
Terezia13
28.09.14,17:11
hoax odstránený

.......a ja som si myslela, že zachránim vaše zdravie :)...nepodarilo sa ::(
Terezia13
28.09.14,17:15
aby som netreskla daku blbost-ale neni nahodou cukor sacharoza,a cukor s vodou/rozpusteny/glukoza?
vychadzam z toho ze cukor s vodou sa casto oznacuje ako glukozovy Sirup.ale ci som to dobre pochopila....ja nic,ja muzikant :-D
poznáme rôzne druhy cukru - sacharóza je repný, fruktóza je ovocný, glukóza je hroznový, laktóza je mliečny a maltóza sladový
lujza.j
28.09.14,17:18
avalik
28.09.14,17:29
Martina Uldrychová
Věděli jste to?
Mléko v obalu tetrapack, které se nespotřebuje a neprodá do konce trvanlivosti, je prodejci vráceno zpět zpracovateli.
Zpracovatel otevře obal, mléko opětovně převaří a znovu zabalí. Může tak učinit maximálně 5x. Na spodní části krabice je pod zalepeným záhybem číslo 12345, kde jedno z čísel chybí. Tato chybějící cifra udává, kolikrát už bylo mléko „recyklováno“.
Číslo 12 45 tedy znamená, že bylo převařeno 3x.
Tak dobrou chut'!!!
Podívala jsem se na to a opravdu. Na krabici plnotučného mléka, které bylo v akci za pouhých 11,90 Kč, chybí v řadě č. 4.
Datum spotřeby trvanlivého mléka je cca 1 rok, takže v krabicích je i 5 let staré mléko!!!!
A protože se trvanlivé krabicové mléko vyrábí ze sušeného prefabrikátu s dobou použitelnosti až 5 let, pijete lidičky mléko i 10 let staré!!!
Takže si ty sračky za 9,90 Kč kupujte.
Dobrou chut'!!!


Je to HOAX


Upřesnění, co znamenají chybějící čísla na obalech:

Krabičky se v plničce skládají a svařují z potištěného vícevrstvého materiálu těsně před plněním. Role je široká několik desítek centimetrů, takže vedle sebe je několik pásů s identickým potiskem. Jakmile se od sebe tyto pásy oddělí, nevědělo by se, z které části role byla daná krabička vyrobena. Proto je každý pás tímto způsobem identifikovatelný. Každý z designů (různé druhy obalů, jejich velikosti) se tiskne v různém počtu pásů - menší obaly (např. 250 ml krabičky) jich mohou mít až sedm.
Chybějící číslo pak označuje pás, na kterém se tisklo (např. pokud schází č. 4, znamená to, že se design tiskl ve 4. pásu). Takže když se na krabičce zjistí tisková chyba (vzniklá například vadou štočku), chyba v barvách a podobně, ví se, ze kterého pásu byla vyrobena a tiskárna může snadno zjednat nápravu.

Z výše uvedeného vyplývá, že v hoaxu popsaná recyklace je skutečně nehorázný výmysl a je až neuvěřitelné, že se tahle "kachna" po roce opět objevila.
(Ale ony některé kachny jsou tažné, takže zřejmě proto, že :-)?)


MVDr. Jiří Hlaváček
Státní veterinární správa ČR
odbor veterinární hygieny a ekologie

ref: http://www.hoax.cz/hoax/recyklovane-mleko/
kopretinka
28.09.14,17:58
bože,už zase??? :eek::mad:
misoft
28.09.14,21:02
Preboha - kto takéto sprostosti píše a posiela do sveta?
Nejakí tupci!
Okrem toho:
SVS ČR nemá odbor veterinární hygieny a ekológie.
http://eagri.cz/public/web/pub/3b/ef/1d/229097_370857_organizacni_schema.jpg
avalik
29.09.14,04:46
Preboha - kto takéto sprostosti píše a posiela do sveta?
Nejakí tupci!
Okrem toho:
SVS ČR nemá odbor veterinární hygieny a ekológie.
http://eagri.cz/public/web/pub/3b/ef/1d/229097_370857_organizacni_schema.jpg

Nepochopila som tvoj príspevok - to vyjadrenie MVDr. je sprostosť alebo ten HOAX?
To, že tam dnes nie je takýto odbor, neznamená, že v čase písania stanoviska nebol a neskôr tam neprebehla organizačná zmena ;)
misoft
29.09.14,07:49
Preboha - kto takéto sprostosti píše a posiela do sveta?
Nejakí tupci!
Okrem toho:
SVS ČR nemá odbor veterinární hygieny a ekológie.
http://eagri.cz/public/web/pub/3b/ef/1d/229097_370857_organizacni_schema.jpg

Nepochopila som tvoj príspevok - to vyjadrenie MVDr. je sprostosť alebo ten HOAX?
To, že tam dnes nie je takýto odbor, neznamená, že v čase písania stanoviska nebol a neskôr tam neprebehla organizačná zmena ;)
Ten MVDr. je vymyslený a celé tie kecy = HOAX! Veď si ani toľko námahy nedali, aby si riadne zistili, aká je vlastne "štruktúra" SVS ČR.
avalik
29.09.14,08:14
Preboha - kto takéto sprostosti píše a posiela do sveta?
Nejakí tupci!
Okrem toho:
SVS ČR nemá odbor veterinární hygieny a ekológie.


Nepochopila som tvoj príspevok - to vyjadrenie MVDr. je sprostosť alebo ten HOAX?
To, že tam dnes nie je takýto odbor, neznamená, že v čase písania stanoviska nebol a neskôr tam neprebehla organizačná zmena ;)
Ten MVDr. je vymyslený a celé tie kecy = HOAX! Veď si ani toľko námahy nedali, aby si riadne zistili, aká je vlastne "štruktúra" SVS ČR.

Vymyslený? http://eagri.cz/public/web/svs/kontakty/organizace/100042709.html

Ešte raz, ja som reagovala na príspevok od Terezia13 ... kde som citovala zo stránky, že to čo tu prilepila je HOAX ... a dala som aj link na tú stránku - dal si si vôbec tú námahu a klikol si na ňu? Asi nie, lebo ak áno, tak by si zistil, že to vyjadrenie MVDr. mohli mať už v r. 2011 a štruktúra v danej organizácii mohla byť odvtedy x- krát zmenená? Chceš povedať, ze to vyjadrenie MVDr. že ide o údaje k tlači sú kecy?
misoft
29.09.14,08:20
Ups - tuším som sa sekol - teraz som to čítal 3x - on ten MVDr. vyvracia tvrdenia toho HOAXu - všetko beriem späť! Doktor uvádza to na pravú mieru.
Ale i tak - v podpise má uvedené nesprávne zaradenie - takže tak trochu so svojim postavením klame.... je len referent... to NEUVIEDOL!
Terezia13
29.09.14,08:23
Preboha - kto takéto sprostosti píše a posiela do sveta?
Nejakí tupci!
Okrem toho:
SVS ČR nemá odbor veterinární hygieny a ekológie.


Nepochopila som tvoj príspevok - to vyjadrenie MVDr. je sprostosť alebo ten HOAX?
To, že tam dnes nie je takýto odbor, neznamená, že v čase písania stanoviska nebol a neskôr tam neprebehla organizačná zmena ;)
Ten MVDr. je vymyslený a celé tie kecy = HOAX! Veď si ani toľko námahy nedali, aby si riadne zistili, aká je vlastne "štruktúra" SVS ČR.

Vymyslený? http://eagri.cz/public/web/svs/kontakty/organizace/100042709.html

Ešte raz, ja som reagovala na príspevok od Terezia13 ... kde som citovala zo stránky, že to čo tu prilepila je HOAX ... a dala som aj link na tú stránku - dal si si vôbec tú námahu a klikol si na ňu? Asi nie, lebo ak áno, tak by si zistil, že to vyjadrenie MVDr. mohli mať už v r. 2011 a štruktúra v danej organizácii mohla byť odvtedy x- krát zmenená? Chceš povedať, ze to vyjadrenie MVDr. že ide o údaje k tlači sú kecy?
mojkovia nehádajte sa..............hoax som vymazala a hotovo, neviem čo všetko hoax je a dala som to sem s dobrým úmyslom .........
všetkým krásny deň!!!!!!!! a nerobme si stresy, kde to nemá žiaden význam, kašľať na trvanlivé mlieko :):):)
lujza.j
29.09.14,08:47
No moje mléko to aj tak nema.....:)
lujza.j
03.10.14,13:33
misoft
03.10.14,13:37
Lui - akurát aktualne.atlas.... bulvár, ktorý preberá často HOAXy.....
lujza.j
04.10.14,13:19
lujza.j
07.10.14,17:42
http://www.aktuality.sk/clanok/263098/konzumujete-instantne-polievky-toto-sa-deje-s-vasim-zaludkom-po-ich-zjedeni/

Zrejme sa nenájde nikto, kto by aspoň raz v živote nevyskúšal známu "vifonku"



ja nikdy som ju nejedla....
buchač
07.10.14,17:47
http://www.aktuality.sk/clanok/263098/konzumujete-instantne-polievky-toto-sa-deje-s-vasim-zaludkom-po-ich-zjedeni/

Zrejme sa nenájde nikto, kto by aspoň raz v živote nevyskúšal známu "vifonku"



ja nikdy som ju nejedla....

Ja som len okoštoval, keď si dievka raz chystala...
Fujtajbl, to je teda fasa grc...vypľul som okamžite.

Tie klasické sáčkové si občas dám...ale iba raz za čas.
lujza.j
07.10.14,17:53
moje decko ich má rada:eek:už som jej to preposlala..pred rokmi plnú tesco igelitku dovliekla, som ju schovala a neskôr sa zahodili už boli po záruke, ale čo je vlastne po záruke ked všetko je plné konzervantov.......sáčkovú normál som dávno nejedla....kedysi normálka...ale toto ...stále mám voči tomu nejakú brzdu...vôbec neviem ako to "chutí"
lujza.j
07.10.14,18:14
220870
08.10.14,04:18
MisheliQ
12.11.14,15:40
neviem kde je lepšie to dať, ale rada by som vás pozvala na prednášku

Včely a ich tajomstvá - Doc.MVDr.Toporčák, PhD. (UVLF KE)

08.12.2014 o 18:00 v areáli UVLF v Košiciach (v pavilóne č.2 - Ústav parazitológie) :)
vstup zdarma
http://images.dogforum.sk/files/j6yxab9gpwfer2pxccgm.jpg

ďalšie informácie nájdete na https://www.facebook.com/NaseSrdciaBijuPreZvierata?ref=bookmarks
pripravujeme aj ďalšie prednášky týkajúce sa tak povediac potravín
lujza.j
15.11.14,12:51
Tweety
19.11.14,11:01
220870
04.12.14,17:47
korela
23.12.14,21:20
http://aktualne.atlas.sk/pijete-priamo-z-flase-ci-plechovky-pozrite-sa-ake-zdravotne-riziko-vam-hrozi/dnes/zaujimavosti/
Pijete priamo z fľaše či plechovky? Pozrite sa, aké zdravotné riziko vám hrozí
220870
04.01.15,08:09
pavol54
04.01.15,08:30
Si len letmo predstavujem ceny v SK Kauflande:D

http://www.e-lounsko.cz/zpravy/1575-video-srovnani-nemeckeho-a-ceskeho-kauflandu-chudi-cesi-plati-doma-za-nakupy-o-40-procent-vic-nez-bohati-nemci
Vieš čím to je?
1. Treba splatiť investíciu
2. Treba zaplatiť tovar včetne dopravy
3. Treba zaúčtovať "prehustenosť konkurenčných sietí" neboj sa psy sa nežerú zisk si zabezpečia.
4. Treba pripočítať koeficient "untermenschen" možný len na východe. Keby ho neuplatňovali tak sem nelezú

Myslím že bod 1 je jasný, v bode 2 treba zarátať to že či dodávateľ dovezie 2 kg alebo 2000 kg (však dopravné náklady) V bode 3 ak má byť ziskový tak sa dá matematickými metódami vyrátať ziskovosť pri najnižšej cene pri určitej hustote nákupov. (po lopate kým tu neboli siete všetci jedli a pili nikto nehladoval. Prišli siete a tie si nepriniesli svojich spotrebiteľov ale bijú s tými pôvodnými obchodníkmi o tých istých, takže platí bod 2 a 3 v cenovej kalkulácii.
korela
04.01.15,10:50
neviem kde je lepšie to dať, ale rada by som vás pozvala na prednášku

Včely a ich tajomstvá - Doc.MVDr.Toporčák, PhD. (UVLF KE)

08.12.2014 o 18:00 v areáli UVLF v Košiciach (v pavilóne č.2 - Ústav parazitológie) :)
vstup zdarma
http://images.dogforum.sk/files/j6yxab9gpwfer2pxccgm.jpg

ďalšie informácie nájdete na https://www.facebook.com/NaseSrdciaBijuPreZvierata?ref=bookmarks
pripravujeme aj ďalšie prednášky týkajúce sa tak povediac potravín
Jedna včela za svoj život vyprodukuje 1 mokka lyžičku medu. Iba nedávno som sa dozvedela.
pavol54
04.01.15,11:10
neviem kde je lepšie to dať, ale rada by som vás pozvala na prednášku

Včely a ich tajomstvá - Doc.MVDr.Toporčák, PhD. (UVLF KE)

08.12.2014 o 18:00 v areáli UVLF v Košiciach (v pavilóne č.2 - Ústav parazitológie) :)
vstup zdarma
http://images.dogforum.sk/files/j6yxab9gpwfer2pxccgm.jpg

ďalšie informácie nájdete na https://www.facebook.com/NaseSrdciaBijuPreZvierata?ref=bookmarks
pripravujeme aj ďalšie prednášky týkajúce sa tak povediac potravín
Jedna včela za svoj život vyprodukuje 1 mokka lyžičku medu. Iba nedávno som sa dozvedela.
ešte že to tie krátkoveké robia zadarmo ( vieš že sú včely krákoveké(to sú tie čo drú ako hovädá) a dlhoveké(čo prežijú od konca kvitnutia do jari aby sa množili potvorky))
korela
04.01.15,11:28
Už dávno som nečítala jeden kvalitný článok s ucelenými informáciami.
https://www.sportujeme.sk/12-vyzivovych-tipov-ako-optimalizovat-cinnost-mozgu-a-mentalne-funkcie/
Z tohto vyberiem, iba čo viem.

"5. konzumujte morské ryby, ktoré sú bohaté na prospešné omega-3 nenasýtené mastné kyseliny (losos, tuniak, makrela, sardinky, atď.). Tieto zdravé tuky majú preukázateľne pozitívny vplyv na činnosti mozgu, mentálne funkcie, pamäť a učenie. Môžete si zabezpečiť aj samostatný rybí olej v kapsliach alebo v tekutej podobe."
Ale už nenapíšu, aby tie ryby neboli z fariem, ale z výlovu s vlečnými sieťami. To všetko sa dnes už nachádza na etiketách, dokonca aj miesto výlovu pod číslom oblasti a oceánu. Ryby z fariem sú rovnako prehormónované ako bežné kurčatá v obchodoch.
A vyberať na konzum ryby čo najmenšieho druhu kvôli ťažkým kovom - potravinový reťazec. Čím väčší druh ryby, tým väčší obsah. Podľa Bukovského aj morské potvorky majú veľmi vysoký obsah. Úplne sú nevhodné pre tehotné ženy.

"12. pitie zeleného čaju a konzumácia kakaa patria takisto medzi účinné nástroje pri podpore mentálnych schopností a ochrane mozgu pred toxínmi a voľnými radikálmi."
Ako podaného kakaa, v čom? Podľa najnovších výskumov, ak sa pridá kakao do mlieka, jeho účinky sa eliminujú. Takže buď do náhrady mlieka alebo vody, kto chce mať silou-mocou kakao, alebo nepražené bôby alebo čokoládu s vysokým obsahom kakaa.
korela
04.01.15,11:42
neviem kde je lepšie to dať, ale rada by som vás pozvala na prednášku

Včely a ich tajomstvá - Doc.MVDr.Toporčák, PhD. (UVLF KE)

08.12.2014 o 18:00 v areáli UVLF v Košiciach (v pavilóne č.2 - Ústav parazitológie) :)
vstup zdarma
http://images.dogforum.sk/files/j6yxab9gpwfer2pxccgm.jpg

ďalšie informácie nájdete na https://www.facebook.com/NaseSrdciaBijuPreZvierata?ref=bookmarks
pripravujeme aj ďalšie prednášky týkajúce sa tak povediac potravín
Jedna včela za svoj život vyprodukuje 1 mokka lyžičku medu. Iba nedávno som sa dozvedela.
ešte že to tie krátkoveké robia zadarmo ( vieš že sú včely krákoveké(to sú tie čo drú ako hovädá) a dlhoveké(čo prežijú od konca kvitnutia do jari aby sa množili potvorky))

Nevedela som, viem to pár dní, ale vedela som, že mi to tu niekto zodpovie. Ďakujem. Veď - včielky. Robotné. V SRo, včelár berie základné školy na exkurzie, a má to zmysel, pretože určite do niektorého dieťaťa zaseje informáciu, ktorá v ňom vzkriesi záľubu vo včelárstve.
pavol54
04.01.15,12:01
neviem kde je lepšie to dať, ale rada by som vás pozvala na prednášku

Včely a ich tajomstvá - Doc.MVDr.Toporčák, PhD. (UVLF KE)

08.12.2014 o 18:00 v areáli UVLF v Košiciach (v pavilóne č.2 - Ústav parazitológie) :)
vstup zdarma
http://images.dogforum.sk/files/j6yxab9gpwfer2pxccgm.jpg

ďalšie informácie nájdete na https://www.facebook.com/NaseSrdciaBijuPreZvierata?ref=bookmarks
pripravujeme aj ďalšie prednášky týkajúce sa tak povediac potravín
Jedna včela za svoj život vyprodukuje 1 mokka lyžičku medu. Iba nedávno som sa dozvedela.
ešte že to tie krátkoveké robia zadarmo ( vieš že sú včely krákoveké(to sú tie čo drú ako hovädá) a dlhoveké(čo prežijú od konca kvitnutia do jari aby sa množili potvorky))

Nevedela som, viem to pár dní, ale vedela som, že mi to tu niekto zodpovie. Ďakujem. Veď - včielky. Robotné. V SRo, včelár berie základné školy na exkurzie, a má to zmysel, pretože určite do niektorého dieťaťa zaseje informáciu, ktorá v ňom vzkriesi záľubu vo včelárstve.
som rád že som sa mohol podeliť so zásobou zo šuflíka šedej hmoty, inak mne to povedal asi pred rokom jeden starý včelár keď som bol na med ja som to bral že včely sú včely majú kráľovnú, trúdov a niektoré aj klieštika
lujza.j
04.01.15,12:41
Ja sa uz tesim na prve tocenie medu....sice makacka,ale pre mna zazitok....len este si pockam:(
pavol54
04.01.15,12:52
Ja sa uz tesim na prve tocenie medu....sice makacka,ale pre mna zazitok....len este si pockam:(
priznám sa v živote som to nevidel (len telke)
lujza.j
04.01.15,17:25
Ja sa uz tesim na prve tocenie medu....sice makacka,ale pre mna zazitok....len este si pockam:(
priznám sa v živote som to nevidel (len telke)
pali prvý krát v úžase som bola:)robím "iba" robotu ked sú rámky už "doma"...prácu pri včelách urobí tata švagrinej....za dedinou v lese.....škoda brat a švagriná nemá o to záujem...:(mohli by podediť..
..raz medu domáceho nebude....musíš to milovať!
korela
05.01.15,00:14
"„Presunuli sme výrobu masla do Bavorska preto, že množstvá, ktoré sme vyrábali v Bratislave celý deň, vyrobia v Nemecku zhruba za hodinu,“ vraví Zuzana Stanová, členka predstavenstva firmy Rajo pre obchod a marketing. Dodala, že sa stále vyrába aj zo slovenskej smotany.
Riaditeľ sekcie obchodu obchodného systému COOP Jednota Slovensko Ján Bilinský hovorí, že v Nemecku má Rajo lepšie technológie na spracovanie na výrobu masla z trvanlivej smotany: „Takéto maslo má dlhšiu trvanlivosť.“

...aj zo slovenskej smotany.
...na výrobu masla z trvanlivej smotany.

Len aby ste vedeli, o.i., že D vitamín obsahujú iba biomaslá.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/6695153/slovenske-maslo-rajo-vyrabaju-v-nemecku.html#ixzz3NuAw5UhX
osky
05.01.15,07:44
ked sa pozrieme detailne na vyrobu cohokolvek,neviem veru,ktore potraviny a ci este vobec sa nieco naozaj vyrobi na slovensku.je to smutne.ale biznis je biznis.
co sa tyka masla kupujem jedine bio,aj ked stoji raz tolko ako to obycajne.rovnako vsetky mliecne vyrobky a mlieko.
pretoze to co sa predava v krabiciach-nadopovane antibiotikami a genami....to je humus.
je mi jasne ze aj tu sa najde Vela bio-odporcov,ale ja si drzim jasnu liniu.
pavol54
05.01.15,08:15
ked sa pozrieme detailne na vyrobu cohokolvek,neviem veru,ktore potraviny a ci este vobec sa nieco naozaj vyrobi na slovensku.je to smutne.ale biznis je biznis.
co sa tyka masla kupujem jedine bio,aj ked stoji raz tolko ako to obycajne.rovnako vsetky mliecne vyrobky a mlieko.
pretoze to co sa predava v krabiciach-nadopovane antibiotikami a genami....to je humus.
je mi jasne ze aj tu sa najde Vela bio-odporcov,ale ja si drzim jasnu liniu.
Čo má byť čerstvé nemôže byť trvanlivé ak sa čerstvé nepokazí do troch dní tak miesto trvanlivých potravín môžeme jesť nejakú inertnú látku (trebárs umelú hmotu a pod) rovnako prejde tráviacim traktom bez úžitku ako trvanlivé potraviny (napr. čalamáda v plastových téglikoch nie je sterilizovaná vydrží aj 14 dní i viac, do tej sa tie dobré drobné živočíchy v tráviacom trakte nedostanú lebo sú mŕtve skôr ako začnú pracovať, naproti tomu klasicky sterilizovanú čalamádu po otvorení môžeme po dvoch troch dňoch vyhodiť lebo tie potvorky začnú za prístupu vzduchu(kyslíka) pracovať robia, to čo ich príbuzné potvorky v tráviacom trakte
220870
06.01.15,09:20
Otraviny.
220870
09.01.15,21:04
Je to síce po Španielsky ale preklad to nepotrebuje.
https://www.facebook.com/video.php?v=10205107369104442&fref=nf
lujza.j
12.01.15,05:57
trisestri
12.01.15,12:51
korela
17.01.15,14:06
MisheliQ
18.01.15,19:04
Správa o úradnej kontrole potravín za mesiac OKTÓBER 2014 http://www.svps.sk/dokumenty/potraviny/UKP_Oktober_2014.pdf

Oznámenie o zistení nevyhovujúceho výrobku ,,Arašidy lúpané pražené nesolené“ http://www.svps.sk/potraviny/info_RASFF_ARasidy_Alika.asp

Zistený nedostatok počas úradnej kontroly potravín - kačacie stehná hlbokozmrazené, krajina pôvodu Maďarská republika http://www.svps.sk/potraviny/k_steh.asp
taiko
22.01.15,10:12
fajny parecek si nedate? http://youtu.be/2NzUm7UEEIY
Oliwa
22.01.15,10:48
ked sa pozrieme detailne na vyrobu cohokolvek,neviem veru,ktore potraviny a ci este vobec sa nieco naozaj vyrobi na slovensku.je to smutne.ale biznis je biznis.
co sa tyka masla kupujem jedine bio,aj ked stoji raz tolko ako to obycajne.rovnako vsetky mliecne vyrobky a mlieko.
pretoze to co sa predava v krabiciach-nadopovane antibiotikami a genami....to je humus.
je mi jasne ze aj tu sa najde Vela bio-odporcov,ale ja si drzim jasnu liniu.
Osky, ako vieš, že kupuješ bio? Predaj z dvora, farmy, salaša, či... ? A tie biovýrobky kupuješ u nás či v AT?
Oliwa
22.01.15,10:53
fajny parecek si nedate? http://youtu.be/2NzUm7UEEIY
Tai, neblázni... :D Nemám odvahu ani na to kliknúť :(... Stačí prvý pohľad a mám dosť... :eek:
taiko
22.01.15,11:07
fajny parecek si nedate?
Tai, neblázni... :D Nemám odvahu ani na to kliknúť :(... Stačí prvý pohľad a mám dosť... :eek:
eeeej veru klikni klikni a aj tu mozes kliknu a budes vidiet co to je mechanicky separovane maso :D
http://youtu.be/zbPK9mF4xqU
Tweety
22.01.15,11:12
Minule dávali v TV, ako sa separuje, no nie je to práve najgustioznejší pohľad.
taiko
22.01.15,11:14
Minule dávali v TV, ako sa separuje, no nie je to práve najgustioznejší pohľad.
no ale hlavne ze je to v konecnom dosledku lacne no nie?
Tweety
22.01.15,11:15
Minule dávali v TV, ako sa separuje, no nie je to práve najgustioznejší pohľad.
no ale hlavne ze je to v konecnom dosledku lacne no nie?
Tak u mňa to určite nie je kritériom pri výbere.
Oliwa
22.01.15,12:44
Minule dávali v TV, ako sa separuje, no nie je to práve najgustioznejší pohľad.
no ale hlavne ze je to v konecnom dosledku lacne no nie?
Tak u mňa to určite nie je kritériom pri výbere.
Od kedy majú predajcovia povinnosť informovať o %-nom podiele mäsa v mäsových výrobkoch, pri obslužnom pulte sa vždy spýtam, ktorá šunka, šunk. saláma... má najvyšší podiel mäsa... Spočiatku sa predavačky na mňa pozerali ako na zjavenie, a kupujúci za mnou prevracali očami... Dnes to už nerobia, ani jedny, ani druhí... Strana za pultom to rešpektuje, strana pred pultom sa začala správať rovnako... :) Správanie zákazníka sa zmenilo, lebo, žiaľ, zmenilo sa aj správanie výrobcov... Radšej si kúpim menej a kvalitnejšie... Aj keď natrafiť na malých výrobcov/predajcov je časovo náročnejšie...
buchač
22.01.15,12:46
Minule dávali v TV, ako sa separuje, no nie je to práve najgustioznejší pohľad.
no ale hlavne ze je to v konecnom dosledku lacne no nie?
Tak u mňa to určite nie je kritériom pri výbere.
Od kedy majú predajcovia povinnosť informovať o %-nom podiele mäsa v mäsových výrobkoch, pri obslužnom pulte sa vždy spýtam, ktorá šunka, šunk. saláma... má najvyšší podiel mäsa... Spočiatku sa predavačky na mňa pozerali ako na zjavenie, a kupujúci za mnou prevracali očami... Dnes to už nerobia, ani jedny, ani druhí... Správanie zákazníka sa zmenilo, lebo, žiaľ, zmenilo sa aj správanie výrobcov... Radšej si kúpim menej a kvalitnejšie... Aj keď natrafiť na malých výrobcov/predajcov je časovo náročnejšie...
Ja sa pýtam inak :

" Na ktorú šunku mám dnes chuť ? "
Ale musím upresniť aj to, že sa jedná o predavačky, ktoré som si "vychoval" na svoju mieru... ;)
pavol54
22.01.15,12:51
Minule dávali v TV, ako sa separuje, no nie je to práve najgustioznejší pohľad.
no ale hlavne ze je to v konecnom dosledku lacne no nie?
napríklad pľuvacia saláma (lacná s ktorej sa vždy niečo pri konzumácii vypľúvalo raz kúsky slaniny inokedy niečo iné)
taiko
22.01.15,12:51
Minule dávali v TV, ako sa separuje, no nie je to práve najgustioznejší pohľad.
no ale hlavne ze je to v konecnom dosledku lacne no nie?
Tak u mňa to určite nie je kritériom pri výbere.
Od kedy majú predajcovia povinnosť informovať o %-nom podiele mäsa v mäsových výrobkoch, pri obslužnom pulte sa vždy spýtam, ktorá šunka, šunk. saláma... má najvyšší podiel mäsa... Spočiatku sa predavačky na mňa pozerali ako na zjavenie, a kupujúci za mnou prevracali očami... Dnes to už nerobia, ani jedny, ani druhí... Správanie zákazníka sa zmenilo, lebo, žiaľ, zmenilo sa aj správanie výrobcov... Radšej si kúpim menej a kvalitnejšie... Aj keď natrafiť na malých výrobcov/predajcov je časovo náročnejšie...
Ja sa pýtam inak :

" Na ktorú šunku mám dnes chuť ? "
Ale musím upresniť aj to, že sa jedná o predavačky, ktoré som si "vychoval" na svoju mieru... ;)
len ci to Ty s tym "narcisizmom" uz neprehanas :D
Oliwa
22.01.15,12:51
Minule dávali v TV, ako sa separuje, no nie je to práve najgustioznejší pohľad.
no ale hlavne ze je to v konecnom dosledku lacne no nie?
Tak u mňa to určite nie je kritériom pri výbere.
Od kedy majú predajcovia povinnosť informovať o %-nom podiele mäsa v mäsových výrobkoch, pri obslužnom pulte sa vždy spýtam, ktorá šunka, šunk. saláma... má najvyšší podiel mäsa... Spočiatku sa predavačky na mňa pozerali ako na zjavenie, a kupujúci za mnou prevracali očami... Dnes to už nerobia, ani jedny, ani druhí... Správanie zákazníka sa zmenilo, lebo, žiaľ, zmenilo sa aj správanie výrobcov... Radšej si kúpim menej a kvalitnejšie... Aj keď natrafiť na malých výrobcov/predajcov je časovo náročnejšie...
Ja sa pýtam inak :

" Na ktorú šunku mám dnes chuť ? "
Ale musím upresniť aj to, že sa jedná o predavačky, ktoré som si "vychoval" na svoju mieru... ;)
Som zvedavá, ako by si zaregoval, keby si predavačka odhrnula na boku plášť, ukázala na svoje stehno a zakontrovala Ti: "Žeby na moju?" ;):D
pavol54
22.01.15,13:01
fajny parecek si nedate?
Tai, neblázni... :D Nemám odvahu ani na to kliknúť :(... Stačí prvý pohľad a mám dosť... :eek:
eeeej veru klikni klikni a aj tu mozes kliknu a budes vidiet co to je mechanicky separovane maso :D
http://youtu.be/zbPK9mF4xqU
tam nebolo mechanicky separované mäso, to čo ukázali bol klasický mlynček. mechanicky separované mäso je také ktoré sa oddelí pod vysokým tlakom od kostí, respektíve sa rozdrvia aj kosti celé na pastu. opravujem sa to patrilo pod párky
buchač
22.01.15,13:07
Som zvedavá, ako by si zaregoval, keby si predavačka odhrnula na boku plášť, ukázala na svoje stehno a zakontrovala Ti: "Žeby na moju?" ;):D

Nane problém...kontra na kontru. ;)
Boli doteraz prekáračky a budú aj naďalej. Ženské ma už poznajú, vedia, čo môžu čakať....a takto to už beží roky. Môžem dokonca povedať, že v dnešnej dobe sú aj rady, keď príde podobný jedinec ako som ja...tzv. "nenormálny", nakoľko tí "normál" zákazníci sú poväčšinou uponáhľaní, namosúrení, nevďační, hašteriví (doplň, čo len chceš)...
Takže v konečnom dôsledku...kto je normál a kto ten nenormál ?
taiko
22.01.15,13:12
fajny parecek si nedate?
Tai, neblázni... :D Nemám odvahu ani na to kliknúť :(... Stačí prvý pohľad a mám dosť... :eek:
eeeej veru klikni klikni a aj tu mozes kliknu a budes vidiet co to je mechanicky separovane maso :D

tam nebolo mechanicky separované mäso, to čo ukázali bol klasický mlynček. mechanicky separované mäso je také ktoré sa oddelí pod vysokým tlakom od kostí, respektíve sa rozdrvia aj kosti celé na pastu. opravujem sa to patrilo pod párky
aby sme to teda uviedli na pravu mieru ;)
http://www.propublica.org/special/and-you-thought-it-was-just-pink-slime
pavol54
22.01.15,14:24
fajny parecek si nedate?
Tai, neblázni... :D Nemám odvahu ani na to kliknúť :(... Stačí prvý pohľad a mám dosť... :eek:
eeeej veru klikni klikni a aj tu mozes kliknu a budes vidiet co to je mechanicky separovane maso :D

tam nebolo mechanicky separované mäso, to čo ukázali bol klasický mlynček. mechanicky separované mäso je také ktoré sa oddelí pod vysokým tlakom od kostí, respektíve sa rozdrvia aj kosti celé na pastu. opravujem sa to patrilo pod párky
aby sme to teda uviedli na pravu mieru ;)
http://www.propublica.org/special/and-you-thought-it-was-just-pink-slime
každý má nejaké neznalosti ja zase pre zmenu z anglického jazyka, ani mäsiar nie som len som reprodukoval to čo som počul od mäsiarov, mechanickej separácii, podtlakovej separácii a pod.
Tweety
17.02.15,10:15
arizona
09.03.15,20:37
taiko
10.03.15,05:57
fajny parecek si nedate?
Tai, neblázni... :D Nemám odvahu ani na to kliknúť :(... Stačí prvý pohľad a mám dosť... :eek:
eeeej veru klikni klikni a aj tu mozes kliknu a budes vidiet co to je mechanicky separovane maso :D

tam nebolo mechanicky separované mäso, to čo ukázali bol klasický mlynček. mechanicky separované mäso je také ktoré sa oddelí pod vysokým tlakom od kostí, respektíve sa rozdrvia aj kosti celé na pastu. opravujem sa to patrilo pod párky
aby sme to teda uviedli na pravu mieru ;)
http://www.propublica.org/special/and-you-thought-it-was-just-pink-slime
eeejha teraz som si vsimol, ze si mal Pavol vlastne pravdu a ja som sa mylil.
Jamie to v tom video trosku pomiesal. Separovane maso je naozaj pod tlakom oddelene makke tkanivo od kosti a potom pomlete ako si hovoril Ty
Jamie pritom spominal maso, ktore sa uvari a v centrifuge sa oddeli makke tkanivo od kosti.
taiko
10.03.15,06:01
fuuuj http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/na-vasi-strane/potvrzeno-s-pecivem-jime-cinske-vlasy-a-osli-kopyta.html
A co este tak perie,vlasy a chrobaky vo fajnych mrazenych zmrzlinach:eek::mad:

https://www.youtube.com/watch?v=I0vYwqkoktM

je to po anglicky, ale to nevadi, Jamie tam ukazuje co vsetko je v zmrzlinach z obchodu
arizona
10.03.15,17:24
MisheliQ
05.04.15,09:39
Zakázaná látka nitrafurazon (metabolit nitrofuranu) v hlboko mrazených Pangasius filetách (obchodná. značka Frigo) z Vietnamu http://www.svps.sk/potraviny/info_RASFF_Pangasius.asp

Oznámenie o zistení nevyhovujúceho výrobku "Bohemia Pražská šunka“ http://www.svps.sk/potraviny/info_Kontrola_PS.asp

Oznámenie o zistení nebezpečného výrobku ,,Arašidy nelúpané“ http://www.svps.sk/potraviny/info_RASFF_arasidy_marec.asp
pavol54
05.04.15,11:06
Zakázaná látka nitrafurazon (metabolit nitrofuranu) v hlboko mrazených Pangasius filetách (obchodná. značka Frigo) z Vietnamu http://www.svps.sk/potraviny/info_RASFF_Pangasius.asp

Oznámenie o zistení nevyhovujúceho výrobku "Bohemia Pražská šunka“ http://www.svps.sk/potraviny/info_Kontrola_PS.asp

Oznámenie o zistení nebezpečného výrobku ,,Arašidy nelúpané“ http://www.svps.sk/potraviny/info_RASFF_arasidy_marec.asp
No je to neprípustné podvádzanie s tou šunkou: na 1 kg = 1000 g = 1 000 000 mg bolo zistené 12 mg sóje
220870
06.04.15,20:39
buchač
06.04.15,21:03
tak toto si určite prečítajte http://www.rozhlas.cz/dvojka/kupredudominulosti/_zprava/parkinson-alzheimer-rakovina-cukrovka-milan-calabek-radi-jak-tyto-nemoci-lecit-prirodnimi-latkami--1467735


Milan CALÁBEK
* 7. 11. 1940, Kladno


Dramatik, překladatel
Matka byla učitelka, otec úředník. Po maturitě (1958) začal Calábek studovat na Lékařské fakultě v Plzni, avšak studia brzy zanechal a odešel do Prahy, kde vystřídal několik příležitostných zaměstnání. 1960 byl přijat na FF UK, obor dějiny a teorie divadla (1960–66), studium však neuzavřel. 1965–67 působil jako lektor činohry Národního divadla, poté byl dramaturgem v ostravském Státním divadle (1967–68) a v Divadle Petra Bezruče (do 1973). Po přesídlení do Prahy spolupracoval jako dramaturg s Činoherním klubem (1973–74), od 1974 s Divadlem na Vinohradech. 1980 divadlo opustil a začal se plně věnovat cestování, studiu buddhismu, etnografii a alternativní medicíně, kterou provozuje i prakticky (1997 založil institut alternativního vzdělávání Univerzita Nové doby). V těchto oborech v rámci rozsáhlé přednáškové činnosti působí doma i v zahraničí.
taiko
08.04.15,07:07
taiko
08.04.15,07:15
tak toto si určite prečítajte http://www.rozhlas.cz/dvojka/kupredudominulosti/_zprava/parkinson-alzheimer-rakovina-cukrovka-milan-calabek-radi-jak-tyto-nemoci-lecit-prirodnimi-latkami--1467735


Milan CALÁBEK
* 7. 11. 1940, Kladno


Dramatik, překladatel
Matka byla učitelka, otec úředník. Po maturitě (1958) začal Calábek studovat na Lékařské fakultě v Plzni, avšak studia brzy zanechal a odešel do Prahy, kde vystřídal několik příležitostných zaměstnání. 1960 byl přijat na FF UK, obor dějiny a teorie divadla (1960–66), studium však neuzavřel. 1965–67 působil jako lektor činohry Národního divadla, poté byl dramaturgem v ostravském Státním divadle (1967–68) a v Divadle Petra Bezruče (do 1973). Po přesídlení do Prahy spolupracoval jako dramaturg s Činoherním klubem (1973–74), od 1974 s Divadlem na Vinohradech. 1980 divadlo opustil a začal se plně věnovat cestování, studiu buddhismu, etnografii a alternativní medicíně, kterou provozuje i prakticky (1997 založil institut alternativního vzdělávání Univerzita Nové doby). V těchto oborech v rámci rozsáhlé přednáškové činnosti působí doma i v zahraničí.
Pisu o nom, ze sa uz 36 rokov venuje, zdravej vyzive, liecitelstvu, meditacii, esoterike. A tie jeho reci o glukoze a NRF2 tiez nie su celkom marne. Minimalne to stoji za prestudovanie ;)
Ini uz studovali,
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=NRF2
mozeme aj my, zavrhnut ho mozeme potom ;):)
220870
10.04.15,05:45
taiko
10.04.15,06:26
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10318730018-polosero/214562222000002-polosero-cesko-odpadkovy-kos-evropy
no a my sa tu rozhorcujeme nad ucitelkou, co ukazala studentom vraj nevhodny casopis. :(
MisheliQ
18.04.15,15:41
pavol54
21.04.15,05:10
Salmonella Enteritidis v kuracom mäse http://www.svps.sk/potraviny/info_kuracie_salmonella_2015.asp

http://www.svps.sk/potraviny/images/kuracie_Salmonella_2015_01.jpg
na Slovensku bolo poväčšine rozdelené do zariadení verejného stravovania - niečo klienti už aj zjedli
misoft
21.04.15,11:26
Poliaci si robia prdel zcelej EÚ. Soľ, vajcia,mäso...... vsjo pre prachy. A za nimi feferóni.... falošná hovädzia sviečkovica - farbená bravčovina...., Francúzi - konina ako hovädzina.....
Ale Poliaci sú "experti" par excellence...
220870
22.04.15,19:23
Šmakota šakotovitá neuveriteľná mňamka z MC DONALD. Tý čo ste na FB zdielajte.
http://www.badatel.net/kampan-o-cestnosti-sa-obracia-proti-mcdonaldu-pripravte-sa-na-sok/
pavol54
26.04.15,05:22
Poliaci si robia prdel zcelej EÚ. Soľ, vajcia,mäso...... vsjo pre prachy. A za nimi feferóni.... falošná hovädzia sviečkovica - farbená bravčovina...., Francúzi - konina ako hovädzina.....
Ale Poliaci sú "experti" par excellence...
proti GMO je to úplný amaterizmus. Vieš si predstaviť mechanizmus vzniku GMO? Ako verní psy určite rozbijú jednotu eu zavedením gmo do produkcie. a to môže byť horšie(GMO) ako neutronová bomba. zdravé konské mäso nejeme kvôli predsudkom
Ing. Ľubomír Janoška
26.04.15,05:34
Šmakota šakotovitá neuveriteľná mňamka z MC DONALD. Tý čo ste na FB zdielajte.
http://www.badatel.net/kampan-o-cestnosti-sa-obracia-proti-mcdonaldu-pripravte-sa-na-sok/

badatel.net - veľmi "dôveryhodný" zdroj, korý to určite nerobí pre peniaze :D :D :D :D :D
buchač
26.04.15,05:39
Šmakota šakotovitá neuveriteľná mňamka z MC DONALD. Tý čo ste na FB zdielajte.
http://www.badatel.net/kampan-o-cestnosti-sa-obracia-proti-mcdonaldu-pripravte-sa-na-sok/

badatel.net - veľmi "dôveryhodný" zdroj, korý to určite nerobí pre peniaze :D :D :D :D :D

"Badatela" teda ani ja nemusím...;) Je to ujko... :D
ALE
v tomto prípade s názorom na nechutnosť jedál (ich zloženie neriešim) z Mekáču súhlasím.
Bol som v danom podniku len raz a stačilo úplne. Výrazy (ktoré na jedlo nezvyknem používať) ako - nechutné, hnusné, nejedlé, nepitné....sú na mieste...
lujza.j
26.04.15,05:47
...no potravinový odpad čo sa predáva v obchodoch a odpad z mekáča....:rolleyes:
pavol54
26.04.15,06:00
Šmakota šakotovitá neuveriteľná mňamka z MC DONALD. Tý čo ste na FB zdielajte.
http://www.badatel.net/kampan-o-cestnosti-sa-obracia-proti-mcdonaldu-pripravte-sa-na-sok/

badatel.net - veľmi "dôveryhodný" zdroj, korý to určite nerobí pre peniaze :D :D :D :D :D

"Badatela" teda ani ja nemusím...;) Je to ujko... :D
ALE
v tomto prípade s názorom na nechutnosť jedál (ich zloženie neriešim) z Mekáču súhlasím.
Bol som v danom podniku len raz a stačilo úplne. Výrazy (ktoré na jedlo nezvyknem používať) ako - nechutné, hnusné, nejedlé, nepitné....sú na mieste...
nechutnosť jedál v Mekáči -čo zabudli dať dochucovadlá a zvýrazňovače chutí? No majú v tom pekný bordel takto kaziť meno(menu)najvykričanejšieho podniku
pavol54
26.04.15,06:02
...no potravinový odpad čo sa predáva v obchodoch a odpad z mekáča....:rolleyes:
čo si obchod pýta to výrobca vyrobí - nič viac nič menej
lujza.j
26.04.15,06:03
palino tie sú najdoležitejsie.....
pavol54
26.04.15,06:05
palino tie sú najdoležitejsie.....
nerozumel som, ešte nemám naleštenú guľu
lujza.j
26.04.15,06:05
...no potravinový odpad čo sa predáva v obchodoch a odpad z mekáča....:rolleyes:
čo si obchod pýta to výrobca vyrobí - nič viac nič menej
...toto je ako ked mi mechanik hovoril...že volal na inzerát "predaj motorky"...pýta sa predávajúceho ,že kolko km na najazdených....predávajúci:..a kolko chcete,aby mala:eek:
lujza.j
26.04.15,06:09
palino tie sú najdoležitejsie.....
nerozumel som, ešte nemám naleštenú guľu
dochucovadlá a zvýrazňovače chutí.......
pavol54
26.04.15,07:26
Poliaci si robia prdel zcelej EÚ. Soľ, vajcia,mäso...... vsjo pre prachy. A za nimi feferóni.... falošná hovädzia sviečkovica - farbená bravčovina...., Francúzi - konina ako hovädzina.....
Ale Poliaci sú "experti" par excellence...
proti GMO je to úplný amaterizmus. Vieš si predstaviť mechanizmus vzniku GMO? Ako verní psy určite rozbijú jednotu eu zavedením gmo do produkcie. a to môže byť horšie(GMO) ako neutronová bomba. zdravé konské mäso nejeme kvôli predsudkom
Len pre doplnenie niekoľko mílnikov v objavoch
ČÍŇANIA vymysleli čierny prach
NOBEL vynašiel dynamit
RUTHERFORD vykonal prvú jadernú reakciu a FERMI skonštruoval jaderný reaktor
WATSON a CRICK objavili DNA (základ pre tvorbu GMO)
KONŠTRKTÉRI GMO
Nikto z týchto nevykonal tieto objavy preto aby sa ľudstvo mohlo navzájom ničiť a zničiť ale preto aby uľahčil život ostatným
Kam sa to zvrhlo?
ZATIAĽ VŠETKY BOLI POUŽITÉ NA likvidáciu a zabíjanie
Kto sa zaručí že objavy v DNA A GMO nebudú zneužité proti ľudstvu? Ak nebol problém dostať do kukurice gén ktorý sa aktivuje na základe prítomnosti škodcu(čo dostala možnosti zavoňať alebo na pohryz ?) kto zaručí že v prítomnosti inej štruktúry DNA sa nevytvorí nejaká karcinogénna štruktúra, alebo nejaká iná nám neznáma reakcia po kontakte s nejakým prvkom mendeleovej tabuľky ktorá bude mať vplyv na ľudský život? vieme čo robia neškodné E-čka? Časom sa zistí že nie je všetko tak ako nám to niekto tvrdí.
Príklad
Moja stará mama mala odrodu skvelých uhoriek, prišla éra hybridov dobrých ale s nutnosťou ošetrovať, po čase zistila že to nie ono ale k pôvodným sa už vrátiť nemohla lebo si z poslednej úrody neodložila osivo. Od tej doby bola závislá na kupovaných hybridoch. to je druhý aspekt dostane sa pestovateľ k osivu alebo nie a GMO kukuricu či rajčinu si doma nevyrobíme - vybudovanie závislosti je tiež zbraň
MisheliQ
05.05.15,18:00
http://vetkom.cz/content/showArticle/tiskova-zprava-svs---prirodni-pareny-syr-obsahoval-bakterie-listerie-4609


Ak nebol problém dostať do kukurice gén ktorý sa aktivuje na základe prítomnosti škodcu(čo dostala možnosti zavoňať alebo na pohryz ?)
gén sa neaktivuje až v prítomnosti škodcu, ale je aktívny po celý čas :D
pavol54
05.05.15,20:37
http://vetkom.cz/content/showArticle/tiskova-zprava-svs---prirodni-pareny-syr-obsahoval-bakterie-listerie-4609


Ak nebol problém dostať do kukurice gén ktorý sa aktivuje na základe prítomnosti škodcu(čo dostala možnosti zavoňať alebo na pohryz ?)
gén sa neaktivuje až v prítomnosti škodcu, ale je aktívny po celý čas :D
Mišel netreba vytrhávať vetu z kontextu aj baktéria listérie je neškodná kým sa nedostane do organizmu kde môže pracovať teda byť aktívna, aj samotné E čko je neškodné kým sa nedostane k nejakej časti nervovej štruktúry až tam zlúčením s ňou chová tak aktívne(nie som ani neurochirurg ani chemik) ale viem na reakciu treba minimálne dve látky a o tom som písal takže gén je aktívny ale kým nepríde škodca je nečinný nemá s čím reagovať To je princíp binárnych zbraní dve chemické látky pokiaľ sa neskontaktujú tak sú neškodné alebo aj dokonca bezpečné a zdravé
220870
07.05.15,05:15
http://www.badatel.net/plastove-flase-nas-travia-co-znamenaju-symboly-na-ich-spodku/




Určite aj vy stále vídavate po ulici pobehovať ľudí, držiac v ruke plastové fľaše s vodou.

Tieto fľaše však neraz obsahujú veľké množstvo škodlivých chemikálií. Tie môžu ľahko prevážiť prínosy správnej hydratácie.


Mali by ste preto venovať náležitú pozornosť trojuholníkom na spodku plastových fliaš, ktoré používate. Zvlášť sa zamerajte na číslo v strede trojuholníkov.



Každé takéto číslo totiž predstavuje iný druh chemickej látky, z ktorej je uvedená fľaša vyrobená.

Určite ste ho už neraz aj zaregistrovali, no nekládli mu nijaký špeciálny význam. Avšak mali by ste…
1 – PET (Polyetyléntereftalát)

Tieto fľaše sú určené len na jedno použitie. Je to kvôli tomu, že môžu prepúšťať antimóny ťažkých kovov.

Tieto chemické substancie, označované aj značkou EPA, narúšajú činnosť vašej hormonálnej sústavy.
2 – HDPE (Polyetylén vysokej hustoty)

Ide o takzvaný „dobrý“ plast.

Má totiž najnižšiu pravdepodobnosť presakovania škodlivých látok do tekutiny, ktorá sa v ňom uskladňuje.
3 – PVC (Polyvinylchlorid)

Neodporúča sa používať fľaše vyrobené z tohto materiálu. PVC môže do vody uvoľňovať látky narúšajúce činnosť hormónov.
4 – LDPE (Polyetylén nízkej hustoty)

Tento druh plastu je relatívne bezpečný. Pri správnom používaní a mechanickom nenamáhaní by z neho do vody nemali presakovať škodlivé látky.

Uvedený materiál sa často používa aj pri výrobe plastových tašiek.
5 – PP (Polypropylén)

Ide opäť o relatívne bezpečný plast. Za predpokladu jeho nevystavovania vyšším teplotám a mechanickému namáhaniu, by do nápojov a jedál nemal uvoľňovať žiadne neželané substancie.

V praxi sa z neho zvyčajne vyrábajú jogurtové tégliky a niektoré druhy fľiaš na vodu.
6 – PS (Polystyrén)

Pozor, ide o karcinogénny uvoľňujúcu chemickú látku. Polystyrén by ste v žiadnom prípade nemali používať pre uschovávanie nápojov ani jedál.

V prípade prenosných chladničiek je potrebné mať jedlo v nich spoľahlivo oddelené od stien.
7 – PC (polykarbonát)

Pre uskladnenie potravín a vody je to úplne najhorší materiál. Dôvodom je uvoľňovanie BPA (Bisfelolu A).

Fľašiam alebo iným nádobám vyrobeným z polykarbonátu sa preto za každých okolností vyhýbajte.
buchač
07.05.15,05:44
http://www.badatel.net/plastove-flase-nas-travia-co-znamenaju-symboly-na-ich-spodku/

Ach jo....múdrosti od starého uja-badatela ....;)

Hlavne, že pri otvorení stránky mi vyskočila reklama, skoro som o očko prišiel...

-----------------------------------------------------------------------------
Diskusia
gg says:
05/05/2015 at 21:14
Nemáme na toto soi?

Cobra says:
06/05/2015 at 23:08
Nie, na toto máme wikipediu.

:D :D :D
pavol54
14.05.15,12:39
potešilo ma, už len 40% percent potravín ako tak zdravých(slovenských) konzumujeme
bettylou
14.05.15,13:36
To, ako tie plasty oddelujupri recyklacii??:cool:, sa mi zda hovadina
Kvaka
14.05.15,13:53
Dnes ráno som jedla slovenský prírodný jogurt v skle, 70% kozie mlieko, 30% ovčie mlieko. Pri dojedaní sa mi dostal do úst takmer 4cm oblúkovitý kus ostrého skla, zrejme zo závitu, ale závit na tejto fľaštičke jogurtu bol neporušený. Nie som pahltná, takže bez úrazu, ale v šoku. Čo keby práve tento jogurt jedol môj muž?
taiko
14.05.15,14:07
http://www.badatel.net/plastove-flase-nas-travia-co-znamenaju-symboly-na-ich-spodku/

Ach jo....múdrosti od starého uja-badatela ....;)

Hlavne, že pri otvorení stránky mi vyskočila reklama, skoro som o očko prišiel...

-----------------------------------------------------------------------------
Diskusia
gg says:
05/05/2015 at 21:14
Nemáme na toto soi?

Cobra says:
06/05/2015 at 23:08
Nie, na toto máme wikipediu.

:D :D :D
toto nie su mudrosti od uja badatela. To uz je stara znama vec, Jednorazove plastove flase, sa nevolaju "jednorazove" nahodou. Furt sa divim, ked maminky tie jednorazove flase este saponatmi vyumyvaju a sup ho apson 100x este pouzit. Lebo im je luto dat penaze za nejaku flasu bez BPA.
taiko
14.05.15,14:10
To, ako tie plasty oddelujupri recyklacii??:cool:, sa mi zda hovadina
podla mna chemicky ;) sak vsetko rozpustia, potom paprndala, paprndala, trosku toho, trosku tamtoho a uz mas zmes na nove flase.
buchač
14.05.15,14:26
http://www.badatel.net/plastove-flase-nas-travia-co-znamenaju-symboly-na-ich-spodku/

Ach jo....múdrosti od starého uja-badatela ....;)

Hlavne, že pri otvorení stránky mi vyskočila reklama, skoro som o očko prišiel...

-----------------------------------------------------------------------------
Diskusia
gg says:
05/05/2015 at 21:14
Nemáme na toto soi?

Cobra says:
06/05/2015 at 23:08
Nie, na toto máme wikipediu.

:D :D :D
toto nie su mudrosti od uja badatela. To uz je stara znama vec, Jednorazove plastove flase, sa nevolaju "jednorazove" nahodou. Furt sa divim, ked maminky tie jednorazove flase este saponatmi vyumyvaju a sup ho apson 100x este pouzit. Lebo im je luto dat penaze za nejaku flasu bez BPA.
Tai

Veľa hodín je ??? Lebo ja som si po obede solídneho šlófika dal ;) a preto vidím určité neúplnosti v tom "badatelovom" linku názov článku :

"Plastové fľaše nás trávia: Čo znamenajú symboly na ich spodku?"

Zvyšok je v samotnom obsahu, ktorého obsah je hoden svojho autora.
Takže sa pýtam :

1. Chceš mi snáď tvrdiť, že určité nápoje sa plnia do práve tých veľmi závadných fliaš.
2. Ktoré sú tie jednorazové fľaše a ktoré nie ?
3. Tie maminky ja osobne neriešim...tie fľaše je niekedy posledné, čo ma na ich správaní a konaní ohľadom svojho decka udivuje.
taiko
14.05.15,14:32
http://www.badatel.net/plastove-flase-nas-travia-co-znamenaju-symboly-na-ich-spodku/

Ach jo....múdrosti od starého uja-badatela ....;)

Hlavne, že pri otvorení stránky mi vyskočila reklama, skoro som o očko prišiel...

-----------------------------------------------------------------------------
Diskusia
gg says:
05/05/2015 at 21:14
Nemáme na toto soi?

Cobra says:
06/05/2015 at 23:08
Nie, na toto máme wikipediu.

:D :D :D
toto nie su mudrosti od uja badatela. To uz je stara znama vec, Jednorazove plastove flase, sa nevolaju "jednorazove" nahodou. Furt sa divim, ked maminky tie jednorazove flase este saponatmi vyumyvaju a sup ho apson 100x este pouzit. Lebo im je luto dat penaze za nejaku flasu bez BPA.
Tai

Veľa hodín je ??? Lebo ja som si po obede solídneho šlófika dal ;) a preto vidím určité neúplnosti v tom "badatelovom" linku názov článku :

"Plastové fľaše nás trávia: Čo znamenajú symboly na ich spodku?"

Zvyšok je v samotnom obsahu, ktorého obsah je hoden svojho autora.
Takže sa pýtam :

1. Chceš mi snáď tvrdiť, že určité nápoje sa plnia do práve tých veľmi závadných fliaš.
2. Ktoré sú tie jednorazové fľaše a ktoré nie ?
3. Tie maminky ja osobne neriešim...tie fľaše je niekedy posledné, čo ma na ich správaní a konaní ohľadom svojho decka udivuje.
Samozrejme ten nazov je zavadzajuci, aby uputal ;), aj ked tiez si myslim, ze nieco take ako uplne bezpecny plast neexistuje.
1. no s urcitostou to tvrdit nemozem, ale ruck by som za to do ohna nedal, ze niektori vychcanci pouziju aj tie velmi zavadne, ktore vsak samozrejme stale splnaju normy ;)
2. no ved tam author pise, ze PET su jednorazove
3. To si trosku otocil, mamicky neriesim ani ja, len mi je tych deti luto a to ignorantstvo ma udivuje. Ale zase nijak to neodsudzujem, tiez som fajcil aj ked som vedel, ze to je skodlive :)
buchač
14.05.15,14:42
2. no vast tam author pise, ze PET su jednorazove


....veď to je to práve...autor "Badatel" je proste (a nie iba) podľa mňa jeden prostý (sprostý) konšpirátor.
Na základe svojich teórii má k jednotlivým múdrostiam pripojené reklamy, na ktorých zarába.
To je pre mňa chrapúnstvo a praktiky šmejdov. Zarábať a zarábať...bez ohľadu na konečné výsledky jednotlivca.

...a sa čudujem, že poniektorí z Porady pripájajú tie linky....a zároveň ich považujú za overené a užitočné.
taiko
14.05.15,14:52
2. no vast tam author pise, ze PET su jednorazove


....veď to je to práve...autor "Badatel" je proste (a nie iba) podľa mňa jeden prostý (sprostý) konšpirátor.
Na základe svojich teórii má k jednotlivým múdrostiam pripojené reklamy, na ktorých zarába.
To je pre mňa chrapúnstvo a praktiky šmejdov. Zarábať a zarábať...bez ohľadu na konečné výsledky jednotlivca.

...a sa čudujem, že poniektorí z Porady pripájajú tie linky....a zároveň ich považujú za overené a užitočné.
ach buchy :)
tak napr. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21050888 vravi, ze PET flas ovplyvnuju endokrinny system. Samozrejme pisu, ze treba este viac vyskumov.
tento vyskum http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17707454 pise, ze z PET flias sa uvolnuje do vody antimon, sice malo, ale predsa
nuz a tento http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25489056 a tento http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22851732 pise , ze BPA z flias malo vo vyskume vplyv na krvny tlak
to len tak namatkou
tym samozrejme netvrdim, ze treba vsetky plasty vyhodit, len ze trosku pozornosti nezaskodi. A ked badatel.sk tu trosku pozornosti vyvola, tak mu tu komerciu, ci nejaky ten preslap odpustme, co povies :)
buchač
14.05.15,15:00
A ked badatel.sk tu trosku pozornosti vyvola, tak mu tu komerciu, ci nejaky ten preslap odpustme, co povies :)

Na každej ruke mám päť prstov. Štyri sú zovreté a jeden z nich ostal vystretý.
To je taký malý odkaz pre "Badatela".......;)
taiko
14.05.15,15:08
A ked badatel.sk tu trosku pozornosti vyvola, tak mu tu komerciu, ci nejaky ten preslap odpustme, co povies :)

Na každej ruke mám päť prstov. Štyri sú zovreté a jeden z nich ostal vystretý.
To je taký malý odkaz pre "Badatela".......;)
nuz, dvere Ti ukazujem, ale prejst uz musis sam :)
buchač
14.05.15,15:33
A ked badatel.sk tu trosku pozornosti vyvola, tak mu tu komerciu, ci nejaky ten preslap odpustme, co povies :)

Na každej ruke mám päť prstov. Štyri sú zovreté a jeden z nich ostal vystretý.
To je taký malý odkaz pre "Badatela".......;)
nuz, dvere Ti ukazujem, ale prejst uz musis sam :)
http://img.janforman.com/th/nonehovoroz4e.jpg (http://img.janforman.com/nonehovoroz4e.jpg)
taiko
14.05.15,15:35
A ked badatel.sk tu trosku pozornosti vyvola, tak mu tu komerciu, ci nejaky ten preslap odpustme, co povies :)

Na každej ruke mám päť prstov. Štyri sú zovreté a jeden z nich ostal vystretý.
To je taký malý odkaz pre "Badatela".......;)
nuz, dvere Ti ukazujem, ale prejst uz musis sam :)
http://img.janforman.com/th/nonehovoroz4e.jpg (http://img.janforman.com/nonehovoroz4e.jpg)
:D no co som Ti mal povedat, ked si tvrdohlavy :D
misoft
14.05.15,17:38
Dnes ráno som jedla slovenský prírodný jogurt v skle, 70% kozie mlieko, 30% ovčie mlieko. Pri dojedaní sa mi dostal do úst takmer 4cm oblúkovitý kus ostrého skla, zrejme zo závitu, ale závit na tejto fľaštičke jogurtu bol neporušený. Nie som pahltná, takže bez úrazu, ale v šoku. Čo keby práve tento jogurt jedol môj muž?
Hmmmm.... recyklovaný jogurt.... ešte vyhovoval, škoda vyhodiť, šup do novej fľaštičky....
pavol54
14.05.15,17:49
Dnes ráno som jedla slovenský prírodný jogurt v skle, 70% kozie mlieko, 30% ovčie mlieko. Pri dojedaní sa mi dostal do úst takmer 4cm oblúkovitý kus ostrého skla, zrejme zo závitu, ale závit na tejto fľaštičke jogurtu bol neporušený. Nie som pahltná, takže bez úrazu, ale v šoku. Čo keby práve tento jogurt jedol môj muž?
Hmmmm.... recyklovaný jogurt.... ešte vyhovoval, škoda vyhodiť, šup do novej fľaštičky....
prečo recyklovaný to ako že babka s lyžičkou vyhrabovala, alebo kladivom vyprázdňovala ? Videl si už plničku? ak by si ju mal sledovať v plnej prevádzke tak by ti išli škuľky nakríž ? Je to problém mali by mať indikátor sklenených črepov, pretože zatváračka pracuje s krehkým materiálom ako je sklo .
pavol54
14.05.15,17:57
To, ako tie plasty oddelujupri recyklacii??:cool:, sa mi zda hovadina
podla mna chemicky ;) sak vsetko rozpustia, potom paprndala, paprndala, trosku toho, trosku tamtoho a uz mas zmes na nove flase.
prepáč - blbosť!
1.pás, linka na zbernom dvore poučení zamestnanci s nedokončeným vzdelaním triedia
2.zlisované balíky odvezú do špecializovaných firiem - pomelú na jemnú drť vo vode odseparujú papier od nálepiek neplastové prípemsy
3. po vysušení je čistá hmota ktorá sa opäť roztaví teplotou tavenia a vytvoria sa granule ako polotovar do vstrekolisov.
takže žiadne chemické rozpúšťadlá.
taiko
14.05.15,18:29
To, ako tie plasty oddelujupri recyklacii??:cool:, sa mi zda hovadina
podla mna chemicky ;) sak vsetko rozpustia, potom paprndala, paprndala, trosku toho, trosku tamtoho a uz mas zmes na nove flase.
prepáč - blbosť!
1.pás, linka na zbernom dvore poučení zamestnanci s nedokončeným vzdelaním triedia
2.zlisované balíky odvezú do špecializovaných firiem - pomelú na jemnú drť vo vode odseparujú papier od nálepiek neplastové prípemsy
3. po vysušení je čistá hmota ktorá sa opäť roztaví teplotou tavenia a vytvoria sa granule ako polotovar do vstrekolisov.
takže žiadne chemické rozpúšťadlá.
to vazne? zamestnanci rozlisia, o aky plast sa jedna? Myslim ze o to v otazke islo, ze ci je to PET, alebo PVC, alebo PC, ale co
pavol54
14.05.15,19:10
To, ako tie plasty oddelujupri recyklacii??:cool:, sa mi zda hovadina
podla mna chemicky ;) sak vsetko rozpustia, potom paprndala, paprndala, trosku toho, trosku tamtoho a uz mas zmes na nove flase.
prepáč - blbosť!
1.pás, linka na zbernom dvore poučení zamestnanci s nedokončeným vzdelaním triedia
2.zlisované balíky odvezú do špecializovaných firiem - pomelú na jemnú drť vo vode odseparujú papier od nálepiek neplastové prípemsy
3. po vysušení je čistá hmota ktorá sa opäť roztaví teplotou tavenia a vytvoria sa granule ako polotovar do vstrekolisov.
takže žiadne chemické rozpúšťadlá.
to vazne? zamestnanci rozlisia, o aky plast sa jedna? Myslim ze o to v otazke islo, ze ci je to PET, alebo PVC, alebo PC, ale co
keď dostaneš inštruktáž, a prakticky si to odskúšaš tak to tiež zvládneš. Vieš čo povedal lenin "Prax je najdôležitejším faktorom poznania"
taiko
14.05.15,21:20
To, ako tie plasty oddelujupri recyklacii??:cool:, sa mi zda hovadina
podla mna chemicky ;) sak vsetko rozpustia, potom paprndala, paprndala, trosku toho, trosku tamtoho a uz mas zmes na nove flase.
prepáč - blbosť!
1.pás, linka na zbernom dvore poučení zamestnanci s nedokončeným vzdelaním triedia
2.zlisované balíky odvezú do špecializovaných firiem - pomelú na jemnú drť vo vode odseparujú papier od nálepiek neplastové prípemsy
3. po vysušení je čistá hmota ktorá sa opäť roztaví teplotou tavenia a vytvoria sa granule ako polotovar do vstrekolisov.
takže žiadne chemické rozpúšťadlá.
to vazne? zamestnanci rozlisia, o aky plast sa jedna? Myslim ze o to v otazke islo, ze ci je to PET, alebo PVC, alebo PC, ale co
keď dostaneš inštruktáž, a prakticky si to odskúšaš tak to tiež zvládneš. Vieš čo povedal lenin "Prax je najdôležitejším faktorom poznania"
ale ides niekam s tym teroristom !:D
pavol54
15.05.15,17:35
To, ako tie plasty oddelujupri recyklacii??:cool:, sa mi zda hovadina
podla mna chemicky ;) sak vsetko rozpustia, potom paprndala, paprndala, trosku toho, trosku tamtoho a uz mas zmes na nove flase.
prepáč - blbosť!
1.pás, linka na zbernom dvore poučení zamestnanci s nedokončeným vzdelaním triedia
2.zlisované balíky odvezú do špecializovaných firiem - pomelú na jemnú drť vo vode odseparujú papier od nálepiek neplastové prípemsy
3. po vysušení je čistá hmota ktorá sa opäť roztaví teplotou tavenia a vytvoria sa granule ako polotovar do vstrekolisov.
takže žiadne chemické rozpúšťadlá.
to vazne? zamestnanci rozlisia, o aky plast sa jedna? Myslim ze o to v otazke islo, ze ci je to PET, alebo PVC, alebo PC, ale co
keď dostaneš inštruktáž, a prakticky si to odskúšaš tak to tiež zvládneš. Vieš čo povedal lenin "Prax je najdôležitejším faktorom poznania"
ale ides niekam s tym teroristom !:D
Ten terorista povedal ľudia potrebujú elektrifikáciu a vzdelanie a kam to dotiahli, amíci od nich kupujú motory pre vesmír
taiko
15.05.15,18:26
To, ako tie plasty oddelujupri recyklacii??:cool:, sa mi zda hovadina
podla mna chemicky ;) sak vsetko rozpustia, potom paprndala, paprndala, trosku toho, trosku tamtoho a uz mas zmes na nove flase.
prepáč - blbosť!
1.pás, linka na zbernom dvore poučení zamestnanci s nedokončeným vzdelaním triedia
2.zlisované balíky odvezú do špecializovaných firiem - pomelú na jemnú drť vo vode odseparujú papier od nálepiek neplastové prípemsy
3. po vysušení je čistá hmota ktorá sa opäť roztaví teplotou tavenia a vytvoria sa granule ako polotovar do vstrekolisov.
takže žiadne chemické rozpúšťadlá.
to vazne? zamestnanci rozlisia, o aky plast sa jedna? Myslim ze o to v otazke islo, ze ci je to PET, alebo PVC, alebo PC, ale co
keď dostaneš inštruktáž, a prakticky si to odskúšaš tak to tiež zvládneš. Vieš čo povedal lenin "Prax je najdôležitejším faktorom poznania"
ale ides niekam s tym teroristom !:D
Ten terorista povedal ľudia potrebujú elektrifikáciu a vzdelanie a kam to dotiahli, amíci od nich kupujú motory pre vesmír
aj Hitler dal ludom pracu a postavil rekreacne zariadenia pri Balte ;)
bettylou
15.05.15,19:49
To, ako tie plasty oddelujupri recyklacii??:cool:, sa mi zda hovadina
podla mna chemicky ;) sak vsetko rozpustia, potom paprndala, paprndala, trosku toho, trosku tamtoho a uz mas zmes na nove flase.
tak, chran nas boh :D
lujza.j
30.05.15,12:08
kupila som v kaufláči hovädzé stehno baby ma tu nabláznili....tak,že na stroganof.....dva balíky...že aby bolo vela-vela....nakoniec som len jeden,že 1235g masa decku a mne bude stačiť......99% všetkého možného nakupujem v At....aj maso...ale ked nemám tak som kaufláči hovadzinu.....ale už posledný krát!!!!
kedže som to chcela,že maso osmáhnem dám preč z hrnca ...osmažím cibulu a dam spať sa mi stalo.....to....že toto maso sa nedá osmáhnuť......
....1235g masa mi pustilo 330ml vodičky:eek:.....
takže kludne som mohla urobiť oba balíky.....tu si urobiť alkuláciu na porcie.....bez šance!
inak masko krásne čerstvé a velmi...ale velmi šťavnaté!
misoft
30.05.15,16:00
Nááááá.... Lui.... a ty nevieš, že na Slovensku sa platí i za vodu v tovare? Nieveiš, že je to starý fígeľ, ako zarobiť? V mrazenom mäse je to "bežné", v balenom (ako tvoje) to jednoducho "napumpujú do vnútra".
lujza.j
30.05.15,16:21
duški viém.....ale trochu privela vody....moja chyba musím si naškrečkovať pre prípad ošialu aj hovadzinu....a za toto mám podporovať SK ekonomiku velký TRT......
220870
31.05.15,07:14
Pekná relácia nie len o otravinách . https://www.stream.cz/adost/10005792-leky-s-e120#nejnovejsi
terezamaria
31.05.15,18:43
Dnes ráno som jedla slovenský prírodný jogurt v skle, 70% kozie mlieko, 30% ovčie mlieko. Pri dojedaní sa mi dostal do úst takmer 4cm oblúkovitý kus ostrého skla, zrejme zo závitu, ale závit na tejto fľaštičke jogurtu bol neporušený. Nie som pahltná, takže bez úrazu, ale v šoku. Čo keby práve tento jogurt jedol môj muž?
Anička takto odfotené pošli výrobcovi a ŠOI-ke. Fú, to si teda mala šťastie....možno preto, že to bolo väčšie.
osky
03.06.15,06:07
duški viém.....ale trochu privela vody....moja chyba musím si naškrečkovať pre prípad ošialu aj hovadzinu....a za toto mám podporovať SK ekonomiku velký TRT......


toto je otras zu co sa u nas deje.ved to je normalne hmatatelne okradanie.inak sa to vola ze krehcene mäso a malo by to tam byt aj napisane.kazde krehcene mäso je vlastne mäso napichane vodou.

ja som Bola pre casom v Blave a nekupovala som nic velke,ale velmi som pozorovala ponuku a ceny.

u nas kupit v normalnom obchode nieco BIO je takmer nemozne,pokial vsak predsalen,cosi,trosku,je to take predrazene,ze veru ani ja som nic nekupila....drahsie ako v at ci v centr Viedne....no des.
v specializovannych predajniach je tiez draho,a tym ze dovazaju prevazne nemecke vyrobky,tak aj tie potom vyjdu este drahsie ako v nemecku ci v at...die najmä o hygienicke a cistiace prostriedky,potraviny ako ktore....

celou cestou domov som premylsal,ako ludia mozu zit z tych platov pri tychto cenach.
lebo lacne je ozaj len to,co sa dovezie z Polska pod.a potom to ma aj svoju typicku nezamenitelnu "kvalitu".

zaujimalo by ma,co Varia politici....
neverim ze jedia toto.
a neverim ani,ze kupuje tie drahe veci.

ja zu mesiac kupujem v Spari slovenske bio jahody.na sk ich nedostanete....a rovnako slovensku sparglu v cene od 3,medzi casom vsak Bola aj akcia,takze len 2 eura.
na sk som ju videla len v jednom obchode a stala,4,50 eur !!!

a tak je to asi so vsetkym.
220870
05.07.15,04:46
lujza.j
05.07.15,05:08
palmový olej...do mydla je dobrý
spomenutá nutela od ferera...minule som videla niekde test tých "pochúťok"....podiel orechov.....lepšie ako táto značková a marketingová nutela vyšla "nutela" z dm-ky.....od alnatury.....
lujza.j
05.07.15,05:13
ešte sa vrátim tomu napichanému masu....som to hovorila mojej máti.....a tá prišla na záhadu prečo ked pečie bravčo maso mega balvany....ked je hotové a sú mini-mini kúsky...som jej povedala to máš to maso v akcii.....prd na tom šetríš.....nie že by mimo akcie nebolo napichané..
kopretinka
05.07.15,06:24
preto nekupujem mrazené ani balené,iba z pultu,to napichané nie je,alebo nie až toľko
....kurník,prečo mi to hádže 3x komentár :eek:
lujza.j
05.07.15,06:30
škoda,že vždy zabudnem...že je v rodine majitel-ka...masárstva....ale už nie.... pri poslednom stretnutí....ma hned napadlo kam si pojdem kúpiť maso na tatarák:D
kopretinka
05.07.15,07:08
škoda,že vždy zabudnem...že je v rodine majitel-ka...masárstva....ale už nie.... pri poslednom stretnutí....ma hned napadlo kam si pojdem kúpiť maso na tatarák:D
najlepšie ťa odžube rodina :D
lujza.j
05.07.15,07:19
verím,že menej ako SK hyper-super:D...alebo šak nekúpim kg z De za padesiat e.....:D
trisestri
05.07.15,10:35
lujza.j
05.07.15,11:14
"pekné čítanie":(
bettylou
18.07.15,04:24
ten separát by ma až tak nesr..l, ale cena hej.
pavol54
18.07.15,05:00
ten separát by ma až tak nesr..l, ale cena hej.
radšej separát ako "sóju ako mäso" inak mačku neo...š, tá rozozná sójové mäso od mäsa
trisestri
18.07.15,10:16
lujza.j
18.07.15,15:16
hmmm...lepšie to už nebude....alebo ako ich bojkotovať.....všetci vieme,že je to zlé....ale ked to vidím...je mi na grc...
asi ako tu....nie je to o potravinách...

https://www.youtube.com/watch?v=erMddN04pEQ
bettylou
19.07.15,11:40
tí nemci, to sú k..y lenivé. nedá sa nedá sa.. ale v Bangladeši abo v číne sa dá plus doprava cez pol sveta. dve hodiny záverečných prác na rifliach v DE, a hned cena do 1000 eur? čo ja seno žerem?
du blejt velebnosti
pavol54
19.07.15,12:25
tí nemci, to sú k..y lenivé. nedá sa nedá sa.. ale v Bangladeši abo v číne sa dá plus doprava cez pol sveta. dve hodiny záverečných prác na rifliach v DE, a hned cena do 1000 eur? čo ja seno žerem?
du blejt velebnosti
chcela si napísať nie v DE, ale firma DE trebárs aj v objekte bývalej Makyty bývalými šičkami Makyty
lujza.j
20.07.15,10:48
Nemci si nebudu zasierat zivotne prostrenie.....ked inde ako oni povedia maju take normy a vladam to nevadi....smradi....su lenivi a xy profesii...preto na ich ekonomiku dru cudzinci....snad si nik nemysli...ze bmw a ine ich top znacky vyrabavu nemci....
taiko
20.07.15,10:58
Nemci si nebudu zasierat zivotne prostrenie.....ked inde ako oni povedia maju take normy a vladam to nevadi....smradi....su lenivi a xy profesii...preto na ich ekonomiku dru cudzinci....snad si nik nemysli...ze bmw a ine ich top znacky vyrabavu nemci....:mimotemy
Lui takto generalizovat by sa hadam nemalo. Robil som v DE niekolkokrat a veru som lenivych ludi nevidel
lujza.j
20.07.15,11:08
Dobre...no tak minimalne gastro!!!
taiko
20.07.15,11:10
Dobre...no tak minimalne gastro!!! no vidis, ze sa da :)
lujza.j
20.07.15,11:13
Dobre...no tak minimalne gastro!!! no vidis, ze sa da :)
Ale v bmwéčku....tiez na linke cudzina.....nehovoriac ,ze poniektori taka sedlac,ze si.myslia ze slovensko ie na balkane....myslim tym nemcov
pavol54
20.07.15,13:03
Nemci si nebudu zasierat zivotne prostrenie.....ked inde ako oni povedia maju take normy a vladam to nevadi....smradi....su lenivi a xy profesii...preto na ich ekonomiku dru cudzinci....snad si nik nemysli...ze bmw a ine ich top znacky vyrabavu nemci....:mimotemy
Lui takto generalizovat by sa hadam nemalo. Robil som v DE niekolkokrat a veru som lenivych ludi nevidel
Ani u mňa na pracovisku nevidím lenivých ľudí.
misoft
20.07.15,14:01
škoda, že tieto dokumnety nevidia mladí, tí skôr povinné reklamy
Omyl - ani tie reklamy! Len to, ako im to bude "sedieť" na ritiach.....
lujza.j
29.07.15,11:04
Vcera na stv2 dokument "cena bananov"...neviem co dobre..zle, ale zaspala som.....asi dobre...ale kuk niekde v archive
misoft
29.07.15,11:07
Kašli na banány - daj si Huga :D:D:D
lujza.j
29.07.15,11:24
Duski..spomenula som si,ze postrek pesticidom,ktory je v europe zakazany..vyrabany v De..fasa neé...
pavol54
09.08.15,08:14
Rusi nechali zakázané(prepašované teda nekontrolované) potraviny zlikvidovať vraj ich mali dať hladným. Nemohli by sme aj u nás dať hladným zakázané(stiahnuté z trhu) potraviny,alebo zhabané bezkolkové ukrajinské cigarety ?
buchač
09.08.15,08:39
Rusi nechali zakázané(prepašované teda nekontrolované) potraviny zlikvidovať vraj ich mali dať hladným. Nemohli by sme aj u nás dať hladným zakázané(stiahnuté z trhu) potraviny,alebo zhabané bezkolkové ukrajinské cigarety ?

Myslíš "takýmto spôsobom"..?
http://www.tvnoviny.sk/domace/1769785_potravinove-balicky-su-spat.-pozrite-sa-co-dostanete-a-kto-ma-na-ne-narok

Tých "hladných" myslíš našich spoluobčanov určitej pleti ? Lebo hentým ešte cigarety rozdávať by bola teda iná "charita". Ešte by sa dalo uvažovať o prídeloch čuča a dielo dokonané.
---------------------------------------------------
Ale určite vieš, že aj tie potraviny po záruke sa musia zlikvidovať náležitým spôsobom...a pokiaľ viem, tak sa bez náležitých kontrol nemôžu dať ani len do ZOO.
---------------------------------------------------

...a čo sa týka Ruska, tak to je len a len politika spojená s bizňisom.
Je ale smutné, že na to doplatí bežné obyvateľstvo.
pavol54
09.08.15,09:02
Rusi nechali zakázané(prepašované teda nekontrolované) potraviny zlikvidovať vraj ich mali dať hladným. Nemohli by sme aj u nás dať hladným zakázané(stiahnuté z trhu) potraviny,alebo zhabané bezkolkové ukrajinské cigarety ?

Myslíš "takýmto spôsobom"..?
http://www.tvnoviny.sk/domace/1769785_potravinove-balicky-su-spat.-pozrite-sa-co-dostanete-a-kto-ma-na-ne-narok

Tých "hladných" myslíš našich spoluobčanov určitej pleti ? Lebo hentým ešte cigarety rozdávať by bola teda iná "charita". Ešte by sa dalo uvažovať o prídeloch čuča a dielo dokonané.
---------------------------------------------------
Ale určite vieš, že aj tie potraviny po záruke sa musia zlikvidovať náležitým spôsobom...a pokiaľ viem, tak sa bez náležitých kontrol nemôžu dať ani len do ZOO.
---------------------------------------------------

...a čo sa týka Ruska, tak to je len a len politika spojená s bizňisom.
Je ale smutné, že na to doplatí bežné obyvateľstvo.
No nebol som tam, ale iste niekto niekde povedal že čo robíme paniku ak sa konské mäso(zdravé) zmenilo cestou z rumunských pastvín cez mäsokombinát vo francúzsku do baliarne v holandsku na hovädzie a to ani nebolo v rámci šengenu pokútne prevážané vždy bolo veterinárne kontrolované na nezávadnosť. Toto som chcel uhol pohľadu: u nás je zákaz kvôli bezpečnosti a predchádzaniu epidémie a v Rusku je to nedoprianie pašovaných nekontrolovaných(možno aj zdravých a bezpečných možno aj so zakázanými antibiotikami) potravín chudobným.
Ak sa k nám vozia v rámci únie šmejdy, o čo väčšie musí byť lákadlo ich voziť zaostalým a hladným Rusom
Dáša_
10.08.15,05:53
Brožúra o receptoch z bryndze z roku, keď Martin bol ešte Turčiansky Svätý. Autorka je tuším manželka Janka Alexyho http://delikatesy.etrend.sk/wp-content/uploads/2010/05/Bryndza_recepty.pdf

tie recepty sú pre mňa dosť prekvapújúce, ja som vždy žila v presvedčení, že na Slovensku sa takto nikdy nejedlo.... A určite aj niečo vyskúšam :)
buchač
10.08.15,06:02
Brožúra o receptoch z bryndze z roku, keď Martin bol ešte Turčiansky Svätý. Autorka je tuším manželka Janka Alexyho http://delikatesy.etrend.sk/wp-content/uploads/2010/05/Bryndza_recepty.pdf

tie recepty sú pre mňa dosť prekvapújúce, ja som vždy žila v presvedčení, že na Slovensku sa takto nikdy nejedlo.... A určite aj niečo vyskúšam :)
Skôr by som povedal, že ktoré ako, kto ako, kde ako...alebo sa mýlim, čo myslíš ? ;)
Oliwa
10.08.15,08:23
Brožúra o receptoch z bryndze z roku, keď Martin bol ešte Turčiansky Svätý. Autorka je tuším manželka Janka Alexyho http://delikatesy.etrend.sk/wp-content/uploads/2010/05/Bryndza_recepty.pdf

tie recepty sú pre mňa dosť prekvapújúce, ja som vždy žila v presvedčení, že na Slovensku sa takto nikdy nejedlo.... A určite aj niečo vyskúšam :)
Mňa zaujal Welsh rarebit :eek:... nielen názvom, ale aj indickým korením curi... :D
Dáša_
10.08.15,08:52
ale sú tam aj úplne normálne a použiteľné recepty, hne´d zajtra sa chystám, že kúpim čerstvú bryndzu niečo vyskúšam. Asi začnem polievkou :)
pavol54
10.08.15,13:23
V taliansku je nová baktéria xylella fastidisa, ako som rád že tu máme voľne pohybujúcich sa migrantov. Na podošve nie je problém preniesť hocijaké baktérie, vírusy či vajíčka rôznej hávede
pri konflikte v jugoške doniesli mierotvorcovia do eu kukuričiara,
korela
10.08.15,13:37
Ak si objednám v Tescu dovozom potraviny ako napr. nebalený chlieb, vždy bol doteraz zabalený vo vrecku každý samostatne zvlášť a vložený ešte do igelitky. Tentokrát bol iba nahý v igelitke. Prevzala som ho iba preto, aby ma niekto nemohol označiť za niekoho, resp. aby nepoužil potom na mňa zo srdu nejaké vúúdúú. Po prvýkrát som v živote vyhodila chlieb a nebesiam som sa trikrát ospravedlnila.
Bola som konfrontovaná s realitou dneška. Aj sused oproti pozeral ako puk.
misomiso
10.08.15,13:47
Otazne je, aku historiu sterility mal za sebou chlieb, ktory ti pred tym vozili krasne zabaleny "vo vrecku zvlast". Rovnako to bol povodne nebaleny chlieb, rovnako ho nejaky pracovnik musel chytit do ruk (po tom, co sa vratil z velkej potreby a neumyl si ruky - povedzme), ibaze ho pred vlozenim do igelitky vlozil este aj to sacku. Ja by som to neriesil, mas to uplne to iste. Jedina istota je upiest si v domacej pekarni. Odkedy cestujem po celom svete tak hygienu neriesim, lebo to by som sa musel stat breatharianom. Do kuchyn radsej nenazeram, potkanov povazujem za beznu vybavu a cele to vnimam ako trening imunity na principe ockovania. Je to neuveritelne, ale funguje to. Uz asi 20 rokov som nemal ani crevnu chripku a odkedy som zmenil skladbu stravy tak ani prechladnutie.
korela
10.08.15,14:30
Brigádovala som v pekárni, pomery ovládam. Ilúzie nemám. Keď diétne sucháre dopadali z horného poschodia na betónovú podlahu, to bolo pre mňa viac šokujúce, ako samotná hygiena v celej prevádzke. Nakoniec tam bolo čisto, išlo o veľkopekáreň, ale najväčšie nebezpečie boli podrážky, pretože sa vychádzalo na dvor, či bolo sucho alebo dážď.
Teraz som riešila inú vec, a najmä vysoké teploty. Kuriéri vždy výborní, teraz som zažila kultúrny šok.
Imunitu si treba zvyšovať, súhlasím, ale nechcela by som prísť k cudzokrajnej baktérii.
Kupujem si balený chlieb, ale v horúčavách mám s ním zlé skúsenosti. Dusí sa pod obalom a rýchlo splesnivie. Preto nebalený. Človek nájde plesnivý chlieb aj v Bille v lete, zažila som. Celý rad. Pekáreň nemám, ale pečiem chlieb. V horúčavách si však nebudem vnútri ešte viac podkurovať.
Ale rozumiem.
misomiso
10.08.15,17:08
Praveze "domaca pekaren" podkuruje minimalne, ovela menej ako ked pecias v rure. Okrem toho mozes piect na balkone. My pecieme zvycajne v kupelni kvoli hluku.
Ingrid Ondruskova
10.08.15,18:03
Ak si objednám v Tescu dovozom potraviny ako napr. nebalený chlieb, vždy bol doteraz zabalený vo vrecku každý samostatne zvlášť a vložený ešte do igelitky. Tentokrát bol iba nahý v igelitke. Prevzala som ho iba preto, aby ma niekto nemohol označiť za niekoho, resp. aby nepoužil potom na mňa zo srdu nejaké vúúdúú. Po prvýkrát som v živote vyhodila chlieb a nebesiam som sa trikrát ospravedlnila.
Bola som konfrontovaná s realitou dneška. Aj sused oproti pozeral ako puk.

To ja som sa teraz vrátila z nákupov z Tesca a 2 počerní-pár- nie som rasista/ omakávali nebalený chlieb holými rukami jedna radosť, no skoro ma .eblo!!! a predavačka čo sa motala poblíž...NIČ.....no fuj!
buchač
10.08.15,18:13
To ja som sa teraz vrátila z nákupov z Tesca a 2 počerní-pár- nie som rasista/ omakávali nebalený chlieb holými rukami jedna radosť, no skoro ma .eblo!!! a predavačka čo sa motala poblíž...NIČ.....no fuj!

Ingridka

Teraz si sa vrátila ?....teraz, teraz...?
A také vieš, že pred záverečnou sa určité produkty nekupujú ??? Medzi ne patrí aj chlieb.

Mimochodom...z Tesca som ešte chlieb nejedol, nejem a ani nejak nemienim.
...a to doručenie nákupu do domácnosti ?
Neexistuje niečo také...na to Slovensko ešte nedorástlo.
Ingrid Ondruskova
10.08.15,18:23
Ach buchač.....musím len a len súhlasiť....
buchač
10.08.15,18:30
Ach buchač.....musím len a len súhlasiť....

Aááách, Ingridka...so mnou sa (poväčšinou) len a len musí súhlasiť. ;) :D :D
Na rozdiel o niektorých viem, že ako to bežalo (a určite aj beží) v hyperoch.
Tie všeliaké story z úst manželky (managerky oddelenia) zneli nie raz neuveriteľne, len som krútil hlavou...ale čo už.
Antea
10.08.15,18:32
Brožúra o receptoch z bryndze z roku, keď Martin bol ešte Turčiansky Svätý. Autorka je tuším manželka Janka Alexyho http://delikatesy.etrend.sk/wp-content/uploads/2010/05/Bryndza_recepty.pdf

tie recepty sú pre mňa dosť prekvapújúce, ja som vždy žila v presvedčení, že na Slovensku sa takto nikdy nejedlo.... A určite aj niečo vyskúšam :)
Dáška, pozri si aj toto, aj druhý diel
http://zlatyfond.sme.sk/dielo/1287/Babilon_Prva-kucharska-kniha-v-slovenskej-reci-Diel-I/1, aké fajnovosti jedli, že šparľová polievka,podobná kuchárka je aj od Timravy
kukučka
10.08.15,19:44
zrejme dobrá reštaurácia
korela
10.08.15,20:20
Aj tak sa buduje konkurencia.
Naši chodia do jednej v Prahe, navaria jedlo aj nie z menu, podávajú ho tak štýlovo v panvičkách a dreve, podľa toho o čo ide. A ak ide o bezlepkové jedlo, bezmliečne, tak ho prinesú so zapichnutou zástavkou v jedle - bez lepku, pôsobí to efektne, a človeku to okrem radosti spôsobí aj pocit potvrdenia hodnovernosti jedla. Proste pečatidlo. Za svet si neviem spomenúť, ako sa volá reštaurácia.
V Prahe už dobrých pár rokov sa v školských jedálňach podávajú tieto obedy pre intolerantných na potraviny. Na Slovensku sa ešte vždy dobieha s väčšinou vecí, pričom nás ako národ považujú za temperamentnejších. Neviete kde sa stráca táto naša celkom príjemná národná črta?
korela
11.08.15,00:52
taiko
11.08.15,04:56
Ak si objednám v Tescu dovozom potraviny ako napr. nebalený chlieb, vždy bol doteraz zabalený vo vrecku každý samostatne zvlášť a vložený ešte do igelitky. Tentokrát bol iba nahý v igelitke. Prevzala som ho iba preto, aby ma niekto nemohol označiť za niekoho, resp. aby nepoužil potom na mňa zo srdu nejaké vúúdúú. Po prvýkrát som v živote vyhodila chlieb a nebesiam som sa trikrát ospravedlnila.
Bola som konfrontovaná s realitou dneška. Aj sused oproti pozeral ako puk.

To ja som sa teraz vrátila z nákupov z Tesca a 2 počerní-pár- nie som rasista/ omakávali nebalený chlieb holými rukami jedna radosť, no skoro ma .eblo!!! a predavačka čo sa motala poblíž...NIČ.....no fuj!
A co si urobila Ty. Neupozornila si ich? ;)
Ingrid Ondruskova
11.08.15,05:27
NIEEE! Ja vidím výborne do diaľky a nebola som ani v pečivovom oddelení, videla som to z peknej diaľky nemala som dôvod /okrem pohoršenia ako to u nás vlastne funguje/ prejsť X metrov , aby som ich upozornila....ale úprimne sama neviem, čo by som spravila, keby som stála rovno 1m pri nich! Poznáte túto komunitu? Minimálne by ma prizabili pohľadom!! Zlaté Taliansko!! pre porovnanie: pred časom sme sa vrátili z dovči v Itálii a tam bol chlieb len a len ZABALENÝ!!
Ale mám poučenie do života: budem kupovať len balený! Veď sú u nás aj také, napr. zemiakový krájaný a je celkom výborný!!!
kopretinka
11.08.15,05:39
A také vieš, že pred záverečnou sa určité produkty nekupujú ??? Medzi ne patrí aj chlieb.

Mimochodom...z Tesca som ešte chlieb nejedol, nejem a ani nejak nemienim.
...a to doručenie nákupu do domácnosti ?
Neexistuje niečo také...na to Slovensko ešte nedorástlo.

buchač,ten istý chlieb,ktorý sa predáva v tescu,nájdeš aj v ostatných obchodoch,balený aj nebalený.Si myslíš,že v inom obchode ho neomakávajú?A nemusia to byť cigáni,bársjaká panyčka ide popri regáli a jeden za druhým postláča.Chleba a pečivo -jeho výroba a distribúcia do obchodov z pekární je rovnaká ako pred 25rokmi.
A čože,jakže neexistuje doručovanie potravín? čoby neexistovalo.
buchač
11.08.15,06:02
A také vieš, že pred záverečnou sa určité produkty nekupujú ??? Medzi ne patrí aj chlieb.

Mimochodom...z Tesca som ešte chlieb nejedol, nejem a ani nejak nemienim.
...a to doručenie nákupu do domácnosti ?
Neexistuje niečo také...na to Slovensko ešte nedorástlo.

buchač,ten istý chlieb,ktorý sa predáva v tescu,nájdeš aj v ostatných obchodoch,balený aj nebalený.Si myslíš,že v inom obchode ho neomakávajú?A nemusia to byť cigáni,bársjaká panyčka ide popri regáli a jeden za druhým postláča.Chleba a pečivo -jeho výroba a distribúcia do obchodov z pekární je rovnaká ako pred 25rokmi.
A čože,jakže neexistuje doručovanie potravín? čoby neexistovalo.

Kvietočok, Tebe predsa nebudem vysvetľovať...či ?
Alebo chrániš svojho zamestnávateľa ? ;)
Mám Ti oponovať, alebo nechám tak...či ?

Chlieb a pečivo - výroba a distribúcia je rovnaká ako pred 25 rokmi ?
Ale šak neblázni, vonku nie je až tak hicovno...:)
Nuž neviem ako iní, ale my kupujeme tieto produkty v obchode, kde je obsluha. Takže k nejakému stláčaniu, omakávaniu a iných činností zo strán zákazníka nepríde...
Na chalupe si objednávam chlieb. Tento dá majiteľka pekne do mikroténovej tašky a ja ho len potom prevezmem a zaplatím.

Doručovanie potravín k zákazníkovi ?
Ale šak ja netrvdím, že neexistuje...ale na akej je úrovni ?
Dokonca ešte aj korela svojho času mala problém...
korela
11.08.15,06:42
A také vieš, že pred záverečnou sa určité produkty nekupujú ??? Medzi ne patrí aj chlieb.

Mimochodom...z Tesca som ešte chlieb nejedol, nejem a ani nejak nemienim.
...a to doručenie nákupu do domácnosti ?
Neexistuje niečo také...na to Slovensko ešte nedorástlo.

buchač,ten istý chlieb,ktorý sa predáva v tescu,nájdeš aj v ostatných obchodoch,balený aj nebalený.Si myslíš,že v inom obchode ho neomakávajú?A nemusia to byť cigáni,bársjaká panyčka ide popri regáli a jeden za druhým postláča.Chleba a pečivo -jeho výroba a distribúcia do obchodov z pekární je rovnaká ako pred 25rokmi.
A čože,jakže neexistuje doručovanie potravín? čoby neexistovalo.
To bol zasa puk do vlastnej bránky. Hodnotiť službu a tovar z vlastnej skúsenosti, nie podľa predsudkov. A vyjde ma doprava lacnejšie ako taxi. A nestrávim tam čas.
Objednaný tovar je vždy v prvotriednej kvalite. Najmä ovocie a zelenina. Billa si robí alibi a ani prvú triedu v zelovoci nemá. Aj to bol dôvod, prečo nechodím do obchodu nakupovať. Nikdy nenájdem všetok tovar tak čerstvý. V tomto na Tesco nedám dopustiť. Ostatné je tak, ako má byť.
Min. 3 druhy chleba majú bez konzervačných prípravkov, enzýmov a pod. nezmyslov. Nedopekané, hlavne slatinský. Výhodou ešte je, že človek si pri objednávaní môže pozrieť zloženie výrobku, čo je nespornou výhodou oproti obchodu, tam je problém s etiketami.
Tovar si objednávam aj v Biologike, Slenečnici, tam je dovoz zdarma nad určený limit. Sú aj iné služby v meste, ale tieto sa mi osvedčili.
Cigáňa nikomu neodporúčam v záujme svojho zdravia napomínať. Nestojí to zato. Naopak, varujem.