misoft
23.04.22,23:09
Takže sa dá povedať, že najpreukáznejší prvok všetkého je ten ŠTEMPEĽ.... ktorý je často taký dôležitý ako hasičské razítko :D:D:D
buchač
24.04.22,04:34
.
Nandrolon
24.04.22,06:03
Takže sa dá povedať, že najpreukáznejší prvok všetkého je ten ŠTEMPEĽ.... ktorý je často taký dôležitý ako hasičské razítko :D:D:D
áno a vždy to tak bolo. Ako sa zapájajú napr. plynové sporáky? 1 hadicu vie zapojiť každý, ale záručný list musí dať opečiatkovať tomu, kto má na to štempeľ.
Alebo také vedenie služobného vozidla.
Človek má platný vodičský, ale na vedenie služ. vozidla musí mať ešte osobitnú kartičku, papier.
lujza.j
24.04.22,06:15
V noci popršalo...jupiii
Včera som si nachystala dva riadky na zemaky....dnes ich tam nabacam:D
kopretinka
24.04.22,07:33
Dáša_
24.04.22,09:17
toto poznáte?
https://www.qsign.sk/blog/clanok-4.html?utm_source=strossle&utm_medium=strossle&utm_campaign=strossle_qsign_2022_04_B

otázka je, ako často potrebuješ elektronický podpis, čo všetko podpisuješ. A potom nasleduje otázka, čo s dokumentom podpísaným mobilom ideš ďalej robiť. Ak máš aplikácie, v ktorých vieš, dokážeš, musíš používať podpísané dokumenty, potom zrejme áno.
Ale ak máš väčšinu dokumentov na podpísanie v počítači, aplikácie obsluhuješ z počítača, tak potom je použitie otázne
buchač
24.04.22,09:59
nasleduje otázka, ...
Ak máš aplikácie,
Na dve veci...využije málokto.
Pomaly už bude naša mládež aj deti robiť cez appku.

Ale poďme, robme aplikácie na všetko možné...bez nich sa proste nedá žiť. Pritom sa dá povedať, že v nie jednom prípade skôr znepríjemňujú život a nie aby ho zjednodušovali.
...a tie nové inštalácie ani nevravím...vyslovene na trt.

Minulý rok som vyslovene musel kúpiť nový mobil, lebo ten doterajší proste práve kvôli novým inštalačkám nemal prístup k poniektorým aplikáciám. Zaujímavé ale je, že prístup som nemal na YT, na FB, ..proste na tie najpoužívanejšie.
Tak o čom to je...byzňis jak sviňa...
...a pri PC je to obdobne...
kukučka
24.04.22,10:52
Mne sa v januári pototo porada, nemôžem sa dovolať pomoci, nejde mi šuťák, prepínala som z jedného profilu do druhého, furt nikto nič. Nový profil som nazvala "porucha na porade" v nádeji, že si niekto prečíta ss.
Stačilo sa z neho zastať kopreti, ešte som si stihla kuknúť, že ani s tým niekto nesúhlasí a BUM,* zablokovaný PC, teda IP. Nedalo sa absolútne nič.Ako som sa sem dostala? No ako samouk - klik sem, klik tam - Otvoriť v okne inkognito, nikdy doteraz mi to nenapadlo. Kto mi takto pomohol??? Verejne mu "ďakujem"!
* Boli ste vylúčený z nasledujúceho dôvodu:
persona non grata
Dočkám sa pomoci?
kopretinka
24.04.22,10:58
Mne sa v januári pototo porada, nemôžem sa dovolať pomoci, nejde mi šuťák, prepínala som z jedného profilu do druhého, furt nikto nič. Nový profil som nazvala "porucha na porade" v nádeji, že si niekto prečíta ss.
Stačilo sa z neho zastať kopreti, ešte som si stihla kuknúť, že ani s tým niekto nesúhlasí a BUM,* zablokovaný PC, teda IP. Nedalo sa absolútne nič.Ako som sa sem dostala? No ako samouk - klik sem, klik tam - Otvoriť v okne inkognito, nikdy doteraz mi to nenapadlo. Kto mi takto pomohol??? Verejne mu "ďakujem"!
* Boli ste vylúčený z nasledujúceho dôvodu:
persona non grata
Dočkám sa pomoci?
:eek::eek::eek::eek:
kopretinka
24.04.22,11:05
Kto mi takto pomohol??? Verejne mu "ďakujem"!
* Boli ste vylúčený z nasledujúceho dôvodu:
persona non grata
Dočkám sa pomoci?
Ja ti poviem,kto ťa vylúčil....ten istý,čo mazal moje komentáre .....
anet
24.04.22,11:14
Ale poďme, robme aplikácie na všetko možné...bez nich sa proste nedá žiť.
A ved nech robia, zit sa bez nich da. Sama sa rozhodnem, co si stiahnem a ci mi to ulahci zivot.
Asi som staromodna, ale ja v mobile napr. mam len messenger, edu, whats app a waze. Z banky ma stale otravuju, ci nechcem platit mobilom, no nechcem ... ja nie som zavislacka, bezne odidem z domu bez mobilu, hadam mi nebude mobil a appky riadit moj zivot :D
romana147
24.04.22,11:18
Ale poďme, robme aplikácie na všetko možné...bez nich sa proste nedá žiť.
A ved nech robia, zit sa bez nich da. Sama sa rozhodnem, co si stiahnem a ci mi to ulahci zivot.
Asi som staromodna, ale ja v mobile napr. mam len messenger, edu, whats app a waze. Z banky ma stale otravuju, ci nechcem platit mobilom, no nechcem ... ja nie som zavislacka, bezne odidem z domu bez mobilu, hadam mi nebude mobil a appky riadit moj zivot :D

ja nemám v mobile - telefóne ani internet = telefon je na telefonovanie :D
Jarka 1
24.04.22,11:28
Bežne idem do záhrady na pár hodín a mobil so sebou neberiem. Jáj, no to je povyku, že na čo mám ten mobil, ak sa mi najbližší nevedia dovolať :D Vtedy odpovedám, že kedysi mobil nebol a prežili sme. Nebudem otrokom mobilu.
kopretinka
24.04.22,11:42
Bežne idem do záhrady na pár hodín a mobil so sebou neberiem. Jáj, no to je povyku, že na čo mám ten mobil, ak sa mi najbližší nevedia dovolať :D Vtedy odpovedám, že kedysi mobil nebol a prežili sme. Nebudem otrokom mobilu.
kedysi si mala 20 a nemala zdravotné problémy napríklad.....a tvoji blízky sa nemuseli o teba báť z tohoto alebo iného dôvodu....moja krstná má 85 a mobil má kvôli tomu,aby ju mohla rodina skontrolovať.....
pavol54
24.04.22,11:58
Ale poďme, robme aplikácie na všetko možné...bez nich sa proste nedá žiť.
A ved nech robia, zit sa bez nich da. Sama sa rozhodnem, co si stiahnem a ci mi to ulahci zivot.
Asi som staromodna, ale ja v mobile napr. mam len messenger, edu, whats app a waze. Z banky ma stale otravuju, ci nechcem platit mobilom, no nechcem ... ja nie som zavislacka, bezne odidem z domu bez mobilu, hadam mi nebude mobil a appky riadit moj zivot :D
Telkomunikačná spoločnosť mi ponúkla viazanosť na dva roky zvýšenú o 5 eur za neobmedzené hovory(to som mal aj doteraz) a vraj 4 giga internet tak som sa spýtal ako tie 4 giga využijem na nokii 311 odpoveď že nijak, tak mi tie giga neponúkajte, vraj to nejde lebo to je v balíku, tak som ich poslal niekam a prešiel k inému operátorovi o 15 lacnejšie. hodinu po prehlásení chceli podliezť s cenou. Pýtal som sa prečo to nešlo prv. Telefón je na telefonovanie
anet
24.04.22,12:01
Musim povedat, ze ta baba ide jak pila https://www.facebook.com/kristina.kovesova
Jarka 1
24.04.22,12:02
Bežne idem do záhrady na pár hodín a mobil so sebou neberiem. Jáj, no to je povyku, že na čo mám ten mobil, ak sa mi najbližší nevedia dovolať :D Vtedy odpovedám, že kedysi mobil nebol a prežili sme. Nebudem otrokom mobilu.
kedysi si mala 20 a nemala zdravotné problémy napríklad.....a tvoji blízky sa nemuseli o teba báť z tohoto alebo iného dôvodu....moja krstná má 85 a mobil má kvôli tomu,aby ju mohla rodina skontrolovať.....

Ak budem mať zdravotné problémy, alebo 85 na krku, tak potom budem mať mobil pri sebe a nebudem šantiť niekoľko hodín v záhrade. :)
kopretinka
24.04.22,12:12
pavol54
24.04.22,12:36
kopretinka
24.04.22,14:09
https://dennikstandard.sk/195688/polsko-odkazuje-bruselu-a-pfizeru-odmietame-prijimat-dalsie-vakciny-proti-covidu-a-platit-za-ne/?fbclid=IwAR2zbnRl0mxc9vGZ6Uo2ngrbd89SKfwoCvjY855F-VvIGjh8T7KoQAi01Zo
objednali nech platia. sputnik sme platili len ten čo sme použili.
ty si myslíš,že my nemáme plné sklady vakcín a ďalšie milióny máme naobjednávané?
pavol54
24.04.22,14:25
https://dennikstandard.sk/195688/polsko-odkazuje-bruselu-a-pfizeru-odmietame-prijimat-dalsie-vakciny-proti-covidu-a-platit-za-ne/?fbclid=IwAR2zbnRl0mxc9vGZ6Uo2ngrbd89SKfwoCvjY855F-VvIGjh8T7KoQAi01Zo
objednali nech platia. sputnik sme platili len ten čo sme použili.
ty si myslíš,že my nemáme plné sklady vakcín a ďalšie milióny máme naobjednávané?
myslím že áno, spojencovi treba platiť, zločinecká skupina sa zatvára:)
Jarka 1
24.04.22,16:14
anet
24.04.22,17:14
majkii
24.04.22,17:45
Rast cien je najväčší za posledných 20 rokov, priznal to aj Putin. Mladí influenceri natáčajú poloprázdne regály v Rusku

Sankcie, aké nemajú v modernej dobe obdobu. Na Rusko ich uvalili západné krajiny po invázii na Ukrajinu. Cítia ich už aj bežní obyvatelia Ruska. Tí si nemôžu dovoliť kúpiť obľúbený telefón, kabelku, nábytok alebo sa najesť v známom fastfoode do takej miery, ako to bolo pred vojnou.
....
Youtuber už viac krát sa vydal na nákup do ruských potravín a porovnával ceny jednotlivých druhov pred vojnou a počas nej. „Väčšina potravín, ktoré si bežne kupujem pre seba, zdražela od 15 do 40 percent.

Prisámfakt...hentí novinári sú už načisto a dočista priyesexovaní.
Kuwa...u nás ani vojna nie je a všetko zdraželo.

možno si myslel tohto youtubera Nikiho Prosina, no niektoré potrviny tam zdraželi aj o 70+ až 100%, no ukazuje tam aj niečo iné, a to množstvo obchodov zatvorených.
To, že aj u nás "všetko" zdraželo je aj dôsledok vojny, preto by sa vyplakávači a fňukači nad rastom cien mali s touto otázkou obrátiť na Putlera aj jeho kliku čo sa rozhodla vyhladiť ukrajinu.

https://www.youtube.com/watch?v=nNLqPU2J43M&ab_channel=NikiProshin
buchač
24.04.22,18:07
Prisámfakt...hentí novinári sú už načisto a dočista priyesexovaní.
Kuwa...u nás ani vojna nie je a všetko zdraželo.

To, že aj u nás "všetko" zdraželo je aj dôsledok vojny, preto by sa vyplakávači a fňukači nad rastom cien mali s touto otázkou obrátiť na Putlera aj jeho kliku čo sa rozhodla vyhladiť ukrajinu.
[/QUOTE]

Povedzme, že AJ dôsledok vojny..ALE na druhej strane vyskakuje otázka.
Prečo sa zdražovalo AJ pred vojnou ? ....jáááááj, už viem...LEBO Covid a samozrejme, že aj LEBO Fico.

Pýtam sa tiež...PREČO išiel hore benzín a nafta, keď ropa tečie v dohodnutých dodávkach ?
Dokonca ju už Ukrajina ani nekradne...teda, ak neberieme v úvahu, že sa zvýšili poplatky za transport cez Ukrajinu.

Že sú poloprázdne regály ? Kuwa...a ty sa čuduješ ?
Veď na Rusko je predsa uvalené embargo...tak je samozrejmé, že ľudia kupujú veci a hlavne jedlo do zásoby.
Spomeňme len na prvé týždne Covidu, že čo sa dialo v našich obchodoch. Priznáš sa, že aj ty si si niečo kúpil (myslím hlavne na potraviny) do zásoby, alebo snáď nie ? Lebo ja veru hej...poživeň na takých pár dní, týždňov.

Ale čo už...naši sráči vo vláde rozdávajú kade tade, no na našinca, hajzli špinaví, zvysoka serú.
pavol54
24.04.22,18:20
:D :D :D Pracuj z domu a jazdi pomalšie na diaľnici. Pomôž poraziť Putina na Ukrajine, vyzýva ľudí EÚ v novom energetickom pláne https://refresher.sk/113832-Pracuj-z-domu-a-jazdi-pomalsie-na-dialnici-Pomoz-porazit-Putina-na-Ukrajine-vyzyva-ludi-EU-v-novom-energetickom-plane?utm_term=Autofeed&utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR37C_k78R0QSCt4TYJh8RMupL3fDQIulcPj0GxAz 7J09YzPVBqGyqEvmlg#Echobox=1650629898
Najrýchlejšie by porazila Ukrajina Rusko keby od neho prestala kupovať krvavé energie (plyn, ropa, jadrové palivo)
majkii
24.04.22,18:42
Povedzme, že AJ dôsledok vojny..ALE na druhej strane vyskakuje otázka.
Prečo sa zdražovalo AJ pred vojnou ? ....jáááááj, už viem...LEBO Covid a samozrejme, že aj LEBO Fico.

Pýtam sa tiež...PREČO išiel hore benzín a nafta, keď ropa tečie v dohodnutých dodávkach ?
Dokonca ju už Ukrajina ani nekradne...teda, ak neberieme v úvahu, že sa zvýšili poplatky za transport cez Ukrajinu.

Že sú poloprázdne regály ? Kuwa...a ty sa čuduješ ?
Veď na Rusko je predsa uvalené embargo...tak je samozrejmé, že ľudia kupujú veci a hlavne jedlo do zásoby.
Spomeňme len na prvé týždne Covidu, že čo sa dialo v našich obchodoch. Priznáš sa, že aj ty si si niečo kúpil (myslím hlavne na potraviny) do zásoby, alebo snáď nie ? Lebo ja veru hej...poživeň na takých pár dní, týždňov.

Ale čo už...naši sráči vo vláde rozdávajú kade tade, no na našinca, hajzli špinaví, zvysoka serú.
To že zdražovali niektoré komodity pred vojnou, ano covid to je všeobecne známe áno aj neistota na trhoch v dôsledku prípravy na vojnu napr. cena severoamerickej ropy Brendt (tú my nekupujeme ide o príklad) začala stúpať začiatkom januára po tom čo boli zverejnené spravodajské informácie o plánovanom útoku Ruska.
https://openiazoch.zoznam.sk/zivot/makro/ropa.asp?period=6
Ja sa nečudujem že v RF zatvárajú zahraničné obchody - je to dôsledok vojny, len to konštatujem realitu, čo natočil Nikita.
Nekonečne ma však prekvapuje to vyplakávanie ako sa máme zle, ako nám nikto nepomôže, pritom sa máme omnoho lepšie ako väčšina krajín na svete!
buchač
24.04.22,19:21
Nekonečne ma však prekvapuje to vyplakávanie ako sa máme zle, ako nám nikto nepomôže, pritom sa máme omnoho lepšie ako väčšina krajín na svete!
Ono záleží predsa aj od toho, že kto vyplakáva.
Skús dôvodiť mladej rodine, ktorá žije s deckami u rodičov, zarába minimálnu mzdu a na hypotéku môžu v podstate zabudnúť...a ak by ich rodičia nepodporovali, tak nevyžijú.

Väčšina krajín na svete ?
Ale my predsa žijeme v Európe...a sme skoro na jej konci.
https://www.trend.sk/ekonomika/malokto-kupi-svoj-plat-tak-malo-ako-slovak-horsie-su-tom-len-obyvatelia-dvoch-statov
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=slovensko+%C5%BEivotna+urove%C5%88+v+europe
majkii
24.04.22,19:58
Nekonečne ma však prekvapuje to vyplakávanie ako sa máme zle, ako nám nikto nepomôže, pritom sa máme omnoho lepšie ako väčšina krajín na svete!
Ono záleží predsa aj od toho, že kto vyplakáva.
Skús dôvodiť mladej rodine, ktorá žije s deckami u rodičov, zarába minimálnu mzdu a na hypotéku môžu v podstate zabudnúť...a ak by ich rodičia nepodporovali, tak nevyžijú.

Väčšina krajín na svete ?
Ale my predsa žijeme v Európe...a sme skoro na jej konci.
https://www.trend.sk/ekonomika/malokto-kupi-svoj-plat-tak-malo-ako-slovak-horsie-su-tom-len-obyvatelia-dvoch-statov
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=slovensko+%C5%BEivotna+urove%C5%88+v+europe
No ja si spomínam, v prvej polovici 90-tich rokov, hypotéky neboli, ani bonifikované pôžičky, komerčný úver boli úročený 15-20% , zábezpeku, zohnať dvoch ručiteľov bolo nemožné, jednoizbák stal 350 tisíc korún (len odstupné z družstevného), Ale v živote som nenatŕčal paprču a nefňukal ako je zle. Žili sme skromne v podnájme, chodil som celú dovolenku makať do rakúska, potom do talianska, neskôr som mal dve roboty
Že by sa mladí mali teraz horšie, tak to je blbosť

K tej životnej úrovni resp. miery šťastia obyvateľstva citujem z jedného článku
"Slovensko sa vo väčšine rebríčkov, ktoré vyhodnocujú životnú úroveň, mieru šťastia obyvateľov či kvalitu života, už dlhodobo umiestňuje v prvej tretine a dosahuje výborné výsledky. Napriek tomu sa o nás hovorí ako o chronických frflošoch."
https://george.sme.sk/c/tipy-na-stastnejsi-zivot-s-cim-treba-prestat-zacat
kopretinka
25.04.22,04:38
buchač
25.04.22,04:51
No ja si spomínam, v prvej polovici 90-tich rokov, hypotéky neboli, ani bonifikované pôžičky, komerčný úver boli úročený 15-20% , zábezpeku, zohnať dvoch ručiteľov bolo nemožné, jednoizbák stal 350 tisíc korún (len odstupné z družstevného), Ale v živote som nenatŕčal paprču a nefňukal ako je zle. Žili sme skromne v podnájme, chodil som celú dovolenku makať do rakúska, potom do talianska, neskôr som mal dve roboty
Že by sa mladí mali teraz horšie, tak to je blbosť

K tej životnej úrovni resp. miery šťastia obyvateľstva citujem z jedného článku
"Slovensko sa vo väčšine rebríčkov, ktoré vyhodnocujú životnú úroveň, mieru šťastia obyvateľov či kvalitu života, už dlhodobo umiestňuje v prvej tretine a dosahuje výborné výsledky. Napriek tomu sa o nás hovorí ako o chronických frflošoch."
https://george.sme.sk/c/tipy-na-stastnejsi-zivot-s-cim-treba-prestat-zacat
Neplač....:D :D :D :D :D
Ja si spomínam na doby pred 90tych rokov.
Boli mladomanželské pôžičky, boli štátne byty, a boli aj družstevné stabilizačné byty.
Auto som si vtedy kúpil na komplet pôžičku.
Makať cez dovolenku som nemusel, mal som slušný plat (manželka tiež). ;)

Čítaj poriadne..nepísal som, že všetci mladí sa majú horšie...písal som, že mladé rodiny (ale aj to nie všetky) sú na tom bledo. No sú aj také mladé rodiny, ktoré žijú nadštandart.

Z článku zacitujem tiež :
Dobrou správou je, že aj napriek náročnému pandemickému obdobiu sú Slováci stále opatrní optimisti a viac ako polovica sa teší na budúcnosť. Najviac sa tešia mladí, vzdelaní a slobodní muži. Hlavným dôvodom je rodina, nasleduje bývanie a prekvapivo aj digitalizácia, vyplýva z exkluzívneho prieskumu Slovenskej sporiteľne. Za HLAVNÉ BENEFITY považujú zrýchlenie a zefektívnenie komunikácie a prístup k informáciám, menej byrokracie na úradoch či úsporu času a energie.

Dobre som sa pobavil nad tými benefitmi...fakt dobre.
...a že kto sa teší najvááác ? Mladí, vzdelaní a slobodní...;)
Akurát zabudli dopísať dôvod ich radosti...klapci sú doteraz na krku rodičom a žijú v hoteli MamaTata....:D :D :D

...a toto je už jaké psycho od Vašečku...doslova ujovina.

„Ak sa pozrieme na rok 1989 a dnes, je to doslova civilizačná zmena. Začínali sme na rovnakých úrovniach ako Ukrajina, pričom dnes sú Slovensko a Ukrajina dva svety.“
Michal Vašečka, sociológ
romana147
25.04.22,05:23
Povedzme, že AJ dôsledok vojny..ALE na druhej strane vyskakuje otázka.
Prečo sa zdražovalo AJ pred vojnou ? ....jáááááj, už viem...LEBO Covid a samozrejme, že aj LEBO Fico.

Pýtam sa tiež...PREČO išiel hore benzín a nafta, keď ropa tečie v dohodnutých dodávkach ?
Dokonca ju už Ukrajina ani nekradne...teda, ak neberieme v úvahu, že sa zvýšili poplatky za transport cez Ukrajinu.

Že sú poloprázdne regály ? Kuwa...a ty sa čuduješ ?
Veď na Rusko je predsa uvalené embargo...tak je samozrejmé, že ľudia kupujú veci a hlavne jedlo do zásoby.
Spomeňme len na prvé týždne Covidu, že čo sa dialo v našich obchodoch. Priznáš sa, že aj ty si si niečo kúpil (myslím hlavne na potraviny) do zásoby, alebo snáď nie ? Lebo ja veru hej...poživeň na takých pár dní, týždňov.

Ale čo už...naši sráči vo vláde rozdávajú kade tade, no na našinca, hajzli špinaví, zvysoka serú.
To že zdražovali niektoré komodity pred vojnou, ano covid to je všeobecne známe áno aj neistota na trhoch v dôsledku prípravy na vojnu napr. cena severoamerickej ropy Brendt (tú my nekupujeme ide o príklad) začala stúpať začiatkom januára po tom čo boli zverejnené spravodajské informácie o plánovanom útoku Ruska.
https://openiazoch.zoznam.sk/zivot/makro/ropa.asp?period=6
Ja sa nečudujem že v RF zatvárajú zahraničné obchody - je to dôsledok vojny, len to konštatujem realitu, čo natočil Nikita.
Nekonečne ma však prekvapuje to vyplakávanie ako sa máme zle, ako nám nikto nepomôže, pritom sa máme omnoho lepšie ako väčšina krajín na svete!

"severoamerickej ropy Brendt" sa nejako rozťahuje tá Emerika !
pavol54
25.04.22,05:42
Povedzme, že AJ dôsledok vojny..ALE na druhej strane vyskakuje otázka.
Prečo sa zdražovalo AJ pred vojnou ? ....jáááááj, už viem...LEBO Covid a samozrejme, že aj LEBO Fico.

Pýtam sa tiež...PREČO išiel hore benzín a nafta, keď ropa tečie v dohodnutých dodávkach ?
Dokonca ju už Ukrajina ani nekradne...teda, ak neberieme v úvahu, že sa zvýšili poplatky za transport cez Ukrajinu.

Že sú poloprázdne regály ? Kuwa...a ty sa čuduješ ?
Veď na Rusko je predsa uvalené embargo...tak je samozrejmé, že ľudia kupujú veci a hlavne jedlo do zásoby.
Spomeňme len na prvé týždne Covidu, že čo sa dialo v našich obchodoch. Priznáš sa, že aj ty si si niečo kúpil (myslím hlavne na potraviny) do zásoby, alebo snáď nie ? Lebo ja veru hej...poživeň na takých pár dní, týždňov.

Ale čo už...naši sráči vo vláde rozdávajú kade tade, no na našinca, hajzli špinaví, zvysoka serú.
To že zdražovali niektoré komodity pred vojnou, ano covid to je všeobecne známe áno aj neistota na trhoch v dôsledku prípravy na vojnu napr. cena severoamerickej ropy Brendt (tú my nekupujeme ide o príklad) začala stúpať začiatkom januára po tom čo boli zverejnené spravodajské informácie o plánovanom útoku Ruska.
https://openiazoch.zoznam.sk/zivot/makro/ropa.asp?period=6
Ja sa nečudujem že v RF zatvárajú zahraničné obchody - je to dôsledok vojny, len to konštatujem realitu, čo natočil Nikita.
Nekonečne ma však prekvapuje to vyplakávanie ako sa máme zle, ako nám nikto nepomôže, pritom sa máme omnoho lepšie ako väčšina krajín na svete!

"severoamerickej ropy Brendt" sa nejako rozťahuje tá Emerika !
kde sú americké základne, je amerika:) hoci aj na Slovensku:)
BXLmiami
25.04.22,07:50
Včera známy potreboval AG test, aby mohol navštíviť dieťa v nemocnici. Tvrdil, že predtým platil 5 jurášov a včera to bolo 2x toľko. Vraj cena za antigenáče išla hore. Teraz som pozrela a ceny 15 za jeden Ag test. Sestrička sa spýtala, či príde aj zajtra a že znovu potrebuje test. Ledva sa ubránil, že v sms je napísaná platnosť 48 hodín.

Zdá sa, že čím menej ľudí, tým vyššia cena za test. Doplatia na to tí, ktorí to naozaj potrebujú.
Jarka, 5€ testy dotované štátom boli zrušené, teraz už len komerčné testovanie za podstatne vyššie ceny ... U nás najlacnejšia MOM-ka za 8€
Aké dotovanie štátom? Žeby to mali dotované aj súkromné lekárne? Sa mi to moc nezdá... Podľa mňa MOMky to mohli mať dotované, ale samotesty, ktoré si kúpil v lekárni dotované určite neboli a stáli tiež okolo 5 eur, ešte aj menej...
Ale chápem, nákupná cena testu okolo 3 eurá, na to marža 2 eurá, a prácu za vykonanie 1 testu si MOMky ohodnotili na 10 eur, ktoré mali asi dotované. Takže tá práca je fakt drahá :-))))))))))))))) Koľko tých testov urobí MOMka za hodinu? Zase na druhú sranu ak tam dnes príde 10 ľudí, tak fakt je to na výplatu málo...
Testy dalo MZ SR všetkým čo sa podujali testovať,takže vstpy sa neplatili.Teraz to skončilo a pracovisko testy kupuje.
BXLmiami
25.04.22,08:00
Ale poďme, robme aplikácie na všetko možné...bez nich sa proste nedá žiť.
A ved nech robia, zit sa bez nich da. Sama sa rozhodnem, co si stiahnem a ci mi to ulahci zivot.
Asi som staromodna, ale ja v mobile napr. mam len messenger, edu, whats app a waze. Z banky ma stale otravuju, ci nechcem platit mobilom, no nechcem ... ja nie som zavislacka, bezne odidem z domu bez mobilu, hadam mi nebude mobil a appky riadit moj zivot :D
Ani ja nechcem platiť mobilom.Ale umelci z Tatra banky mi tým pádom znefunkčnili kreditky,pretože pri platbe vždy vyžadujú prihlásenie do internet bankingu,takže som to musela riešiť prídatnou bankou.
pavol54
25.04.22,08:36
Ale poďme, robme aplikácie na všetko možné...bez nich sa proste nedá žiť.
A ved nech robia, zit sa bez nich da. Sama sa rozhodnem, co si stiahnem a ci mi to ulahci zivot.
Asi som staromodna, ale ja v mobile napr. mam len messenger, edu, whats app a waze. Z banky ma stale otravuju, ci nechcem platit mobilom, no nechcem ... ja nie som zavislacka, bezne odidem z domu bez mobilu, hadam mi nebude mobil a appky riadit moj zivot :D
Ani ja nechcem platiť mobilom.Ale umelci z Tatra banky mi tým pádom znefunkčnili kreditky,pretože pri platbe vždy vyžadujú prihlásenie do internet bankingu,takže som to musela riešiť prídatnou bankou.
Tatra banku som zrušil, keď ma okradla na akreditíve, zaplatila do cudziny 100 000 Sk bez mrknutia oka.
misoft
25.04.22,08:46
Oné........
Od 30.4. končí KaPor (Kataster Portál) - https://www.katasterportal.sk/kapor/
Prechádza sa na https://kataster.skgeodesy.sk/
Kto často pracuje s evidenciou nehnuteľností, potrebuje niečo vybaviť - jedine s OP s čipom.
Nandrolon
25.04.22,09:01
Oné........
Od 30.4. končí KaPor (Kataster Portál) - https://www.katasterportal.sk/kapor/
Prechádza sa na https://kataster.skgeodesy.sk/
Kto často pracuje s evidenciou nehnuteľností, potrebuje niečo vybaviť - jedine s OP s čipom.
Akosi skoro toho kapra zabili, mohli počkať do Vianoc.
:-)))
kopretinka
25.04.22,11:32
Oné........
Od 30.4. končí KaPor (Kataster Portál) - https://www.katasterportal.sk/kapor/
Prechádza sa na https://kataster.skgeodesy.sk/
Kto často pracuje s evidenciou nehnuteľností, potrebuje niečo vybaviť - jedine s OP s čipom.
:eek: :confused: a čo my obyčajní ľudia?? dostanem sa tam aj bez OP?
Nandrolon
25.04.22,11:59
Podľa mňa ho dokáže plnohodnotne nahradiť portál zbgis.skgeodesy.sk
kopretinka
25.04.22,17:11
Podľa mňa ho dokáže plnohodnotne nahradiť portál zbgis.skgeodesy.sk
a tam mi ako nájde majiteľa bytu?
Nandrolon
25.04.22,17:16
Podľa mňa ho dokáže plnohodnotne nahradiť portál zbgis.skgeodesy.sk
a tam mi ako nájde majiteľa bytu?
Zadáš adresu a prepneš na katastrálne mapy, vľavo si dáš list vlastníctva. Aspoň takto to funguje u domov a pozemkov.
kopretinka
25.04.22,18:03
Podľa mňa ho dokáže plnohodnotne nahradiť portál zbgis.skgeodesy.sk
a tam mi ako nájde majiteľa bytu?
Zadáš adresu a prepneš na katastrálne mapy, vľavo si dáš list vlastníctva. Aspoň takto to funguje u domov a pozemkov.
nájde dom,ale nie byt. a majiteľov to tiež neukazuje.
buchač
25.04.22,18:11
Podľa mňa ho dokáže plnohodnotne nahradiť portál zbgis.skgeodesy.sk
a tam mi ako nájde majiteľa bytu?
Základná otázka je...aké údaje sú k dispozícii ???
Lebo podľa nich sa následne pracuje.
Ak nie je známy údaj o LV, tak si jeden môže pískať.
misoft
26.04.22,04:19
Podľa mňa ho dokáže plnohodnotne nahradiť portál zbgis.skgeodesy.sk
a tam mi ako nájde majiteľa bytu?
Zadáš adresu a prepneš na katastrálne mapy, vľavo si dáš list vlastníctva. Aspoň takto to funguje u domov a pozemkov.
To je fakt... lenže! Na ZGBIS máš len zoznam spolumajiteľov - meno, miesto, adresa, číslo LV. Ale LV si zatiaľ nevygeneruješ.
Na Kapor - si vygeneruješ aj LV a tam v zozname spoluvlastníkov sa nájdeš a máš aj číslo vchodu, poschodia, číslo bytu. A LV si vygeneruješ....
Dokonca i hľadanie je na KaPor rýchlejšie. Po zadaní mena a priezviska - našlo ma. Na ZGBIS ma podľa mena a priezviska ma síce našlo, ale údaje? Len č.LV,,číslo parcely a to bolo všetko. Oproti KaPor tie údaje boli prakticky k ničomu. Na FGBIS dokonca ani nezistíš, či nejaký vlastník má, alebo nemá nejakú plombu na nehnuteľnosti - na KaPor vo vygenerovanom LV ti to červeným svieti (ako výstraha).

Teda - služba, kde si si mohol niečo overiť (a pri nehnuteľnostiach je to dosť potrebné) - bude zrušená a nahradená službou, kde voľne dostupne zistíš veľký PRD a ak chceš získať údaje - tak jedine cez OP s čipom.
To sa budú podvodne predávať nehnuteľnosti.....

P.S. Overil som si to - na KaPor, ZGBIS aj Portál ESKN - na KaPor som získal všetky údaje, na ostatných len čiastočné informácie.
buchač
26.04.22,04:48
P.S. Overil som si to - na KaPor, ZGBIS aj Portál ESKN - na KaPor som získal všetky údaje, na ostatných len čiastočné informácie.
Ja ti mám iné poznatky...ALE tvoj názor ti neberiem.

K tomu zvyšnému snáď len poznámka...tvoj názor ti neberiem, ALE solídne ideš od veci (musím sa slušne vyjadrovať)..
misoft
26.04.22,05:14
Je OK, že máš svoje poznatky... len to rozšíri skúsenosti. No čítal som "recenzie" na ten nový portál (náhodou som sa tam doklikal, ale -ja oné - som si to nedal do záložiek), kde sa vyjadrovali ohľadom dostupnosti informácií a funkčnosti nového portálu - žiaľ, veľmi priaznivé neboli - od nemožnosti vyhľadať VOĽNE potrebné informácie, až po obsah tých informácií....
Ale (i ja sa slušne vyjadrím) - aj ty zabáčaš od veci....
buchač
26.04.22,09:35
Je OK, že máš svoje poznatky...
Ale (i ja sa slušne vyjadrím) - aj ty zabáčaš od veci....
Základná otázka je .... " Koho si vyhľadával na katastroch ? "
Seba ? ... a máš na LV nejakú ťarchu ???
Ak si dal seba a nie je tam žiadna ťarcha, tak o čom vlastne točíš ???

Lebo ak si vyhľadáš niekoho iného, kto má nejakú ťarchu, tak sa na informatívnom LV táto vyskytne.

Tak kto tu odbáča ?...ja to nie som, nakoľko som si overoval nie jedného suseda (na chalupe alebo paneláku). Takže ostávaš už len ty.
misoft
26.04.22,11:46
Aby si pochopil - sused má ťarchu na svoj byt - záložné právo - keď som si vytiahol jeho údaje z KaPor - mal to tam uvedené. Ale z EKSN - žiadna poznámka o ťarche. Teoreticky by tak mohol uvádzať, že to má bez ťarchy.
BTW: bol pri mne, keď sme to vyhľadali. A vo výpise z LV (nie pre právne účely!!!) z KaPor pre celý bytový dom, pri jeho mene je to uvedené. Červeným. Z toho druhého je len uvedené vlastníctvo - ťarchy tam nie sú uvedené. Tie získaš až vtedy, ak požiadaš o výpis cez OP s čipom. Inak nemáš šancu to zistiť. Preto píšem - vhodné pre rôznych oných.. kšeftátov....
Je to podobné, ako pri prepise vozidla - tiež sa tam neuvádza, že vozidlo je v exekúcii, v zálohe a pod. To vedia len policajti, keď si to nájdu (teraz konečne dokonca i občan) v registri záložných práv... ale i tam treba poriadne hľadať. Ale predávajúci to neuvedie a kupujúci sa to nedozvie, ak nevie, kde a čo hľadať... a potom sú problémy....
buchač
26.04.22,16:06
anet
26.04.22,17:07
Podľa mňa ho dokáže plnohodnotne nahradiť portál zbgis.skgeodesy.sk
a tam mi ako nájde majiteľa bytu?
Zadaj adresu, najde ti adresny bod a potom klikni na ten vchod a zobrazi ti vlastnikov bytov menovite, vyber si vlastnika ukaze ti LV.
Inak aj ked si das generovat LV celeho vchodu, tak tam jednotlivo vypisuje aj tarchy.
pavol54
27.04.22,04:46
Poliak už má uzatvorený ventil...kto bude nasledovať ?
https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/dodavky-plynu-rusko-polsko-rubl-jamal.A220426_180556_eko-zahranicni_pitt
Bulhari odmietli už rozostavaný južný prúd tak tiež dostali darček
pavol54
27.04.22,07:54
Neviem do akej kategórie zaradiť otázku.
Na internetových adresách majú podnikatelia ponuky sortimentu výrobkov. Pri europrojektoch sú cez email oslovení - odpoveď - my tento sortiment už neponúkame . výsledok- nie je splnená podmienka výberu z troch ponúk. Záver ide o zavádzanie klienta a následok vyradenie žiadateľa z úspešných projektov.
misoft
27.04.22,13:01
"Jupíííí"
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/624797-poslanci-schvalili-reformu-sudnej-mapy-pocet-krajskych-sudov-ostane-zachovany/
Počet krajských súdov bude zachovaný, ALE!!!!
Každý z nich bude robiť niečo iné. Napr. takto:
V obchodných sporoch: Pri obchodnej agende má preto KS v Bratislave vykonávať agendu aj v rámci obvodu krajských súdov Nitra a Trnava, banskobystrický súd aj v rámci obvodu trenčianskeho a žilinského krajského súdu a KS v Košiciach i pre obvod prešovského krajského súdu.
V iných - rodinných a občianskoprávnych:
Pri rodinnej agende má zas KS Trnava vykonávať agendu aj v rámci obvodu bratislavského a nitrianskeho odvolacieho (krajského) súdu, KS Žilina aj pre banskobystrický a trenčiansky obvod a prešovský aj pre obvod KS v Košiciach.

Takže ak sa budú súdiť "susedia napr. z Medzeva - tak budú musieť chodiť do Prešova. No super... straty času, náklady na cestovné.....

A vraj bližšie k občanom - v niektorých prípadoch to budú nie desiatky kilometrov ale STOVKY kilometrov precestovaných hore-dole.
pavol54
27.04.22,13:30
"Jupíííí"
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/624797-poslanci-schvalili-reformu-sudnej-mapy-pocet-krajskych-sudov-ostane-zachovany/
Počet krajských súdov bude zachovaný, ALE!!!!
Každý z nich bude robiť niečo iné. Napr. takto:
V obchodných sporoch: Pri obchodnej agende má preto KS v Bratislave vykonávať agendu aj v rámci obvodu krajských súdov Nitra a Trnava, banskobystrický súd aj v rámci obvodu trenčianskeho a žilinského krajského súdu a KS v Košiciach i pre obvod prešovského krajského súdu.
V iných - rodinných a občianskoprávnych:
Pri rodinnej agende má zas KS Trnava vykonávať agendu aj v rámci obvodu bratislavského a nitrianskeho odvolacieho (krajského) súdu, KS Žilina aj pre banskobystrický a trenčiansky obvod a prešovský aj pre obvod KS v Košiciach.

Takže ak sa budú súdiť "susedia napr. z Medzeva - tak budú musieť chodiť do Prešova. No super... straty času, náklady na cestovné.....

A vraj bližšie k občanom - v niektorých prípadoch to budú nie desiatky kilometrov ale STOVKY kilometrov precestovaných hore-dole.
To je normálne veď aj očtk pre fica je z Košíc vyskúšané v praxi, ešte by sa do toho mala zapojiť advokátska komora že advokát musí byť z iného kraja, čo ak sa obe zúčastnené strany poznajú(myslel som sudcu aj advokáta) :)
buchač
28.04.22,05:08
"Jupíííí"
...
A vraj bližšie k občanom - v niektorých prípadoch to budú nie desiatky kilometrov ale STOVKY kilometrov precestovaných hore-dole.
Odhliadnuc od tej reformy nereformy (a to nespomínam jej pôvodnú verziu) to má niečo do seba.
Ľudia si aspoň rozmyslia, či sa budú súdiť kvôli ujovinám a pre pár drobných (napr. aj Chobot sa v jednej téme pochválil, že sa súdil kvôli 50€...čo považujem za choré)...lebo na súdoch sú kauzy, ktoré by tam nemali absolútne čo hľadať.
misoft
28.04.22,05:22
No - to bude asi jedno z pozitív tej súdnej mapy.... Lenže - keď sa prestanú súdiť - z čoho potom sudcovia budú dostávať "vreckové"?
buchač
28.04.22,09:43
Maďaři, Němci, Italové. Účtů u Gazprombank pro platby za ruskou ropu přibývá

Pár desítek hodin po odstřižení Polska a Bulharska od ruského plynu to vypadá, že spor o způsob platby je u konce. Poté, co ve středu anonymní zdroj agentury Bloomberg zmínil deset nově otevřených účtů u Gazprombank, objevují se už jména konkrétních západních odběratelů, kteří na ruské podmínky přistoupili.
https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/rusko-plyn-platby-gazprom-gazprombank.A220428_091419_eko-zahranicni_ven

To sú tie "bohovské" sankcie....

P.S.:
Požiadam misofta a Milu, nech dajú nejaký "vtipný" obrážťok...snáď sa zasmejeme.
lujza.j
28.04.22,09:46
Mňa vcera pobavil výrok poľského premiéra.....keď hodil perlu "že vypnutie berie ako útok na jeho krajinu":D:D
BXLmiami
28.04.22,10:11
Maďaři, Němci, Italové. Účtů u Gazprombank pro platby za ruskou ropu přibývá

Pár desítek hodin po odstřižení Polska a Bulharska od ruského plynu to vypadá, že spor o způsob platby je u konce. Poté, co ve středu anonymní zdroj agentury Bloomberg zmínil deset nově otevřených účtů u Gazprombank, objevují se už jména konkrétních západních odběratelů, kteří na ruské podmínky přistoupili.
https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/rusko-plyn-platby-gazprom-gazprombank.A220428_091419_eko-zahranicni_ven

To sú tie "bohovské" sankcie....

P.S.:
Požiadam misofta a Milu, nech dajú nejaký "vtipný" obrážťok...snáď sa zasmejeme.
Nebude to tá sankcia že úroveň jadrovej vojny?Ci to bolo odstrihnutie od swiftu?
buchač
28.04.22,10:39
...a poviem ti, že čo sa deje v tých sprostých EU liberálnych hlavách ???
Našich blbečkov nemá význam ani spomínať....ešte aj Fica sa boja zbaviť mandátu. Holt, to je iná káva, nie ako dilino Kotleba.
Nandrolon
28.04.22,10:55
Keď som včera videl článok na topkách s titulkom: "Slovensko je pripravené čeliť obdobným obštrukciám s plynom ako Poľsko, tvrdí premiér Heger", tak som sa skoro povracal.
Ten štrbavý hajzeľ sa vie iba na všetko prizerať a okrem cigáňov a ukrajincov nepomáha vôbec nikomu.
Ako je pripravené, na koľko mesiacov máme zásoby, a čo potom?
Za toto vyjadrenie by mal byť okamžite dekapitovaný!
pavol54
28.04.22,11:40
Keď som včera videl článok na topkách s titulkom: "Slovensko je pripravené čeliť obdobným obštrukciám s plynom ako Poľsko, tvrdí premiér Heger", tak som sa skoro povracal.
Ten štrbavý hajzeľ sa vie iba na všetko prizerať a okrem cigáňov a ukrajincov nepomáha vôbec nikomu.
Ako je pripravené, na koľko mesiacov máme zásoby, a čo potom?
Za toto vyjadrenie by mal byť okamžite dekapitovaný!
Otázka na znie komu patrí SPP, komu patrí Slovnaft? Som toho názoru že aj keď sa tu všetci včetne troch najvyšších pokakáme, ak majitelia urobia podľa pokynov vlád kde sídlia tak my si nepomôžeme (tentoraz hovorím chvalabohu že nám nepatria) Ak MOL buchne po stole a povie ropu za ruble a hegerovi povie aby moc nevyskakoval, lebo on je pánom Slovnatu z ktorého tečú dane do rozpočtu SR
romana147
28.04.22,11:53
Keď som včera videl článok na topkách s titulkom: "Slovensko je pripravené čeliť obdobným obštrukciám s plynom ako Poľsko, tvrdí premiér Heger", tak som sa skoro povracal.
Ten štrbavý hajzeľ sa vie iba na všetko prizerať a okrem cigáňov a ukrajincov nepomáha vôbec nikomu.
Ako je pripravené, na koľko mesiacov máme zásoby, a čo potom?
Za toto vyjadrenie by mal byť okamžite dekapitovaný!

a možno aj dekubitovaný
Nandrolon
28.04.22,12:54
Keď som včera videl článok na topkách s titulkom: "Slovensko je pripravené čeliť obdobným obštrukciám s plynom ako Poľsko, tvrdí premiér Heger", tak som sa skoro povracal.
Ten štrbavý hajzeľ sa vie iba na všetko prizerať a okrem cigáňov a ukrajincov nepomáha vôbec nikomu.
Ako je pripravené, na koľko mesiacov máme zásoby, a čo potom?
Za toto vyjadrenie by mal byť okamžite dekapitovaný!

a možno aj dekubitovaný
Po gilotíne je to už zbytočné.
Mila123
28.04.22,13:26
v BA už začala verejná rozlúčka so slobodou RF ????
buchač
28.04.22,13:45
v BA už začala verejná rozlúčka so slobodou RF ????
Pche....ako som vyššie uviedol....hentí buzeranti z koalície na to nejak nemajú odvahu.

Rozprava, diskusia, zbytočné pindy....a hlasovanie bude až budúci týždeň ?
Matoviča rozdrapí, Naďa ebne, Korčoka trafí...a Čajočke vyrastie brďa na ksichte, keď hlasovanie nedopadne, ako si to predstavujú. :D :D :D

...a to nevravím, že konečné slovo bude mať súd.

P.S.:
Takže, vážena pani, klídek a nohy v teple...a nezabudnúť na pravidelnú dávku psychofarmák.
Radšej nám tu dajte nejaký stupídny obrážťok, nech sa zasmejeme.
pavol54
28.04.22,14:13
v BA už začala verejná rozlúčka so slobodou RF ????
Tie ukradnuté 3 mld x 12 rokov sa konečne nájdu, lenže problém obžaloba nie je za korupciu takže je to odvolávanie obyčajný revanš za pokusy na odvolanie Mikulca, a dôvod sa musel vymyslieť
Nandrolon
28.04.22,14:20
v BA už začala verejná rozlúčka so slobodou RF ????
Áno, libtardi už na oslavách fetujú niekoľko rokov a furt nič.
Ale všetko zlé je na niečo dobré.
Čím viac fetu, tým menej SaS.
:-))))))))
Nandrolon
28.04.22,15:15
https://m.topky.sk/cl/10/2303949/Fico-zautocil-na-koaliciu--presiel-do-osobnej-roviny--Zemanova-je-sialena-a-trafena--Matovic-chodi-k-psychiatrovi-

Ak je pravda urážlivá, chyba nemôže byť v tom, kto ju iba vyriekol...
bjuty smis
28.04.22,15:39
chlapci...čo robí vocca ?
už sa vysťahoval z parlamentného bytu domov do pažravej ??

a prečo mu nevysvetlíte, že už naozaj nie je poslanec ???
bjuty smis
28.04.22,15:41
v BA už začala verejná rozlúčka so slobodou RF ????
šampáňo už chladíme....
lujza.j
28.04.22,16:25
Nezabudnúť na pampersky....keby sa niekomu od radosti .....
kopretinka
28.04.22,16:45
bjuty smis
28.04.22,17:06
ešte vás len čakajú časy....
mikloš bude budúci premiér...

a vy nezabudnite na sviečky.......
anet
28.04.22,19:27
Americký prezident Joe Biden požiadal Kongres o 33 miliárd dolárov na financovanie humanitárnej a vojenskej pomoci Ukrajine do septembra tohto roka.

33 miliárd dolárov zahŕňa požiadavku na dodatočnú bezpečnostnú a vojenskú pomoc pre Ukrajinu vo výške 20,4 miliardy dolárov, ako aj ďalšie peniaze na financovanie úsilia USA o posilnenie európskej bezpečnosti v spolupráci so spojencami NATO. :D :D :D
https://www.cnbc.com/2022/04/28/biden-to-ask-congress-for-33-billion-to-support-ukraine-through-september-.html
anet
28.04.22,19:31
ešte vás len čakajú časy....
mikloš bude budúci premiér...

a vy nezabudnite na sviečky.......
Všetko zrušte (voľby a tak) na SK aj tak nikdy demokracia nebola a nebude ... len oligarchia :D
Mmch ak Mikloš, tak zo Sulom už asi nerátate, či?
lujza.j
28.04.22,19:38
.
pavol54
29.04.22,02:32
.
lebo spolupracujú so svetovým vládcom
Nandrolon
29.04.22,03:09
Nezabudnúť na pampersky....keby sa niekomu od radosti .....
Ja si teraz bez srandy myslím, že minimálne ten fašistický plešoun z SaS /Baránik/ ich určite pravidelne používa.
Nandrolon
29.04.22,03:14
Mikloš a premiér? Kde, v Ugande, keď ho tam vyšle USA?
Alebo včera zase mal niekto viac jabčáku ako zvládne???
pavol54
29.04.22,03:20
Mikloš a premiér? Kde, v Ugande, keď ho tam vyšle USA?
Alebo včera zase mal niekto viac jabčáku ako zvládne???
Ako myslíš že by to vyzeralo keby vláda podala demisiu a prezidentka by vymenovala úradnícku vládu? No Fico by určite nebol adept na premiéra úradníckej vlády
Nandrolon
29.04.22,03:22
Mikloš a premiér? Kde, v Ugande, keď ho tam vyšle USA?
Alebo včera zase mal niekto viac jabčáku ako zvládne???
Ako myslíš že by to vyzeralo keby vláda podala demisiu a prezidentka by vymenovala úradnícku vládu? No Fico by určite nebol adept na premiéra úradníckej vlády
Keby prezidentka vymenovala úradnícku vládu, tak všetci by boli nejako prepojení s PS, z ktorej sa sama okotila.
pavol54
29.04.22,03:54
Mikloš a premiér? Kde, v Ugande, keď ho tam vyšle USA?
Alebo včera zase mal niekto viac jabčáku ako zvládne???
Ako myslíš že by to vyzeralo keby vláda podala demisiu a prezidentka by vymenovala úradnícku vládu? No Fico by určite nebol adept na premiéra úradníckej vlády
Keby prezidentka vymenovala úradnícku vládu, tak všetci by boli nejako prepojení s PS, z ktorej sa sama okotila.
stačí prepojenie na ohradu, čo je de fakto to isté
BXLmiami
29.04.22,04:39
ešte vás len čakajú časy....
mikloš bude budúci premiér...

a vy nezabudnite na sviečky.......
Ked už tak by mal byť minister financií.Mikloš na rozdiel od Matoviča niečo vie,nielen vyvreskovať reklamné slogany.
buchač
29.04.22,04:52
Ked už tak by mal byť minister financií.Mikloš na rozdiel od Matoviča niečo vie,nielen vyvreskovať reklamné slogany.
Súhlas...a kľudne by mohol byť aj premiérom.
Má vždy viac rozumu, ako polovica vlády dohromady...
Nandrolon
29.04.22,05:03
Mikloš nie je hlúpy, len čo z toho, keď všetko čo robil, robil pre podnikateľov a zahraničné záujmy.
Pre bežných ľudí urobil asi toľko ako Matovič, teda nič.
Mikloš v ekonomike a financiách = Harabín v práve.
Obaja TOP v SR, ale nič pre ľudí.
pavol54
29.04.22,05:21
ešte vás len čakajú časy....
mikloš bude budúci premiér...

a vy nezabudnite na sviečky.......
Ked už tak by mal byť minister financií.Mikloš na rozdiel od Matoviča niečo vie,nielen vyvreskovať reklamné slogany.
najväčší výpredaj majetku do zahraničia za drobné, včetne bánk, takže 20 - 2 = 18, druhý rovno za 18 a rovná daň
BXLmiami
29.04.22,06:00
Mikloš nie je hlúpy, len čo z toho, keď všetko čo robil, robil pre podnikateľov a zahraničné záujmy.
Pre bežných ľudí urobil asi toľko ako Matovič, teda nič.
Mikloš v ekonomike a financiách = Harabín v práve.
Obaja TOP v SR, ale nič pre ľudí.
Nuž ale pre krajinu niečo spraví a myslím si že on ekonomiku do poriadku vie dať.Tento nešťastník čo teraz šefuje krajinu by možno aj chcel ale kapacita mozgu a vzdelanie nepustí
BXLmiami
29.04.22,06:03
ešte vás len čakajú časy....
mikloš bude budúci premiér...

a vy nezabudnite na sviečky.......
Ked už tak by mal byť minister financií.Mikloš na rozdiel od Matoviča niečo vie,nielen vyvreskovať reklamné slogany.
najväčší výpredaj majetku do zahraničia za drobné, včetne bánk, takže 20 - 2 = 18, druhý rovno za 18 a rovná daň
Vieš že v tom som mu fandila?Všetko predať lebo my vieme všetko len vytunelovať a rozkradnúť.Skoda že Mečiar stihol zničiť kúpeľníctvo,aj to by sa zišlo predať do zahraničia.Možno by Korytnica nevyzerala ako vyzerá.A aj Sliač by možno vyzeral ináč.Teda že ten Mečiar za toto všetko neplatí.....
bjuty smis
29.04.22,06:25
tak je to pravda...
smerácka veštkyňa sa nemôže mýliť


09:19

V rozprave k vydaniu Roberta Fica vystupuje poslankyňa za Smer Jana Vaľová. Hovorí, že si koaliční poslanci niečo „šľahli“ a sťažuje sa, že sa niekto snaží do politiky vrátiť Ivana Mikloša.


povedať, že mikloš nerobil nič pre obyčajných ľudí nemôže ani pomocná účtovnička s nedokončenou zš....
pavol54
29.04.22,06:26
ešte vás len čakajú časy....
mikloš bude budúci premiér...

a vy nezabudnite na sviečky.......
Ked už tak by mal byť minister financií.Mikloš na rozdiel od Matoviča niečo vie,nielen vyvreskovať reklamné slogany.
najväčší výpredaj majetku do zahraničia za drobné, včetne bánk, takže 20 - 2 = 18, druhý rovno za 18 a rovná daň
Vieš že v tom som mu fandila?Všetko predať lebo my vieme všetko len vytunelovať a rozkradnúť.Skoda že Mečiar stihol zničiť kúpeľníctvo,aj to by sa zišlo predať do zahraničia.Možno by Korytnica nevyzerala ako vyzerá.A aj Sliač by možno vyzeral ináč.Teda že ten Mečiar za toto všetko neplatí.....
Tiež si myslím že Slováci sú najšťastnejší ak ráno nabehnú do práce večer skončia, a podľa možnosti ešte zo závisti odr...ť aj suseda.
Nandrolon
29.04.22,06:26
Mikloš nie je hlúpy, len čo z toho, keď všetko čo robil, robil pre podnikateľov a zahraničné záujmy.
Pre bežných ľudí urobil asi toľko ako Matovič, teda nič.
Mikloš v ekonomike a financiách = Harabín v práve.
Obaja TOP v SR, ale nič pre ľudí.
Nuž ale pre krajinu niečo spraví a myslím si že on ekonomiku do poriadku vie dať.Tento nešťastník čo teraz šefuje krajinu by možno aj chcel ale kapacita mozgu a vzdelanie nepustí
Ale veď predávať a darovať vie paradoxne každý hlupák.
Ja si myslím, že bežnému občanovi, nepodnikateľovi, zamestnancovi je v podstate jedno kto je tam hore a volí sa výlučne podľa sympatií a názorov.
Bjuty: načo sem pletieš svoju dcéru??? čo má ona s tým spoločné???
bjuty smis
29.04.22,06:32
Mikloš nie je hlúpy, len čo z toho, keď všetko čo robil, robil pre podnikateľov a zahraničné záujmy.
Pre bežných ľudí urobil asi toľko ako Matovič, teda nič.
Mikloš v ekonomike a financiách = Harabín v práve.
Obaja TOP v SR, ale nič pre ľudí.
Nuž ale pre krajinu niečo spraví a myslím si že on ekonomiku do poriadku vie dať.Tento nešťastník čo teraz šefuje krajinu by možno aj chcel ale kapacita mozgu a vzdelanie nepustí
Ale veď predávať a darovať vie paradoxne každý hlupák.
Ja si myslím, že bežnému občanovi, nepodnikateľovi, zamestnancovi je v podstate jedno kto je tam hore a volí sa výlučne podľa sympatií a názorov.
Bjuty: načo sem pletieš svoju dcéru??? čo má ona s tým spoločné???
???
však o tebe píšem ty prasačí čurák...
Mila123
29.04.22,06:36
Mikloš nie je hlúpy, len čo z toho, keď všetko čo robil, robil pre podnikateľov a zahraničné záujmy.
Pre bežných ľudí urobil asi toľko ako Matovič, teda nič.
Mikloš v ekonomike a financiách = Harabín v práve.
Obaja TOP v SR, ale nič pre ľudí.
Nuž ale pre krajinu niečo spraví a myslím si že on ekonomiku do poriadku vie dať.Tento nešťastník čo teraz šefuje krajinu by možno aj chcel ale kapacita mozgu a vzdelanie nepustí
Ale veď predávať a darovať vie paradoxne každý hlupák.
Ja si myslím, že bežnému občanovi, nepodnikateľovi, zamestnancovi je v podstate jedno kto je tam hore a volí sa výlučne podľa sympatií a názorov.
Bjuty: načo sem pletieš svoju dcéru??? čo má ona s tým spoločné???
???
však o tebe píšem ty prasačí čurák...
Bože, prečo mu nadávaš do prasaťa? do čurákov?????
bjuty smis
29.04.22,06:40
nadávam ?
preňho je to lichôtka....
Nandrolon
29.04.22,06:43
Mikloš nie je hlúpy, len čo z toho, keď všetko čo robil, robil pre podnikateľov a zahraničné záujmy.
Pre bežných ľudí urobil asi toľko ako Matovič, teda nič.
Mikloš v ekonomike a financiách = Harabín v práve.
Obaja TOP v SR, ale nič pre ľudí.
Nuž ale pre krajinu niečo spraví a myslím si že on ekonomiku do poriadku vie dať.Tento nešťastník čo teraz šefuje krajinu by možno aj chcel ale kapacita mozgu a vzdelanie nepustí
Ale veď predávať a darovať vie paradoxne každý hlupák.
Ja si myslím, že bežnému občanovi, nepodnikateľovi, zamestnancovi je v podstate jedno kto je tam hore a volí sa výlučne podľa sympatií a názorov.
Bjuty: načo sem pletieš svoju dcéru??? čo má ona s tým spoločné???
???
však o tebe píšem ty prasačí čurák...
Ja si myslím, že o svojej dcére, lebo ty so ženou ste predsa súrodenci!
bjuty smis
29.04.22,06:48
dalšie klamstvo...že on myslí :)))))
Mila123
29.04.22,07:49
nadávam ?
preňho je to lichôtka....
Bjuty, správaj sa ako človek, nie ako z lesa vypustený....nebuď ako oni/ ony......máš svoju dôstojnosť, máš predsa svoj spôsob správania, vyjadrovania sa, tak sa tak správaj, nechoď do krčmových rečí, nebuď expresívny......
bjuty smis
29.04.22,07:52
nadávam ?
preňho je to lichôtka....
Bjuty, správaj sa ako človek, nie ako z lesa vypustený....nebuď ako oni/ ony......máš svoju dôstojnosť, máš predsa svoj spôsob správania, vyjadrovania sa, tak sa tak správaj, nechoď do krčmových rečí, nebuď expresívny......
samozrejme..to ani nie je môj štýl
pokiaľ teda tá prepitá troska nezačne urážať moje deti....
prípadne sa im vahrážať vystrieľaním, ako to má vo zvyku....
bjuty smis
29.04.22,07:53
aha....
opozícii už naozaj prihára....začala sa zbavovať svedkov

V bratislavskej vile našli mŕtveho muža, má ísť o Rastislava Bilasa
https://www.aktuality.sk/clanok/PNpT7Lh/v-bratislavskej-vile-nasli-mrtveho-muza-ma-ist-o-rastislava-bilasa/
Nandrolon
29.04.22,08:03
nadávam ?
preňho je to lichôtka....
Bjuty, správaj sa ako človek, nie ako z lesa vypustený....nebuď ako oni/ ony......máš svoju dôstojnosť, máš predsa svoj spôsob správania, vyjadrovania sa, tak sa tak správaj, nechoď do krčmových rečí, nebuď expresívny......
samozrejme..to ani nie je môj štýl
pokiaľ teda tá prepitá troska nezačne urážať moje deti....
prípadne sa im vahrážať vystrieľaním, ako to má vo zvyku....
Ako prvý si začal urážať ty sám.
Si myslíš, že ja sa nechám urážať od nejakého mastného pupkáča, ktorého vrcholným životným výkonom bolo šoférovať dodávku a tam aj skončil???
Veď ty si v podstate chodiace, zbytočné hovno, ktoré nikdy nič neprinieslo pre tento svet, pre spoločnosť.
Si len vyžierka, ktorá vyžiera tento štát, prežívaš zo dňa na deň, si prisatý na všetkom, z čoho kvapká.
Takých ako ty mali utratiť hneď po narodení. Bolo by viac peňazí pre dôležitejšie sektory.
Si len obyčajný zlodej, ktorý sa tu v minulosti k tomu aj sám priznal, že by si si tiež "uždibol".
Zlodej, ktorý obhajuje zlodejov a schvaľuje zlodejstvá.
Platiť tu šaría, tak celá família ste bez rúk!
bjuty smis
29.04.22,08:14
fíha...ale si mi naložil...si skutočný znalec ľudí..to sa len tak nevidí :)
ale aspoň dnes nevoláš na mňa naku :)))))))))))))))))

no tak dopi toho frťana, šupni pivko a šup naspäť k tej ženskej práci..

p.s . a teraz vidím, že predsa musí pourážať aj celú rodinu

no to by bola celá moja rodina potom postihnutí kripli ako tvoja ?
ani náhodou...
Nandrolon
29.04.22,08:18
fíha...ale si mi naložil...si skutočný znalec ľudí..to sa len tak nevidí :)
ale aspoň dnes nevoláš na mňa naku :)))))))))))))))))

no tak dopi toho frťana, šupni pivko a šup naspäť k tej ženskej práci.....
Jediný udavač, ktorý sa tu opakovane vyhráža NAKOU a prokurátorom si ty sám. Považuješ všetkých užívateľov porady za dementov s alzheimerom?
Počuj, nájdi si už nejakú prácu, lebo cicať podporu a denno denne rozmýšľať nad tým, kde by si si čo uždibol, koho by si odrbal je asi únavné.
PS: o akej rodine píšeš? Vy nie ste rodina, ale kýbeľ hovien.
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))))))
bjuty smis
29.04.22,08:35
všetkých ? nie, iba teba....ostatní sú celkom normálni
a ešte aj sprosto klameš..iba ty si sa vyhrážal nakou,...retard udávčský..

no, naprav si sukňu a bež zaúčtovať tie bločky od benzínu...kolegyne ti poradia ako :)))
Nandrolon
29.04.22,08:37
Mýliš sa, ale nevadí, aj my ostatní ťa berieme ako retarda s alzheimerom, ktorý už zabudol ako sa tu neustále vyhrážal, či NAKOU, alebo prokurátorom. A to nielen mne, ale aj ostatným, napr. Pavlovi54...a ďalším.
bjuty smis
29.04.22,08:46
najprimitívnejšia taktika primitíva..
keď je prichytený opakovane pri klamstvách, zaťahuje do sporu iných :)))))

ostatní...ozvite sa prosím, komu som sa z vás vyhrážal nakou
bože, ty si odpad.....
Nandrolon
29.04.22,08:54
To nie je taktika, to je dlhá pamäť. Je to vlastnosť, ktorá je zničujúcim nástrojom pre zlodejov a klamárov ako si ty.
Ty odpad človeka.
Myslíš, že tu môžeš úkolovať ostatných? Ostatní na teba zvysoka serú, rovnako ako ja, kým nezačneš ako prvý urážať!
Za to, že máš retardovanú dcéru, ktorá nie je schopná robiť ani tú pomocnú účtovníčku, za to nemusíš týmto osočovať mňa /ospravedlňujem sa všetkým pomocným účtovníčkam/.
misoft
29.04.22,09:11
aha....
opozícii už naozaj prihára....začala sa zbavovať svedkov

V bratislavskej vile našli mŕtveho muža, má ísť o Rastislava Bilasa
https://www.aktuality.sk/clanok/PNpT7Lh/v-bratislavskej-vile-nasli-mrtveho-muza-ma-ist-o-rastislava-bilasa/
:eek:
Konšpirácie?.....
bjuty smis
29.04.22,09:34
To nie je taktika, to je dlhá pamäť. Je to vlastnosť, ktorá je zničujúcim nástrojom pre zlodejov a klamárov ako si ty.
Ty odpad človeka.
Myslíš, že tu môžeš úkolovať ostatných? Ostatní na teba zvysoka serú, rovnako ako ja, kým nezačneš ako prvý urážať!
Za to, že máš retardovanú dcéru, ktorá nie je schopná robiť ani tú pomocnú účtovníčku, za to nemusíš týmto osočovať mňa /ospravedlňujem sa všetkým pomocným účtovníčkam/.
sprostý klamár si aj ostaneš...
retardovanú dcéru ? ty chu j sprostý, ja nie som z oravy, ani z tvojej mongoloidnej rodiny
len skutočný prasačí čurák ked nemá argumenty, začne urážať deti iných
že úkolovať...už si dnes volal naku, retardík ? a na mna to chce zhodiť...špina pošťatá...
kopretinka
29.04.22,12:07
vykrikovať spoza klávesnice,to vám ide. sa niekde stretnite a dajte si do držky......či?
bjuty smis
29.04.22,12:15
ty si ňáky vojnový štváč...

daj radšej nejaký hoax o zelenskom
Nandrolon
29.04.22,12:39
vykrikovať spoza klávesnice,to vám ide. sa niekde stretnite a dajte si do držky......či?
Čo si mám zašpiniť nový oblek? Sme úplne z inej "kasty"...
Ale zase do vreca by som si rád zase zaboxoval.
bjuty smis
29.04.22,12:49
si spokojná kopretinka ?
toto si chcela ?
Nandrolon
29.04.22,13:01
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))
Jarka 1
29.04.22,13:05
nandy, nechaj to už tak ... buď slušný chlapec :)
bjuty smis
29.04.22,13:07
PREBOHA Už HO NECHAJTE.....
už mi dal dnes aspoň 30 mínusiek...už ma dosť potrestal :))))))))))))))))))))))
Mila123
29.04.22,13:25
PREBOHA Už HO NECHAJTE.....
už mi dal dnes aspoň 30 mínusiek...už ma dosť potrestal :))))))))))))))))))))))
si nejaký podráždený.......ako žlčník po Veľkej noci......:D:D:D
pozri si Ťažký týždeň, chlapi zo Silných rečí dobre robia svoju prácu..... pobavíš sa....

https://www.aktuality.sk/clanok/9OvJtqh/tazky-tyzden-slovakia-first-ukraine-second/?fbclid=IwAR0a_zDqOVYR0AOtzRE947FhiN0N1MwYRGT1r52w 2eGTJuRY4-3PF7dLiMg
Nandrolon
29.04.22,13:25
Prečo si tých svojich 14 vymazal, alebo ti ich vymazal moderátor a teraz ideš búaaaa buaaaaa, že ja som ti dal presne 16 ale postupne až po tebe?
Či zase klamem???
Toto je ale už fakt úchylka.
Akosi sa tu stále pletie do toho nejaká Mila123, čo si ju vytrtkal, že ti teraz dvorí???
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))))
bjuty smis
29.04.22,13:28
kolko už dnes bolo ??? :))) páteček, ako má byť ?

ešte aj to buáááá si mi ukradol....nie si schopný ani vlastný názor vyjadriť....
len pokračuj....
Jarka 1
29.04.22,13:32
nandy sklapni ... od teba ešte očakávam nejakú sebareflexiu ... nemontuj do toho Milu
Nandrolon
29.04.22,13:39
nandy sklapni ... od teba ešte očakávam nejakú sebareflexiu ... nemontuj do toho Milu
Prečo iba odo mňa?
Ja do toho vôbec nemontujem Milu1234975216651223, ona sa tu zamontovala už viackrát sama, ale je mi to jedno.
Aha, takže ťa zavolala, alebo sa na tebe minule iba priživila keď tu písala o tom, ako si ma dala do laty na šuťáku? Lenže to nie ty, ale múdrejší ustúpi, tak ustupujem aj teraz.
Bjutyho už potrestal sám život, podľa mňa ho aj SaSkári vyhodia, lebo nemajú radi darmožráčov naviac /keďže oni sami majú málo pre seba/.
Ale dám jedine na KVAKU, tá ho má odhadnutého do špiku kostí a je tu suverénne asi najmúdrejšia.
Jarka 1
29.04.22,13:49
nandy nepochopil si ma ... prečo iba od teba? ... lebo u teba som to ešte nevzdala

Môžem ťa ubezpečiť, že bez ohľadu na to, čo tu kto písal absolútne nijako teraz svoje názory nekoordinujem s Milou.

Ona sa snaží umravniť bjutyho a ja teba. Uvidíme, ktorá z nás uspeje. Neposer mi to :D.
bjuty smis
29.04.22,13:49
múdrejší ustúpi tak, že si ma zas berieš do tej klamárskej papule ?

ty sa staraj o svoj posratý život a nelieč si tu komplexy
a utekaj dať dalších 40 mínusiek :))))))))))))))))
buchač
29.04.22,14:12
Česi a Poliaci odmietli dodať slovenským cementárňam uhlie. Heger chce fórum premiérov

Problémom je, že štandardní partneri slovenských cementární v dodávkach uhlia, teda české a poľské bane, ktoré z polovice vlastní štát, im oznámili, že vzhľadom na aktuálnu situáciu nie sú schopné a OCHOTNÉ plniť platné zmluvy.
https://ekonomika.pravda.sk/firmy-a-trhy/clanok/625096-sankcie-zasiahli-300-milionovy-pilier-slovenskyeho-priemyslu-heger-chce-zvolat-forum-premierov/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_3clanok_box

Výborne...
Čo bude ďalšie ?
pavol54
29.04.22,15:04
Česi a Poliaci odmietli dodať slovenským cementárňam uhlie. Heger chce fórum premiérov

Problémom je, že štandardní partneri slovenských cementární v dodávkach uhlia, teda české a poľské bane, ktoré z polovice vlastní štát, im oznámili, že vzhľadom na aktuálnu situáciu nie sú schopné a OCHOTNÉ plniť platné zmluvy.
https://ekonomika.pravda.sk/firmy-a-trhy/clanok/625096-sankcie-zasiahli-300-milionovy-pilier-slovenskyeho-priemyslu-heger-chce-zvolat-forum-premierov/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_3clanok_box

Výborne...
Čo bude ďalšie ?
budeme stavať zemľanky :), tam nie je potrebný cement
anet
29.04.22,15:05
Európa je závislá od ruského plynu, a nie od amerického, pretože ten ruský je štyrikrát lacnejší. Byť závislý od toho, čo je ekonomicky výhodné, je rozumnejšie, ako byť závislý od toho, čo je ekonomicky nevýhodné.
https://nazory.pravda.sk/dnes-pise/clanok/624846-politika-a-rusky-plyn-principy-a-realita/?fbclid=IwAR3fmbCS_xFlM0McyEO6Wn_4bX64Pj42c6TvonJ4 UpfdCjnpANZtP7Pm550
Nandrolon
29.04.22,15:18
Osobne sa budem smiať, keď plyn zdraží o 300%, že ako to bude vládna koalícia riešiť.
Sám mám kúrenie plyn a aj vodu. Som taký solidárny, asi ako Heger. :-)))
Asi začnem používať rétoriku, ako tí hore.... že.... "mal si sa lepšie učiť.... blablabla"....
Akurát, že toto používajú najviac tí s električkovými VŠ a poloprázdnymi vreckami, takže to trochu koliduje, ale nevadí, však čo už.
:-)))
Ak bude treba osobne zájsť na vlastné náklady do Austrálie a nalepiť tomu feťákovi na bránku, že "Majetok SR" na ten ranč, tak to kľudne niekto urobí zadarmo.
buchač
29.04.22,15:19
Európa je závislá
Tak v tomto sa autor dosť mýli.

" A principiálna Európa recipročne bez Ruska, a k tomu asi aj bez Číny. "

Bez Číny určite nie...;)
anet
29.04.22,16:20
Sám mám kúrenie plyn a aj vodu.
Ja som sa minule tak zamyslala ... nad tym celym ich eco systemom.
Kurim plynom, ale mam aj krb ... velmi nevyuzivam, ale keby trebalo nie je problem.
Pripadne viem dat nadrz a kurit vykurovacim olejom, pride cisterna z Madarska :D
Vodu mam vlastnu studnu a pozemok dost velky na to aby som si zabezpecila domacu solarnu elektraren, pripadne jedna veterna turbina :D
Mam zem na ktorej si dopestujem, dochovam ... v principe bez problemov prezijem.
Co mi pripomina, tu myslienku, ze sa rovno prestahujem do tej obce kde ludia ziju z toho co si vypestuju, dochovaju ... a maju svaty pokoj.
Nandrolon
29.04.22,16:29
:-)))))
Fotovoltaika u mňa nenávratná, tepelné čerpadlo taktiež.Krb nechcem, nepotrebujem dreváreň v dome...
Preferujem iné možnosti, resp. určitú kombináciu.
buchač
29.04.22,16:29
... a maju svaty pokoj.
Som na tom podobne...;)
Keď si tak spomeniem na čas pred pár rokmi, tak je to na neuverenie.
Lebo aj toto všetko, čo sa dnes deje, bolo spúšťacím mechanizmom na kúpu chalupy.
Kuwa...ako keby som to predvídal.
Nemať ju, tak sa počas dvoch Coviďáckych rokov doma zbláznim.
A takto ? Chodil som si po vlastnom pozemku, podebatil so susedmi...prázdnu horu ani nespomínam.
Nandrolon
29.04.22,16:33
Anet: bol som v domnení, že v takej obci žiješ.....
Jarka 1
29.04.22,16:54
Multiotecko sa pochválil v TV, že zase bude medzi prijatými u svätého otca.
pavol54
29.04.22,17:27
Európa je závislá od ruského plynu, a nie od amerického, pretože ten ruský je štyrikrát lacnejší. Byť závislý od toho, čo je ekonomicky výhodné, je rozumnejšie, ako byť závislý od toho, čo je ekonomicky nevýhodné.
https://nazory.pravda.sk/dnes-pise/clanok/624846-politika-a-rusky-plyn-principy-a-realita/?fbclid=IwAR3fmbCS_xFlM0McyEO6Wn_4bX64Pj42c6TvonJ4 UpfdCjnpANZtP7Pm550
choď do lidlu a kúp si kilo či dve plynu v akcii zaspievaj si "v košíku mám vždy to čo chcem" :)
pavol54
29.04.22,17:33
:-)))))
Fotovoltaika u mňa nenávratná, tepelné čerpadlo taktiež.Krb nechcem, nepotrebujem dreváreň v dome...
Preferujem iné možnosti, resp. určitú kombináciu.
To vieš v Kraľovanoch kde nie je v zime slnko je fotovoltaika zbytočná. Minule sme sa bavili zo synom o fotovoltaike ukázal mi z domu horu a juh. je jasný prípad.
anet
29.04.22,17:33
:-)))))
Fotovoltaika u mňa nenávratná, tepelné čerpadlo taktiež.Krb nechcem, nepotrebujem dreváreň v dome...
Preferujem iné možnosti, resp. určitú kombináciu.
Ale ked sa tak zamyslis, v podstate je to luxus ... "dan" za pohodlny zivot.

Anet: bol som v domnení, že v takej obci žiješ.....
Nieee :) z okna pozeram na KE a i tak je tu priroda a klud.
pavol54
29.04.22,17:37
Multiotecko sa pochválil v TV, že zase bude medzi prijatými u svätého otca.
Však mnohodetné rodiny treba propagovať či? (možno ho tajne pomyká za rukáv a spýta sa Borisko ako to robíš poraď aj ja chcem)
anet
29.04.22,17:55
Multiotecko sa pochválil v TV, že zase bude medzi prijatými u svätého otca.
Ved uz koluju vtipky na jeho ucet :D mozno ide pre odpustky.
buchač
29.04.22,18:23
WOW, TIE NOHY jej môžu konkurentky ticho závidieť!
Dominika Cibulková si užívala pohodu na terase. Odhalila pritom SEXI NOŽKY.
WOW, má byť na čo hrdá!
https://casprezeny.pluska.sk/gal/celebrity/cibulkova-ukazala-terasu-este-nieco-ine-wow-tie-nohy-jej-mozu-konkurentky-ticho-zavidiet/1

WOW...ale čo to BRUCHO...
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Ty kokos...na Slovensku sú tisíce krajších žien, ako je ona...a podotýkam, že po 2-3 pôrodoch a majú oveľa lepšiu postavu a pritom neboli vrcholové športovkyne.

Pomaly, ale iste bude ako naša najvyššia Čááája...;)
Nandrolon
29.04.22,18:34
Teší ma, že Cibuľková sa na nič nehrá. Proste taká je.
pavol54
29.04.22,21:28
budú nové pracovné miesta - otvoria sa zavreté bane
mari2x
30.04.22,04:10
:-)))))
Fotovoltaika u mňa nenávratná, tepelné čerpadlo taktiež.Krb nechcem, nepotrebujem dreváreň v dome...
Preferujem iné možnosti, resp. určitú kombináciu.
To vieš v Kraľovanoch kde nie je v zime slnko je fotovoltaika zbytočná. Minule sme sa bavili zo synom o fotovoltaike ukázal mi z domu horu a juh. je jasný prípad.

Horu bolo vidieť
juh nie :D
pavol54
30.04.22,05:09
:-)))))
Fotovoltaika u mňa nenávratná, tepelné čerpadlo taktiež.Krb nechcem, nepotrebujem dreváreň v dome...
Preferujem iné možnosti, resp. určitú kombináciu.
To vieš v Kraľovanoch kde nie je v zime slnko je fotovoltaika zbytočná. Minule sme sa bavili zo synom o fotovoltaike ukázal mi z domu horu a juh. je jasný prípad.

Horu bolo vidieť
juh nie :D
počul si pojme "pohľad na niektorú zo svetových strán"? na juh, na západ, na sever? bacha na východ nie!
veronikasad
01.05.22,15:05
kopretinka
01.05.22,17:49
anet
01.05.22,18:40
a vidis tie "ruiny" cez ktore kraca? https://www.facebook.com/watch?v=351119300417664
Mila123
02.05.22,12:55
Para predsa ide za #
buchač
02.05.22,15:59
Para predsa ide za #
Vážená...vy ste ako Jasánek ... :D :D :D
romana147
02.05.22,16:29
Para predsa ide za #

Para ? to vari aby bola cela "parotesná"
bjuty smis
02.05.22,16:47
majkii
02.05.22,18:44
fico...oslava sviatku práce....

https://www.facebook.com/kandelaber/videos/fico-a-blaha-vulg%C3%A1rne-nad%C3%A1vaj%C3%BA-prezidentke/1381453822316193/
humus, takto reálne vyzerá naša "sociálna demokracia"
buchač
02.05.22,18:54
Pod clankom o ospravedlneni sa Zuze sudruzkou Benovou nie otvorena diskusia, takze takto. Ked Matovic so Sulikom urazali Danka - to kaviaren a liberalkovia boli vo vytrzeni. Ked vesali Fica a Kalinaka slusnoludia, tak kaviaren a liberalkovia boli vo vytrzeni.
Ked cela Pohoda za ucasti Kisku a najslusnejsich z najslusnejsich revali, ze Blaha je k.k.t, tak to uz boli vsetci v extaze.
Takze mila panicka: Vy nie ste Maria Terezia, a ani ina hlava pomazana, ste len prva medzi rovnymi. A ste osoba, ktora neuveritelne spolarizovala spolocnost. Ste osoba, ktora ludom nadava, ze tliachaju a este im nerozumie. Ste len rychlokvas z Via Iuris, toto vsio!

Bez fotky Ridgeback10
veronikasad
02.05.22,19:36
nezvyknem komentovať správanie slovenských politikov, video z prvomájových osláv v Nitre je viac ako cez čiaru. Predsedu SMERu som považovala za inteligentnejšieho človeka, aj keď som ho nikdy nevolila ...
majkii
02.05.22,19:37
Kočnerova kamoška sa ospravedlnila, vraj nepočula, nuž tak sa pozrime na to ako nepočula
https://fb.watch/cLZJKV9pY3/
Možno si niektorí spomenú na protest extrémistov 20.6.2015 ako túto pani europoslankyňu za smer lúza ospevovala. (od 1:43)https://www.youtube.com/watch?v=hnWDA6SvyMI&t=249s&ab_channel=MilanGranec
Pán Rizman, terajši partner pani prezidentky sa jej vtedy zastal https://www.topky.sk/cl/10/2306027/Vulgarizmy-na-adresu-Caputovej-na-smerackej-akcii---Rozzureny-Rizman-poslal-odkaz-Blahovi--Benova-sa-ospravedlnuje
No to nie je dôležité, súdružka za to nestojí
Teraz "sociálna demokracia" s Kočnerovou kamoškou ktorá "nepočula" vulgárne pokrikovanie, neváhajú s tou istou vulgárnou pokrikujúcou lúzou organizovať spoločné protesty, potľapkávať sa po pleci, adorovať jeden druhému, rozprávať rovnakým vulgárnym jazykom. Asi to našim "sociálnym demokratom" nevadí, ja na to žalúdok nemám
misoft
02.05.22,21:46
No to je teda expert: https://spravy.rtvs.sk/2022/05/dovoz-skvapalneneho-zemneho-plynu-nepokryje-potreby-slovenska/ - štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR Karol Galek (SaS) "Objem jedného takéhoto tankera je 140 000 kubíkov stlačeného zemného plynu. Po premene na klasický zemný plyn to znamená približne 90 až 93 kubíkov. Spotreba Slovenska je 5,2 miliardy. Takže keď si to prepočítame, tak ročne by sme potrebovali takýchto tankerov asi 60"
Asi nevie počítať - Stlačených 140 000 m3 = nestlačených 90-93m3 - to je teda pekná volovina. Nepochopil, že skvapalnenie CNG sa deje pri veľmi nízkych teplotách a tlaku 200barov, pričom ako kvapalina má väčšiu hustotu ako nestlačený. Takže 140000m3 je v skutočnosti cca 900000m3.
Nandrolon
03.05.22,03:48
https://www.topky.sk/cl/11/2306269/MIMORIADNY-ONLINE-Zelenskyj-kritizuje-prejav-Lavrova--Rusko-udajne-znicilo-ukrajinske-drony#disqus_holder

... načo sú nám, nefunkčné drony,
TAC, TAC...

skupina Salco by mala zmeniť texty
:-))))))))))))))
romana147
03.05.22,05:43
,,
buchač
03.05.22,05:44
No to je teda expert:..
Asi nevie počítať
Veď toto sú vaši ľudia...ešte vynájdu aj teplú vodu...:D :D :D

Nejaký smiešný obrážťok ku expertovi by nebol ?
romana147
03.05.22,05:45
3
romana147
03.05.22,05:46
.
romana147
03.05.22,05:57
[QUOTE=veronikasad]

P R E C E C E D U SMERu som považovala za inteligentnejšieho človeka
Nandrolon
03.05.22,05:58
3
Dúfam, že už neodpočítavaš štart Sarmaty.
:-))))))))))))))
romana147
03.05.22,05:59
3
Dúfam, že už neodpočítavaš štart Sarmaty.
:-))))))))))))))


PRIDÁáVA MI HAKY BAKY
Nandrolon
03.05.22,06:01
Ešteže tak, nemám nachystaný fotoaparát.
romana147
03.05.22,06:07
[QUOTE=veronikasad]

P R E C E C E D U SMERu som považovala za inteligentnejšieho človeka


čo vravel Jarovi pri kole o Palim (rieš to s Paškom,ale chcem info)
Mako sa votrel
Imrece sa VOTREL
Gašpar sa votrel
Hraška sa votrel
Krajmer sa votrel
Kočner (1346 dní Ficov sused v Bonaparte/pred kúpou OVERENÝ Kalim!
Bžán sa votrel
Jasaň sa votrel
Kaliňák sa votrel
Bodor sa votrel KED BOL Fico na oslave Bonulu! ! ! )
Baštrnák sa votrel (a vnútil Ficovi zlavnený nájom ???? )
Flašík sa votrel
Kičura sa votrel
Trnka sa votrel
Počiatek sa votrel
Majka sa votrela ! ! !
hybaj do riti, že chudák Robo o tom nevedel ! ! !
Už okolo 29 kajúcnikov sa priznalo / Robo nestíha ĎAKOVA´T
a buzerant mu pritakával ????
PODTatranský špión sa votrel a Fico ho schválil !
Podla mna by "politický nominanti fica" - - ktorí nie sú vo väzbe - - by mali požiadať KGBáka o politický azyl
romana147
03.05.22,06:09
Ešteže tak, nemám nachystaný fotoaparát.

bolo treba opraviť odložené , tam to bola ako pomlčka
a tu to bral ako mínus
bjuty smis
03.05.22,06:15
No to je teda expert: https://spravy.rtvs.sk/2022/05/dovoz-skvapalneneho-zemneho-plynu-nepokryje-potreby-slovenska/ - štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR Karol Galek (SaS) "Objem jedného takéhoto tankera je 140 000 kubíkov stlačeného zemného plynu. Po premene na klasický zemný plyn to znamená približne 90 až 93 kubíkov. Spotreba Slovenska je 5,2 miliardy. Takže keď si to prepočítame, tak ročne by sme potrebovali takýchto tankerov asi 60"
Asi nevie počítať - Stlačených 140 000 m3 = nestlačených 90-93m3 - to je teda pekná volovina. Nepochopil, že skvapalnenie CNG sa deje pri veľmi nízkych teplotách a tlaku 200barov, pričom ako kvapalina má väčšiu hustotu ako nestlačený. Takže 140000m3 je v skutočnosti cca 900000m3.

možno by si si mal to video pustiť ešte raz .....
a zvýšiť pozornosť v 20 sec. ......
romana147
03.05.22,06:18
Netuším čo a kde by trebalo urobiť

súkromný účet mi z OTP do ĆSOB premigroval asi za 5 dní
firemný migruje od 18. marca

aj s DP DPH meškám / aj im na PFS neviem poslať info
všeobecné podanie sa mi skováva

a v čsobe správy ani neotvorí, len sa koliesko krúti !
pavol54
03.05.22,09:29
Netuším čo a kde by trebalo urobiť

súkromný účet mi z OTP do ĆSOB premigroval asi za 5 dní
firemný migruje od 18. marca

aj s DP DPH meškám / aj im na PFS neviem poslať info
všeobecné podanie sa mi skováva

a v čsobe správy ani neotvorí, len sa koliesko krúti !
vymeniť banku
pavol54
03.05.22,09:32
3
Dúfam, že už neodpočítavaš štart Sarmaty.
:-))))))))))))))


PRIDÁáVA MI HAKY BAKY
vymeň počítač
buchač
03.05.22,14:19
Už pri čítaní článku mi napadlo to isté, čo diskutéra/rov.

" neskutočný debilizmus vládne v tej európe. kôli rusku doženú vlastné obyvateľstvo do chudoby.
fry
15:21 "

https://debata.pravda.sk/debata/625423-ceskym-oceliarnam-hrozi-kolaps-urady-firmu-zablokovali-pre-vazby-na-rusko/

Ale takéto články Jasánkovia z Porady zrejme nečítajú.
Kuwa, ešte (v podstate) dobre, že USS patrí američanovi.

Ale na druhej strane ? Teraz sa nevedia dohodnúť odborári na zvýšení platov....ani za boha nechcú nejak pridať.
Pritom za minulý rok do USA vyviezli čistý zisk 517 mega dolárov.
misoft
03.05.22,14:30
No to je teda expert:..
Asi nevie počítať
Veď toto sú vaši ľudia...ešte vynájdu aj teplú vodu...:D :D :D

Nejaký smiešný obrážťok ku expertovi by nebol ?
A ty čo? Zase ťa rapeľ chytil? Akí "naši", "vaši"? Nie sú ani moji, ani tvoji - len tebe už asi z tej "samoty u lesa" začína asi harašiť.
pavol54
03.05.22,15:10
Sulík povedal že bude žiadať aby bola výnimka na ropu, však Orbán povedal že bude platiť za ropu a plyn v rubľoch. ropu pre Slovnaft nakupuje MOL a ten má sídlo v Maďarsku, tak Sulík môže sedieť a šúchať nohami. Za to treba poďakovať dnešnému najlepšiemu poradcovi Miklošovi za predaj Slovnaftu Maďarom
bjuty smis
03.05.22,15:24
Sulík povedal že bude žiadať aby bola výnimka na ropu, však Orbán povedal že bude platiť za ropu a plyn v rubľoch. ropu pre Slovnaft nakupuje MOL a ten má sídlo v Maďarsku, tak Sulík môže sedieť a šúchať nohami. Za to treba poďakovať dnešnému najlepšiemu poradcovi Miklošovi za predaj Slovnaftu Maďarom

neuveritelné logické postupy

a zakončené tvojím klasickým klamstvom....

mikloš predal slovnaft ? a kedy...dáš aj nejaké bližšie info ?
bjuty smis
03.05.22,15:44
Už pri čítaní článku mi napadlo to isté, čo diskutéra/rov.

" neskutočný debilizmus vládne v tej európe. kôli rusku doženú vlastné obyvateľstvo do chudoby.
fry
15:21 "

https://debata.pravda.sk/debata/625423-ceskym-oceliarnam-hrozi-kolaps-urady-firmu-zablokovali-pre-vazby-na-rusko/

Ale takéto články Jasánkovia z Porady zrejme nečítajú.
Kuwa, ešte (v podstate) dobre, že USS patrí američanovi.

Ale na druhej strane ? Teraz sa nevedia dohodnúť odborári na zvýšení platov....ani za boha nechcú nejak pridať.
Pritom za minulý rok do USA vyviezli čistý zisk 517 mega dolárov.
a čo hovorí debilizmus odporcov ?

že sme zabudli na 40 rokov , ked nám rusi vládli ? aký raj na zemi tu bol ?
kopretinka
03.05.22,16:18
pavol54
03.05.22,17:04
Sulík povedal že bude žiadať aby bola výnimka na ropu, však Orbán povedal že bude platiť za ropu a plyn v rubľoch. ropu pre Slovnaft nakupuje MOL a ten má sídlo v Maďarsku, tak Sulík môže sedieť a šúchať nohami. Za to treba poďakovať dnešnému najlepšiemu poradcovi Miklošovi za predaj Slovnaftu Maďarom

neuveritelné logické postupy

a zakončené tvojím klasickým klamstvom....

mikloš predal slovnaft ? a kedy...dáš aj nejaké bližšie info ?
keď niečo neovládaš povieš že je to klamstvo tvoja metóda práce. zase si prekrútil ak vždy môj výrok "za predaj slovnaftu madarom môže mikloš" a to je rozdiel ako tvrdiť že !mikloš predal slovnaft" Až to pochopíš tak sa prihlás
letavizu 1
03.05.22,17:52
mari2x
04.05.22,04:16
" neskutočný debilizmus vládne v tej euroázii kôli rusku , ktoré z

"brat za brata" urobilo "brat STRIEĹA na brata"

až kým kým nedoženie vlastné obyvateľstvo do chudoby " ....



a čo hovorí debilizmus odporcov ?

že sme zabudli na 40 rokov , ked nám rusi vládli ?

aký raj na zemi tu bol ?



pre komunistických funkcinárov veĺký

dodnes ĺutujú, že Śirokého :
so sovietskym zväzom na večné časy

- večné trvalo 41 rokov
- dočasné 22 ! :D
bjuty smis
04.05.22,08:53
Sulík povedal že bude žiadať aby bola výnimka na ropu, však Orbán povedal že bude platiť za ropu a plyn v rubľoch. ropu pre Slovnaft nakupuje MOL a ten má sídlo v Maďarsku, tak Sulík môže sedieť a šúchať nohami. Za to treba poďakovať dnešnému najlepšiemu poradcovi Miklošovi za predaj Slovnaftu Maďarom

neuveritelné logické postupy

a zakončené tvojím klasickým klamstvom....

mikloš predal slovnaft ? a kedy...dáš aj nejaké bližšie info ?
keď niečo neovládaš povieš že je to klamstvo tvoja metóda práce. zase si prekrútil ak vždy môj výrok "za predaj slovnaftu madarom môže mikloš" a to je rozdiel ako tvrdiť že !mikloš predal slovnaft" Až to pochopíš tak sa prihlás
len ked ty ovládaš.....

slovnaft privatizoval močár......slavomir slatina-slovintegra
miklos tam akurát od neho vypáčil pre štát nejaké akcie naspäť....
buchač
04.05.22,09:20
Toto bolo donedávna hoax...klamstvo, zavádzanie, výmysel.


Štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Martin Klus nemá informácie, že by útok nejako ohrozil obyvateľov Slovenska. Zároveň varoval Ukrajincov, aby NECHODILI " HORE - DOLE " cez slovensko-ukrajinské hranice.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/625516-nad-utok-ruska-na-zakarpatsku-oblast-zaznamenali-aj-slovenske-radary/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_9clanok_box
pavol54
04.05.22,11:08
Ani som nevedel že mám priateľa Ammistera Ameda Omahu z Nigérie, "omylom" som tú správu hodil do koša :) možno som zdedil milion alebo aj miliardu:)
pavol54
04.05.22,14:06
prezidentka povýšila do generálskej hodnosti veliteľa vzdušných síl. MIG 29 pôjdu na Ukrajinu. Vzdušné sily budú cvičiť peši ako na lietadlách
Mila123
04.05.22,14:08
pre RF začína sa deň D , hodina H ....... (parlament nebude súhlasiť)....
Mila123
04.05.22,14:17
pre RF začína sa deň D , hodina H ....... (parlament nebude súhlasiť)....
je to tak, ostáva na slobode......
buchač
04.05.22,15:02
pre RF začína sa deň D , hodina H ....... (parlament nebude súhlasiť)....


pre RF začína sa deň D , hodina H ....... (parlament nebude súhlasiť)....
je to tak, ostáva na slobode......

Pani zlatá...ako sa to vraví ?
Nehovor hop, pokiaľ nepreskočíš.
lujza.j
04.05.22,15:29
Posranci sa posrali.....prečo asi....
pavol54
04.05.22,15:37
Posranci sa posrali.....prečo asi....
skôr by som povedal neposrali sa.
Nandrolon
04.05.22,16:09
Pobavilo, ako koalícia podržala "leboFICA".
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Zase sa tu niekomu nasralo na hlavy.
V SaS dnes bude snežiť do rána!
anet
04.05.22,16:25
Slovenska tragikomedia :D Progresívne Slovensko vyzýva premiéra Eduarda Hegera, aby z vlády vylúčil hnutie Sme rodina na čele s Borisom Kollárom. https://www.ta3.com/clanok/235448/progresivne-slovensko-vyzvalo-hegera-aby-z-vlady-vylucil-hnutie-sme-rodina-a-borisa-kollara
Ja by som vyzvala vladu, aby podali demisiu a palili uz do p...
Nandrolon
04.05.22,16:29
Ja by som vyzval progresívne slovensko, nech sa úmyselne predávkujú 5g bielym.
buchač
04.05.22,16:46
Som chvíľu pozeral " správy " na Tv Narkóza.

Mi prišlo humorné, že Ficovi venovali krátky šot...no vzápätí už riešili manifestáciu a urážky našej Čáje...
Což o to, aj mne to prišlo cez čiaru...ale zaujímavé, že nespomenuli Matoviča jeho výzvy pre svoje obecenstvo, kde urážali Danka (aj keď on je tiež číslo).

Matovič bol prvý na politickej scéne, ktorý začal so svojimi " slušnými " vystúpeniami.
lujza.j
04.05.22,16:48
Nejaké smiešne obrášťoky nebudú.....:---
Nandrolon
04.05.22,16:53
Liberál Matovič stále pred hlasovaním bľabotal, ako budú mať pri hlasovaní "zelenú kartu" a pod. sračky.
A po "neúspešnom hlasovaní" už ako správny nacista chce vylučovať zo strany, aj z koalície za porušenie dohody.
Dobrý psycho cirkus :-)))))
PS: z toho leboFica sú teda všetci riadne dosratí...
misoft
04.05.22,16:55
Wocogo? Nejako to teraz nesledujem.... akurát som na pol ucha zachytil, že to caplo cca 130 km odo mňa.
Nandrolon
04.05.22,16:59
Wocogo? Nejako to teraz nesledujem.... akurát som na pol ucha zachytil, že to caplo cca 130 km odo mňa.
Keď to bude 50 km odo mňa, tak spustím:
"Čože je to 50-tka..."
:-))))))))))
misoft
04.05.22,17:00
No - je to povolená rýchlosť v obci :D:D:D
Zato u mňa je to na diaľnici...
lujza.j
04.05.22,17:01
Už ráno boli chodbove šumy,že takto to bude......olajno ešte aj jedinca na pnke dotrepali a bác....nepomohlo.... toľké nešťastie...
bjuty smis
04.05.22,17:01
dúfam, že aspoň tušíte, o čom sa dnes hlasovalo...
podľa reakcií ste vyhrali voľby na 10 rokov :))))
misoft
04.05.22,17:03
Toho sa už nahlasovalo.... a čo z toho?
Nandrolon
04.05.22,17:08
Už ráno boli chodbove šumy,že takto to bude......olajno ešte aj jedinca na pnke dotrepali a bác....nepomohlo.... toľké nešťastie...
Dáš ruku do ohňa za to, že tie 2 nekonali na príkaz Matoviča?
Lebo ja nie.
Netreba zabúdať, že je to bojazlivý psychopat a pred takýmto hlasovaním sú počty známe.
Aby sme ho pochopili, treba skúsiť rozmýšľať "jeho hlavou".
Je to u mňa reálna možnosť. Čo by tým dosiahol?
Bububu na leboFica, divadlo pred národom, dôvod na "karhanie" Sme Mafia a to všetko s požadovaným výsledkom "nevydania Fica".
anet
04.05.22,17:21
dúfam, že aspoň tušíte, o čom sa dnes hlasovalo...
podľa reakcií ste vyhrali voľby na 10 rokov :))))
Pozrela som zaciatok a este kus ... najviac sa mi pacilo ako Kollar vyzval poslancov aby neodchadzali, ze sa bude hlasovat o dolezitom ustavnom zakone :D odhlasovali si "kontrolny vybor" a nasledne napomenul pani poslankynu aby nepouzivala mobilny telefon ... prve co ma napadlo bolo, ze posiela sms, jupiii dohlasovane ... budes mat teply flek :D
Proste slovenska tragikomedia :D :D :D
bjuty smis
04.05.22,17:28
Už ráno boli chodbove šumy,že takto to bude......olajno ešte aj jedinca na pnke dotrepali a bác....nepomohlo.... toľké nešťastie...
mizik prestúpil od náckov do olana ??
anet
04.05.22,17:36
pavol54
04.05.22,17:59
Už ráno boli chodbove šumy,že takto to bude......olajno ešte aj jedinca na pnke dotrepali a bác....nepomohlo.... toľké nešťastie...
Dáš ruku do ohňa za to, že tie 2 nekonali na príkaz Matoviča?
Lebo ja nie.
Netreba zabúdať, že je to bojazlivý psychopat a pred takýmto hlasovaním sú počty známe.
Aby sme ho pochopili, treba skúsiť rozmýšľať "jeho hlavou".
Je to u mňa reálna možnosť. Čo by tým dosiahol?
Bububu na leboFica, divadlo pred národom, dôvod na "karhanie" Sme Mafia a to všetko s požadovaným výsledkom "nevydania Fica".
psy se nežerou hovorieval môj kolega
Mila123
04.05.22,18:15
Nejaké smiešne obrášťoky nebudú.....:---
páči sa....... :D:D:D
buchač
05.05.22,05:26
Nejaké smiešne obrášťoky nebudú.....:---
PO včerajšom hlasovaní im nejak došiel dych...tak teraz len " hodnotia ".
:D :D :D :D :D
kopretinka
05.05.22,05:47
ja nemám slov,toto aký debil udal?! :confused:
https://www.facebook.com/KUKAJ.sk/posts/1572352493137899
buchač
05.05.22,06:02
ja nemám slov,toto aký debil udal?! :confused:
https://www.facebook.com/KUKAJ.sk/posts/1572352493137899
Aj by som ti oponoval...ALE má to význam?
Tá svorka, čo dala komentáre k statusu, bude tiež asi z tých menej inteligentných.

Samotný status je písaný fest všeobecne...povedal by som, že alibisticky.
Základná otázka znie..." Mal povolenie na takúto činnosť ? "
Ešte stále platí :

Hniezdo a celé stanovište, na ktorom je postavené, sú chránené zákonom 543/2002 Z. z. o ochrane prírody a krajiny v znení neskorších predpisov. Bociany počas hniezdenia nie je možné vyrušovať a zasahovať do ich hniezdenia bez súhlasu kompetentných úradov. Akúkoľvek manipuláciu s hniezdom je nutné konzultovať a práce koordinovať s príslušným okresným úradom životného prostredia. Ak by si bociany postavili nové hniezdo na elektrickom stĺpe, obvykle sa ponecháva na mieste do konca hniezdnej sezóny. Takto sa pár bocianov v lokalite stabilizuje. Do novej sezóny sa pripraví náhradné riešenie. Chránené sú aj ich potravinové biotopy, a to sústavou NATURA 2000.
kopretinka
05.05.22,06:04
vidno,že nemáš ani potuchy,o čom píšeš......tie hniezda boli upravované keď tam bociany neboli,všetky sú momentálne obsadené a sú v nich vajcia.Hniezda sú pod neustálym dohľadom online kamier....ten človek je ochranár....
pavol54
05.05.22,06:14
Nejaké smiešne obrášťoky nebudú.....:---
páči sa....... :D:D:D
Ten fico už aj v parlamente mal toľko dezolátov a opíc?:)
Mila123
05.05.22,06:23
Nejaké smiešne obrášťoky nebudú.....:---
páči sa....... :D:D:D
Ten fico už aj v parlamente mal toľko dezolátov a opíc?:)
nie, dezolátov a ani opíc...... podľa mňa amerických k........:D
pavol54
05.05.22,06:26
Nejaké smiešne obrášťoky nebudú.....:---
páči sa....... :D:D:D
Ten fico už aj v parlamente mal toľko dezolátov a opíc?:)
nie, dezolátov a ani opíc...... podľa mňa amerických k........:D
tých je už menej ako na začiatku, pretože by už bručal
misoft
05.05.22,07:04
ja nemám slov,toto aký debil udal?! :confused:
https://www.facebook.com/KUKAJ.sk/posts/1572352493137899
Aj by som ti oponoval...ALE má to význam?
Tá svorka, čo dala komentáre k statusu, bude tiež asi z tých menej inteligentných.

Samotný status je písaný fest všeobecne...povedal by som, že alibisticky.
Základná otázka znie..." Mal povolenie na takúto činnosť ? "
Ešte stále platí :

Hniezdo a celé stanovište, na ktorom je postavené, sú chránené zákonom 543/2002 Z. z. o ochrane prírody a krajiny v znení neskorších predpisov. Bociany počas hniezdenia nie je možné vyrušovať a zasahovať do ich hniezdenia bez súhlasu kompetentných úradov. Akúkoľvek manipuláciu s hniezdom je nutné konzultovať a práce koordinovať s príslušným okresným úradom životného prostredia. Ak by si bociany postavili nové hniezdo na elektrickom stĺpe, obvykle sa ponecháva na mieste do konca hniezdnej sezóny. Takto sa pár bocianov v lokalite stabilizuje. Do novej sezóny sa pripraví náhradné riešenie. Chránené sú aj ich potravinové biotopy, a to sústavou NATURA 2000.
A iná základná otázka znie: píšeš k veci?
Cituješ zákon, pritom si ani neoveríš, o čom sa to tu točí. Inak - bola o tom i reportáž - VEREJNÁ v televízii, kde ukazovali a spomínali, ako tie hniezda upravujú PO ODLETE bocianov z hniezdiska - ešte stále platí, čo si napísal? Píšeš o menej inteligentných - a ty si ako na tom?
Tú mínusku máš odo mňa.
buchač
05.05.22,08:13
Píšeš o menej inteligentných - a ty si ako na tom?
Tú mínusku máš odo mňa.
Určite lepšie ako ty a koprivka dokopy...;)
Ty tomu nerozumieš...choď radšej dávať " vtipné " obrážťoky.
misoft
05.05.22,19:42
Lepšie je dávať obrážťoky, ako sa miešať do všetkého, radiť tam, kde máš len svoju pravdu....
buchač
06.05.22,04:17
Šak veď ich dávaj a nemiešaj sa do všetkého (napríklad do účtovníctva, kde si bol už nie raz upozornený na hlúposti)...

Apropó...ja mám vždy pravdu. :D :D :D
sito
06.05.22,06:58
:eek: I kristu, že ju odoberáš už pekných pár rokov. :D:D:D
kopretinka
06.05.22,07:17
stretli ste sa s tým,že vám nechceli preplatiť lístok za zálohované fľaše,s dôvodom,že už prešla ich platnosť?
misoft
06.05.22,08:15
Šak veď ich dávaj a nemiešaj sa do všetkého (napríklad do účtovníctva, kde si bol už nie raz upozornený na hlúposti)...

Apropó...ja mám vždy pravdu. :D :D :D
Pokiaľ si si nevšimol - už sa nemiešam.
A za ďalšie - ty sa držíš asi týchto pravidiel:
1) Šéf na pravdu!
2) Šéf má VŽDY pravdu!
3) V prípade, že ju nemá, platí bod 2).
misoft
06.05.22,08:18
stretli ste sa s tým,že vám nechceli preplatiť lístok za zálohované fľaše,s dôvodom,že už prešla ich platnosť?
:eek:
To aj také niečo existuje? Viem o niektorých obmedzeniach (sú dokonca i v zákone), ale o nejakej expirácii nejakého lístočka - to som ešte nepočul. Je to, ako keby niekto povedal, že táto bankovka neplatí, lebo bola vytlačená v roku 2009....
Nandrolon
06.05.22,08:28
V ČR je to na niektorých lístkoch napísané, že uplatnenie je možné do XY dní.
Ale oni na PET a hliník ešte nepristúpili, takže iba u skla.
pavol54
06.05.22,09:05
V ČR je to na niektorých lístkoch napísané, že uplatnenie je možné do XY dní.
Ale oni na PET a hliník ešte nepristúpili, takže iba u skla.
Mne ak posielajú tovar na paletách alebo v obaloch tak buď výmena, alebo možnosť vrátenia do 90 resp. 180 dní, inak si ich môžem nechať na pamiatku. Tie lístočky budú asi vydávať niektoré menšie predajne, aby sa z nich nestali zberne vratných obalov.
kopretinka
06.05.22,09:10
čoby,Lidl 30dní a Kaufland 60.........v Tescu je neobmedzene....dokiaľ je lístok čitateľný.
kopretinka
06.05.22,09:12
tento diel bol uvedený na obrazovky v 2016tom.....o vojne medzi Ruskom a Ukrajinou....som kukala jak puk,na dnešnú situáciu to pasuje tiež.....
https://najserialy.io/serial/elementary/s04e09
Nandrolon
06.05.22,09:25
čoby,Lidl 30dní a Kaufland 60.........v Tescu je neobmedzene....dokiaľ je lístok čitateľný.
Ja som videl mám dojem v ČR 45 dní. Ináč manželka nosí z Billy už asi mesiac a pol v peňaženke...
Billa to má vymakané. Fľašomat má v strede parkoviska ako samostatnú búdku. Akurát to nie je kombinovaný aj so sklom, ale iba plech+pet. Ale nemusíš sa trepať do predajne ale rovno z auta to tam lopatou nahádžeš :-))))))))))))))
pavol54
06.05.22,09:52
Sulík povedal že bude žiadať aby bola výnimka na ropu, však Orbán povedal že bude platiť za ropu a plyn v rubľoch. ropu pre Slovnaft nakupuje MOL a ten má sídlo v Maďarsku, tak Sulík môže sedieť a šúchať nohami. Za to treba poďakovať dnešnému najlepšiemu poradcovi Miklošovi za predaj Slovnaftu Maďarom

neuveritelné logické postupy

a zakončené tvojím klasickým klamstvom....

mikloš predal slovnaft ? a kedy...dáš aj nejaké bližšie info ?
Môžeš prezradiť kto sedí v dozornej rade MOL-u? IVAN MIKLOŠ Prečo asi?
bjuty smis
06.05.22,13:00
Sulík povedal že bude žiadať aby bola výnimka na ropu, však Orbán povedal že bude platiť za ropu a plyn v rubľoch. ropu pre Slovnaft nakupuje MOL a ten má sídlo v Maďarsku, tak Sulík môže sedieť a šúchať nohami. Za to treba poďakovať dnešnému najlepšiemu poradcovi Miklošovi za predaj Slovnaftu Maďarom

neuveritelné logické postupy

a zakončené tvojím klasickým klamstvom....

mikloš predal slovnaft ? a kedy...dáš aj nejaké bližšie info ?
Môžeš prezradiť kto sedí v dozornej rade MOL-u? IVAN MIKLOŠ Prečo asi?


tiež sa čudujem, že to neponúkli ficovi, blahovi, alebo kažimírovi....
prečo si ho za poradcu vybrala ukrajinská vláda...prečo teraz moldavská. prezidentka

ale už teda aspoň viem, prečo mečiar ten slovnaft privatizoval......
pavol54
06.05.22,14:21
Sulík povedal že bude žiadať aby bola výnimka na ropu, však Orbán povedal že bude platiť za ropu a plyn v rubľoch. ropu pre Slovnaft nakupuje MOL a ten má sídlo v Maďarsku, tak Sulík môže sedieť a šúchať nohami. Za to treba poďakovať dnešnému najlepšiemu poradcovi Miklošovi za predaj Slovnaftu Maďarom

neuveritelné logické postupy

a zakončené tvojím klasickým klamstvom....

mikloš predal slovnaft ? a kedy...dáš aj nejaké bližšie info ?
Môžeš prezradiť kto sedí v dozornej rade MOL-u? IVAN MIKLOŠ Prečo asi?


tiež sa čudujem, že to neponúkli ficovi, blahovi, alebo kažimírovi....
prečo si ho za poradcu vybrala ukrajinská vláda...prečo teraz moldavská. prezidentka

ale už teda aspoň viem, prečo mečiar ten slovnaft privatizoval......
zle si napísal: viem prečo bola zmarená mečiarova privatizácia slovnaftu(zablokovaním úveru) - aby Mikloš získal za odmenu členstvo v dozornej rade
buchač
07.05.22,04:30
Aké sú priority tejto vládnej koalície? Keď sa rokuje o vydaní opozičného poslanca sú prítomní všetci koaliční poslanci. No keď sa rokuje o zákonoch, ktoré reálne pomôžu ľuďom, môžeme koaličných poslancov prítomných v sále spočítať na prstoch dvoch rúk. Robia tlačovky o tom, ako idú pomáhať ľuďom… ale keď môžu skutočne prispieť k tomu, aby sa niečo zmenilo vtedy ich niet.
https://www.facebook.com/watch?v=1152371042225041
bjuty smis
07.05.22,05:54
perly naších náckov....paráda
pavol54
07.05.22,14:48
Počúvam: USA zaznamenali nebývalý hospodársky rast - máme radosť
Nandrolon
07.05.22,16:58
Pán Bjuty :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
pavol54
08.05.22,04:55
čítam že máme v parlamente permanentne deň otvorených dverí a vystupuje tam kde kto , Geisenovci, zelenskij, a pod. Ešte by nám mali vydať úlohy a skontrolovať ich plnenie
Mária27
08.05.22,05:18
buchač
08.05.22,06:09
Geissenovcov dostal Sulík úplne všade: Z Carmen a Roberta spravil v parlamente poslancov
https://plus7dni.pluska.sk/ludia/geissenovcov-dostal-sulik-uplne-vsade-carmen-roberta-spravil-parlamente-poslancov

Sulík je už čistý chuj...už nech páli ta het klokanie mäso žrať a dingov naháňať..


Raňajky u Kočnera, teraz Sulino pozval vraj Geissenovcov? O chvíľu budú riadiť Slovensko celévriti z Farmy či inej trápnošou. No ako len dokážu spropagovať milionári Slovensko? Stále si myslím, že táto vláda plagiátorov, daňových podvodníkov a absolútnych amatérov nemôže hlbšie klesnúť a čuduj sa svete – Sulino tromfol bábkoherečku. To sa nadávalo na Mečiara, keď tu pozýval celebrity pri príležitosti otvárania diaľnic. Teraz dostal za úlohu propagovať Geissen! Môže mi niekto vysvetliť, ako on spropaguje Slovensko? Veď nás už spropagovala vojna a sme jedným zo štyroch najväčších dodávateľov vojenskej aj nevojenskej pomoci. Ono, možno že sú so Sulíkom spolužiaci, kto ho vie. Už len čakám, kedy pozvú káčera Donalda alebo Pána prsteňov, pretože hrdinov zo seriálu GOT nemusia, tu si vystačia sami.
To sme už na tom s propagáciou Slovenska fakt tak zle, že musíme volať milionárov, ktorí ani len nepáchnu do dvoj – troj hviezdičkových hotelov alebo turistických ubytovní, kam chodí väčšina turistov? Opýtajte sa radšej českých turistov. Oni majú zmapované Slovensko lepšie ako Google. Spýtajte sa na služby, alebo takú kávu hoci aj na stanici v Bratislave. Nie veru. Milionár nikdy nespropaguje nejakú krajinu, ani ten domáci, ani ten zahraničný. Sú to jedine kvalitné služby. Veru, mohol ho Sulík zavolať cez Coronu a ukázať, ako pomáhala vláda hotelierom a poskytovateľom reštauračných služieb. Zoberie ho aj na Krásnu hôrku? Pre istotu nech nevynechá ani pamiatku UNESCO Spišský hrad a možno rozhýbu aj žeriavy, respektíve vysvetlia legendu o samovražde jedného z majiteľov stavebnej firmy, ktorá rekonštruuje Spišský hrad.
No kam sa asi tak ten milionár dostane? Niekam do super rezortu, ktorý si domáci našinec, ale ani ten z Čiech či Poľska jednoducho nedovolí. Prečo aj, keď Maďari aj Poliaci sú lacnejší a Slováci radšej chodia na dovolenky tam?
Ak sem už prišiel, tak Sulík mal byť radšej ticho. Toto je len ďalšie trápne divadlo.
https://gabo126.blog.pravda.sk/2022/05/07/co-maju-spolocne-kocner-a-geissen-sulika/
Mila123
08.05.22,06:15
čítam že máme v parlamente permanentne deň otvorených dverí a vystupuje tam kde kto , Geisenovci, zelenskij, a pod. Ešte by nám mali vydať úlohy a skontrolovať ich plnenie
kedy príde osobne Zelenský?
v utorok má byť online prenos, ak si dobre pamätám iba 14 poslanci NR SR boli proti jeho "prítomnosti"....... .
ak chce ísť na návštevu parlamentu, stačí ak ho niekto z poslancov zapíše ako svojho ......teda tak sa mohol vylúčený fašista dostať na miesto jeho predchádzajúceho pôsobenia.....nesledujem Róberta vôbec........
pavol54
08.05.22,06:21
čítam že máme v parlamente permanentne deň otvorených dverí a vystupuje tam kde kto , Geisenovci, zelenskij, a pod. Ešte by nám mali vydať úlohy a skontrolovať ich plnenie
kedy príde osobne Zelenský?
v utorok má byť online prenos, ak si dobre pamätám iba 14 poslanci NR SR boli proti jeho "prítomnosti"....... .
ak chce ísť na návštevu parlamentu, stačí ak ho niekto z poslancov zapíše ako svojho ......teda tak sa mohol vylúčený fašista dostať na miesto jeho predchádzajúceho pôsobenia.....nesledujem Róberta vôbec........
ja som písal že príde? napísal som že vystupuje
Mila123
08.05.22,06:48
čítam že máme v parlamente permanentne deň otvorených dverí a vystupuje tam kde kto , Geisenovci, zelenskij, a pod. Ešte by nám mali vydať úlohy a skontrolovať ich plnenie
kedy príde osobne Zelenský?
v utorok má byť online prenos, ak si dobre pamätám iba 14 poslanci NR SR boli proti jeho "prítomnosti"....... .
ak chce ísť na návštevu parlamentu, stačí ak ho niekto z poslancov zapíše ako svojho ......teda tak sa mohol vylúčený fašista dostať na miesto jeho predchádzajúceho pôsobenia.....nesledujem Róberta vôbec........
ja som písal že príde? napísal som že vystupuje
vystupuje, ešte, že tak
Nandrolon
08.05.22,07:33
Zelenskyj si bude rozumieť s PS. Oni mu budú dodávať 5g bieleho každý poldeň, a on im zato zatancuje "penisový tanec".
Sláva kokaini.
pavol54
08.05.22,09:43
Zelenskyj si bude rozumieť s PS. Oni mu budú dodávať 5g bieleho každý poldeň, a on im zato zatancuje "penisový tanec".
Sláva kokaini.
sláva kokaini- díleram sláva.
V utorok v parlamente SR povie, že Ukrajina okamžite prestane kupovať ruský plyn a ruskú ropu, alebo bude tvrdiť z týchto platieb sa v Rusku platia výlučne dôchodky, školy a väznice?
majkii
08.05.22,10:34
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/279823519_3165728706999013_3918744450624961287_n.j pg?stp=dst-jpg_p526x296&_nc_cat=104&ccb=1-6&_nc_sid=5cd70e&_nc_ohc=WJmtNAd1BhEAX85nby1&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&oh=00_AT8H4yDLbc-h4NyHw_e7v5vj8DBX0sNUWl_MG3mueaKKwg&oe=627C9269

Tento marxistický filozof a nositeľ Nobelovej ceny za literatúru mal aj iné "múdre" úvahy. Otvorene podporoval Hilera, tak ako ľavičiari v tej dobe. Vyzýval na zabíjanie ľudí podľa kategórii neužitoční, tých čo nevedia obhájiť svoju existenciu. Shaw 7.2.1934 požiadal v Londínskej tlači vedcov a chemikov, aby vynašli humánny plyn, ktorý by zabíjal okamžite a bezbolestne....Neskôr taký vynašli, volal sa Zyklom B
V dokumentárnom filme, ktorý som nedávno pripojil má jeden z takýchto plamenných prejavov, vidieť to možno v dokumentárnom filme Sovietsky príbeh v čase 20:13 - 22:05
https://www.youtube.com/watch?v=sqrnXVGNhCE&ab_channel=pugyster
pavol54
08.05.22,10:51
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/279823519_3165728706999013_3918744450624961287_n.j pg?stp=dst-jpg_p526x296&_nc_cat=104&ccb=1-6&_nc_sid=5cd70e&_nc_ohc=WJmtNAd1BhEAX85nby1&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&oh=00_AT8H4yDLbc-h4NyHw_e7v5vj8DBX0sNUWl_MG3mueaKKwg&oe=627C9269

Tento marxistický filozof a nositeľ Nobelovej ceny za literatúru mal aj iné "múdre" úvahy. Otvorene podporoval Hilera, tak ako ľavičiari v tej dobe. Vyzýval na zabíjanie ľudí podľa kategórii neužitoční, tých čo nevedia obhájiť svoju existenciu. Shaw 7.2.1934 požiadal v Londínskej tlači vedcov a chemikov, aby vynašli humánny plyn, ktorý by zabíjal okamžite a bezbolestne....Neskôr taký vynašli, volal sa Zyklom B
V dokumentárnom filme, ktorý som nedávno pripojil má jeden z takýchto plamenných prejavov, vidieť to možno v dokumentárnom filme Sovietsky príbeh v čase 20:13 - 22:05
https://www.youtube.com/watch?v=sqrnXVGNhCE&ab_channel=pugyster
to aký zdroj tvrdí že bol marxistický filozof
majkii
08.05.22,10:57
to aký zdroj tvrdí že bol marxistický filozof
pozrel si video? bude lepšie vyhovovať slovíčko socialista?
kopretinka
08.05.22,11:06
.
pavol54
08.05.22,12:06
to aký zdroj tvrdí že bol marxistický filozof
pozrel si video? bude lepšie vyhovovať slovíčko socialista?
ak má niekto ľavicové zmýšľanie nemusí byť marxista dokonca som čítal že bol proti marxistickej teórii
bjuty smis
08.05.22,12:12
tak pre niektorých sú aj náckovia pravičiari
tak ich ruská propaganda domotala...
majkii
08.05.22,12:23
to aký zdroj tvrdí že bol marxistický filozof
pozrel si video? bude lepšie vyhovovať slovíčko socialista?
ak má niekto ľavicové zmýšľanie nemusí byť marxista dokonca som čítal že bol proti marxistickej teórii
nie tak celkom, Fabianisti, ktorej Shaw bol predstaviteľom,odmietali časť marxizmu, ktorá hlásala teóriu triedneho boja. Oni skôr vyznávali myšlienku vzniku novej spoločnosti presadzovaním sociálnych reforiem, ktoré by viedli k vzniku socializmu.
Avšak fundament oboch teórii bol rovnaký, v prípade marxizmu vznik socializmu odstránením tried (zabíjaním ľudí), Shaw na rozdiel od zvyšku Fabianskej spoločnosti hlásal teóriu odstránenie neužitočných ľudí pre spoločnosť (viď video)
Tieto zvrátené teórie priniesli desiatky miliónov obetí nevinných ľudí
kopretinka
08.05.22,13:53