taiko
31.01.14,12:05
http://krimi.noviny.sk/cierna-kronika/25-05-2011/romovia-su-za-surovu-bitku-na-slobode-zasahujuci-policajt-tomu-neveril-.html
tomu sa mi nejak nechce verit. Policajt nemoze proti utocnikovi pouzit zbran ked na neho niekto mieri?.
Môže - Nemôže ....zákon je jednoznačný , to len poniektorí si ho zle vysvetľujú .

Nie tak znie otázka .

Si vezmi konkrétnu situáciu
Policajt zrazu len počul kolegu ako kričí na 15-ročného Róma, aby odhodil pištoľ.
Teraz si predstav sám seba voči tomu zasrancovi .
Vezmi v úvahu všetko možné a aj nemožné ....
Ako dopadol posledný konflikt v Moldave ?...a čo povystrájala Dubovcová ???...a to len pár vydrbaných cigánskych debilných zlodejov dostalo nakladačku ...
Si vieš predstaviť , čo by sa dialo , ak by poliš dal dole zasranca ???...toť je otázka !ja rozumiem, ale ked na mna niekto mieri zbranou, mam Dubovcovu aj s Brusslom ziviacich darmozracov v r..i. Ved by to bola primerana obrana a okrem toho ho nemusel zabit. Na to auto na dialnici strielali ani okom nemihli
buchač
31.01.14,11:09
ja rozumiem, ale ked na mna niekto mieri zbranou, mam Dubovcovu aj s Brusslom ziviacich darmozracov v r..i. Ved by to bola primerana obrana a okrem toho ho nemusel zabit. Na to auto na dialnici strielali ani okom nemihli[/QUOTE]

Miešaš síce jablká s hruškami , ALE podstata je v oboch prípadoch tá istá = oprávnené použitie zbrane .
arizona
31.01.14,11:21
psa pittbulla ??? otrasny vkus !
tisic ludi, tisic chuti

...kazdemu sa ine paci :D
http://www.pikosky.sk/wp-content/uploads/2011/03/hugh-jackman-dog-french-bulldog-3-435x580.jpg
pavol54
31.01.14,12:10
http://krimi.noviny.sk/cierna-kronika/25-05-2011/romovia-su-za-surovu-bitku-na-slobode-zasahujuci-policajt-tomu-neveril-.html
tomu sa mi nejak nechce verit. Policajt nemoze proti utocnikovi pouzit zbran ked na neho niekto mieri?.
Môže - Nemôže ....zákon je jednoznačný , to len poniektorí si ho zle vysvetľujú .

Nie tak znie otázka .

Si vezmi konkrétnu situáciu
Policajt zrazu len počul kolegu ako kričí na 15-ročného Róma, aby odhodil pištoľ.
Teraz si predstav sám seba voči tomu zasrancovi .
Vezmi v úvahu všetko možné a aj nemožné ....
Ako dopadol posledný konflikt v Moldave ?...a čo povystrájala Dubovcová ???...a to len pár vydrbaných cigánskych debilných zlodejov dostalo nakladačku ...
Si vieš predstaviť , čo by sa dialo , ak by poliš dal dole zasranca ???...toť je otázka !ja rozumiem, ale ked na mna niekto mieri zbranou, mam Dubovcovu aj s Brusslom ziviacich darmozracov v r..i. Ved by to bola primerana obrana a okrem toho ho nemusel zabit. Na to auto na dialnici strielali ani okom nemihli
alebo by povedali že sa zastrelil sám v dave cigáňov, niekedy sa dá hlavou proti bagandži, naskočiť na nôž či opitá krava(štvornohá) narazí do auta stovkou, alebo sa autobusová zastávka rozhodne zabrániť autu v jazde,
buchač
31.01.14,13:26
Gang čiernych ruských veveričiek roztrhal psa!

Príroda sa zbláznila! Aspoň na pár minút to do bodky platilo v jednom ruskom mestečku, v ktorom čierne veveričky odprevadili na druhý svet túlavého psa. Viacerí svedkovia videli na vlastné oči, ako gang obkľúčil väčšieho protivníka a vrhol sa naňho.

http://www.aktuality.sk/clanok/244872/gang-ciernych-ruskych-vevericiek-zabil-psa/
alaya1
31.01.14,13:29
Opat super skusenost s maklerom. Zase sa zatajil, ze je makler, samozrejme sukromna osoba a ked je odhaleny tak brese..... juj, aka som nastartovana.
Rozalka
31.01.14,16:03
Aj dnes sa nájde mnoho podnikavcov:
Na dverách výťahu máme oznam, že bude prebiehať písomné hlasovanie o výmene inštalácie na stupačkách, preto ma neprekvapilo, keď niekto zazvonil (naše meno na prvom zvončeku): Dobrý deň, idem ...blabla reguláciu vody ... Manžel ho pustil.

Prvé, čo mi bolo divné, keď namiesto ku stupačkám vo WC mašíroval do kúpeľne, pustil na plné pecky vodu (páka na batérii takmer pod plafónom), vodu bral do akéhosi hrnčeka s označením akoby množstva a hovorí:
"pozrite, vy máte prietok 19, ale mali by ste mať 5"

Ja mu na to, ale prečo tak silno púšťate vodu, ja to mávam takto a ukázala som, a prietok bol už len 5.
No a začal svoju naučenú pesničku, že takto je síce prietok 5, ale tlak vody je slabý, blabla .....
a on má super perlátor, ktorý umožní udržať správny tlak pri slabom prietoku, tak som ho šikovala už z kúpeľne preč,
- ešte pri dverách povedal, ani ste sa nepýtali, aký je to perlátor,
- no ani ma to nezaujíma ....
- a on, že ale stojí len 20 eúr, no a tým mi ešte aj dych vyrazil ....

asi som vrhla veľmi škaredý pohľad, lebo sa do výťahu pratal, až sa za ním prášilo.
misoft
31.01.14,16:17
Aj dnes sa nájde mnoho podnikavcov:
Na dverách výťahu máme oznam, že bude prebiehať písomné hlasovanie o výmene inštalácie na stupačkách, preto ma neprekvapilo, keď niekto zazvonil (naše meno na prvom zvončeku): Dobrý deň, idem ...blabla reguláciu vody ... Manžel ho pustil.

Prvé, čo mi bolo divné, keď namiesto ku stupačkám vo WC mašíroval do kúpeľne, pustil na plné pecky vodu (páka na batérii takmer pod plafónom), vodu bral do akéhosi hrnčeka s označením akoby množstva a hovorí:
"pozrite, vy máte prietok 19, ale mali by ste mať 5"

Ja mu na to, ale prečo tak silno púšťate vodu, ja to mávam takto a ukázala som, a prietok bol už len 5.
No a začal svoju naučenú pesničku, že takto je síce prietok 5, ale tlak vody je slabý, blabla .....
a on má super perlátor, ktorý umožní udržať správny tlak pri slabom prietoku, tak som ho šikovala už z kúpeľne preč,
- ešte pri dverách povedal, ani ste sa nepýtali, aký je to perlátor,
- no ani ma to nezaujíma ....
- a on, že ale stojí len 20 eúr, no a tým mi ešte aj dych vyrazil ....

asi som vrhla veľmi škaredý pohľad, lebo sa do výťahu pratal, až sa za ním prášilo.
A to ťa nenapadlo, že to mohol byť jeden z tých "šmejdov" - podomových kšeftárov, ktorí takto nanucujú svoje "služby"? Už len to, že sa hrnul k vodovodnej batérii ťa malo nabudiť a jeho a) vyšmariť von; b) volať polišov - máš v byte podvodníka....
Rozalka
31.01.14,18:33
A to ťa nenapadlo, že to mohol byť jeden z tých "šmejdov" - podomových kšeftárov, ktorí takto nanucujú svoje "služby"? Už len to, že sa hrnul k vodovodnej batérii ťa malo nabudiť a jeho a) vyšmariť von; b) volať polišov - máš v byte podvodníka....
No veď sa u mňa dlho neohrial .... presne to som povedala manželovi, že už nemôžu "šmejdiť", tak chodia po domácnostiach.
misoft
31.01.14,19:10
To mi pripomenulo - prišla mladé dievča, reku bla-bla-bla a že aký mám internet, či mám káblovku a pod. Kecal som s ňou cca 10 min. , ale keď došla k internetu a začala spomínať výhody a pod. - tak som sa jej spýtal, aký má ten ich internet výhody a koľko môžem "sosať" - vysvitlo - T-com - tak som ju uzemnil svojim internetom - drahší síce o 6€, ale neobmedzený 100/100Mbps a 10GB za 24 hodín (čo sa mi podarilo len asi 2x odkedy ho mám), pričom od 23:00 do 08:00 sa mi dáta nepočítajú - a poslal som ju do teplých krajín.
LukyKs
31.01.14,20:25
.............. v robote mi dnes o 14,00 oznámili,že jednej kolegyni nevyhovuje pracovná doba,tak ju preradili na moje miesto a ja idem namiesto nej........a mňa sa nikto nepýtal,že či mne to vyhovuje......... to rovno môžem dať výpoveď:mee::mee::mee:
Buď rada .........

Mojej ( a ďaľším 4 managerom hypermarketu ) svojho času oznámili , či chce výpoveď na dohodu alebo podľa tej lehoty .
Podotýkam , že predo dvermi boli Vianoce a šalenstvo okolo nich a následná inventarizácia ...
Nuž , po zvážení všetkých okolností vzala dohodu a čau a pá ...

Tož v prvom zamestnaní (po 19 rokoch) som tiež dostal otázku, či chcem dohodu, alebo výpoveď
A kedže to bol konškolák, mohol som si dovoliť vypýtať 10 minút na rozmyslenie :---:---



A ty máš času vypisovať po internete
LukyKs
31.01.14,20:28
Mna tiez tak kedysi odpalili....ze ini kolegovia si to "vymojkali" u riaditela...tato pritulnost robi divy....

Iní kolegovia ??????? + prítulnosť = 4% ??
kopretinka
31.01.14,21:01
Si vieš predstaviť , čo by sa dialo , ak by poliš dal dole zasranca ???..toť je otázka !
a keď cigánsky zasran dá dolu poliša.......to je v pohode.......
sito
31.01.14,21:29
Aj dnes sa nájde mnoho podnikavcov:
Na dverách výťahu máme oznam, že bude prebiehať písomné hlasovanie o výmene inštalácie na stupačkách, preto ma neprekvapilo, keď niekto zazvonil (naše meno na prvom zvončeku): Dobrý deň, idem ...blabla reguláciu vody ... Manžel ho pustil.

Prvé, čo mi bolo divné, keď namiesto ku stupačkám vo WC mašíroval do kúpeľne, pustil na plné pecky vodu (páka na batérii takmer pod plafónom), vodu bral do akéhosi hrnčeka s označením akoby množstva a hovorí:
"pozrite, vy máte prietok 19, ale mali by ste mať 5"

Ja mu na to, ale prečo tak silno púšťate vodu, ja to mávam takto a ukázala som, a prietok bol už len 5.
No a začal svoju naučenú pesničku, že takto je síce prietok 5, ale tlak vody je slabý, blabla .....
a on má super perlátor, ktorý umožní udržať správny tlak pri slabom prietoku, tak som ho šikovala už z kúpeľne preč,
- ešte pri dverách povedal, ani ste sa nepýtali, aký je to perlátor,
- no ani ma to nezaujíma ....
- a on, že ale stojí len 20 eúr, no a tým mi ešte aj dych vyrazil ....

asi som vrhla veľmi škaredý pohľad, lebo sa do výťahu pratal, až sa za ním prášilo.

Rozálka, a čo tak kopanec, aby nebol kanec? Aby vedel, aký má prietok, sranec. Aj by zabudol na perlátor, ale isto by perlil dlho na taký predaj, kúpu, že natrafil na ženu, skúpu.

Zatiaľ také veci dopadli u nás dobre. Zostali vždy pred dverami. Okrem vecí, ktoré sú zo zákona 100, 80, 2 pre mňa povinnosťou, ale tých poznám, osobne.
arizona
31.01.14,22:07
Aj dnes sa nájde mnoho podnikavcov:
Na dverách výťahu máme oznam, že bude prebiehať písomné hlasovanie o výmene inštalácie na stupačkách, preto ma neprekvapilo, keď niekto zazvonil (naše meno na prvom zvončeku): Dobrý deň, idem ...blabla reguláciu vody ... Manžel ho pustil.

Prvé, čo mi bolo divné, keď namiesto ku stupačkám vo WC mašíroval do kúpeľne, pustil na plné pecky vodu (páka na batérii takmer pod plafónom), vodu bral do akéhosi hrnčeka s označením akoby množstva a hovorí:
"pozrite, vy máte prietok 19, ale mali by ste mať 5"

Ja mu na to, ale prečo tak silno púšťate vodu, ja to mávam takto a ukázala som, a prietok bol už len 5.
No a začal svoju naučenú pesničku, že takto je síce prietok 5, ale tlak vody je slabý, blabla .....
a on má super perlátor, ktorý umožní udržať správny tlak pri slabom prietoku, tak som ho šikovala už z kúpeľne preč,
- ešte pri dverách povedal, ani ste sa nepýtali, aký je to perlátor,
- no ani ma to nezaujíma ....
- a on, že ale stojí len 20 eúr, no a tým mi ešte aj dych vyrazil ....

asi som vrhla veľmi škaredý pohľad, lebo sa do výťahu pratal, až sa za ním prášilo.
Smejdi stale vymyslaju nove sposoby...
Mne v poslednej dobe vyvolavaju "vseliake"ponuky...a kontakt dostali od mojich znamych,aj pekne povedia meno.
Takze nova finta...niekoho nalakaju na ich ohromne ponuky,ale pozaduju tel.kontakty na ich znamych. Mna to stve,lebo ja by som si nikdy nedovolila davat tel. cisla na mojich znamych niekomu, kvoli roznym ponukam.
Nedavno mi tiez volala jedna firma...ponukali reverzne osmozy./osobne by som to nechcela ani zadarmo/. Kontakt im dala moja kamoska, s ktorou sa kamaratim od zakladnej skoly. Pravidelne sa stretavame uz dlhe roky.Ale toto posledne stretko na kave ,pred par dnami zacalo monologom ,aby perfektny biznis je predaj tychto vyrobkov. Len som cumela! A musela som moju kamosku od detstva , s ktorou som sa doteraz vzdy dokazala bavit o "normalnych veciach"zastavit, ze nie som na to zvedava,ze som prisla kvoli nej a nie na nejake skolenie...nespoznavala som ju. Niektori ludia fakt vedia zblbnut! A to som uz pred mnohymi rokmi prerusila kontakty so zopar kamoskami, ktore zacali predavat poistky a o nicom inom nedokazali rozpravat, iba o zhodnoteni mojich penazi....
kopretinka
31.01.14,22:32
psa pittbulla ??? otrasny vkus !
tisic ludi, tisic chuti

...kazdemu sa ine paci :D
http://www.pikosky.sk/wp-content/uploads/2011/03/hugh-jackman-dog-french-bulldog-3-435x580.jpg
náhodou,zlatý havo :)
Indeed
01.02.14,06:46
Mne sa páči čau-čau, a najnovšie tibetska doga , ale aj bernský salašnícky pes ,prip nejaký iný huńatý dobre stavaný svojprávny PES s osobnosťou a charakterom.
korela
01.02.14,07:17
http://krimi.noviny.sk/cierna-kronika/25-05-2011/romovia-su-za-surovu-bitku-na-slobode-zasahujuci-policajt-tomu-neveril-.html
tomu sa mi nejak nechce verit. Policajt nemoze proti utocnikovi pouzit zbran ked na neho niekto mieri?.
Môže - Nemôže ....zákon je jednoznačný , to len poniektorí si ho zle vysvetľujú .

Nie tak znie otázka .

Si vezmi konkrétnu situáciu
Policajt zrazu len počul kolegu ako kričí na 15-ročného Róma, aby odhodil pištoľ.
Teraz si predstav sám seba voči tomu zasrancovi .
Vezmi v úvahu všetko možné a aj nemožné ....
Ako dopadol posledný konflikt v Moldave ?...a čo povystrájala Dubovcová ???...a to len pár vydrbaných cigánskych debilných zlodejov dostalo nakladačku ...
Si vieš predstaviť , čo by sa dialo , ak by poliš dal dole zasranca ???...toť je otázka !ja rozumiem, ale ked na mna niekto mieri zbranou, mam Dubovcovu aj s Brusslom ziviacich darmozracov v r..i. Ved by to bola primerana obrana a okrem toho ho nemusel zabit. Na to auto na dialnici strielali ani okom nemihli
presne
lujza.j
01.02.14,07:30
tai...kuk tu..."náš" magický paragraf od slova do slova ho musíš presypať v hlave !!!!! a potom srílať

§ 61 Použitie zbrane
(1) Policajt je oprávnený použiť zbraň iba a) v nutnej obrane 25) a krajnej núdzi, 26) b) ak sa nebezpečný páchateľ, proti ktorému zakročuje, na jeho výzvu nevzdá alebo sa zdráha opustiť úkryt, c) ak nemožno inak prekonať odpor smerujúci k zmareniu jeho služobného zákroku, d) aby zamedzil útek nebezpečného páchateľa, ktorého nemôže iným spôsobom zadržať, e) ak osoba, proti ktorej sa použila hrozba zbraňou alebo varovný výstrel do vzduchu, neuposlúchne výzvu policajta smerujúcu na zaistenie bezpečnosti inej alebo jeho vlastnej osoby, f) ak nemožno inak zadržať dopravný prostriedok, ktorého vodič bezohľadnou jazdou vážne ohrozuje život a zdravie osôb a na opakovanú výzvu alebo znamenie dané podľa osobitných predpisov 24) nezastaví g) aby odvrátil nebezpečný útok, ktorý ohrozuje strážený objekt alebo miesto, kde je vstup zakázaný, po márnej výzve, aby sa upustilo od útoku, h) aby zneškodnil zviera ohrozujúce život alebo zdravie osôb, i) aby v bezprostrednom priestore štátnej hranice prinútil zastaviť dopravný prostriedok, ktorého vodič na opakovanú výzvu alebo znamenie dané podľa osobitných predpisov 24) nezastaví.
(2) Zbraňou podľa odseku 1 a § 50 ods. 1 písm. r) sa rozumie strelná a bodná zbraň a zbraň hromadnej účinnosti. (3) Pred použitím zbrane je policajt povinný vyzvať osobu, proti ktorej zakročuje, aby upustila od protiprávneho konania, s výstrahou, že bude použitá zbraň. Pred použitím strelnej zbrane je policajt povinný použiť tiež varovný výstrel. Od výstrahy a varovného výstrelu do vzduchu môže policajt upustiť len v prípade, keď je sám napadnutý alebo ak je ohrozený život alebo zdravie inej osoby alebo vec neznesie odklad. (4) Pri použití zbrane je policajt povinný dbať na potrebnú opatrnosť, najmä aby nebol ohrozený život iných osôb a aby čo najviac šetril život osoby, proti ktorej zákrok smeruje. ------------------------------------------------------------------ 26) § 14 zákona č. 140/1961 Zb.

potom...ešte...

Nutná obrana je okolnosťou vylučujúcou protiprávnosť činu, a teda čin, ktorý by bol inak trestný, ktorým niekto odvracia priamo hroziaci alebo trvajúci útok na záujem chránený týmto zákonom, nie je trestným činom. Nejde však o nutnú obranu, ak obrana bola celkom zjavne neprimeraná útoku, najmä k jeho spôsobu, miestu a času, okolnostiam vzťahujúcim sa k osobe útočníka alebo k osobe obrancu, s výnimkou, ak ten, kto odvracal takto útok, konal v silnom rozrušení spôsobenom útokom, najmä v dôsledku zmätku, strachu alebo zľaknutia. Ak sa niekto vzhľadom na okolnosti prípadu mylne domnieva, že útok hrozí, nevylučuje to trestnú zodpovednosť za čin spáchaný z nedbanlivosti, ak omyl spočíva v nedbanlivosti.

Krajná núdza
Ide o okolnosť vylučujúcu protiprávnosť činu, a teda čin, ktorý by bol inak trestný, ktorým niekto odvracia nebezpečenstvo priamo hroziace záujmu chránenému týmto zákonom, nie je trestným činom. Nejde však o krajnú núdzu, ak bolo možné nebezpečenstvo priamo hroziace záujmu chránenému týmto zákonom za daných okolností odvrátiť inak alebo ak spôsobený následok je zjavne závažnejší ako ten, ktorý hrozil. Rovnako nejde o krajnú núdzu, ak ten, komu nebezpečenstvo priamo hrozilo, bol podľa všeobecne záväzného právneho predpisu povinný ho znášať



dám ešte tento...



§ 60 Použitie hrozby zbraňou a varovného výstrelu do vzduchu
Policajt je oprávnený použiť hrozbu zbraňou a varovný výstrel do vzduchu, aby a) zaistil bezpečnosť inej alebo vlastnej osoby, ak vyzvaná osoba neupustí od útoku, útok bezprostredne hrozí, trvá alebo podľa všetkých známok bude nasledovať, b) predviedol, zaistil, zatkol, zadržal, dodal do väzby alebo do výkonu trestu odňatia slobody osobu, ktorá kladie aktívny odpor, c) zabránil výtržnosti, ruvačke alebo inému hrubému správaniu, ktorým sa porušuje verejný poriadok, d) zabránil násilnému vstupu nepovolaných osôb do strážených objektov alebo na miesta, kde je vstup zakázaný, e) zabránil úteku prenasledovanej alebo stráženej osoby, ak má byť zaistená, zadržaná, zatknutá alebo dodaná do väzby alebo výkonu trestu odňatia slobody, f) zabránil násilnému prekročeniu štátnej hranice
alaya1
01.02.14,08:03
Mne sa páči čau-čau, a najnovšie tibetska doga , ale aj bernský salašnícky pes ,prip nejaký iný huńatý dobre stavaný svojprávny PES s osobnosťou a charakterom.

Ak cau cau ma charakter a osobnost. Si odbornikom na rasy :) Kazde co si uviedol je uplne ine charakterovo, pracovne, exterierovo a pod............
Indeed
01.02.14,08:07
Ja sa nikde netypujem na odbornika na psie rasy.. od toho su iní znalci ..
len svojimi slovami vyjadrujem AKÝ pes sa mi páči....
rozhodne NEZNÁŠAM 0,5 kg važiace chlpaté potvory,čo splašene pobehujú okolo a treba dať pozor aby ich človek nezašliapol..
kopretinka
01.02.14,08:09
Mne sa páči čau-čau, a najnovšie tibetska doga , ale aj bernský salašnícky pes ,prip nejaký iný huńatý dobre stavaný svojprávny PES s osobnosťou a charakterom.

Ak cau cau ma charakter a osobnost. Si odbornikom na rasy :) Kazde co si uviedol je uplne ine charakterovo, pracovne, exterierovo a pod............
no veď sú všetci veľkí a skoro všetci aj huňatí.......:---
lujza.j
01.02.14,08:09
mne sa páči aj Baset...len "trošku" slintá....a máva problémy s "uškami":)...ale je to taký pohodák, vegeták...aj ked polovník....
Indeed
01.02.14,08:14
Mna by zaujimalo,či pes,ktorý sa používa na stráženie, či ako policajny pes či pri iných zamestnaniach,si UVEDOMUJE,že je v robote...
kopretinka
01.02.14,08:20
Ja sa nikde netypujem na odbornika na psie rasy.. od toho su iní znalci ..
len svojimi slovami vyjadrujem AKÝ pes sa mi páči....
rozhodne NEZNÁŠAM 0,5 kg važiace chlpaté potvory,čo splašene pobehujú okolo a treba dať pozor aby ich človek nezašliapol..
každý pes má svoju osobnosť,to len zlou výchovou sa menia .....na obraz svojho pána.......
LukyKs
01.02.14,08:20
Aj dnes sa nájde mnoho podnikavcov:
Na dverách výťahu máme oznam, že bude prebiehať písomné hlasovanie o výmene inštalácie na stupačkách, preto ma neprekvapilo, keď niekto zazvonil (naše meno na prvom zvončeku): Dobrý deň, idem ...blabla reguláciu vody ... Manžel ho pustil.

Prvé, čo mi bolo divné, keď namiesto ku stupačkám vo WC mašíroval do kúpeľne, pustil na plné pecky vodu (páka na batérii takmer pod plafónom), vodu bral do akéhosi hrnčeka s označením akoby množstva a hovorí:
"pozrite, vy máte prietok 19, ale mali by ste mať 5"

Ja mu na to, ale prečo tak silno púšťate vodu, ja to mávam takto a ukázala som, a prietok bol už len 5.
No a začal svoju naučenú pesničku, že takto je síce prietok 5, ale tlak vody je slabý, blabla .....
a on má super perlátor, ktorý umožní udržať správny tlak pri slabom prietoku, tak som ho šikovala už z kúpeľne preč,
- ešte pri dverách povedal, ani ste sa nepýtali, aký je to perlátor,
- no ani ma to nezaujíma ....
- a on, že ale stojí len 20 eúr, no a tým mi ešte aj dych vyrazil ....

asi som vrhla veľmi škaredý pohľad, lebo sa do výťahu pratal, až sa za ním prášilo.
Smejdi stale vymyslaju nove sposoby...
Mne v poslednej dobe vyvolavaju "vseliake"ponuky...a kontakt dostali od mojich znamych,aj pekne povedia meno.
Takze nova finta...niekoho nalakaju na ich ohromne ponuky,ale pozaduju tel.kontakty na ich znamych. Mna to stve,lebo ja by som si nikdy nedovolila davat tel. cisla na mojich znamych niekomu, kvoli roznym ponukam.
Nedavno mi tiez volala jedna firma...ponukali reverzne osmozy./osobne by som to nechcela ani zadarmo/. Kontakt im dala moja kamoska, s ktorou sa kamaratim od zakladnej skoly. Pravidelne sa stretavame uz dlhe roky.Ale toto posledne stretko na kave ,pred par dnami zacalo monologom ,aby perfektny biznis je predaj tychto vyrobkov. Len som cumela! A musela som moju kamosku od detstva , s ktorou som sa doteraz vzdy dokazala bavit o "normalnych veciach"zastavit, ze nie som na to zvedava,ze som prisla kvoli nej a nie na nejake skolenie...nespoznavala som ju. Niektori ludia fakt vedia zblbnut! A to som uz pred mnohymi rokmi prerusila kontakty so zopar kamoskami, ktore zacali predavat poistky a o nicom inom nedokazali rozpravat, iba o zhodnoteni mojich penazi....

Poistky ?

Istič je lepší - dá sa nahodiť znovu
A poistku zahoď :D
LukyKs
01.02.14,08:23
Ja sa nikde netypujem na odbornika na psie rasy.. od toho su iní znalci ..
len svojimi slovami vyjadrujem AKÝ pes sa mi páči....
rozhodne NEZNÁŠAM 0,5 kg važiace chlpaté potvory,čo splašene pobehujú okolo a treba dať pozor aby ich človek nezašliapol..

By si sa divil, aký je to všestranný pes.
Nemáš napríklad poruke mop / prach poutierať :D
lujza.j
01.02.14,08:27
Mna by zaujimalo,či pes,ktorý sa používa na stráženie, či ako policajny pes či pri iných zamestnaniach,si UVEDOMUJE,že je v robote...
http://www.cas.sk/clanok/197110/kosicku-arenu-chrani-aj-stvornohy-pyrotechnik-ali.html
kukučka
01.02.14,08:30
Kešenkový, bereš a ideš :D Indy má cestovnú horúčku, tak ho žerú mrle. :D
Lacy študuj, študuj a čím skôr objednaj ubytovanie, v čase autosalónu Ženeva
preplnená.
alaya1
01.02.14,09:27
Mne sa páči čau-čau, a najnovšie tibetska doga , ale aj bernský salašnícky pes ,prip nejaký iný huńatý dobre stavaný svojprávny PES s osobnosťou a charakterom.

Ak cau cau ma charakter a osobnost. Si odbornikom na rasy :) Kazde co si uviedol je uplne ine charakterovo, pracovne, exterierovo a pod............
no veď sú všetci veľkí a skoro všetci aj huňatí.......:---
:), to je seriozne kriterium vyberu.
alaya1
01.02.14,09:28
Mna by zaujimalo,či pes,ktorý sa používa na stráženie, či ako policajny pes či pri iných zamestnaniach,si UVEDOMUJE,že je v robote...

Neviem, ale skus si nieco o pracovnych psoch precitat, lebo si vedle jak ta jedle :) :)
lujza.j
01.02.14,09:40
Mna by zaujimalo,či pes,ktorý sa používa na stráženie, či ako policajny pes či pri iných zamestnaniach,si UVEDOMUJE,že je v robote...

Neviem, ale skus si nieco o pracovnych psoch precitat, lebo si vedle jak ta jedle :) :)



vie kedy je v robote....
erik555
01.02.14,11:32
toto je pracovny pes - kočiš :D

http://www.youtube.com/watch?v=3p1z7xXQ3bg
kopretinka
01.02.14,11:39
toto je pracovny pes - kočiš :D
odpadnem,ten somárik sa dokonca uhol autu z cesty :eek:
Rozalka
01.02.14,11:52
Dá sa ešte vyhľadávať v archíve?
Potrebovala som dnes jeden obrázok ukázať odtiaľto

17.12.11 13:59 Marína Marína
Ja robím takúto
http://www.porada.sk/t113919-p102-co-dnes-na-obed.html#post1424050

Tu sú obrázky
http://www.porada.sk/t113919-p101-co-dnes-na-obed.html#post1422222
a aj tu
http://www.porada.sk/t113919-p101-co-dnes-na-obed.html#post1422253

ale na tej stránke som veru žiaden príspevok od Maríny nenašla.
lujza.j
01.02.14,12:13
som sa pobavila.... http://www.topky.sk/cl/100313/1376434/Tina-a-milenec-Separ-isli-na-vandrovku--pardon-na-nakupy
na diskusii:D a zistila som , že...

"bratislavska sedlac... ani na dedine sa nechodi nakupovat v teplakoch do butiku s potravinami a nieto este do nakupneho centra....
aa este cirou nahodou ich tak cakal novinar aby ich cvakol."



"Ja by som v teplakoch ani von neisla. Urcitu kulturu treba dodrziavat a tu papucovu si nechat na doma"
erik555
01.02.14,12:43
toto je pracovny pes - kočiš :D
odpadnem,ten somárik sa dokonca uhol autu z cesty :eek:
tak vidis...a vraj somarik je hlupucke zvieratko :D Alebo ma dobreho kocisa? :D
kopretinka
01.02.14,13:21
toto je pracovny pes - kočiš :D
odpadnem,ten somárik sa dokonca uhol autu z cesty :eek:
tak vidis...a vraj somarik je hlupucke zvieratko :D Alebo ma dobreho kocisa? :D
zvieratá nie sú hlúpe........podľa mňa ten havo sa iba vezie,nedáva žiadne inštrukcie :D
pavol54
01.02.14,13:31
toto je pracovny pes - kočiš :D
odpadnem,ten somárik sa dokonca uhol autu z cesty :eek:
tak vidis...a vraj somarik je hlupucke zvieratko :D Alebo ma dobreho kocisa? :D
zvieratá nie sú hlúpe........podľa mňa ten havo sa iba vezie,nedáva žiadne inštrukcie :D
pes - bodygard
erik555
01.02.14,13:42
toto je pracovny pes - kočiš :D
odpadnem,ten somárik sa dokonca uhol autu z cesty :eek:
tak vidis...a vraj somarik je hlupucke zvieratko :D Alebo ma dobreho kocisa? :D
zvieratá nie sú hlúpe........podľa mňa ten havo sa iba vezie,nedáva žiadne inštrukcie :D
ja viem...ja som zartoval, ze ten pes je kocis :D
Mily somarik...potesilo ma to video :)
avalik
01.02.14,14:14
Dá sa ešte vyhľadávať v archíve?
Potrebovala som dnes jeden obrázok ukázať odtiaľto

17.12.11 13:59 Marína Marína
Ja robím takúto
http://www.porada.sk/t113919-p102-co-dnes-na-obed.html#post1424050

Tu sú obrázky
http://www.porada.sk/t113919-p101-co-dnes-na-obed.html#post1422222
a aj tu
http://www.porada.sk/t113919-p101-co-dnes-na-obed.html#post1422253

ale na tej stránke som veru žiaden príspevok od Maríny nenašla.


Rozalka, mas nastavene zobrazovanie prispevkov od konca? ak ano, zmen si to na zobrazenie od zaciatku - vtedy ti najde prispevok z linku ... pri zobrazeni od konca je ten odkaz nefunkcny
Tweety
01.02.14,14:49
kopretinka
01.02.14,14:52
Rozalka
01.02.14,14:53
Rozalka, mas nastavene zobrazovanie prispevkov od konca? ak ano, zmen si to na zobrazenie od zaciatku - vtedy ti najde prispevok z linku ... pri zobrazeni od konca je ten odkaz nefunkcny
Mám nastavenie najnovší je na prvej strane,tak toto by mi nikdy nenapadlo, že len zato to nevidím, dakujem, už sa mi to podarilo nájsť.
Tweety
01.02.14,14:53
Myslela som, že sa opýtaš na to prvé.
misoft
01.02.14,14:56
http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/porno-parlamente-smerak-hambalek-si-pocas-rokovania-obzeral-pikantne-fotky.html
No čo - miesto Hambalek stačí napísať Hanbalek a je to jasné - hanba se lekla :D - Hanba-lek - a plat mu ide.....
kopretinka
01.02.14,14:56
Myslela som, že sa opýtaš na to prvé.
lúštia krížovky,sudoku,surfujú po internete....nejaké fotky z výstavy ma neprekvapia.......asi ťažko to bude porno,keď je to na výstave.
Stanislav 1975
01.02.14,15:14
Potešil má krásny výlet, do ženevy- na pozvanie mojích priateľov zo sýrie som sa stretol so 4 ministrami a šéfom sýrie pri OSN p. Jaffarim, kde som prišiel podporiť ich boj proti teroristom, teším sa za ich uznanie,kde som dostal pozvanie na návštevu Damascu...
Tweety
01.02.14,15:27
Stando, sa nezdáš, hotový cestovateľ.
Stanislav 1975
01.02.14,15:31
Stando, sa nezdáš, hotový cestovateľ.
tak teraz žiadne Miláno ani Janov kde som bol na futbale, tu som bol čisto s pragmatických dovodov..., ale bolo super...
kopretinka
01.02.14,15:37
http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/porno-parlamente-smerak-hambalek-si-pocas-rokovania-obzeral-pikantne-fotky.html
pod niektorými obrázkami je text,mne to príde ako ofotená obrazovka TV alebo nejaké video..
lujza.j
01.02.14,16:13
Myslela som, že sa opýtaš na to prvé.
lúštia krížovky,sudoku,surfujú po internete....nejaké fotky z výstavy ma neprekvapia.......asi ťažko to bude porno,keď je to na výstave.
a Mihal počas rokovania na porada.sk:D
kopretinka
01.02.14,16:26
lujza.j
02.02.14,08:07
Celý incident mal na svedomí neznámy vtipálek, ktorý si vymyslel nález mŕtveho tela a privolal policajtov, ktorí sa tak ponáhľali, až do seba nabúrali.
.....no neviem, či to bol zrovna vtipálek.....alebo poriadny...onýýý....ludia sú debili....v N-Navare...predpokladám psy v zadu ....

http://www.topky.sk/cl/100278/1376692/FOTO-zahadnej-zrazky-strazcov-zakona-v-Prievidzi--Co-robili-tito-policajti--
Peggynka
02.02.14,11:46
Tomuto nerozumiem;pár dní sa to prepiera v TV,na internete a v novinách,že obyvatelia sú terorizovaní už 14 (!) rokov púšťaním hudby od 6:00-22:00. A že sú bezmocní...Pýtam sa,kde je SOZA ???? Už ju mali dávno zúčtovať,veď je to verejná produkcia !!!
http://udalosti.noviny.sk/z-domova/28-01-2014/14-rocnemu-teroru-v-sturove-je-koniec-hudbou-proti-hudbe.html
Tu to aj spočítali:
http://udalosti.noviny.sk/z-domova/02-02-2014/spec-placida-dominga-terorizuje-sturovcanov-dlhe-roky.html
pavol54
02.02.14,11:59
Tomuto nerozumiem;pár dní sa to prepiera v TV,na internete a v novinách,že obyvatelia sú terorizovaní už 14 (!) rokov púšťaním hudby od 6:00-22:00. A že sú bezmocní...Pýtam sa,kde je SOZA ???? Už ju mali dávno zúčtovať,veď je to verejná produkcia !!!
http://udalosti.noviny.sk/z-domova/28-01-2014/14-rocnemu-teroru-v-sturove-je-koniec-hudbou-proti-hudbe.html
Tu to aj spočítali:
http://udalosti.noviny.sk/z-domova/02-02-2014/spec-placida-dominga-terorizuje-sturovcanov-dlhe-roky.html
ale teta ombudsmanová by sa postavila za ňu že boli porušené jej základné ľudské práva, rovnako ako sa postavila za tých čo z budulovskej nedajú pokojne spávať susedom možno keby bola trocha opálenejšia po dovolenke tak by to šlo.
inak toľko zákonných možností má každá obec len aby si ich plnila
erik555
02.02.14,13:04
vulxy
02.02.14,13:20
tak... dnes v noci SUPERBOWL.....juchuchuuuuu.
erik555
02.02.14,13:21
ak dvere, tak tieto...este zistit znacku/typ :D

http://www.youtube.com/watch?v=nfxdG_H1ids
lujza.j
02.02.14,13:59
ked myslíš....dvere ti budú na prd...ked baranidlo bude iné:--- ....ešte aj sekera býva ako "doplnok":---
vieš... čo tak niekedy napríklad otvoriť.....
Tweety
02.02.14,14:00
srska
02.02.14,15:00
ak dvere, tak tieto...este zistit znacku/typ :D

http://www.youtube.com/watch?v=nfxdG_H1ids

tie sú dobré ale záleží aj na prístupe k práci

http://www.youtube.com/watch?v=M__wxOsyBGo
kopretinka
02.02.14,15:05
a na týchto drbov idú naše dane
lujza.j
02.02.14,15:13
no keby "len".....
misoft
02.02.14,18:33
Našiel som (pozor! Vhodné pre masochistov, turistov, znudených, na dlhú chvíľu, ako aktívna kulisa....) Bergen - Oslo - cesta vlakom (upozornenie - obe videa - spolu cez 7 hodín sledovania :D)
http://www.youtube.com/watch?v=zZ7LORizfZg
http://www.youtube.com/watch?v=cI68E-PEvFU
arizona
02.02.14,19:39
Našiel som (pozor! Vhodné pre masochistov, turistov, znudených, na dlhú chvíľu, ako aktívna kulisa....) Bergen - Oslo - cesta vlakom (upozornenie - obe videa - spolu cez 7 hodín sledovania :D)
http://www.youtube.com/watch?v=zZ7LORizfZg
http://www.youtube.com/watch?v=cI68E-PEvFU
este si zabudol prihodit strikovacie vecery :-)
...ale to videjko z vlaku je pekne,krasna priroda naokolo...aj ked priznavam, riadne som obhliadku skratila .-P
misoft
03.02.14,11:34
Štrikovanie sem, štrikovanie tam - ale tá jazda a príroda - tá je fakt nádherná. Na YT sú však aj iné, tomuto podobné videá - zo Švajčiarska, Rakúska a iných štátov.
Tweety
03.02.14,11:38
lujza.j
03.02.14,11:42
Aby nebodaj netrpel financnymi suchotami....http://m.topky.sk/cl/10/1376804/Hrusovsky-sa-vzda-poslaneckeho-platu--Bude-cestovat-po-Slovensku
Co clovek neurobi pre ohurenie....
taiko
03.02.14,11:48
Aby nebodaj netrpel financnymi suchotami....http://m.topky.sk/cl/10/1376804/Hrusovsky-sa-vzda-poslaneckeho-platu--Bude-cestovat-po-Slovensku
Co clovek neurobi pre ohurenie....
nie som ja veru jeho priaznivec, ale musim uznat, ze aj ked je to populisticke, ma prakticky pravdu. Robit si robotu a este aj kampan sa neda. NIezeby sme doteraz videli nejake vysledky tej prace, ale aj tak. Palec hore. Malo by to byt uplne samozreme
korela
03.02.14,23:38
Aby nebodaj netrpel financnymi suchotami....http://m.topky.sk/cl/10/1376804/Hrusovsky-sa-vzda-poslaneckeho-platu--Bude-cestovat-po-Slovensku
Co clovek neurobi pre ohurenie....
"Prezidentský kandidát kresťanských demokratov zatiaľ neuvažoval, či sa vzdá prezidentského platu, ako to ohlásil uchádzač o post hlavy štátu Andrej Kiska. „Všetko, čo sa robí zadarmo, je najdrahšia odmena, ktorú za to môžete dostať,“ uzavrel s tým, že prezidentskému úradu chce vrátiť autoritu a vážnosť, ktorá mu prináleží."
Môj manžel vždy hovorieva, že nič nie je zadarmo.
korela
03.02.14,23:41
Aby nebodaj netrpel financnymi suchotami....http://m.topky.sk/cl/10/1376804/Hrusovsky-sa-vzda-poslaneckeho-platu--Bude-cestovat-po-Slovensku
Co clovek neurobi pre ohurenie....
nie som ja veru jeho priaznivec, ale musim uznat, ze aj ked je to populisticke, ma prakticky pravdu. Robit si robotu a este aj kampan sa neda. NIezeby sme doteraz videli nejake vysledky tej prace, ale aj tak. Palec hore. Malo by to byt uplne samozreme
Trochu ubrať z naivity by nezaškodilo.
pavol54
04.02.14,04:32
Aby nebodaj netrpel financnymi suchotami....http://m.topky.sk/cl/10/1376804/Hrusovsky-sa-vzda-poslaneckeho-platu--Bude-cestovat-po-Slovensku
Co clovek neurobi pre ohurenie....
nie som ja veru jeho priaznivec, ale musim uznat, ze aj ked je to populisticke, ma prakticky pravdu. Robit si robotu a este aj kampan sa neda. NIezeby sme doteraz videli nejake vysledky tej prace, ale aj tak. Palec hore. Malo by to byt uplne samozreme
Mal by povedať od posledných volieb som nič nespravil tak aspoň tento mesiac to nič budem robiť zadarmo. Určite pôjde robiť kampaň na Družstevnú či k susedom osady Budulovská ukazovať ako dobre to doteraz robil.
alaya1
04.02.14,06:56
Ani nerozculilo, ani nerozveselilo, len konstatujem, ze lutujem ludi, ktori su tak nestastni v svojom zivote, ze si upnu na cloveka, ktory nejavi o nich ziaden zaujem a to opakovane, donekonecna....pomoct im nie je ako, lebo oni si vlastne svoj problem ani nepriznaju.

Inak prekvapila ma snaha N. Mojsejovej opakovane ziadat o prepustenie z vazby- mala si davat predtym vacsi pozor, ked sa majetkom vystatovala. Mnohi maju viac, no cusia pod chrastou. http://www.cas.sk/clanok/272079/nora-mojsejova-na-sude-sokovala-radsej-ma-nechajte-v-base.html
buchač
04.02.14,07:10
Ani nerozculilo, ani nerozveselilo, len konstatujem, ze lutujem ludi, ktori su tak nestastni v svojom zivote, ze si upnu na cloveka, ktory nejavi o nich ziaden zaujem a to opakovane, donekonecna....pomoct im nie je ako, lebo oni si vlastne svoj problem ani nepriznaju.

Inak prekvapila ma snaha N. Mojsejovej opakovane ziadat o prepustenie z vazby- mala si davat predtym vacsi pozor, ked sa majetkom vystatovala. Mnohi maju viac, no cusia pod chrastou. http://www.cas.sk/clanok/272079/nora-mojsejova-na-sude-sokovala-radsej-ma-nechajte-v-base.html

Ten článok - vyjadrenie sa " pani podnikateľky " má jeden háčik .


Ja v tom celom reťazci nefigurujem. Ale ak by ste mali mať problém, tak radšej ma tu nechajte,“ vyhlásila.

Čistá negácia jej slov je v pozadí .
Norika radšej bude sedieť v ťurme a odsedí si v kľude pár rôčkov . Na jej kšefty sa aj pozabudne ( viď Fruni a podobne ) , medzičasom sa tie najdôkazy upracú a každý bude spokojný .
alaya1
04.02.14,07:11
Myslim si, ze ona ma peknu kopku niekde, vsak sa jej raz docka.
lujza.j
04.02.14,08:55
http://m.topky.sk/cl/1000736/1375525/Kandidat-na-prezidenta-Pavol-Hrusovsky-bol-online--V-politike-som-nezbohatol-
Diskusia....:D
lujza.j
04.02.14,09:00
Norika...uz mozno olutovala,ze sa zviditelnila....tusim...vilomeniny to boli...sa jej zapacilo byt na obrazovke....teraz jej platime penzion aj plnou penziou...by som im to spoplatnila...kto ma love...kto nema povinne makat..
Llívia
04.02.14,09:03
Norika...uz mozno olutovala,ze sa zviditelnila....tusim...vilomeniny to boli...sa jej zapacilo byt na obrazovke....teraz jej platime penzion aj plnou penziou...by som im to spoplatnila...kto ma love...kto nema povinne makat..
Tí, čo sú už odsúdení, tento penzión majú spoplatnený nejakou sumou. Koľko jej asi tak zaplatíme my, čo platíme dane, ak jej nič nedokážu a ona sa bude súdiť o odškodné?
Mojsejová x útok v Nitre = krásny príklad toho, že prachy sú viac než zdravie alebo život.
alaya1
04.02.14,09:09
Norika...uz mozno olutovala,ze sa zviditelnila....tusim...vilomeniny to boli...sa jej zapacilo byt na obrazovke....teraz jej platime penzion aj plnou penziou...by som im to spoplatnila...kto ma love...kto nema povinne makat..

Lujza, premyla Rezesove miliony a myslis, ze sa jej teraz niekto zastane? Nechaju ju tak. mala ticho byt a nie medialnou hviezdou so slamou v hlave sa prezentovat, ako najmenej cakatelka na anglicky tron :)
alaya1
04.02.14,09:24
No, prisla mi konecne Grid Card, idem popozerat, ako strasne som podla vykonov lekarov chora :)
Stanislav 1975
04.02.14,09:28
Norika...uz mozno olutovala,ze sa zviditelnila....tusim...vilomeniny to boli...sa jej zapacilo byt na obrazovke....teraz jej platime penzion aj plnou penziou...by som im to spoplatnila...kto ma love...kto nema povinne makat..

Lujza, premyla Rezesove miliony a myslis, ze sa jej teraz niekto zastane? Nechaju ju tak. mala ticho byt a nie medialnou hviezdou so slamou v hlave sa prezentovat, ako najmenej cakatelka na anglicky tron :)
Norika je TOP, SUPER, ŠPICA- cmuk cmuk cmuk Norička- FOREVER LOVE...
Llívia
04.02.14,09:32
Norika...uz mozno olutovala,ze sa zviditelnila....tusim...vilomeniny to boli...sa jej zapacilo byt na obrazovke....teraz jej platime penzion aj plnou penziou...by som im to spoplatnila...kto ma love...kto nema povinne makat..

Lujza, premyla Rezesove miliony a myslis, ze sa jej teraz niekto zastane? Nechaju ju tak. mala ticho byt a nie medialnou hviezdou so slamou v hlave sa prezentovat, ako najmenej cakatelka na anglicky tron :)
Norika je TOP, SUPER, ŠPICA- cmuk cmuk cmuk Norička- FOREVER LOVE...
Tvoja tajná láska? :D
Stanislav 1975
04.02.14,09:33
Norika...uz mozno olutovala,ze sa zviditelnila....tusim...vilomeniny to boli...sa jej zapacilo byt na obrazovke....teraz jej platime penzion aj plnou penziou...by som im to spoplatnila...kto ma love...kto nema povinne makat..

Lujza, premyla Rezesove miliony a myslis, ze sa jej teraz niekto zastane? Nechaju ju tak. mala ticho byt a nie medialnou hviezdou so slamou v hlave sa prezentovat, ako najmenej cakatelka na anglicky tron :)
Norika je TOP, SUPER, ŠPICA- cmuk cmuk cmuk Norička- FOREVER LOVE...
Tvoja tajná láska? :D
No šak už som to tu písal pred 4 rokmi...:-))))))))))))
Tweety
04.02.14,09:34
Stanko, viem, že láska je slepá, ale až taká?
Stanislav 1975
04.02.14,09:36
Stanko, viem, že láska je slepá, ale až taká?
Neviem, čo sa Vám tu všetkým zas na Norike nepáči...:-)))))))))))
Tweety
04.02.14,09:37
No napíš, čo sa Ti na nej tak páči, šak nie je ani žiadna krásavica, ani nemá vyberané spôsoby....
alaya1
04.02.14,09:37
Stanko, viem, že láska je slepá, ale až taká?
Neviem, čo sa Vám tu všetkým zas na Norike nepáči...:-)))))))))))

nam sa paci vsetko, jej sa nepaci tam kde je :)
pavol54
04.02.14,10:18
No napíš, čo sa Ti na nej tak páči, šak nie je ani žiadna krásavica, ani nemá vyberané spôsoby....
má všetko čo má mať každá? má, Nie je krásavica? však sa s ňou musel Braňo mordovať sám:---
pavol54
04.02.14,10:22
Norika...uz mozno olutovala,ze sa zviditelnila....tusim...vilomeniny to boli...sa jej zapacilo byt na obrazovke....teraz jej platime penzion aj plnou penziou...by som im to spoplatnila...kto ma love...kto nema povinne makat..
hovorí sa že keď je koze dobre ide na ľad
Llívia
04.02.14,10:36
Norika...uz mozno olutovala,ze sa zviditelnila....tusim...vilomeniny to boli...sa jej zapacilo byt na obrazovke....teraz jej platime penzion aj plnou penziou...by som im to spoplatnila...kto ma love...kto nema povinne makat..

Lujza, premyla Rezesove miliony a myslis, ze sa jej teraz niekto zastane? Nechaju ju tak. mala ticho byt a nie medialnou hviezdou so slamou v hlave sa prezentovat, ako najmenej cakatelka na anglicky tron :)
Norika je TOP, SUPER, ŠPICA- cmuk cmuk cmuk Norička- FOREVER LOVE...
Tvoja tajná láska? :D
No šak už som to tu písal pred 4 rokmi...:-))))))))))))
Pred 4 rokmi sme sa bavili o iných veciach :D

Páči sa ti aj Morika Monsterová? :---

http://www.youtube.com/watch?v=b6NZql7wycQ
buchač
04.02.14,17:50
No, prisla mi konecne Grid Card, idem popozerat, ako strasne som podla vykonov lekarov chora :)

Spomínaš lekárov ?
Tak dnešné správy mali čo do seba , hlavne tie čísla ,ktoré tam odzneli ..
http://www.tvnoviny.sk/sekcia/domace/1742878_do-zachraniek-nastupuju-ukrajinci

Štát prichádza ročne o milióny , ktoré boli vynaložené na vzdelanie lekárov .
Po ukončení štúdia odchádza 30 % ( TRIDSAŤ PERCENT ) absolventov do zahraničia s tým , že si u nás ani nemienia hľadať zamestnanie ..

Nie raz som už spomenul ...každé vysokoškoské vzdelanie by malo byť SPOPLATNENÉ , prípadne podmienené viazanosťou na nejakých pár rokov praxe na Slovensku . Druhú variantu by som videl v tom zaplatení za štúdium .

Veď keď to roky funguje v armádnom štúdiu , prečo by nemohlo aj inde ???
alaya1
04.02.14,17:54
No mas pravdu, ja som sa nedopadrala niicoho, zadavam spravne meno, heslo a vyhadzuje ma, asi tam maju tajnosti :)
kopretinka
04.02.14,18:08
ja som si minule kontrolovala a zistila som,že zubárka tam vôbec nemá žiadne záznamy.........
Peggynka
04.02.14,18:23
No, prisla mi konecne Grid Card, idem popozerat, ako strasne som podla vykonov lekarov chora :)

Spomínaš lekárov ?
Tak dnešné správy mali čo do seba , hlavne tie čísla ,ktoré tam odzneli ..
http://www.tvnoviny.sk/sekcia/domace/1742878_do-zachraniek-nastupuju-ukrajinci

Štát prichádza ročne o milióny , ktoré boli vynaložené na vzdelanie lekárov .
Po ukončení štúdia odchádza 30 % ( TRIDSAŤ PERCENT ) absolventov do zahraničia s tým , že si u nás ani nemienia hľadať zamestnanie ..

Nie raz som už spomenul ...každé vysokoškolské vzdelanie by malo byť SPOPLATNENÉ , prípadne podmienené viazanosťou na nejakých pár rokov praxe na Slovensku . Druhú variantu by som videl v tom zaplatení za štúdium .

Veď keď to roky funguje v armádnom štúdiu , prečo by nemohlo aj inde ???

Však to fungovalo aj na učňovkách,dali ti mundúr,stravenky a "vreckové" (boli sme lacná pracovná sila) a ešte sme museli podpísať,že odrobíme 3 roky po vyučení...
pavol54
04.02.14,18:28
Stredné a vysoké školy by mali byť platené, kto na to nemá nech dostane úver od štátu, ale čo budeme robiť s politológmi a sociológmi všetci sa za pokladne marketov nevojdú, inak je ich viac ako farárov
Peggynka
04.02.14,18:30
Stredné a vysoké školy by mali byť platené, kto na to nemá nech dostane úver od štátu, ale čo budeme robiť s politológmi a sociológmi všetci sa za pokladne marketov nevojdú, inak je ich viac ako farárov
Zabudol si na absolventov sociálnej práce...
buchač
04.02.14,18:33
Stredné a vysoké školy by mali byť platené, kto na to nemá nech dostane úver od štátu, ale čo budeme robiť s politológmi a sociológmi všetci sa za pokladne marketov nevojdú, inak je ich viac ako farárov

Ak by došlo k plateniu , bolo by to iné - lepšie :
- menej škôl , ale kvalitnejších
- menej letajúcich profesorov - tých nekvalitných
- menej , respektíve žiadne úplatky
- a to nespomínam to najdôležitejšie - bohovô skvalitnený proces vyučovania a prednášok a tým pádom kvalitní absolventi
kukučka
04.02.14,18:53
lenže to nejde zo dňa na deň, kým by sa naše školy zlepšili, všetci by študovali
v zahraničí
buchač
04.02.14,19:00
lenže to nejde zo dňa na deň, kým by sa naše školy zlepšili, všetci by študovali
v zahraničí
Nič nejde zo dňa na deň ...
Raz by už bolo zahodno aj začať s takýmito opatreniami .

...a to zahraničné štúdium ???
To funguje aj dnes predsa , kto naň má , tak detičky vonku študujú .
Alebo sú na tých našich súkromných alma mater ...viď aj syn pána presedu ...

Alebo sa mýlim ?...nemyslím si to ( aj keď občas nemyslím :D )...
willma
04.02.14,19:11
Buchač, už teraz sa hrozím toho, že by sa školy a už aj stredné spoplatnili. Decko chodí ešte len na základnú a mám problémy poplatiť všetko, čo potrebuje. Podotýkam, že sa učí veľmi dobre, takže je predpoklad, že to dopracuje aj na výšku. Ak nebude nejaký systém pôžičiek pre študentov, tak jednoducho bude mať mladá smolu. A opäť sme pri jednom - vzdelanie bude len pre tých, ktorí si ho budú môcť dovoliť - tak ako sú už teraz krúžky v CVČ a ZUŠ a o športových ani nehovorím - taký hokej, futbal alebo tenis. Krpatá chodí na tanečnú - je dobrá je to síce "len" 60€ za školský rok, ale hrozím sa toho, že ju vyberú na nejakú súťaž (šaty, topánky, štartovné, cestovné) - čo na tom, že tie decká sú talentované, keď jednoducho rodičia žijú z ruky do huby. A na súťaže sa dostanú len tí, čo na to majú financie. Bratranec robí trénera plutvového plávania - len tak sme kecali a nahodil sumy, ktoré decká - teda rodičia musia dať za plutvy a podobne. Poviem, že sa mi panenky prekrútili a mala som dosť.
kukučka
04.02.14,19:21
Wilma neboj, to tak skoro nebude, súdruhovia by stratili voličov
buchač
04.02.14,20:13
Buchač, už teraz sa hrozím toho, že by sa školy a už aj stredné spoplatnili. Decko chodí ešte len na základnú a mám problémy poplatiť všetko, čo potrebuje. Podotýkam, že sa učí veľmi dobre, takže je predpoklad, že to dopracuje aj na výšku. Ak nebude nejaký systém pôžičiek pre študentov, tak jednoducho bude mať mladá smolu. A opäť sme pri jednom - vzdelanie bude len pre tých, ktorí si ho budú môcť dovoliť - tak ako sú už teraz krúžky v CVČ a ZUŠ a o športových ani nehovorím - taký hokej, futbal alebo tenis. Krpatá chodí na tanečnú - je dobrá je to síce "len" 60€ za školský rok, ale hrozím sa toho, že ju vyberú na nejakú súťaž (šaty, topánky, štartovné, cestovné) - čo na tom, že tie decká sú talentované, keď jednoducho rodičia žijú z ruky do huby. A na súťaže sa dostanú len tí, čo na to majú financie. Bratranec robí trénera plutvového plávania - len tak sme kecali a nahodil sumy, ktoré decká - teda rodičia musia dať za plutvy a podobne. Poviem, že sa mi panenky prekrútili a mala som dosť.

Wilmuš ...asi si ma nepochopila celkom .
Aj ja spomínam nejaký systém pôžičiek , štipendií a podobne .

No nie je mysliteľné , aby to bolo ako doteraz .
Veď v podstate zo spoločne odvedených daní sa dotuje štúdium detí aj z tých solventnejších rodín .
Ako som spomenul tie odchody do zahraničia , tak práve solventnejšie deti po štúdiu idú do zahraničia . Tie druhé ostávajú na Slovensku ...zaujímavé , no nie ?
korela
04.02.14,20:47
V Taliansku sa školné na VŠ odvíja od zárobku rodičov, takže niekto platí iba symbolickú cenu. To sa mi zdá už vcelku spravodlivé. Veď aj medzi "chudinou" sú ľudia s dostatočne vysokým IQ a talentom. Štát by mohol premrhať tento národný potenciál.
Zaviesť u nás celoplošne rovnakú sumu by bola hotová katastrofa.
V TV raz ukazovali našich študentov vo VB, splátky z pôžičky na školu boli tak nízke, až mi to vyrazilo dych.
korela
04.02.14,21:06
Slovensko ešte stále nie je zrelé na školné na VŠ. To by študovali iba privilegovaní. Ostatní by zostali frustrovaní až do smrti. O "Benkoch" by sme ani netušili.
Spomeňte si na všetkých ministrov školstva od revolúcie, kto tam sedel a čo pre rezort urobili.
Svoj veľký podiel na súčasnej kvalite školstva majú aj učitelia. Žiaľ. Mnohí učitelia už na 1. st. si po revolúcii povedali a hovorili to verejne, že za tieto peniaze máme učiť? Vtedy začala klesať úroveň. Učiteľstvo je povolanie, nie zamestnanie.
Preto, kto nezažil výuku a prístup pedagógov k žiakom na súkromnej škole, si môže iba vymýšľať a nie hodnotiť ich úroveň. I keď je fakt, že sa nachádzajú medzi nimi rozdiely. Nuž, ale treba si starostlivo vybrať.

Najviac sa mi páči, ak by najradšej spoplatňovali VŠ ľudia, ktorým ich deti neštudovali a ani asi nebudú študovať na VŠ.

Aj v CZ je 30% odliv do zahraničia a nejdú spoplatňovať štúdium.
Cestou navrátenia rozkradnutého majetku by sa zvýšila úroveň celého Slovenska. Slováci sú rovnako schopný národ ako ktorýkoľvek iný.

Byť VŠ pedagógom, tak by som chodila tunelmi pod zemou pri myšlienke, že Slováci húfne obchádzajú slov.VŠ a odchádzajú do zahraničia.
korela
05.02.14,00:53
Stredné a vysoké školy by mali byť platené, kto na to nemá nech dostane úver od štátu, ale čo budeme robiť s politológmi a sociológmi všetci sa za pokladne marketov nevojdú, inak je ich viac ako farárov

Ak by došlo k plateniu , bolo by to iné - lepšie :
- menej škôl , ale kvalitnejších
- menej letajúcich profesorov - tých nekvalitných
- menej , respektíve žiadne úplatky
- a to nespomínam to najdôležitejšie - bohovô skvalitnený proces vyučovania a prednášok a tým pádom kvalitní absolventi

Aj za slov. štátu , a asi aj po ňom do 48, možno aj predtým, sa mohol zapísať na VŠ každý maturant = žiadne úplatky.
Ale školy počty študentov vyselektovali na základe študijných výsledkov = bohovô skvalitnený proces vyučovania a prednášok a tým pádom kvalitní absolventi.
A od tohto sa odvíja aj menej škôl a zachovanie tých najkvalitnejších.

Čo je dobré netreba meniť. :-)

Pod dnešný stav sa nešťastne podpísal najmä Rusko, kedy odpratal mladých na VŠ, aby sa znížila štatistika nezamestnaných.
Ale to môžu robiť učitelia na VŠ aj dnes. Sami znižujú kvalitu VŠ. Pritom sú nešťastní z počtu študentov, ktorých musia učiť, skúšať.
Ale neznižujú ich počty. Zato môže zle nastavený systém. Pokiaľ budú dostávať na hlavu fin. prostriedky. A potom učia s nechuťou. Nízke platy si doháňajú prípravami na prijímačky, písaním odborných článkov a pod. Naháňačka.
Indeed
05.02.14,01:06
Slovensko ešte stále nie je zrelé na školné na VŠ. To by študovali iba privilegovaní. Ostatní by zostali frustrovaní až do smrti. .

Neštudoval som na VŠ,
teda mal by som sa citiť frustrovaný ???
korela
05.02.14,04:32
Slovensko ešte stále nie je zrelé na školné na VŠ. To by študovali iba privilegovaní. Ostatní by zostali frustrovaní až do smrti. .

Neštudoval som na VŠ,
teda mal by som sa citiť frustrovaný ???
Neviem, čo bolo v tvojej osobnostnej výbave, aké si mal ciele. Neviem, či si v tej dobe na školu mal, či si chcel študovať a neštudoval, pretože si nemohol prekonať nejakú prekážku.
pavol54
05.02.14,05:02
Slovensko ešte stále nie je zrelé na školné na VŠ. To by študovali iba privilegovaní. Ostatní by zostali frustrovaní až do smrti. .

Neštudoval som na VŠ,
teda mal by som sa citiť frustrovaný ???
Neviem, čo bolo v tvojej osobnostnej výbave, aké si mal ciele. Neviem, či si v tej dobe na školu mal, či si chcel študovať a neštudoval, pretože si nemohol prekonať nejakú prekážku.
bezplatné školstvo je prvá polovička kréda komunizmu "Každému dať podľa je ho potrieb - každý(dať) podľa svojich schopností" Každý sa v školstve a vzdelávaní naučil zadarmo brať, (na akú chodíš na sociológiu a čo budeš potom? neviem ale školu robím ľavou zadnou a keď zavolám do práce odpoveď no dovoľte je mám VŠ otázka a čo vieš robiť? neviem ešte som sa za tri roky nezamestnala v odbore) Aj ja by som si najradšej napríklad nabral v obchode chleba do gígľa keby ho dávali zadarmo ale ka si mám na nákup najprv zarobiť alebo ak nemám tak požičať tak si rozmyslím ak k prachom prísť a ak na to mám môžem byť trebárs aj hokejista však sa mi to bohate vráti
alaya1
05.02.14,05:11
Slovensko ešte stále nie je zrelé na školné na VŠ. To by študovali iba privilegovaní. Ostatní by zostali frustrovaní až do smrti. .

Neštudoval som na VŠ,
teda mal by som sa citiť frustrovaný ???

Nestudoval si, lebo si nechcel, alebo si na studium na VS nemal vlohy, vedomosti, alebo si nemal zaujem. Frustrovany by ostavali ti, ktori na to maju vedomosti, maju zaujem, no nemaju na to peniaze. V tom je velky rozdiel.
Indeed
05.02.14,06:33
Nikto mi to nedaval za ciel , ani predo mnou neotvaral tuto perspektivu.....

Vtedy boli 80-te roky a nikto netušil,že socializmus niekedy skončí... a moji rodičia boli vedení ako nepriatelia režimu... bol som rád že som mohol získať maturitu...

Ale prepracoval som sa a mam také životné skusenosti a taku odolnosť a imunitu voči sklamaniam a životným prehrám aku žiaden človek ,pred ktorým"zametalli cestičku" nikdy nebude mať ,
bol som blízko "dna" a vystupal som hore...

A dnes si cením to,ked mam na učte dost penazí aby som nebol nikde nič dlžný..
CHVALA BOHU !
buchač
05.02.14,06:37
Najviac sa mi páči, ak by najradšej spoplatňovali VŠ ľudia, ktorým ich deti neštudovali a ani asi nebudú študovať na VŠ.

Vyjadrím sa len k tomuto , hoci doteraz som vravel vo všeobecnosti , tak včul osobnejšie info .

Staršia dcéra začala študovať , výsledky po prvom semestri vcelku uspokojivé . Aj tých kreditov mala dostatok . Nechceli jej na študijnom dať výstupnú pečiatku .
Dôvod ukončenia som už niekde bol spmenul , včul nie je podstatný ....no pádný teda bol .
Škoda , že nedokončila ....čo už .
Mladšia povedala na rovinu , že na vysokú nejde .

...a to spoplatňovanie ?
Nuž nie iba ja - rodič , ktorého deti nemajú VŠ ale aj iní rodičia - opak mňa boli , sú a aj budú takého istého názoru ...
Poviem aj inak - robil som na dvoch vysokých školách . Dennodene som prichádzal do styku so študentami z tej mojej pozície . Boli aj debaty na túto tému . Nie raz študenti súhlasili s mojimi názormi a dokonca poniektorí boli ešte radikálnejší v tých opatreniach ako ja ....

P.S.:
Poker síce neviem hrať , no že takáto karta sa vytiahne , tak na to by som dal krk a vložil do banku , nakoľko v ruke bol Royal Flush ...
alaya1
05.02.14,07:09
Nikto mi to nedaval za ciel , ani predo mnou neotvaral tuto perspektivu.....

Vtedy boli 80-te roky a nikto netušil,že socializmus niekedy skončí... a moji rodičia boli vedení ako nepriatelia režimu... bol som rád že som mohol získať maturitu...

Ale prepracoval som sa a mam také životné skusenosti a taku odolnosť a imunitu voči sklamaniam a životným prehrám aku žiaden človek ,pred ktorým"zametalli cestičku" nikdy nebude mať ,
bol som blízko "dna" a vystupal som hore...

A dnes si cením to,ked mam na učte dost penazí aby som nebol nikde nič dlžný..
CHVALA BOHU !

nad tymto by som sa pozastavila, ale nemam na to ani chut.
kopretinka
05.02.14,07:16
A dnes si cením to,ked mam na učte dost penazí aby som nebol nikde nič dlžný..
CHVALA BOHU !

nad tymto by som sa pozastavila, ale nemam na to ani chut.
ja sa nad tým nepozastavujem.....aj ja by som bola rada,keby som nemusela splácať dlžoby......som nejaká menejcenná alebo čo?
buchač
05.02.14,07:17
CHVALA BOHU !
nad tymto by som sa pozastavila, ale nemam na to ani chut.

Jesusko máriška ...:eek: ...neblázni , nekaz si deň ;) :---
Indeed
05.02.14,07:29
Moje odpovede MOŽE komentovať KTOKOĽVEK a vypichnuť z nich to,čo je podľa neho podstatné v týchto odpovediach.
Ďakujem všetkým,ktorí na mňa REAGUJU.
alaya1
05.02.14,07:33
A dnes si cením to,ked mam na učte dost penazí aby som nebol nikde nič dlžný..
CHVALA BOHU !

nad tymto by som sa pozastavila, ale nemam na to ani chut.
ja sa nad tým nepozastavujem.....aj ja by som bola rada,keby som nemusela splácať dlžoby......som nejaká menejcenná alebo čo?

Preco by sii bola menejcenna? Ale ja si na zivote cenim aj ineveci, viac, ako to, co on napisal. tak som to zvyraznila. dodaok- nikto nikde ani slovkom nespomenul menejcennost., lebo ja tvrdim stale rovnako, ze VS inteligenciu nedava, zial, chodi tam vela ......... a nic neziskaju, okrem papiera.
Indeed
05.02.14,07:36
Nezdorazńujem ,že peniaze su najdoležetejšie, len z kontextu mojej odpovede vyplýva,že nemat peniaze je byt na dne, a mať zabezpečenú existenciu= neživorit je určity postup a zlepšenie.....
alaya1
05.02.14,07:38
Nezdorazńujem ,že peniaze su najdoležetejšie, len z kontextu mojej odpovede vyplýva,že nemat peniaze je byt na dne, a mať zabezpečenú existenciu= neživorit je určity postup a zlepšenie.....

oukej :) :)
korela
05.02.14,08:04
Nikto mi to nedaval za ciel , ani predo mnou neotvaral tuto perspektivu.....

Vtedy boli 80-te roky a nikto netušil,že socializmus niekedy skončí... a moji rodičia boli vedení ako nepriatelia režimu... bol som rád že som mohol získať maturitu...

Ale prepracoval som sa a mam také životné skusenosti a taku odolnosť a imunitu voči sklamaniam a životným prehrám aku žiaden človek ,pred ktorým"zametalli cestičku" nikdy nebude mať ,
bol som blízko "dna" a vystupal som hore...

A dnes si cením to,ked mam na učte dost penazí aby som nebol nikde nič dlžný..
CHVALA BOHU !
To si bol ešte stále veľmi mladý. Dalo sa študovať diaľkovo, i keď nie všetky odbory, a aj keď po revolúcii chceli hneď rektori štyroch škôl s okamžitou platnosťou skončiť s diaľkovou formou štúdia, pričom na západe sa to pokladá za normálnu formu štúdia, argumentovali nižšou úrovňou aká sa dosahovala na dennom štúdiu. Že to zo seba "vykotil", prepáčte za výraz, práve rektor bolo na usmiatie, veď ktorúkoľvek formu štúdia mali stále vo svojich rukách. Škola určuje úroveň. To nebol VUML. Ani politické tituly.
Je fakt, že v každom režime si niekto niečo odskákal, vojna dala zabrať aj s nasledujúcimi politickými pomermi.
Dnes máme vytúženú demokraciu. Školné je potrebné zasadiť do dnešného kontextu doby. Ja mám deti dospelé, ja nemusím agitovať za nespoplatnenie. Ale je tu taká chudoba, a na brigádach sú tak nízke zárobky, a splácať pôžičku po nástupe do zamestnania s nízkym platom, to mladých už úplne odrovná, to si kedy a začo budú hľadať bývanie a zakladať rodiny? Demografia sa ešte zhorší.

Indeed, ty máš vysoko kvalifikovanú prácu, a verím, že ten vytúžený dom raz budeš mať.
korela
05.02.14,08:12
A dnes si cením to,ked mam na učte dost penazí aby som nebol nikde nič dlžný..
CHVALA BOHU !

nad tymto by som sa pozastavila, ale nemam na to ani chut.
ja sa nad tým nepozastavujem.....aj ja by som bola rada,keby som nemusela splácať dlžoby......som nejaká menejcenná alebo čo?

Preco by sii bola menejcenna? Ale ja si na zivote cenim aj ineveci, viac, ako to, co on napisal. tak som to zvyraznila. dodaok- nikto nikde ani slovkom nespomenul menejcennost., lebo ja tvrdim stale rovnako, ze VS inteligenciu nedava, zial, chodi tam vela ......... a nic neziskaju, okrem papiera.
Niečo sa tam na nich hádam nalepí. A mnohí študujú iba pre diplom. Jazykárov niet, idú decká na pedagogickú fakultu na jazyky a rovno pracovať po skončení do firiem. A tam je podstatná znalosť jazyka, a uprednostia vždy človeka s diplomom pred tým, ktorý ho nemá. Nikoho nezaujíma z ktorej školy. Hlavne, že je.
VŠ je iba zvýšenie odbornosti, nie zvyšovanie IQ.
korela
05.02.14,08:28
Nebudem tu rolovať príspevky. Nikto tu nemusí vysvetľovať svoju rod. situáciu, mnohé matky si urobili po výchove niekoľkých detí VŠ aj doktorát po 50-tke, ako prípravu na podnikanie, prax majú dostatočnú.
Ja sa jednoducho nemôžem zbaviť pocitu, že na Slovensku je školstvo a veda vedome zanedbávaná.
Ak ľuďom neprekážajú iné výdaje štátu vrážané do obyvateľstva, potom v poriadku.
Ja svoj názor tak ľahko nezmením.

Čo sa týka práve sociológie, tak to je asi jediný použiteľný odbor z Fil. fakúlt, s ktorým sa dá výborne uplatniť v zamestnaní na rôznych pozíciách, na rozdiel od ostatných. Ide o to, čo má ten človek v sebe.
Pokrové výrazy nepoznám, takže neviem o čom bola reč.

Keby sa zaviedlo školné, Slovensko by sa prepadlo o desaťročia späť. Neviem, či si to môžeme dovoliť.
alaya1
05.02.14,08:41
Korela, ako myslienka skolneho na VS sa da akceptovat v pripade, ako napr. v USA. tam to poznam, tak porovnam. Rodicia predlozia prijem. Ak je nad limit, dieta plati skolne. Ak je pod limit, dieta ma moznost, pri dobrych studijnych vysledkoch na strednej skole poziadat o stipendium, ktore mu pokryje celkove naklady pri studiu,.
Myslim, ze v tomto smere je to u nich dobre nastartovane.
BXLmiami
05.02.14,08:56
Tak zaujímavá diskusia,pridám sa.Tie decká idú na VS a nahlásia,po pol roku hlásia urad práce,po pol roku dalšiu výšku a mnohí ešte tretiu,vraj netrafil som-prípad z dnešného dňa.
Nič viac,len netrafil som-s usmevom že skúsim znovu.Nehnevajte sa,s týmto nesúhlasím.Naozaj je správne,ked tie deti majú zodpovednosť a 3x si rozmyslia čo spravia,a nie len predlžovať si detstvo,lebo robiť nie.Reči-ano pedagogovia na reči nie sú,ale brigád na leto pre študentov je dosť.Robiť čašníka alebo au pair v lete,čo im bráni?Prečo sa nejdu naučiť reč?To za to môžu pedagogovia?Aj za to,že dievča ktoré samé nevie otvoriť usta sa rozhodne-vlastne nie matka rozhodne-že manažment?Aj za to,že kopa ľudí študuje všelijaké masmediálne komunikácie a potom sa-aké prekvapenie-nevedia zamestnať v Rim.Sobote?.
buchač
05.02.14,09:05
Tak zaujímavá diskusia,pridám sa.Tie decká idú na VS a nahlásia,po pol roku hlásia urad práce,po pol roku dalšiu výšku a mnohí ešte tretiu,vraj netrafil som-prípad z dnešného dňa.
Nič viac,len netrafil som-s usmevom že skúsim znovu.Nehnevajte sa,s týmto nesúhlasím.Naozaj je správne,ked tie deti majú zodpovednosť a 3x si rozmyslia čo spravia,a nie len predlžovať si detstvo,lebo robiť nie.Reči-ano pedagogovia na reči nie sú,ale brigád na leto pre študentov je dosť.Robiť čašníka alebo au pair v lete,čo im bráni?Prečo sa nejdu naučiť reč?To za to môžu pedagogovia?Aj za to,že dievča ktoré samé nevie otvoriť usta sa rozhodne-vlastne nie matka rozhodne-že manažment?Aj za to,že kopa ľudí študuje všelijaké masmediálne komunikácie a potom sa-aké prekvapenie-nevedia zamestnať v Rim.Sobote?.

BINGO ...!!!
korela
05.02.14,09:19
Odporúčam kto má trochu času, prebehnúť celý text http://sk.wikipedia.org/wiki/%C5%A0kolstvo_vo_F%C3%ADnsku (Sú tam spomenuté aj USA a Nórsko, najviac peňazí do systému, najnižšie výsledky.)

Fínsko
Kvalifikovaní učitelia.

Fíni začali komplexne reformovať tvrdo školstvo v 70-tych rokoch, aj s integráciou Rómov do školskej dochádzky, čo som čítala niekde inde, tak iba malé % z nich neskončí dochádzku.


Vo Fínsku sú vysoko kvalifikovaní a angažovaní učitelia na všetkých školských stupňoch. Podmienkou nástupu na post učiteľa je absolvované druhostupňové vysokoškolské vzdelanie, ktoré zahŕňa i prax. Učitelia učia nezávisle a samostatne.[1] Iba približne 10% zo 6000 uchádzačov je každoročne prijatých na univerzitu na štúdium učiteľstva. To znamená, že rada vysokoškolského vzdelávania učiteľov má možnosť vybrať najlepších uchádzačov z celého štátu.[2]
.

Základné vzdelanie trvá deväť rokov a stará sa o deti vo veku 7 až 16 rokov. Následne 96% žiakov pokračuje vo vyššom odbornom vzdelaní. Školy si nevyberajú študentov, každý študent má právo nastúpiť na školu vo svojom školskom obvode.[1] (http://sk.wikipedia.org/wiki/%C5%A0kolstvo_vo_F%C3%ADnsku#cite_note-FNBE-1) Prvých šesť rokov vzdelania nie je o akademickom úspechu. Deti nie sú známkované. Škola sa zameriava na to, aby boli pripravené učiť sa, našli v sebe nadšenie pre vedomosti. Primárnym cieľom vzdelávania je pôsobiť ako nástroj vyrovnávania a vyvažovania spoločnosti. V tomto bolo prínosom i rozhodnutie z roku 1957 vyžadovať titulky na všetkých zahraničných kanáloch.[5] (http://sk.wikipedia.org/wiki/%C5%A0kolstvo_vo_F%C3%ADnsku#cite_note-5)
.
Vo Fínsku je právo na vzdelanie a kultúru stanovené v Ústave. Štátne orgány sú povinné zabezpečiť rovnaké vzdelávacie možnosti pre všetkých obyvateľov Fínska aj po ukončení povinnej školskej dochádzky, bez ohľadu na ich finančnú situáciu. Legislatíva stanovuje povinné základné vzdelanie a právo na predškolské vzdelanie.

Väčšina štúdia je pre študentov bezplatná, vrátane postgraduálneho vysokoškolského štúdia.

Vzdelanie je činiteľom konkurencieschopnosti. V súčasnosti medzi priority v rozvoji fínskeho školstva patrí zvýšenie stupňa vzdelanosti a zlepšenie schopností obyvateľstva a pracovnej sily, zlepšenie efektivity školského systému, predchádzanie vylučovaniu detí a mladých ľudí, a rozšírenie možnosti vzdelávania dospelých. Pozornosť je tiež venovaná zvyšovaniu kvality a vplyvu na vzdelanosť, výchovu a vedu, a na internacionalizáciu.[1]
.
Primerané výdavky na školstvo: Menej než 2% výdavkov na školstvo pochádza zo súkromných zdrojov. Podľa OECD PISA prieskumov neexistuje žiadna korelácia medzi kvalitou školstva a výškou finančných investícií. Napríklad Spojené Štáty a Nórsko majú najvyššie výdavky na školstvo, no študijné výsledky jedny z najnižších. Efektivita je teda dôležitejšia ako výška výdavkov.
.
Dobre vybavené školy sú zvyčajne malé, v triedach je od 20 do 30 žiakov. Základné školy (1. – 6. ročník) zvyčajne majú menej než 300 žiakov. V roku 2008 tretina fínskych základných škôl mala menej než 50 žiakov, iba 4% všetkých škôl malo 500 a viac žiakov. Pretože väčšina fínskych škôl je malých, často tvoria blízke komunity učiteľov a žiakov. Väčšina učiteľov základných škôl je vysoko vzdelaných a svoje vedomosti a zručnosti naďalej rozširuje.

.
Kvalita študijných výsledkov: OECD PISA sa zameriava na schopnosť žiakov využiť svoje vedomosti a zručnosti v situáciách skutočného života a nielen na to, či zvládli určitú látku. V prieskume 2006 PISA malo Fínsko vysoké výsledky vo všetkých hodnotených oblastiach. V oblasti vedy sa Fínski žiaci umiestnili najvyššie zo všetkých krajín OECD.
alaya1
05.02.14,09:21
Korela , pisala som o spoplatneni studia, nie o kvalite vzdelavania.
korela
05.02.14,09:35
Buchač, ja by som ti rada dopriala do tvoje bingo!
Ale od svojich detí viem, to sme my nezažívali, že decká sa v dobrej viere prihlásia na určitý odbor, a stretnú sa so sklamaním buď z prístupu pedagógov k výuke, alebo jednoducho si odbor predstavovali inak.
Potom je tu ešte ďalšia novodobá vec, že mladí sa nevedia nájsť a hľadajú sa dlhšie ako predchádzajúce generácie.
Niekde sa stala proste chyba. Za mojich čas to bol veru práve učiteľ na ZŠ, max. na gymnáziu, ktorý nadchol žiaka pre určitý odbor.
Pokiaľ neišlo o tradičné právnické a medicínske rodiny. Tam bol generačný príklad z domu. Alebo rodiny z kultúry.
Aj tu na Porade bolo už viac tém založených, alebo popísaných problémov, že ich deti sa nevedia nájsť, alebo aj písali priamo mladí, že sa nevedia nájsť.
Kedysi mladí zo zámožnejších rodín chodili po maturite na rok na skusy do sveta, Bol to dobrý systém, rozhliadli sa.
BXLmiami
05.02.14,09:40
No len ja si myslím,že tú chybu robíme my.Riešime za nich pomaly do 30 rokov všetko a potom sa čudujeme,že nie je samostatný.Nenecháme svoje detičky nabiť si papuľky.Nepovieme 15 ročnému-je to Tvoj život,vyber si čo ťa baví,ale máme pocit,že my to vieme lepšie.No a potom to tak dopadá.Deti sú našim obrazom a vnúčatá obrazom našich detí.
korela
05.02.14,09:44
Žiaci by sa mali učiť cudzie jazyky už na ZŠ a aspoň dva. Na brigádach a pobytoch v cudzine sa iba už zdokonaľovať.
V lete nech chodia na brigády, aj ja som chodila každé prázdniny, pretože ma to bavilo, vždy niečo iné, a stihla som aj leto zažiť.
Ale nechápem, prečo by mali VŠ tráviť čas počas roka na brigádach za babku, kde sa nezastavia 8 hod, okrem malej prestávky. Väčšinou sú to manuálne brigády, náročné brigády. Keby sa radšej učili. Neviem, čomu dáva prednosť štát.
Na jednej strane vyžadovanie vedomostí, na druhej strane vykorisťovanie.
Potom sa nečudujme, že niekto sa na škole z vyučujúcich už tak napáli, že vyhodí z jedného predmetu pomaly celý ročník. (Je tu práve téma.)

Nie je tu systém.
korela
05.02.14,09:46
Korela , pisala som o spoplatneni studia, nie o kvalite vzdelavania.

Veď to máš červeným. Ešte doplním, čo som uviedla niekde v príspevku predtým, že v Taliansku sa odvíja školné od zárobku rodičov. Nesolventní platia iba symbolickú čiastku.
Už som čítala to tvoje USA.
A dám si tú námahu, ako je to v celej Európe so školným.
korela
05.02.14,09:57
No len ja si myslím,že tú chybu robíme my.Riešime za nich pomaly do 30 rokov všetko a potom sa čudujeme,že nie je samostatný.Nenecháme svoje detičky nabiť si papuľky.Nepovieme 15 ročnému-je to Tvoj život,vyber si čo ťa baví,ale máme pocit,že my to vieme lepšie.No a potom to tak dopadá.Deti sú našim obrazom a vnúčatá obrazom našich detí.

To Fínsko je vo WIKI dobre spracované, ja som iba vytiahla určité časti.

Stojí zato si to prebehnúť. Tam je žiak vychovávaný k samostatnosti oveľa väčšej ako u nás a hlavne k zodpovednosti za seba.

.
My sme dali deťom voľnú ruku, aby si vybrali smer. Mimoškolsky som im ponúkala aktivity, čo ich chytí za srdce. Dcéru aj oslovilo. V 15-tich vedela, čo je pre ňu osudové. Paradoxne som si to čítala v prvom trimestri, v rámci zanedbania svojich vedomostí (3 mes. v nemocnici).
A ako ročná si sama listovala predplatené zahr.odborné časopisy z tej oblasti. Nejako to s ňou išlo od narodenia.
BXLmiami
05.02.14,10:09
Jedna vec je teoria,druhá prax.Kde chceš zobrať pedagogov aby sa deti učili 2 reči?Nie je to na SR realizovateľné.A druhá vec-nech cez prázdniny študujú-no už ich vidím.Ak toto musia,nepatria na výšku.Môj muž odhadzoval v rámci brigády sneh a vykladal vagony a koruna mu z hlavy nespadla.
buchač
05.02.14,10:22
Korela , pisala som o spoplatneni studia, nie o kvalite vzdelavania.

A dám si tú námahu, ako je to v celej Európe so školným.

...už dávno mám prelúskané ....

http://www.euroinfo.gov.sk/studium-v-krajinach-eu-v-skratke/
korela
05.02.14,10:51
Korela , pisala som o spoplatneni studia, nie o kvalite vzdelavania.

A dám si tú námahu, ako je to v celej Európe so školným.

...už dávno mám prelúskané ....

http://www.euroinfo.gov.sk/studium-v-krajinach-eu-v-skratke/
Vďaka.
Takže, nie je to až tak hrozné v Európe s tým platením, zasa musíme byť obrazne prvou lastovičkou.
Kde sa na západe platí, tak sú to v podstate drobné vzhľadom na ich mzdy.
korela
05.02.14,10:58
Jedna vec je teoria,druhá prax.Kde chceš zobrať pedagogov aby sa deti učili 2 reči?Nie je to na SR realizovateľné.A druhá vec-nech cez prázdniny študujú-no už ich vidím.Ak toto musia,nepatria na výšku.Môj muž odhadzoval v rámci brigády sneh a vykladal vagony a koruna mu z hlavy nespadla.
Vyučujú sa jazyky na Ped. fakultách, ale po skončení školy nejdú učiť, ale nastupujú do podnikov kvôli znalosti jazyka a vyššej mzde. Po 20-tich rokoch už mohol štát vypracovať nejaký plán a zabrániť úniku pedagógov do inej praxe.

Ja som nikde nenapísala, aby študovali cez prázdniny.
Ale nech nebrigádujú počas roka, sama vieš, že na medicíne je to ťažko realizovateľné, a medicína nie je jediným odborom, ktorá to má s voľným časom sťažené.
Jedine popri ekonomickej škole je priestor najväčší. Tam si môžu rozvrh prispôsobiť.
korela
05.02.14,11:01
pavol54
05.02.14,11:09
Jedna vec je teoria,druhá prax.Kde chceš zobrať pedagogov aby sa deti učili 2 reči?Nie je to na SR realizovateľné.A druhá vec-nech cez prázdniny študujú-no už ich vidím.Ak toto musia,nepatria na výšku.Môj muž odhadzoval v rámci brigády sneh a vykladal vagony a koruna mu z hlavy nespadla.
Vyučujú sa jazyky na Ped. fakultách, ale po skončení školy nejdú učiť, ale nastupujú do podnikov kvôli znalosti jazyka a vyššej mzde. Po 20-tich rokoch už mohol štát vypracovať nejaký plán a zabrániť úniku pedagógov do inej praxe.

Ja som nikde nenapísala, aby študovali cez prázdniny.
Ale nech nebrigádujú počas roka, sama vieš, že na medicíne je to ťažko realizovateľné, a medicína nie je jediným odborom, ktorá to má s voľným časom sťažené.
Jedine popri ekonomickej škole je priestor najväčší. Tam si môžu rozvrh prispôsobiť.
keď môžu unikať iné profesie prečo diskriminovať pedagógov? Doktor čo v Nemecku vykonáva prax mi je platný vo svojej profesii ako mŕtvemu zimník, rovnako ITčkár v silikon velly no a pedagóg slovenčinár(ani nemčinár) určite nepôjde učiť materinský jazyk na základnú školu do Mníchova takže musí prejsť na inú profesiu.
srska
05.02.14,11:31
Nikto mi to nedaval za ciel , ani predo mnou neotvaral tuto perspektivu.....

Vtedy boli 80-te roky a nikto netušil,že socializmus niekedy skončí... a moji rodičia boli vedení ako nepriatelia režimu... bol som rád že som mohol získať maturitu...

Ale prepracoval som sa a mam také životné skusenosti a taku odolnosť a imunitu voči sklamaniam a životným prehrám aku žiaden človek ,pred ktorým"zametalli cestičku" nikdy nebude mať ,
bol som blízko "dna" a vystupal som hore...

A dnes si cením to,ked mam na učte dost penazí aby som nebol nikde nič dlžný..
CHVALA BOHU !
výnimočne s tebou súhlasím.
srska
05.02.14,11:40
Tak zaujímavá diskusia,pridám sa.Tie decká idú na VS a nahlásia,po pol roku hlásia urad práce,po pol roku dalšiu výšku a mnohí ešte tretiu,vraj netrafil som-prípad z dnešného dňa.
Nič viac,len netrafil som-s usmevom že skúsim znovu.Nehnevajte sa,s týmto nesúhlasím.Naozaj je správne,ked tie deti majú zodpovednosť a 3x si rozmyslia čo spravia,a nie len predlžovať si detstvo,lebo robiť nie.Reči-ano pedagogovia na reči nie sú,ale brigád na leto pre študentov je dosť.Robiť čašníka alebo au pair v lete,čo im bráni?Prečo sa nejdu naučiť reč?To za to môžu pedagogovia?Aj za to,že dievča ktoré samé nevie otvoriť usta sa rozhodne-vlastne nie matka rozhodne-že manažment?Aj za to,že kopa ľudí študuje všelijaké masmediálne komunikácie a potom sa-aké prekvapenie-nevedia zamestnať v Rim.Sobote?.
veru, pravdu máš - aj rodič by mal takému synkovi, vychcancovi riecť do duše (ak ho živí), "čo si začal dokonči alebo hybaj robiť"
Stanislav 1975
06.02.14,07:48
NEWSFLASH- Vasil Biľak ( 96 ) death... R.I.P.:mee:
kopretinka
06.02.14,07:54
NEWSFLASH- Vasil Biľak ( 96 ) death... R.I.P.:mee:
nezabudni poslať veniec a kondolenciu
misoft
06.02.14,09:07
Už presluhoval....
Mila123
06.02.14,09:15
čudovala som sa prečo stále nemáme nové verzie programov (účto), tak aby sme mohli ako po iné roky rovno vytlačiť DP.....prečo? jednoduchá záležitosť....niekto spí či zaspal na vavrínoch....
túto informáciu nám zaslali naši sofťáci.....(info bolo odoslané včera, t.j.05 02 2014)

POZOR! Do dnešného dňa nebola zverejnená verzia pre aplikáciu eDane, preto nebolo vo verzii 17.10 otestované podanie XML. Máme informáciu z Finančného riaditeľstva SR, že zverejnenie verzie pre aplikáciu eDane prebehne po 10.2.2014. Pokiaľ chcete podať KV DPH a daňové priznanie DPH už teraz, odporúčame to urobiť cez portál Finančnej správy SR.
misoft
06.02.14,09:18
čudovala som sa prečo stále nemáme nové verzie programov (účto), tak aby sme mohli ako po iné roky rovno vytlačiť DP.....prečo? jednoduchá záležitosť....niekto spí či zaspal na vavrínoch....
túto informáciu nám zaslali naši sofťáci.....(info bolo odoslané včera, t.j.05 02 2014)

POZOR! Do dnešného dňa nebola zverejnená verzia pre aplikáciu eDane, preto nebolo vo verzii 17.10 otestované podanie XML. Máme informáciu z Finančného riaditeľstva SR, že zverejnenie verzie pre aplikáciu eDane prebehne po 10.2.2014. Pokiaľ chcete podať KV DPH a daňové priznanie DPH už teraz, odporúčame to urobiť cez portál Finančnej správy SR.
Ale veď to predsa nie je nič nové v našej milovanej, byrokraciou hnojenej, vlasti....
lujza.j
06.02.14,09:22
Už presluhoval....
Nam tolko nehrozi...
alaya1
06.02.14,12:04
potesilo -
dostala som konecne zadanie svojej habilitacnej prace, rozdiel medzi kybersikanovanim deti a dospelych.
Stanislav 1975
06.02.14,12:10
potesilo -
dostala som konecne zadanie svojej habilitacnej prace, rozdiel medzi kybersikanovanim deti a dospelych.
ufffffffffffff, to je aké zadanie toto...ale pre teba to bude malina, máš už svoje skúsenosti z Porady :-),teraz sa ti zídu :-)
alaya1
06.02.14,12:11
potesilo -
dostala som konecne zadanie svojej habilitacnej prace, rozdiel medzi kybersikanovanim deti a dospelych.
ufffffffffffff, to je aké zadanie toto...ale pre teba to bude malina, máš už svoje skúsenosti z Porady :-),teraz sa ti zídu :-)

Tak to mas Stano pravdu, mam z coho cerpat :) :), Esteze je to anonymne forum, nemusim autorizaciu ziadat od nikoho a este ich aj preslavim :) :) :)
pavol54
06.02.14,12:51
potesilo -
dostala som konecne zadanie svojej habilitacnej prace, rozdiel medzi kybersikanovanim deti a dospelych.
ufffffffffffff, to je aké zadanie toto...ale pre teba to bude malina, máš už svoje skúsenosti z Porady :-),teraz sa ti zídu :-)

Tak to mas Stano pravdu, mam z coho cerpat :) :), Esteze je to anonymne forum, nemusim autorizaciu ziadat od nikoho a este ich aj preslavim :) :) :)
že diktujem číslo účtu (na honorár za príspevky) :---a adresu na odosielaní medailí, vieš čo, radšej ti to nechám v redakcii:D
alaya1
06.02.14,13:40
:).
LukyKs
06.02.14,15:17
A dnes si cením to,ked mam na učte dost penazí aby som nebol nikde nič dlžný..
CHVALA BOHU !

nad tymto by som sa pozastavila, ale nemam na to ani chut.
ja sa nad tým nepozastavujem.....aj ja by som bola rada,keby som nemusela splácať dlžoby......som nejaká menejcenná alebo čo?

Preco by sii bola menejcenna? Ale ja si na zivote cenim aj ineveci, viac, ako to, co on napisal. tak som to zvyraznila. dodaok- nikto nikde ani slovkom nespomenul menejcennost., lebo ja tvrdim stale rovnako, ze VS inteligenciu nedava, zial, chodi tam vela ......... a nic neziskaju, okrem papiera.


Inteligencia nemá so vzdelaním skoro nič spoločného
LukyKs
06.02.14,15:20
A dnes si cením to,ked mam na učte dost penazí aby som nebol nikde nič dlžný..
CHVALA BOHU !

nad tymto by som sa pozastavila, ale nemam na to ani chut.
ja sa nad tým nepozastavujem.....aj ja by som bola rada,keby som nemusela splácať dlžoby......som nejaká menejcenná alebo čo?

Preco by sii bola menejcenna? Ale ja si na zivote cenim aj ineveci, viac, ako to, co on napisal. tak som to zvyraznila. dodaok- nikto nikde ani slovkom nespomenul menejcennost., lebo ja tvrdim stale rovnako, ze VS inteligenciu nedava, zial, chodi tam vela ......... a nic neziskaju, okrem papiera.
Niečo sa tam na nich hádam nalepí. A mnohí študujú iba pre diplom. Jazykárov niet, idú decká na pedagogickú fakultu na jazyky a rovno pracovať po skončení do firiem. A tam je podstatná znalosť jazyka, a uprednostia vždy človeka s diplomom pred tým, ktorý ho nemá. Nikoho nezaujíma z ktorej školy. Hlavne, že je.
VŠ je iba zvýšenie odbornosti, nie zvyšovanie IQ.
Stručne charakterizujem vzdelanie takto :
- maturita je dokaz, že dotyčný vie čítať a písať
- VŠ , že vie aj rozmýšľať
LukyKs
06.02.14,15:23
Tak zaujímavá diskusia,pridám sa.Tie decká idú na VS a nahlásia,po pol roku hlásia urad práce,po pol roku dalšiu výšku a mnohí ešte tretiu,vraj netrafil som-prípad z dnešného dňa.
Nič viac,len netrafil som-s usmevom že skúsim znovu.Nehnevajte sa,s týmto nesúhlasím.Naozaj je správne,ked tie deti majú zodpovednosť a 3x si rozmyslia čo spravia,a nie len predlžovať si detstvo,lebo robiť nie.Reči-ano pedagogovia na reči nie sú,ale brigád na leto pre študentov je dosť.Robiť čašníka alebo au pair v lete,čo im bráni?Prečo sa nejdu naučiť reč?To za to môžu pedagogovia?Aj za to,že dievča ktoré samé nevie otvoriť usta sa rozhodne-vlastne nie matka rozhodne-že manažment?Aj za to,že kopa ľudí študuje všelijaké masmediálne komunikácie a potom sa-aké prekvapenie-nevedia zamestnať v Rim.Sobote?.

Začali to politici tým, že povolili VŠ v každom okresnom meste !
LukyKs
06.02.14,15:27
potesilo -
dostala som konecne zadanie svojej habilitacnej prace, rozdiel medzi kybersikanovanim deti a dospelych.
Mňa zatiaľ šikanovali IBA dvaja
aj to nie kyber , ale hyper :D :D
misoft
06.02.14,16:37
Stručne charakterizujem vzdelanie takto :
- maturita je dokaz, že dotyčný vie čítať a písať
- VŠ , že vie aj rozmýšľať
Luky - upravím tvoj názor do reality:
-máš maturitu = vieš čítať a písať;
-máš VŠ = vieš aj premýšľať;
-máš funkciu = vieš lakte vystrčiť;
-máš postavenie v politike = vieš sa podlizovať......, alebo klamať......, alebo sľubovať.....
Peggynka
06.02.14,16:45
Stručne charakterizujem vzdelanie takto :
- maturita je dokaz, že dotyčný vie čítať a písať
- VŠ , že vie aj rozmýšľať
Luky - upravím tvoj názor do reality:
-máš maturitu = vieš čítať a písať;
-máš VŠ = vieš aj premýšľať;
-máš funkciu = vieš lakte vystrčiť;
-máš postavenie v politike = vieš sa podlizovať......, alebo klamať......, alebo sľubovať.....
A bez maturity viem čo ?
misoft
06.02.14,16:46
Makať..... alebo dávky poberať (podľa skin colour :D)
Peggynka
06.02.14,16:52
Makať..... alebo dávky poberať (podľa skin colour :D)
Hehe,divil by si sa...A daj ešte odpoveď na moju otázku:nepýtala som sa ,čo robím,ale čo viem...
misoft
06.02.14,16:54
No väčšinou white makajú a black poberajú ----- vo väčšine prípadov. A keď náhodou black nedostanú, hneď sa pýtajú: A to co? Gadžove nerobia?

Mne stačí zapnúť len stránku s mestskou kamerou pred poštou a vidím.......
http://www.michalovce.sk/webcam/index.html?cam=2
http://www.michalovce.sk/webcam/index.html?cam=3
Llívia
07.02.14,07:50
Stručne charakterizujem vzdelanie takto :
- maturita je dokaz, že dotyčný vie čítať a písať
- VŠ , že vie aj rozmýšľať
To len zamestnávatelia si myslia, že VŠ je dôkazom toho, že ten človek vie aj rozmýšľať.
Llívia
07.02.14,07:51
potesilo -
dostala som konecne zadanie svojej habilitacnej prace, rozdiel medzi kybersikanovanim deti a dospelych.
ufffffffffffff, to je aké zadanie toto...ale pre teba to bude malina, máš už svoje skúsenosti z Porady :-),teraz sa ti zídu :-)
Myslíš, že to má písať z pohľadu šikanovateľa? :D
Llívia
07.02.14,08:05
potesilo -
dostala som konecne zadanie svojej habilitacnej prace, rozdiel medzi kybersikanovanim deti a dospelych.
ufffffffffffff, to je aké zadanie toto...ale pre teba to bude malina, máš už svoje skúsenosti z Porady :-),teraz sa ti zídu :-)

Tak to mas Stano pravdu, mam z coho cerpat :) :), Esteze je to anonymne forum, nemusim autorizaciu ziadat od nikoho a este ich aj preslavim :) :) :)
V prípade záujmu viem poskytnúť fotečky s nadávkami, urážkami, príspevkami predtým, ako ich niekto upravil, aby oblbol ľudí, že on nič, on muzikant. Veľa z toho tu už nie je, buď to vymazali moderátori, alebo osôbka, ktorá provokovala, neskôr príspevky mazala a upravovala v snahe oblbnúť ľudí, že je neviniatko :) Dnes do 24:00 akcia!!!!!!!! Zadarmo, bez honoráru, bez medaile :)
buchač
07.02.14,08:12
potesilo -
dostala som konecne zadanie svojej habilitacnej prace, rozdiel medzi kybersikanovanim deti a dospelych.
ufffffffffffff, to je aké zadanie toto...ale pre teba to bude malina, máš už svoje skúsenosti z Porady :-),teraz sa ti zídu :-)

Tak to mas Stano pravdu, mam z coho cerpat :) :), Esteze je to anonymne forum, nemusim autorizaciu ziadat od nikoho a este ich aj preslavim :) :) :)
V prípade záujmu viem poskytnúť fotečky s nadávkami, urážkami, príspevkami predtým, ako ich niekto upravil, aby oblbol ľudí, že on nič, on muzikant. Veľa z toho tu už nie je, buď to vymazali moderátori, alebo osôbka, ktorá provokovala, neskôr príspevky mazala a upravovala v snahe oblbnúť ľudí, že je neviniatko :) Dnes do 24:00 akcia!!!!!!!! Zadarmo, bez honoráru, bez medaile :)

Tak to je už " iná habilitačná práca ".......
Llívia
07.02.14,08:15
potesilo -
dostala som konecne zadanie svojej habilitacnej prace, rozdiel medzi kybersikanovanim deti a dospelych.
ufffffffffffff, to je aké zadanie toto...ale pre teba to bude malina, máš už svoje skúsenosti z Porady :-),teraz sa ti zídu :-)

Tak to mas Stano pravdu, mam z coho cerpat :) :), Esteze je to anonymne forum, nemusim autorizaciu ziadat od nikoho a este ich aj preslavim :) :) :)
V prípade záujmu viem poskytnúť fotečky s nadávkami, urážkami, príspevkami predtým, ako ich niekto upravil, aby oblbol ľudí, že on nič, on muzikant. Veľa z toho tu už nie je, buď to vymazali moderátori, alebo osôbka, ktorá provokovala, neskôr príspevky mazala a upravovala v snahe oblbnúť ľudí, že je neviniatko :) Dnes do 24:00 akcia!!!!!!!! Zadarmo, bez honoráru, bez medaile :)

Tak to je už " iná habilitačná práca ".......
Nepoukazoval si na to niekedy aj ty?
buchač
07.02.14,08:22
Tak to je už " iná habilitačná práca ".......
Nepoukazoval si na to niekedy aj ty?

Myslíš ???
Pozor na slovíčka ....
Poukazovanie na nekalé praktiky a poskytovanie tých infošiek je niečo iné .
Prirovnal by som k novinárčine .
Na nekalé praktiky poukazujú objektívne média a infošky zasa ten bulvár .
Ja sa , obrazne povedané , radím skôr k tej objektivite ( aspoň dúfam , že to tak je ).
Dá sa povedať aj inak ...." Čo na srdci , to na jazyku "...a viem aj nadávať ( poriadne ) a aj uraziť ( ak uznám za vhodné ) ...
pmajap
07.02.14,08:24
Ako jednoducho sa dá hacknuľ auto, ovládať cez diaľkové a premiestniť do inej garáže a tá parádička stojí len 12 libier.
http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2553026/The-gadget-hack-CAR-Terrifying-12-tool-remotely-control-headlights-locks-steering-brakes.html
Llívia
07.02.14,08:29
Tak to je už " iná habilitačná práca ".......
Nepoukazoval si na to niekedy aj ty?

Myslíš ???
Pozor na slovíčka ....
Poukazovanie na nekalé praktiky a poskytovanie tých infošiek je niečo iné .
Prirovnal by som k novinárčine .
Na nekalé praktiky poukazujú objektívne média a infošky zasa ten bulvár .
Ja sa , obrazne povedané , radím skôr k tej objektivite ( aspoň dúfam , že to tak je ).
Dá sa povedať aj inak ...." Čo na srdci , to na jazyku "...a viem aj nadávať ( poriadne ) a aj uraziť ( ak uznám za vhodné ) ...
Myslím, ba som si skoro na 100 % istá. Žeby som sa pohrabala v starých príspevkoch?
Tomuto nerozumiem: poukazovanie na nekalé praktiky a poskytovanie tých infošiek... Čo tým myslíš?
Posledná veta - ako keby som to nevedela.
korela
07.02.14,09:51
Stanislav 1975
07.02.14,10:17
Všade ma prenasleduje Milan Kňažko- prosím zastavte ten stalking !!!
buchač
07.02.14,10:19
Všade ma prenasleduje Milan Kňažko- prosím zastavte ten stalking !!!
...iní môžu ???
...buď konkrétnejší ale ...
pavol54
07.02.14,11:00
http://aktualne.atlas.sk/fuck-the-eu-americka-diplomatka-v-telefonate-nadavala-na-europsku-uniu/zahranicie/amerika/
podriadený bol v Lýbii ako technická pomoc, prvé čo povedal "Lýbijčania nás majú za úplné h.. á, lebo sme pre nich menej ako sluhovia a povedia to na rovinu a tak sa ku nám aj chovajú" Lenže títo Usáci si to o nás myslia len nám to nepovedia, naopak sa nám snažia zalíškať ako menejcenným indiánom farebnými sklíčkami, Potvrdili sa moje slová na Ukrajine to čo sa tam deje je v prvom rade geopolitický problém. Čím ďalej bude hranica NATO od Ruska tým menšie nebezpečenstvo vzniku konfliktu
korela
07.02.14,11:39
Uverejním tu jedny sladké jednohubky. Nechcete si zatipovať, z čoho sú? Síce bez výhry, zajtra pridám recept, to by mala byť výhra.
http://style.news.am/static/news/b/2013/03/3637.jpg
Tweety
07.02.14,11:40
Že by základom bola cvikla?
pmajap
07.02.14,12:22
...višne obalené v cukre???
pmajap
07.02.14,12:28
evuš
07.02.14,12:41
Maji, čo len Tebe po hlave chodí :eek::D:D:D
pmajap
07.02.14,12:45
Maji, čo len Tebe po hlave chodí :eek::D:D:D
Čo mne, ale jemu !!
Tweety
07.02.14,12:46
A čo to má s hlavou spoločné? Je dokázané, že keď sa chlapom postaví, rozum sa im zastaví. Len v tom jeho prípade, je otázne, o čo tam ide. Veď tam už rozum aj to druhé nemôžu fungírovať tak, ako by sa patrilo.
Kvaka
07.02.14,12:56
Dnes som od rána boľavá, zlé počasie. Nákup z Tesca sme zvládli :), prvý raz donáška do domácnosti, je to naozaj super nápad, Korela, ďakujem za tip.
evuš
07.02.14,13:02
Maji i Tweety, hm všelijakí sú dnes ľudia :D;)
evuš
07.02.14,13:03
Dnes som od rána boľavá, zlé počasie. Nákup z Tesca sme zvládli :), prvý raz donáška do domácnosti, je to naozaj super nápad, Korela, ďakujem za tip.

Včera som to spomínala SB...škoda, že to nefunguje už aj u nás :cool:
Kvaka
07.02.14,13:11
Ja obchody "nemusím", chodieva muž, ale má pozašívané brucho,tak musím všetko ja. No a to som stále hovorila, že on nič nerobí. Teraz to cítim, aj chlieb mi nevyšiel dobre, nejako som nevedela trafiť dekel na misu, tak moc nevyskočil, je taký placatejší.
pavol54
07.02.14,13:14
Neverník v 90-tke :D, čaká ho krásna smrť ;)
http://slovak.ruvr.ru/2014_02_07/90-rocneho-byvaleho-prezidenta-Polska-obvinila-manzelka-z-nevery/
No čo na stojku to ide v každom veku. Vysvetlenie: ona spraví stojku na hlave
alaya1
07.02.14,13:15
Dnes som od rána boľavá, zlé počasie. Nákup z Tesca sme zvládli :), prvý raz donáška do domácnosti, je to naozaj super nápad, Korela, ďakujem za tip.

ja som to este neskusala, da sa platit aj kartou?
Kvaka
07.02.14,13:21
Dnes som od rána boľavá, zlé počasie. Nákup z Tesca sme zvládli :), prvý raz donáška do domácnosti, je to naozaj super nápad, Korela, ďakujem za tip.

ja som to este neskusala, da sa platit aj kartou?
Dá sa platiť iba kartou.
alaya1
07.02.14,13:25
Fiha, tak to mi velmi vyhovuje, idem to najst, kde sa to da objednat, dakujem ta vyborny typ.
evuš
07.02.14,13:30
Fiha, tak to mi velmi vyhovuje, idem to najst, kde sa to da objednat, dakujem ta vyborny typ.


Ja vám môžem iba ticho závidieť takto nakupovať...
sito
07.02.14,13:31
Dnes som od rána boľavá, zlé počasie. Nákup z Tesca sme zvládli :), prvý raz donáška do domácnosti, je to naozaj super nápad, Korela, ďakujem za tip.

ja som to este neskusala, da sa platit aj kartou?

Kartou nie! Peniazmi na karte, áno. Ale, sú tam? Naozaj, či len virtuálne ...

Teoreticky si môžeme veriť, ale to môže, niekedy to dopadne na riť.
Kvaka
07.02.14,14:09
Odpovedám cez veľké okno. Evuš: ušetríš cestu a benzín, tovar vyberáš podľa letáku, ale nie je to tak, ako keď tovar držíš v ruke. Ale je to super. Sito: kreditkou platím, faktúra príde o mesiac.
Kvaka
07.02.14,14:36
Ide to naozaj iba cez veľké okno, že príspevok je prikrátky, mi to vypisuje.:D

Ešte k nákupu, treba si dať pozor pri objednávke, môj muž objednal okrem iného, aj banány a napísal 1, zabudol dať kg, tak sme dostali banán jeden, taký najmenší a najzelenejší banán s nálepkou 14centov.:confused: že jeden.
misoft
07.02.14,16:06
mimotemy


Odpovedám cez veľké okno. Evuš: ušetríš cestu a benzín, tovar vyberáš podľa letáku, ale nie je to tak, ako keď tovar držíš v ruke. Ale je to super. Sito: kreditkou platím, faktúra príde o mesiac.
Cez veľké okno - holka v debate jedine cez veľké okno :D:D



A ešte niečo - priama reakcia - nemfunguje - hádže do editora - zase sa niečo po-toto.....
Kvaka
07.02.14,16:45
Však píšem, že funguje iba veľké okno.:D
Žabinka
07.02.14,17:57
Nedá sa mi ani hodnotiť, ani upraviť sledovanie debaty.. Dáka habaďúra je v tom zase..
misoft
07.02.14,18:08
:D:D:D Riškovi Java-káva vykypela..... (a ani priama reakcia sa nechytá - len kopy a vložiť do editora...)
pavol54
07.02.14,18:09
Pozeral som sa na otvárací ceremoniál v Soči, prvá asociácia čo ma napadla bola vojnová pieseň "Vstaváj strana ogromnaja..."
misoft
07.02.14,18:11
...stavaj na smértnyj boj..... :D:D:D
kukučka
07.02.14,18:13
a mňa napadlo, že Stanko bude smutný, nespievala Alla Pugačeva :D

Ináč veľkolepé. :)
misoft
07.02.14,18:18
buchač
07.02.14,18:22
...stavaj na smértnyj boj..... :D:D:D
Vravte si ,čo chcete ....

Neskutočná hudba je to pre mňa .....vždy mám zimotriasky , chlpky sa zježia ...

http://www.youtube.com/watch?v=ABby6nGIeHM


Komu česť , tomu česť !!!
kukučka
07.02.14,18:23
Richard, naolejuje, pritiahne šrubky, niekomu opraty a jedeme dál. Klídek, tabáček, načo paniku? Nas nedogoňat! :) :D
misoft
07.02.14,18:29
Buchy - pieseň - je to famózna - tá sa dá počúvať i po smérti...
misoft
07.02.14,18:31
kukučka
07.02.14,18:34
Spievali ju ruskej výprave, si nepočul?
buchač
07.02.14,18:37
Spievali ju ruskej výprave, si nepočul?
Nepozeral , takže ani nepočul ...
terezamaria
07.02.14,18:49
hubatá
09.02.14,04:37
:--- A Tesco by donieslo raňajky aj pre mňa a pre mačiaka? Ja síce držím diétu, takže jeden rožok a jeden trojuholníčkový syr so šunkovou príchuťou a pre mačiaka (ten nedrží diétu) jednu konzervu s bravčovou príchuťou .........:---
korela
09.02.14,05:34
Dobré ránko, skvelý deň.
Čo ste boli všetci ôsmeho na záletoch?
korela
09.02.14,05:36
Čo je to bravčová príchuť?
hubatá
09.02.14,05:45
eee .... to ja tak volám mačacie konzervy, lebo okrem nejakého rôsolu tam mäso nenájdeš ale na obale je napísané že "s hovädzím, bravčovým alebo hydinovým mäsom" ......;)
korela
09.02.14,06:54
Že by základom bola cvikla?


Niekto si na Porade pýtal pravý recept na marlenku, tak som si povedala, že zájdem do Arménska.
A ten obrázok ma upútal práve kvôli zafarbanému kryšt. cukru, myslela som, že griotka, ale nie, vyhráva tweety.
http://online-tv.am/content/
Թխվածքաբլիթ՝ առանց թխելու. «Բալիկներ»
18:21 16.03.2013
sd
«Բալիկներ» թխվածքաբլիթի յուրահատուկ եւ դյուրին բաղադրատոմս, որը կդառնա ձեր սեղանի զարդը:

Բաղադրիչներ
- Վաֆլի, բացի կիտրոնայինից, 250 գր.;
- կաթ 40-50 մլ;
- կարագ 10 գր.;
- ճակնդեղի հյութ 50 մլ;
- կիտրոնի հյութ 10 մլ;
- շաքարավազ:

Պատրաստման եղանակը
Վաֆլին հարիչով մանրացնել կամ անցկացնել մսաղացով: Քիչ-քիչ ավելացնել տաք կաթ եւ կարագ: «Խմորը» հունցել եւ գունդ սարքել: Դրանից կտորներ պոկել եւ փոքրիկ գնդիկներ պատրաստել: Ճակնդեղի եւ կիտրոնի հյութերը խառնել, գնդիկները թաթախել դրա մեջ: Անմիջապես հետո թաթախել շաքարավազի մեջ եւ տեղավորել ափսեում: 2 ժամ թողնել սառնարանում:

"Balikner" nepečené pečivo - jedinečný a jednoduchý recept , ktorý bude sa váš stolové dekorácie .

komponenty
- Oblátky , s výnimkou kitronayinits , 250 g ;
- 40-50 ml mlieka ;
- Maslo 10 g ;
- Repné šťavy 50 ml ;
- Citrónová šťava 10 ml ;
- Sugar .

príprava
Varné kanvice Mixéry paličkou alebo vafle držať kúsok po kúsku , pridáme horúce mlieko a maslo " cesta " , misy a hniesť , aby malé guľôčky a roztrhať ho na kusy : . Repa a citrónovou šťavou a premiešame do buniek namočiť Ihneď po namočiť cukru a fit plate 2 hodiny života v chladničke .
(do slovenčiny si to už upracete)
Dobrá kombinácia cvikla a citrón ale trochu menej cukru.
pmajap
09.02.14,07:42
;) Korela červená repa v pečive, tú chuť si neviem ani predstaviť.Majka to trafila.

PS: skúšam pridať príspevok, včera to šlo, dnes to má mušky.:)
Rozalka
09.02.14,11:54
Mam recept na cviklovy zakusok, pridam, ked to tu nebude blbnut

Priložila som ho do témy Recepty s obrázkami
korela
09.02.14,12:52
Podľa mňa malé množstvo postačí, keď si robím šťavu, nie je ostrá, tiež má cukor v sebe.
korela
09.02.14,13:00
Tak Armáda spásy ešte fakt existuje, dokonca aj uj u nás.
http://www.krestandnes.cz/article/armada-spasy-prijima-pre-svoju-misijnu-pracu-moderne-prostriedky/13632.htm
http://sk.wikipedia.org/wiki/Arm%C3%A1da_sp%C3%A1sy
"Diskriminácia LGBT (http://sk.wikipedia.org/wiki/LGBT) osôb[upraviť (http://sk.wikipedia.org/w/index.php?title=Arm%C3%A1da_sp%C3%A1sy&veaction=edit§ion=4) | upraviť zdroj (http://sk.wikipedia.org/w/index.php?title=Arm%C3%A1da_sp%C3%A1sy&action=edit§ion=4)]Praktizujúci (myslené v zmysle sexuálne (http://sk.wikipedia.org/wiki/Sex) žijúci) homosexuáli (http://sk.wikipedia.org/wiki/Homosexualita) nie sú oprávnení k plnému členstvu v Armáde spásy.[1] (http://sk.wikipedia.org/wiki/Arm%C3%A1da_sp%C3%A1sy#cite_note-1)
Armáda spásy verí, že homosexuálni kresťania (http://sk.wikipedia.org/wiki/Kres%C5%A5anstvo) by mali žiť v celibáte (http://sk.wikipedia.org/wiki/Celib%C3%A1t).[2] (http://sk.wikipedia.org/wiki/Arm%C3%A1da_sp%C3%A1sy#cite_note-position-2)
V júli 2012 (http://sk.wikipedia.org/wiki/2012) člen oddelenia pre komunikáciu austrálskej (http://sk.wikipedia.org/wiki/Austr%C3%A1lia) vetvy organizácie, major (http://sk.wikipedia.org/wiki/Major) Andrew Craibe (http://sk.wikipedia.org/w/index.php?title=Andrew_Craibe&action=edit&redlink=1), v rozhovore v rádiu (http://sk.wikipedia.org/wiki/R%C3%A1dio) vyhlásil, že súčasťou viery Armády spásy sú časti Biblie (http://sk.wikipedia.org/wiki/Biblia), ktoré nariaďujú zabíjanie (http://sk.wikipedia.org/wiki/Vra%C5%BEda) všetkých sexuálne žijúcich homosexuálov.[3] (http://sk.wikipedia.org/wiki/Arm%C3%A1da_sp%C3%A1sy#cite_note-samesame.com.au-3) Armáda spásy sa neskôr ospravedlnila za prípadné pohoršenie spôsobené výrokmi Andrewa Craibea.[4] (http://sk.wikipedia.org/wiki/Arm%C3%A1da_sp%C3%A1sy#cite_note-abc.net.au-4)"
lujza.j
09.02.14,14:00
kukučka
09.02.14,14:20
Nasťa je zlatá, huráá :) :D

Snáď to nezakríknem, ešte nie koniec. :)
Kvaka
09.02.14,14:54
Budeme držať prsty aj v utorok. Gratulujem k výkonom.
LukyKs
09.02.14,15:20
Nasťa je zlatá, huráá :) :D

Snáď to nezakríknem, ešte nie koniec. :)

Skoro vypľula dušu
ale tak sa to musí, keď tú blbú olympiádu robia IBA raz za 4 roky

PS
Aj ja by som tam vypľul dušu
lenže nie po 7500 metroch , ale už po 75 :D :D
veronikasad
09.02.14,15:23
buchač
09.02.14,16:17
pepsikova
09.02.14,18:30
...dám sem,oznam skôr vojde medzi ľudí!..(škatulu (ženskú,množitelku keby dostanem do rúk, ošlahám ju ostnatým drotom)

Natália Útulok Senica (https://www.facebook.com/natalia.utuloksenica) zdieľa fotku (https://www.facebook.com/photo.php?fbid=746039832074099&set=a.301709629840457.87391.100000042665127&type=1) používateľa Alžbeta Bílená (https://www.facebook.com/alzbeta.bilena).
Povedzte, je normálne, že škatula z Lučenca inzeruje šteniatka šarpeja, chce za ne peniaze a odovzdá Vám toto ? dokedy ľudia budú podporovať produkciu lacných šteniatok od množiteľov ? život tejto malej sme vykúpili za 30 EUR. Ďalšieho dňa by sa u množiteľky asi už nedožila. A čo spraví škatula na jar ? Začne s ďaľším vrhom...



..toto je šteniatko francúzskeho buldočka..

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1/s403x403/1621901_746039832074099_1060377897_n.jpg

(https://www.facebook.com/photo.php?fbid=746039832074099&set=a.301709629840457.87391.100000042665127&type=1)
misoft
09.02.14,18:42
Nasťa je zlatá, huráá :) :D

Snáď to nezakríknem, ešte nie koniec. :)
Šak to náš národný poklad :D - Rusom sme ho vyfúkli......
pepsikova
09.02.14,19:06
...a ešte toto, hľa, prišlo mi emailom..
(a môj názor-kotlebovci budú musieť vládnuť 100 rokov, kým sa im podarí splniť aspoň polovicu týchto sľubov..no, keď už Slovák, černoch a dôchodca v jednom vreci-jáááj)


Kotlebovo desatoro.
Strana Mariána Kotlebu ...pomenovala svoj volebný program Desatoro Ľudovej strany Naše
Slovensko:

1) Donútime politikov niesť zodpovednosť za svoje rozhodnutia tak, aby vysoká politika viac nebola najorganizovanejšou a najzločineckejšou profesiou. Zavedieme trestný postih politikov a vysokých štátnych úradníkov za zneužitie právomoci, a to aj z nedbanlivosti. Prijmeme súhrn účinných zákonov na preukazovanie pôvodu majetku a prešetríme privatizáciu.
Rozkradnutý majetok navrátime do vlastníctva štátu.

2) Cestu k prosperite vidíme v rozumnom hospodárení a nie v neustálom zvyšovaní daní. Prehodnotíme štátne výdavky s cieľom prijať vyrovnaný štátny rozpočet. Sociálnu politiku postavíme na princípe zásluhovosti a odstránime zvýhodňovanie nielen cigánskych príživníkov pred slušnými ľuďmi. Parazitom, ktorí odmietnu pracovať, nedáme vôbec nič - žiadne domy, dávky, ani príspevky.

3) Platy politikov a vysokých štátnych úradníkov stanovíme v závislosti od minimálnej mzdy. Počet poslancov NR SR znížime zo súčasných 150 na 100 a poslaneckú imunitu obmedzíme len na politickú činnosť. Zrušíme funkcie splnomocnencov vlády a financovanie politických strán zo štátneho rozpočtu.

4) Všetkým umožníme pracovať. Nezamestnaných zapojíme aj do prác, ktoré doteraz predražene vykonávali súkromné firmy (výstavba a oprava bytov, škôl, nemocníc, ciest a inej infraštruktúry). Minimálnu mzdu a najnižší dôchodok určíme v závislosti od odpracovaných rokov a náročnosti práce. Dôchodkový vek ústavným zákonom stanovíme na 60 rokov.

5) Založíme Domobranu a dobrovoľníkom z radov slušných ľudí dáme možnosť aktívne sa podieľať na ochrane životov a majetku seba a svojich blízkych.
Rozšírime právo pri ochrane života alebo majetku použiť zbraň. Hranicu trestnej zodpovednosti znížime na 12 rokov a trestný a väzenský systém upravíme tak, aby si každý politik aj parazit dobre rozmyslel, či bude radšej poctivo pracovať alebo kradnúť, či lúpiť.

6) Výchovu a vzdelávanie mládeže postavíme na tradičných národných a kresťanských princípoch a hodnotách. Ochranou učiteľov ako verejných činiteľov im navrátime autoritu a dôstojnosť, a to najmä vo vzťahu k deťom zo zbohatlíckych a asociálnych rodín. Zavedieme pravidelné protidrogové testy na základných a stredných školách a zrušíme normatívne financovanie škôl.

7) Obnovíme potravinovú, hospodársku a energetickú sebestačnosť Slovenskej republiky. Zabránime cudzincom skupovať slovenskú pôdu a zvýšime dotácie pre slovenských poľnohospodárov a farmárov. Odstránime zvýhodňovanie zahraničných podnikateľov pred slovenskými a zavedieme zníženú sadzbu DPH na úrovni 10% na produkty slovenských výrobcov. Zvýhodníme používanie alternatívnych palív v individuálnej a hromadnej osobnej doprave.

8) Slovenské záujmy staviame nad diktát Bruselu a preto odmietame obmedzovanie suverenity členských štátov Európskej únie, ako aj projekt Spojených štátov Európskych. Nikdy nepodporíme euroval ani akúkoľvek inú formu štátnej pomoci súkromným bankám a nezodpovedným cudzím vládam. Znovu zavedieme slovenskú korunu. Sprísnime kontrolu nelegálneho zamestnávania cudzincov a imigračnú a vízovú politiku.

9) Nedopustíme narušenie územnej celistvosti Slovenskej republiky a posilníme obranyschopnosť vlasti. Presadíme vystúpenie Slovenska z teroristického paktu NATO a slovenských vojakov stiahneme z okupačných zahraničných misií. Záujemcom umožníme získať dobrovoľný vojenský výcvik.

10) Za manželstvo budeme vždy pokladať len zväzok muža a ženy. Slušné rodiny podporíme bezúročnými mladomanželskými pôžičkami a možnosťou získať nájomný byt. Odmietame registrované partnerstvá, adopciu detí homosexuálmi aj propagáciu sexuálnych úchyliek. Treba šíriť na všetky svetové strany - nie je tu nič čo by nebolo v záujme každého slušného človeka - je jedno či Slováka, černocha, alebo dôchodcu .... A ešte: Ani v EU parlamente nie sú všetci mechom praštení :
buchač
09.02.14,19:55
...a ešte toto, hľa, prišlo mi emailom..
(a môj názor-kotlebovci budú musieť vládnuť 100 rokov, kým sa im podarí splniť aspoň polovicu týchto sľubov..no, keď už Slovák, černoch a dôchodca v jednom vreci-jáááj)
...
...
Ani v EU parlamente nie sú všetci mechom praštení :

Ficovci toho nasľubovali na 200 rokov dopredu a hovno robia ....jáááj , sorry ...kradnúť sa naučili fest rýchlo ...

Škoda , že na Slovensku je dostatok drbnutých , že Smer zvolili ...

TOTO SI ZAPAMATAJTE !!!

Doteraz bolo ešte ako tak dobre ....po voľbách ( prezidentských ) začnú iné vetry duť .
pavol54
10.02.14,06:21
...a ešte toto, hľa, prišlo mi emailom..
(a môj názor-kotlebovci budú musieť vládnuť 100 rokov, kým sa im podarí splniť aspoň polovicu týchto sľubov..no, keď už Slovák, černoch a dôchodca v jednom vreci-jáááj)
...
...
Ani v EU parlamente nie sú všetci mechom praštení :

Ficovci toho nasľubovali na 200 rokov dopredu a hovno robia ....jáááj , sorry ...kradnúť sa naučili fest rýchlo ...

Škoda , že na Slovensku je dostatok drbnutých , že Smer zvolili ...

TOTO SI ZAPAMATAJTE !!!

Doteraz bolo ešte ako tak dobre ....po voľbách ( prezidentských ) začnú iné vetry duť .
Keď povieš A povedz aj B Keď som niekoho hodnotil v rozboroch že robil niekto niečo nesprávne tak som hneď vyhodnotil aj toho kto robil správne Keď som chcel zamedziť nejakej činnosti A tak som musel vymyslieť pre podriadených činnosť B takže ak si myslíš že smer nie je ten správny a fest kradne tak koho? ukáž na tých čo to robia dobre. vari nie lipišcovu NOVU
BXLmiami
10.02.14,06:41
Nie je koho.Ale viem,že vláda jednej strany nie je to,čo by som chcela nanovo zažiť.Takže u mňa to už po tretí raz vychádza na to,že budem voliť vrece zemiakov.
korela
10.02.14,07:36
Nie je koho.Ale viem,že vláda jednej strany nie je to,čo by som chcela nanovo zažiť.Takže u mňa to už po tretí raz vychádza na to,že budem voliť vrece zemiakov.
Nie je koho. Ani im to netrvalo tak dlho.
buchač
10.02.14,08:55
Keď povieš A povedz aj B Keď som niekoho hodnotil v rozboroch že robil niekto niečo nesprávne tak som hneď vyhodnotil aj toho kto robil správne Keď som chcel zamedziť nejakej činnosti A tak som musel vymyslieť pre podriadených činnosť B takže ak si myslíš že smer nie je ten správny a fest kradne tak koho? ukáž na tých čo to robia dobre. vari nie lipišcovu NOVU

Pali ...neporovnávaj neporovnateľné ...
Peggynka
10.02.14,09:41
[QUOTE="pepsikova"]...a ešte toto, hľa, prišlo mi emailom..
..

TOTO SI ZAPAMATAJTE !!!

Doteraz bolo ešte ako tak dobre ....po voľbách ( prezidentských ) začnú iné vetry duť .
Ja už v rámci duševného zdravia nesledujem politiku (ani TV),ale mohol by si mi objasniť tie "vetry" ? Aspoň krátko,keď sa dá,nech som v obraze (ja už si to vyhľadám).Vďaka.
korela
10.02.14,09:44
Čo by ste urobili vy, keby ste prišli o to najdrahšie, čo ste v živote mali?
Videl niekto film Colombianu? Išiel nedávno v TV, aj v repríze.
Je iba jedna odpoveď, žiadne verejné ospravedlnenie nemôže nič zvrátiť späť, ani nič odčiniť. Iba to zažiť na sebe. Oko za oko, zub za zub.
pmajap
10.02.14,11:45
Čo by ste urobili vy, keby ste prišli o to najdrahšie, čo ste v živote mali?
Videl niekto film Colombianu? Išiel nedávno v TV, aj v repríze.
Je iba jedna odpoveď, žiadne verejné ospravedlnenie nemôže nič zvrátiť späť, ani nič odčiniť. Iba to zažiť na sebe. Oko za oko, zub za zub.
Korela zažila, ale ver mi nie je to tak, skôr sa to snažíš dostať z hlavy, zabudnúť, prekryť to inými spomienkami, aj keď na počiatku máš chuť tiež zabíjať. Súdy sú hrôzostrašná vec, vracajú ťa do času, to strašné sa opakuje a znásobuje.
buchač
10.02.14,11:50
[QUOTE="pepsikova"]...a ešte toto, hľa, prišlo mi emailom..
..

TOTO SI ZAPAMATAJTE !!!

Doteraz bolo ešte ako tak dobre ....po voľbách ( prezidentských ) začnú iné vetry duť .
Ja už v rámci duševného zdravia nesledujem politiku (ani TV),ale mohol by si mi objasniť tie "vetry" ? Aspoň krátko,keď sa dá,nech som v obraze (ja už si to vyhľadám).Vďaka.

Veď to je to , že nevyhľadáš konkrétne veci na jednom mieste ...
Veľa vecí sa nedá jednou vetou , snáď len táto :

Všetko so všetkým súvisí !
pmajap
10.02.14,11:55
Načali ste dnes voľby, už dlhšie rozmýšľam prečo ľudia ako Miroslav Trnka a Peter Paško zakladatelia spoločnosti ESET sa nepokúsia o založenie strany. Sú šikovní, cieľavedomí, úspešní, s charizmou, teraz už aj finančne za vodou. Na Slovensku treba podporiť drobných a stredných podnikateľov. A navyše svoje peniažky zarobili čestným spôsobom. Volila by som ich.
Peggynka
10.02.14,12:01
Čo by ste urobili vy, keby ste prišli o to najdrahšie, čo ste v živote mali?
Videl niekto film Colombianu? Išiel nedávno v TV, aj v repríze.
Je iba jedna odpoveď, žiadne verejné ospravedlnenie nemôže nič zvrátiť späť, ani nič odčiniť. Iba to zažiť na sebe. Oko za oko, zub za zub.
Každý sme iný,ale tak ako neviem dnes povedať,ako by som sa zachovala (lebo som to nezažila), tiež by som rozmýšľala nad tým,čo mi taký alebo onaký postoj prinesie.Sledovali sme s mužom v TV dokument z Ameriky,kde dotyčný dostal trest smrti a celá rodina zavraždenej sa zúčastnila na poprave.Ja som tvrdila,že by som necítila potrebu zúčastniť sa na tom akte,že by pre mňa bolo zadosťučinením už to,že to nezopakuje...Môj muž povedal,že on teda by s tým problém nemal.A nedávno bol podobný prípad,mal dostať trest smrti a rodina to odmietla s tým,že pre nich bude zadosťučinením doživotie a že oni si svoje svedomie nezaťažia (myslím,že to bolo skôr z náboženských dôvodov,spomínalo sa tam,že silno veriaca rodina).
Peggynka
10.02.14,12:04
[QUOTE="pepsikova"]...a ešte toto, hľa, prišlo mi emailom..
..

TOTO SI ZAPAMATAJTE !!!

Doteraz bolo ešte ako tak dobre ....po voľbách ( prezidentských ) začnú iné vetry duť .
Ja už v rámci duševného zdravia nesledujem politiku (ani TV),ale mohol by si mi objasniť tie "vetry" ? Aspoň krátko,keď sa dá,nech som v obraze (ja už si to vyhľadám).Vďaka.

Veď to je to , že nevyhľadáš konkrétne veci na jednom mieste ...
Veľa vecí sa nedá jednou vetou , snáď len táto :

Všetko so všetkým súvisí !
Myslela som,že sa jedná o konkrétneho kandidáta...
buchač
10.02.14,12:26
[QUOTE="pepsikova"]...a ešte toto, hľa, prišlo mi emailom..
..

TOTO SI ZAPAMATAJTE !!!

Doteraz bolo ešte ako tak dobre ....po voľbách ( prezidentských ) začnú iné vetry duť .
Ja už v rámci duševného zdravia nesledujem politiku (ani TV),ale mohol by si mi objasniť tie "vetry" ? Aspoň krátko,keď sa dá,nech som v obraze (ja už si to vyhľadám).Vďaka.

Veď to je to , že nevyhľadáš konkrétne veci na jednom mieste ...
Veľa vecí sa nedá jednou vetou , snáď len táto :

Všetko so všetkým súvisí !
Myslela som,že sa jedná o konkrétneho kandidáta...

Veď aj hej ......o toho jedného , jedinečného ...
misoft
10.02.14,15:37
Načali ste dnes voľby, už dlhšie rozmýšľam prečo ľudia ako Miroslav Trnka a Peter Paško zakladatelia spoločnosti ESET sa nepokúsia o založenie strany. Sú šikovní, cieľavedomí, úspešní, s charizmou, teraz už aj finančne za vodou. Na Slovensku treba podporiť drobných a stredných podnikateľov. A navyše svoje peniažky zarobili čestným spôsobom. Volila by som ich.

Pretože majú rozum!
Excise Duty
10.02.14,17:51
Načali ste dnes voľby, už dlhšie rozmýšľam prečo ľudia ako Miroslav Trnka a Peter Paško zakladatelia spoločnosti ESET sa nepokúsia o založenie strany. Sú šikovní, cieľavedomí, úspešní, s charizmou, teraz už aj finančne za vodou. Na Slovensku treba podporiť drobných a stredných podnikateľov. A navyše svoje peniažky zarobili čestným spôsobom. Volila by som ich.
A prečo by išli do politiky, keď vedia zarobiť peniaze čestným spôsobom?
pmajap
10.02.14,17:54
Načali ste dnes voľby, už dlhšie rozmýšľam prečo ľudia ako Miroslav Trnka a Peter Paško zakladatelia spoločnosti ESET sa nepokúsia o založenie strany. Sú šikovní, cieľavedomí, úspešní, s charizmou, teraz už aj finančne za vodou. Na Slovensku treba podporiť drobných a stredných podnikateľov. A navyše svoje peniažky zarobili čestným spôsobom. Volila by som ich.
A prečo by išli do politiky, keď vedia zarobiť peniaze čestným spôsobom?

Lebo do politiky by už mali ísť konečne aj čestní ľudia.
erik555
10.02.14,18:21
Načali ste dnes voľby, už dlhšie rozmýšľam prečo ľudia ako Miroslav Trnka a Peter Paško zakladatelia spoločnosti ESET sa nepokúsia o založenie strany. Sú šikovní, cieľavedomí, úspešní, s charizmou, teraz už aj finančne za vodou. Na Slovensku treba podporiť drobných a stredných podnikateľov. A navyše svoje peniažky zarobili čestným spôsobom. Volila by som ich.
A prečo by išli do politiky, keď vedia zarobiť peniaze čestným spôsobom?

Lebo do politiky by už mali ísť konečne aj čestní ľudia.
Aby sa aj ti pokazili :D takto: ked tam bude vacsina necestnych, tak nech tam ani nejdu, lebo nic nezmozu proti vacsine!!! Pridajte sa k Vaskemu a krvava revolucia moze zacat :D
arizona
10.02.14,19:54
...dám sem,oznam skôr vojde medzi ľudí!..(škatulu (ženskú,množitelku keby dostanem do rúk, ošlahám ju ostnatým drotom)

Natália Útulok Senica (https://www.facebook.com/natalia.utuloksenica) zdieľa fotku (https://www.facebook.com/photo.php?fbid=746039832074099&set=a.301709629840457.87391.100000042665127&type=1) používateľa Alžbeta Bílená (https://www.facebook.com/alzbeta.bilena).
Povedzte, je normálne, že škatula z Lučenca inzeruje šteniatka šarpeja, chce za ne peniaze a odovzdá Vám toto ? dokedy ľudia budú podporovať produkciu lacných šteniatok od množiteľov ? život tejto malej sme vykúpili za 30 EUR. Ďalšieho dňa by sa u množiteľky asi už nedožila. A čo spraví škatula na jar ? Začne s ďaľším vrhom...



..toto je šteniatko francúzskeho buldočka..

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1/s403x403/1621901_746039832074099_1060377897_n.jpg

(https://www.facebook.com/photo.php?fbid=746039832074099&set=a.301709629840457.87391.100000042665127&type=1)
pepsi, mna uz v tejto republike nic neprekvapi. Vseobecne sa o tom vie, ludia,mnozitelia verejne inzeruju rozne "nepodarky" zbastardcenych zvierat , zarabaju na cierno a nic sa s tym nerobi. Ale vlada bude buzerovat vselikoho ineho...
Pozerala som posledne dni stranky utulkov. Takmer 70% psov je vraj odobratych z ciganskych osad...psy pribudaju geometrickym radom,su v katastrofalnom stave,ale nikto proti tomu nezakroci...Dalo by sa najst dost paragrafov a porusovani zakona a potrestat vinnikov,ale kto si bude prsty spinit a pridavat robotu?
Hlavna vec, ze sa kompetentni zaoberali "dolezitejsimi vecami" ako je cipovanie dedinskych maciek, zakazanie niektorych plemien, ci vyhrazanie sa dochodcom vysokymi pokutami cez dedinsky rozhlas,ak nedaju zacipovat svojho psa, ktory v zivote neopustil svoj dvor. :-(
LukyKs
10.02.14,19:59
...a ešte toto, hľa, prišlo mi emailom..
(a môj názor-kotlebovci budú musieť vládnuť 100 rokov, kým sa im podarí splniť aspoň polovicu týchto sľubov..no, keď už Slovák, černoch a dôchodca v jednom vreci-jáááj)


Kotlebovo desatoro.
Strana Mariána Kotlebu ...pomenovala svoj volebný program Desatoro Ľudovej strany Naše
Slovensko:

1) Donútime politikov niesť zodpovednosť za svoje rozhodnutia tak, aby vysoká politika viac nebola najorganizovanejšou a najzločineckejšou profesiou. Zavedieme trestný postih politikov a vysokých štátnych úradníkov za zneužitie právomoci, a to aj z nedbanlivosti. Prijmeme súhrn účinných zákonov na preukazovanie pôvodu majetku a prešetríme privatizáciu.
Rozkradnutý majetok navrátime do vlastníctva štátu.

2) Cestu k prosperite vidíme v rozumnom hospodárení a nie v neustálom zvyšovaní daní. Prehodnotíme štátne výdavky s cieľom prijať vyrovnaný štátny rozpočet. Sociálnu politiku postavíme na princípe zásluhovosti a odstránime zvýhodňovanie nielen cigánskych príživníkov pred slušnými ľuďmi. Parazitom, ktorí odmietnu pracovať, nedáme vôbec nič - žiadne domy, dávky, ani príspevky.

3) Platy politikov a vysokých štátnych úradníkov stanovíme v závislosti od minimálnej mzdy. Počet poslancov NR SR znížime zo súčasných 150 na 100 a poslaneckú imunitu obmedzíme len na politickú činnosť. Zrušíme funkcie splnomocnencov vlády a financovanie politických strán zo štátneho rozpočtu.

4) Všetkým umožníme pracovať. Nezamestnaných zapojíme aj do prác, ktoré doteraz predražene vykonávali súkromné firmy (výstavba a oprava bytov, škôl, nemocníc, ciest a inej infraštruktúry). Minimálnu mzdu a najnižší dôchodok určíme v závislosti od odpracovaných rokov a náročnosti práce. Dôchodkový vek ústavným zákonom stanovíme na 60 rokov.

5) Založíme Domobranu a dobrovoľníkom z radov slušných ľudí dáme možnosť aktívne sa podieľať na ochrane životov a majetku seba a svojich blízkych.
Rozšírime právo pri ochrane života alebo majetku použiť zbraň. Hranicu trestnej zodpovednosti znížime na 12 rokov a trestný a väzenský systém upravíme tak, aby si každý politik aj parazit dobre rozmyslel, či bude radšej poctivo pracovať alebo kradnúť, či lúpiť.

6) Výchovu a vzdelávanie mládeže postavíme na tradičných národných a kresťanských princípoch a hodnotách. Ochranou učiteľov ako verejných činiteľov im navrátime autoritu a dôstojnosť, a to najmä vo vzťahu k deťom zo zbohatlíckych a asociálnych rodín. Zavedieme pravidelné protidrogové testy na základných a stredných školách a zrušíme normatívne financovanie škôl.

7) Obnovíme potravinovú, hospodársku a energetickú sebestačnosť Slovenskej republiky. Zabránime cudzincom skupovať slovenskú pôdu a zvýšime dotácie pre slovenských poľnohospodárov a farmárov. Odstránime zvýhodňovanie zahraničných podnikateľov pred slovenskými a zavedieme zníženú sadzbu DPH na úrovni 10% na produkty slovenských výrobcov. Zvýhodníme používanie alternatívnych palív v individuálnej a hromadnej osobnej doprave.

8) Slovenské záujmy staviame nad diktát Bruselu a preto odmietame obmedzovanie suverenity členských štátov Európskej únie, ako aj projekt Spojených štátov Európskych. Nikdy nepodporíme euroval ani akúkoľvek inú formu štátnej pomoci súkromným bankám a nezodpovedným cudzím vládam. Znovu zavedieme slovenskú korunu. Sprísnime kontrolu nelegálneho zamestnávania cudzincov a imigračnú a vízovú politiku.

9) Nedopustíme narušenie územnej celistvosti Slovenskej republiky a posilníme obranyschopnosť vlasti. Presadíme vystúpenie Slovenska z teroristického paktu NATO a slovenských vojakov stiahneme z okupačných zahraničných misií. Záujemcom umožníme získať dobrovoľný vojenský výcvik.

10) Za manželstvo budeme vždy pokladať len zväzok muža a ženy. Slušné rodiny podporíme bezúročnými mladomanželskými pôžičkami a možnosťou získať nájomný byt. Odmietame registrované partnerstvá, adopciu detí homosexuálmi aj propagáciu sexuálnych úchyliek. Treba šíriť na všetky svetové strany - nie je tu nič čo by nebolo v záujme každého slušného človeka - je jedno či Slováka, černocha, alebo dôchodcu .... A ešte: Ani v EU parlamente nie sú všetci mechom praštení :


Prečítal som v 1,

" zneužitie právomoci, a to aj z nedbanlivosti "

takáto formulácia mi skor pripomína právne bezvedomie (ako povedomie) :D
takže som ďalej ani nečítal
LukyKs
10.02.14,20:01
...dám sem,oznam skôr vojde medzi ľudí!..(škatulu (ženskú,množitelku keby dostanem do rúk, ošlahám ju ostnatým drotom)

Natália Útulok Senica (https://www.facebook.com/natalia.utuloksenica) zdieľa fotku (https://www.facebook.com/photo.php?fbid=746039832074099&set=a.301709629840457.87391.100000042665127&type=1) používateľa Alžbeta Bílená (https://www.facebook.com/alzbeta.bilena).
Povedzte, je normálne, že škatula z Lučenca inzeruje šteniatka šarpeja, chce za ne peniaze a odovzdá Vám toto ? dokedy ľudia budú podporovať produkciu lacných šteniatok od množiteľov ? život tejto malej sme vykúpili za 30 EUR. Ďalšieho dňa by sa u množiteľky asi už nedožila. A čo spraví škatula na jar ? Začne s ďaľším vrhom...



..toto je šteniatko francúzskeho buldočka..

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1/s403x403/1621901_746039832074099_1060377897_n.jpg

(https://www.facebook.com/photo.php?fbid=746039832074099&set=a.301709629840457.87391.100000042665127&type=1)

Povodne som si myslel, že výraz "škatuľa " sa používa iba na časť ženy a nie na celú :D
alaya1
11.02.14,03:48
...dám sem,oznam skôr vojde medzi ľudí!..(škatulu (ženskú,množitelku keby dostanem do rúk, ošlahám ju ostnatým drotom)

Natália Útulok Senica (https://www.facebook.com/natalia.utuloksenica) zdieľa fotku (https://www.facebook.com/photo.php?fbid=746039832074099&set=a.301709629840457.87391.100000042665127&type=1) používateľa Alžbeta Bílená (https://www.facebook.com/alzbeta.bilena).
Povedzte, je normálne, že škatula z Lučenca inzeruje šteniatka šarpeja, chce za ne peniaze a odovzdá Vám toto ? dokedy ľudia budú podporovať produkciu lacných šteniatok od množiteľov ? život tejto malej sme vykúpili za 30 EUR. Ďalšieho dňa by sa u množiteľky asi už nedožila. A čo spraví škatula na jar ? Začne s ďaľším vrhom...



..toto je šteniatko francúzskeho buldočka..

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1/s403x403/1621901_746039832074099_1060377897_n.jpg

(https://www.facebook.com/photo.php?fbid=746039832074099&set=a.301709629840457.87391.100000042665127&type=1)
pepsi, mna uz v tejto republike nic neprekvapi. Vseobecne sa o tom vie, ludia,mnozitelia verejne inzeruju rozne "nepodarky" zbastardcenych zvierat , zarabaju na cierno a nic sa s tym nerobi. Ale vlada bude buzerovat vselikoho ineho...
Pozerala som posledne dni stranky utulkov. Takmer 70% psov je vraj odobratych z ciganskych osad...psy pribudaju geometrickym radom,su v katastrofalnom stave,ale nikto proti tomu nezakroci...Dalo by sa najst dost paragrafov a porusovani zakona a potrestat vinnikov,ale kto si bude prsty spinit a pridavat robotu?
Hlavna vec, ze sa kompetentni zaoberali "dolezitejsimi vecami" ako je cipovanie dedinskych maciek, zakazanie niektorych plemien, ci vyhrazanie sa dochodcom vysokymi pokutami cez dedinsky rozhlas,ak nedaju zacipovat svojho psa, ktory v zivote neopustil svoj dvor. :-(

Verejne sa o tom hovori, zakony nie su, asi to takto vyhovuje, kto vie, kto kazdy sa na tom nabaluje. Ale jednoznacne plati, ze kde nie je dopyt, nie je predaj a zisk. Kym budu ludia kupovat zarucene " cistokrvne" psy od mnozitelov, dovtedy ich budu produkovat a chudata utulky a OZtka- preto som vzdy verejne vystupovala za kastraciu necistokrvnych psov, aby sa predislo dalsiemi mnozeniu a za kupu psa len s PP- lebo ak si niekto kupi psa za cca 500 eur, rozmysli si, co s nim urobi.
pavol54
11.02.14,05:10
...dám sem,oznam skôr vojde medzi ľudí!..(škatulu (ženskú,množitelku keby dostanem do rúk, ošlahám ju ostnatým drotom)

Natália Útulok Senica (https://www.facebook.com/natalia.utuloksenica) zdieľa fotku (https://www.facebook.com/photo.php?fbid=746039832074099&set=a.301709629840457.87391.100000042665127&type=1) používateľa Alžbeta Bílená (https://www.facebook.com/alzbeta.bilena).
Povedzte, je normálne, že škatula z Lučenca inzeruje šteniatka šarpeja, chce za ne peniaze a odovzdá Vám toto ? dokedy ľudia budú podporovať produkciu lacných šteniatok od množiteľov ? život tejto malej sme vykúpili za 30 EUR. Ďalšieho dňa by sa u množiteľky asi už nedožila. A čo spraví škatula na jar ? Začne s ďaľším vrhom...



..toto je šteniatko francúzskeho buldočka..

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1/s403x403/1621901_746039832074099_1060377897_n.jpg

(https://www.facebook.com/photo.php?fbid=746039832074099&set=a.301709629840457.87391.100000042665127&type=1)
pepsi, mna uz v tejto republike nic neprekvapi. Vseobecne sa o tom vie, ludia,mnozitelia verejne inzeruju rozne "nepodarky" zbastardcenych zvierat , zarabaju na cierno a nic sa s tym nerobi. Ale vlada bude buzerovat vselikoho ineho...
Pozerala som posledne dni stranky utulkov. Takmer 70% psov je vraj odobratych z ciganskych osad...psy pribudaju geometrickym radom,su v katastrofalnom stave,ale nikto proti tomu nezakroci...Dalo by sa najst dost paragrafov a porusovani zakona a potrestat vinnikov,ale kto si bude prsty spinit a pridavat robotu?
Hlavna vec, ze sa kompetentni zaoberali "dolezitejsimi vecami" ako je cipovanie dedinskych maciek, zakazanie niektorych plemien, ci vyhrazanie sa dochodcom vysokymi pokutami cez dedinsky rozhlas,ak nedaju zacipovat svojho psa, ktory v zivote neopustil svoj dvor. :-(

Verejne sa o tom hovori, zakony nie su, asi to takto vyhovuje, kto vie, kto kazdy sa na tom nabaluje. Ale jednoznacne plati, ze kde nie je dopyt, nie je predaj a zisk. Kym budu ludia kupovat zarucene " cistokrvne" psy od mnozitelov, dovtedy ich budu produkovat a chudata utulky a OZtka- preto som vzdy verejne vystupovala za kastraciu necistokrvnych psov, aby sa predislo dalsiemi mnozeniu a za kupu psa len s PP- lebo ak si niekto kupi psa za cca 500 eur, rozmysli si, co s nim urobi.

kastráciou sa spôsobí psovi duševná ujma, budú poškodené jeho práva na reprodukciu a podobne.
alaya1
11.02.14,05:31
...dám sem,oznam skôr vojde medzi ľudí!..(škatulu (ženskú,množitelku keby dostanem do rúk, ošlahám ju ostnatým drotom)

Natália Útulok Senica (https://www.facebook.com/natalia.utuloksenica) zdieľa fotku (https://www.facebook.com/photo.php?fbid=746039832074099&set=a.301709629840457.87391.100000042665127&type=1) používateľa Alžbeta Bílená (https://www.facebook.com/alzbeta.bilena).
Povedzte, je normálne, že škatula z Lučenca inzeruje šteniatka šarpeja, chce za ne peniaze a odovzdá Vám toto ? dokedy ľudia budú podporovať produkciu lacných šteniatok od množiteľov ? život tejto malej sme vykúpili za 30 EUR. Ďalšieho dňa by sa u množiteľky asi už nedožila. A čo spraví škatula na jar ? Začne s ďaľším vrhom...



..toto je šteniatko francúzskeho buldočka..

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1/s403x403/1621901_746039832074099_1060377897_n.jpg

(https://www.facebook.com/photo.php?fbid=746039832074099&set=a.301709629840457.87391.100000042665127&type=1)
pepsi, mna uz v tejto republike nic neprekvapi. Vseobecne sa o tom vie, ludia,mnozitelia verejne inzeruju rozne "nepodarky" zbastardcenych zvierat , zarabaju na cierno a nic sa s tym nerobi. Ale vlada bude buzerovat vselikoho ineho...
Pozerala som posledne dni stranky utulkov. Takmer 70% psov je vraj odobratych z ciganskych osad...psy pribudaju geometrickym radom,su v katastrofalnom stave,ale nikto proti tomu nezakroci...Dalo by sa najst dost paragrafov a porusovani zakona a potrestat vinnikov,ale kto si bude prsty spinit a pridavat robotu?
Hlavna vec, ze sa kompetentni zaoberali "dolezitejsimi vecami" ako je cipovanie dedinskych maciek, zakazanie niektorych plemien, ci vyhrazanie sa dochodcom vysokymi pokutami cez dedinsky rozhlas,ak nedaju zacipovat svojho psa, ktory v zivote neopustil svoj dvor. :-(

Verejne sa o tom hovori, zakony nie su, asi to takto vyhovuje, kto vie, kto kazdy sa na tom nabaluje. Ale jednoznacne plati, ze kde nie je dopyt, nie je predaj a zisk. Kym budu ludia kupovat zarucene " cistokrvne" psy od mnozitelov, dovtedy ich budu produkovat a chudata utulky a OZtka- preto som vzdy verejne vystupovala za kastraciu necistokrvnych psov, aby sa predislo dalsiemi mnozeniu a za kupu psa len s PP- lebo ak si niekto kupi psa za cca 500 eur, rozmysli si, co s nim urobi.

kastráciou sa spôsobí psovi duševná ujma, budú poškodené jeho práva na reprodukciu a podobne.

Povedal ti to ten pes? Jeho prava nie su porusene takym chovom a zdevastovanim plemien, ako je to v sucasnej dobe? nechapem, ako inak chces eliminovat to, co tu napr. dala pepsi.
buchač
11.02.14,06:45
Málo tém je o psoch na Porade ..........?????
Llívia
11.02.14,07:10
...dám sem,oznam skôr vojde medzi ľudí!..(škatulu (ženskú,množitelku keby dostanem do rúk, ošlahám ju ostnatým drotom)

Natália Útulok Senica (https://www.facebook.com/natalia.utuloksenica) zdieľa fotku (https://www.facebook.com/photo.php?fbid=746039832074099&set=a.301709629840457.87391.100000042665127&type=1) používateľa Alžbeta Bílená (https://www.facebook.com/alzbeta.bilena).


Povedzte, je normálne, že škatula z Lučenca inzeruje šteniatka šarpeja, chce za ne peniaze a odovzdá Vám toto ? dokedy ľudia budú podporovať produkciu lacných šteniatok od množiteľov ? život tejto malej sme vykúpili za 30 EUR. Ďalšieho dňa by sa u množiteľky asi už nedožila. A čo spraví škatula na jar ? Začne s ďaľším vrhom...



..toto je šteniatko francúzskeho buldočka..

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1/s403x403/1621901_746039832074099_1060377897_n.jpg

(https://www.facebook.com/photo.php?fbid=746039832074099&set=a.301709629840457.87391.100000042665127&type=1)
pepsi, mna uz v tejto republike nic neprekvapi. Vseobecne sa o tom vie, ludia,mnozitelia verejne inzeruju rozne "nepodarky" zbastardcenych zvierat , zarabaju na cierno a nic sa s tym nerobi. Ale vlada bude buzerovat vselikoho ineho...
Pozerala som posledne dni stranky utulkov. Takmer 70% psov je vraj odobratych z ciganskych osad...psy pribudaju geometrickym radom,su v katastrofalnom stave,ale nikto proti tomu nezakroci...Dalo by sa najst dost paragrafov a porusovani zakona a potrestat vinnikov,ale kto si bude prsty spinit a pridavat robotu?
Hlavna vec, ze sa kompetentni zaoberali "dolezitejsimi vecami" ako je cipovanie dedinskych maciek, zakazanie niektorych plemien, ci vyhrazanie sa dochodcom vysokymi pokutami cez dedinsky rozhlas,ak nedaju zacipovat svojho psa, ktory v zivote neopustil svoj dvor. :-(

Nikto. Oveľa jednoduchšie je sedieť na zadku za PC, pi...ndať na nete a odrádzať aj ďalších ľudí od akejkovľek činnosti tvrdeniami, že proti tomuto nie sú žiadne zákony.

(Arizona, nemyslím tým teba.)
buchač
11.02.14,07:18
:eek::eek::confused::confused::confused:
Málo tém je o psoch na Porade ..........?????