pavol54
03.08.13,14:27
http://www.aktuality.sk/clanok/233870/grekom-odpustia-dalsie-dlhy-otazka-je-kedy-a-kolko/ tak treba blbým slovákom, zvolili si blbcov, ktorý schválili príspevky grékom a slováci budú na bohatých robiť :confused:Treba pomenovať kto za to hlasoval, preto padla Radičovej vláda lebo sas sa odmietla podielaľ na zdieraní slovenského národa. Ale zato fickovci vrele súhlasili a sú im stále vlezení v análnom otvore:eek:
vlaky mali zastávku v novembri 1989, z jedného sme vystúpili, do druhého nastúpili a po nastúpení (alebo vtiahnutí) doňho sa v plnej rýchlosti ťažko vystupuje nemali vstupovať do EÚ, NATO, do OECD, a zaviesť €, to kto ako hlasoval bolo už v tej chvíli nepodstatné.
pavol54
03.08.13,12:30
Moze sa to stat kazdemu, ze je zaujaty niecim v aute, ale tak poviem, prepacte, nevidel som vas, ale hned nadavat- no prezentoval sa on sam, cislo si pamatam. pako v aute s kolieskami na prednej maske.
Však mu to odpusti písomne:eek:
julysak
03.08.13,17:16
šalené

išli sme o pol 7 domov a teplomer ukazoval 35 , 36
julysak
03.08.13,17:18
http://www.aktuality.sk/clanok/233870/grekom-odpustia-dalsie-dlhy-otazka-je-kedy-a-kolko/ tak treba blbým slovákom, zvolili si blbcov, ktorý schválili príspevky grékom a slováci budú na bohatých robiť :confused:Treba pomenovať kto za to hlasoval, preto padla Radičovej vláda lebo sas sa odmietla podielaľ na zdieraní slovenského národa. Ale zato fickovci vrele súhlasili a sú im stále vlezení v análnom otvore:eek:
grciam.....je mi smutno, že sa ja pohrávam s myšlienkou, že zdvihnem zo SR kotvy...aj ked si to neviem predstaviť....ešte to v "mojej firme" zaokrúhlim a potom neviem, neviem...ešte aj decko mi dostalo padáka.....
...tu to už je v pohlavnom orgáne a neviem či to niekedy naberie iný smer.....
Kým bude tento smer voliť 40 % stáda, tak žiadny iný smer nebude :D
julysak
03.08.13,17:25
http://www.aktuality.sk/clanok/233870/grekom-odpustia-dalsie-dlhy-otazka-je-kedy-a-kolko/ tak treba blbým slovákom, zvolili si blbcov, ktorý schválili príspevky grékom a slováci budú na bohatých robiť :confused:Treba pomenovať kto za to hlasoval, preto padla Radičovej vláda lebo sas sa odmietla podielaľ na zdieraní slovenského národa. Ale zato fickovci vrele súhlasili a sú im stále vlezení v análnom otvore:eek:
vlaky mali zastávku v novembri 1989, z jedného sme vystúpili, do druhého nastúpili a po nastúpení (alebo vtiahnutí) doňho sa v plnej rýchlosti ťažko vystupuje nemali vstupovať do EÚ, NATO, do OECD, a zaviesť €, to kto ako hlasoval bolo už v tej chvíli nepodstatné.
Ozval sa odborník

Vstúpiť sme mohli

len ako sme nedôsledne vyhádzali eštébákov
tak nedôsledne strpíme / volíme červených politikov
a dôsledne sme sa ani len nedotkli sudcov

To sme potom chúďaťu demokraciai riadne privreli kyslík (aj kieď NIE ONA je na vine za tentťo stav )
erik555
03.08.13,17:27
http://www.aktuality.sk/clanok/233870/grekom-odpustia-dalsie-dlhy-otazka-je-kedy-a-kolko/ tak treba blbým slovákom, zvolili si blbcov, ktorý schválili príspevky grékom a slováci budú na bohatých robiť :confused:Treba pomenovať kto za to hlasoval, preto padla Radičovej vláda lebo sas sa odmietla podielaľ na zdieraní slovenského národa. Ale zato fickovci vrele súhlasili a sú im stále vlezení v análnom otvore:eek:
grciam.....je mi smutno, že sa ja pohrávam s myšlienkou, že zdvihnem zo SR kotvy...aj ked si to neviem predstaviť....ešte to v "mojej firme" zaokrúhlim a potom neviem, neviem...ešte aj decko mi dostalo padáka.....
...tu to už je v pohlavnom orgáne a neviem či to niekedy naberie iný smer.....
Kým bude tento smer voliť 40 % stáda, tak žiadny iný smer nebude :D
Lenze aky smer tu bol po 1993? Takze nikto tu nebol ideal...ani Meciar, ani Dzurinda atd. tak co urobime nabuduce? Vyskusame nove tvare! Ale budu to tie uz naozaj prave?! Nebudu volici aj potom stadami?!
kukučka
03.08.13,17:29
Aj tomu veríš? Poobzeraj sa, čo sa deje naokolo.
napr. tu: http://www.protiproud.cz/
BXLmiami
03.08.13,17:43
V piatok 26.7 sme priniesli otca z Nitry onkol. domov. Nakoľko má diagnózu C20 v pokročilom štádiu po zavedení stomie a nasledovne aj vývodu na moč a liečbou zápalu obličiek, transf krvy, ožiarov je v hroznom stave. Dostali sme z nemocnice jeden sáčok na moč. Cez víkend sa nám sáčok porušil tak som v pondelok ja išla predpísať sáčky na ktoré má nárok a nasledovne som vzala celú zdrav. dokum. aj s prepúšťacou správou obvod. lekárke. Otec by cestu v tejto horúčave nezvládol. U obvod. som si odsedela 2,5 hodiny aby mi dala sprievodný lístok na urológiu ja som v ambulancii ani nebola spriev. lístok mi podala sestrička. U urológa som čakala 1,5 hod. V Leviciach sú dvaja urológ. jeden mal dovolenku a druhý ho zastupoval. Podala som sestre papiere a po chvíli sestra vyšla a oznámila mi že otcovi sáčky doktor nepredpíše. Keď som sa opýtala prečo, tak mi povedala aby som počkala a spýtala sa doktora. Tak som čakala. Lekár mi oznámil že mi ich nepredpíše lebo nemôže. Spýtala som sa ho či mám hadičku strčiť do lavóra a čakať pokiaľ sa druhý urolok vráti po dvoch týždňoch z dovolenky. Otec chodieva tomu druhému ale to som ja nevedela. Ja nechápem.....kde to žijeme? otec pracoval po celí život a v starob. dôch. ochorel a on nemá nárok na zdravotnú staroslivosť ? Keď som vychádzala z ordinácie sestrička mi strčila do kabelky jeden sáčok za čo som jej veľmi vďačná. Lekáry si pýtajú zvýšiť platy a za čo ? Som strašne naštvaná...:mad:
Vysvetlíš mi,čo s týmto maju lekárske platy?Nemyslíš,že s Tebou stratil viac času vysvetlovaním a keby mohol tak tie sáčky predpíše a má to bez nepríjemností a rýchlejšie?To sú zrejme pravidlá poistovne a jej limity a nie lekárov.
BXLmiami
03.08.13,17:45
V piatok 26.7 sme priniesli otca z Nitry onkol. domov. Nakoľko má diagnózu C20 v pokročilom štádiu po zavedení stomie a nasledovne aj vývodu na moč a liečbou zápalu obličiek, transf krvy, ožiarov je v hroznom stave. Dostali sme z nemocnice jeden sáčok na moč. Cez víkend sa nám sáčok porušil tak som v pondelok ja išla predpísať sáčky na ktoré má nárok a nasledovne som vzala celú zdrav. dokum. aj s prepúšťacou správou obvod. lekárke. Otec by cestu v tejto horúčave nezvládol. U obvod. som si odsedela 2,5 hodiny aby mi dala sprievodný lístok na urológiu ja som v ambulancii ani nebola spriev. lístok mi podala sestrička. U urológa som čakala 1,5 hod. V Leviciach sú dvaja urológ. jeden mal dovolenku a druhý ho zastupoval. Podala som sestre papiere a po chvíli sestra vyšla a oznámila mi že otcovi sáčky doktor nepredpíše. Keď som sa opýtala prečo, tak mi povedala aby som počkala a spýtala sa doktora. Tak som čakala. Lekár mi oznámil že mi ich nepredpíše lebo nemôže. Spýtala som sa ho či mám hadičku strčiť do lavóra a čakať pokiaľ sa druhý urolok vráti po dvoch týždňoch z dovolenky. Otec chodieva tomu druhému ale to som ja nevedela. Ja nechápem.....kde to žijeme? otec pracoval po celí život a v starob. dôch. ochorel a on nemá nárok na zdravotnú staroslivosť ? Keď som vychádzala z ordinácie sestrička mi strčila do kabelky jeden sáčok za čo som jej veľmi vďačná. Lekáry si pýtajú zvýšiť platy a za čo ? Som strašne naštvaná...:mad:


Zial, je smutne, ze z lekarov sa stali obycajni podnikatelia..
Ja nepochybujem o tom,že ty by si tým pacientom,všetkým,sáčky dobrovoľne kúpila.Tak ako by to vlastne spravil lekár,keby napísal niečo,čo nemá povolené.Zaplatil by to zo svojho.
Darina1234
03.08.13,17:55
Lenže ide tu o to, že lekarom to, ze nemoze predpisať vobec neprekaža, mam pocit, že im to vyhovuje, nezaujima ho proste, že pacient naozaj tie sačky potrebuje a lekar preto nespravi nič, zaujimaju ho len ukony, ktore mu budu preplatene, a to, ze nemoze uz on nerieši
BXLmiami
03.08.13,18:03
Lenže ide tu o to, že lekarom to, ze nemoze predpisať vobec neprekaža, mam pocit, že im to vyhovuje, nezaujima ho proste, že pacient naozaj tie sačky potrebuje a lekar preto nespravi nič, zaujimaju ho len ukony, ktore mu budu preplatene, a to, ze nemoze uz on nerieši
Co má lekár spraviť?Navrhni.
Darina1234
03.08.13,18:07
no riešiť a komunikovať s poistovnami, jednoducho dozadovať sa doležitosti svojich ukonov potrebných pre pacientov a ziadať ich preplatenie poistovnami
BXLmiami
03.08.13,18:10
A čo asi tak robíme od roku 1997?Cítala si onko tému?Ved neschvália ani lieky na metastazy ,nie to že sáčky.
Darina1234
03.08.13,18:14
citam onko temu, ale musiš uznať, ze nielen pacienti musia komunikovať s poisťovnami, ale aj lekari, tym myslim komunikaciu zo strany lekarov v prospech pacienta
BXLmiami
03.08.13,18:18
Pozri,možem frflať na limity koľko chcem,im predsa vyhovuje situácia,že každú chvilu ma pustia nervy a spravím niečo čo nezaplatia.Je to časť ich prijmov.Už dávno za mna vyjednávaju právnici z našich organizácií,nemám na to nervy ani čas.Ale ked niečo skusime,napriklad pohroziť ak neuvolnia limity že nepodpíšeme zmluvy,tak pacienti idu vyletieť z kože,že čo si to tí lekári dovoluju.
Darina1234
03.08.13,18:23
nie je to u nas v zdravotnictve v poriadku to vieme, lenže ja mam na mysli take spoločne poziadavky lekarov na poistovne , lebo co zmoze jeden chory pacient
BXLmiami
03.08.13,18:26
No ved vravím,spoločné požiadavky na poistovne sa volaju vyjednávanie zmluv.Stačí pár Krempaského článkov na Sme a sú z nás sane driapajuce peniaze lebo nechceme podpísať zmluvy a je to.
Darina1234
03.08.13,18:32
necitam krempaskeho, ale co ste dosiahli vyjednavanim zmluv, ked vam poistovne nechcu vaše pre zivot dolezite ukony prepacať, nerozumiem,
misoft
03.08.13,18:32
Dievčence - kľud!
Situácia je taká, že poisťovne idú vyslovene po zisku (a je jedno, či štátna, alebo súkromná) - teda čakajú, že budú dostávať pravidelné platby z odvodov. A keďže často tie platby sú nedostatočné, tak jednoducho "priškrtia" u lekárov. Potom samozrejme lekári nemôžu predpísať ani život zachraňujúce lieky (jedine ak to poisťovňa schváli!).
Pre všetky poisťovne sú ľudia (pacienti) len číslami v štatistikách a v kolonkách "Dal - Dostal" - ony totiž zvysoka kašlú na nich. A niektorých pacientov s "čistým" svedomím svojim správaním jednoducho odpisujú.

Celý systém je zle nastavený (ja to nezmením) a bude ešte horšie nastavený - ak bude jedna poisťovňa - kde je záruka, že sa to zlepší? Nikde. Možno sa odvody ešte zvýšia, aby zisky poisťovne (štátu!) boli čo najvyššie, ale nemuseli zvýšiť výdaje - tak jednoducho sa upraví kategorizácia liekov, upraví sa zoznam pomôcok, upraví sa zoznam chorôb, ktoré budú hradené (a možno v blízkej budúcnosti bude onkologické ochorenie považované za "bežné", u ktorého nie je potrebné liečbu hradiť).
BXLmiami
03.08.13,18:34
necitam krempaskeho, ale co ste dosiahli vyjednavanim zmluv, ked vam poistovne nechcu vaše pre zivot dolezite ukony prepacať, nerozumiem,
Nič sme nedosiahli.Myslím sukromných lekárov,naopak,dosiahli sme prijatie dvoch zákonov o nutených prácach.No a tým pádom je to ako je.
marjankaj
03.08.13,20:40
necitam krempaskeho, ale co ste dosiahli vyjednavanim zmluv, ked vam poistovne nechcu vaše pre zivot dolezite ukony prepacať, nerozumiem,
A ako chceš donútiť poisťovne aby chceli preplatiťdôležité úkony? Myslíš, že tie zdravotné poisťovne chcú produkovať straty? Ako ich môže donútiť jeden súkromný lekár? Alebo jeden pacient?
Majú ísť štrajkovať pacienti?
Lekári štrajkovali, a čo dosiahli?
Aj zdravotné sestry štrajkovali. Zdvihli im o niečo platy a teraz im ich zase zobrali.
Kto môže ide pracovať mimo Slovenska. Jasné môžeme na ich miesta zobrať Ukrajincov alebo Rumunov. Veď papalášom to nevadí. Tých ošetria v Innsbrucku a pod. A my to zacvakáme.
julysak
04.08.13,06:10
http://www.aktuality.sk/clanok/233870/grekom-odpustia-dalsie-dlhy-otazka-je-kedy-a-kolko/ tak treba blbým slovákom, zvolili si blbcov, ktorý schválili príspevky grékom a slováci budú na bohatých robiť :confused:Treba pomenovať kto za to hlasoval, preto padla Radičovej vláda lebo sas sa odmietla podielaľ na zdieraní slovenského národa. Ale zato fickovci vrele súhlasili a sú im stále vlezení v análnom otvore:eek:
grciam.....je mi smutno, že sa ja pohrávam s myšlienkou, že zdvihnem zo SR kotvy...aj ked si to neviem predstaviť....ešte to v "mojej firme" zaokrúhlim a potom neviem, neviem...ešte aj decko mi dostalo padáka.....
...tu to už je v pohlavnom orgáne a neviem či to niekedy naberie iný smer.....
Kým bude tento smer voliť 40 % stáda, tak žiadny iný smer nebude :D
Lenze aky smer tu bol po 1993? Takze nikto tu nebol ideal...ani Meciar, ani Dzurinda atd. tak co urobime nabuduce? Vyskusame nove tvare! Ale budu to tie uz naozaj prave?! Nebudu volici aj potom stadami?!

Ty si fakt mulo, keď si schopný napísať " nikto tu nebol ideal...ani Meciar, ani Dzurinda atd." - - to potom fakt nemáš ani šajnu, čo sa robilo po Lenonovom výroku : Vytvoríme slovenskú kapitálotvornú vrstvu " = cca radšej to predáme našim slovenským kamarátom za cenu o 50 a viac % nižšiu, ako by sme to verejne predali tým hnusným kapitalistom (akoby tá nová kapitálotvorná vrstva neboli kapitalisti :
- vytunelovali
- predali
- zarobili
- štátu nič z toho nedali :D )
julysak
04.08.13,06:13
Lenže ide tu o to, že lekarom to, ze nemoze predpisať vobec neprekaža, mam pocit, že im to vyhovuje, nezaujima ho proste, že pacient naozaj tie sačky potrebuje a lekar preto nespravi nič, zaujimaju ho len ukony, ktore mu budu preplatene, a to, ze nemoze uz on nerieši
Co má lekár spraviť?Navrhni.

čo ??

Skúste napríklad začať týmto : Hovoriť NAHLAS , ale PRAVDU :D !!!!!!!!!!!!
pavol54
04.08.13,06:29
http://www.aktuality.sk/clanok/233870/grekom-odpustia-dalsie-dlhy-otazka-je-kedy-a-kolko/ tak treba blbým slovákom, zvolili si blbcov, ktorý schválili príspevky grékom a slováci budú na bohatých robiť :confused:Treba pomenovať kto za to hlasoval, preto padla Radičovej vláda lebo sas sa odmietla podielaľ na zdieraní slovenského národa. Ale zato fickovci vrele súhlasili a sú im stále vlezení v análnom otvore:eek:
vlaky mali zastávku v novembri 1989, z jedného sme vystúpili, do druhého nastúpili a po nastúpení (alebo vtiahnutí) doňho sa v plnej rýchlosti ťažko vystupuje nemali vstupovať do EÚ, NATO, do OECD, a zaviesť €, to kto ako hlasoval bolo už v tej chvíli nepodstatné.
Ozval sa odborník

Vstúpiť sme mohli

len ako sme nedôsledne vyhádzali eštébákov
tak nedôsledne strpíme / volíme červených politikov
a dôsledne sme sa ani len nedotkli sudcov

To sme potom chúďaťu demokraciai riadne privreli kyslík (aj kieď NIE ONA je na vine za tentťo stav )
že by tí Taliani a Kórejčania a iní čo nedávajú výplaty alebo aj tí Gréci čo nás okradli alebo tí inoštátni bankári boli komunisti a eštebáci? Veď dostali demokraticky možnosť prísť sem a po vykoristení ani nedať výplaty. Pýtam sa ako neodborník odborníka. Víťaz určuje podmienky porazenému.
BXLmiami
04.08.13,06:39
Lenže ide tu o to, že lekarom to, ze nemoze predpisať vobec neprekaža, mam pocit, že im to vyhovuje, nezaujima ho proste, že pacient naozaj tie sačky potrebuje a lekar preto nespravi nič, zaujimaju ho len ukony, ktore mu budu preplatene, a to, ze nemoze uz on nerieši
Co má lekár spraviť?Navrhni.

čo ??

Skúste napríklad začať týmto : Hovoriť NAHLAS , ale PRAVDU :D !!!!!!!!!!!!
A čo tu robím od roku 2008?Verila si tomu?
julysak
04.08.13,06:43
http://www.aktuality.sk/clanok/233870/grekom-odpustia-dalsie-dlhy-otazka-je-kedy-a-kolko/ tak treba blbým slovákom, zvolili si blbcov, ktorý schválili príspevky grékom a slováci budú na bohatých robiť :confused:Treba pomenovať kto za to hlasoval, preto padla Radičovej vláda lebo sas sa odmietla podielaľ na zdieraní slovenského národa. Ale zato fickovci vrele súhlasili a sú im stále vlezení v análnom otvore:eek:
vlaky mali zastávku v novembri 1989, z jedného sme vystúpili, do druhého nastúpili a po nastúpení (alebo vtiahnutí) doňho sa v plnej rýchlosti ťažko vystupuje nemali vstupovať do EÚ, NATO, do OECD, a zaviesť €, to kto ako hlasoval bolo už v tej chvíli nepodstatné.
Ozval sa odborník

Vstúpiť sme mohli

len ako sme nedôsledne vyhádzali eštébákov
tak nedôsledne strpíme / volíme červených politikov
a dôsledne sme sa ani len nedotkli sudcov

To sme potom chúďaťu demokraciai riadne privreli kyslík (aj kieď NIE ONA je na vine za tentťo stav )
že by tí Taliani a Kórejčania a iní čo nedávajú výplaty alebo aj tí Gréci čo nás okradli alebo tí inoštátni bankári boli komunisti a eštebáci? Veď dostali demokraticky možnosť prísť sem a po vykoristení ani nedať výplaty. Pýtam sa ako neodborník odborníka. Víťaz určuje podmienky porazenému.
Palinko.

Ono je to takto :

- tie svynejenny čo spomínaš si to môžu dovoliť, lebo
MY sme si tu prostredníctvom našich volených zástupcov/následne úradníkov poprijímali také zákony
máme takých vyšetrovateľov , lobostov, chamtivcov a sudcov, že ani nevieme vynútiť ich dodržiavanie
podpísali sme s nimi prostredníctvom ... také zmluvy
(ale z toho, že z našich zástupcov dokázali vytĺcť veľa by si nemal viniť ich, ale NAŠICH ZÁSTUPCOV - - - kedy si toto UVEDOMÍŠ ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ????????????????????????????????????????????? )

PS
Tí hnusní kapitalisti sú v tomto ako malé deti (tiež sa apriori nerodia zlé ) = skúšajú, čo si môžu dovoliť.
A keď im rodičia (deťom) a my prostredníctvom ... dovolíme, tak skúšajú ďalšie, čo si môžu dovoliť
julysak
04.08.13,06:45
Lenže ide tu o to, že lekarom to, ze nemoze predpisať vobec neprekaža, mam pocit, že im to vyhovuje, nezaujima ho proste, že pacient naozaj tie sačky potrebuje a lekar preto nespravi nič, zaujimaju ho len ukony, ktore mu budu preplatene, a to, ze nemoze uz on nerieši
Co má lekár spraviť?Navrhni.

čo ??

Skúste napríklad začať týmto : Hovoriť NAHLAS , ale PRAVDU :D !!!!!!!!!!!!
A čo tu robím od roku 2008?Verila si tomu?

Tebe jasne že verila
aj veril

ale tvojim odborárskym a profesným vodcom, tým veru NYJEEEEEEEEEEE
BXLmiami
04.08.13,06:48
No,sukromní nemaju odbory,sú podnikatelia.Vodcov máme v poriadku,keby nie,tak nedostávaju porážku od ministerstva cez médiá až po zmanipulovaných ľudí.Alebo myslíš,že odborársky vodca má byť ako maju učitelia,člen strany Smer?Ktorý ukončí štrajk kedy jeho šefovia písknu?
julysak
04.08.13,06:48
http://www.aktuality.sk/clanok/233870/grekom-odpustia-dalsie-dlhy-otazka-je-kedy-a-kolko/ tak treba blbým slovákom, zvolili si blbcov, ktorý schválili príspevky grékom a slováci budú na bohatých robiť :confused:Treba pomenovať kto za to hlasoval, preto padla Radičovej vláda lebo sas sa odmietla podielaľ na zdieraní slovenského národa. Ale zato fickovci vrele súhlasili a sú im stále vlezení v análnom otvore:eek:
vlaky mali zastávku v novembri 1989, z jedného sme vystúpili, do druhého nastúpili a po nastúpení (alebo vtiahnutí) doňho sa v plnej rýchlosti ťažko vystupuje nemali vstupovať do EÚ, NATO, do OECD, a zaviesť €, to kto ako hlasoval bolo už v tej chvíli nepodstatné.
Ozval sa odborník

Vstúpiť sme mohli

len ako sme nedôsledne vyhádzali eštébákov
tak nedôsledne strpíme / volíme červených politikov
a dôsledne sme sa ani len nedotkli sudcov

To sme potom chúďaťu demokraciai riadne privreli kyslík (aj kieď NIE ONA je na vine za tentťo stav )
že by tí Taliani a Kórejčania a iní čo nedávajú výplaty alebo aj tí Gréci čo nás okradli alebo tí inoštátni bankári boli komunisti a eštebáci? Veď dostali demokraticky možnosť prísť sem a po vykoristení ani nedať výplaty. Pýtam sa ako neodborník odborníka. Víťaz určuje podmienky porazenému.

Palinko.
2 roky som robil u korejcov ako zamestnanec
2 robím pre nich (iná firma) ako externý

PS
Vieš čo je najtragickejšie ?
Keď biela (už som stretol dve :D ) skorejcovatie a už je korejskejšia (predposratá) ako korejci
BXLmiami
04.08.13,06:51
Na skorejcovatenie maju Slováci mimoriadny talent :-)).Aj na pomadarčenie,či poturčenie.
akeber
04.08.13,06:54
V piatok 26.7 sme priniesli otca z Nitry onkol. domov. Nakoľko má diagnózu C20 v pokročilom štádiu po zavedení stomie a nasledovne aj vývodu na moč a liečbou zápalu obličiek, transf krvy, ožiarov je v hroznom stave. Dostali sme z nemocnice jeden sáčok na moč. Cez víkend sa nám sáčok porušil tak som v pondelok ja išla predpísať sáčky na ktoré má nárok a nasledovne som vzala celú zdrav. dokum. aj s prepúšťacou správou obvod. lekárke. Otec by cestu v tejto horúčave nezvládol. U obvod. som si odsedela 2,5 hodiny aby mi dala sprievodný lístok na urológiu ja som v ambulancii ani nebola spriev. lístok mi podala sestrička. U urológa som čakala 1,5 hod. V Leviciach sú dvaja urológ. jeden mal dovolenku a druhý ho zastupoval. Podala som sestre papiere a po chvíli sestra vyšla a oznámila mi že otcovi sáčky doktor nepredpíše. Keď som sa opýtala prečo, tak mi povedala aby som počkala a spýtala sa doktora. Tak som čakala. Lekár mi oznámil že mi ich nepredpíše lebo nemôže. Spýtala som sa ho či mám hadičku strčiť do lavóra a čakať pokiaľ sa druhý urolok vráti po dvoch týždňoch z dovolenky. Otec chodieva tomu druhému ale to som ja nevedela. Ja nechápem.....kde to žijeme? otec pracoval po celí život a v starob. dôch. ochorel a on nemá nárok na zdravotnú staroslivosť ? Keď som vychádzala z ordinácie sestrička mi strčila do kabelky jeden sáčok za čo som jej veľmi vďačná. Lekáry si pýtajú zvýšiť platy a za čo ? Som strašne naštvaná...:mad:
Vysvetlíš mi,čo s týmto maju lekárske platy?Nemyslíš,že s Tebou stratil viac času vysvetlovaním a keby mohol tak tie sáčky predpíše a má to bez nepríjemností a rýchlejšie?To sú zrejme pravidlá poistovne a jej limity a nie lekárov.

Obvodna lekárka ma posla preto k urológ. že ona nemôže predpísať sačky len urológ a onkolók. Na onkol. mali zavrené ...dovolenka . Sáčky na moč môže predpísať len urológ tak ako sáčky na stómiu len gastrológ . Tu išlo o rivalitu lekárov . Pán doktor Gašparec má veľmi málo pacientov http://www.lekar.sk/1020/mudr-alexander-gasparetz/hodnotenia zato urológ Macko zas veľa. Môj otec patrí k dok. Mackovi no ja som netušila ku komu patrí môj otec lebo pretým chodieval sám po lekároch. A preto neschvaľujem zvýšiť platy hlavne starší lekáry za pámboch zaplať vyštudovali svojmu teraz už úžerníckemu remeslu a aj niečomu prisahali ale na to už asi zabudli. Teraz ich už len zaujíma koľko a za čo vypýtať, pomaly budeme platiť aj za zaklopanie na dvere. Po lekároch chodím s otcom už dobré dva roky viem o čom píšem. Na budúce budem žobrať o krv čí rádioterapiu? či si mám nakúpiť obálky ?
julysak
04.08.13,06:56
No,sukromní nemaju odbory,sú podnikatelia.Vodcov máme v poriadku,keby nie,tak nedostávaju porážku od ministerstva cez médiá až po zmanipulovaných ľudí.Alebo myslíš,že odborársky vodca má byť ako maju učitelia,člen strany Smer?Ktorý ukončí štrajk kedy jeho šefovia písknu?

K učiteľom toľko :
- žena je tiež
- sú smiešni, lebo sú sterilní
- vodcov majú predposraných.

PS
Moja rada bola :

Vyhláste, že NEVYDÁTE vysvedčenia !!!!!!!!!!!!!!! (a ak k tomu ostrému príde, tak ich nevydajte :D - ale to na vás MUSÍ byť vidieť, že ich NEVYDÁTE )
(a čo ma je po nejakom zákone, že to odo mňa vyžaduje - NRSR si robí zo mňa srandu / tiež nedodržuje nejaké zákony = PREČO by som mal ja

Láka ma tá milá predstava ako by ficko cúvol/zapískal na Kazisveta / a ten by vykúzli navýšenie o 12 %

keby vybehlo do ulíc zo 100 000 nasraných rodičov
julysak
04.08.13,06:59
Na skorejcovatenie maju Slováci mimoriadny talent :-)).Aj na pomadarčenie,či poturčenie.

Otázka pre "svojprávneho občana" = dnes už k tomu netreba ani osobnú statočnosť , stačí mať svoje zásady a dodržiavať ich dôsledne :D
BXLmiami
04.08.13,07:02
No,ale na to aby do ulíc vybehli nasra.... rodičia,museli by učitelia ustáť tlak kúpených médií,ako lekári.A zniesť tú obrovskú kopu invektív od ľudí,ktorí by po zmanipulovaní mediami ako pri lekároch šli po nich.Ak chcu spraviť poriadny štrajk,mali by tú akciu lekárov do detailov naštudovať.Ale maju nevýhodu-lekárov je nedostatok v celej Europe,takže si mohli dovoliť dať výpovede-pozor,nie štrajkovať-vedeli že si prácu najdu.Toto iná profesia nemá,lekárov sa netýka nezamestnanosť.
Mila123
04.08.13,07:02
V piatok 26.7 sme priniesli otca z Nitry onkol. domov. Nakoľko má diagnózu C20 v pokročilom štádiu po zavedení stomie a nasledovne aj vývodu na moč a liečbou zápalu obličiek, transf krvy, ožiarov je v hroznom stave. Dostali sme z nemocnice jeden sáčok na moč. Cez víkend sa nám sáčok porušil tak som v pondelok ja išla predpísať sáčky na ktoré má nárok a nasledovne som vzala celú zdrav. dokum. aj s prepúšťacou správou obvod. lekárke. Otec by cestu v tejto horúčave nezvládol. U obvod. som si odsedela 2,5 hodiny aby mi dala sprievodný lístok na urológiu ja som v ambulancii ani nebola spriev. lístok mi podala sestrička. U urológa som čakala 1,5 hod. V Leviciach sú dvaja urológ. jeden mal dovolenku a druhý ho zastupoval. Podala som sestre papiere a po chvíli sestra vyšla a oznámila mi že otcovi sáčky doktor nepredpíše. Keď som sa opýtala prečo, tak mi povedala aby som počkala a spýtala sa doktora. Tak som čakala. Lekár mi oznámil že mi ich nepredpíše lebo nemôže. Spýtala som sa ho či mám hadičku strčiť do lavóra a čakať pokiaľ sa druhý urolok vráti po dvoch týždňoch z dovolenky. Otec chodieva tomu druhému ale to som ja nevedela. Ja nechápem.....kde to žijeme? otec pracoval po celí život a v starob. dôch. ochorel a on nemá nárok na zdravotnú staroslivosť ? Keď som vychádzala z ordinácie sestrička mi strčila do kabelky jeden sáčok za čo som jej veľmi vďačná. Lekáry si pýtajú zvýšiť platy a za čo ? Som strašne naštvaná...:mad:
písala si na UDZS, nie rovno sťažnosť, pretože tých lekárov budeš naďalej potrebovať, ale nech ti napíšu ako mal lekár postupovať, či predpis na zdravotnú pomôcku ti mal predpísať i zastupujúci lekár.......
pavol54
04.08.13,07:10
Na skorejcovatenie maju Slováci mimoriadny talent :-)).Aj na pomadarčenie,či poturčenie.
Presne máš pravdu "poturčenec horší Turka" Toto je to správne pomenovanie a to sa nezastávam žiadneho politika (lebo ak na nich nenadávam tak som automaticky socan a ficovec) ale žiadny politik neprišiel a nepovedal riadiacim Slovákom "škripnite ich viac ako by ich mačkali tí cudzinci" Čo keby sa vzoprel však on príde o prácu a o dobrý plat a iné benefity, treba spraviť zo seba cyklistu.
BXLmiami
04.08.13,07:11
No preto sa pýtam,čo s tým maju platy.Su to špecialisti a nie zamestnanci nemocníc,platy nemajú,zato maju predpisy.A písať máš na poisťovnu,ktorej platí Tvoj otec peniaze.Obálky netreba,ked chceš platiť,tak sáčky v zdravotníckych potrebách a nie lekárovi.
julysak
04.08.13,07:12
No,ale na to aby do ulíc vybehli nasra.... rodičia,museli by učitelia ustáť tlak kúpených médií,ako lekári.A zniesť tú obrovskú kopu invektív od ľudí,ktorí by po zmanipulovaní mediami ako pri lekároch šli po nich.Ak chcu spraviť poriadny štrajk,mali by tú akciu lekárov do detailov naštudovať.Ale maju nevýhodu-lekárov je nedostatok v celej Europe,takže si mohli dovoliť dať výpovede-pozor,nie štrajkovať-vedeli že si prácu najdu.Toto iná profesia nemá,lekárov sa netýka nezamestnanosť.

Platia zásady :

1, MUSÍŠ mať pravdu (a potom mi je to jedno)

2, Nehovor komu netreba , píš komu treba

3, Urguj u vedúceho :D
BXLmiami
04.08.13,07:13
Na skorejcovatenie maju Slováci mimoriadny talent :-)).Aj na pomadarčenie,či poturčenie.
Presne máš pravdu "poturčenec horší Turka" Toto je to správne pomenovanie a to sa nezastávam žiadneho politika (lebo ak na nich nenadávam tak som automaticky socan a ficovec) ale žiadny politik neprišiel a nepovedal riadiacim Slovákom "škripnite ich viac ako by ich mačkali tí cudzinci" Čo keby sa vzoprel však on príde o prácu a o dobrý plat a iné benefity, treba spraviť zo seba cyklistu.
:-))) alebo inštruktora klikov.
BXLmiami
04.08.13,07:16
A tú pravdu posudi kto?Každý má svoju pravdu,vid akeber.Mala pravdu ked chcela sáčky?Mala.Mal lekár pravdu ked jej vysvetlil,že nemôže ich napísať?Zo svojho hľadiska ano.Má pravdu zdravotná poisťovna ked šetrí na onko pacientoch?Z hľadiska svojho a svojich penazí ano,morálku nekomentujem.Takže?
akeber
04.08.13,07:19
Odpisoval som BXLmiami na stránke 203.... ja som si 100% istá že mi ich mal predpísať urológ ale on si vzal do hlavy ako zastupujúci lekár dok. Macka že on nebude jeho pacientom predpisovať nič. Nebola som jediná čo obyšla na prázno. Na začiatku sme všetko kupvali plienky, stoma sáčky plus ster. kocky pena na čistenie....otec má totiž nezahojené rany po oper. stomie. Operovali ho v Bleve . Po prevoze domov sa nu stehy dotrhali a brucho ostalo otvorené rana tak na 30 cm a bolo vidieť blanu kde sa uložené črevá...rýchlo sme ho previezli do najb. nemoc v Leviciach . Tam nás skoro na vyhodili pomohol nám onkol. napísal že pacient nie ja schopný prevozu do Blavy , na koniec otca hospitaliz. ale zašívali ho na izbe. Pán primár zakázal oper. sálu . Po 3 dňoch som mala otca doma a sama som sa o rany starala. Neprajem to nikomu.
julysak
04.08.13,07:23
Na skorejcovatenie maju Slováci mimoriadny talent :-)).Aj na pomadarčenie,či poturčenie.
Presne máš pravdu "poturčenec horší Turka" Toto je to správne pomenovanie a to sa nezastávam žiadneho politika (lebo ak na nich nenadávam tak som automaticky socan a ficovec) ale žiadny politik neprišiel a nepovedal riadiacim Slovákom "škripnite ich viac ako by ich mačkali tí cudzinci" Čo keby sa vzoprel však on príde o prácu a o dobrý plat a iné benefity, treba spraviť zo seba cyklistu.
:-))) alebo inštruktora klikov.

Aj ten má ešte "vedúceho" :D
julysak
04.08.13,07:25
Odpisoval som BXLmiami na stránke 203.... ja som si 100% istá že mi ich mal predpísať urológ ale on si vzal do hlavy ako zastupujúci lekár dok. Macka že on nebude jeho pacientom predpisovať nič. Nebola som jediná čo obyšla na prázno. Na začiatku sme všetko kupvali plienky, stoma sáčky plus ster. kocky pena na čistenie....otec má totiž nezahojené rany po oper. stomie. Operovali ho v Bleve . Po prevoze domov sa nu stehy dotrhali a brucho ostalo otvorené rana tak na 30 cm a bolo vidieť blanu kde sa uložené črevá...rýchlo sme ho previezli do najb. nemoc v Leviciach . Tam nás skoro na vyhodili pomohol nám onkol. napísal že pacient nie ja schopný prevozu do Blavy , na koniec otca hospitaliz. ale zašívali ho na izbe. Pán primár zakázal oper. sálu . Po 3 dňoch som mala otca doma a sama som sa o rany starala. Neprajem to nikomu.
Pre pána primára je vedúci riaditeľ nemocnice
pre riaditeľa nemocnice je vedúci zriaďovateľ nemocnice
BXLmiami
04.08.13,07:27
Verím a neprajem to nikomu ani ja.Je vážne smutné čo sa deje,ale nevidím,že by to niekto riešil.A ani to nebude nikto riešiť,pokiaľ si ľudia konečne neuvedomia,odkiaľ vetry dujú.Od lekárov to NIE je,ich chovanie je len výsledok pravidiel.Nemilosrdných a zlých pravidiel.
Darina1234
04.08.13,08:30
. ja som si 100% istá že mi ich mal predpísať urológ ale on si vzal do hlavy ako zastupujúci lekár dok. Macka že on nebude jeho pacientom predpisovať nič.

z tohto mi jednoznacne vyplyva, ze pochybil lekar v dosledku svojich vztahov s poistovnou, jednoducho vyuzil svoje pravo nepredpisať ako zastupujuci lekar,
BXLmiami
04.08.13,08:39
Nevieš,neposudzuj.Pokiaľ nemá veľa pacientov,má aj malé limity.Možno vie,že ten limit na pomôcky ktorý má sotva stačí pre jeho stálych pacientov čo má v starostlivosti.
Darina1234
04.08.13,08:43
neposudzujem, len logicky uvazujem o skutocnosti, ktora sa stala, to hadam mozem
BXLmiami
04.08.13,08:52
Tak logicky veľa nenauvažuješ,logika poisťovní,ktoré platia a logika pacientov,ktorí by mali svoje dostať je diametrálne odlišná.Diskutovať samozrejme môže každý,lebo toto je len a len diskusia,nič viac.
marjankaj
04.08.13,09:02
neposudzujem, len logicky uvazujem o skutocnosti, ktora sa stala, to hadam mozem
Ak si presvedčená, že ti nebola poskytnutá potrebná zdravotná starostlivosť, tak daj podnet na úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.Ten je kompetentný riešiť takéto prípady.
http://www.udzs-sk.sk/o-urade/cinnost-uradu.html?page_id=186

Tu na porade sa môžeš iba ak posťažovať a dať si poradiť. Riešiť konkrétne veci si musíš sama.
Mila123
04.08.13,17:32
buchač
05.08.13,04:54
alaya1
05.08.13,05:48
Otvorim Poradu, pozriem na moje hodnotenia a hned viem, kto sa tu nachadza:):).

Na orchidee mi prestali padat kvety, super,.
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/399004_414907925197470_1872087663_n.jpg

Takto asi teraz vyzera
srska
05.08.13,05:50
alaya1
05.08.13,07:08
Llívia
05.08.13,07:41
Otvorim Poradu, pozriem na moje hodnotenia a hned viem, kto sa tu nachadza:):).

Na orchidee mi prestali padat kvety, super,.
Taky tak :)
srska
05.08.13,09:07
chalani, kto sa pridá na prehliadku (http://www.zwentendorf.com/Tour_AkwZwentendorf/tour_AKW_Zwentendorf.html)? od 10/2013 sú voľné termíny
registrácia na prehliadku vybavená (http://www.zwentendorf.com/besucheranmeldung/index.asp )
buchač
05.08.13,10:02
Otvorim Poradu, pozriem na moje hodnotenia a hned viem, kto sa tu nachadza:):).





Taky tak :)

Otvorím Poradu ....a ani nepozriem na svoje hodnotenia ( mám v paži , v trubke , atď ..) ...
Hneď viem , kto sa tu nachadza ... :D :D :D
lujza.j
05.08.13,10:14
nech to bolo akokolvek, je to velka tragedia hlavne pre pozostalych.

http://www.cas.sk/clanok/257252/sokujuca-policajna-verzia-vrazdy-cesiek-v-egypte-zabijala-monika-36.html
...ja uz pachoša mam u mna je to ich tata....! Len neviem ako mu to dokazu...neviem ako dosledna bola OMČ.....
BXLmiami
05.08.13,10:29
Otvorim Poradu, pozriem na moje hodnotenia a hned viem, kto sa tu nachadza:):).

Na orchidee mi prestali padat kvety, super,.
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/399004_414907925197470_1872087663_n.jpg

Takto asi teraz vyzera
Orchidea je nádherná a nejako divne som dala hodnotenie.
BXLmiami
05.08.13,10:34
Na Sme blogu je článok o drg.Venujte mu pozornosť prosím.
lujza.j
05.08.13,10:39
A co jej nakoniec chybalo...mala malo vody?....ja ked som si naposledy kupovala v akcii,za nejake 2 e,mala ohnutu kvetnu stonku...kvety zvednute.....stonku som zafixovala stipcami....doma bola 2 dni vo vode....pekne natiahla vodu aj do kvetov aj do litov.....
alaya1
05.08.13,12:05
A co jej nakoniec chybalo...mala malo vody?....ja ked som si naposledy kupovala v akcii,za nejake 2 e,mala ohnutu kvetnu stonku...kvety zvednute.....stonku som zafixovala stipcami....doma bola 2 dni vo vode....pekne natiahla vodu aj do kvetov aj do litov.....


netusim, co jej chybalo, ale uz treti den, ziaden odpadnuty kvietok, namocila som ho do nadoby s vodou, ako ste radili. Uvidime, ale tesim sa, lebo uz som mala obavy, ako to dopadne.
lujza.j
05.08.13,15:47
A co jej nakoniec chybalo...mala malo vody?....ja ked som si naposledy kupovala v akcii,za nejake 2 e,mala ohnutu kvetnu stonku...kvety zvednute.....stonku som zafixovala stipcami....doma bola 2 dni vo vode....pekne natiahla vodu aj do kvetov aj do litov.....


netusim, co jej chybalo, ale uz treti den, ziaden odpadnuty kvietok, namocila som ho do nadoby s vodou, ako ste radili. Uvidime, ale tesim sa, lebo uz som mala obavy, ako to dopadne.
mne minule opadali skoro všetky naraz ostali dva kvety na konci stonky....asi ako je unavená alebo ako sa cíti...oni sú také mršky až mrchy:)
alaya1
05.08.13,17:36
A co jej nakoniec chybalo...mala malo vody?....ja ked som si naposledy kupovala v akcii,za nejake 2 e,mala ohnutu kvetnu stonku...kvety zvednute.....stonku som zafixovala stipcami....doma bola 2 dni vo vode....pekne natiahla vodu aj do kvetov aj do litov.....


netusim, co jej chybalo, ale uz treti den, ziaden odpadnuty kvietok, namocila som ho do nadoby s vodou, ako ste radili. Uvidime, ale tesim sa, lebo uz som mala obavy, ako to dopadne.
mne minule opadali skoro všetky naraz ostali dva kvety na konci stonky....asi ako je unavená alebo ako sa cíti...oni sú také mršky až mrchy:)

Uvidim, pri tychto kvetoch som len zaciatocnik. Dufam, ze sa pozbiera, bolo mi luto tych krasnych kvetov, ze tak opadali.
lujza.j
05.08.13,17:41
A co jej nakoniec chybalo...mala malo vody?....ja ked som si naposledy kupovala v akcii,za nejake 2 e,mala ohnutu kvetnu stonku...kvety zvednute.....stonku som zafixovala stipcami....doma bola 2 dni vo vode....pekne natiahla vodu aj do kvetov aj do litov.....


netusim, co jej chybalo, ale uz treti den, ziaden odpadnuty kvietok, namocila som ho do nadoby s vodou, ako ste radili. Uvidime, ale tesim sa, lebo uz som mala obavy, ako to dopadne.
mne minule opadali skoro všetky naraz ostali dva kvety na konci stonky....asi ako je unavená alebo ako sa cíti...oni sú také mršky až mrchy:)

Uvidim, pri tychto kvetoch som len zaciatocnik. Dufam, ze sa pozbiera, bolo mi luto tych krasnych kvetov, ze tak opadali.
ak sú korene OK, nič jej určite nie je....len jej bolo teplo:)alebo únava, niečo zhodila.....a ešte ta bude tešiť....
alaya1
05.08.13,17:42
A co jej nakoniec chybalo...mala malo vody?....ja ked som si naposledy kupovala v akcii,za nejake 2 e,mala ohnutu kvetnu stonku...kvety zvednute.....stonku som zafixovala stipcami....doma bola 2 dni vo vode....pekne natiahla vodu aj do kvetov aj do litov.....


netusim, co jej chybalo, ale uz treti den, ziaden odpadnuty kvietok, namocila som ho do nadoby s vodou, ako ste radili. Uvidime, ale tesim sa, lebo uz som mala obavy, ako to dopadne.
mne minule opadali skoro všetky naraz ostali dva kvety na konci stonky....asi ako je unavená alebo ako sa cíti...oni sú také mršky až mrchy:)

Uvidim, pri tychto kvetoch som len zaciatocnik. Dufam, ze sa pozbiera, bolo mi luto tych krasnych kvetov, ze tak opadali.
ak sú korene OK, nič jej určite nie je....len jej bolo teplo:)alebo únava, niečo zhodila.....a ešte ta bude tešiť....

Dakujem za rady, velmi mi pomohli.
wirgi
05.08.13,17:47
Moje pekne kvitnú ,aj mini orchidea a sú na južnom okne teraz polievam aj 2x za týždeň keď je teplo, niekedy ak má viac vody v črepníku tak ju vylejem ,zatial sa mi držia
lujza.j
05.08.13,17:50
A co jej nakoniec chybalo...mala malo vody?....ja ked som si naposledy kupovala v akcii,za nejake 2 e,mala ohnutu kvetnu stonku...kvety zvednute.....stonku som zafixovala stipcami....doma bola 2 dni vo vode....pekne natiahla vodu aj do kvetov aj do litov.....


netusim, co jej chybalo, ale uz treti den, ziaden odpadnuty kvietok, namocila som ho do nadoby s vodou, ako ste radili. Uvidime, ale tesim sa, lebo uz som mala obavy, ako to dopadne.
mne minule opadali skoro všetky naraz ostali dva kvety na konci stonky....asi ako je unavená alebo ako sa cíti...oni sú také mršky až mrchy:)

Uvidim, pri tychto kvetoch som len zaciatocnik. Dufam, ze sa pozbiera, bolo mi luto tych krasnych kvetov, ze tak opadali.
ak sú korene OK, nič jej určite nie je....len jej bolo teplo:)alebo únava, niečo zhodila.....a ešte ta bude tešiť....

Dakujem za rady, velmi mi pomohli.
:)už mi čo to podochlo za tie roky...a sú veci, ktoré v knihách ani na nete nie su....príde sa nato...tak nejak postupne...kedysi bola téma o orch. živá dnes nič....všetci sú asi na fb.....
buchač
05.08.13,17:55
...kedysi bola téma o orch. živá dnes nič....

Čo vám bráni hentú tému oživiť , hééérečky ???
Sa nečudujte , nie každý chodí do drbárne ...
alaya1
05.08.13,17:59
A co jej nakoniec chybalo...mala malo vody?....ja ked som si naposledy kupovala v akcii,za nejake 2 e,mala ohnutu kvetnu stonku...kvety zvednute.....stonku som zafixovala stipcami....doma bola 2 dni vo vode....pekne natiahla vodu aj do kvetov aj do litov.....


netusim, co jej chybalo, ale uz treti den, ziaden odpadnuty kvietok, namocila som ho do nadoby s vodou, ako ste radili. Uvidime, ale tesim sa, lebo uz som mala obavy, ako to dopadne.
mne minule opadali skoro všetky naraz ostali dva kvety na konci stonky....asi ako je unavená alebo ako sa cíti...oni sú také mršky až mrchy:)

Uvidim, pri tychto kvetoch som len zaciatocnik. Dufam, ze sa pozbiera, bolo mi luto tych krasnych kvetov, ze tak opadali.
ak sú korene OK, nič jej určite nie je....len jej bolo teplo:)alebo únava, niečo zhodila.....a ešte ta bude tešiť....

Dakujem za rady, velmi mi pomohli.
:)už mi čo to podochlo za tie roky...a sú veci, ktoré v knihách ani na nete nie su....príde sa nato...tak nejak postupne...kedysi bola téma o orch. živá dnes nič....všetci sú asi na fb.....

Najlepsie su osobne skusenosti, viem to pri fiankach, tie mam neskutocne nadherne, uvidim, ako sa zhostim orchidei.
lujza.j
05.08.13,18:05
fialky...tiež robili kedysi radosť:) potom uvolnili miesto orch. a všetky som darovala....a aj všetky ostatné kvety.....
julysak
05.08.13,19:41
A co jej nakoniec chybalo...mala malo vody?....ja ked som si naposledy kupovala v akcii,za nejake 2 e,mala ohnutu kvetnu stonku...kvety zvednute.....stonku som zafixovala stipcami....doma bola 2 dni vo vode....pekne natiahla vodu aj do kvetov aj do litov.....


netusim, co jej chybalo, ale uz treti den, ziaden odpadnuty kvietok, namocila som ho do nadoby s vodou, ako ste radili. Uvidime, ale tesim sa, lebo uz som mala obavy, ako to dopadne.
mne minule opadali skoro všetky naraz ostali dva kvety na konci stonky....asi ako je unavená alebo ako sa cíti...oni sú také mršky až mrchy:)

Uvidim, pri tychto kvetoch som len zaciatocnik. Dufam, ze sa pozbiera, bolo mi luto tych krasnych kvetov, ze tak opadali.
ak sú korene OK, nič jej určite nie je....len jej bolo teplo:)alebo únava, niečo zhodila.....a ešte ta bude tešiť....

Dakujem za rady, velmi mi pomohli.
:)už mi čo to podochlo za tie roky...a sú veci, ktoré v knihách ani na nete nie su....príde sa nato...tak nejak postupne...kedysi bola téma o orch. živá dnes nič....všetci sú asi na fb.....

Najlepsie su osobne skusenosti, viem to pri fiankach, tie mam neskutocne nadherne, uvidim, ako sa zhostim orchidei.

Na východných izbách vydržia iba pri okne a iba orchideje
niektoré chodia na rekonvalescenciu do detskej - západnej izby.

Pre ostatné sme zaviedli pravidlo :

Komu sa u nás nepáči, ide z bytu preč ! :D
pmajap
05.08.13,20:17
:rolleyes: Vypadol kotol a sú v nebíčku
alaya1
06.08.13,04:50
:rolleyes: Vypadol kotol a sú v nebíčku


Nadherne.K takym sa musim este prepracovat.
buchač
06.08.13,04:56
Otvorim Poradu, pozriem na moje hodnotenia a hned viem, kto sa tu nachadza:):).





Taky tak :)
Otvorím Poradu ....a ani nepozriem na svoje hodnotenia ( mám v paži , v trubke , atď ..) ...
Hneď viem , kto sa tu nachadza ... :D :D :D
Ty si odborník aj na kravy ?? :D

Šak aký profesor , taký žiak ..... :D :D :D
Tweety
06.08.13,05:44
pmajap
06.08.13,07:02
Včera som dopadla ako slamená blondínka, zaspala som vo vode. Dnes vyzerám o 10 kg okrúhlejšia, opuchnutý bordový ksicht, vrásky vyrovnané :D:cool:
Zitulda
06.08.13,11:09
Mám radostnú správu...Včera o 8,55 hod ráno sme sa s manželom stali dedkom a babkou malej Timotei. Sme všetci natešení a najšťastnejší sú syn Tomáš a Timka. Hviezdička je bacuľka váha 3,34 kg a meria 49 cm.
evuš
06.08.13,11:13
Všetko najlepšie drobčekovi, rodičom i starým rodičom !!!
Nech je zdravá, šťastná a spokojná, nech je pre Vás všetkých radosťou...
evuš
06.08.13,11:15
Včera som dopadla ako slamená blondínka, zaspala som vo vode. Dnes vyzerám o 10 kg okrúhlejšia, opuchnutý bordový ksicht, vrásky vyrovnané :D:cool:

...ale vrásky vyrovnané..:D:rolleyes: ... Skús sa ponatierať kyslou smotanou.....;)
Halli
06.08.13,11:18
Mám radostnú správu...Včera o 8,55 hod ráno sme sa s manželom stali dedkom a babkou malej Timotei. Sme všetci natešení, a najšťastnejší sú syn Tomáš a Timka. Hviezdička je bacuľka váha 3,34 kg a meria 49 cm.

http://www.beruska8.cz/deti/miminka2/83.gifZitulka blahoželám, nech sú všetci zdravučkí...
Tweety
06.08.13,11:21
Zituška, teším sa s Tebou, prajem malému aj rodičom, aj dedkovi a babine veľa zdravíčka, štestíčka. Nech vám všetkým rastie do krásy a radostí. .
asedma
06.08.13,11:25
Mám radostnú správu...Včera o 8,55 hod ráno sme sa s manželom stali dedkom a babkou malej Timotei. Sme všetci natešení, a najšťastnejší sú syn Tomáš a Timka. Hviezdička je bacuľka váha 3,34 kg a meria 49 cm.
jej, to je nadhera..babka Zitka gratulujem, je krasna baculkata..prajem vela zdravicka a nech vam robi len radost:)
http://media0.webgarden.cz/images/media0:5103a5dc180bc.jpg/snd2.jpg
bettylou
06.08.13,13:45
kua už 6 týždňov mi ide vp z reichu. nie je ani na prezídiu v blave, ani na kraji v ke ani u nás na obvode. mal byť tu pred dvoma týždňami. kde to vázne? sa s.rú
BXLmiami
06.08.13,15:47
Vítame malé levíča.Veľa zdravia.
wagner
06.08.13,19:31
Mám radostnú správu...Včera o 8,55 hod ráno sme sa s manželom stali dedkom a babkou malej Timotei. Sme všetci natešení a najšťastnejší sú syn Tomáš a Timka. Hviezdička je bacuľka váha 3,34 kg a meria 49 cm.

Zitka, aj ja vítam malého anjelíka. Nech je zdravá
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11348.gif (http://www.celysvet.cz/smajlici-ke-stazeni-smajlik) http://www.celysvet.cz/skin/smile/s6021.gif (http://www.celysvet.cz/smajlici-ke-stazeni-smajlik)
lenkak
06.08.13,19:38
Zituška gratulujem, malinkej prajem veľa zdravia a krásny život :)
srska
07.08.13,07:34
Mám radostnú správu...Včera o 8,55 hod ráno sme sa s manželom stali dedkom a babkou malej Timotei. Sme všetci natešení a najšťastnejší sú syn Tomáš a Timka. Hviezdička je bacuľka váha 3,34 kg a meria 49 cm.
všetko dobré a ak je prvé, tak vitaj v klube
alaya1
07.08.13,10:23
Potesilo ma, ze som dnesny prazdninovy den len tak neprehajdakala, snad to malo aj nejaky zymsel. Ale srdce mi dnes lieta, ako len chce. Dufam vsak, ze je to z tej horucavy.
ivuliatko
07.08.13,11:10
Mám radostnú správu...Včera o 8,55 hod ráno sme sa s manželom stali dedkom a babkou malej Timotei. Sme všetci natešení a najšťastnejší sú syn Tomáš a Timka. Hviezdička je bacuľka váha 3,34 kg a meria 49 cm.
Zitulka, blahoželám celej rodinke a nech tej krásnej hviezdičke sudičky nadelia do kolísky samé dobré veci :)
sito
07.08.13,12:57
Mám radostnú správu...Včera o 8,55 hod ráno sme sa s manželom stali dedkom a babkou malej Timotei. Sme všetci natešení a najšťastnejší sú syn Tomáš a Timka. Hviezdička je bacuľka váha 3,34 kg a meria 49 cm.

Zitka, že, a už máš, akože o minimálne, päť rokov menej, ak nie o viac. Čo už, len to naj, naj, naj pre Vás, všetkých od najstaršej po najmladšiu ... a aj všetkých medzi nimi, čo sa ich to týka. :);)
wagner
07.08.13,19:06
Aj česi majú svojich gašparkov, myslia si že bez volieb budú vládnuť:confused: http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/289237-zeman-zaskocil-poslancov-rusnokovu-vladu-necha-vladnut-aj-bez-dovery/
alaya1
07.08.13,19:57
Mala som na 1. VS jedneho ucitela. Bol to v tych casoch neziaduci clovek, nemal ziaden postup pri udelovani vedeckych titulov. Bol tam uz aspon 20 rokov,vzdy obycajny doktorko. Ucil psychologiu uz neviem coho, ale ide o to, ze dokazal rozpravat 4 hodiny v kuse!!. Aj to je na cloveka vela, ale pocuvat niekoho 4 hodiny a nevediet o com hovori, to uz bolo aj na nas buducich psychosov dost. :)
Preto uvazujem, ze zalozim tu na Porade debatu o vyrozpravani sa o nicom, kazdy si napise, co sa mu zachce, aj ked tomu nebude rozumiet ani on sam, nakolko niekedy v otazkach tie siahodlne litanie clovek nema chut ani citat.A rada v nich ziadna.

kto chce vezme na seba, kto nie, nevezme:)
buchač
08.08.13,05:40
Preto uvazujem, ze zalozim tu na Porade debatu o vyrozpravani sa o nicom, kazdy si napise, co sa mu zachce, aj ked tomu nebude rozumiet ani on sam, nakolko niekedy v otazkach tie siahodlne litanie clovek nema chut ani citat.A rada v nich ziadna.

kto chce vezme na seba, kto nie, nevezme:)

...Hehe ...ale veď takýchto tém je viacero na Porade ...
Dalo by sa v podstate povedať , že ide o tie témy , kde sa vyskytuje jar88 ......:D :D :D :D :D
promont maja
08.08.13,06:14
Tweety
08.08.13,06:15
Hurá, hurá,:rolleyes: asi sa národ zblázni. Možno aj o to im ide.
marjankaj
08.08.13,07:11
http://www.cas.sk/clanok/257475/od-septembra-zavadza-stat-blockovu-loteriu-vyhrat-mozete-peniaze-aj-vecne-ceny.html

... bločková lotéria od septembra ...
No ty kokso.:eek:
Vraj vecné ceny.
A bude sa z nich platiť daň z príjmu a aj odvody do zdravotných poisťovní. Za nejaký šmejd, čo nikto nechce.
To sa vyplatí.
julysak
08.08.13,07:15
Mňa sa podobné prkotiny (ako zavretá téma) netýkajú








tak ako aj ostatné vymazané...so Sitom v jednej téme nebudem!




A čo ti také urobil (veď on je v podstate pomerne rozumný a neškodný tárajko )


Lacko, Ty si ten pravý, či ľavý, ktorého nie je možné pretárať.

takže odpoviem tu :

Sito!

To si fakt taký tupý, alebo sa iba takým robíš

Nie som Laco, ani montér

Halli ti to potvrdí, ak jej povieš heslo : "Zv"
julysak
08.08.13,07:17
Mala som na 1. VS jedneho ucitela. Bol to v tych casoch neziaduci clovek, nemal ziaden postup pri udelovani vedeckych titulov. Bol tam uz aspon 20 rokov,vzdy obycajny doktorko. Ucil psychologiu uz neviem coho, ale ide o to, ze dokazal rozpravat 4 hodiny v kuse!!. Aj to je na cloveka vela, ale pocuvat niekoho 4 hodiny a nevediet o com hovori, to uz bolo aj na nas buducich psychosov dost. :)
Preto uvazujem, ze zalozim tu na Porade debatu o vyrozpravani sa o nicom, kazdy si napise, co sa mu zachce, aj ked tomu nebude rozumiet ani on sam, nakolko niekedy v otazkach tie siahodlne litanie clovek nema chut ani citat.A rada v nich ziadna.

kto chce vezme na seba, kto nie, nevezme:)

A ty si už zobrala ???????? :D :---
pmajap
08.08.13,08:23
srska
08.08.13,09:11
http://www.cas.sk/clanok/257475/od-septembra-zavadza-stat-blockovu-loteriu-vyhrat-mozete-peniaze-aj-vecne-ceny.html

... bločková lotéria od septembra ...
No ty kokso.:eek:
Vraj vecné ceny.
A bude sa z nich platiť daň z príjmu a aj odvody do zdravotných poisťovní. Za nejaký šmejd, čo nikto nechce.
To sa vyplatí.
cena útechy?
Tweety
08.08.13,09:42
lujza.j
08.08.13,09:50
Des a hrôza, čo sa to s ľuďmi deje?http://www.cas.sk/clanok/257494/zmasakrovane-telo-mladej-markety-24-v-indii-ako-jej-mohol-toto-urobit-priatel.html
Ani nehovor....nepochopitelne.....som zvedava co sa vyklube z toho mordu v tom Egypte....
wagner
08.08.13,09:52
Hurá, hurá,:rolleyes: asi sa národ zblázni. Možno aj o to im ide.
Možno dedkovia a babky ficky budú posielať veľa bločkov, lebo tie tri rožky si dajú nablokovať každý sám:eek: aby mali väčšiu šancu na výhru. :D Že by sme to aj my začali praktizovať:D? Kúpim si päť rožkov na strúhanku a dám si nablokovať každý zvlášť:D - predavačka by ma niekde poslala. ale takých premúdrelých bude určite dosť:D
wagner
08.08.13,09:54
wagner
08.08.13,10:23
kopretinka
08.08.13,13:54
:eek: idem platiť cez internetbanking (slsp)a čumím jak puk,neviem tam zadať žiadnu platbu.......celé nejaké prerobené,to aby som sa zajtra trepala do banky........a dnes mám termíny na zaplatenie.:confused:
buchač
08.08.13,14:20
:eek: idem platiť cez internetbanking (slsp)a čumím jak puk,neviem tam zadať žiadnu platbu.......celé nejaké prerobené,to aby som sa zajtra trepala do banky........a dnes mám termíny na zaplatenie.:confused:
Nemyslím si .....
Nič nové pre mňa som nepobadal . Schválne som sa teraz prihlásil .
Zadám prihlasovacie údaje a platím ....či ?
Darina1234
08.08.13,14:23
Aj ja som sa schvalne a nič nove
kopretinka
08.08.13,14:24
:eek: idem platiť cez internetbanking (slsp)a čumím jak puk,neviem tam zadať žiadnu platbu.......celé nejaké prerobené,to aby som sa zajtra trepala do banky........a dnes mám termíny na zaplatenie.:confused:
Nemyslím si .....
Nič nové pre mňa som nepobadal . Schválne som sa teraz prihlásil .
Zadám prihlasovacie údaje a platím ....či ?
tak choď skúsiť nejakú platbu spraviť.....IBAN,SWIFT,treba vypisovať názov účtu,komu to platíš,meno alebo firmu,to nebolo predtým a trreba napísať,že kto to platí,plus ešte aj telef.číslo
kopretinka
08.08.13,14:25
Aj ja som sa schvalne a nič nove
no keď sa iba prihlásiš,tak nič.....až keď ideš platiť,tak nové kolonky.....oni to spravili pred týždńom,ale ja som to ešte nevidela,až teraz
buchač
08.08.13,14:36
tak choď skúsiť nejakú platbu spraviť.....IBAN,SWIFT,treba vypisovať názov účtu,komu to platíš,meno alebo firmu,to nebolo predtým a trreba napísať,že kto to platí,plus ešte aj telef.číslo
Hm......
Ja píšem za seba ako súkromná osoba pri domácich platbách

IBAN - V rámci SR nepovinný. Medzinárodne štandardizovaná forma čísla účtu, maximálne 34znakov

SWIFT - Slúži na jednoznačnú identifikáciu banky v medzinárodnom platobnom styku. Register bánk pre SEPA úhrady

Názov príjemcu - Uveďte názov účtu (meno a priezvisko alebo názov spoločnosti)
Veď niekomu tie love na účet musia ísť ...

Telefónne číslo - ....no šak už dávno majú , lebo mám SMS kľúč
lujza.j
08.08.13,14:44
bankové záležitosti robím v RETRO štýle...:D
Tweety
08.08.13,14:46
S mončičákmi, jak sa patrí?
kopretinka
08.08.13,14:47
tak choď skúsiť nejakú platbu spraviť.....IBAN,SWIFT,treba vypisovať názov účtu,komu to platíš,meno alebo firmu,to nebolo predtým a trreba napísať,že kto to platí,plus ešte aj telef.číslo
Hm......
Ja píšem za seba ako súkromná osoba pri domácich platbách

IBAN - V rámci SR nepovinný. Medzinárodne štandardizovaná forma čísla účtu, maximálne 34znakov vyžadujú,našťastie sa to tam automaticky vyplní

SWIFT - Slúži na jednoznačnú identifikáciu banky v medzinárodnom platobnom styku. Register bánk pre SEPA úhrady

Názov príjemcu - Uveďte názov účtu (meno a priezvisko alebo názov spoločnosti)
Veď niekomu tie love na účet musia ísť ...ale pred tým to nevyžadovali

Telefónne číslo - tel.číslo a meno predtým nežiadali,tieto údaje oznamujú príjemcovi,nechce to banka pre seba....no šak už dávno majú , lebo mám SMS kľúč
asi tak
buchač
08.08.13,14:53
tak choď skúsiť nejakú platbu spraviť.....IBAN,SWIFT,treba vypisovať názov účtu,komu to platíš,meno alebo firmu,to nebolo predtým a trreba napísať,že kto to platí,plus ešte aj telef.číslo
Hm......
Ja píšem za seba ako súkromná osoba pri domácich platbách

IBAN - V rámci SR nepovinný. Medzinárodne štandardizovaná forma čísla účtu, maximálne 34znakov vyžadujú,našťastie sa to tam automaticky vyplní

SWIFT - Slúži na jednoznačnú identifikáciu banky v medzinárodnom platobnom styku. Register bánk pre SEPA úhrady

Názov príjemcu - Uveďte názov účtu (meno a priezvisko alebo názov spoločnosti)
Veď niekomu tie love na účet musia ísť ...ale pred tým to nevyžadovali

Telefónne číslo - tel.číslo a meno predtým nežiadali,tieto údaje oznamujú príjemcovi,nechce to banka pre seba....no šak už dávno majú , lebo mám SMS kľúč
asi tak
Nevyžadovali číslo účtu ????
To potom si kde posielala ?????

Ten telefón je povinný údaj ???....
Myslím si , že ani nie a keby aj hej ...šak nech si žijú .....

Ale šak uvidím pri najbližšej platbe ...
avalik
08.08.13,14:54
:eek: idem platiť cez internetbanking (slsp)a čumím jak puk,neviem tam zadať žiadnu platbu.......celé nejaké prerobené,to aby som sa zajtra trepala do banky........a dnes mám termíny na zaplatenie.:confused:
Nemyslím si .....
Nič nové pre mňa som nepobadal . Schválne som sa teraz prihlásil .
Zadám prihlasovacie údaje a platím ....či ?
tak choď skúsiť nejakú platbu spraviť.....IBAN,SWIFT,treba vypisovať názov účtu,komu to platíš,meno alebo firmu,to nebolo predtým a trreba napísať,že kto to platí,plus ešte aj telef.číslo


Zmeny v platobnom styku

Počas uplynulého víkendu sme urobili dôležité zmeny v platobnom styku. Týkajú sa eurových platieb v rámci krajín SEPA (krajiny EÚ). Tuzemská platba bola nahradená Platbou (Príkaz na úhradu). Zanikol tak rozdiel medzi domácimi a zahraničnými eurovými platbami. Viac informácií a pomoc na vyplnenie platby nájdete kliknutím na Pomoc v pravom hornom rohu formuláru Príkaz na úhradu.

Zmeny súvisia s povinnosťou banky zaviesť európsku legislatívu, ktorá upravuje Úhrady SEPA (SEPA Credit Transfer).
buchač
08.08.13,14:57
Zmeny v platobnom styku

Počas uplynulého víkendu sme urobili dôležité zmeny v platobnom styku. Týkajú sa eurových platieb v rámci krajín SEPA (krajiny EÚ). Tuzemská platba bola nahradená Platbou (Príkaz na úhradu). Zanikol tak rozdiel medzi domácimi a zahraničnými eurovými platbami. Viac informácií a pomoc na vyplnenie platby nájdete kliknutím na Pomoc v pravom hornom rohu formuláru Príkaz na úhradu.

Zmeny súvisia s povinnosťou banky zaviesť európsku legislatívu, ktorá upravuje Úhrady SEPA (SEPA Credit Transfer).
Predpokladám , že si to Margit prečítala .....
Mne to okuliare pomaly rozbilo .....:D :D :D
kopretinka
08.08.13,15:04
tak choď skúsiť nejakú platbu spraviť.....IBAN,SWIFT,treba vypisovať názov účtu,komu to platíš,meno alebo firmu,to nebolo predtým a trreba napísať,že kto to platí,plus ešte aj telef.číslo
Hm......
Ja píšem za seba ako súkromná osoba pri domácich platbách

IBAN - V rámci SR nepovinný. Medzinárodne štandardizovaná forma čísla účtu, maximálne 34znakov vyžadujú,našťastie sa to tam automaticky vyplní

SWIFT - Slúži na jednoznačnú identifikáciu banky v medzinárodnom platobnom styku. Register bánk pre SEPA úhrady

Názov príjemcu - Uveďte názov účtu (meno a priezvisko alebo názov spoločnosti)
Veď niekomu tie love na účet musia ísť ...ale pred tým to nevyžadovali

Telefónne číslo - tel.číslo a meno predtým nežiadali,tieto údaje oznamujú príjemcovi,nechce to banka pre seba....no šak už dávno majú , lebo mám SMS kľúč
asi tak
Nevyžadovali číslo účtu ????
To potom si kde posielala ?????

Ten telefón je povinný údaj ???....
Myslím si , že ani nie a keby aj hej ...šak nech si žijú .....

Ale šak uvidím pri najbližšej platbe ...
nie číslo účtu,ale názov účtu,to je ROZDIEL
srska
08.08.13,17:04
pripadalo mi smiešne - sk súdny lekár sa doviezol na obhliadku mŕtvoly v pečnianskom lese v aute s označením "koroner"
Tweety
08.08.13,17:09
Koroner=súdny lekár, také nevieš?:--- Už sa tak označujú dávnejšie aj u nás.
misoft
08.08.13,17:12
Inak koroner = coroner - v západnom svete (najmä USA) je to bežné - po našom "obhliadač mŕtvol".
srska
08.08.13,17:13
Koroner=súdny lekár, také nevieš?:--- Už sa tak označujú dávnejšie aj u nás.twety, viem čo sa čomu rovná. to bočné označenie auta mi prišlo smiešne
Tweety
08.08.13,17:15
Smiešne ako napr. pomáhať a chrániť? Súdny lekár je predsa len vážnejšia a váženejšia profesia.
srska
08.08.13,17:16
to nech si kukláči dajú na auto a vesty "swat":D
buchač
08.08.13,17:20
Smiešne ako napr. pomáhať a chrániť? Súdny lekár je predsa len vážnejšia a váženejšia profesia.
Smiešny je ten nápis - coroner ...
Veď v engliš to znamená - súdny lekár ...

V USA a iných krajinách s engliš je ten nápis = súdny lekár

Tak prečo by to nemalo byť aj u nás tak napísané ???
Alebo radšej nič .....

Súdny lekár je možno váženejšia funkcia .....no rozhodne nie vážnejšia !!!
buchač
08.08.13,17:22
to nech si kukláči dajú na auto a vesty "swat":D
...šak u nás je to URNA ...
Možno preto je to tak , že coroner ...

Lebo ak by sa zišli " obhliadač mrtvol " a " URNA " ...asi by to už bolo fakt komické ..
pavol54
08.08.13,18:39
Inak koroner = coroner - v západnom svete (najmä USA) je to bežné - po našom "obhliadač mŕtvol".
a ak niekto nevie hovoriť "r" tak je to potom "plukovník"
pavol54
08.08.13,18:42
Koroner=súdny lekár, také nevieš?:--- Už sa tak označujú dávnejšie aj u nás.twety, viem čo sa čomu rovná. to bočné označenie auta mi prišlo smiešne
Ja ti rozumiem, ako by bol problém napísať na dvere "súdny lekár"
ludmilla
08.08.13,18:43
Zitulka blahoželám ku krásnej babulke, nech sú všetci zdrví ...
Stanislav 1975
09.08.13,08:15
Dnes ráno som zapálil sviečku za každý talent , ktorý na Porade -zhorel, už nerastú strom, konár ,plod ani oheň, starý poraďák nieje doma a mladý to nespraví, pozerám všade vokol, poraďáka už nevidím, dnes všetci čechraju si chochol
Ak sa stratíš ty, sa nebudem diviť, len si nerob aliby,že každý robí chyby, iba ty vieš či budeš iný...
alaya1
09.08.13,08:21
Nezvyknem citat diskusie pod clankami v intern.tlaci, ale dnes som si pozrela clanok o poslednej rozlucke s panom Jozefom Adamovicom. Tak som narolovala diskusiu, chcela som vyjadrit aspon tam svoju sustrast.
Neviem, ci som z inej dimenzie, ale prislo mi zle z toho, co som tam citala. Take vulgarizmy, sustavne nadavky, skriepky a nevadi, ze je to pod clankom o poslednej ceste. Uz len rozmyslam, kde su inteligentni ludia na Slovenku. Nemusia byt vzdelani, lebo to inteligencie neprida, ale ti, s vrodenou inteligenciou, ci uz naozaj sa da kazdemu naklast, zosmiesnit, zhanobit len preto, ze ma ten druhy nevidi.

Smutne!!
kopretinka
09.08.13,08:23
takí tam nechodia........
Žabinka
09.08.13,08:56
ľudkovia, to čo tu je za teplo.. vrátila som sa po dvoch týždňoch z tepla,teším sa celý čas že sa doma schladím, a tu hic..:)
Tweety
09.08.13,09:00
ľudkovia, to čo tu je za teplo.. vrátila som sa po dvoch týždňoch z tepla,teším sa celý čas že sa doma schladím, a tu hic..:)
Kúrime si tu statočne až okolo 40 stupenkof, ale chvála pánu už došlo kurivo, cez víkenduš má byť ochladenie. Tak sa tešuj.
Žabinka
09.08.13,09:03
cez víkend by sme síce mohli ešte kúriť, no nevadí, na kožuch to ešte nebude..:)
účtovník 007
09.08.13,10:45
http://ekonomika.sme.sk/c/6896466/ludia-zatial-nahlasili-200-podozrivych-blockov.html

Jaj to je len štát. Vraj stačí nahlásiť prevádzku, kde bloček nevydali a čas nákupu a už idú po nich. Vážení, ak chcete svojej konkurencii narobiť problémy, stačí neustále nahlasovať vymyslený čas nákupu a prevádzku, ked ste nedostali akože bloček. Hurááá k svetlejším zajtrajškom. Kedysi sme sa báli zanôtiť si imperialistickú pesničku, aby nás sused neudal a teraz sa tuším míľovými krokmi približujeme.
Tweety
09.08.13,10:55
Naši socialisti zrejme chcú mať národ udavačov.
srska
09.08.13,11:57
Dnes ráno som zapálil sviečku za každý talent , ktorý na Porade -zhorel, už nerastú strom, konár ,plod ani oheň, starý poraďák nieje doma a mladý to nespraví, pozerám všade vokol, poraďáka už nevidím, dnes všetci čechraju si chochol
Ak sa stratíš ty, sa nebudem diviť, len si nerob aliby,že každý robí chyby, iba ty vieš či budeš iný...
stenly - kuku, kuku už sá všetci na booku
Stanislav 1975
09.08.13,12:41
Dnes ráno som zapálil sviečku za každý talent , ktorý na Porade -zhorel, už nerastú strom, konár ,plod ani oheň, starý poraďák nieje doma a mladý to nespraví, pozerám všade vokol, poraďáka už nevidím, dnes všetci čechraju si chochol
Ak sa stratíš ty, sa nebudem diviť, len si nerob aliby,že každý robí chyby, iba ty vieš či budeš iný...
stenly - kuku, kuku už sá všetci na booku
srsinka, ku ku :-), ja som si tiež ludí na ktorých mi záležalo pretiahol na búúúk, len niektorí búúúúk nemajú, čo je škoda a o niektorých neviem,že sú na búúúku...:rolleyes:
sito
09.08.13,13:13
Dnes ráno som zapálil sviečku za každý talent , ktorý na Porade -zhorel, už nerastú strom, konár ,plod ani oheň, starý poraďák nieje doma a mladý to nespraví, pozerám všade vokol, poraďáka už nevidím, dnes všetci čechraju si chochol
Ak sa stratíš ty, sa nebudem diviť, len si nerob aliby,že každý robí chyby, iba ty vieš či budeš iný...
stenly - kuku, kuku už sá všetci na booku
srsinka, ku ku :-), ja som si tiež ludí na ktorých mi záležalo pretiahol na búúúk, len niektorí búúúúk nemajú, čo je škoda a o niektorých neviem,že sú na búúúku...:rolleyes:


Stanko, vitaj!!!

A neberieš to Ty, ako Jurko? Od buka do buka! A potom každý, búúúka, že spravodlivo, spravodlivosť? No nech ich nechytá zlosť, keď aj poslanci pochopili po tristo rokoch majú radosť, zbíjať môžu ako Jánošíci, všici. Čo ich potom, že národ je v rici. Páni, zemepáni tiež, dnes kraľuje, ten kto má keš. A však evro, tisíc nestačí! Preto národ na nich hrdlačí. Ľaví a či praví, všetko pre nich národ spraví, musí ? ...
pavol54
09.08.13,13:26
http://ekonomika.sme.sk/c/6896466/ludia-zatial-nahlasili-200-podozrivych-blockov.html

Jaj to je len štát. Vraj stačí nahlásiť prevádzku, kde bloček nevydali a čas nákupu a už idú po nich. Vážení, ak chcete svojej konkurencii narobiť problémy, stačí neustále nahlasovať vymyslený čas nákupu a prevádzku, ked ste nedostali akože bloček. Hurááá k svetlejším zajtrajškom. Kedysi sme sa báli zanôtiť si imperialistickú pesničku, aby nás sused neudal a teraz sa tuším míľovými krokmi približujeme.
no však keď si odo mňa tú dph-ačku predávajúci neskasíruje tak mi to jedno, nakoniec ju aj tak zaplatím po zapracovaní do tovaru. akurát mám lepší hospodársky výsledok takže najprv dph a keďže neboli náklady vyšší základ dane.
kopretinka
09.08.13,13:30
....Stačí odfotiť bloček a poslať ho ako MMS .....
šak vo fotošope z každého košer bločku vyrobím podozrivý....
promont maja
09.08.13,13:58
Dnes ráno som zapálil sviečku za každý talent , ktorý na Porade -zhorel, už nerastú strom, konár ,plod ani oheň, starý poraďák nieje doma a mladý to nespraví, pozerám všade vokol, poraďáka už nevidím, dnes všetci čechraju si chochol
Ak sa stratíš ty, sa nebudem diviť, len si nerob aliby,že každý robí chyby, iba ty vieš či budeš iný...
stenly - kuku, kuku už sá všetci na booku
srsinka, ku ku :-), ja som si tiež ludí na ktorých mi záležalo pretiahol na búúúk, len niektorí búúúúk nemajú, čo je škoda a o niektorých neviem,že sú na búúúku...:rolleyes:


Stanko, vitaj!!!

A neberieš to Ty, ako Jurko? Od buka do buka! A potom každý, búúúka, že spravodlivo, spravodlivosť? No nech ich nechytá zlosť, keď aj poslanci pochopili po tristo rokoch majú radosť, zbíjať môžu ako Jánošíci, všici. Čo ich potom, že národ je v rici. Páni, zemepáni tiež, dnes kraľuje, ten kto má keš. A však evro, tisíc nestačí! Preto národ na nich hrdlačí. Ľaví a či praví, všetko pre nich národ spraví, musí ? ...

... naše sitečko ... pohladkalo ma slovko, dve ... o živote dnes ... aj kedys bol a neskôr bude ... veru, asi by bolo načim toho búúúúka ... či? ..
misoft
09.08.13,15:04
Stano, nie všetci sú na búúúku, niektorí aj na buku :D. No mňa na búúk, ani na buk nik nedostane.
A Jánošíci poslanci - raz aj pre nich sa nejaký ten hák nájde.
pavol54
09.08.13,16:47
....Stačí odfotiť bloček a poslať ho ako MMS .....
šak vo fotošope z každého košer bločku vyrobím podozrivý....
Alebo z osvetleného pravý
julysak
11.08.13,16:45
Keby som bol spletanista , tak poviem , že "OSUD" .
vlani Malorca 508
teraz
Kréta 608
Budapešť 708

ale nyjeeeeeeee

na Malorce sme reklamovali o 2 v noci, že chceme vidieť more, tak nám vymenili 2. poschodie za 5. )
na Kréte som chcel na poschodí, ale nebolo to 6. poschodie )ale prvé) v budove č. 6
a v Pešti nám vymanil sám recepčný za voľný apartmán (207)
lujza.j
11.08.13,19:39
misoft
11.08.13,19:52
http://aktualne.atlas.sk/ivan-gasparovic-si-uziva-dovolenku-v-chorvatsku-ubytovanie-si-neplati/slovensko/politika/?utm_source=aktualne02&utm_medium=centrum&utm_campaign=hp


na zahraničnopolitický záujem a Gašparovič je Chorvát, čo je pridaná hodnota".
Pridaná ako pridaná - onedlho budú Chorváti pridať od nás dačo - človek nikdy nevie - a náš
http://www.babkovedivadlo.eu/img/p/897-1061-home.jpg
aj somojediným premierom-skoroprezidentom to týmto
http://obchod.auren.sk/picture.php?filename=images/a/2502.jpg&width=240&height=600
odklepnú.
A ty občan
http://www.dobrenapady.info/gfx.php?res_id=1036
PLAŤ!
misoft
11.08.13,19:54
lujza.j
11.08.13,19:57
to, že tam má korene som ani nevedela...pred pár rokmi mi to povedali susedia našej domácej....že od Crikvenice.....ale nezabudli podotknúť, že ked bol u nich po HR ani necekol.....hlavne, že to tam má zadara....ved asi mu to nevychádza finančne...
pavol54
12.08.13,03:30
to, že tam má korene som ani nevedela...pred pár rokmi mi to povedali susedia našej domácej....že od Crikvenice.....ale nezabudli podotknúť, že ked bol u nich po HR ani necekol.....hlavne, že to tam má zadara....ved asi mu to nevychádza finančne...
najprv Rusnák, potom Nemec za ním Chorvát a potom že menšiny sa majú u nás zle ešte Róm a Maďar, len kedy dôjde na rad Slovák?
lujza.j
12.08.13,07:01
http://www.porada.sk/t175357-p9-chov-domacich-zvierat-susedia.html#post2394365
škoda, že som premrhala tamtú poslednú debatu...."pani" s nickom ako antikoncepčné pirule:D...bola asi trochu "iná":D
alaya1
12.08.13,07:10
http://www.porada.sk/t175357-p9-chov-domacich-zvierat-susedia.html#post2394365
škoda, že som premrhala tamtú poslednú debatu...."pani" s nickom ako antikoncepčné pirule:D...bola asi trochu "iná":D

Tu sa zavrie tema bez toho, aby sa vysvetlilo, preco sa to urobilo, rychle, ticho sa v noci pomazu prispevky, tema bola niekoho uplne ineho, ako tej milostivej Diany, co si aj tak myslim, ze bol riadny prenick, nudiaci sa cez horuce dni.
lujza.j
12.08.13,07:22
ale to teraz niekto zavrel...
alaya1
12.08.13,07:31
ale to teraz niekto zavrel...
duch Porady-))
buchač
12.08.13,08:10
http://www.porada.sk/t175357-p9-chov-domacich-zvierat-susedia.html#post2394365
škoda, že som premrhala tamtú poslednú debatu...."pani" s nickom ako antikoncepčné pirule:D...bola asi trochu "iná":D
Asi jej tá nejaká " koncepcia " chýba ....... :D
Ale šak má Diana spolubojovníčku Alexu ...či ??? :D :D :D
Nejaký problém ???
misoft
12.08.13,08:12
Problém?
Odmontovať
http://3.bp.blogspot.com/_vAOdn67vF8M/SvzYeMcMcVI/AAAAAAAAGso/2D4CckJguAo/s400/Brano.jpg
- a už sa nebude samo zatvárať.:D:D:D
Mila123
12.08.13,08:13
Problém?
Odmontovať
http://3.bp.blogspot.com/_vAOdn67vF8M/SvzYeMcMcVI/AAAAAAAAGso/2D4CckJguAo/s400/Brano.jpg
- a už sa nebude samo zatvárať.:D:D:D
ako vidím, zase je v tom SAMO.......
misoft
12.08.13,08:17
promont maja
12.08.13,08:29
alaya1
12.08.13,09:28
jej, dostala som hodnotenie v zavretej teme, co su mi veci-))
12.08.13 12:16
Diana42
Téma: Chov domácich zvierat - susedia
Neužitočné
kopretinka
12.08.13,10:05
a môj koment bol vymazaný z dôvodu urážok.....to sú mi veci.....vyjadrila som iba svoj názor na nick alexa.....ja svoj názor vyjadriť nemôžem,alexa mohla....no zaujímavé teda....
lujza.j
12.08.13,10:24
jej, dostala som hodnotenie v zavretej teme, co su mi veci-))
12.08.13 12:16
Diana42
Téma: Chov domácich zvierat - susedia
Neužitočné
ja som ich raz podostávala v jednej po zavretí haba-dej.....ked som sa pýtala moderátora /chobota/ tak asi viete ako mi to objasnil....áno máte pravdu...nijako .....:D:D:D...takže kde mám všetky neužitočné....na HÁKU:D:D:D
buchač
12.08.13,11:12
jej, dostala som hodnotenie v zavretej teme, co su mi veci-))
12.08.13 12:16
Diana42
Téma: Chov domácich zvierat - susedia
Neužitočné
Diana je horšia jak rota záškodníkov ...
Diana je užitočná jak osteň zabodnutý v inkriminovanom miestečku ...
veronikasad
12.08.13,11:30
Pozerala som do profilu Diana42 - niečo sa mi na tom nezdá (spôsob vyjadrovania v predchádzajúcich témach a v tej poslednej) . Nenabúral sa niekto do profilu pôvodného poraďáka ? Mne sa to totižto v začiatkoch pôsobenia na porade podarilo tiež. Nick, pod ktorým som sa na Porade zaregistrovala už registrovaný bol a prvé svoje príspevky som písala pod týmto istým nickom ...
avalik
12.08.13,11:37
Pozerala som do profilu Diana42 - niečo sa mi na tom nezdá (spôsob vyjadrovania v predchádzajúcich témach a v tej poslednej) . Nenabúral sa niekto do profilu pôvodného poraďáka ? Mne sa to totižto v začiatkoch pôsobenia na porade podarilo tiež. Nick, pod ktorým som sa na Porade zaregistrovala už registrovaný bol a prvé svoje príspevky som písala pod týmto istým nickom ...

vobec nemam dojem, ze sa jej niekto nabural do profilu ... viac ucitelov sa tu podobne prezentuje (zalezi od temy :) )
veronikasad
12.08.13,11:39
Pozerala som do profilu Diana42 - niečo sa mi na tom nezdá (spôsob vyjadrovania v predchádzajúcich témach a v tej poslednej) . Nenabúral sa niekto do profilu pôvodného poraďáka ? Mne sa to totižto v začiatkoch pôsobenia na porade podarilo tiež. Nick, pod ktorým som sa na Porade zaregistrovala už registrovaný bol a prvé svoje príspevky som písala pod týmto istým nickom ...

vobec nemam dojem, ze sa jej niekto nabural do profilu ... viac ucitelov sa tu podobne prezentuje (zalezi od temy :) )
Na učitela dosť vulgárny spôsob vyjadrovania
kopretinka
12.08.13,12:10
téma je uzavretá,môj "vulgárny a urážlivý" koment bol zmazaný a pol dňa po uzavretí dostanem v tej téme 2 neužitočné????????? TO JE AKOŽE ČO??? :D :D
alaya1
12.08.13,12:12
To sprtnutie do ucitelov od jednej poradacky tu je myslene na moju osobu. Ja nikdy vulgarne nenadavam, nepisem oplzlosti, to si aj vyprosim, aj ked na svoju osobu som si ich tu precitala dost, nevratila som, porovnat moju uroven vyjadrovania s urovnou tej damy, si vyprosim.. A ze si stojim za svojim tvrdenim a neustupim z neho, to je ina vec.
Žabinka
12.08.13,12:12
téma je uzavretá,môj "vulgárny a urážlivý" koment bol zmazaný a pol dňa po uzavretí dostanem v tej téme 2 neužitočné????????? TO JE AKOŽE ČO??? :D :D
nová doba, kopretinka, nová doba.. už dlhšie to ide od desiatich k piatim, či ako sa to hovorí..
kopretinka
12.08.13,12:13
jej, dostala som hodnotenie v zavretej teme, co su mi veci-))
12.08.13 12:16
Diana42
Téma: Chov domácich zvierat - susedia
Neužitočné
ja som ich raz podostávala v jednej po zavretí haba-dej.....ked som sa pýtala moderátora /chobota/ tak asi viete ako mi to objasnil....áno máte pravdu...nijako .....:D:D:D...takže kde mám všetky neužitočné....na HÁKU:D:D:D
Lui,ja som vysvetlenie dostala,vraj provokujem a vyvolávam hádky. Mojím komentárom som obrańovala etiku porady.Nuž.......neviem,koho som týmto vyprovokovala k nejakej hádke.
alaya1
12.08.13,12:14
jej, dostala som hodnotenie v zavretej teme, co su mi veci-))
12.08.13 12:16
Diana42
Téma: Chov domácich zvierat - susedia
Neužitočné
ja som ich raz podostávala v jednej po zavretí haba-dej.....ked som sa pýtala moderátora /chobota/ tak asi viete ako mi to objasnil....áno máte pravdu...nijako .....:D:D:D...takže kde mám všetky neužitočné....na HÁKU:D:D:D
Lui,ja som vysvetlenie dostala,vraj provokujem a vyvolávam hádky. Mojím komentárom som obrańovala etiku porady.Nuž.......neviem,koho som týmto vyprovokovala k nejakej hádke.
Ja som napisala, ze chudak ziaci, ktorych uci, tiez som bola vymazana, ale vysvetlenie som nedostala.
kopretinka
12.08.13,12:16
"vysvetlenie" je na konci tej témy
buchač
12.08.13,12:16
Ja nikdy vulgarne nenadavam, nepisem oplzlosti, to si aj vyprosim, aj ked na svoju osobu som si ich tu precitala dost, nevratila som, porovnat moju uroven vyjadrovania s urovnou tej damy, si vyprosim.. A ze si stojim za svojim tvrdenim a neustupim z neho, to je ina vec.
...kua , šak sa nauč ....:D

Chceš lekcie ???
Ja som pôsobil na dvoch vysokých školách ...
Snáď budem dobrý pedagóg ....a Ty dobrá žiačka .... :D :D :D
buchač
12.08.13,12:19
Lui,ja som vysvetlenie dostala,vraj provokujem a vyvolávam hádky. Mojím komentárom som obrańovala etiku porady.Nuž.......neviem,koho som týmto vyprovokovala k nejakej hádke.
Márgit ...sestra moja ....
Ty furt irituješ , provokuješ , vyvolávaš hádky , komentuješ ....

:D :D :D
alaya1
12.08.13,12:20
To sprtnutie do ucitelov od jednej poradacky tu je myslene na moju osobu. Ja nikdy vulgarne nenadavam, nepisem oplzlosti, to si aj vyprosim, aj ked na svoju osobu som si ich tu precitala dost, nevratila som, porovnat moju uroven vyjadrovania s urovnou tej damy, si vyprosim.. A ze si stojim za svojim tvrdenim a neustupim z neho, to je ina vec.
...kua , šak sa nauč ....:D

Chceš lekcie ???
Ja som pôsobil na dvoch vysokých školách ...
Snáď budem dobrý pedagóg ....a Ty dobrá žiačka .... :D :D :D

Vies co? Aj som chcela, neide mi to od prstov, ani ust Joj a tolkokrat sa hodilo. Mam doma 16 rocne dieta, pred 2 dnami som sa asi najviac v zivote nasr....tak mi vyslo z ust jedno slovo, dieta pozera,, oci vypulene, a ze mama, to si co povedala a zachvat smiechu. Treba mi to? nepasuje ku mne.

P.S. na toto nepotrebujes VS, len dobru guraz a slovnu zasobu:)
buchač
12.08.13,12:27
P.S. na toto nepotrebujes VS, len dobru guraz a slovnu zasobu:)
....a preto moja vnučka už čo to vie ...
Guráž by mala ...slovná zásoba jej nechýba a stále sa zdokonaľuje pod krídlami starších ... :D

Holt ,čo sa za mladi naučíš ...
Koľko rečí vieš ...
V toľkých rečiach môžeš do teplých niekoho poslať ...
kopretinka
12.08.13,12:27
Lui,ja som vysvetlenie dostala,vraj provokujem a vyvolávam hádky. Mojím komentárom som obrańovala etiku porady.Nuž.......neviem,koho som týmto vyprovokovala k nejakej hádke.
Márgit ...sestra moja ....
Ty furt irituješ , provokuješ , vyvolávaš hádky , komentuješ ....

:D :D :D
to hovorí ten pravý
alaya1
12.08.13,12:29
P.S. na toto nepotrebujes VS, len dobru guraz a slovnu zasobu:)
....a preto moja vnučka už čo to vie ...
Guráž by mala ...slovná zásoba jej nechýba a stále sa zdokonaľuje pod krídlami starších ... :D

Holt ,čo sa za mladi naučíš ...
Koľko rečí vieš ...
V toľkých rečiach môžeš do teplých niekoho poslať ...

Vies, ako to je. Do mladej hlavy ide rychlejsie, ako do hlav zien v najlepsom veku:)
lujza.j
12.08.13,12:55
jej, dostala som hodnotenie v zavretej teme, co su mi veci-))
12.08.13 12:16
Diana42
Téma: Chov domácich zvierat - susedia
Neužitočné
ja som ich raz podostávala v jednej po zavretí haba-dej.....ked som sa pýtala moderátora /chobota/ tak asi viete ako mi to objasnil....áno máte pravdu...nijako .....:D:D:D...takže kde mám všetky neužitočné....na HÁKU:D:D:D
Lui,ja som vysvetlenie dostala,vraj provokujem a vyvolávam hádky. Mojím komentárom som obrańovala etiku porady.Nuž.......neviem,koho som týmto vyprovokovala k nejakej hádke.
poviem ti to takto...poniektorí už provokujú svojim nickom :D:D:D že ešte sa len "nadýchli" a flásk už majú neužitočné:D:D:D...alebo ,že ako môj takto u mňa v aute....nemusí nič povedať/aj ked vždy zadrie perlu šoférsku-vodičák IBA na električku/...ale ja už deň predtým nervy, že ho niekam veziem....:D:D:D
tak málo nás tu ostalo a ešte si dovolíme provokovať no toto:D:D
pavol54
12.08.13,13:02
a môj koment bol vymazaný z dôvodu urážok.....to sú mi veci.....vyjadrila som iba svoj názor na nick alexa.....ja svoj názor vyjadriť nemôžem,alexa mohla....no zaujímavé teda....
No keď sa niekto zaregistruje ako nový o 23.13 aby mohol narúbať neužitočné ale predtým ešte premenovať sa ako udeľovača neužitočných tak je to schizo lebo alexa je diana
kopretinka
12.08.13,13:04
a môj koment bol vymazaný z dôvodu urážok.....to sú mi veci.....vyjadrila som iba svoj názor na nick alexa.....ja svoj názor vyjadriť nemôžem,alexa mohla....no zaujímavé teda....
No keď sa niekto zaregistruje ako nový o 23.13 aby mohol narúbať neužitočné ale predtým ešte premenovať sa ako udeľovača neužitočných tak je to schizo lebo alexa je diana
no veď o tomto bol ten môj "urážlivý" komentár
pavol54
12.08.13,13:07
Pozerala som do profilu Diana42 - niečo sa mi na tom nezdá (spôsob vyjadrovania v predchádzajúcich témach a v tej poslednej) . Nenabúral sa niekto do profilu pôvodného poraďáka ? Mne sa to totižto v začiatkoch pôsobenia na porade podarilo tiež. Nick, pod ktorým som sa na Porade zaregistrovala už registrovaný bol a prvé svoje príspevky som písala pod týmto istým nickom ...

vobec nemam dojem, ze sa jej niekto nabural do profilu ... viac ucitelov sa tu podobne prezentuje (zalezi od temy :) )
Na učitela dosť vulgárny spôsob vyjadrovania
učiteľ čoho? napr. ivuliatko by si teraz urazila ale podľa komentárov je Pani učiteľka s tou inou sa nedá povolanie prirovnávať
pavol54
12.08.13,13:13
http://www.topky.sk/cl/10/1358173/FOTO-z-miesta-vybuchu-na-D1--Jeden-mrtvy---39---dalsi-bojuje-o-zivot-
Ja ako pyrotechnik som vždy pri zlyhaní zobral do ruky stopky a čakal som stanovený čas, potom som napísal čas od zlyhania a až potom som si prichystal nálož a išiel na likvidáciu kam sa ponáhľali?
buchač
12.08.13,13:24
http://www.topky.sk/cl/10/1358173/FOTO-z-miesta-vybuchu-na-D1--Jeden-mrtvy---39---dalsi-bojuje-o-zivot-
Ja ako pyrotechnik som vždy pri zlyhaní zobral do ruky stopky a čakal som stanovený čas, potom som napísal čas od zlyhania a až potom som si prichystal nálož a išiel na likvidáciu kam sa ponáhľali?
Bratu , že by do dôchodku ???
Ten akurát užije manželka ....ibaže vdovský ....
alaya1
12.08.13,13:45
jej, dostala som hodnotenie v zavretej teme, co su mi veci-))
12.08.13 12:16
Diana42
Téma: Chov domácich zvierat - susedia
Neužitočné
ja som ich raz podostávala v jednej po zavretí haba-dej.....ked som sa pýtala moderátora /chobota/ tak asi viete ako mi to objasnil....áno máte pravdu...nijako .....:D:D:D...takže kde mám všetky neužitočné....na HÁKU:D:D:D
Lui,ja som vysvetlenie dostala,vraj provokujem a vyvolávam hádky. Mojím komentárom som obrańovala etiku porady.Nuž.......neviem,koho som týmto vyprovokovala k nejakej hádke.
poviem ti to takto...poniektorí už provokujú svojim nickom :D:D:D že ešte sa len "nadýchli" a flásk už majú neužitočné:D:D:D...alebo ,že ako môj takto u mňa v aute....nemusí nič povedať/aj ked vždy zadrie perlu šoférsku-vodičák IBA na električku/...ale ja už deň predtým nervy, že ho niekam veziem....:D:D:D
tak málo nás tu ostalo a ešte si dovolíme provokovať no toto:D:D
toto je dobre, to je o mne, super si to vystihla.:):)
srska
12.08.13,16:54
správy rtvs: ktovie kto prišiel na to, že v ba nie je "kunsthalle"

ale tušáka mám :-)) :)
pmajap
12.08.13,17:50
Mám nektarinky, strašne veľa, ale nie sú dobré, boli bez vody, tak plody sú malé a horké. Džem nie je dobrý, zavárané tiež nechutné, čo myslíte bola by z nich dobrá pálenka...... alebo rovno do kompostu.:confused:
srska
12.08.13,18:06
Mám nektarinky, strašne veľa, ale nie sú dobré, boli bez vody, tak plody sú malé a horké. Džem nie je dobrý, zavárané tiež nechutné, čo myslíte bola by z nich dobrá pálenka...... alebo rovno do kompostu.:confused:jasné - zaliať štvordeviatkovým etylalkoholom - zostanú len kožka a kôstky
srska
12.08.13,18:27
fúúúha? (http://technet.idnes.cz/rychla-doprava-hyperloop-0y0-/tec_technika.aspx?c=A130807_173210_tec_technika_vs e)
ktovie ako dlho by to trvalo z hlavnej stanice do petržalky:D
pmajap
12.08.13,19:01
fúúúha? (http://technet.idnes.cz/rychla-doprava-hyperloop-0y0-/tec_technika.aspx?c=A130807_173210_tec_technika_vs e)
ktovie ako dlho by to trvalo z hlavnej stanice do petržalky:D

Krátko, je to dole kopcom :D
wagner
12.08.13,19:24
wagner
12.08.13,19:28
lujza.j
12.08.13,19:30
http://www.cas.sk/clanok/257874/kamaratka-otravenej-cesky-monika-36-petrovi-zahybala-na-kazdom-kroku.html

a čo má byť ...aj keby, akým právom sa ludia k tomu vyjadrujú...to je každého vec ako žije!!!...každý keby sa staral o seba!!!snáď to nie je omluva k tomu, že ich otrávil??!!!
wagner
12.08.13,19:30
pmajap
12.08.13,20:05
Stanislav 1975
12.08.13,20:13
Dnes ráno som zapálil sviečku za každý talent , ktorý na Porade -zhorel, už nerastú strom, konár ,plod ani oheň, starý poraďák nieje doma a mladý to nespraví, pozerám všade vokol, poraďáka už nevidím, dnes všetci čechraju si chochol
Ak sa stratíš ty, sa nebudem diviť, len si nerob aliby,že každý robí chyby, iba ty vieš či budeš iný...
stenly - kuku, kuku už sá všetci na booku
srsinka, ku ku :-), ja som si tiež ludí na ktorých mi záležalo pretiahol na búúúk, len niektorí búúúúk nemajú, čo je škoda a o niektorých neviem,že sú na búúúku...:rolleyes:


Stanko, vitaj!!!

A neberieš to Ty, ako Jurko? Od buka do buka! A potom každý, búúúka, že spravodlivo, spravodlivosť? No nech ich nechytá zlosť, keď aj poslanci pochopili po tristo rokoch majú radosť, zbíjať môžu ako Jánošíci, všici. Čo ich potom, že národ je v rici. Páni, zemepáni tiež, dnes kraľuje, ten kto má keš. A však evro, tisíc nestačí! Preto národ na nich hrdlačí. Ľaví a či praví, všetko pre nich národ spraví, musí ? ...
Sitenko, ale povedz ako im mám vysvetliť, ako im mám osvetliť, že som ich všetkých zmasakroval? Netalentovaných by som zavrel do miestnosti s čiernou Mambou, ako trest,za to,že imitujú ligu majstrov...:-)))
julysak
13.08.13,04:17
P.S. na toto nepotrebujes VS, len dobru guraz a slovnu zasobu:)
....a preto moja vnučka už čo to vie ...
Guráž by mala ...slovná zásoba jej nechýba a stále sa zdokonaľuje pod krídlami starších ... :D

Holt ,čo sa za mladi naučíš ...
Koľko rečí vieš ...
V toľkých rečiach môžeš do teplých niekoho poslať ...

Vies, ako to je. Do mladej hlavy ide rychlejsie, ako do hlav zien v najlepsom veku:)

Skús inokade (ak nejde cez hlavu )
pmajap
13.08.13,04:18
julysak
13.08.13,04:20
Mám nektarinky, strašne veľa, ale nie sú dobré, boli bez vody, tak plody sú malé a horké. Džem nie je dobrý, zavárané tiež nechutné, čo myslíte bola by z nich dobrá pálenka...... alebo rovno do kompostu.:confused:
Ako by si chcela alkohol , ak v nich nie je cukor (1 kg cukru = cca 0,7 l alkoholu)
A ešte to má pachuť :D = tá by sa preniesla.
Zitulda
13.08.13,04:43
Potešilo ma, že nie je už také neznesiteľné teplo, že mojej polovičke ostáva absolvovoať už iba 4 dni rádioterápie, že moja vnučka 17-ka- slniečko Simonka je šťastne po operácii, že druhej vnučke 8 dňovej hviezdčike Tei konečne klesol bilirubín a zajtra asi prídu domov.
Človeku stačí tak málinko na to, aby bol šťastný a vedel sa smiať... a ja som dnes veľmi veľmi šťastná :)
pmajap
13.08.13,04:47
Sú sladké, ale nie šťavnaté a horkasté po kôcke. Nektarinky nie sú aromatické ako marhule, tak neviem či by to bolo pitné, alebo iba mazadlo proti komárom :rolleyes:
alaya1
13.08.13,04:47
Potešilo ma, že nie je už také neznesiteľné teplo, že mojej polovičke ostáva absolvovoať už iba 4 dni rádioterápie, že moja vnučka 17-ka- slniečko Simonka je šťastne po operácii, že druhej vnučke 8 dňovej hviezdčike Tei konečne klesol bilirubín a zajtra asi prídu domov.
Človeku stačí tak málinko na to, aby bol šťastný a vedel sa smiať... a ja som dnes veľmi veľmi šťastná :)


vela zdravicka vsetkym.
pmajap
13.08.13,04:49
Potešilo ma, že nie je už také neznesiteľné teplo, že mojej polovičke ostáva absolvovoať už iba 4 dni rádioterápie, že moja vnučka 17-ka- slniečko Simonka je šťastne po operácii, že druhej vnučke 8 dňovej hviezdčike Tei konečne klesol bilirubín a zajtra asi prídu domov.
Človeku stačí tak málinko na to, aby bol šťastný a vedel sa smiať... a ja som dnes veľmi veľmi šťastná :)

Je nádherná.
kremienok76
13.08.13,05:03
Potešilo ma, že nie je už také neznesiteľné teplo, že mojej polovičke ostáva absolvovoať už iba 4 dni rádioterápie, že moja vnučka 17-ka- slniečko Simonka je šťastne po operácii, že druhej vnučke 8 dňovej hviezdčike Tei konečne klesol bilirubín a zajtra asi prídu domov.
Človeku stačí tak málinko na to, aby bol šťastný a vedel sa smiať... a ja som dnes veľmi veľmi šťastná :)

moja bábika, krááásna je, bilirubín je hnusák, aj nás potrápil ... nech sa darí celej rodinke hlavne veľa zdravíčka prajem :D
lujza.j
13.08.13,06:30
Mám nektarinky, strašne veľa, ale nie sú dobré, boli bez vody, tak plody sú malé a horké. Džem nie je dobrý, zavárané tiež nechutné, čo myslíte bola by z nich dobrá pálenka...... alebo rovno do kompostu.:confused:
Ako by si chcela alkohol , ak v nich nie je cukor (1 kg cukru = cca 0,7 l alkoholu)
A ešte to má pachuť :D = tá by sa preniesla.
Ja som myslela ze zo seckeho sa da....agave asi tiez nebude sladke a tekila fajna je:D
pmajap
13.08.13,07:14
:)

Ja som myslela ze zo seckeho sa da....agave asi tiez nebude sladke a tekila fajna je:D

Prezrievajú, sú sladšie ešte skúsim zavariť a džem, ostatné do suda, bude to moja prvá pálenka. Luj, vrátil sa mi ježko, po roku je tu, ale debatuje len so psom, mňa sa bojí.
julysak
13.08.13,07:52
ja som si myslela, že už funguje skok na posledný príspevok, vybabrali sta so mnou :---
Fugguje na posledné stránku - - len musíš trafiť tie dva sprosto poskakujúce trojuholníčky :D
(ja idem najprv nad ten jeden, prestanú pobehovať a až potom môžem na dva )
jozka56
13.08.13,07:53
Potešilo ma, že nie je už také neznesiteľné teplo, že mojej polovičke ostáva absolvovoať už iba 4 dni rádioterápie, že moja vnučka 17-ka- slniečko Simonka je šťastne po operácii, že druhej vnučke 8 dňovej hviezdčike Tei konečne klesol bilirubín a zajtra asi prídu domov.
Človeku stačí tak málinko na to, aby bol šťastný a vedel sa smiať... a ja som dnes veľmi veľmi šťastná :)
Zitulda gratulujem a prajem vela radosti:)
julysak
13.08.13,07:53
Potešilo ma, že nie je už také neznesiteľné teplo, že mojej polovičke ostáva absolvovoať už iba 4 dni rádioterápie, že moja vnučka 17-ka- slniečko Simonka je šťastne po operácii, že druhej vnučke 8 dňovej hviezdčike Tei konečne klesol bilirubín a zajtra asi prídu domov.
Človeku stačí tak málinko na to, aby bol šťastný a vedel sa smiať... a ja som dnes veľmi veľmi šťastná :)
Tak Simonka sa zmenila na slniečko ?

Vari skončila puberta ? :D
julysak
13.08.13,07:54
Sú sladké, ale nie šťavnaté a horkasté po kôcke. Nektarinky nie sú aromatické ako marhule, tak neviem či by to bolo pitné, alebo iba mazadlo proti komárom :rolleyes:
Záleží od príchute tej kôstky

PS
Alebo vykôstkuješšššš :D :D
julysak
13.08.13,07:55
Mám nektarinky, strašne veľa, ale nie sú dobré, boli bez vody, tak plody sú malé a horké. Džem nie je dobrý, zavárané tiež nechutné, čo myslíte bola by z nich dobrá pálenka...... alebo rovno do kompostu.:confused:
Ako by si chcela alkohol , ak v nich nie je cukor (1 kg cukru = cca 0,7 l alkoholu)
A ešte to má pachuť :D = tá by sa preniesla.
Ja som myslela ze zo seckeho sa da....agave asi tiez nebude sladke a tekila fajna je:D
Stačí aj škrob = vyšší cukor
pmajap
13.08.13,08:21
Sú sladké, ale nie šťavnaté a horkasté po kôcke. Nektarinky nie sú aromatické ako marhule, tak neviem či by to bolo pitné, alebo iba mazadlo proti komárom :rolleyes:
Záleží od príchute tej kôstky

PS
Alebo vykôstkuješšššš :D:D

...asi ????????:D a kôstkovica II. várka pre nežiadúce návštevy :D:D
Tweety
13.08.13,11:24
kopretinka
13.08.13,11:56
Tweety
13.08.13,13:02
wagner
13.08.13,16:34
wagner
13.08.13,16:38
julysak
13.08.13,18:46
Sú sladké, ale nie šťavnaté a horkasté po kôcke. Nektarinky nie sú aromatické ako marhule, tak neviem či by to bolo pitné, alebo iba mazadlo proti komárom :rolleyes:
Záleží od príchute tej kôstky

PS
Alebo vykôstkuješšššš :D:D

...asi ????????:D a kôstkovica II. várka pre nežiadúce návštevy :D:D

Prihoď pár kíl jabĺk, čo boli 3-4 dni rozsekané v železnom kýbli a huby im vykrúti :D
julysak
13.08.13,18:47
Muži by mali spozornieť.
http://www.pluska.sk/priroda/v-europskych-vodach-objavila-ryba-pribuzna-pirani.html
hahahahahaha

Doteraz sa hovorilo :

Kapr nekouše, kapr žužlá :D
lujza.j
13.08.13,18:48
ty si aký gurmán:D:D:D
evuš
14.08.13,04:30
Bóžinku, Luj, Ty si mu ale dala tým gurmánom...:D:---
marjankaj
14.08.13,07:46
No akosi sa v tom vyznáte:---
wagner
14.08.13,18:15
wagner
14.08.13,18:40
buchač
14.08.13,19:13
Že posťažujem sa ???

Šak mne tu normálne pepsička chýba .....to jej kávičkovanie ani nie , to som teda nemusel ...

Ale aspoň sa dalo poriadne s niekým posekať bez toho , aby sa urazil......
Nejak sa to poslednou dobou nejak rozmohlo ....

Samozrejme , že je to nejaký nový člen , ktorý pri najmenšom odpore v jeho myšlienkových pochodoch neznesie nejak tú kritickú poznámku , respektíve názor ...
lujza.j
14.08.13,19:26
Buchi prah napr. ...mojeho urážania má velké rozpätie.....:D...."žiť" v chlapskom kolektíve toľké roky....:D
buchač
14.08.13,19:36
Buchi prah napr. ...mojeho urážania má velké rozpätie.....:D...."žiť" v chlapskom kolektíve toľké roky....:D
...hehe....

Ty si iná ..." nenormálna " ...
Tí ostatní sú " normálni " ...
alaya1
14.08.13,20:04
lujza.j
15.08.13,04:53
Kontrolovana špacírka....len neviem ci je to smiesne,alebo do placu....
Mila123
15.08.13,05:54
:Dvideo je určené pre toho/ tých, kt. sa nudia v práci......:D

http://free.zoznam.sk/video/Rychlo-lietadielko
evuš
15.08.13,06:33
:Dvideo je určené pre toho/ tých, kt. sa nudia v práci......:D

http://free.zoznam.sk/video/Rychlo-lietadielko

:D:D:D
kremienok76
15.08.13,06:38
:Dvideo je určené pre toho/ tých, kt. sa nudia v práci......:D

http://free.zoznam.sk/video/Rychlo-lietadielko

tak toto nemá chybu.... už tú mašinku mať na skladanie :D
Stanislav 1975
15.08.13,07:54
Keď ťa vidím na Porade, tak potrebujem Aspirín, ked čítam tvoje príspevky,tak potrebujem Aspirín, sama o sebe vravíš že si poraďáčka, no ja si to nemyslím, keď vidím tvoj nick ,tak potrebujem Aspirín
Chceš byť slávna a na výslní a tvrdá ako žula, ale pritom si obyčajná nula
Píšeš o sebe ,že niesi falošná, ale faloš z teba dýcha, si nenápadna ako maratonec, ktorý kríva, tvoje príspevky prestávam vnímať, tvoje názory sú ako detské porno- nedá sa na ne pozerať
česť výnimkám, čo mali a majú čo povedať- lujza, , Tweety, buchač, pmajap,pavol45,pepsikova, srska, sito a ostatní,čo vravia pravdu a netreba nad nimi rozmýšľať
Žabinka
15.08.13,08:04
Jémine, a to komu patrilo?
lujza.j
15.08.13,08:26
Moj cumacik....ma odraty nufak..nespal doma dve noci....
srska
15.08.13,08:32
luj, čo sa hral 2 noci na "hééélmuta" ? :-))
bettylou
15.08.13,08:36
Des a hrôza, čo sa to s ľuďmi deje?http://www.cas.sk/clanok/257494/zmasakrovane-telo-mladej-markety-24-v-indii-ako-jej-mohol-toto-urobit-priatel.html
Ani nehovor....nepochopitelne.....som zvedava co sa vyklube z toho mordu v tom Egypte....

niekto na tom pekne zarába
lujza.j
15.08.13,08:41
luj, čo sa hral 2 noci na "hééélmuta" ? :-))
Niee.....Spal na cvicaku v koterci:D:D ....v lese v tme domachroval chalaň....dve slabe zeny doma a on nas sef...odzvonilo...mu....viem nasa chyba....
lujza.j
15.08.13,08:44
Des a hrôza, čo sa to s ľuďmi deje?http://www.cas.sk/clanok/257494/zmasakrovane-telo-mladej-markety-24-v-indii-ako-jej-mohol-toto-urobit-priatel.html
Ani nehovor....nepochopitelne.....som zvedava co sa vyklube z toho mordu v tom Egypte....

niekto na tom pekne zarába
V dnesnej dobe mozne vsetko.....nechutny marketing!!!.... Pre mna je vrah on!
trisestri
15.08.13,08:44
ale sa vyfarbuju bolsevicke zmije,toto je skutocna tvar ich akoze lavicovej politiky,bolsevici patrili za mreze a ked sa im povolila prevracat kabat,tak kradnu a zdieraju a smeju sa svojim volicom do oci,skoda ze sa nezabil v tom aute smrad sprosty http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/minister-richter-zaraba-tisice-ludom-odkazuje-zo-60-eur-da-vyzit.html
evuš
15.08.13,09:00
Moj cumacik....ma odraty nufak..nespal doma dve noci....

A čo chudák robil, keď musel na cvičák ?? Ešte stále "žužle" káble a hadičky ? :D
lujza.j
15.08.13,09:13
Moj cumacik....ma odraty nufak..nespal doma dve noci....

A čo chudák robil, keď musel na cvičák ?? Ešte stále "žužle" káble a hadičky ? :D
No ako...vies v plane to bolo aj minuly rok chodit s nim na cvicak....ale nejako sa to nezrealizovalo....naposledy v júny vytopil dvoch susedov.....to bola asi ta posledna kvapka....ale celkovo sme tak chceli....
Od zaciatku som pocuvala ze tieto hnede su divokejsie.....ked dohadovala tohto chlapa co ma cvicak....ten tiez to mate toho hnedeho...no ti su taki domintnejsi ....ano su!! Boli sme na neho mäke....tam maš:D....okrem indi-vindi treningu kde su len oni traja...maju spolocne skupinove....nakolko maxi ignoracia mojeho decka ....co ine jedovate plenena tam chodia....tak tento nas"autista" mal decko salam-parky:D....tak tam za trest bol dve noci....
erik555
15.08.13,09:14
ale sa vyfarbuju bolsevicke zmije,toto je skutocna tvar ich akoze lavicovej politiky,bolsevici patrili za mreze a ked sa im povolila prevracat kabat,tak kradnu a zdieraju a smeju sa svojim volicom do oci,skoda ze sa nezabil v tom aute smrad sprosty http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/minister-richter-zaraba-tisice-ludom-odkazuje-zo-60-eur-da-vyzit.html
Co k slovenskym politikom napisat? Len, ze je to banda zlodejska...ci lava, stredna, alebo prava!
buchač
15.08.13,09:47
ale sa vyfarbuju bolsevicke zmije,toto je skutocna tvar ich akoze lavicovej politiky,bolsevici patrili za mreze a ked sa im povolila prevracat kabat,tak kradnu a zdieraju a smeju sa svojim volicom do oci,skoda ze sa nezabil v tom aute smrad sprosty http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/minister-richter-zaraba-tisice-ludom-odkazuje-zo-60-eur-da-vyzit.html
Pre mňa je dôležitá táto veta , respektíve jej význam :

„Ako v tejto chvíli to na prežitie stačí. Je to istý núdzový stav a tá suma je pomocná ruka, ktorú podáva štát jedincovi, je to len na prežitie, na nič viac,“ šokoval Richter.

Príspevok nie je na plnohodnotný život jedincov , no aj napriek tomu je kuevsky využívaný a zneužívaný .
Veď ako inak nazvať tie pijavice minoritno - majoritnej etnickej spoločnosti ?
Alebo ako inak nazvať jedincov , ktorí sa živia prácou na čierno ( cieľavedomo ju vyhľadávajú ) a berú všetky možné príspevky , doplatky , pomoc a všetko možné krista krážom...
Žabinka
15.08.13,09:48
Mne sa dnes ale vôbec nedá pracovať..Od rána mi popri budove "behá" valec, všetko sa trasie, je to strašne nepríjemné..Výstavba I/50 Zvolen, Pustý Hrad – Neresnica už našťastie o pár mesiacov končí, tak snáď to ešte vydržím..
alaya1
15.08.13,09:50
Moj cumacik....ma odraty nufak..nespal doma dve noci....

A čo chudák robil, keď musel na cvičák ?? Ešte stále "žužle" káble a hadičky ? :D
No ako...vies v plane to bolo aj minuly rok chodit s nim na cvicak....ale nejako sa to nezrealizovalo....naposledy v júny vytopil dvoch susedov.....to bola asi ta posledna kvapka....ale celkovo sme tak chceli....
Od zaciatku som pocuvala ze tieto hnede su divokejsie.....ked dohadovala tohto chlapa co ma cvicak....ten tiez to mate toho hnedeho...no ti su taki domintnejsi ....ano su!! Boli sme na neho mäke....tam maš:D....okrem indi-vindi treningu kde su len oni traja...maju spolocne skupinove....nakolko maxi ignoracia mojeho decka ....co ine jedovate plenena tam chodia....tak tento nas"autista" mal decko salam-parky:D....tak tam za trest bol dve noci....


Chudak, ten musi mat stres. Vraveli, ze odlucenie od svorky pomaha?
lujza.j
15.08.13,10:00
Moj cumacik....ma odraty nufak..nespal doma dve noci....

A čo chudák robil, keď musel na cvičák ?? Ešte stále "žužle" káble a hadičky ? :D
No ako...vies v plane to bolo aj minuly rok chodit s nim na cvicak....ale nejako sa to nezrealizovalo....naposledy v júny vytopil dvoch susedov.....to bola asi ta posledna kvapka....ale celkovo sme tak chceli....
Od zaciatku som pocuvala ze tieto hnede su divokejsie.....ked dohadovala tohto chlapa co ma cvicak....ten tiez to mate toho hnedeho...no ti su taki domintnejsi ....ano su!! Boli sme na neho mäke....tam maš:D....okrem indi-vindi treningu kde su len oni traja...maju spolocne skupinove....nakolko maxi ignoracia mojeho decka ....co ine jedovate plenena tam chodia....tak tento nas"autista" mal decko salam-parky:D....tak tam za trest bol dve noci....


Chudak, ten musi mat stres. Vraveli, ze odlucenie od svorky pomaha?
....no.... málo si nas važi....chudak? hej...je to citový vydierac....keby sme zato nedali tolke peniaze...uz by som podlahla...a on by docielil svoje:( lebo mi ho je luto...tazko znasa ze prichadza o miesto veduceho smečky......robi ine divadlo,cloveku az rozum zastava...:D
kopretinka
15.08.13,10:00
Moj cumacik....ma odraty nufak..nespal doma dve noci....
a kde spal? to je pitbul?