korela
27.05.14,12:40
no,zase perla vypotená v rádiu............"spevák má UMELÚ protézu".... ja som teda neumelú protézu ešte nevidela
O tretích zuboch si už počula?
Nedávno som niekde čítala účinky blesku na ľudí čo prežili. Jednému mužovi narástol tretí chrup. Boli tam i iné uzdravenia, ale asi preto blesky vyhľadávať nebudeme. :-)
Škoda, že Deedee130 vtedy buchač zastavi, začala dievčina vyťahovať Teslu, buchy to nezvládol, a ja zasa jeho reakciu. Ľudí treba nechať rozprávať, inak sa nič nedozviete. Nech je to čokoľvek, selekciu si robte sami. Ale nie cenzurovať, umlčovať max. oponovať.
O elektrine sa veľa nevie a ani pre istotu nehovorí..
korela,ja tu poukazujem na blbosť moderátorky,a nechápem,čo s tým majú spoločné tretie zuby......a elektrina.......:confused:
melé zubné náhrady, ku ktorým patria korunky, mostíky, implantáty či snímateľné protézy, nie sú len pánske huncútstvo. Chýbajúci zub nekazí iba estetický dojem, ale znemožňuje správne hryzenie potravy. „Neúplný chrup sa ľahšie preťaží, dôsledkom čoho sa niektoré zuby posunú či preklopia. Čím dlhšie budete s vypĺňaním medzier vyčkávať, tým horšie. Miesto si odvykne od záťaže a kosť sa začne deformovať,“ varuje MUDr. Jozef Fábry, súkromný stomatológ.
http://www.pluska.sk/izdravie/liecba/zdravie/umele-zuby-zubne-nahrady-nie-su-zbytocna-parada.html
Frázy z paralelného slovensko-českého korpusu. Viac informácií.
dobre padnúce umelé chrupy ≈ dobře sedící zubní protézy
http://slovnik.juls.savba.sk/?w=umel%C3%BD&s=exact&c=t9ea&d=kssj4&d=psp&d=scs&d=sss&d=peciar&d=ma&d=hssjV&d=bernolak&d=obce&d=priezviska&d=un&d=locutio&d=pskcs&d=psken&d=noundb&ie=utf-8&oe=utf-8
korela
27.05.14,10:43
Monica Vitti, už iba jej hlas bol fantastický,aspoň pre mňa. Tá vedie u mňa z Moník.
A čo toto?
http://stylesatlife.com/wp-content/uploads/2013/12/Monica-Bellucci-Beauty-Secrets.jpg
Áno.
kopretinka
27.05.14,10:48
melé zubné náhrady, ku ktorým patria korunky, mostíky, implantáty či snímateľné protézy, nie sú len pánske huncútstvo. Chýbajúci zub nekazí iba estetický dojem, ale znemožňuje správne hryzenie potravy. „Neúplný chrup sa ľahšie preťaží, dôsledkom čoho sa niektoré zuby posunú či preklopia. Čím dlhšie budete s vypĺňaním medzier vyčkávať, tým horšie. Miesto si odvykne od záťaže a kosť sa začne deformovať,“ varuje MUDr. Jozef Fábry, súkromný stomatológ.
http://www.pluska.sk/izdravie/liecba/zdravie/umele-zuby-zubne-nahrady-nie-su-zbytocna-parada.html
Frázy z paralelného slovensko-českého korpusu. Viac informácií.
dobre padnúce umelé chrupy ≈ dobře sedící zubní protézy
http://slovnik.juls.savba.sk/?w=umel%C3%BD&s=exact&c=t9ea&d=kssj4&d=psp&d=scs&d=sss&d=peciar&d=ma&d=hssjV&d=bernolak&d=obce&d=priezviska&d=un&d=locutio&d=pskcs&d=psken&d=noundb&ie=utf-8&oe=utf-8
znovu sa ťa pýtam,čo má tento traktát spoločné s výrokom moderátorky?
korela
27.05.14,10:53
Umelé zubné náhrady, ku ktorým patria korunky, mostíky, implantáty či snímateľné protézy, nie sú len pánske huncútstvo. Chýbajúci zub nekazí iba estetický dojem, ale znemožňuje správne hryzenie potravy. „Neúplný chrup sa ľahšie preťaží, dôsledkom čoho sa niektoré zuby posunú či preklopia. Čím dlhšie budete s vypĺňaním medzier vyčkávať, tým horšie. Miesto si odvykne od záťaže a kosť sa začne deformovať,“ varuje MUDr. Jozef Fábry, súkromný stomatológ.
http://www.pluska.sk/izdravie/liecba/zdravie/umele-zuby-zubne-nahrady-nie-su-zbytocna-parada.html
Frázy z paralelného slovensko-českého korpusu. Viac informácií.
dobre padnúce umelé chrupy ≈ dobře sedící zubní protézy
http://slovnik.juls.savba.sk/?w=umel%C3%BD&s=exact&c=t9ea&d=kssj4&d=psp&d=scs&d=sss&d=peciar&d=ma&d=hssjV&d=bernolak&d=obce&d=priezviska&d=un&d=locutio&d=pskcs&d=psken&d=noundb&ie=utf-8&oe=utf-8
znovu sa ťa pýtam,čo má tento traktát spoločné s výrokom moderátorky?
Nuž, keď ti toto ešte nepomohlo, tak ti viac neporadím. Moderátorka to povedala vhodne.
kopretinka
27.05.14,10:55
Ok,vzdávam sa.........
erik555
27.05.14,11:25
Potesilo vyuctovanie za byt....az som to musela predychat...uf
lujza, ideme superit, kto predychaval viac ? :)
No daj:D
tipnem :

609 :D

ta vedla, jak ta jedla :)
Co uz z tohto robite tipovaciu kancelariu! Bud bezokolkov napis, alebo sa na take prispevky vyser!

No, Erik, ako kazes, vyser....na take prispevky :). Mozem ja za tvoju zvedavost ci inu zlu vlastnost ? :)
OMG!...ja nie som zvedavy! Ale na taketo detske hranie- hadanky, sa uz mozete naozaj vysr.t. Snad ste dospeli!
korela
27.05.14,11:56
Monica Vitti, už iba jej hlas bol fantastický,aspoň pre mňa. Tá vedie u mňa z Moník.
Moniku Vittiovú obsadzovali najlepší režiséri svojej doby. Patrila medzi esá jej hereckých súputničiek. Keďže Lorenová, Lisi a pod. nie sú Moniky, tak som uviedla Vittiovú. Ale i tak som ju pred všetkými inými uprednostňovala a rovnako aj so žánrom filmov. Táto žena bola i divadelnou herečkou.
Som veľmi rada, že i keď bol socík, do našich kín sa nedostávali iba slovenské, české a sovietske filmy (i keď Bondarčuk natočil exceletné filmy aj s Oscarom za Vojnu a mier), ale kvalitné európske filmy, najviac talianske a francúzske a iné. V tej dobe filmy človeku niečo ešte odovzdávali, nie ako dnes prezentovaná americká stupidita, ktorá nemá nič spoločné s reálnym životom, o umeleckej hodnote filmov a hereckej úrovni násilne a umelo stvárnených postáv zrejme na základe režisérov a vôbec vlastných scenárov, ktoré sú stavané výlučne iba na "väčšinového" diváka. Čím hlúpejšie generácie vyrastú, tým lepšie sa budú manipulovať a zarábať na nich.
Je mi ľúto, že dnes je európska kinetografia v kríze iba pre nedostatok financií. A tiež, čo divákom TV stanice servírujú masám. :-(
Práve preto chápem, že mínus pod môj osobný vkus a nároky mi mohol udeliť iba filmový diletant.
alaya1
27.05.14,12:09
Potesilo vyuctovanie za byt....az som to musela predychat...uf
lujza, ideme superit, kto predychaval viac ? :)
No daj:D
tipnem :

609 :D

ta vedla, jak ta jedla :)
Co uz z tohto robite tipovaciu kancelariu! Bud bezokolkov napis, alebo sa na take prispevky vyser!

No, Erik, ako kazes, vyser....na take prispevky :). Mozem ja za tvoju zvedavost ci inu zlu vlastnost ? :)
OMG!...ja nie som zvedavy! Ale na taketo detske hranie- hadanky, sa uz mozete naozaj vysr.t. Snad ste dospeli!

Erik, sak toto je "hrava" tema, co ta preboha na tom irituje. Fuu, tu je ovzdusie, padam het :)
erik555
27.05.14,12:20
Potesilo vyuctovanie za byt....az som to musela predychat...uf
lujza, ideme superit, kto predychaval viac ? :)
No daj:D
tipnem :

609 :D

ta vedla, jak ta jedla :)
Co uz z tohto robite tipovaciu kancelariu! Bud bezokolkov napis, alebo sa na take prispevky vyser!

No, Erik, ako kazes, vyser....na take prispevky :). Mozem ja za tvoju zvedavost ci inu zlu vlastnost ? :)
OMG!...ja nie som zvedavy! Ale na taketo detske hranie- hadanky, sa uz mozete naozaj vysr.t. Snad ste dospeli!

Erik, sak toto je "hrava" tema, co ta preboha na tom irituje. Fuu, tu je ovzdusie, padam het :)
Asi som tuto "hravu" temu o hadani preplatkov nepochopil. Alebo som uz z takychto hadaniek vyrastol...
Peggynka
27.05.14,14:38
Potešilo...pozerám tento článok a dole sú fotky;na foto č.9 je úžasná radosť dospelého človeka,už som to dávno nevidela:
http://www.hvezdazivota.cz/clanek/2017-vysledkove-listiny-rallye-rejviz-2014/
misoft
27.05.14,14:53
Potešilo...pozerám tento článok a dole sú fotky;na foto č.9 je úžasná radosť dospelého človeka,už som to dávno nevidela:
http://www.hvezdazivota.cz/clanek/2017-vysledkove-listiny-rallye-rejviz-2014/
...a najkrajší je ten "predmet" v ruke :D:D:D
Peggynka
27.05.14,15:08
Potešilo...pozerám tento článok a dole sú fotky;na foto č.9 je úžasná radosť dospelého človeka,už som to dávno nevidela:
http://www.hvezdazivota.cz/clanek/2017-vysledkove-listiny-rallye-rejviz-2014/
...a najkrajší je ten "predmet" v ruke :D:D:D
V ľavej? Štyri dni a noci "jeli",500 záchranárov z celého sveta.Pekná akcia.
misoft
27.05.14,15:10
V ľavej? Štyri dni a noci "jeli",500 záchranárov z celého sveta.Pekná akcia.
Presne! V ľavej..... to je asi asi najlepšia odmena :D:D:D
korela
27.05.14,15:34
Peggy ??? :-) Nie?
Peggynka
27.05.14,15:51
Peggy ??? :-) Nie?
Akože ja? Nieé...Ja sedím doma na r..ti a teším sa,keď sa niekto teší...
misoft
27.05.14,15:53
...a ten sa potom teší, že sa tešíš, že sa on teší, že sa ty tešíš.........
Peggynka
27.05.14,15:55
...a ten sa potom teší, že sa tešíš, že sa on teší, že sa ty tešíš.........
Čo už,keď tej radosti je čoraz menej (aj humoru).
erik555
27.05.14,16:43
...a ten sa potom teší, že sa tešíš, že sa on teší, že sa ty tešíš.........
Čo už,keď tej radosti je čoraz menej (aj humoru).
ja si pozriem video od Vaskeho a rehnim sa...cez slzy.
https://www.youtube.com/watch?v=RwlKnDZMIrA&list=UUhuNs2QdKfmivapOgJUNE1Q
erik555
27.05.14,16:48
Potesilo vyuctovanie za byt....az som to musela predychat...uf
lujza, ideme superit, kto predychaval viac ? :)
No daj:D
tipnem :

609 :D

ta vedla, jak ta jedla :)
Co uz z tohto robite tipovaciu kancelariu! Bud bezokolkov napis, alebo sa na take prispevky vyser!

No, Erik, ako kazes, vyser....na take prispevky :). Mozem ja za tvoju zvedavost ci inu zlu vlastnost ? :)
OMG!...ja nie som zvedavy! Ale na taketo detske hranie- hadanky, sa uz mozete naozaj vysr.t. Snad ste dospeli!

Erik, sak toto je "hrava" tema, co ta preboha na tom irituje. Fuu, tu je ovzdusie, padam het :)
Asi som tuto "hravu" temu o hadani preplatkov nepochopil. Alebo som uz z takychto hadaniek vyrastol...



teraz už len dospieť :D
Dospely uz som, lebo sa tu nehram na hadanky s preplatkami :D
misoft
27.05.14,16:50
mimotemy

Očujte - keď už reagujete - vyhoďte tie všetky predchádzajúce QUOTE a nechajte len to posledné - potom je príspevok dlhý ako týždeň pred výplatou.....
erik555
27.05.14,16:55
mimotemy

Očujte - keď už reagujete - vyhoďte tie všetky predchádzajúce QUOTE a nechajte len to posledné - potom je príspevok dlhý ako týždeň pred výplatou.....
lenze to potom straca suvis o co sa tu skriepime...
korela
27.05.14,17:01
Peggy ??? :-) Nie?
Akože ja? Nieé...Ja sedím doma na r..ti a teším sa,keď sa niekto teší...
Nemala som na mysli teba. Ale dobre. Ak ich poznáš, odovzdaj blahoželanie z Porady.
Pozerala som si disciplíny, zaujímavé. Aj umiestnenie.
Radosť ako-taká trvá krátko, človek žije iba pre okamihy. Aj tu toľko zásluh, práce, vedomostí, osobného vloženia. Ale vnútorný pocit zo svojho povolania musí byť úžasný.
To napĺňa právom.
misoft
27.05.14,17:01
No súvis zostane, ale sa utopíš v rolovaní na stránke.............. takže z dažďa pod odkvap.....
erik555
27.05.14,17:04
No súvis zostane, ale sa utopíš v rolovaní na stránke.............. takže z dažďa pod odkvap.....
ale pridavaju sa prispevky aj o inom a potom sa ten suvis pretrhava. Kto by cital iba to posledne, tak by nechapal, o com debatuju...
Peggynka
27.05.14,17:05
Peggy ??? :-) Nie?
Akože ja? Nieé...Ja sedím doma na r..ti a teším sa,keď sa niekto teší...
Nemala som na mysli teba. Ale dobre. Ak ich poznáš, odovzdaj blahoželanie z Porady.
Pozerala som si disciplíny, zaujímavé. Aj umiestnenie.
Radosť ako-taká trvá krátko, človek žije iba pre okamihy. Aj tu toľko zásluh, práce, vedomostí, osobného vloženia. Ale vnútorný pocit zo svojho povolania musí byť úžasný.
To napĺňa právom.
Vieš,obdivujem ich,mala som s nimi často dočinenia a je pravdou,že sú nedocenení...
alaya1
27.05.14,17:05
Boze moj, vraj skriepit sa na preplatkoch. Uz i sranda vadi, idem radsej na tie placky :) :). Erik, trocha viac nadhladu, nad touto temou a zivotom vobec :) pa,.
misoft
27.05.14,17:09
ale pridavaju sa prispevky aj o inom a potom sa ten suvis pretrhava. Kto by cital iba to posledne, tak by nechapal, o com debatuju...
...by si sa divil - mnohí tú aj z útržkov nájdu súvis..... neviem ako ty.... ;)
erik555
27.05.14,17:10
Boze moj, vraj skriepit sa na preplatkoch. Uz i sranda vadi, idem radsej na tie placky :) :). Erik, trocha viac nadhladu, nad touto temou a zivotom vobec :) pa,.
jaaaj, trochu nadhlad nad slovom skriepime...zabudol som ho dat do uvodzoviek (pre teba) a s vyrehnenym smajlikom :D
misoft
27.05.14,17:14
Napíšem takto - celá tato "debata" je o ničom...... každý, kto má preplatok jednoducho má radosť, ten čo má nedoplatok, tak rieši, z čoho zaplatiť a prečo má nedoplatok, ako nabudúce byť v "červených" číslach....
korela
27.05.14,17:17
Nechcela som to spájať. Naposledy ma brali záchranári bez lekára. Po prvýkrát, dvaja starší chlapi. Ešte pred domom ma trápili pomerne dlho, ja som chcela byť už v špitáli. A keď tam už s húkačkou dorazili, tak ako druhú informáciu povedali, že "má veľa psov".
Ja som stihla svojho malého škrka zavrieť dolu v obývačke kým prišli, ani ho nebolo počuť. Tých psov čo počuli vonku, tak patrili susedke, ich vrchnej z nemocnice, má dvoch, ak prídu mladí domov, tak pribudne ďalší. Nahrnuli sa k plotu, to je normálne a štekali ako vždy. Som sa cítila ako psychiatrický prípad. To bola fakt životne dôležitá informácia pre personál na príjme. Iba som povedala, že sú od susedov.
buchač
27.05.14,17:21
Preplatok alebo nedoplatok v podstate neexistuje .
Ide len a len to nastavenie tých zálohových platieb .
Ak sa jeden trafí , tak tie rozdiely sú minimálne .

Preplatok je vlastne také sporožiro .
Každý mesiac idú zálohové platby a zvyšok je jasný .

Nedoplatok - dá sa povedať , jeden si nastaví zálohové platby nižšie .
Počas roka sa ale od dodávateľov môžu zmeniť pravidlá hry a je po radosti .

...tak wo co gou ?
Peggynka
27.05.14,17:26
Nechcela som to spájať. Naposledy ma brali záchranári bez lekára. Po prvýkrát, dvaja starší chlapi. Ešte pred domom ma trápili pomerne dlho, ja som chcela byť už v špitáli. A keď tam už s húkačkou dorazili, tak ako druhú informáciu povedali, že "má veľa psov".
Ja som stihla svojho malého škrka zavrieť dolu v obývačke kým prišli, ani ho nebolo počuť. Tých psov čo počuli vonku, tak patrili susedke, ich vrchnej z nemocnice, má dvoch, ak prídu mladí domov, tak pribudne ďalší. Nahrnuli sa k plotu, to je normálne a štekali ako vždy. Som sa cítila ako psychiatrický prípad. To bola fakt životne dôležitá informácia pre personál na príjme. Iba som povedala, že sú od susedov.
Mne sa ráta tento systém v Prahe-takýto leták nechajú príbuzným,zaškrtnú mu,kde ho vezú atď.http://www.zzshmp.cz/Content/uploads/2011/09/letak_co_delat12_web.pdf
bettylou
27.05.14,17:35
potešilo, špenát nasušený, pomletý, suším ešte "lesný mix a medovku, zajtra šalvia a baza. nepotešilo - huby som nenašla
Peggynka
27.05.14,18:04
potešilo, špenát nasušený, pomletý, suším ešte "lesný mix a medovku, zajtra šalvia a baza. nepotešilo - huby som nenašla
A u mňa sused z piateho domu pribrzdil,otvoril kufor a plno húb.Chcel mi dať,ale nescem,bo brat povedal,že všetky huby sú jedlé,len niektoré len raz...a mám blok.Šampiňóny v konzerve to istia,hehe...
pavol54
27.05.14,18:10
Napíšem takto - celá tato "debata" je o ničom...... každý, kto má preplatok jednoducho má radosť, ten čo má nedoplatok, tak rieši, z čoho zaplatiť a prečo má nedoplatok, ako nabudúce byť v "červených" číslach....
preplatok je vždy o úverovaní dodávateľa, treba sa s ním dohodnúť na správnom nastavení záloh, ja mám bežne nedoplatok za plyn od 3000 do 6000,-€ ale 400,-€ mesačné zálohy by ma zruinovali, tak platím zálohu 50,-€
Peggynka
27.05.14,18:11
Napíšem takto - celá tato "debata" je o ničom...... každý, kto má preplatok jednoducho má radosť, ten čo má nedoplatok, tak rieši, z čoho zaplatiť a prečo má nedoplatok, ako nabudúce byť v "červených" číslach....
preplatok je vždy o úverovaní dodávateľa, treba sa s ním dohodnúť na správnom nastavení záloh, ja mám bežne nedoplatok za plyn od 3000 do 6000,-€ ale 400,-€ mesačné zálohy by ma zruinovali, tak platím zálohu 50,-€
A nedoplatok ťa nezruinuje?
alaya1
27.05.14,18:13
buchy, prosim ta, ved my sme tu len srandovali a niekto z toho urobi hasterenie, to som sa teda zasmiala :). ked uz aj toto je tema na hadky, takl zbohom :)
lujza.j
27.05.14,18:16
Palino nastavenie mojej zálohy je možno OK...len ja som celú "zimu" nekúrila....chapendos:D
Tweety
27.05.14,18:18
A bola vôbec nejaká zima?
lujza.j
27.05.14,18:20
šak som dala úvodzofky:D
alaya1
27.05.14,20:30
A bola vôbec nejaká zima?

U nas asi tyzden, ked spocitam. A to som ani letny paplon nevymenila za duchnu :)
willma
27.05.14,20:34
elektrickému ohradníku pulsujícímu pod napětím 7 500 V

ejha :D

Opýtaj sa tuším wilma sa takýmto zaoberá

lebo u nás tak 75,00 V
ja som len bOZP a PO technik a nie elektrikár, ale 7500Voltov??? To je už aj na koňa veľa :D
pavol54
28.05.14,02:46
Napíšem takto - celá tato "debata" je o ničom...... každý, kto má preplatok jednoducho má radosť, ten čo má nedoplatok, tak rieši, z čoho zaplatiť a prečo má nedoplatok, ako nabudúce byť v "červených" číslach....
preplatok je vždy o úverovaní dodávateľa, treba sa s ním dohodnúť na správnom nastavení záloh, ja mám bežne nedoplatok za plyn od 3000 do 6000,-€ ale 400,-€ mesačné zálohy by ma zruinovali, tak platím zálohu 50,-€
A nedoplatok ťa nezruinuje?
ak platím vysoké zálohy tak ich čerpám s kontokorentu a to je úrok 15,9-19,9 p.a. no a na dobu vyúčtovania už musia byť pripravené(je na to mesiac).
hubatá
28.05.14,03:13
To už nikto nič negarantuje? :)
Konštatujem, že pavol54 si nesplnil povinnosti a neuvaril kávu, za čo má čierny bod, tzv. bodku za vetou.:D
Naproti tomu obrovskú červenú bodku dostane môj kocúr, ktorý sa dnes snažil napodobniť kikiríkajúceho kohúta. Mňa obaja zobudili a išla som sa ušťať ako kocúr mňaukal, vyvracal hlavu a snažil sa trafiť do reči kohúta. :confused:Keď sa naučí kohút mňaukať, budem referovať.

Idem si ešte dokončiť povinnosti v posteli, divadlo skončilo, narehotala som sa na oboch ....;)
evuš
28.05.14,04:22
To už nikto nič negarantuje? :)
Konštatujem, že pavol54 si nesplnil povinnosti a neuvaril kávu, za čo má čierny bod, tzv. bodku za vetou.:D
Naproti tomu obrovskú červenú bodku dostane môj kocúr, ktorý sa dnes snažil napodobniť kikiríkajúceho kohúta. Mňa obaja zobudili a išla som sa ušťať ako kocúr mňaukal, vyvracal hlavu a snažil sa trafiť do reči kohúta. :confused:Keď sa naučí kohút mňaukať, budem referovať.

Idem si ešte dokončiť povinnosti v posteli, divadlo skončilo, narehotala som sa na oboch ....;)

:D:D:D Hubík, kade sa túľaš....chýbaš tu s tým svojim super humorom !! ;)
dariusko
28.05.14,04:23
mimotemy

Očujte - keď už reagujete - vyhoďte tie všetky predchádzajúce QUOTE a nechajte len to posledné - potom je príspevok dlhý ako týždeň pred výplatou.....

Nebuď prieberčivý :D
dariusko
28.05.14,04:25
Boze moj, vraj skriepit sa na preplatkoch. Uz i sranda vadi, idem radsej na tie placky :) :). Erik, trocha viac nadhladu, nad touto temou a zivotom vobec :) pa,.



Nekhaj thak.



Asik bude preca len nedospelý (psihicki :D )
dariusko
28.05.14,04:28
Napíšem takto - celá tato "debata" je o ničom...... každý, kto má preplatok jednoducho má radosť, ten čo má nedoplatok, tak rieši, z čoho zaplatiť a prečo má nedoplatok, ako nabudúce byť v "červených" číslach....

Vačšina debát je o ničom :
- nepočúva druhú stranu
- nerozmýšľa o tom, čo povedala
- iba sa snaží presadiť svoje
dariusko
28.05.14,04:33
Preplatok alebo nedoplatok v podstate neexistuje .
Ide len a len to nastavenie tých zálohových platieb .
Ak sa jeden trafí , tak tie rozdiely sú minimálne .

Preplatok je vlastne také sporožiro .
Každý mesiac idú zálohové platby a zvyšok je jasný .

Nedoplatok - dá sa povedať , jeden si nastaví zálohové platby nižšie .
Počas roka sa ale od dodávateľov môžu zmeniť pravidlá hry a je po radosti .

...tak wo co gou ?


To býva zriedka



Na vlastnom účte by dostal úroky 0,01 % (povedzme pri preplatku 500 evri by dostal na úrokoch cca 2,5 centa = nastal by problém ČO za to kúpiť :D

- to nikoho nevytrhne

- skor by sa mohlo stať, že by tie evri z vlastného účtu minul ani nevie načo a takto može dostať okrúhlu sumu a minie ju na niečo, čo by si možno inak nenasporil
dariusko
28.05.14,04:34
potešilo, špenát nasušený, pomletý, suším ešte "lesný mix a medovku, zajtra šalvia a baza. nepotešilo - huby som nenašla

Pozrela si aj v zrkalle ?
dariusko
28.05.14,04:40
Napíšem takto - celá tato "debata" je o ničom...... každý, kto má preplatok jednoducho má radosť, ten čo má nedoplatok, tak rieši, z čoho zaplatiť a prečo má nedoplatok, ako nabudúce byť v "červených" číslach....
preplatok je vždy o úverovaní dodávateľa, treba sa s ním dohodnúť na správnom nastavení záloh, ja mám bežne nedoplatok za plyn od 3000 do 6000,-€ ale 400,-€ mesačné zálohy by ma zruinovali, tak platím zálohu 50,-€

Práve teraz mi kotolňa prerába mesačné= zálohy na BD (bude 8 x cca 3000)
3 povodné (cca 3500 ) som zaplatil / jednu nie

A bude im to veru stačiť :D
dariusko
28.05.14,04:41
A bola vôbec nejaká zima?

Bola :

3.1.2013 18,00 až 9.1.2013 7,20 :D
dariusko
28.05.14,04:43
elektrickému ohradníku pulsujícímu pod napětím 7 500 V

ejha :D

Opýtaj sa tuším wilma sa takýmto zaoberá

lebo u nás tak 75,00 V
ja som len bOZP a PO technik a nie elektrikár, ale 7500Voltov??? To je už aj na koňa veľa :D

A 7500 V (tak pol metra nad zemou :D ) capnúť na lúky nie je o BOZP ?
dariusko
28.05.14,04:45
To už nikto nič negarantuje? :)
Konštatujem, že pavol54 si nesplnil povinnosti a neuvaril kávu, za čo má čierny bod, tzv. bodku za vetou.:D
Naproti tomu obrovskú červenú bodku dostane môj kocúr, ktorý sa dnes snažil napodobniť kikiríkajúceho kohúta. Mňa obaja zobudili a išla som sa ušťať ako kocúr mňaukal, vyvracal hlavu a snažil sa trafiť do reči kohúta. :confused:Keď sa naučí kohút mňaukať, budem referovať.

Idem si ešte dokončiť povinnosti v posteli, divadlo skončilo, narehotala som sa na oboch ....;)



Rozbabrať a nechať tak veru nie je to pravé orechové
lubko6394
28.05.14,08:58
A 7500 V (tak pol metra nad zemou :D ) capnúť na lúky nie je o BOZP ?

Však na ohradník patrí tabuľka: Pozor elektrický ohradník. A môže byť aj 12 000 V, akurát neviem rukou odlíšiť 5 000V od 7 500V a 12 000V.
srska
28.05.14,09:18
To už nikto nič negarantuje? :)
Konštatujem, že pavol54 si nesplnil povinnosti a neuvaril kávu, za čo má čierny bod, tzv. bodku za vetou.:D
Naproti tomu obrovskú červenú bodku dostane môj kocúr, ktorý sa dnes snažil napodobniť kikiríkajúceho kohúta. Mňa obaja zobudili a išla som sa ušťať ako kocúr mňaukal, vyvracal hlavu a snažil sa trafiť do reči kohúta. :confused:Keď sa naučí kohút mňaukať, budem referovať.

Idem si ešte dokončiť povinnosti v posteli, divadlo skončilo, narehotala som sa na oboch ....;)nenaučí. ak by mal snahu, nestíhal by v kurníku oné:D
lujza.j
28.05.14,11:36
.....mi to tu pripada,ze niekde je asi capnuta reklama "chod na porada.sk a pataj co len chces aj uplne blbiny"..... Alebo je tu vypisana sutaz o najdebilnejsiu otazku...
pavol54
28.05.14,11:42
Preplatok alebo nedoplatok v podstate neexistuje .
Ide len a len to nastavenie tých zálohových platieb .
Ak sa jeden trafí , tak tie rozdiely sú minimálne .

Preplatok je vlastne také sporožiro .
Každý mesiac idú zálohové platby a zvyšok je jasný .

Nedoplatok - dá sa povedať , jeden si nastaví zálohové platby nižšie .
Počas roka sa ale od dodávateľov môžu zmeniť pravidlá hry a je po radosti .

...tak wo co gou ?


To býva zriedka



Na vlastnom účte by dostal úroky 0,01 % (povedzme pri preplatku 500 evri by dostal na úrokoch cca 2,5 centa = nastal by problém ČO za to kúpiť :D

- to nikoho nevytrhne

- skor by sa mohlo stať, že by tie evri z vlastného účtu minul ani nevie načo a takto može dostať okrúhlu sumu a minie ju na niečo, čo by si možno inak nenasporil
alebo aj opačne, ideš v banke do povoleného debetu a ten býva dosť, aj takmer 20% pri preplatku 500€ keď to spriemeruješ tak banke dáš 50€ na úrokoch a dostal bz si tých 2,5 € úrok čistý "zárobok" - 47,5€ za rok
pavol54
28.05.14,11:44
To už nikto nič negarantuje? :)
Konštatujem, že pavol54 si nesplnil povinnosti a neuvaril kávu, za čo má čierny bod, tzv. bodku za vetou.:D
Naproti tomu obrovskú červenú bodku dostane môj kocúr, ktorý sa dnes snažil napodobniť kikiríkajúceho kohúta. Mňa obaja zobudili a išla som sa ušťať ako kocúr mňaukal, vyvracal hlavu a snažil sa trafiť do reči kohúta. :confused:Keď sa naučí kohút mňaukať, budem referovať.

Idem si ešte dokončiť povinnosti v posteli, divadlo skončilo, narehotala som sa na oboch ....;)
kávu neponúkam aj tak už máš mlieko zrazené tak nič.:---
pavol54
28.05.14,11:47
.....mi to tu pripada,ze niekde je asi capnuta reklama "chod na porada.sk a pataj co len chces aj uplne blbiny"..... Alebo je tu vypisana sutaz o najdebilnejsiu otazku...
Naposledy som hodil otázku žiadna odpoveď tak nemohla byť až tak debilná to ma potešilo.
Žabinka
28.05.14,11:51
toto http://www.topky.sk/cl/100535/1399905/Fico--Nastal-okamih--ked-slovenskej-politike-nerozumiem ma pred chvíľou "mimoriadne pobavilo".. je to také extra slovenské, prenášať zodpovednosť na občana..
kopretinka
28.05.14,11:57
toto http://www.topky.sk/cl/100535/1399905/Fico--Nastal-okamih--ked-slovenskej-politike-nerozumiem ma pred chvíľou "mimoriadne pobavilo".. je to také extra slovenské, prenášať zodpovednosť na občana..
nuž,tak nech ide kopať kanály,tomu bude rozumieť viacej
AdrianaA
28.05.14,12:07
toto http://www.topky.sk/cl/100535/1399905/Fico--Nastal-okamih--ked-slovenskej-politike-nerozumiem ma pred chvíľou "mimoriadne pobavilo".. je to také extra slovenské, prenášať zodpovednosť na občana..
Keby konečne videl realitu života bežného občana, tak by poznal odpoveď.
bettylou
28.05.14,12:08
potešilo, špenát nasušený, pomletý, suším ešte "lesný mix a medovku, zajtra šalvia a baza. nepotešilo - huby som nenašla
A u mňa sused z piateho domu pribrzdil,otvoril kufor a plno húb.Chcel mi dať,ale nescem,bo brat povedal,že všetky huby sú jedlé,len niektoré len raz...a mám blok.Šampiňóny v konzerve to istia,hehe...
posli ku mne nakonzervujem, nasuším a vátim.. len pre kamošov
bettylou
28.05.14,12:10
To už nikto nič negarantuje? :)
Konštatujem, že pavol54 si nesplnil povinnosti a neuvaril kávu, za čo má čierny bod, tzv. bodku za vetou.:D
Naproti tomu obrovskú červenú bodku dostane môj kocúr, ktorý sa dnes snažil napodobniť kikiríkajúceho kohúta. Mňa obaja zobudili a išla som sa ušťať ako kocúr mňaukal, vyvracal hlavu a snažil sa trafiť do reči kohúta. :confused:Keď sa naučí kohút mňaukať, budem referovať.

Idem si ešte dokončiť povinnosti v posteli, divadlo skončilo, narehotala som sa na oboch ....;)

:D:D:D Hubík, kade sa túľaš....chýbaš tu s tým svojim super humorom !! ;)

FB?
bettylou
28.05.14,12:13
potešilo, špenát nasušený, pomletý, suším ešte "lesný mix a medovku, zajtra šalvia a baza. nepotešilo - huby som nenašla

Pozrela si aj v zrkalle ?

b ha jeho.. ne
bettylou
28.05.14,12:15
Rozbabrať a nechať tak veru nie je to pravé orechové[/QUOTE]

AĽe je...:D
bettylou
28.05.14,12:22
.....mi to tu pripada,ze niekde je asi capnuta reklama "chod na porada.sk a pataj co len chces aj uplne blbiny"..... Alebo je tu vypisana sutaz o najdebilnejsiu otazku...
je tu taká téma, "čo sme sa neodvážili nikdy opýtať", alebo podobne.
bettylou
28.05.14,12:25
toto http://www.topky.sk/cl/100535/1399905/Fico--Nastal-okamih--ked-slovenskej-politike-nerozumiem ma pred chvíľou "mimoriadne pobavilo".. je to také extra slovenské, prenášať zodpovednosť na občana..
Fico nepozna pricinu nizkej ucastia, ale Rudolf Vasky ju pozna :D
myslím, že zbedačený národ j..be na VŠETKÝCH zdieračov včetne vaskeho
erik555
28.05.14,12:36
toto http://www.topky.sk/cl/100535/1399905/Fico--Nastal-okamih--ked-slovenskej-politike-nerozumiem ma pred chvíľou "mimoriadne pobavilo".. je to také extra slovenské, prenášať zodpovednosť na občana..
Fico nepozna pricinu nizkej ucastia, ale Rudolf Vasky ju pozna :D
myslím, že zbedačený národ j..be na VŠETKÝCH zdieračov včetne vaskeho
Vasky niekoho zdieral? Ja som ho nezaznamenal od 89 vo vladach a v parlamente!
Peggynka
28.05.14,12:37
toto http://www.topky.sk/cl/100535/1399905/Fico--Nastal-okamih--ked-slovenskej-politike-nerozumiem ma pred chvíľou "mimoriadne pobavilo".. je to také extra slovenské, prenášať zodpovednosť na občana..
Oj,koľko úprimnosti...teraz už len vyvodiť z tohto poznania niečo,čo bude pre národ užitočné.
Kvaka
28.05.14,13:54
Neverím, čo vypotil:
"Treba sa spýtať, prečo volič na Slovensku dlhodobo nevníma euroagendu ako veľmi dôležitú. Nestal sa žiadny 'prúser' s EÚ, ktorý by mal našich ľudí odrádzať. Možno je to málo sexi pre voličov, alebo neviem, čo to je," vyhlásil a dodal, že je k tomu potrebné vypracovať vážnu analýzu.
Zase analýza, zase výdavky. Málo sexi, to čo tým myslel?
Kvaka
28.05.14,13:56
kopretinka
28.05.14,14:00
Konečne budú trestať nezodpovedných majiteľov http://aktualne.atlas.sk/posledna-vystraha-pre-nezodpovednych-majitelov-psov-toto-su-tresty-ktore-ich-cakaju/slovensko/spolocnost/
treba čítať aj ďalej,nie len nadpis..... "navrhuje minister spravodlivosti Tomáš Borec v najnovšej novele trestného zákona, ktorú minulý týždeň posunul do pripomienkového konania......"
Takže ešte nič nie je isté.......aj keď to schvália,tak nie som si istá,či ten zákon bude platiť rovnako pre všetkých.....
Kvaka
28.05.14,14:04
Čítala som celé, verím, že to prejde.
kopretinka
28.05.14,14:07
srska
28.05.14,14:48
pavol54
28.05.14,14:50
toto http://www.topky.sk/cl/100535/1399905/Fico--Nastal-okamih--ked-slovenskej-politike-nerozumiem ma pred chvíľou "mimoriadne pobavilo".. je to také extra slovenské, prenášať zodpovednosť na občana..
Fico nepozna pricinu nizkej ucastia, ale Rudolf Vasky ju pozna :D
myslím, že zbedačený národ j..be na VŠETKÝCH zdieračov včetne vaskeho
Väčšina národa si veľmi dobre všíma čo sa deje v poslednej dobe vo svete a počúva politikov ako hovoria o čiernom že je biele a naopak a najmä si uvedomuje kam nás dotiahli a čo nám hrozí , neúčasť je v mnohých prípadoch symbolom protestu
lujza.j
28.05.14,17:05
šľak porantalo celú Bratislavu.....!!!...celá doprava bloknutá pre nekonečnú opravu dilatácie na obchvate....keby išlo o život človek umrie v sanitke....
misoft
28.05.14,17:21
Neverím, čo vypotil:
"Treba sa spýtať, prečo volič na Slovensku dlhodobo nevníma euroagendu ako veľmi dôležitú. Nestal sa žiadny 'prúser' s EÚ, ktorý by mal našich ľudí odrádzať. Možno je to málo sexi pre voličov, alebo neviem, čo to je," vyhlásil a dodal, že je k tomu potrebné vypracovať vážnu analýzu.
Zase analýza, zase výdavky. Málo sexi, to čo tým myslel?
No - vypotil to ho dosť - ale len samé chobotiny....
Inak - aj samotní štátnici (Cameron, Merkelka a ďalší) poznamenali, že EÚ sa až priveľmi stará do vnútorných záležitostí samostatných štátov a diktuje smernice a nariadenia bez rozmyslu. Naznačili, že EÚ by mala zasiahnuť len vtedy, ak by si samostatný štát - člen EÚ - nevedel sám poradiť... ale mali by nechať ich o sebe samostatne rozhodovať a nie diktovať, čo smú a nesmú....
A myslím si - že konečne niekto povedal pravdu, ako to v EÚ "chodí"....
kopretinka
28.05.14,18:17
kukám na zápalky made in czech republic a na druhej stane krabičky že vyrobené v Indii........ty vole,tak to je sila..........
srska
28.05.14,18:21
kukám na zápalky made in czech republic a na druhej stane krabičky že vyrobené v Indii........ty vole,tak to je sila..........tiež sme dávali vyrobiť pánsku obuv v krabici "pietro - italy style" ale v číne:D - nebol problém predať
misoft
28.05.14,18:22
kukám na zápalky made in czech republic a na druhej stane krabičky že vyrobené v Indii........ty vole,tak to je sila..........
A čuduješ sa? Veď aj Jawy sa v Indii robili - a volali sa Yezdi (preto také meno, lebo keď vyrobili prvú Jawu Made in India - tak český technik, ktorý Indov zaúčal, zvolal po úspešnej skúške JEZDÍ!!!! A bolo meno na svete....)
Kuk: http://www.yezdi.com/
avalik
28.05.14,18:32
šľak porantalo celú Bratislavu.....!!!...celá doprava bloknutá pre nekonečnú opravu dilatácie na obchvate....keby išlo o život človek umrie v sanitke....

suhlas, dnes som absolvovala 2x Pristavny most a 2x Apollo - des a hruuuuza
Peggynka
28.05.14,18:33
kukám na zápalky made in czech republic a na druhej stane krabičky že vyrobené v Indii........ty vole,tak to je sila..........
Však aj majiteľ ETA presunul výrobu do Číny...
avalik
28.05.14,18:35
pri niektorych otazkach, co v poslednom case citam tu na porade, rozmyslam ci ich nepisal Kutnas z radia Expres :D
kopretinka
28.05.14,18:57
pri niektorych otazkach, co v poslednom case citam tu na porade, rozmyslam ci ich nepisal Kutnas z radia Expres :D
:D:D
misoft
28.05.14,19:04
Však aj majiteľ ETA presunul výrobu do Číny...
To je nič! Dnes, keď ideš po meste, čítaš inzeráty a reklamy a pod. tak máš dojem, že si nie na Slovensku. Kde sa pozrieš, čínsky, alebo vietnamsky obchod, reklamy a názvy spoločností ako na Trafalgar Square, resp. Wall Street. Veď už ani Slovenské telekomunikácie nie sú, ale Telecom, potom Broadcast, Developer, Management a pod. Po meste počuješ ťank,kvang,šank,čang......
Peggynka
28.05.14,19:07
Však aj majiteľ ETA presunul výrobu do Číny...
To je nič! Dnes, keď ideš po meste, čítaš inzeráty a reklamy a pod. tak máš dojem, že si nie na Slovensku. Kde sa pozrieš, čínsky, alebo vietnamsky obchod, reklamy a názvy spoločností ako na Trafalgar Square, resp. Wall Street. Veď už ani Slovenské telekomunikácie nie sú, ale Telecom, potom Broadcast, Developer, Management a pod. Po meste počuješ ťank,kvang,šank,čang......
Mama sa ma pýtala,čo je to pub - vravím krčma,normálne sa naštvala...
bettylou
28.05.14,20:54
toto http://www.topky.sk/cl/100535/1399905/Fico--Nastal-okamih--ked-slovenskej-politike-nerozumiem ma pred chvíľou "mimoriadne pobavilo".. je to také extra slovenské, prenášať zodpovednosť na občana..
Fico nepozna pricinu nizkej ucastia, ale Rudolf Vasky ju pozna :D
myslím, že zbedačený národ j..be na VŠETKÝCH zdieračov včetne vaskeho
Vasky niekoho zdieral? Ja som ho nezaznamenal od 89 vo vladach a v parlamente!
chcel by
Peggynka
29.05.14,04:26
Potešilo...
http://samuelmarec.blog.sme.sk/c/357595/podakovanie-polskym-susedom.html
K tomu ani komentár netreba.Asi všetci vieme o čo ide.
promont maja
29.05.14,04:35
pavol54
29.05.14,04:36
Neverím, čo vypotil:
"Treba sa spýtať, prečo volič na Slovensku dlhodobo nevníma euroagendu ako veľmi dôležitú. Nestal sa žiadny 'prúser' s EÚ, ktorý by mal našich ľudí odrádzať. Možno je to málo sexi pre voličov, alebo neviem, čo to je," vyhlásil a dodal, že je k tomu potrebné vypracovať vážnu analýzu.
Zase analýza, zase výdavky. Málo sexi, to čo tým myslel?
No - vypotil to ho dosť - ale len samé chobotiny....
Inak - aj samotní štátnici (Cameron, Merkelka a ďalší) poznamenali, že EÚ sa až priveľmi stará do vnútorných záležitostí samostatných štátov a diktuje smernice a nariadenia bez rozmyslu. Naznačili, že EÚ by mala zasiahnuť len vtedy, ak by si samostatný štát - člen EÚ - nevedel sám poradiť... ale mali by nechať ich o sebe samostatne rozhodovať a nie diktovať, čo smú a nesmú....
A myslím si - že konečne niekto povedal pravdu, ako to v EÚ "chodí"....
Ako to napríklad robili(zasahovali) na Ukrajine, a dnes neplatí, kradne ale nám nariadia že ju musíme podporiť v jej zlodejstve. NIKDY nepôjdem voliť toho čo pritakáva zlodejovi že dobre robí, alebo je rozdiel keď kradne biely brat a keď kradne štát alebo zoskupenie?
buchač
29.05.14,05:06
Ta sme sa pobavili ... na dobré ráno celkom dobrý vtip

Koniec nadčasov a viac voľných dníi. Prichádza nová generácia zamestnancov
http://aktualne.atlas.sk/koniec-inzeratov-a-nadcasom-v-rutinnej-praci-prichadza-nova-generacia-zamestnancov/ekonomika/slovensko-a-ekonomika/?utm_source=aktualne03&utm_medium=centrum&utm_campaign=hp

"" Generácia Y, teda ľudia narodení v rokoch 1982-2000 budú v roku 2020 podľa spoločnosti predstavovať približne polovicu celosvetovej pracovnej populácie, pričom na Slovensku ich dnes žije takmer 1,5 milióna....""

....a z toho 1,5 milióna je koľko cigáno-degešo-nevzdelancov ( vzdelancov ) ...?????
Peggynka
29.05.14,05:09
buchač
29.05.14,05:13
Niečo neskutočné:
http://www.noviny.sk/c/krimi/salmanovcov-prepustili-specialny-prokurator-sa-stazuje
Véééééľmi vysoká politika ....
BXLmiami
29.05.14,05:24
Ešte kým odíde náš smotánkovský tanečnik.
Peggynka
29.05.14,05:36
Ešte kým odíde náš smotánkovský tanečnik.
To nebude také jednoduché,uvidíš...Ešte budeme prekvapkaní,hehe...
Peggynka
29.05.14,05:37
Ale toto je sofistikované,som sa pobavila neskutočne (a že kamarát-rovný si rovného hľadá?)
http://kosice.korzar.sme.sk/c/7217723/zlodej-chcel-predat-120-tisiclitrovy-vodojem-z-cane-do-zberu.html
buchač
29.05.14,05:39
Ešte kým odíde náš smotánkovský tanečnik.
To nebude také jednoduché,uvidíš...Ešte budeme prekvapkaní,hehe...
Vstanou noví bojovníci ... ;)
Peggynka
29.05.14,05:48
Ešte kým odíde náš smotánkovský tanečnik.
To nebude také jednoduché,uvidíš...Ešte budeme prekvapkaní,hehe...
Vstanou noví bojovníci ... ;)
Netreba...všetko pôjde v duchu mečiarovského :zákon porušený nebol!
BXLmiami
29.05.14,05:53
Skôr by mi vyhovoval duch Rezešovský.Zákon porušený nebol ,ale********melú pomaly ale isto.
kopretinka
29.05.14,06:10
:mad::mad: už pol hodiny čakám,že mi príde heslo do emailu na jednu stránku......dočerta,to je čo za systém
Tweety
29.05.14,06:50
Ja som minule dostala 2x heslo, aj keď som on nežiadala,. Určite ho mali poslať niekomu inému, aj to sa stáva.
kopretinka
29.05.14,06:51
niekto sa niekde zaregistroval tvojím emailom
Tweety
29.05.14,06:58
Peggynka
29.05.14,07:01
http://www.topky.sk/cl/100370/1400215/Brutalny-utok-na-novinara-Nicholsona--Vybuch--unos-priatelky-a-kradez-tajnych-materialov-
Žeby sa vracali mečiarovské časy?
Niečo mi uniklo? Podľa mňa ešte neodišli.Netreba sa vzdávať "dobrého" nápadu (overeného),tak to chápem ja.
kopretinka
29.05.14,07:01
určite to bude samoúnos a samoútok......chudák Samo....
srska
29.05.14,07:02
http://www.topky.sk/cl/100370/1400215/Brutalny-utok-na-novinara-Nicholsona--Vybuch--unos-priatelky-a-kradez-tajnych-materialov-
Žeby sa vracali mečiarovské časy?čítal som včera. nešlo o auto ale o materiály v nb. (pravdepodobne). v debate na sme.sk dobre niekto napísal - "nosí citlivé materiály v nb a nezašifruje si ich?"
Tweety
29.05.14,07:05
Jasné, že o materiály, áut na kradnutie je dosť aj iných. Aj v tom článku je to rozpísané.
pavol54
29.05.14,07:57
http://www.topky.sk/cl/100370/1400215/Brutalny-utok-na-novinara-Nicholsona--Vybuch--unos-priatelky-a-kradez-tajnych-materialov-
Žeby sa vracali mečiarovské časy?čítal som včera. nešlo o auto ale o materiály v nb. (pravdepodobne). v debate na sme.sk dobre niekto napísal - "nosí citlivé materiály v nb a nezašifruje si ich?"
citlivé materiály sa nenosia v počítači, ale hocikde inde trebárs pod pažou ak ho nenapadne nič iné. skôr si myslím že záujem upadal, tak ho treba oživiť.
srska
29.05.14,08:01
http://www.topky.sk/cl/100370/1400215/Brutalny-utok-na-novinara-Nicholsona--Vybuch--unos-priatelky-a-kradez-tajnych-materialov-
Žeby sa vracali mečiarovské časy?čítal som včera. nešlo o auto ale o materiály v nb. (pravdepodobne). v debate na sme.sk dobre niekto napísal - "nosí citlivé materiály v nb a nezašifruje si ich?"
citlivé materiály sa nenosia v počítači, ale hocikde inde trebárs pod pažou ak ho nenapadne nič iné. skôr si myslím že záujem upadal, tak ho treba oživiť.no ale tn sa asi silno potí, tak ich nosí v nb
BXLmiami
29.05.14,08:19
http://www.topky.sk/cl/100370/1400215/Brutalny-utok-na-novinara-Nicholsona--Vybuch--unos-priatelky-a-kradez-tajnych-materialov-
Žeby sa vracali mečiarovské časy?
Tie už máme hodne dávno.Aj s rozjasanými babkami demokratkami predsa.Pardon.
Tweety
29.05.14,08:43
Všetko ostatné to áno, ale únosy neboli, či?
srska
29.05.14,08:49
Všetko ostatné to áno, ale únosy neboli, či?
ťažko posúdiť - písalo sa o zavlečení:D
kopretinka
29.05.14,08:50
Všetko ostatné to áno, ale únosy neboli, či?
a prezidentov syn.......?
Tweety
29.05.14,08:52
ALe to bolo ešte v tých časoch, ja som písala o časoch po .. Písala som o návrate jeho čias.
BXLmiami
29.05.14,09:17
Všetko ostatné to áno, ale únosy neboli, či?
Nevieš.Tých mafianskych vrážd posledné roky je viac než dosť.A únosy-no,počkáme si,teraz bol prezidentom akoby člen,tak nebol dôvod,zrejme začne dôvod až teraz.Tak uvidíme.
pavol54
29.05.14,10:13
http://www.topky.sk/cl/100370/1400215/Brutalny-utok-na-novinara-Nicholsona--Vybuch--unos-priatelky-a-kradez-tajnych-materialov-
Žeby sa vracali mečiarovské časy?čítal som včera. nešlo o auto ale o materiály v nb. (pravdepodobne). v debate na sme.sk dobre niekto napísal - "nosí citlivé materiály v nb a nezašifruje si ich?"
citlivé materiály sa nenosia v počítači, ale hocikde inde trebárs pod pažou ak ho nenapadne nič iné. skôr si myslím že záujem upadal, tak ho treba oživiť.no ale tn sa asi silno potí, tak ich nosí v nb
Nechcel som rovno, ale mal tak ako románový motýľ si ich strčiť tam majú iní ....no, to ako by som si napísal PIN na kreditku.
Oliwa
29.05.14,10:25
http://www.topky.sk/cl/100370/1400215/Brutalny-utok-na-novinara-Nicholsona--Vybuch--unos-priatelky-a-kradez-tajnych-materialov-
Žeby sa vracali mečiarovské časy?čítal som včera. nešlo o auto ale o materiály v nb. (pravdepodobne). v debate na sme.sk dobre niekto napísal - "nosí citlivé materiály v nb a nezašifruje si ich?"
citlivé materiály sa nenosia v počítači, ale hocikde inde trebárs pod pažou ak ho nenapadne nič iné. skôr si myslím že záujem upadal, tak ho treba oživiť.
Evidentne to nemal pod pažou, ale v paži... :rolleyes:
lujza.j
29.05.14,10:43
Som zvedava co sa z toho vyklube....
pavol54
29.05.14,13:38
Som zvedava co sa z toho vyklube....
gorila gorilovská teda nejaká zaručene pravá kombinácia uveriteľných neskutočností.
dariusko
29.05.14,17:34
Ja som minule dostala 2x heslo, aj keď som on nežiadala,. Určite ho mali poslať niekomu inému, aj to sa stáva.

šak pošli jedno kopretinke
bettylou
30.05.14,00:31
Známy sa zbláznil, vykrikuje mi, že kým on je v nemocnici, ja sa bavím a ja som si myslela, že zábava je moje normálne právo a súčasť života tak ako práca a povinnosti. Poradíte, ako sa rozprávať resp. nerozprávať s bláznom?
willma
30.05.14,04:08
betty a to si si čo dovolila nepresedieť pri ňom v nemocnici počas celej hospitalizácie? To si mala dať v robotke výpoveď, ostrihať si hlavu do hola, nahodiť výraz spolutrpiteľa a byť pri ňom vo dne v noci. :D
Peggynka
30.05.14,04:16
Dnes nepotešilo 4°C.
dariusko
30.05.14,04:26
Známy sa zbláznil, vykrikuje mi, že kým on je v nemocnici, ja sa bavím a ja som si myslela, že zábava je moje normálne právo a súčasť života tak ako práca a povinnosti. Poradíte, ako sa rozprávať resp. nerozprávať s bláznom?
S normálnym ako s normálnym
s bláznom ako s bláznom
s ku.vou ako s k.rvou :D
dariusko
30.05.14,04:27
Dnes nepotešilo 4°C.

Ešte že plus a NIE mínus = treba na to pozerať z pozitívnej strany :D
Peggynka
30.05.14,04:33
Známy sa zbláznil, vykrikuje mi, že kým on je v nemocnici, ja sa bavím a ja som si myslela, že zábava je moje normálne právo a súčasť života tak ako práca a povinnosti. Poradíte, ako sa rozprávať resp. nerozprávať s bláznom?
A musíš sa s ním rozprávať? Ja sa ľuďom,čo mi vstupujú do života takýmto spôsobom vyhýbam.Aj prvého frajera (v 17-tich) som poslala kade-ľahšie,keď mi povedal,že nemám nosiť mini a nemám si dávať omietky na ksicht.Prkotiny...
dariusko
30.05.14,04:34
Som zvedavý na odpoveď zo šfrb, kam som včera dal žiadosť o preskúmanie správnosti a zákonnosti postupu pri rozhodovaní o mojej žiadosti o úver zo šfrb pre BD

PS
Medzitým malý šéf šfrb písal na MU/stavebný odbor, aby mi vysvetlili zákonné možnosti podania podnetu na ministerstvo (podľa Zz150) na preskúmania ich rozhodnutia (o neposkytnutí mi úveru).

Myslím, že týmto krokom šliapol chlapec na "neznámu podu" a rypol do niečoho/ niekoho , čo nemal robiť :D
dariusko
30.05.14,04:35
Známy sa zbláznil, vykrikuje mi, že kým on je v nemocnici, ja sa bavím a ja som si myslela, že zábava je moje normálne právo a súčasť života tak ako práca a povinnosti. Poradíte, ako sa rozprávať resp. nerozprávať s bláznom?
A musíš sa s ním rozprávať? Ja sa ľuďom,čo mi vstupujú do života takýmto spôsobom vyhýbam.Aj prvého frajera (v 17-tich) som poslala kade-ľahšie,keď mi povedal,že nemám nosiť mini a nemám si dávať omietky na ksicht.Prkotiny...

Súčasne :
- dať si mini
- namaľovať si tvár na ksicht

je kontraproduktívne =

chlapčisko potom NEVIE, kam sa má pozerať :D
Peggynka
30.05.14,05:33
Súčasne :
- dať si mini
- namaľovať si tvár na ksicht

je kontraproduktívne =

chlapčisko potom NEVIE, kam sa má pozerať :D[/QUOTE]

To je úplne jedno,chlapi sú vždy na jeden cieľ;ksicht,prsia,zadok alebo nohy.A jeden zo sto na mozog.
dariusko
30.05.14,05:37
Súčasne :
- dať si mini
- namaľovať si tvár na ksicht

je kontraproduktívne =

chlapčisko potom NEVIE, kam sa má pozerať :D

To je úplne jedno,chlapi sú vždy na jeden cieľ;ksicht,prsia,zadok alebo nohy.A jeden zo sto na mozog.[/QUOTE]

Postupujú LOGICKY =
nerozptyľujú svoju pozornosť
(vraj aj preto kedysi, keď chlapec vyznával babe lásku, tak kľačal,

aby hovoril PRIAMO k veci :D )
dariusko
30.05.14,05:39
Súčasne :
- dať si mini
- namaľovať si tvár na ksicht

je kontraproduktívne =

chlapčisko potom NEVIE, kam sa má pozerať :D

To je úplne jedno,chlapi sú vždy na jeden cieľ;ksicht,prsia,zadok alebo nohy.A jeden zo sto na mozog.[/QUOTE]

Ten čo má cieľ/myslí na mozog je ten istý, čo o ňom písala betylou :D
pavol54
30.05.14,05:40
Súčasne :
- dať si mini
- namaľovať si tvár na ksicht

je kontraproduktívne =

chlapčisko potom NEVIE, kam sa má pozerať :D

To je úplne jedno,chlapi sú vždy na jeden cieľ;ksicht,prsia,zadok alebo nohy.A jeden zo sto na mozog.[/QUOTE]
chlapi majú 4 možnosti na čo sa upriamiť, ale ženy sú v nevýhode majú len jednu možnosť :D
dariusko
30.05.14,05:43
Myslím, že ma to príliš nerozčúlilo = iba konštatujem

- prišiel mi nedoplatok za plyn
- platil som cez IB
- poplatok za IB bol percentuálne veľké číslo (X) z nedoplatku

PS
poplatok asi 7 centov (myslím :D )
nedoplatok 44 centov
X = 16 %
Peggynka
30.05.14,05:48
Súčasne :
- dať si mini
- namaľovať si tvár na ksicht

je kontraproduktívne =

chlapčisko potom NEVIE, kam sa má pozerať :D

To je úplne jedno,chlapi sú vždy na jeden cieľ;ksicht,prsia,zadok alebo nohy.A jeden zo sto na mozog.
chlapi majú 4 možnosti na čo sa upriamiť, ale ženy sú v nevýhode majú len jednu možnosť :D[/QUOTE]
Sa zobuď,jedna možnosť?Ktorú myslíš;výška,ksicht,postavenie,peniaze,orgán, mozog?Paroubková to spojila-že sexi mozog:D.
lujza.j
30.05.14,05:51
http://m.topky.sk/cl/13/1400329/Marcelovi-oznamili--ze-porazil-rakovinu--O-par-minut-zomrel-rodicom-v-naruci-cestou-od-liecitela-
dariusko
30.05.14,06:02
Súčasne :
- dať si mini
- namaľovať si tvár na ksicht

je kontraproduktívne =

chlapčisko potom NEVIE, kam sa má pozerať :D

To je úplne jedno,chlapi sú vždy na jeden cieľ;ksicht,prsia,zadok alebo nohy.A jeden zo sto na mozog.
chlapi majú 4 možnosti na čo sa upriamiť, ale ženy sú v nevýhode majú len jednu možnosť :D[/QUOTE]

Urkite si myslel peňaženku :D
dariusko
30.05.14,06:07
Súčasne :
- dať si mini
- namaľovať si tvár na ksicht

je kontraproduktívne =

chlapčisko potom NEVIE, kam sa má pozerať :D

To je úplne jedno,chlapi sú vždy na jeden cieľ;ksicht,prsia,zadok alebo nohy.A jeden zo sto na mozog.[/QUOTE]


Vydýšššššššš

a to najpodstatnejšie si aj tak nenapísala (gramaticky sa to podobá na hrušku / fušku / mušku/pušku , lebo je to sladké/narobíš sa na tom/niektoré sú prelietavé/ňou si baba z teba strieľa )
dariusko
30.05.14,06:09
Súčasne :
- dať si mini
- namaľovať si tvár na ksicht

je kontraproduktívne =

chlapčisko potom NEVIE, kam sa má pozerať :D

To je úplne jedno,chlapi sú vždy na jeden cieľ;ksicht,prsia,zadok alebo nohy.A jeden zo sto na mozog.
chlapi majú 4 možnosti na čo sa upriamiť, ale ženy sú v nevýhode majú len jednu možnosť :D
Sa zobuď,jedna možnosť?Ktorú myslíš;výška,ksicht,postavenie,peniaze,orgán, mozog?Paroubková to spojila-že sexi mozog:D.[/QUOTE]

Sexi mozog je taký vágny pojem, lebo može byť (napr iba v základnom tvare) :
po
do
vy
od
pri
ejbaný
Peggynka
30.05.14,06:18
Súčasne :
- dať si mini
- namaľovať si tvár na ksicht

je kontraproduktívne =

chlapčisko potom NEVIE, kam sa má pozerať :D

To je úplne jedno,chlapi sú vždy na jeden cieľ;ksicht,prsia,zadok alebo nohy.A jeden zo sto na mozog.


Vydýšššššššš

a to najpodstatnejšie si aj tak nenapísala (gramaticky sa to podobá na hrušku / fušku / mušku/pušku , lebo je to sladké/narobíš sa na tom/niektoré sú prelietavé/ňou si baba z teba strieľa )[/QUOTE]
Tou si ale nevyberáš,či...? To poznáš na prvý pohľad? Som myslela,že až po testovaní...
hubatá
30.05.14,06:21
Dočerta!
Ako vždy keď pijem kávu sama som si ju dala schladiť na balkón. Ale zle som odhadla tento nezvyklý spôsob mája a káva mi tak vychladla, že som si ju musela dať zohriať do mikrovlnky. A tam mi zasa zovrela, chytila nejakú pachuť (asi dnes umyjem mikrovlnku) a tak som ju vyliala. Teraz tu lapím pri notbuku a počítam koľko ma dnes stála jedna poondiata káva:
3 x elektrika (prvá várka vody, zapnutie mikrovlnky, druhá várka vody)
2 x účet za vodu do polievkovej šálky na kávu
2 x účet za stočné umytie polievkovej šálky na kávu
2 x obvyklá nezdravá porcia cukru
2x obvyklá nezdravá porcia kávy
1 x horalka v kľude v očakávaní dobrej kávy
1 x horalka aby som nemala nervy lebo k nej nemám kávu
1 x spotreba elektriny za zapnutý notbuk na www.porada.sk
1x nervy po prečítaní Ficovho príspevku o frigidnej EÚ
1 x nervy že musím umyť tú mikrovlnku
1x horalka, lebo zasa čakám až mi vychladne káva .....

....... a zatiaľ mi hejno slimákov zožralo 1 kg jahôd, ale ja nemôžem ísť do záhrady lebo nemám vypitú kávu :D......
evuš
30.05.14,06:51
Hubatá, zase si zabila :D:D;)
srska
30.05.14,07:04
len hovado môže spraviť
Peggynka
30.05.14,08:31
Dočerta!
Ako vždy keď pijem kávu sama som si ju dala schladiť na balkón. Ale zle som odhadla tento nezvyklý spôsob mája a káva mi tak vychladla, že som si ju musela dať zohriať do mikrovlnky. A tam mi zasa zovrela, chytila nejakú pachuť (asi dnes umyjem mikrovlnku) a tak som ju vyliala. Teraz tu lapím pri notbuku a počítam koľko ma dnes stála jedna poondiata káva:
3 x elektrika (prvá várka vody, zapnutie mikrovlnky, druhá várka vody)
2 x účet za vodu do polievkovej šálky na kávu
2 x účet za stočné umytie polievkovej šálky na kávu
2 x obvyklá nezdravá porcia cukru
2x obvyklá nezdravá porcia kávy
1 x horalka v kľude v očakávaní dobrej kávy
1 x horalka aby som nemala nervy lebo k nej nemám kávu
1 x spotreba elektriny za zapnutý notbuk na www.porada.sk
1x nervy po prečítaní Ficovho príspevku o frigidnej EÚ
1 x nervy že musím umyť tú mikrovlnku
1x horalka, lebo zasa čakám až mi vychladne káva .....

....... a zatiaľ mi hejno slimákov zožralo 1 kg jahôd, ale ja nemôžem ísť do záhrady lebo nemám vypitú kávu :D......
Skrátim ti to;MW nemusíš umývať,nie je na vine,že káva chytila pachuť,
Fica nerieš,neovplyvníš ho,
na záhradu nechoď,leje (alebo bude).
Oliwa
30.05.14,11:46
Hubka ;), mysli pozitívne: :)
1. máš na kávu
2. máš na cukor
3. máš na horalky
4. máš na vodu
3. máš na elektrinu
4. máš na internet
5. máš notbúúúk
6. máš vlastné jahody

Vieš, koľkí by si to s Tebou radi vymenili? :rolleyes:
Kašli na Fica...
Najväčší problém sú tí slimáci... :D

PS. Zabudla som na mikrovlnku... ;):---
erik555
30.05.14,11:52
Hubka ;), mysli pozitívne: :)
1. máš na kávu
2. máš na cukor
3. máš na horalky
4. máš na vodu
3. máš na elektrinu
4. máš na internet
5. máš notbúúúk
6. máš vlastné jahody

Vieš, koľkí by si to s Tebou radi vymenili? :rolleyes:
Kašli na Fica...

A Fico by si to s nami nechcel vymenit? :D Ci Fico kasli na mna? :D
srska
30.05.14,15:57
dariusko
30.05.14,16:57
Súčasne :
- dať si mini
- namaľovať si tvár na ksicht

je kontraproduktívne =

chlapčisko potom NEVIE, kam sa má pozerať :D

To je úplne jedno,chlapi sú vždy na jeden cieľ;ksicht,prsia,zadok alebo nohy.A jeden zo sto na mozog.


Vydýšššššššš

a to najpodstatnejšie si aj tak nenapísala (gramaticky sa to podobá na hrušku / fušku / mušku/pušku , lebo je to sladké/narobíš sa na tom/niektoré sú prelietavé/ňou si baba z teba strieľa )
Tou si ale nevyberáš,či...? To poznáš na prvý pohľad? Som myslela,že až po testovaní...[/QUOTE]

Máš pravdu.
Maximálne je možná nejaká "námatková kontrola"

PS
A keď už : Ja si vyberám podľa úsmevu (a iskrenia).
dariusko
30.05.14,17:17
Dočerta!
Ako vždy keď pijem kávu sama som si ju dala schladiť na balkón. Ale zle som odhadla tento nezvyklý spôsob mája a káva mi tak vychladla, že som si ju musela dať zohriať do mikrovlnky. A tam mi zasa zovrela, chytila nejakú pachuť (asi dnes umyjem mikrovlnku) a tak som ju vyliala. Teraz tu lapím pri notbuku a počítam koľko ma dnes stála jedna poondiata káva:
3 x elektrika (prvá várka vody, zapnutie mikrovlnky, druhá várka vody)
2 x účet za vodu do polievkovej šálky na kávu
2 x účet za stočné umytie polievkovej šálky na kávu
2 x obvyklá nezdravá porcia cukru
2x obvyklá nezdravá porcia kávy
1 x horalka v kľude v očakávaní dobrej kávy
1 x horalka aby som nemala nervy lebo k nej nemám kávu
1 x spotreba elektriny za zapnutý notbuk na www.porada.sk (http://www.porada.sk)
1x nervy po prečítaní Ficovho príspevku o frigidnej EÚ
1 x nervy že musím umyť tú mikrovlnku
1x horalka, lebo zasa čakám až mi vychladne káva .....

....... a zatiaľ mi hejno slimákov zožralo 1 kg jahôd, ale ja nemôžem ísť do záhrady lebo nemám vypitú kávu :D......
Platby za energie sú o ničom :
kubík teplej vody na kávu
je (z plynu) za 13 € / liter za 1,3 centa 2x 0,4l = 0,8 l = 2 centy (nevychladla v konvici celkom :D ) /z elektriny 2x toľko = 4 centy
1 x mikrovlnka ( povedzme 2000W zapnutá na 20 sekúnd = 0,25 centu
voda za umytie šálky 1 x 1,3 centa
zapnutý NB ani sa nedá vypočítať
2 x cukor cca 3 centy
Spolu asi 8,5 centa

Iné je
2 x kávu ( 2x 12 g) = 25 centov
horalky
3 x 32 = 92 centov

Celkom 1,25 €

PS
Zabulla si vodné za umytie šálky

PS 2
A v rámci spravodlivého by si mala počítať iba 1 x :
teplo na vodu
umytie
cukor
kávu

lebo si vyliala IBA RAZ mínus 16 centov
Celkom 1,09 €

A keby si nežrala tie horalky



Celkom IBA 17 centov
dariusko
30.05.14,17:19
Hubka ;), mysli pozitívne: :)
1. máš na kávu
2. máš na cukor
3. máš na horalky
4. máš na vodu
3. máš na elektrinu
4. máš na internet
5. máš notbúúúk
6. máš vlastné jahody

Vieš, koľkí by si to s Tebou radi vymenili? :rolleyes:
Kašli na Fica...
Najväčší problém sú tí slimáci... :D

PS. Zabudla som na mikrovlnku... ;):---



Zabudla si na :

Máš ty ale starosti :D
dariusko
30.05.14,17:26
Dnes mi zazvonil taký "pijavica agent prieskumník"

Vraj pre Telekomunistov pátra

či mám
čo mám
od koho mám
(veci podobné mobil/pevná internet)

4x som mu odpovedal :
Mám všetko v poriadku

a ešte sa vypytoval
Peggynka
30.05.14,17:31
No čo,aspoň sa tu pobavíme...
misoft
30.05.14,18:37
Dnes mi zazvonil taký "pijavica agent prieskumník"

Vraj pre Telekomunistov pátra

či mám
čo mám
od koho mám
(veci podobné mobil/pevná internet)

4x som mu odpovedal :
Mám všetko v poriadku

a ešte sa vypytoval
Tak to si ešte v pohode. Ku mne minule prišli v priebehu dňa 3x! Vždy iná osoba..... Asi sa istili na úspech, aby ma zlomili..... Pche - prvýkrát som vypočul úvodnú reč a keď som počul T-Com - dvere sa samé zavreli. Druhý a tretíkrát - som sa len spýtal - T-Com? A dvere zapadli......
dariusko
30.05.14,18:59
Dnes mi zazvonil taký "pijavica agent prieskumník"

Vraj pre Telekomunistov pátra

či mám
čo mám
od koho mám
(veci podobné mobil/pevná internet)

4x som mu odpovedal :
Mám všetko v poriadku

a ešte sa vypytoval
Tak to si ešte v pohode. Ku mne minule prišli v priebehu dňa 3x! Vždy iná osoba..... Asi sa istili na úspech, aby ma zlomili..... Pche - prvýkrát som vypočul úvodnú reč a keď som počul T-Com - dvere sa samé zavreli. Druhý a tretíkrát - som sa len spýtal - T-Com? A dvere zapadli......

Ty si ale surovec
on sa to týždeň učí odrapotať a ty mu zabuchneš dvere
buchač
30.05.14,19:15
Dnes mi zazvonil taký "pijavica agent prieskumník"

Vraj pre Telekomunistov pátra

či mám
čo mám
od koho mám
(veci podobné mobil/pevná internet)

4x som mu odpovedal :
Mám všetko v poriadku

a ešte sa vypytoval

Ku mne svojho času došli a chceli robiť " prieskum " dokonca dvaja ...akurát bol nejaký konflikt v arabských krajoch . Nuž vypytovačky na môj názor ohľadom hentoho konfliktu ...
Ja holohlavec som im zadrbal :
" Alah je veľký , snáď vyhráme "..kua , ani pozdraviť som ich nestihol ;) :D :D :D
korela
30.05.14,21:11
len hovado môže spraviť
Poznáš dôverne ten strom? Aj predtým?
My sme darovali obci okrasný strom krásneho vzrastu, ale už pomerne neskoro, Zasadili ho na verejnom mieste, chodila som ho polievať išlo o 3 r. semenáč, prišli horúčavy, vyschol. Bolo mi to veľmi ľúto. Zavolala som k nemu ešte predtým záhradníka, presne takto ho odľahčil, že mu skrátil konáre, malo sa to urobiť hneď na začiatku, možno by tak prežil. Tak sa iba pýtam, či to nie je náhodou rovnaký prípad.
dariusko
31.05.14,03:08
ak presádzaš neskoro (má listy / je už velký) ,
presádzaš do blata
a to blato musíš udržať pár týždňov

samozrejme ak zmenšíš listovú plochu, znížiš odpar, korene lepšie stíhajú doplňať = stačí menšie blato
korela
31.05.14,08:14
Zasadili ho záhradníci, vybrala som miesto pri rigole od odkvapu na odvádzanie vody zo strechy pomerne veľkej budovy. Ideálne na pravidelné väčšie zavodňovanie po dažďoch. Chodila som denne zalievať, ale ako nastúpili horúčavy, neutiahol to. Ale urobila som chybu, mala som byť pri tom, lebo som potom zistila, že mal síce výbornú polohu kde by sa mu darilo, ale posadili ho do sute zo stavby, ktorá bola zahrabaná zvrchu hlinou a upraveným trávnikom.
misoft
31.05.14,10:29
Ty si ale surovec
on sa to týždeň učí odrapotať a ty mu zabuchneš dvere
Tak sa potom zle učil - nebol na vyučovaní, keď preberali tému: Dvere pred nosom zabuchnuté...... :D:D:D

Jednu "návštevu" viem "slušne" poslať do teplých krajín, ale keď ti prídu TRI (a to v dobe od 08:00 - 15:00 - tak to je trochu iné kafé... To fakt tie dvere za nič nemôžu....
taiko
31.05.14,11:34
len hovado môže spraviť
to by sa este dalo pod zlomom zrezat a este by konare vyrasili podla mna. Nejaky pletivovy plotik, aby sa nik nenapichol. Este nadej nezomrela :)
dariusko
31.05.14,12:44
Zasadili ho záhradníci, vybrala som miesto pri rigole od odkvapu na odvádzanie vody zo strechy pomerne veľkej budovy. Ideálne na pravidelné väčšie zavodňovanie po dažďoch. Chodila som denne zalievať, ale ako nastúpili horúčavy, neutiahol to. Ale urobila som chybu, mala som byť pri tom, lebo som potom zistila, že mal síce výbornú polohu kde by sa mu darilo, ale posadili ho do sute zo stavby, ktorá bola zahrabaná zvrchu hlinou a upraveným trávnikom.

Suť je suť

Ja som po nasťahovaní do BD zasadil fedľa schodiska višňu a broskyňu

Asi 10 ročná potom višňa vyschla
- vykopal som pri sadení asi 30 cm
- pod 40 cm bola suť (asi zasypaná pivnica z domu po predchádzajúcej uličke)
Peggynka
31.05.14,12:49
Ty si ale surovec
on sa to týždeň učí odrapotať a ty mu zabuchneš dvere
Tak sa potom zle učil - nebol na vyučovaní, keď preberali tému: Dvere pred nosom zabuchnuté...... :D:D:D

Jednu "návštevu" viem "slušne" poslať do teplých krajín, ale keď ti prídu TRI (a to v dobe od 08:00 - 15:00 - tak to je trochu iné kafé... To fakt tie dvere za nič nemôžu....
Ako keď ťa zastavia a skontrolujú na 10km úseku tri (!) policajné hliadky a ponáhľaš sa.
Peggynka
31.05.14,13:11
korela
31.05.14,15:25
erik555
31.05.14,15:51
http://zpravy.idnes.cz/klobouky-kralovny-alzbety-ii-d2f-/zahranicni.aspx?c=A140531_162052_zahranicni_mlb
Kráľovná Alžbeta ide do FR na návštevu, problémiky :-)
keby sme aj my mali iba taketo klobukove problemy :D
pmajap
31.05.14,16:21
Nepotešilo, mladé vrabce vypadli z hniezda, čo s nimi. Tieto tri prežili.
kopretinka
31.05.14,16:34
nedajú sa vrátiť do hniezda? takéto holiatka neodchováš.....:mee:
kopretinka
31.05.14,16:37
alaya1
31.05.14,16:44
toto som teraz našla na FB.....som bezmocná:mee:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.643749762382990.1073742094.151234284967876&type=1
Pre Kristove rany :(.
pmajap
31.05.14,17:02
nedajú sa vrátiť do hniezda? takéto holiatka neodchováš.....:mee:
Nedajú, boli v lastovičom hniezde a to sa odtrhlo.
korela
31.05.14,17:06
http://zpravy.idnes.cz/klobouky-kralovny-alzbety-ii-d2f-/zahranicni.aspx?c=A140531_162052_zahranicni_mlb
Kráľovná Alžbeta ide do FR na návštevu, problémiky :-)
keby sme aj my mali iba taketo klobukove problemy :D
U nás skôr - do klobúka.
korela
31.05.14,17:13
nedajú sa vrátiť do hniezda? takéto holiatka neodchováš.....:mee:
Nedajú, boli v lastovičom hniezde a to sa odtrhlo.
To sa stalo teraz podvečer? Mala si rýchlo umiestniť trebárs do hrantíka na okno, proste, kde nemá kočka prístup, určite od hladu pištia o dušu, matka si ich nájde. Mám svoju skúsenosť z drozdom. Síce jej to trvalo viac ako hodinu, ým zistila, že je na balkóne, sedela na strome od neho 3 m , od pôvodného hniezda kde vypadol dva metre, v tej brečtanovej pergole, čo tu občas spomeniem.
Mladé zapišťalo, matka zapišťala, takto sa striedali, až ho objavila kde je
Nakoľko bola páľava, obložila som ho tujami v črepníkoch, aby mal tieň.
Aj vrabcov ubúda, choď sa rýchlo ešte pokúsiť. Ak ich nebude počuť, vzdá sa a odletí.
korela
31.05.14,17:18
Ešte je svetlo, možno sa to podarí.
pmajap
31.05.14,17:19
Sú neďaleko hniezda, aby ich počuli staré vrabce, ale sú ticho, brúška majú plné a asi sú ešte v šoku. Vypadli pred dvoma hodinami.
korela
31.05.14,17:33
On bol trochu starší, o pár dní, už bol trochu opáperený. Ale bol sám, jediný čo prežil po nájazde mačky.
Nechala som si potom pootvoreníé dvere na balkóne a sledovala som ju.
Nesedela pri ňom, ale bola v pohotovosti v blízkosti. Ak vyhladol, ozval sa, mamka zamakala,
doslova, priletela s bobuľou, odletela, prišla s červíkom, odletela prišla asi s niečím pevným, možno zrniečko, nespomínam si už. A stále takto presne dookola, bobuľa, červík, pevné, bobuľa, červík, pevné, ani raz sa nepomýlila. Niekedy boli ticho aj viac ako 2 hod. Mohol mať max. 5 dní asi. Ty máš výhodu, že sú traja a môžu sa ako tak zohrievať. Voda mu stačila zrejme iba z bobúľ. Skús ich v noci nahrievať lampou, možno i vonku. Aby ich počula. Mala si ich nechať hneď vonku. Človek prvýkrát nevie.
Bola to úžasná podívaná a skúsenosť.
erik555
31.05.14,17:49
sikanistovi sa tazko dvihalo zo zeme...
https://www.youtube.com/watch?v=rztIfHey8oU
korela
31.05.14,17:58
Sú neďaleko hniezda, aby ich počuli staré vrabce, ale sú ticho, brúška majú plné a asi sú ešte v šoku. Vypadli pred dvoma hodinami.
Tie dve hodinky zodpovedajú nasýteniu, a možno to bolo posledné dnešné kŕmenie. Matka musí mať záujem. Ja som toho môjho náhodou našla v tráve pod hniezdom, keďže bol v šoku a sám, tak ho ani matka nemohla nájsť. Som sa ráno zobudila o šuestej na strašný krik, vyskočila som a ešte videla mačku v papuli s mláďaťom, trčali mu nohy, tak som vubehla hneď vov, hniezdo bolo už celkom prázdne. Drozdy vedia spustiť taký krik, matka aj otec. Zostala som vonku a pozorovala som ich, keďže bolo dlhšie ticho, tatko odletel. Pomyslela som si, no tatko. Matka bola stále aktívna. Niečo ma ešte priviedlo pod hniezdo, a vtedy som ho zbadala. Vzala do ruky, vtedy sa malý už samozrejme prvýkrát ozval, vyšla s ním hore na balkón, po ceste v byte zhrabla prvú krabicu čo prišla pod ruku, rýchlo utekala von pre tuje. Ostatok som uviedla. Ale čo ma dostalo, tatko sa vrátil, a tak som zistila na nete, že drozdy ako tatkovia majú naraz viac hniezd. Potvoráci. A fakt chodil, mal to pod kontrolou. Takže som ho zbytočne očiernila.
Je okolo nich dosť materiálu.
Peggynka
01.06.14,06:21
srska
01.06.14,06:35
Zamyslenie - povedal všetko:
http://video.idnes.cz/?c=A140521_134509_mob_tech_pka&idVideo=V140514_113351_tv-zpravy_elinemám konto na fb, chytrý telefón síce mám ale nepoužívam - a na porade keď mi v profile nabehne číslo o 48 väčšie, odídem aj tu do dôchodku. radšej si dám 15 min. ap a keď padne brrb dám si kávu a pôjdem kuknúť ako sa darí srskovej na boarde s kukuricou a sójovými bôbmi :D
Peggynka
01.06.14,06:43
Zamyslenie - povedal všetko:
http://video.idnes.cz/?c=A140521_134509_mob_tech_pka&idVideo=V140514_113351_tv-zpravy_elinemám konto na fb, chytrý telefón síce mám ale nepoužívam - a na porade keď mi v profile nabehne číslo o 48 väčšie, odídem aj tu do dôchodku.
Myslela som hlavne na mladých,my starší udržiavame osobné kontakty;ja tiež nie som na fb,párkrát som videla u dcéry ako diskutujú a príde mi to zabíjanie času.A na to je život príliš krátky...
lujza.j
01.06.14,06:47
tiež žijem bez konta na FB....a okrem iného ludom pekne hrabe z toho fotenia a následného prilepovania foto ....včera hovorím bráchovi ...boli sme točiť med a on vozil autom rámky od včiel dom a mal kuklu na hlave...."musím si ťa odfotiť v tej kukle" švagriná a načo ved ty nie si na FB:eek:
buchač
01.06.14,07:03
tiež žijem bez konta na FB....a okrem iného ludom pekne hrabe z toho fotenia a následného prilepovania foto ....včera hovorím bráchovi ...boli sme točiť med a on vozil autom rámky od včiel dom a mal kuklu na hlave...."musím si ťa odfotiť v tej kukle" švagriná a načo ved ty nie si na FB:eek:

Ja síce mám to konto , hlavne kvôli mladým ...dokopy tých 9 ( deväť) priateľov ...

Vezmime , že aj Porada v podstate osirela , nakoľko z nej na Fejs odišlo slušný počet jednotlivcov .
Keď sa nad tým jeden zamyslí , tak je to aj na škodu celej veci , veď viac hláv - viac názorov , skutočností , pohľadu na vec ...

Ani nevravím , že poniektorí terajší ( hlavne novší - prichodiaci ) sú strašne urážliví , vzťahovační , nehľadia na nič a na nikoho ... o tej etike počuli snáď len zo stíhačky .

Kua , kde sú tie časy , keď som pepsičke nadal do " hlúpych " a ona mňa " sprostým " nazývala...:rolleyes: ...a život šiel ďalej ...
lujza.j
01.06.14,07:19
buchač
01.06.14,07:23
http://automoto.cas.sk/clanok/195512/ford-mustang-ide-v-europe-na-dracku

krásavec..:rolleyes:
Vieš o tom , že si hnusná ???
lujza.j
01.06.14,07:25
viem:)
srska
01.06.14,07:26
http://automoto.cas.sk/clanok/195512/ford-mustang-ide-v-europe-na-dracku

krásavec..:rolleyes:kurnik, pekný ale nemôžem si pomôcť čierna mamba - lancia stratos (http://2.bp.blogspot.com/_FoXyvaPSnVk/THKxs6VqWaI/AAAAAAADN4s/Tnqb0d7B-oo/s1600/New-Lancia-Stratos-196.jpg) - je proste kus
Peggynka
01.06.14,07:29
lujza.j
01.06.14,07:30
jaký zobák má:Djak kačka...
lujza.j
01.06.14,07:31
pegyy...pozor nie je ford ako ford:D ako česi hovoria "fordem tam a spátky vlakem":D
srska
01.06.14,07:33
pegyy...pozor nie je ford ako ford:D ako česi hovoria "fordem tam a spátky vlakem":Dto je asi tak - rožky upečené doma sú iné ako z kauflandu od babiša:D
buchač
01.06.14,07:36
jaký zobák má:Djak kačka...

To je jedno ....či Mustang , Stratos ...alebo iné žihadlá .

Ten zážitok ...sadnúť si za volant - poláskať ho , pohladiť palubovku , otočiť kľúčikom , pevne zovrieť prevodovú páku , započuť sa do bublavého hádania sa jednotlivých valcov ...následným prišliapnutím plynového pedála sa hádka preruší a prejde do vzájomnej symbiózy celého stroja ...
...vietor vo vlasoch ....

Kua , šak sa jeden pri tom aj " oné " ...;)
srska
01.06.14,07:41
srska
01.06.14,07:46
jaký zobák má:Djak kačka...

To je jedno ....či Mustang , Stratos ...alebo iné žihadlá .

Ten zážitok ...sadnúť si za volant - poláskať ho , pohladiť palubovku , otočiť kľúčikom , pevne zovrieť prevodovú páku , započuť sa do bublavého hádania sa jednotlivých valcov ...následným prišliapnutím plynového pedála sa hádka preruší a prejde do vzájomnej symbiózy celého stroja ...
...vietor vo vlasoch ....

Kua , šak sa jeden pri tom aj " oné " ...;)normálne orgazmus človek chycí:D
Peggynka
01.06.14,07:47
http://automoto.cas.sk/clanok/195512/ford-mustang-ide-v-europe-na-dracku

krásavec..:rolleyes:v česku je 225 koňový (http://www.carandclassic.co.uk/car/C304715) veterán na predaj
Kurník,však kúp,sny si treba plniť za života,nie?
buchač
01.06.14,07:48
srska
01.06.14,07:48
http://automoto.cas.sk/clanok/195512/ford-mustang-ide-v-europe-na-dracku

krásavec..:rolleyes:v česku je 225 koňový (http://www.carandclassic.co.uk/car/C304715) veterán na predaj
Kurník,však kúp,sny si treba plniť za života,nie?nemôžem, nezostalo by mi na garáž:D
Peggynka
01.06.14,07:49
jaký zobák má:Djak kačka...

To je jedno ....či Mustang , Stratos ...alebo iné žihadlá .

Ten zážitok ...sadnúť si za volant - poláskať ho , pohladiť palubovku , otočiť kľúčikom , pevne zovrieť prevodovú páku , započuť sa do bublavého hádania sa jednotlivých valcov ...následným prišliapnutím plynového pedála sa hádka preruší a prejde do vzájomnej symbiózy celého stroja ...
...vietor vo vlasoch ....

Kua , šak sa jeden pri tom aj " oné " ...;)
A inak ako"oné" funguje?Či len pri autách,hehe...
buchač
01.06.14,07:50
jaký zobák má:Djak kačka...

To je jedno ....či Mustang , Stratos ...alebo iné žihadlá .

Ten zážitok ...sadnúť si za volant - poláskať ho , pohladiť palubovku , otočiť kľúčikom , pevne zovrieť prevodovú páku , započuť sa do bublavého hádania sa jednotlivých valcov ...následným prišliapnutím plynového pedála sa hádka preruší a prejde do vzájomnej symbiózy celého stroja ...
...vietor vo vlasoch ....

Kua , šak sa jeden pri tom aj " oné " ...;)
A inak ako"oné" funguje?Či len pri autách,hehe...

Funguje , funguje ...nemaj boja ....;)
AJ v autách ....;) :D :D :D
Peggynka
01.06.14,07:51
srska
01.06.14,07:51
http://automoto.cas.sk/clanok/195512/ford-mustang-ide-v-europe-na-dracku

krásavec..:rolleyes:v česku je 225 koňový (http://www.carandclassic.co.uk/car/C304715) veterán na predaj

Málo ....;)

662 mustangov pod kapotou má ...:D
http://www.autooutlet.cz/cars-309-ford-mustang-shelby-gt500-svt-662hpz 0/100 za 3,5 sek. na 1-ke :D
korela
01.06.14,07:55
Sú neďaleko hniezda, aby ich počuli staré vrabce, ale sú ticho, brúška majú plné a asi sú ešte v šoku. Vypadli pred dvoma hodinami.
Ako to vyzerá?
buchač
01.06.14,07:58
Neunikla ti súvislosť?
https://www.google.sk/search?q=rozbit%C3%A9+cesty+na+Slovensku&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=NemKU5vRA4OY0AXF74HgDQ&ved=0CEQQsAQ&biw=1266&bih=601

Si predstav , že ani nie ...;)
Len sa tým nemá význam zapodievať ...
...a určite by som nechodil s takou mašinou niekde po cestách - necestách ...

Skôr by som mal problém s polišmi ....šak jak doteraz ...pokuty platím len za rýchlosť .
srska
01.06.14,08:10
http://automoto.cas.sk/clanok/195512/ford-mustang-ide-v-europe-na-dracku

krásavec..:rolleyes:v česku je 225 koňový (http://www.carandclassic.co.uk/car/C304715) veterán na predaj

Málo ....;)

662 mustangov pod kapotou má ...:D
http://www.autooutlet.cz/cars-309-ford-mustang-shelby-gt500-svt-662hp
možno by stačilo zavolať do paríža:D a môžeme ísť nakupovať :D
misoft
01.06.14,08:11
jaký zobák má:Djak kačka...

To je jedno ....či Mustang , Stratos ...alebo iné žihadlá .

Ten zážitok ...sadnúť si za volant - poláskať ho , pohladiť palubovku , otočiť kľúčikom , pevne zovrieť prevodovú páku , započuť sa do bublavého hádania sa jednotlivých valcov ...následným prišliapnutím plynového pedála sa hádka preruší a prejde do vzájomnej symbiózy celého stroja ...
...vietor vo vlasoch ....

Kua , šak sa jeden pri tom aj " oné " ...;)
Že ty si v takom už sedel? Pretože takto básniť dokáže len ten, čo to prežil....
Ja som síce v koníkovi nesedel, no mal som možnosť v inej "ikone" športiakov - Porsche Carrera.... po diaľnici...... v hen takom:
http://news.boldride.com/wp-content/uploads/2012/03/1977-Porsche-911-Carrera-3.0.jpg
dariusko
01.06.14,08:29
tiež žijem bez konta na FB....a okrem iného ludom pekne hrabe z toho fotenia a následného prilepovania foto ....včera hovorím bráchovi ...boli sme točiť med a on vozil autom rámky od včiel dom a mal kuklu na hlave...."musím si ťa odfotiť v tej kukle" švagriná a načo ved ty nie si na FB:eek:

Ja síce mám to konto , hlavne kvôli mladým ...dokopy tých 9 ( deväť) priateľov ...

Vezmime , že aj Porada v podstate osirela , nakoľko z nej na Fejs odišlo slušný počet jednotlivcov .
Keď sa nad tým jeden zamyslí , tak je to aj na škodu celej veci , veď viac hláv - viac názorov , skutočností , pohľadu na vec ...

Ani nevravím , že poniektorí terajší ( hlavne novší - prichodiaci ) sú strašne urážliví , vzťahovační , nehľadia na nič a na nikoho ... o tej etike počuli snáď len zo stíhačky .

Kua , kde sú tie časy , keď som pepsičke nadal do " hlúpych " a ona mňa " sprostým " nazývala...:rolleyes: ...a život šiel ďalej ...

Aj ja mám na FB konto

1 hlavné (tam pozrie keď príde mailspráva)
a zopár pomocných (asi 5, alebo 9 )
dariusko
01.06.14,08:32
http://automoto.cas.sk/clanok/195512/ford-mustang-ide-v-europe-na-dracku

krásavec..:rolleyes:v česku je 225 koňový (http://www.carandclassic.co.uk/car/C304715) veterán na predaj

Málo ....;)

662 mustangov pod kapotou má ...:D
http://www.autooutlet.cz/cars-309-ford-mustang-shelby-gt500-svt-662hpz 0/100 za 3,5 sek. na 1-ke :D

To mu v podstate stačia 3 rýchlosti : 2 dopredu a spiatočka
dariusko
01.06.14,08:33
Neunikla ti súvislosť?
https://www.google.sk/search?q=rozbit%C3%A9+cesty+na+Slovensku&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=NemKU5vRA4OY0AXF74HgDQ&ved=0CEQQsAQ&biw=1266&bih=601

Si predstav , že ani nie ...;)
Len sa tým nemá význam zapodievať ...
...a určite by som nechodil s takou mašinou niekde po cestách - necestách ...

Skôr by som mal problém s polišmi ....šak jak doteraz ...pokuty platím len za rýchlosť .

Aby si nedopadol ako ja :

za 12 mesiacov 3x rýchlosť nad 60

a už si tam :D :D
misoft
01.06.14,08:36
Aj ja mám na FB konto

1 hlavné (tam pozrie keď príde mailspráva)
a zopár pomocných (asi 5, alebo 9 )
Takže tiež jeden z tých viackontových..... už sme aj tu mali takých, sám sebe otázky dával, odpovedal si a chválil sám seba.....
A na FB? - Ja ho považujem za zlodeja súkromia, preto ma ani nenapadne, aby som tam liezol.
Môj názor. Ale kto chce kam, pomôžme mu tam! Potom sa tu dočítame:

- Čo mám robiť? Na FB mi niekto ukradol konto......

- Čo mám robiť? Na FB niekto o mne šíri klebety....

- Čo mám robiť? Nemôžem sa dostať na FB a počítač mi stále vyhadzuje nejaké okienka.....
buchač
01.06.14,08:43
Si predstav , že ani nie ...;)
Len sa tým nemá význam zapodievať ...
...a určite by som nechodil s takou mašinou niekde po cestách - necestách ...

Skôr by som mal problém s polišmi ....šak jak doteraz ...pokuty platím len za rýchlosť .
Aby si nedopadol ako ja :
za 12 mesiacov 3x rýchlosť nad 60
a už si tam :D :D

...zatiaľ som vždy ukecal ...
Minulý rok som na 90-ke šiel cca 160-kou ...
Chlapci pýtali 150 € a aj vodičák že do čistiarne .
Ale keď vieš , čo máš povedať , tak im vezmeš vietor z plachát ...mám jeden pádny argument , ktorý som len raz vytiahol a práve pri tejto príležitosti . ;)
Tak mi dali len 50 € pokutu a bez čierneho bodíka . Mohol som sa štorcovať a ísť na priestupkové konanie , ale usúdil som , že nemá význam - asi by som nič nezískal .
pavol54
01.06.14,08:57
http://automoto.cas.sk/clanok/195512/ford-mustang-ide-v-europe-na-dracku

krásavec..:rolleyes:
a bakelitový trhač asfaltu by ti nestačil?
lujza.j
01.06.14,09:09
jaký zobák má:Djak kačka...

To je jedno ....či Mustang , Stratos ...alebo iné žihadlá .

Ten zážitok ...sadnúť si za volant - poláskať ho , pohladiť palubovku , otočiť kľúčikom , pevne zovrieť prevodovú páku , započuť sa do bublavého hádania sa jednotlivých valcov ...následným prišliapnutím plynového pedála sa hádka preruší a prejde do vzájomnej symbiózy celého stroja ...
...vietor vo vlasoch ....

Kua , šak sa jeden pri tom aj " oné " ...;)
buchi...ved ja nič:)prvý kuk...tak toto ma napadlo
misoft
01.06.14,09:10
http://automoto.cas.sk/clanok/195512/ford-mustang-ide-v-europe-na-dracku

krásavec..:rolleyes:
a bakelitový trhač asfaltu by ti nestačil?
Bakeliten Motor Wagen?
Takýto som mal pár rokov:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9f/Brno,_%C5%98e%C4%8Dkovice,_depozit%C3%A1%C5%99_TMB ,_Trabant_601_Combi.jpg
Smiali sa mu, ale keď som v zime s nim Moskič 412 rozťahoval _ na spiatočku :D som musel isť - prestali....
pmajap
01.06.14,09:19
Náš obvoďák do nedávna na nich jazdil aj pretekal, v garáži mal dva opreté o stenu na výšku, aby sa mu pomestili. motor upravený a serpentínami v Ožďanoch to valil 110 a predbiehal VB, bol legenda, nevyspitateľný a vyzerá ako Bud Spencer, zabral pol auta.
misoft
01.06.14,09:25
Náš obvoďák do nedávna na nich jazdil aj pretekal, v garáži mal dva opreté o stenu na výšku, aby sa mu pomestili. motor upravený a serpentínami v Ožďanoch to valil 110 a predbiehal VB, bol legenda, nevyspitateľný a vyzerá ako Bud Spencer, zabral pol auta.
:D
Boli to žihadlá. Ja som hore Čertovicou s tým ťahal aj 80-kou - len som filter dal dole a hneď 3-4 kone pribudli. A v zime HORE kopcom (na snehu) v zátačke na štorc.... kontrolovaný šmyk - teraz tomu vravia DRIFT..... a po rovinke mi niekedy ťachometer nestačil..... ale vtedy slopal, ako slovenský pijan....

135577135576

(Ten pred nim - môj brácho a Babetta)
pmajap
01.06.14,09:47
Misoft vraciaš ma do spomienok. Rešpekt k tým autám som získala obrovský, čo ten s nimi dokázal. Pacienti mu zaparkovali natesno pred a za trabantíkom aby neušiel. Keď mal veľmi veľa pacientov vyskočil z okna na cestu a ufujazdil, dokázal ho tými labmi vytihnuť... a aj tak ušiel.
erik555
01.06.14,10:16
Nas chlapov sa nikto nezastane? DPC?! Este je to pre ine zeny zabavne :D

https://www.youtube.com/watch?v=7M0MW6ON484
Peggynka
01.06.14,10:21
Aj ja mám na FB konto

1 hlavné (tam pozrie keď príde mailspráva)
a zopár pomocných (asi 5, alebo 9 )
Takže tiež jeden z tých viackontových..... už sme aj tu mali takých, sám sebe otázky dával, odpovedal si a chválil sám seba.....
A na FB? - Ja ho považujem za zlodeja súkromia, preto ma ani nenapadne, aby som tam liezol.
Môj názor. Ale kto chce kam, pomôžme mu tam! Potom sa tu dočítame:

- Čo mám robiť? Na FB mi niekto ukradol konto......

- Čo mám robiť? Na FB niekto o mne šíri klebety....

- Čo mám robiť? Nemôžem sa dostať na FB a počítač mi stále vyhadzuje nejaké okienka.....
Ešte ti pridám-dcéra pofotila interiér rodičovského domu a...vykradli ich.Zlodeji sa priznali,že to bol tip z FB.
Peggynka
01.06.14,10:29
http://automoto.cas.sk/clanok/195512/ford-mustang-ide-v-europe-na-dracku

krásavec..:rolleyes:
a bakelitový trhač asfaltu by ti nestačil?
Mne by stačil,tiež som abstinujúci trabantista,beéééé...
lujza.j
01.06.14,13:34
potešilo včerajšia "výslužka" 5kg agátového medu a veľká "kytica" čerstvej bio:) mäty...už sa suší a voní božsky....
srska
01.06.14,13:51
potešilo včerajšia "výslužka" 5kg agátového medu a veľká "kytica" čerstvej bio:) mäty...už sa suší a voní božsky....tiež ma čaká. med v bb a mäta v boldogu
srska
01.06.14,13:54
keby mal niekto záujem o poctivú mletú červenú papriku z úrody 2014 - sladkú, stredne čípoš alebo extra čípoš dajte vedieť
lujza.j
01.06.14,14:00
potešilo včerajšia "výslužka" 5kg agátového medu a veľká "kytica" čerstvej bio:) mäty...už sa suší a voní božsky....tiež ma čaká. med v bb a mäta v boldogu
tiež chodíš stáčať?
buchač
01.06.14,14:01
keby mal niekto záujem o poctivú mletú červenú papriku z úrody 2014 - sladkú, stredne čípoš alebo extra čípoš dajte vedieť

Cena ?
srska
01.06.14,14:05
keby mal niekto záujem o poctivú mletú červenú papriku z úrody 2014 - sladkú, stredne čípoš alebo extra čípoš dajte vedieť

Cena ?ďuri, tá bude zrejmá až po zbere. august? kukol som na cenovku z minulého roku - sladká kilo/14evri
srska
01.06.14,14:08
potešilo včerajšia "výslužka" 5kg agátového medu a veľká "kytica" čerstvej bio:) mäty...už sa suší a voní božsky....tiež ma čaká. med v bb a mäta v boldogu
tiež chodíš stáčať?"švagor" stáča. včeličky lietajú pod šachtičkami. minulý rok mal zlý. my veľa neskonzumujeme 2-4 0,7 l poháre. aj klbáse mi údi:D
buchač
01.06.14,14:20
keby mal niekto záujem o poctivú mletú červenú papriku z úrody 2014 - sladkú, stredne čípoš alebo extra čípoš dajte vedieť

Cena ?ďuri, tá bude zrejmá až po zbere. august? kukol som na cenovku z minulého roku - sladká kilo/14evri
Potom sa ozvi ....;)
lujza.j
01.06.14,14:22
"moje" lietajú na Záhorí, ale mákla som si zase poriadne...chrbát v rici a pravá ruka kaput....večer som ani hrnek s kávou neudržala....ale je to pre mňa zážitok ...pre iných som strelená:D
srska
01.06.14,14:31
keby mal niekto záujem o poctivú mletú červenú papriku z úrody 2014 - sladkú, stredne čípoš alebo extra čípoš dajte vedieť

Cena ?ďuri, tá bude zrejmá až po zbere. august? kukol som na cenovku z minulého roku - sladká kilo/14evri
Potom sa ozvi ....;)hej. budem brať na klbáse
korela
01.06.14,15:28
"moje" lietajú na Záhorí, ale mákla som si zase poriadne...chrbát v rici a pravá ruka kaput....večer som ani hrnek s kávou neudržala....ale je to pre mňa zážitok ...pre iných som strelená:D
Ale neopísateľný zážitok.
Dostala som sa konečne k tvojim albumom, keď som videla prvýktát, dávno, bolo toho veľa. Teraz jedna a šperk. To si ich aj vypaľovala? Aj tá jedna má čosi do seba. Robila si aj jednofarebné? Nechceš sa k tomu ešte vrátiť? Pri dnešnom vintage a vôbec, ide všetko. Od 2009 cítiť krízu, inak by nebol problém s odbytom. Vídím, cítim, sledujem. :-( A je to zaujímavé. Na náušniciach ten akoby ornamentálny prvok, tenký, to je tiež keramika alebo iný materiál?
pavol54
01.06.14,15:40
keby mal niekto záujem o poctivú mletú červenú papriku z úrody 2014 - sladkú, stredne čípoš alebo extra čípoš dajte vedieť

Cena ?ďuri, tá bude zrejmá až po zbere. august? kukol som na cenovku z minulého roku - sladká kilo/14evri
No môj drahý na augustový zber zabudni, nemá ešte dosť slnečných dní na vytvorenie dostatku farbiva ideálne je zber medzi 12- 15. septembrom, apropo aká odroda tej papriky sa ponúka? lebo to je dosť podstatné, lebo nie každá vydrží dlho napr. dvorská či žitavská majú stálofarebnosť
lujza.j
01.06.14,15:48
"moje" lietajú na Záhorí, ale mákla som si zase poriadne...chrbát v rici a pravá ruka kaput....večer som ani hrnek s kávou neudržala....ale je to pre mňa zážitok ...pre iných som strelená:D
Ale neopísateľný zážitok.
Dostala som sa konečne k tvojim albumom, keď som videla prvýktát, dávno, bolo toho veľa. Teraz jedna a šperk. To si ich aj vypaľovala? Aj tá jedna má čosi do seba. Robila si aj jednofarebné? Nechceš sa k tomu ešte vrátiť? Pri dnešnom vintage a vôbec, ide všetko. Od 2009 cítiť krízu, inak by nebol problém s odbytom. Vídím, cítim, sledujem. :-( A je to zaujímavé. Na náušniciach ten akoby ornamentálny prvok, tenký, to je tiež keramika alebo iný materiál?
áno to boli keramické gorálky, ale nie moja výroba....už som dávno nič také nerobila....vtedy mi dokonca zlatník od vedla ponúkal, že mu môžem vyrábať len do striebra....a nejak som nato zabudla:)
korela
01.06.14,16:10
"moje" lietajú na Záhorí, ale mákla som si zase poriadne...chrbát v rici a pravá ruka kaput....večer som ani hrnek s kávou neudržala....ale je to pre mňa zážitok ...pre iných som strelená:D
Ale neopísateľný zážitok.
Dostala som sa konečne k tvojim albumom, keď som videla prvýktát, dávno, bolo toho veľa. Teraz jedna a šperk. To si ich aj vypaľovala? Aj tá jedna má čosi do seba. Robila si aj jednofarebné? Nechceš sa k tomu ešte vrátiť? Pri dnešnom vintage a vôbec, ide všetko. Od 2009 cítiť krízu, inak by nebol problém s odbytom. Vídím, cítim, sledujem. :-( A je to zaujímavé. Na náušniciach ten akoby ornamentálny prvok, tenký, to je tiež keramika alebo iný materiál?
áno to boli keramické gorálky, ale nie moja výroba....už som dávno nič také nerobila....vtedy mi dokonca zlatník od vedla ponúkal, že mu môžem vyrábať len do striebra....a nejak som nato zabudla:)
Máš to v sebe. A keramika, tiež super odviazanie. o.i.
Keď som robila v jednom podniku ešte pred tridstatkou, išli vyraďovať vo výrobe vypaľovacie pece, neboli síce na keramiku, ale potrebná teplota totožná. Mali dve, veľké ako skrine, žralo by to síce energiu, bolo by to za zostatkovú cenu vyradené legálne, vzišlo z toho. Stáli asi milión vtedy. Nikto nemal záujem zdnu.
Tak som sa dostala neskôr k šijaciemu stroju, čo prešije všetko, na trojfázový prúd, za šrotovú cenu, čiže za stovku, určil cenu hlavný mechanik, koľko sa na ňom skrátilo iba texasiek, aj neteri sa ušili, a vôbec, podnes je využitý. Najväčšia výhoda rýchlosť pri rovných kusoch. Závesy, bielizeň, nezmar.
korela
01.06.14,16:13
Tento seriál určite poznajú viacerí. Pre mňa geniálny, Dá sa pozerať donekonečna, nezunuje.
Niečo o EÚ.
http://www.youtube.com/watch?v=T8r6mFNdfHE Jistě, pane ministře | EU, 2 a pol min.
korela
01.06.14,16:37
Ak ste sledovali http://www.porada.sk/t241272-zasypanie-domu-az-po-strechu.html, už ho Markíza podržala. To sú asi jediné inštancie v tomto štáte, kde sa dá ešte s niečím pohnúť.
Idem aj ja idem už pohroziť, pretože ten strom pred domom stále straší. Nemá ani lístok už druhý rok. Boli ho pozerať ešte na prelome jari, traja ľudia, asi dvaja fytopatológovia, mesto nemá určite peniaze. Ale na vyrezanie zdravého nolo.
pmajap
01.06.14,16:40
Korela keď padlo hniezdo, dala som vrabčiatka do neho, už len dve. Sú v košíku vysoko pod strechou, staré o nich vedia, ale asi už nežijú, boli veľmi malé a padli so 6m výšky.
lujza.j
01.06.14,16:41
moje obdobie keramiky prišlo tak náhodne, ale v tej dobe mi bolo v keramikou super potrebovala som vtedy túto psychohygienu ... nevedela som sa dočkať kedy bude pondelok...potom ako keby potreba a inšpirácia bola fuč a prestala som tam chodiť...aj ked sme s kamoškou chceli chodiť vela krát znovu...asi nie je ten správny čas.
teraz zaháňam nudu pri kozmetike...aj ked asi len nuda nestačí:D
....hmm....šijací stroj....mám niečo "v hlave"asi si pujčím od mamy:)
pavol54
01.06.14,18:30
V únii sa uvažuje o recyklácii odobraných kĺbových implantátov, už sa pohovorilo dosť aj o kradnutí a predávaní aj niektorých častí tela zosnulých, len dúfam že niekto nepríde s nápadom na výrobu mydla z ich nevyužiteľných zbytkov :eek:
korela
01.06.14,18:50
moje obdobie keramiky prišlo tak náhodne, ale v tej dobe mi bolo v keramikou super potrebovala som vtedy túto psychohygienu ... nevedela som sa dočkať kedy bude pondelok...potom ako keby potreba a inšpirácia bola fuč a prestala som tam chodiť...aj ked sme s kamoškou chceli chodiť vela krát znovu...asi nie je ten správny čas.
teraz zaháňam nudu pri kozmetike...aj ked asi len nuda nestačí:D
....hmm....šijací stroj....mám niečo "v hlave"asi si pujčím od mamy:)
Zdá sa, že si v tvorivom švungu. To je dobre. Akákoľvek tvorba pomáha, povznáša, endorfíny, ukľudňuje, človek si potvrdzuje svoje kvality, prináša radosť do života..., proste super.
Pri keramike už došla energia, ideš ďalej.
korela
01.06.14,19:04
V únii sa uvažuje o recyklácii odobraných kĺbových implantátov, už sa pohovorilo dosť aj o kradnutí a predávaní aj niektorých častí tela zosnulých, len dúfam že niekto nepríde s nápadom na výrobu mydla z ich nevyužiteľných zbytkov :eek:
Ak by to naozaj prišlo do praxe, tak už neviem, čo ľuďom otvorí oči.
Od dôchodkovej reformy mi je jasné o čo ide. Veci, ktoré sa ľuďom zdajú absolútne neuveriteľné a neprijateľné, práve tie sa stávajú skutočnosťou. Pekne po kroku.
pavol54
01.06.14,19:14
V únii sa uvažuje o recyklácii odobraných kĺbových implantátov, už sa pohovorilo dosť aj o kradnutí a predávaní aj niektorých častí tela zosnulých, len dúfam že niekto nepríde s nápadom na výrobu mydla z ich nevyužiteľných zbytkov :eek:
Ak by to naozaj prišlo do praxe, tak už neviem, čo ľuďom otvorí oči.
Od dôchodkovej reformy mi je jasné o čo ide. Veci, ktoré sa ľuďom zdajú absolútne neuveriteľné a neprijateľné, práve tie sa stávajú skutočnosťou. Pekne po kroku.
a ešte dúfam že sa otvoria oči ľuďom na čo bol euroval na čo sú potrebné peniaze peňeži peníze? odpovedal klasik. Aj teraz sa niektorým začínajú otvárať za to že prešvihli referendum z roku 1997
korela
01.06.14,19:27
Korela keď padlo hniezdo, dala som vrabčiatka do neho, už len dve. Sú v košíku vysoko pod strechou, staré o nich vedia, ale asi už nežijú, boli veľmi malé a padli so 6m výšky.
Asi, žiaľ.
bettylou
01.06.14,23:54
Nas chlapov sa nikto nezastane? DPC?! Este je to pre ine zeny zabavne :D

https://www.youtube.com/watch?v=7M0MW6ON484

ja by som sa hej, v momente
bettylou
01.06.14,23:56
[QUOTE="srska"]keby mal niekto záujem o poctivú mletú červenú papriku z úrody 2014 - sladkú, stredne čípoš alebo extra čípoš dajte vedieť

Cena ?ďuri, tá bude zrejmá až po zbere. august? kukol som na cenovku z minulého roku - sladká kilo/14 evri

to je s DPH či bez??
srska
02.06.14,04:03
[QUOTE="srska"]keby mal niekto záujem o poctivú mletú červenú papriku z úrody 2014 - sladkú, stredne čípoš alebo extra čípoš dajte vedieť

Cena ?ďuri, tá bude zrejmá až po zbere. august? kukol som na cenovku z minulého roku - sladká kilo/14 evri

to je s DPH či bez??:D
srska
02.06.14,04:07
keby mal niekto záujem o poctivú mletú červenú papriku z úrody 2014 - sladkú, stredne čípoš alebo extra čípoš dajte vedieť

Cena ?ďuri, tá bude zrejmá až po zbere. august? kukol som na cenovku z minulého roku - sladká kilo/14evri
No môj drahý na augustový zber zabudni, nemá ešte dosť slnečných dní na vytvorenie dostatku farbiva ideálne je zber medzi 12- 15. septembrom, apropo aká odroda tej papriky sa ponúka? lebo to je dosť podstatné, lebo nie každá vydrží dlho napr. dvorská či žitavská majú stálofarebnosťpali, je tam august s otáznikom a ja nie som jhr. len viem, že som v takom čase objednával - bola ponuka. kedy sa presne zberá ani netuším.
dariusko
02.06.14,04:15
keby mal niekto záujem o poctivú mletú červenú papriku z úrody 2014 - sladkú, stredne čípoš alebo extra čípoš dajte vedieť

Cena ?ďuri, tá bude zrejmá až po zbere. august? kukol som na cenovku z minulého roku - sladká kilo/14evri
No môj drahý na augustový zber zabudni, nemá ešte dosť slnečných dní na vytvorenie dostatku farbiva ideálne je zber medzi 12- 15. septembrom, apropo aká odroda tej papriky sa ponúka? lebo to je dosť podstatné, lebo nie každá vydrží dlho napr. dvorská či žitavská majú stálofarebnosť

Nejaká maďarská pred pár rokmi
sucho
tieň
chlad
3 roky vydržala
dariusko
02.06.14,04:17
V únii sa uvažuje o recyklácii odobraných kĺbových implantátov, už sa pohovorilo dosť aj o kradnutí a predávaní aj niektorých častí tela zosnulých, len dúfam že niekto nepríde s nápadom na výrobu mydla z ich nevyužiteľných zbytkov :eek:
Ak by to naozaj prišlo do praxe, tak už neviem, čo ľuďom otvorí oči.
Od dôchodkovej reformy mi je jasné o čo ide. Veci, ktoré sa ľuďom zdajú absolútne neuveriteľné a neprijateľné, práve tie sa stávajú skutočnosťou. Pekne po kroku.
a ešte dúfam že sa otvoria oči ľuďom na čo bol euroval na čo sú potrebné peniaze peňeži peníze? odpovedal klasik. Aj teraz sa niektorým začínajú otvárať za to že prešvihli referendum z roku 1997
Mulo
dariusko
02.06.14,04:23
keby mal niekto záujem o poctivú mletú červenú papriku z úrody 2014 - sladkú, stredne čípoš alebo extra čípoš dajte vedieť

Cena ?ďuri, tá bude zrejmá až po zbere. august? kukol som na cenovku z minulého roku - sladká kilo/14evri
No môj drahý na augustový zber zabudni, nemá ešte dosť slnečných dní na vytvorenie dostatku farbiva ideálne je zber medzi 12- 15. septembrom, apropo aká odroda tej papriky sa ponúka? lebo to je dosť podstatné, lebo nie každá vydrží dlho napr. dvorská či žitavská majú stálofarebnosťpali, je tam august s otáznikom a ja nie som jhr. len viem, že som v takom čase objednával - bola ponuka. kedy sa presne zberá ani netuším.

Zberá sa odkedy na koreni chytí bordovú farbu

extra trieda tak do vonkajšej teploty aspoň deň +15 / noc +5

potom čím ďalej naberá farbu z červenej smer tehlová

1. trieda - na koreni celá červená
2. trieda - na koreni aspoň ružová

dáš na povalu na mesiac "zavadnúť"
aj 2. očervenie , ale už nie do bordova

ale ak dáš pomer 1 : 1 z extra : 2. , ešte stále je výsledok lepší ako z hociktorého obchodu :D