kukučka
07.07.22,22:34
kukučka
07.07.22,20:43
Ešte stále mám "poškodenú Poradu a márne čakám na pomoc.
Otázka pre všetkých moderátorov: ak niekoho vylúčite, viete ho vrátiť späť, alebo nie?
Kto mi zablokoval prístup pod menom "porucha na porade" nech to dá láskavo do poriadku.
Alebo tu už nikto nič negarantuje?
PS.
Ak má niekto odo mňa "blbé" plusy-mínusy, neviem to opraviť.
misoft
08.07.22,03:38
"Kto mi zablokoval prístup pod menom "porucha na porade" nech to dá láskavo do poriadku."...
Ja viem!
Prístup k "porucha na Porade" ti zablokovala tá porucha na Porade......
https://bestpage.sk/smiles-animovany/smiles-bestpage-sk-261.gif
lujza.j
08.07.22,05:43
Škoda....RaFa vyhral:(dúfam,že ho australan vytrepe....
Radšej bez komentára.....v diskusii už všetko čo by som....
https://sportky.zoznam.sk/c/301249/atraktivny-suboj-o-finale-neuvidime-zraneny-nadal-odstupil-kyrgios-na-wimbledone-zabojuje-o-titul#disqus_holder
Jarka 1
08.07.22,07:26
Škoda....RaFa vyhral:(dúfam,že ho australan vytrepe....
Radšej bez komentára.....v diskusii už všetko čo by som....
https://sportky.zoznam.sk/c/301249/atraktivny-suboj-o-finale-neuvidime-zraneny-nadal-odstupil-kyrgios-na-wimbledone-zabojuje-o-titul#disqus_holder

Včera som hneď povedala, že karma je zdarma. Tenis nesledujem, ale ako sa darí Nolemu áno.
buchač
08.07.22,07:46
Škoda....RaFa vyhral:(dúfam,že ho australan vytrepe....
Radšej bez komentára.....v diskusii už všetko čo by som....
https://sportky.zoznam.sk/c/301249/atraktivny-suboj-o-finale-neuvidime-zraneny-nadal-odstupil-kyrgios-na-wimbledone-zabojuje-o-titul#disqus_holder

Včera som hneď povedala, že karma je zdarma. Tenis nesledujem, ale ako sa darí Nolemu áno.
Najprv podotknem, že nie som fanúšikom žiadneho tenistu - punktum.
No šport ako taký sa mi páči - svojho času som bol dosť často na kurte.

Som na 100% presvedčený, že ani jeden z debilov (čo mudrujú v diskusii) nedržal v ruke tenisovú raketu...a kľudne pôjdem aj ďalej v zmysle toho, že sú to gaučoví športovci.
...a o nejakých zraneniach už ani len nechyrovali.
Nemám rád takéto diskusie, nakoľko sú vysoko neobjektívne.
anet
08.07.22,12:20
lujza.j
08.07.22,12:33
Buchi pochopil by si diskusiu keby si sledoval daného jedinca.....okrem iného ako keby bol "zákonom chránený"-vsetci sa poserieme lebo rafa....nik mu neberie,že to vie....ale!
....aj to,že vypadlo princátko cicikoš....je fajn.....
buchač
08.07.22,12:51
Buchi pochopil by si diskusiu keby si sledoval daného jedinca.....okrem iného ako keby bol "zákonom chránený"-vsetci sa poserieme lebo rafa....nik mu neberie,že to vie....ale!
....aj to,že vypadlo princátko cicikoš....je fajn.....
Nemboj sa, som v obraze ohľadom Rafu...a som v obraze aj ohľadom Djoka. ;)
Ono to je tak...jedna partia fanúšikov sa ide posrať z jedného a druhá zasa z toho druhého.
Najhoršie na tom je ale niečo iné...že šport sa dostáva na vedľajšiu koľaj a ide tu len o politiku. V tomto prípade ide o to, že Djokovi fanúšikovia nevedia zabudnúť na Australia open, kde sa nemohol zúčastniť.

...ozaj...a kto je cicikoš ?
Jarka 1
08.07.22,16:19
buchy, žeby to bol Cicipas? ... to už vieš
lujza.j
09.07.22,06:44
Buchi tu vôbec nejde o Djoka......... a o AO....
Tu tiez odpálili hráčov....čiže hovoriť o plnohodnotnom turnaju veľkej štvorky je smiešne....+ Sa tu testovo......čo v Paríži napr.nie....
Pre mňa by mal byť šport o tom ,že má vyhrať ten lepší.....
Keď si v obraze tak potom si spomen na zápas napr.šapovalov -nadal....a takých je viac....a tom ,že mu všetko vadí a na všetko frfle aj tým...je už smiešny....
V nedeľu nech vyhraje lepší.....konečne iné finále:)
buchač
09.07.22,08:13
Pre mňa by mal byť šport o tom ,že má vyhrať ten lepší.....

Lenže toto krédo skončilo veľmi dávno...povedzme, že pred takými 30-40timi rokmi, možno aj viac.
Včul ide v športe len a len o :
- peniaze
- politiku

...a preto šport viacmenej nepozerám.
pavol54
09.07.22,18:07
... sa čudujem, prečo tie "listy" zahrabávajú do zeme. To nikto o ten materiál nemá záujem? alebo je to niekde "v riti", odkiaľ by bol dovoz drahší ako výťažok z recyklácie. Darmo, kalkulačka nepustí. Zrejme to v danej krajine nedokážu, tak jednoduhšie to majú zakopať...

Tie listy z vrtúľ sú z laminátu a ten sa v súčasnosti nedá recyklovať. Resp. nie je technológia, ako by sa ich dalo zužitkovať, tak ich treba likvidovať. Bohužiaľ majú len krátku životnosť, niekde som čítal, že je to cca 20 rokov. Preto je otázne, o koľko sú tie veterné elektrárne ekologickejšie, ako iný zdroj elektriny.
minule sa v rádiu nejaká ekologička rozohňovala nad triedením odpadu vraj blistre od liekov patria do hliníka. ponúkal som použité konzervárenské hliníkové viečka. nikto ich nechce, vraj v hlinikárni zhoria, tak sú len emisná záťaž
kopretinka
09.07.22,18:40
blistre patria do plastu.
pavol54
09.07.22,19:39
blistre patria do plastu.
a ako oddelia ten hliník od plastu?
buchač
10.07.22,07:26
ROZHOVOR Neprikázala by som synovi, aby uvoľnil miesto staršiemu, vraví zakladateľka komunitnej školy Michaela Vajová
https://ahojmama.pravda.sk/clanky/rozhovor-neprikazala-by-som-synovi-aby-uvolnil-/15868-clanok.html?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_9clanok_box

Kto chce, nech si prečíta celé...ja som to zvládol. Síce som to chcel chvíľami chcel vzdať, ale premohol som sa.
Nandrolon
10.07.22,07:26
blistre patria do plastu.
a ako oddelia ten hliník od plastu?
Hliník fakt zhorí.
To tu nikto nikdy nerobil živánsku v prírode a po zjedení dal alobal do ohňa?
:-)))))))))))))))))
pavol54
10.07.22,08:35
blistre patria do plastu.
a ako oddelia ten hliník od plastu?
Hliník fakt zhorí.
To tu nikto nikdy nerobil živánsku v prírode a po zjedení dal alobal do ohňa?
:-)))))))))))))))))
Lenže on nehorí pri takej nízkej teplote, taví sa pri trocha vyššej 660
buchač
10.07.22,08:45
...
Chobot
10.07.22,09:33
blistre patria do plastu.
a ako oddelia ten hliník od plastu?
Hliník fakt zhorí.
To tu nikto nikdy nerobil živánsku v prírode a po zjedení dal alobal do ohňa?
:-)))))))))))))))))

Nie, my odpadky zahadzujeme do koša, ako civilizovaní ľudia. To len ty si myslíš, že zhorí, ale on tam zostane - začiernený, začmudený špinavý - ale zostane.
Nandrolon
10.07.22,16:14
Evidentne ďalší, čo mal detstvo v paneláku, nevadí....
anet
11.07.22,13:38
Neznasam umyvanie okien :mad: Bud leje (aktualne), alebo je tak horuco, ze co ich len doumyvam zacne s.at na ne hmyz :mad:
kukučka
11.07.22,15:36
Do vody so saponátom pridaj ocot.
anet
11.07.22,17:37
Umyvam octovou vodou, aj striekam okolo ramov biolit. Vyprcha a uz je tam hmyz. :mad:
lujza.j
11.07.22,17:53
Nepomôže ocot....
Mam také lepačky.... kvetinky do stredu okná....alebo lepky na rám okna.....
https://www.hagglezon.com/en/s/Insectex
kopretinka
11.07.22,17:53
Neznasam umyvanie okien :mad: Bud leje (aktualne), alebo je tak horuco, ze co ich len doumyvam zacne s.at na ne hmyz :mad:
niekde leje?:eek:
anet
11.07.22,18:08
niekde leje?:eek:
No pri KE riadne zlialo a potom cely cas poprchalo, zima 13C je teraz vonku, oproti 38C co bolo riadna zmena.
kopretinka
12.07.22,11:04
Petržlen z Tesca :confused::mad:
Chobot
12.07.22,11:25
Petržlen z Tesca :confused::mad:
Taký istý petržlen môže byť v Lidli, Bille, Kauflande, Jednote .... aj na trhu.

Alebo si myslíš, že schválne nechali vyhniť petržlen zvnútra, aby ho následne predali?

Alebo som nepochopil, o čo tu ide.
pavol54
12.07.22,12:19
Petržlen z Tesca :confused::mad:
určite bol testovaný na dusík a iné reziduá tak ako to všetky tieto siete vyžadujú od pestovateľa. Určite je to dovoz
Jarka 1
12.07.22,12:22
Nepotešilo ma. Vraj koniec platnosti čipov na eID vydaných do júna 2021.

tinyurl.com/4nk5c8t5
misoft
13.07.22,06:59
O tom sa už vravelo ... lenže akosi MV akosi zabudlo obyvateľstvu túto informáciu podstrčiť a doteraz nie sú schopní to aj poriadne zabezpečiť.
A keď už píšeš A) "Vraj koniec platnosti čipov na eID vydaných do júna 2021", tak napíš aj B) "ktorým bol vydaný do júna 2021, budú môcť cez eID vytvárať kvalifikovaný elektronický podpis iba do konca roka 2022".
Pretože inak by si šírila paniku - "Ľudkovia - končí platnosť, čo budeme robiť?"
pavol54
13.07.22,10:24
O tom sa už vravelo ... lenže akosi MV akosi zabudlo obyvateľstvu túto informáciu podstrčiť a doteraz nie sú schopní to aj poriadne zabezpečiť.
A keď už píšeš A) "Vraj koniec platnosti čipov na eID vydaných do júna 2021", tak napíš aj B) "ktorým bol vydaný do júna 2021, budú môcť cez eID vytvárať kvalifikovaný elektronický podpis iba do konca roka 2022".
Pretože inak by si šírila paniku - "Ľudkovia - končí platnosť, čo budeme robiť?"
zase si múdry kto potrebuje platný prístup? ten kto používa čítačku. kto ju používa? podnikatelia a zástupcovia podnikateľov pre elektronickú komunikáciu. A tí to z časti už majú poriešené. väčšina obyvateľstva ho nemá aktivovaný pretože ho nepotrebuje.
buchač
13.07.22,10:36
O tom sa už vravelo ... lenže akosi MV akosi zabudlo obyvateľstvu túto informáciu podstrčiť a doteraz nie sú schopní to aj poriadne zabezpečiť.
A keď už píšeš A) "Vraj koniec platnosti čipov na eID vydaných do júna 2021", tak napíš aj B) "ktorým bol vydaný do júna 2021, budú môcť cez eID vytvárať kvalifikovaný elektronický podpis iba do konca roka 2022".
Pretože inak by si šírila paniku - "Ľudkovia - končí platnosť, čo budeme robiť?"
Včera som hentú " prepotrebnú informáciu " (samozrejme, že pre mňa a ďalších pár sto tisíc) započul v správach na RTVS....kuwa, íčoval som solídne.
To akože koho zaujíma ???
Ono je to podobné, ak zaznie podobné upozornenie v dovolenkovom období ohľadom pasov.
Kua...ak niekto nie je normálny a nepozrie si na platnosť a vyberie sa do sveta ... a nebodaj si ešte aj zaplatí zájazd, no na letisku ho otočia, tak čo s takým ???

Ministerstvo zvnútra nech robí to, čo má a nie sa s ujovinami zapodievať.
Nandrolon
13.07.22,11:08
Každý ekológ by mal v súvislosti s produkciou CO2 začať od seba a vyskočiť z okna
:-))))))))
https://auto-mania.cz/zvyseni-rychlosti-na-dalnicich-prave-naopak-na-dalnicich-mozna-budeme-v-cele-evrope-jezdit-110-km-h/

... skutočný dôvod je ale ten, že elektroauta väčšinou jazdia do tých 110, aby mali aký-taký dojazd. No a aby neboli "brzdou premávky", tak treba predsa znižiť rýchlosť pre všetkých...
veronikasad
13.07.22,11:10
Pozrela som na svoj OP, vybavovany 28.6.2021, platnosť 10 rokov... Nemohla som dva dni počkať?
Nielen účtovníci budú po 1.januari nadávať, keď im nepojde odoslať výkazy.
ivka70
13.07.22,11:40
Pozrela som na svoj OP, vybavovany 28.6.2021, platnosť 10 rokov... Nemohla som dva dni počkať?
Nielen účtovníci budú po 1.januari nadávať, keď im nepojde odoslať výkazy.

Da sa stiahnut aplikacia " Slovensko v mobile" do mobilu, ktora sa len raz cez pripojeny OP aktivuje a potom ta aplikacia sluzi namiesto OP. Pri prihlaseni to funguje.
Neskusala som cez nu (bez pripojeneho OP) poslat nejaky dokument, ale ak to pojde (co by malo), tak by nemal byt problem ani po 1.januari.
Ja neposielam kazdy mesiac nieco ,skuste to niekto prihlasenim iba cez tu aplikaciu (bez OP).
pavol54
13.07.22,13:56
litva zastavila tranzit tovaru do Kalinngradu. Rusi znížili dodávky plynu do eu. EU rozhodla že litva musí povoliť tranzit. Keď Nemecko buchne po stole ani sankcie neplatia.
Minule padla otázka kam počítajú Ukrajinci mrtvych z doneckej republiky a luhanskej republiky medzi ukrajinské straty alebo ruské straty?
Mila123
13.07.22,17:53
Pozrela som na svoj OP, vybavovany 28.6.2021, platnosť 10 rokov... Nemohla som dva dni počkať?
Nielen účtovníci budú po 1.januari nadávať, keď im nepojde odoslať výkazy.
Veronika dátum vystavenia OP je 19 06 2021, po 20 06 2021 sú OP v poriadku.....Dnes som to overovala na portáli Slovensko.sk telefonicky, nechceli sa k tomu vyjadrovať, tak ma odporúčali na info linku MV SR 0800 222 222 , cca 15 minút čakáš na spojenie s operátorom a potom som sa dozvedela, že ten magický dátum je 19 06 2021......
si za vodou....
ja si zajtra idem meniť OP a aj CP (bol voľný termín - cez elektr. objednanie )
https://zive.aktuality.sk/clanok/TIF0wy4/vymena-e-obcianskych-koho-sa-tyka-a-do-kedy-bude-nove-riesenie-fungovat-otazky-a-odpovede/?fbclid=IwAR2PSyt_t0-X5u7fQ5PmjmAZ0qxvIHh4VDXtSD3Izp0F6A98ep17XHTJTec
Žabinka
13.07.22,18:12
Pozrela som na svoj OP, vybavovany 28.6.2021, platnosť 10 rokov... Nemohla som dva dni počkať?
Nielen účtovníci budú po 1.januari nadávať, keď im nepojde odoslať výkazy.

Da sa stiahnut aplikacia " Slovensko v mobile" do mobilu, ktora sa len raz cez pripojeny OP aktivuje a potom ta aplikacia sluzi namiesto OP. Pri prihlaseni to funguje.
Neskusala som cez nu (bez pripojeneho OP) poslat nejaky dokument, ale ak to pojde (co by malo), tak by nemal byt problem ani po 1.januari.
Ja neposielam kazdy mesiac nieco ,skuste to niekto prihlasenim iba cez tu aplikaciu (bez OP).
cez aplikáciu Slovensko v mobile sa zatiaľ dá akurát po prvotnej aktivácii iba prihlásiť v pc do slovensko.sk pomocou mobilného kľúča, namiesto prihlásenia s čítačkou a eid.. neslúži na podpisovanie dokumentov, iba na prihlasovanie na slovensko.sk v pc.. a dá sa komunikovať len za jednu osobu, takže ak máš pod jedným eid napr. Fo, sro konateľa, Szčo, tak smola.. nainštalovala som, naštvala som sa čo za blbosť, a vymazala som z mobilu.. úplná zbytočnosť..
kopretinka
13.07.22,18:48
Pozrela som na svoj OP, vybavovany 28.6.2021, platnosť 10 rokov... Nemohla som dva dni počkať?
Nielen účtovníci budú po 1.januari nadávať, keď im nepojde odoslať výkazy.

Da sa stiahnut aplikacia " Slovensko v mobile" do mobilu, ktora sa len raz cez pripojeny OP aktivuje a potom ta aplikacia sluzi namiesto OP. Pri prihlaseni to funguje.
Neskusala som cez nu (bez pripojeneho OP) poslat nejaky dokument, ale ak to pojde (co by malo), tak by nemal byt problem ani po 1.januari.
Ja neposielam kazdy mesiac nieco ,skuste to niekto prihlasenim iba cez tu aplikaciu (bez OP).
cez aplikáciu Slovensko v mobile sa zatiaľ dá akurát po prvotnej aktivácii iba prihlásiť v pc do slovensko.sk pomocou mobilného kľúča, namiesto prihlásenia s čítačkou a eid.. neslúži na podpisovanie dokumentov, iba na prihlasovanie na slovensko.sk v pc.. a dá sa komunikovať len za jednu osobu, takže ak máš pod jedným eid napr. Fo, sro konateľa, Szčo, tak smola.. nainštalovala som, naštvala som sa čo za blbosť, a vymazala som z mobilu.. úplná zbytočnosť..
no ono to nie je pre podnikateľov asi.
kukučka
14.07.22,09:37
Odovzdávala mu aj cenu, už nie je dezolát ako v Austrálii? Lebo neočkovaní rodičia nášho hokejistu pre nich ešte sú. Chceli podporiť syna, ale nepustili ich do Kanady.

https://www.youtube.com/watch?v=zDdL8Hz-2AM
Nandrolon
14.07.22,10:41
Okolo takéhoto bilboardu chodievam
https://www.startitup.sk/kollar-sa-chvali-bytmi-matovic-200-eurami-na-dieta-ani-jedno-vsak-nie-je-realitou/

A dnes pri 2 maloletých deťoch prijatá platba zo sociálnej poisťovne v sume 51,76 eur, takže 25,88 eur/dieťa.

Že tú sviňu postihnutú za takéto hrubé klamstvá do rána šľak netrafí!!!
ivka70
14.07.22,10:43
Odovzdávala mu aj cenu, už nie je dezolát ako v Austrálii? Lebo neočkovaní rodičia nášho hokejistu pre nich ešte sú. Chceli podporiť syna, ale nepustili ich do Kanady.


Ti rodicia mali dostatok casu pozriet si podmienky vstupu a ci splnaju vynimky.
A podla toho sa zariadit.
Akoze plakat v mediach, ze ich nepustili, ale sami preto nic nespravili ...to je take ... slovenske :)
pavol54
14.07.22,10:53
Okolo takéhoto bilboardu chodievam
https://www.startitup.sk/kollar-sa-chvali-bytmi-matovic-200-eurami-na-dieta-ani-jedno-vsak-nie-je-realitou/

A dnes pri 2 maloletých deťoch prijatá platba zo sociálnej poisťovne v sume 51,76 eur, takže 25,88 eur/dieťa.

Že tú sviňu postihnutú za takéto hrubé klamstvá do rána šľak netrafí!!!
to by netrpel, moja zamestnankyňa keď sa naštve tak hovorí "aby mu narástol necheť na vtákovi":)
Mila123
14.07.22,11:22
Okolo takéhoto bilboardu chodievam
https://www.startitup.sk/kollar-sa-chvali-bytmi-matovic-200-eurami-na-dieta-ani-jedno-vsak-nie-je-realitou/

A dnes pri 2 maloletých deťoch prijatá platba zo sociálnej poisťovne v sume 51,76 eur, takže 25,88 eur/dieťa.

Že tú sviňu postihnutú za takéto hrubé klamstvá do rána šľak netrafí!!!
to by netrpel, moja zamestnankyňa keď sa naštve tak hovorí "aby mu narástol necheť na vtákovi":)
od kedy SP vypláca PnD?????? nikdy nevyplácala......
Nandrolon
14.07.22,11:27
Pre mňa ako laika je to jedno. V poznámke mám "Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny +mesto".
To ale na veci nič nemení, že Matovičov a Kollárov bilboard je 100% klamstvo.
Mila123
14.07.22,11:34
Nevysporiadaná BSM (nehnuteľný majetok)- byt po rozvode manželov, záležitosť viac ako 3 roky
bývalá manželka ostala s deťmi bývať v spoločnom byte......ak by sa chceli po rokoch vysporiadať , exmanželka by vyplatila bývalého.......zaujíma ma ako sa určuje cena nehnuteľnosti........ďakujem za Váš názor
pavol54
14.07.22,12:15
Nevysporiadaná BSM (nehnuteľný majetok)- byt po rozvode manželov, záležitosť viac ako 3 roky
bývalá manželka ostala s deťmi bývať v spoločnom byte......ak by sa chceli po rokoch vysporiadať , exmanželka by vyplatila bývalého.......zaujíma ma ako sa určuje cena nehnuteľnosti........ďakujem za Váš názor
cena sa určuje znaleckým posudkom, ak nedôjde k vzájomnému uznaniu ceny "dohodou"
buchač
14.07.22,12:16
Nevysporiadaná BSM (nehnuteľný majetok)- byt po rozvode manželov, záležitosť viac ako 3 roky
bývalá manželka ostala s deťmi bývať v spoločnom byte......ak by sa chceli po rokoch vysporiadať , exmanželka by vyplatila bývalého.......zaujíma ma ako sa určuje cena nehnuteľnosti........ďakujem za Váš názor
...a čo, net nefunguje ???

Citujem z uznesenie Najvyššieho súdu SR z 31. marca 2020,
Za ustálenú rozhodovaciu prax dovolacieho súdu považovať právny názor, podľa ktorého pri oceňovaní vecí patriacich do vyporiadavaného BSM sa vychádza zo stavu vecí ku dňu zániku BSM, avšak z ceny v čase, kedy dochádza k vyporiadaniu.

Pre určenie hodnoty nehnuteľnosti je rozhodujúci stav, kedy dôjde k vyporiadaniu BSM dohodou alebo v prípade súdneho konania. Nie je teda podstatná trhová hodnota nehnuteľnosti v čase jej nadobudnutia, ale trhová hodnota nehnuteľnosti v čase vyporiadania BSM. Ide o to, že medzi zánikom BSM a samotným vyporiadaním napr. aj súdnou cestou môže dôjsť k uplynutiu značného časového obdobia.
veronikasad
14.07.22,12:26
Okolo takéhoto bilboardu chodievam
https://www.startitup.sk/kollar-sa-chvali-bytmi-matovic-200-eurami-na-dieta-ani-jedno-vsak-nie-je-realitou/

A dnes pri 2 maloletých deťoch prijatá platba zo sociálnej poisťovne v sume 51,76 eur, takže 25,88 eur/dieťa.

Že tú sviňu postihnutú za takéto hrubé klamstvá do rána šľak netrafí!!!
Nandy, prídavky sa vyplácajú mesiac pozadu, teraz si dostal za jún. Zvýšenie je od júla ...
majkii
14.07.22,12:28
Nevysporiadaná BSM (nehnuteľný majetok)- byt po rozvode manželov, záležitosť viac ako 3 roky
bývalá manželka ostala s deťmi bývať v spoločnom byte......ak by sa chceli po rokoch vysporiadať , exmanželka by vyplatila bývalého.......zaujíma ma ako sa určuje cena nehnuteľnosti........ďakujem za Váš názor
po uplynutí lehoty troch rokoch od zániku BSM byt bude v podielovom spoluvlastníctve. Sú dve možnosti, buď sa dohodnú, v tom prípade bude cena dohodou, zväčša ex požadujú vychádzať z aktuálnej trhovej ceny. Druhá možnosť podá sa návrh na súd na zrušenie a vyporiadanie podielového spoluvlastníctva, v tom prípade cena sa stanoví znaleckým posudkom. Cena sa určí k dátumu vyhotovenia posudku, určite nie k dátumu zániku BSM.

Konečná cena ale nemusí vždy byť rovná polovici hodnoty bytu, napr. ak manželka byt prerobila a zvýšila tým hodnotu bytu, môže požadovať polovicu vynaložených nákladov, to isté, ak platila výlučne ona do fondu opráv, môže si nárokovať polovicu z vynaložených prostriedkov a pod.
kopretinka
14.07.22,13:02
hm,o tomto som nepočula,nejak ten výskum asi zakapal....či?
https://www.youtube.com/watch?v=C-oDe-AwZTc
kopretinka
14.07.22,13:04
majkii
14.07.22,13:09
Nevysporiadaná BSM (nehnuteľný majetok)- byt po rozvode manželov, záležitosť viac ako 3 roky
bývalá manželka ostala s deťmi bývať v spoločnom byte......ak by sa chceli po rokoch vysporiadať , exmanželka by vyplatila bývalého.......zaujíma ma ako sa určuje cena nehnuteľnosti........ďakujem za Váš názor
...a čo, net nefunguje ???

Citujem z uznesenie Najvyššieho súdu SR z 31. marca 2020,
Za ustálenú rozhodovaciu prax dovolacieho súdu považovať právny názor, podľa ktorého pri oceňovaní vecí patriacich do vyporiadavaného BSM sa vychádza zo stavu vecí ku dňu zániku BSM, avšak z ceny v čase, kedy dochádza k vyporiadaniu.

Pre určenie hodnoty nehnuteľnosti je rozhodujúci stav, kedy dôjde k vyporiadaniu BSM dohodou alebo v prípade súdneho konania. Nie je teda podstatná trhová hodnota nehnuteľnosti v čase jej nadobudnutia, ale trhová hodnota nehnuteľnosti v čase vyporiadania BSM. Ide o to, že medzi zánikom BSM a samotným vyporiadaním napr. aj súdnou cestou môže dôjsť k uplynutiu značného časového obdobia.
Dávam súhlas, len drobná technická poznámka, nejde o vysporiadanie BSM to zaniklo a nebolo vyporiadané do troch rokov (§149 ods (4) obč. zákonníka), čiže už ide o podielové spoluvlastníctvo. Citát z uznesenia NS je k vyporiadaniu BSM
anet
14.07.22,16:02
Nevysporiadaná BSM (nehnuteľný majetok)- byt po rozvode manželov, záležitosť viac ako 3 roky
bývalá manželka ostala s deťmi bývať v spoločnom byte......ak by sa chceli po rokoch vysporiadať , exmanželka by vyplatila bývalého.......zaujíma ma ako sa určuje cena nehnuteľnosti........ďakujem za Váš názor
Bola podana zaloba na sud o vyporiadanie BSM? Ak nebola, plati to co napisal majkii (podielovy spoluvlastnici)
Cena nehnutelnosti - sud nariadi znalecky posudok (plati tak 3 mes.)
Ak sa vedia dohodnut, daju spravit odhad aktualnej trhovej ceny nehnutelnosti realitke.
Vlastny znalec (platny 3 mesiace).
Bohata osobna skusenost, prave som to ukoncila po 6 :eek: rokoch.
lujza.j
14.07.22,17:16
Kúpte sa vo dvojici a sprchujte sa maximálne päť minút. /Nemecko/
kopretinka
14.07.22,17:32
Kúpte sa vo dvojici a sprchujte sa maximálne päť minút. /Nemecko/
lebo v každom byte žijú len takí ľudia,čo môžu ísť spolu do vane.....smajlíktrieskajúcihlavouostenu
lujza.j
14.07.22,18:13
Kúpte sa vo dvojici a sprchujte sa maximálne päť minút. /Nemecko/
lebo v každom byte žijú len takí ľudia,čo môžu ísť spolu do vane.....smajlíktrieskajúcihlavouostenu
Sa môžu družiť....so susedmi.....alebo stretneme sa na kožnom....:D
pavol54
14.07.22,18:24
Kúpte sa vo dvojici a sprchujte sa maximálne päť minút. /Nemecko/
ja by som to vyskúšal aj v trojici:) len či by sa nehanbila tretia pred priateľkou
pavol54
14.07.22,18:26
Kúpte sa vo dvojici a sprchujte sa maximálne päť minút. /Nemecko/
lebo v každom byte žijú len takí ľudia,čo môžu ísť spolu do vane.....smajlíktrieskajúcihlavouostenu
Sa môžu družiť....so susedmi.....alebo stretneme sa na kožnom....:D
len s covid pasom:)
kopretinka
14.07.22,18:34
ku mne by sa do vane už nikto nezmestil......máme malú vaňu:confused:
pavol54
14.07.22,18:48
ku mne by sa do vane už nikto nezmestil......máme malú vaňu:confused:
ani na seba v horizontálne polohe?:), nie vedľa seba
kukučka
14.07.22,18:56
Odovzdávala mu aj cenu, už nie je dezolát ako v Austrálii? Lebo neočkovaní rodičia nášho hokejistu pre nich ešte sú. Chceli podporiť syna, ale nepustili ich do Kanady.


Ti rodicia mali dostatok casu pozriet si podmienky vstupu a ci splnaju vynimky.
A podla toho sa zariadit.
Akoze plakat v mediach, ze ich nepustili, ale sami preto nic nespravili ...to je take ... slovenske :)
Neviem čo písali novinári, môžeš to vyplakávanie citovať? Lebo u nás nič také nepočuť, všetci im fandia.
buchač
14.07.22,19:14
Lebo neočkovaní rodičia nášho hokejistu pre nich ešte sú. Chceli podporiť syna, ale nepustili ich do Kanady.

Ako nepustili...akože Slafkovského rodičov ?
No ja neviem, ale čo je potom toto ? Žeby fotomontáž ???
https://www.cas.sk/fotogaleria/2669573/mama-juraja-slafkovskeho-sa-neubranila-slzam-jej-fotky-obleteli-cely-svet-aha-co-od-radosti-vyvadzala/5/
Nandrolon
15.07.22,03:23
Kúpte sa vo dvojici a sprchujte sa maximálne päť minút. /Nemecko/
Nemeckí fašisti by sa mali sprchovať v takých sprchách ako oni sprchovali v Birkenau.
Nandrolon
15.07.22,03:27
Kúpte sa vo dvojici a sprchujte sa maximálne päť minút. /Nemecko/
lebo v každom byte žijú len takí ľudia,čo môžu ísť spolu do vane.....smajlíktrieskajúcihlavouostenu
Sa môžu družiť....so susedmi.....alebo stretneme sa na kožnom....:D
Trošku sa aj smejem hoci viem, že teba sa to netýka, ale presne toto čo píšeš zrejme na kúpaliskách nevadí
:-))))))))))
Tam majú infekcie vstup zakázaný.....
Osobne som si aj v sprche 5 hviezdičkového hotela podkladal pod nohy mikroténovú tašku.
pavol54
15.07.22,05:01
Potešilo ma, do vyžierkového kaufáču prestane dodávať tauris a ryba "za tie peniaze sa to nedá vyrobiť"
Tweety
15.07.22,05:28
pavol54
15.07.22,05:41
https://blog.sme.sk/marekmacuha/politika/matovic-nas-zasa-ide-okradnut?ref=tit
asi má pravdu, väčšina z nich by sa so svojim vzdelaním(Skalica, Sládkovičovo, plagiátorské práce) neuživila v súkromných firmách
Tweety
15.07.22,05:42
https://www.cas.sk/clanok/2698743/starosta-zaplatil-v-nevestinci-sluzobnou-kartou-jeho-vysvetlenie-vas-dostane-ten-je-v-tom-az-po-usi/
A ako je to u nás? Možno by sme boli prekvapkaní, a možno u niektorých a niekde aj podoba čisto náhodná?! Alebo len scifi?
Tweety
15.07.22,06:18
https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/633746-v-kauflande-koncia-zname-produkty-tlaci-ceny-dole-maso-by-sme-nahradzali-mukou-stazuje-sa-firma/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_3clanok_box
A potom, že peniaze nie sú na prvom mieste. Bohužiaľ takéto správanie sa obchodníkov je už bežnou praxou a nikto proti tomu vydieraniu nič nerobí. Chceš dodáva? daj nám čo najlacnejšie aby sme mi pekne rýchlo zbohatli. Potom sa čudujeme, že tu máme kadejaké lacné podradné potraviny. Veď akú kvalitu môže mať napr. taká šunka 10 dag za 45 centíkov a to ju možno dostali od dodáv. za 10.
pavol54
15.07.22,07:38
https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/633746-v-kauflande-koncia-zname-produkty-tlaci-ceny-dole-maso-by-sme-nahradzali-mukou-stazuje-sa-firma/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_3clanok_box
A potom, že peniaze nie sú na prvom mieste. Bohužiaľ takéto správanie sa obchodníkov je už bežnou praxou a nikto proti tomu vydieraniu nič nerobí. Chceš dodáva? daj nám čo najlacnejšie aby sme mi pekne rýchlo zbohatli. Potom sa čudujeme, že tu máme kadejaké lacné podradné potraviny. Veď akú kvalitu môže mať napr. taká šunka 10 dag za 45 centíkov a to ju možno dostali od dodáv. za 10.
aj Kandráč hrá, že sa nehanbí aj s Hudákom si dať zaplatiť aby mohli Nemci odrbávať národ
buchač
15.07.22,09:21
Bohužiaľ takéto správanie sa obchodníkov je UŽ bežnou praxou a nikto proti tomu vydieraniu nič nerobí. Chceš dodáva? daj NÁM ...
Len na upresnenie...nie UŽ (akože toť teraz alebo v období pár rokov nazad), ale UŽ dávno...takpovediac od začiatku.

NÁM je myslené akože pre reťazec ?
Aby boli poniektorí v obraze, tak NÁM sú v podstate tí, ktorí sú v čele reťazca na Slovensku.
Pri dojednávaní dodávania sa točia solídne peniaze v podobe hotovosti, darov, zájazdov a tak podobne. A potom sa to už len vezie až po jednotlivé obchody. Príde predajca, ktorý chce dojednať objednávku v podobe počtu kusov tovaru, tak čo sa stane ? Nuž len to, že čím vyššia objednávka, tým lepšie pre dotyčného predajcu...lebo títo sú platení od uzatvorených objednávok.
Ďalej ani nepokračujem...

Otázka znie inak.
Kto a čo by mal proti tomu niečo robiť ? Nejaký úrad alebo kto ?
Kto nemá na kvalitu, tak ten si kúpi niečo lacnejšie aj tak, a to v bežnom slovenskom obchode a nemusí sa drbať do reťazca.....či ?

Najlepšia voľba by bola tá, ak by obyvateľstvo začalo vyslovene a fest tvrdo bojkotovať všetky zahraničné reťazce. Mám za to, že by sa veľmi rýchlo zorientovali a dali do normálu vo všetkých ohľadoch...aj čo do kvality a aj do výšky cien-

Ja osobne (ak idem tam alebo hentam), nuž len výnimočne kupujem potraviny zahraničnej produkcie...
buchač
15.07.22,09:34
"Musím povedať, že keď oznámili výšku môjho dôchodku, stála som pred úradom a plakala som. A povedala som si, že žiadne moje filmy, ani televízna tvorba sa mi vlastne nepočítajú do dôchodku. Časť tohto obdobia sme totiž nepodliehali povinnostiť platiť sociálne poistenie, pretože sme takzvaná nesústavná činnosť," konštatovala Žilková smutnú skutočnosť, na ktorú ale mala byť azda pripravená.
https://topstar.noviny.sk/showbiznis/694425-velmi-smutne-pri-tomto-zisteni-sa-zilkova-rozplakala-stropnicky-si-moze-gratulovat

...a takto plačú skoro všetci umelci.
Nepodliehali povinnosti platiťpoistenie...ALE kuwa, nik im to predsa nezakazoval.

Podobne sú na tom aj žinostníci...ani za boha platiť viac, no potom plakať v baráku, ktorý si nevie ani poriadne vykúriť, lebo na to nemá.
kopretinka
15.07.22,09:35
som nasr..................,neviem zohnať robotníkov.........parketára som len náhodou,lebo mu niekto zrušil objednávku,tak prišiel,inak by som čakala do septembra.
pavol54
15.07.22,09:39
Prídem do slovenského reťazca, 100 m od bydliska, výrobok stojí na príklad 1 euro.
Jeden známy hovorí čo nejdeš do Kaufáču v meste tam to stojí len 0,8 euro
Ja mu na to že je to 15 km tam a 15 naspäť, kilometrovné, stratený čas. Za koľko by som musel spraviť celkový nákup aby ma to stálo v prepočte toľko ako nákup pri dome. Vraj takto nemôžem myslieť.
kopretinka
15.07.22,09:42
"Musím povedať, že keď oznámili výšku môjho dôchodku, stála som pred úradom a plakala som. A povedala som si, že žiadne moje filmy, ani televízna tvorba sa mi vlastne nepočítajú do dôchodku. Časť tohto obdobia sme totiž nepodliehali povinnostiť platiť sociálne poistenie, pretože sme takzvaná nesústavná činnosť," konštatovala Žilková smutnú skutočnosť, na ktorú ale mala byť azda pripravená.
https://topstar.noviny.sk/showbiznis/694425-velmi-smutne-pri-tomto-zisteni-sa-zilkova-rozplakala-stropnicky-si-moze-gratulovat

...a takto plačú skoro všetci umelci.
Nepodliehali povinnosti platiťpoistenie...ALE kuwa, nik im to predsa nezakazoval.

Podobne sú na tom aj žinostníci...ani za boha platiť viac, no potom plakať v baráku, ktorý si nevie ani poriadne vykúriť, lebo na to nemá.
akože musím sa smiať,chuderka ona aj všetci herci.....že nízky dôchodok, ale to,že za celý svoj život berú nehorázne prachy za reklamy,za filmy.....to jej akosi nedošlo??? Za jej dôchodok je zodpovedná ona sama! mala dosť prachov na odvody!
boha jeho,len som sa rozčúlila nad pridrbanou herečkou a drbnutým časopisom.Obyčajní ľudia teraz majú problém vyžiť......
pavol54
15.07.22,09:57
"Musím povedať, že keď oznámili výšku môjho dôchodku, stála som pred úradom a plakala som. A povedala som si, že žiadne moje filmy, ani televízna tvorba sa mi vlastne nepočítajú do dôchodku. Časť tohto obdobia sme totiž nepodliehali povinnostiť platiť sociálne poistenie, pretože sme takzvaná nesústavná činnosť," konštatovala Žilková smutnú skutočnosť, na ktorú ale mala byť azda pripravená.
https://topstar.noviny.sk/showbiznis/694425-velmi-smutne-pri-tomto-zisteni-sa-zilkova-rozplakala-stropnicky-si-moze-gratulovat

...a takto plačú skoro všetci umelci.
Nepodliehali povinnosti platiťpoistenie...ALE kuwa, nik im to predsa nezakazoval.

Podobne sú na tom aj žinostníci...ani za boha platiť viac, no potom plakať v baráku, ktorý si nevie ani poriadne vykúriť, lebo na to nemá.
akože musím sa smiať,chuderka ona aj všetci herci.....že nízky dôchodok, ale to,že za celý svoj život berú nehorázne prachy za reklamy,za filmy.....to jej akosi nedošlo??? Za jej dôchodok je zodpovedná ona sama! mala dosť prachov na odvody!
boha jeho,len som sa rozčúlila nad pridrbanou herečkou a drbnutým časopisom.Obyčajní ľudia teraz majú problém vyžiť......
Moja mama si pár rokov pred odchodom do dôchodku kupovala z malej výplaty potrebné veci dlhodobej spotreby, aby nemusela z dôchodku, ktorý bude potrebovať na bežný život. Keď mala žilková hojno mala myslieť na doby keď bude mať ho..o.
Nandrolon
15.07.22,10:04
Stále nechápem tomu, čo to musí byť za lajdáka, ignoranta, nedisciplinovaná a finančne negramotná, nezodpovedná osoba, ktorá sa nedokáže z príjmov dobre obsadzovaných herečiek zabezpečiť do konca života. Ale mám pocit, že Žilkovú viac zaujímala prítomnosť a hlavne prítomnosť chlapov, ako myslieť na budúcnosť.
pavol54
15.07.22,10:05
Na Slovensku je priemerná mzda 1295 eur
Navrhujem podobne vyrátať priemernú teplotu vykurovania v domácnosti. zobrať maximálnu teplotu v lete minimálnu v zime a sčítať a vydeliť. možno niektoré domácnosti nebudú celoročne vykurované a niektoré by mali platiť sankcie za prekúrenie bytu:)
pavol54
15.07.22,10:06
Stále nechápem tomu, čo to musí byť za lajdáka, ignoranta, nedisciplinovaná a finančne negramotná, nezodpovedná osoba, ktorá sa nedokáže z príjmov dobre obsadzovaných herečiek zabezpečiť do konca života. Ale mám pocit, že Žilkovú viac zaujímala prítomnosť a hlavne prítomnosť chlapov, ako myslieť na budúcnosť.
Definícia: SLIEPKA
pavol54
15.07.22,11:08
som nasr..................,neviem zohnať robotníkov.........parketára som len náhodou,lebo mu niekto zrušil objednávku,tak prišiel,inak by som čakala do septembra.
ty spolupracuješ a NAKA? Tam v rámci akcie parketár zadržali 16 vraj "náhodou"
"Chlapci potrebujem nejakého parketára"
Riaditeľ NAKA odpovedá "Koľkých?" :)
kopretinka
15.07.22,11:10
som nasr..................,neviem zohnať robotníkov.........parketára som len náhodou,lebo mu niekto zrušil objednávku,tak prišiel,inak by som čakala do septembra.
ty spolupracuješ a NAKA? Tam v rámci akcie parketár zadržali 16 vraj "náhodou"
"Chlapci potrebujem nejakého parketára"
Riaditeľ NAKA odpovedá "Koľkých?" :)
si rob srandu :D nemôžem to predať ani dať do prenájmu,takto nedorobené to stojí už dosť dlho.
misoft
15.07.22,11:51
Buď rada, že to aspoň stojí... horšie by bolo, keby to ležalo... ako niektoré stavby pod palcom našej vlády....
kopretinka
15.07.22,12:06
Buď rada, že to aspoň stojí... horšie by bolo, keby to ležalo... ako niektoré stavby pod palcom našej vlády....
no lenže inde bývam a hento musím platiť....a príjem nula bodov.
misoft
15.07.22,12:09
A kto nemusí? Si majiteľ - nuž plať. Ale buď rada - zvyšuje sa daň z nehnuteľnosti podľa toho, ako sa o nehnuteľnosť starajú i 10násobne.
https://podnikam.sk/za-schatrane-stavby-si-vlastnici-priplatia-na-daniach/
pavol54
15.07.22,12:14
som nasr..................,neviem zohnať robotníkov.........parketára som len náhodou,lebo mu niekto zrušil objednávku,tak prišiel,inak by som čakala do septembra.
ty spolupracuješ a NAKA? Tam v rámci akcie parketár zadržali 16 vraj "náhodou"
"Chlapci potrebujem nejakého parketára"
Riaditeľ NAKA odpovedá "Koľkých?" :)
si rob srandu :D nemôžem to predať ani dať do prenájmu,takto nedorobené to stojí už dosť dlho.
v blogu dnešnej pravdy : Muž hovorí žene stojí mi, ona poďme na to. on buď ticho aby ťa nespoznal:)
kopretinka
15.07.22,12:23
A kto nemusí? Si majiteľ - nuž plať. Ale buď rada - zvyšuje sa daň z nehnuteľnosti podľa toho, ako sa o nehnuteľnosť starajú i 10násobne.
https://podnikam.sk/za-schatrane-stavby-si-vlastnici-priplatia-na-daniach/
ja nemám schátralú stavbu,ja mám garzónku po čiastočnej rekonštrukcii...a nebývam tam,lebo musím byť pri otcovi,ktorý nemôže byť sám.A z ČID toho vela nenaplatím,keď zaplatím zálohy,a poistku moju,tak mi toho moc nezostáva.Preto potrebujem s tou garzonkou niečo robiť.Lenže dnešní "páni majstri" majú akurát záujem robiť práce minim.v prezidentskom paláci......menšie veci nechcú robiť.
Jarka 1
15.07.22,14:28
som nasr..................,neviem zohnať robotníkov.........parketára som len náhodou,lebo mu niekto zrušil objednávku,tak prišiel,inak by som čakala do septembra.
ty spolupracuješ a NAKA? Tam v rámci akcie parketár zadržali 16 vraj "náhodou"
"Chlapci potrebujem nejakého parketára"
Riaditeľ NAKA odpovedá "Koľkých?" :)
si rob srandu :D nemôžem to predať ani dať do prenájmu,takto nedorobené to stojí už dosť dlho.


Určite by si to mohla predať aj nedorobené. Kupec si aj tak byt prerobí a dá dlážky podľa svojho gusta.
buchač
15.07.22,14:49
Určite by si to mohla predať aj nedorobené. Kupec si aj tak byt prerobí a dá dlážky podľa svojho gusta.
Presne tak...
Občas pozerám " Nové bývanie " a niekedy sa nestačím diviť, že skoro každý pri tých bytoch a domoch spomenie výraz " prerábka "...a to dokonca aj pri novostavbách.

...a najviac sa naserondím, keď vidím a počujem tie neskutočné onačiny architektonických mágov.
anet
15.07.22,15:28
Občas pozerám " Nové bývanie " a niekedy sa nestačím diviť, že skoro každý pri tých bytoch a domoch spomenie výraz " prerábka "...a to dokonca aj pri novostavbách.
Ludom uz nestaci funkcnost, cistota danej veci aj ked 15 rocnej. Vsetci chcu nieco moderne, imige :D Staci ze realitka nacaka par blbosti z TEDI a home staging je na svete :---
Ale tak proti gustu ziaden disputat.

Djoko oslavuje https://www.facebook.com/Eurosport/videos/1016380262405735
Jarka 1
15.07.22,15:39
Ja sa pre zmenu nestačím čudovať nad cenami nehnuteľností a ľudia aj tak kupujú a prerábajú o dušu. V súčasnej dobe treba predávať ak je čo. Zdá sa, že kupec sa vždy nájde. Myslím, že to už dlho nepotrvá.
lujza.j
15.07.22,16:21
Dnes sa prerába prerobené a keď sa nepreraba tak si divný:D
Jarka 1
15.07.22,16:27
Žijeme v divnej dobe. Verím, že práve to prinavráti ľudstvo k zdravému rozumu.
anet
15.07.22,16:56
Myslím, že to už dlho nepotrvá.
Uroky sice stupaju, ale ceny nehnutelnosti dolu podla mna nepojdu. Akurat kupna sila nebude taka. Vela ludi peniaze z banky presunulo radsej do nehnutelnosti, hlavne domy, pozemky. Jeden realitak povedal, nehnutelnosti sa najlepsie nakupuju tak 5 rokov spatne.
kopretinka
15.07.22,18:33
pavol54
16.07.22,04:50
Manažér futbalového tímu slovan bol súčasne aj šéf díler kokaínu pre vyššiu spoločnosť, bol zadržaný (pri kladení parkiet) v rámci akcie "parketár". Skutoční obyčajní ľudia by boli radi keby videli ten zoznam vyššej spoločnosti ktorá si od neho odoberala svojich 5 gramov bieleho. Vy ostatní čo sem chodíte ste tiež zvedaví? ja osobne áno.
Ale nič sa nedeje bol hodený cez palubu lebo už má vyššia spoločnosť nového dílera
kopretinka
16.07.22,05:23
Manažér futbalového tímu slovan bol súčasne aj šéf díler kokaínu pre vyššiu spoločnosť, bol zadržaný (pri kladení parkiet) v rámci akcie "parketár". Skutoční obyčajní ľudia by boli radi keby videli ten zoznam vyššej spoločnosti ktorá si od neho odoberala svojich 5 gramov bieleho. Vy ostatní čo sem chodíte ste tiež zvedaví? ja osobne áno.
Ale nič sa nedeje bol hodený cez palubu lebo už má vyššia spoločnosť nového dílera
ja ani neviem o nejakom menežérovi....to fakt kládol parkety?:eek:
kopretinka
16.07.22,05:25
tie nové energetické štítky.....keď chcem,aby mal prístroj čo najmenšiu energetickú spotrebu,tak to aj teraz ide podľa abecedy? že najlepšie bolo A,B.....aké písmeno je teraz najlepšie? lebo A som nikde nevidela....
buchač
16.07.22,05:28
ja ani neviem o nejakom menežérovi....to fakt kládol parkety?:eek:
To je tak, ak sa cituje citované z citovaných citácií a dopíše sa nie raz len jedna veta o pár slovách...prípadne ani tých pár, ale urve sa len jedno.
Ale ak sa niečo napíše, tak sa nepripojí link.

Ale na druhej strane...čomu sa čuduješ ?
Televízor nepozeráš, noviny nečítaš....či ?
Na nete je ale k dispo nasledovné. Čítaj a budeš v obraze.

Polícia zaistila v rámci veľkej medzinárodnej akcie Parketár kilogramy tvrdých drog a státisíce eur.
https://futbal.pravda.sk/fortuna-liga/clanok/633868-skandal-v-slovane-manazera-zatkli-pre-drogovy-biznis/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_3clanok_box
buchač
16.07.22,05:31
tie nové energetické štítky.....keď chcem,aby mal prístroj čo najmenšiu energetickú spotrebu,tak to aj teraz ide podľa abecedy? že najlepšie bolo A,B.....aké písmeno je teraz najlepšie? lebo A som nikde nevidela....
Ty kokos....to, že ty si nevidela, to znamená, že neexistujú ?
Ja ti mám všetky veľké spotrebiče (biela technika) vo vyššej A triede.

Stačí sa zasa len pozrieť na net
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=energetick%C3%A1+pr%C3%A1%C4%8Dka
pavol54
16.07.22,05:49
Manažér futbalového tímu slovan bol súčasne aj šéf díler kokaínu pre vyššiu spoločnosť, bol zadržaný (pri kladení parkiet) v rámci akcie "parketár". Skutoční obyčajní ľudia by boli radi keby videli ten zoznam vyššej spoločnosti ktorá si od neho odoberala svojich 5 gramov bieleho. Vy ostatní čo sem chodíte ste tiež zvedaví? ja osobne áno.
Ale nič sa nedeje bol hodený cez palubu lebo už má vyššia spoločnosť nového dílera
ja ani neviem o nejakom menežérovi....to fakt kládol parkety?:eek:
teba zaujíma či kládol parkety? Ja by som zase rád videl zoznam vyššej spoločnosti čo kupovala drogy.
lujza.j
16.07.22,05:57
Nemenil sa náhodou význam tých označení....že už nie je A+++++ale iba A....alebo už ani A nie je?nie čo sa mi marí
misoft
16.07.22,07:52
tie nové energetické štítky.....keď chcem,aby mal prístroj čo najmenšiu energetickú spotrebu,tak to aj teraz ide podľa abecedy? že najlepšie bolo A,B.....aké písmeno je teraz najlepšie? lebo A som nikde nevidela....
Štítky existujú, ale už v inom hodnotení
https://cdn.alza.sk/Foto/or/articles/28513/img/porovnanie-stitok-pracky-so-susickou.png

A platí to viac ako rok.
https://www.energie-portal.sk/Dokument/energeticke-stitky-sa-v-roku-2021-menia-co-hovori-legislativa-a-ake-su-povinnosti-obchodnikov-106877.aspx
https://www.okay.sk/blogs/rady-a-tipy/koniec-a-na-energetickych-stitkoch-od-marca-2021-nas-caka-zmena
https://europa.eu/youreurope/business/product-requirements/labels-markings/energy-labels/index_sk.htm
kopretinka
16.07.22,08:56
ja ani neviem o nejakom menežérovi....to fakt kládol parkety?:eek:
To je tak, ak sa cituje citované z citovaných citácií a dopíše sa nie raz len jedna veta o pár slovách...prípadne ani tých pár, ale urve sa len jedno.
Ale ak sa niečo napíše, tak sa nepripojí link.

Ale na druhej strane...čomu sa čuduješ ?
Televízor nepozeráš, noviny nečítaš....či ?
Na nete je ale k dispo nasledovné. Čítaj a budeš v obraze.

Polícia zaistila v rámci veľkej medzinárodnej akcie Parketár kilogramy tvrdých drog a státisíce eur.
https://futbal.pravda.sk/fortuna-liga/clanok/633868-skandal-v-slovane-manazera-zatkli-pre-drogovy-biznis/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_3clanok_box
mne je to ukradnuté,ja som chcela vedie len to,či ho zadržali pri kladení parkiet :D
kopretinka
16.07.22,08:58
Manažér futbalového tímu slovan bol súčasne aj šéf díler kokaínu pre vyššiu spoločnosť, bol zadržaný (pri kladení parkiet) v rámci akcie "parketár". Skutoční obyčajní ľudia by boli radi keby videli ten zoznam vyššej spoločnosti ktorá si od neho odoberala svojich 5 gramov bieleho. Vy ostatní čo sem chodíte ste tiež zvedaví? ja osobne áno.
Ale nič sa nedeje bol hodený cez palubu lebo už má vyššia spoločnosť nového dílera
ja ani neviem o nejakom menežérovi....to fakt kládol parkety?:eek:
teba zaujíma či kládol parkety? Ja by som zase rád videl zoznam vyššej spoločnosti čo kupovala drogy.
potrebujem niekoho na položenie podlahy,možno by to aj parketár vedel :D:D
a keď budeš vedieť,kto berie drogy,tak ako ti to pomôže v živote?
kopretinka
16.07.22,09:01
Určite by si to mohla predať aj nedorobené. Kupec si aj tak byt prerobí a dá dlážky podľa svojho gusta.
Bolo tam búrané a dorábaná podlaha,takže je tam len nivelizačná hmota,a to vyzerá otrasne.
kopretinka
16.07.22,09:03
tie nové energetické štítky.....keď chcem,aby mal prístroj čo najmenšiu energetickú spotrebu,tak to aj teraz ide podľa abecedy? že najlepšie bolo A,B.....aké písmeno je teraz najlepšie? lebo A som nikde nevidela....
Ty kokos....to, že ty si nevidela, to znamená, že neexistujú ?
Ja ti mám všetky veľké spotrebiče (biela technika) vo vyššej A triede.

Stačí sa zasa len pozrieť na net
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=energetick%C3%A1+pr%C3%A1%C4%8Dka
už by si sa mohol prestať na mne odbavovať.Ja nikde netvrdím,že neexistuje.Ja píšem,že som nevidela.Neprehľadávala som tvoju domácnosť a je mi u prdele,čo máš doma.
buchač
16.07.22,09:19
už by si sa mohol prestať na mne odbavovať.
Povedala zatrpknutá nepobozkaná a neposexovaná stará vražda....pche.
Choď si radšej vymeniť plienky...
pavol54
16.07.22,09:26
Manažér futbalového tímu slovan bol súčasne aj šéf díler kokaínu pre vyššiu spoločnosť, bol zadržaný (pri kladení parkiet) v rámci akcie "parketár". Skutoční obyčajní ľudia by boli radi keby videli ten zoznam vyššej spoločnosti ktorá si od neho odoberala svojich 5 gramov bieleho. Vy ostatní čo sem chodíte ste tiež zvedaví? ja osobne áno.
Ale nič sa nedeje bol hodený cez palubu lebo už má vyššia spoločnosť nového dílera
ja ani neviem o nejakom menežérovi....to fakt kládol parkety?:eek:
teba zaujíma či kládol parkety? Ja by som zase rád videl zoznam vyššej spoločnosti čo kupovala drogy.
potrebujem niekoho na položenie podlahy,možno by to aj parketár vedel :D:D
a keď budeš vedieť,kto berie drogy,tak ako ti to pomôže v živote?
prepáč, chcel som odľahčiť v každodenných starostiach čo máme, netrafil som sa
Nandrolon
16.07.22,15:22
už by si sa mohol prestať na mne odbavovať.
Povedala zatrpknutá nepobozkaná a neposexovaná stará vražda....pche.
Choď si radšej vymeniť plienky...
Akože neposexovaná? Však ty ju tu sexuješ niekoľkokrát do týždňa.
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))
korela
17.07.22,02:32
korela
17.07.22,02:41
Vo vnútrozemí AU voľne žije a rozmnožuje sa milión tiav.
buchač
17.07.22,04:30
Vo vnútrozemí AU voľne žije a rozmnožuje sa milión tiav.
Len to nenapíš Sulíkovi...možno o tejto skutočnosti nevie, tak nech ťahá hen do tej suchoty. Lebo v opačnom prípade by ešte ostal na Slovensku.
buchač
17.07.22,04:49
Matovič núka aj zdravotníkom odmenu 500 eur. Visolajský hovorí, že problém je nedostatok ľudí
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/633885-matovic-nuka-aj-zdravotnikom-500-eur-valorizacia-to-sa-este-uvidi/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_9clanok_box

Pokiaľ sa za štúdium nezačne platiť, tak tento stav (vydieranie) bude pretrvávať aj naďalej.
BXLmiami
19.07.22,05:07
Súhlasím.Ale všetky odbory,nie len medicína.
buchač
19.07.22,05:25
Súhlasím.Ale všetky odbory,nie len medicína.
Samozrejme, že všetky...

...a v druhom rade by som bol za to, aby sa pozrušovali všeliaké " vysoké školy (života" z kadejakej Hornej Dolnej, ktoré len chŕlia absolventov.
Šesť právnických fakúlt ??? Priveľa.
Koľko je fakúlt managmentu ?
Koľko je študujúcich na sociálnych fakultách...
...a dalo by sa pokračovať.
Nandrolon
19.07.22,06:14
Ja by som zrušil diaľkové štúdium.
Je preukázané, že 55-tnik sa už nie je schopný naučiť toľko ako 18-ročný. Pre rýpalov by som to ešte upresnil, že v 55 sa tá istá osoba nie je schopná naučiť toľko čo bola schopná v 18.
pavol54
19.07.22,07:07
Ja by som zrušil diaľkové štúdium.
Je preukázané, že 55-tnik sa už nie je schopný naučiť toľko ako 18-ročný. Pre rýpalov by som to ešte upresnil, že v 55 sa tá istá osoba nie je schopná naučiť toľko čo bola schopná v 18.
Máš pravdu, ja som išiel na vysokú po trojročnej praxi, a mal spolužiakov aj 30 ročných a to sme boli my mladší šokovaní z toho ako sa ťažšie učili. Ale kým som im pred skúškami vysvetlil problematiku, tak som bol pripravený za 1.
pavol54
19.07.22,07:08
Súhlasím.Ale všetky odbory,nie len medicína.
za bezúročný študijný úver aj odbor kozmonauta
Nandrolon
19.07.22,07:13
Diaľkové štúdium je druh platenej služby za účelom zárobkovej činnosti daného podnikateľského subjektu, nič viac nič menej. Kto platí ten "jede".
Nandrolon
19.07.22,10:20
buchač
19.07.22,14:10
John XXI.
19.07.22,17:00
Diaľkové štúdium je druh platenej služby za účelom zárobkovej činnosti daného podnikateľského subjektu, nič viac nič menej. Kto platí ten "jede".
Na dennom sa neplatí, nieee. :
lujza.j
19.07.22,17:51
EU to soften sanctions on Russian banks to allow food trade
https://www.reuters.com/markets/europe/eu-soften-sanctions-russian-banks-allow-food-trade-2022-07-19/
Komedianti.....ešte na kolienkach o plyn....budú..... prosiť
Nemecký"vedci zistili že"...ak budeme močiť pri sprchovaní..... ušetríme....
Nandrolon
19.07.22,18:05
Diaľkové štúdium je druh platenej služby za účelom zárobkovej činnosti daného podnikateľského subjektu, nič viac nič menej. Kto platí ten "jede".
Na dennom sa neplatí, nieee. :
Na denné nechodia starí, pupkatí páprdi /lebo ten, kto by to dal by už mal dennú hneď po škole/, pardón, riaditelia. Tí by si museli nosiť namiesto písacích pomôcok v taškách pampersky, lebo tie hodiny by nevydržali sedieť "bez nehody!.
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))
John XXI.
19.07.22,19:41
Diaľkové štúdium je druh platenej služby za účelom zárobkovej činnosti daného podnikateľského subjektu, nič viac nič menej. Kto platí ten "jede".
Na dennom sa neplatí, nieee. :
Na denné nechodia starí, pupkatí páprdi /lebo ten, kto by to dal by už mal dennú hneď po škole/, pardón, riaditelia. Tí by si museli nosiť namiesto písacích pomôcok v taškách pampersky, lebo tie hodiny by nevydržali sedieť "bez nehody!.
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))
Ide ti o vek študentov, alebo obálky?
Ani na diaľkové nechodia iba staršie ročníky.
Tebe niekto konkrétny leží fest v žalúdku. Choď sa pozrieť do školy, na dennom nájdeš v tridsiatničku po deťoch, lebo odbor sa diaľkovo študovať nedá, na diaľkovom aj mladších. Koľko žien otehotnie počas školy, nemajú nárok na vzdelanie a inú životnú úroveň, plus ak je po rozvode s viacerými deťmi?
Okrem toho bol možný prestup z diaľkového na denné, čo využívali tí, čo sa hneď nedostali na denné.
Nezáleží na veku, u starších býva väčšia motivácia.
Nemá každý rodič na štúdium, dôvodov je veľa.
Nandrolon
20.07.22,03:20
Diaľkové štúdium je druh platenej služby za účelom zárobkovej činnosti daného podnikateľského subjektu, nič viac nič menej. Kto platí ten "jede".
Na dennom sa neplatí, nieee. :
Na denné nechodia starí, pupkatí páprdi /lebo ten, kto by to dal by už mal dennú hneď po škole/, pardón, riaditelia. Tí by si museli nosiť namiesto písacích pomôcok v taškách pampersky, lebo tie hodiny by nevydržali sedieť "bez nehody!.
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))
Ide ti o vek študentov, alebo obálky?
Ani na diaľkové nechodia iba staršie ročníky.
Tebe niekto konkrétny leží fest v žalúdku. Choď sa pozrieť do školy, na dennom nájdeš v tridsiatničku po deťoch, lebo odbor sa diaľkovo študovať nedá, na diaľkovom aj mladších. Koľko žien otehotnie počas školy, nemajú nárok na vzdelanie a inú životnú úroveň, plus ak je po rozvode s viacerými deťmi?
Okrem toho bol možný prestup z diaľkového na denné, čo využívali tí, čo sa hneď nedostali na denné.
Nezáleží na veku, u starších býva väčšia motivácia.
Nemá každý rodič na štúdium, dôvodov je veľa.
Netvrdím, že neexistujú výnimky. Hádam ale nechceš spochybňovať, že keď má človek 18 mozog mu lepšie funguje ako v 50-60?
30 to je ešte podľa mňa určitá hranica a je to menej ako píšem ja vyššie v príspevku.
Ak by si mal pravdu, NEEXISTOVALI by odbory, ktoré sa NEDAJÚ študovať diaľkovo.
Vieš, to je takto z určitého a konkrétneho dôvodu.
Keď zaplatíš právnikovi, ktorý má kúpený titul ako polovica SNSákov, lebo mali takpovediac "svoju školu", tak ten ti život neohrozí, narozdiel od diaľkového lekára, ktorý by ťa išiel operovať.
pavol54
20.07.22,05:38
Diaľkové štúdium je druh platenej služby za účelom zárobkovej činnosti daného podnikateľského subjektu, nič viac nič menej. Kto platí ten "jede".
Na dennom sa neplatí, nieee. :
Na denné nechodia starí, pupkatí páprdi /lebo ten, kto by to dal by už mal dennú hneď po škole/, pardón, riaditelia. Tí by si museli nosiť namiesto písacích pomôcok v taškách pampersky, lebo tie hodiny by nevydržali sedieť "bez nehody!.
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))
Ide ti o vek študentov, alebo obálky?
Ani na diaľkové nechodia iba staršie ročníky.
Tebe niekto konkrétny leží fest v žalúdku. Choď sa pozrieť do školy, na dennom nájdeš v tridsiatničku po deťoch, lebo odbor sa diaľkovo študovať nedá, na diaľkovom aj mladších. Koľko žien otehotnie počas školy, nemajú nárok na vzdelanie a inú životnú úroveň, plus ak je po rozvode s viacerými deťmi?
Okrem toho bol možný prestup z diaľkového na denné, čo využívali tí, čo sa hneď nedostali na denné.
Nezáleží na veku, u starších býva väčšia motivácia.
Nemá každý rodič na štúdium, dôvodov je veľa.
Netvrdím, že neexistujú výnimky. Hádam ale nechceš spochybňovať, že keď má človek 18 mozog mu lepšie funguje ako v 50-60?
30 to je ešte podľa mňa určitá hranica a je to menej ako píšem ja vyššie v príspevku.
Ak by si mal pravdu, NEEXISTOVALI by odbory, ktoré sa NEDAJÚ študovať diaľkovo.
Vieš, to je takto z určitého a konkrétneho dôvodu.
Keď zaplatíš právnikovi, ktorý má kúpený titul ako polovica SNSákov, lebo mali takpovediac "svoju školu", tak ten ti život neohrozí, narozdiel od diaľkového lekára, ktorý by ťa išiel operovať.
lepší prípad spolužiačka robila na súde s maturitou, potom si museli doplniť vzdelanie Bc tak šup všetky štyri na sociálnu prácu hovorila neviem načo ale hlavne vyššie vzdelanie na odbor sa nikto nepýta. Čo by napríklad robili učitelia ktorí prešli do inej odbornosti a iní
Nandrolon
20.07.22,06:42
Diaľkové štúdium je druh platenej služby za účelom zárobkovej činnosti daného podnikateľského subjektu, nič viac nič menej. Kto platí ten "jede".
Na dennom sa neplatí, nieee. :
Na denné nechodia starí, pupkatí páprdi /lebo ten, kto by to dal by už mal dennú hneď po škole/, pardón, riaditelia. Tí by si museli nosiť namiesto písacích pomôcok v taškách pampersky, lebo tie hodiny by nevydržali sedieť "bez nehody!.
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))
Ide ti o vek študentov, alebo obálky?
Ani na diaľkové nechodia iba staršie ročníky.
Tebe niekto konkrétny leží fest v žalúdku. Choď sa pozrieť do školy, na dennom nájdeš v tridsiatničku po deťoch, lebo odbor sa diaľkovo študovať nedá, na diaľkovom aj mladších. Koľko žien otehotnie počas školy, nemajú nárok na vzdelanie a inú životnú úroveň, plus ak je po rozvode s viacerými deťmi?
Okrem toho bol možný prestup z diaľkového na denné, čo využívali tí, čo sa hneď nedostali na denné.
Nezáleží na veku, u starších býva väčšia motivácia.
Nemá každý rodič na štúdium, dôvodov je veľa.
Netvrdím, že neexistujú výnimky. Hádam ale nechceš spochybňovať, že keď má človek 18 mozog mu lepšie funguje ako v 50-60?
30 to je ešte podľa mňa určitá hranica a je to menej ako píšem ja vyššie v príspevku.
Ak by si mal pravdu, NEEXISTOVALI by odbory, ktoré sa NEDAJÚ študovať diaľkovo.
Vieš, to je takto z určitého a konkrétneho dôvodu.
Keď zaplatíš právnikovi, ktorý má kúpený titul ako polovica SNSákov, lebo mali takpovediac "svoju školu", tak ten ti život neohrozí, narozdiel od diaľkového lekára, ktorý by ťa išiel operovať.
lepší prípad spolužiačka robila na súde s maturitou, potom si museli doplniť vzdelanie Bc tak šup všetky štyri na sociálnu prácu hovorila neviem načo ale hlavne vyššie vzdelanie na odbor sa nikto nepýta. Čo by napríklad robili učitelia ktorí prešli do inej odbornosti a iní
V našom meste skončila na Katolíckej univerzite Ružomberok celá mestská polícia. V ČR bolo diaľkové štúdium na jednej konkrétnej VŠ /1.+2. stupeň/ také, že človek tam fyzicky išiel 4 x za semester. Bolo síce ževraj drahšie, ale to už bolo úplne legálne predávanie titulov.
lujza.j
20.07.22,06:46
Pali soc.praca skoro všetci fizli.... tí ktorí PZ akadémiu na prstoch jednej ruky.....
pavol54
20.07.22,07:46
Mám dnes radostný deň. Bratislavská firma mi stojí celý rok na poli, mám ošetrovať neuhne, susedovi vodiča toho auta to nevadí, ale keď rastie ambrózia opakovane píše na SIŽP, volali mi že 26. 7. si prídu (minimálne pre 1000 eur). No nepoteší to? skurvený štát
Dáša_
20.07.22,11:05
Za minulý rok odviedli firmy do štátneho rozpočtu daň vo výške 3,2 miliardy eur, je to nárast o 18,2 % alebo pol miliardy oproti rokom 2020 a 2019. Najviac sa darilo firmám v priemyselnej výrobe, obchode a finančným či poisťovacím firmám.

https://e.dennikn.sk/minuta/2940545
Nandrolon
20.07.22,15:10
.
Dúfam, že to nebude včasný príchod do práce, ale odpálenie Sarmat2.
duves
20.07.22,16:03
Za minulý rok odviedli firmy do štátneho rozpočtu daň vo výške 3,2 miliardy eur, je to nárast o 18,2 % alebo pol miliardy oproti rokom 2020 a 2019. Najviac sa darilo firmám v priemyselnej výrobe, obchode a finančným či poisťovacím firmám.

https://e.dennikn.sk/minuta/2940545
dementovič už skáče od radosti a dostáva nové nápady ako to rozfrckať
Xazi
20.07.22,16:24
Za minulý rok odviedli firmy do štátneho rozpočtu daň vo výške 3,2 miliardy eur, je to nárast o 18,2 % alebo pol miliardy oproti rokom 2020 a 2019. Najviac sa darilo firmám v priemyselnej výrobe, obchode a finančným či poisťovacím firmám.

https://e.dennikn.sk/minuta/2940545
dementovič už skáče od radosti a dostáva nové nápady ako to rozfrckať
"Roztrcka to" na 11 % navysenie dochodkov od 1.1.2023
buchač
20.07.22,16:31
"Roztrcka to" na 11 % navysenie dochodkov od 1.1.2023
Nedrístaj..

P.S.:
Aj ty raz budeš dôchodcom (teda, ak dožiješ) a potom čo ?
Budeš chváliť ten svoj malý dôchodok ?
pavol54
21.07.22,05:12
Za minulý rok odviedli firmy do štátneho rozpočtu daň vo výške 3,2 miliardy eur, je to nárast o 18,2 % alebo pol miliardy oproti rokom 2020 a 2019. Najviac sa darilo firmám v priemyselnej výrobe, obchode a finančným či poisťovacím firmám.

https://e.dennikn.sk/minuta/2940545
dementovič už skáče od radosti a dostáva nové nápady ako to rozfrckať
"Roztrcka to" na 11 % navysenie dochodkov od 1.1.2023
Pretože v druhom pilieri, ( pri rovnakých odvodoch v porovnaní s tým čo si platili len I. pilier) sú nižšie dôchodky o poplatky za správu v DSS treba doplatiť.
Mila123
21.07.22,06:49
Za minulý rok odviedli firmy do štátneho rozpočtu daň vo výške 3,2 miliardy eur, je to nárast o 18,2 % alebo pol miliardy oproti rokom 2020 a 2019. Najviac sa darilo firmám v priemyselnej výrobe, obchode a finančným či poisťovacím firmám.

https://e.dennikn.sk/minuta/2940545
dementovič už skáče od radosti a dostáva nové nápady ako to rozfrckať
"Roztrcka to" na 11 % navysenie dochodkov od 1.1.2023
Pretože v druhom pilieri, ( pri rovnakých odvodoch v porovnaní s tým čo si platili len I. pilier) sú nižšie dôchodky o poplatky za správu v DSS treba doplatiť.
Pali, nie je to iba o poplatkoch......je to aj o ton kde si nechávaš zhodnocovať nasporené peniaze, v akom fonde (napríklad)..... na jar t. r. dosť sa hlasito ozývali odborníci, že je potrebné aby štát zasiahol do 2. piliera, pretože v celkovom vyjadrení (prepočet) prišli Slováci o 5 miliárd € od existencie pilierov, pretože sa im ich nasporené prostriedky znehodnocujú v 2. ale i v 3. pilieri (nesprávna investícia do fondov).....a to sa ešte nič nevravelo o inflácií.......
pavol54
21.07.22,07:51
Za minulý rok odviedli firmy do štátneho rozpočtu daň vo výške 3,2 miliardy eur, je to nárast o 18,2 % alebo pol miliardy oproti rokom 2020 a 2019. Najviac sa darilo firmám v priemyselnej výrobe, obchode a finančným či poisťovacím firmám.

https://e.dennikn.sk/minuta/2940545
dementovič už skáče od radosti a dostáva nové nápady ako to rozfrckať
"Roztrcka to" na 11 % navysenie dochodkov od 1.1.2023
Pretože v druhom pilieri, ( pri rovnakých odvodoch v porovnaní s tým čo si platili len I. pilier) sú nižšie dôchodky o poplatky za správu v DSS treba doplatiť.
Pali, nie je to iba o poplatkoch......je to aj o ton kde si nechávaš zhodnocovať nasporené peniaze, v akom fonde (napríklad)..... na jar t. r. dosť sa hlasito ozývali odborníci, že je potrebné aby štát zasiahol do 2. piliera, pretože v celkovom vyjadrení (prepočet) prišli Slováci o 5 miliárd € od existencie pilierov, pretože sa im ich nasporené prostriedky znehodnocujú v 2. ale i v 3. pilieri (nesprávna investícia do fondov).....a to sa ešte nič nevravelo o inflácií.......
ja viem, ťažko by niekto čítal o problematike príspevok na niekoľko strán, aj tak by sa v tom neodborník stratil, preto tá skratka. Tak isto nesedím celý deň nad tabuľkami výnosov, ak by som to mal ovládať tak načo DSS ako medzi článok. Preto každý podnikateľ platí málo odvody lebo svoje prostriedky lepšie investuje, lenže potom chce aj vysoký dôchodok, aj si užívať výnosy z vlastných investícií(podnikania)
pavol54
21.07.22,07:55
Keď som bol mladší tak sme mali postavený dom zo surových hlinených tehál. hovorili sme tomu že máme zemľanku. V týchto horúčavách je to pozemský raj tam bývať, najmä spať.
BXLmiami
22.07.22,07:05
Dobré úspešné ráno.Najnebezpečnejšia časť dňa za mnou a mám chuť na zmrzlinový sendvič podľa plusky.
pavol54
22.07.22,09:14
V roku 1986 sme sa na akadémii učili o možnosti nízko frekvenčných zbraní a geo zbraní buď nenaprší alebo naprší tam kde nemá a iné zmeny počasia. Ten Putin ešte aj sucho urobil:)
lujza.j
22.07.22,10:06
Takže ruska zmrzka je sendvič.....nech sa neposerú:D
Pre mňa furt ruské.....všetko čo bolo ...aj ostane....:---
pavol54
22.07.22,11:14
Takže ruska zmrzka je sendvič.....nech sa neposerú:D
Pre mňa furt ruské.....všetko čo bolo ...aj ostane....:---
za socíku bolo všetko sovietske hoj americké fuj, niektorí sa práve preto pozerali na ameriku s obdivom, dnes to začína byť naopak
Mila123
22.07.22,11:18
Takže ruska zmrzka je sendvič.....nech sa neposerú:D
Pre mňa furt ruské.....všetko čo bolo ...aj ostane....:---
za socíku bolo všetko sovietske hoj americké fuj, niektorí sa práve preto pozerali na ameriku s obdivom, dnes to začína byť naopak
Pali, hádam nemyslíš na foto od Dušana "Lidl v Rusku"........alebo na tie nové autá, ktoré nemajú ABS a pod.?
pavol54
22.07.22,11:18
No bolo by dobré sa nenechať učičíkať že všetkého je dosť. včera sme mali žatvu pšenice nič moc, a to sme na ťažkej zemi kde býva po iné roky aj močarina, jeden čo vždy pestoval rajčiny bez závlahy bude mať jednohubkové kukurica každá desiata klas a podobne.
pavol54
22.07.22,11:23
Takže ruska zmrzka je sendvič.....nech sa neposerú:D
Pre mňa furt ruské.....všetko čo bolo ...aj ostane....:---
za socíku bolo všetko sovietske hoj americké fuj, niektorí sa práve preto pozerali na ameriku s obdivom, dnes to začína byť naopak
Pali, hádam nemyslíš na foto od Dušana "Lidl v Rusku"........alebo na tie nové autá, ktoré nemajú ABS a pod.?
myslel som na to že prečo taký extrém ešte treba premenovať Dostojevského veď bol Rus, tretiakovskú galériu a p. to že auztá v Rusku nemajú ABS je pre ich pláne nepodstatné, ani ja som nemal na š 105 a mal som len jednu haváriu
lujza.j
22.07.22,11:47
No bolo by dobré sa nenechať učičíkať že všetkého je dosť. včera sme mali žatvu pšenice nič moc, a to sme na ťažkej zemi kde býva po iné roky aj močarina, jeden čo vždy pestoval rajčiny bez závlahy bude mať jednohubkové kukurica každá desiata klas a podobne.
:(....moja suseda 2x sadila kukuricu a riadne polievala...už ju vyšklbe nič z nej....tretia suseda....robila lečo... papriku musela kúpiť aj keď sadila......
Ja cesnak, cibuľa bieda....ale som rada aj za to málo...min.rok som si dva menšie cesnakove vrkoče zapllietla.....z jesenného nič... jarný malý blchavy.... baklažán sadeny rovnako ako suseda..aj planta rovnaká ona nič...ja zachvilu oberam... divný rok..
....áno je sucho a teplo,ale nie prvý krát....len to tak z každej strany prezentujú....som si spomenula...ako roky nazad...síce Ba....cesta do roboty 7h a teplomer ukazoval 27st.....čiže koľko bolo poobede....no vrućina veľká isto bola keď sa štartovalo ráno s 27st
buchač
22.07.22,12:13
Takže ruska zmrzka je sendvič.....nech sa neposerú:D
Pre mňa furt ruské.....všetko čo bolo ...aj ostane....:---
za socíku bolo všetko sovietske hoj americké fuj, niektorí sa práve preto pozerali na ameriku s obdivom, dnes to začína byť naopak
Pali, hádam nemyslíš na foto od Dušana "Lidl v Rusku"........alebo na tie nové autá, ktoré nemajú ABS a pod.?
Ten "Lidl" v Rusku ?
Ale šak áno, je to realita...no na druhej strane pri tak vysokých vzdialenostiach je aspoň pekné, že nejaký ten obchod niekto otvoril. Ono by bolo zaujímavé aj vedieť, že kde je ten "Lidl"...osobne predpokladám, že niekde tam, kde líšky dávajú dobrú noc.
...a ktožvie, ako stará je tá foto a len teraz vyšla na povrch, lebo je to také IN.

Ale pozrime sa na realitu dneška ohľadom Slovenska.
Máme tu Lidl, Kaufáč, Tesco, Jysk, Asko, Ikea................................atď...
No čo z toho, keď slovenskí predajcovia slovenských produktov majú smolu, nakoľko nemajú šancu konkurovať.
Máme tu to alebo hento...no na dedinách nie je k dispo ani len taký obchod, ako ten ruský "Lidl"...

Ako vravím...trochu objektivity by nezaškodilo....nie všetko americké je IN, ono si stačí pozrieť nejaké videjká na YT, že v akej biede aj tam žijú.

Ohľadom ABS ?
V dnešnej dobe ohľadom áut platí = čím jednoduchšie, tým lepšie.
bjuty smis
22.07.22,13:30
Takže ruska zmrzka je sendvič.....nech sa neposerú:D
Pre mňa furt ruské.....všetko čo bolo ...aj ostane....:---
za socíku bolo všetko sovietske hoj americké fuj, niektorí sa práve preto pozerali na ameriku s obdivom, dnes to začína byť naopak
fíha
naopak ? všetko sovietské začína by dnes " hoj " ???
a čo konkrétne ? teda okrem lád ,čo robia na úrovni 60. rokov, ked ich kúpili od talianov , ako drísta buchač ??,
čo ruské teda aspoň ty používaš ?
pavol54
22.07.22,13:40
Takže ruska zmrzka je sendvič.....nech sa neposerú:D
Pre mňa furt ruské.....všetko čo bolo ...aj ostane....:---
za socíku bolo všetko sovietske hoj americké fuj, niektorí sa práve preto pozerali na ameriku s obdivom, dnes to začína byť naopak
fíha
naopak ? všetko sovietské začína by dnes " hoj " ???
a čo konkrétne ? teda okrem lád ,čo robia na úrovni 60. rokov, ked ich kúpili od talianov , ako drísta buchač ??,
čo ruské teda aspoň ty používaš ?
je dnes sovietsky zväz? ešte že tá zmrzlina nebola sovietska
buchač
22.07.22,13:48
ako drísta buchač ??,

Vitaj po dlhej dobe....to zasa bude drístov z blaváckej liberálnej kaviarne.
bjuty smis
22.07.22,14:05
Takže ruska zmrzka je sendvič.....nech sa neposerú:D
Pre mňa furt ruské.....všetko čo bolo ...aj ostane....:---
za socíku bolo všetko sovietske hoj americké fuj, niektorí sa práve preto pozerali na ameriku s obdivom, dnes to začína byť naopak
fíha
naopak ? všetko sovietské začína by dnes " hoj " ???
a čo konkrétne ? teda okrem lád ,čo robia na úrovni 60. rokov, ked ich kúpili od talianov , ako drísta buchač ??,
čo ruské teda aspoň ty používaš ?
je dnes sovietsky zväz? ešte že tá zmrzlina nebola sovietska
ty píšeľš, že to začína byť naopak, tak odpovedz ty....je ?
ako to potom začína byť naopak ??
Mila123
22.07.22,14:46
Takže ruska zmrzka je sendvič.....nech sa neposerú:D
Pre mňa furt ruské.....všetko čo bolo ...aj ostane....:---
za socíku bolo všetko sovietske hoj americké fuj, niektorí sa práve preto pozerali na ameriku s obdivom, dnes to začína byť naopak
fíha
naopak ? všetko sovietské začína by dnes " hoj " ???
a čo konkrétne ? teda okrem lád ,čo robia na úrovni 60. rokov, ked ich kúpili od talianov , ako drísta buchač ??,
čo ruské teda aspoň ty používaš ?
je dnes sovietsky zväz? ešte že tá zmrzlina nebola sovietska
Pali, mýliš sa (Советское мороженое)......

https://cs.wikipedia.org/wiki/Rusk%C3%A1_zmrzlina
bjuty smis
22.07.22,14:59
ako drísta buchač ??,

Vitaj po dlhej dobe....to zasa bude drístov z blaváckej liberálnej kaviarne.
kde ti to povedali ? v klube obdivovatelov ruských aut bez abs ?? :))))
však ty ani len netušíš, čomu hovoria bratislavská kaviereň, ked ma k ním prirovnávaš.....

ale vždy lepší, ako tvojí náckovia. čo ich sem ondíš......
pavol54
22.07.22,15:39
Takže ruska zmrzka je sendvič.....nech sa neposerú:D
Pre mňa furt ruské.....všetko čo bolo ...aj ostane....:---
za socíku bolo všetko sovietske hoj americké fuj, niektorí sa práve preto pozerali na ameriku s obdivom, dnes to začína byť naopak
fíha
naopak ? všetko sovietské začína by dnes " hoj " ???
a čo konkrétne ? teda okrem lád ,čo robia na úrovni 60. rokov, ked ich kúpili od talianov , ako drísta buchač ??,
čo ruské teda aspoň ty používaš ?
je dnes sovietsky zväz? ešte že tá zmrzlina nebola sovietska
Pali, mýliš sa (Советское мороженое)......

https://cs.wikipedia.org/wiki/Rusk%C3%A1_zmrzlina
prepáč, nemal som dostatok informácií:)
romana147
22.07.22,18:41
No bolo by dobré sa nenechať učičíkať že všetkého je dosť. včera sme mali žatvu pšenice nič moc, a to sme na ťažkej zemi kde býva po iné roky aj močarina, jeden čo vždy pestoval rajčiny bez závlahy bude mať

jednohubkové kukurica

každá desiata klas a podobne.

Nedávno asi 130 km cesta, skoro od Senca po Dudince

Odhadom 1/2 skoro 3/4 kukurice, medvede zabudnite
pavol54
23.07.22,03:31
No bolo by dobré sa nenechať učičíkať že všetkého je dosť. včera sme mali žatvu pšenice nič moc, a to sme na ťažkej zemi kde býva po iné roky aj močarina, jeden čo vždy pestoval rajčiny bez závlahy bude mať

jednohubkové kukurica

každá desiata klas a podobne.

Nedávno asi 130 km cesta, skoro od Senca po Dudince

Odhadom 1/2 skoro 3/4 kukurice, medvede zabudnite
1. kukurica skôr kukuričné lány bez kláskov -využitie buď siláž alebo bioplynka kravy štvornohé sa nechovajú, takže bioplynka.
2. repka ak sa pestuje zase je zle
3. obilie potravinárske sa vyváža o kŕmne nie je záujem
4. čo dať na polia? Montážne haly alebo satelitné mestečká a potraviny nech sa pestujú inde
romana147
23.07.22,05:02
No bolo by dobré sa nenechať učičíkať že všetkého je dosť. včera sme mali žatvu pšenice nič moc, a to sme na ťažkej zemi kde býva po iné roky aj močarina, jeden čo vždy pestoval rajčiny bez závlahy bude mať

jednohubkové kukurica

každá desiata klas a podobne.

Nedávno asi 130 km cesta, skoro od Senca po Dudince

Odhadom 1/2 skoro 3/4 kukurice, medvede zabudnite
1. kukurica skôr kukuričné lány bez kláskov -využitie buď siláž alebo bioplynka kravy štvornohé sa nechovajú, takže bioplynka.
2. repka ak sa pestuje zase je zle
3. obilie potravinárske sa vyváža o kŕmne nie je záujem
4. čo dať na polia? Montážne haly alebo satelitné mestečká a potraviny nech sa pestujú inde
Smutno mi bolo vidieť okolo času žatvy kukuricu vysokú 1/2 až 3/4 metra.
pavol54
23.07.22,05:12
No bolo by dobré sa nenechať učičíkať že všetkého je dosť. včera sme mali žatvu pšenice nič moc, a to sme na ťažkej zemi kde býva po iné roky aj močarina, jeden čo vždy pestoval rajčiny bez závlahy bude mať

jednohubkové kukurica

každá desiata klas a podobne.

Nedávno asi 130 km cesta, skoro od Senca po Dudince

Odhadom 1/2 skoro 3/4 kukurice, medvede zabudnite
1. kukurica skôr kukuričné lány bez kláskov -využitie buď siláž alebo bioplynka kravy štvornohé sa nechovajú, takže bioplynka.
2. repka ak sa pestuje zase je zle
3. obilie potravinárske sa vyváža o kŕmne nie je záujem
4. čo dať na polia? Montážne haly alebo satelitné mestečká a potraviny nech sa pestujú inde
Smutno mi bolo vidieť okolo času žatvy kukuricu vysokú 1/2 až 3/4 metra.
aha, pôvodne to vyznelo tak, že tri štvrtiny plôch sú kukurica
romana147
23.07.22,07:04
No bolo by dobré sa nenechať učičíkať že všetkého je dosť. včera sme mali žatvu pšenice nič moc, a to sme na ťažkej zemi kde býva po iné roky aj močarina, jeden čo vždy pestoval rajčiny bez závlahy bude mať

jednohubkové kukurica

každá desiata klas a podobne.

Nedávno asi 130 km cesta, skoro od Senca po Dudince

Odhadom 1/2 skoro 3/4 kukurice, medvede zabudnite
1. kukurica skôr kukuričné lány bez kláskov -využitie buď siláž alebo bioplynka kravy štvornohé sa nechovajú, takže bioplynka.
2. repka ak sa pestuje zase je zle
3. obilie potravinárske sa vyváža o kŕmne nie je záujem
4. čo dať na polia? Montážne haly alebo satelitné mestečká a potraviny nech sa pestujú inde
Smutno mi bolo vidieť okolo času žatvy kukuricu vysokú 1/2 až 3/4 metra.
aha, pôvodne to vyznelo tak, že tri štvrtiny plôch sú kukurica

3/4 z plochy kukurice odhadujem na suchom chytené
asi až polovica nevratne
trisestri
23.07.22,19:49
ma prekvapilo ze domkari sa stazuju na naklady na byvanie ze maju vysie ako v bytoch,pritom statistici uvadzaju aj komentny k nim co som cital,tak naklady v priemere maju na plyn a jeho alternativy v priemere cca 40-50 eur,okolo 20-30 elektrina,takze bez poltatkov za odpad a dane je to cca 70-80 eur mesacne-co v bytoch mame najnovsie mesacne zalohy 155 eur za 3 izbak 2 osoby,vytapame v priemere na 20 stupnov v zime a spotreba vody 2 kubiky teplej a 4 studenej vody mesacne-mozno problem ze rohovy byt na vyvysenom prizemi,ale aj tak tie rozdiely su dost vyrazne,ak priratam elektrinu a plny na varenie tak naklady cca 200 eur,bez netu a tv-to keby sme cvakali 80 eur ,to by bola pohodicka,keby aj priratali buduci rok tych 120 eur co predpokladaju narast cien,ale ak to bude v byte tak cez 300 eur uz riadna palka by bola a solarne panely na bytovke to by asi nebolo moc efektivne
buchač
24.07.22,05:08
ma prekvapilo ze domkari sa stazuju na naklady na byvanie ze maju vysie ako v bytoch,pritom statistici uvadzaju aj komentny k nim co som cital,tak naklady v priemere maju
Pozor na jedno...hento porovnanie je o dvoch veciach.
Predsa elektrinu a či plyn (a to nevravím o nete) do tohoto porovnania sa nedá započítavať.
Podobne je to aj pri odpade a dani.
Štatistici do svojich grafov, porovnaní a iných onačín sú schopní pridať aj rodné číslo svokry, len aby im to pasovalo do karát.
Nandrolon
24.07.22,08:09
Pri dome nejde ani tak o to,koľko platíš za elektrinu, ale na byte nemáš také výdaje, že meníš za 20 tis. eur strechu, vŕtaš studňu, cyklicky každých 3-5 rokov meníš tlakovú nádobu s vakom. Máš tam tisíckrát viac výdajov. Tiež som si myslel, že dom "stojí" menej ako byt.
To by fungovalo akurát vtedy, pokiaľ by ti niekto zadarmo dal novostavbu pasívneho domu... takže iba fikcia.
anet
24.07.22,08:10
ma prekvapilo ze domkari sa stazuju na naklady na byvanie ze maju vysie ako v bytoch,pritom statistici uvadzaju aj komentny k nim co som cital,tak naklady v priemere maju na plyn a jeho alternativy v priemere cca 40-50 eur,okolo 20-30 elektrina,takze bez poltatkov za odpad a dane je to cca 70-80 eur mesacne-co v bytoch mame najnovsie mesacne zalohy 155 eur za 3 izbak 2 osoby,vytapame v priemere na 20 stupnov v zime a spotreba vody 2 kubiky teplej a 4 studenej vody mesacne-mozno problem ze rohovy byt na vyvysenom prizemi,ale aj tak tie rozdiely su dost vyrazne,ak priratam elektrinu a plny na varenie tak naklady cca 200 eur,bez netu a tv-to keby sme cvakali 80 eur ,to by bola pohodicka,keby aj priratali buduci rok tych 120 eur co predpokladaju narast cien,ale ak to bude v byte tak cez 300 eur uz riadna palka by bola a solarne panely na bytovke to by asi nebolo moc efektivne
No neviem, ale viem ti dat realne naklady na dom cca 200m2. Plyn 100 eur, elektrina 40 eur, koncesionarske 4,64 ... studna vlastna takze mesacne poplatky nic, ale jej zhotovenie nebolo zadarmo. Odvoz zumpy mas cca 69 eur, ak nie je kanalizacia, alebo nemas ČOV. K tomu si prirataj nevyhnutnu rocnu udrzbu nehnutelnosti - napr. servis kotla cca 100 eur, za 15 rokov som 2 x menila cirkulacku v podlahovom kureni, expanzku 2x ...
Byvanie v rodinnom dome ma urcite vyhody, nik ti neskace nad hlavou, nevytopi ta sused ... na druhej strane v dome je vzdy co robit. Byvanie v panelaku je pohodlne, udrziavas si svojich par stvorakov a este ti zostane kopec volneho casu.
Kym som byvala v bloku, v sobotu som upratala a v nedelu chodila na vylety, grilovacky, na huby ... od kedy som v dome skoro nikam nechodim, ale bude to asi aj tym ze vlastne naco do prirody, ked byvam v prirode :D vlastne byvala :o momentalne som bezdomovec ;)
Nandrolon
24.07.22,08:49
Ja som vždy hovorieval, že ak máš byt, nevlastníš "múry" /a teda sa o ne priamo nestaráš/ ale vlastníš iba tú "dieru vzduchu" v tom labyrinte múrov.
Ak máš dom, vlastníš väčšinou komplet všetko a komplet všetko aj sám financuješ.
anet
24.07.22,09:34
Ale tak zas, zem ma podla mna vzdy vacsiu hodnotu ako panel. A myslim ze aj posledne 3 roky to potvrdzuju, na pode dopestujes, dochovas, vyvencis sa :D z bublin je bublifuk, hlavne ked chodili navstevy z bloku.
Nandrolon
24.07.22,12:43
Všetko má svoje výhody a nevýhody a všetko má svojich priaznivcov.
lujza.j
24.07.22,13:25
A potom sú jedinci čo aj aj.....
anet
24.07.22,14:17
A potom sú jedinci čo aj aj.....
No ale taky su "za vodou" ti sa ozaj nemaju co stazovat :---:D
buchač
24.07.22,14:28
A potom sú jedinci čo aj aj.....
;)



No ale taky su "za vodou" ti sa ozaj nemaju co stazovat :---:D
Šun more...mala si sa lepšie učiť...:D :D :D
anet
24.07.22,14:54
Šun more...mala si sa lepšie učiť...:D :D :D
Alebo byť posadnutá mamonom :rolleyes: :--- :D
buchač
24.07.22,15:23
Alebo byť posadnutá mamonom :rolleyes: :--- :D
Toto ti nejak nevyšlo...ale budiš
misoft
24.07.22,15:39
Šun more...mala si sa lepšie učiť...:D :D :D
Alebo byť posadnutá mamonom :rolleyes: :--- :D
....alebo byť političkou.....veď nič nemajú a predsa majú všetko.
Nandrolon
24.07.22,17:56
A potom sú jedinci čo aj aj.....
No ale taky su "za vodou" ti sa ozaj nemaju co stazovat :---:D
To vôbec nie je pravda.

Osobne poznám osobu, ktorá prenajíma 3 byty a sama žije v chatrči, ktorá sa ide rozpadnúť. Okrem toho má životnú úroveň takmer na nule.

Ďalší majú viacero bytov v rôznych destináciách po Európe, ktoré neprenajímajú, ale striedavo sami užívajú /plnokrvní euroví milionári/ a sami bývajú v ultra luxusnom dome.

Tiež nechápem, ako to dávajú, lebo ja osobne by som skončil asi na psychiatrii, lebo svoju riť nedokážem rozrezať na 4 časti, aby som súčasne všetko využíval.
Ono bez služobníctva sa to ani nedá, ale to je už nátura, lebo by som mal problém len-tak nechať sídlo cudzím ľuďom...
anet
24.07.22,18:07
Toto ti nejak nevyšlo...ale budiš
A co si vztahovacny, ved nie ty ... ale ja ;)
Inak nie som nasrana, ale skor sklamana, dnes je fakt problem najst chlapa, co vezme lopatu do ruky a docisti vykop (vykope ho minibager).
buchač
24.07.22,18:41
Toto ti nejak nevyšlo...ale budiš
A co si vztahovacny, ved nie ty ... ale ja ;)
Inak nie som nasrana, ale skor sklamana, dnes je fakt problem najst chlapa, co vezme lopatu do ruky a docisti vykop (vykope ho minibager).
Hm...a to som ti mal rovno povedať, že zlatokopka ? ;) Šak by si ma zrušila jak triedu. :D

Lopatovať potrebuješ ? No na mňa sa neobracaj...ani keby si mi zaplatila, tak by som sa nerealizoval. Holt, doktorkovia mi zakázali tvrdú makačku na dobu aspoň 1 roka.
Makačka mi veru chýba, normál ma to serie, lenže ak to poruším, tak to aj cítim.
anet
24.07.22,19:46
Lopatovať potrebuješ ? No na mňa sa neobracaj...ani keby si mi zaplatila, tak by som sa nerealizoval. Holt, doktorkovia mi zakázali tvrdú makačku na dobu aspoň 1 roka.
Makačka mi veru chýba, normál ma to serie, lenže ak to poruším, tak to aj cítim.
Ja nemam problem chytit lopatu, zas taka makacka to nebude, docistit okolo plynu aby sme ho susedovi bagrom neprekopali, len sa nemozem dlhsie zdrzat, lebo uz musim byt inde. Nejako vyriesim :) Myslela som skor vseobecne, kazdy chlap mi len mava rukami, ze fuuu to treba robit.
pavol54
24.07.22,20:11
Lopatovať potrebuješ ? No na mňa sa neobracaj...ani keby si mi zaplatila, tak by som sa nerealizoval. Holt, doktorkovia mi zakázali tvrdú makačku na dobu aspoň 1 roka.
Makačka mi veru chýba, normál ma to serie, lenže ak to poruším, tak to aj cítim.
Ja nemam problem chytit lopatu, zas taka makacka to nebude, docistit okolo plynu aby sme ho susedovi bagrom neprekopali, len sa nemozem dlhsie zdrzat, lebo uz musim byt inde. Nejako vyriesim :) Myslela som skor vseobecne, kazdy chlap mi len mava rukami, ze fuuu to treba robit.
voľakedy dávno 1976, sme boli prví na ulici, čo si nechali pripojiť plyn. vykopali sme jamu 60x60 po rúru. cez týždeň prišli pripojiť, že málo vykopané, tak sme to rozšírili na 1,2x1,2m zase prišli plynári, že málo vykopané, nakoniec jeden povedal mame že im stačí 60x60 ale aspoň 20 cm pod rúrou, no maďari
pavol54
25.07.22,03:07
Lopatovať potrebuješ ? No na mňa sa neobracaj...ani keby si mi zaplatila, tak by som sa nerealizoval. Holt, doktorkovia mi zakázali tvrdú makačku na dobu aspoň 1 roka.
Makačka mi veru chýba, normál ma to serie, lenže ak to poruším, tak to aj cítim.
Ja nemam problem chytit lopatu, zas taka makacka to nebude, docistit okolo plynu aby sme ho susedovi bagrom neprekopali, len sa nemozem dlhsie zdrzat, lebo uz musim byt inde. Nejako vyriesim :) Myslela som skor vseobecne, kazdy chlap mi len mava rukami, ze fuuu to treba robit.
voľakedy dávno 1976, sme boli prví na ulici, čo si nechali pripojiť plyn. vykopali sme jamu 60x60 po rúru. cez týždeň prišli pripojiť, že málo vykopané, tak sme to rozšírili na 1,2x1,2m zase prišli plynári, že málo vykopané, nakoniec jeden povedal mame že im stačí 60x60 ale aspoň 20 cm pod rúrou, no maďari


Maďar bol skôr "PROJEKTANT" čo ti kreslil výkres na výkop pre prípojku
vieš to je tak tá rúročka sa pripája nejak a na to potrebovali obopnúť rúru nejakým prípravkom, to že to boli madarski hovoriaci nič nemení na skutočnosti že nevysvetlili, ten výkres sa kreslil rukou "tuto vykopte"
buchač
25.07.22,08:24
Zvýšený dopyt je až o 250 %, v súčasnej dobe máme nevybavených viac ako 250 kamiónov dreva na Rakúsky, český aj nemecký trh. Na Slovensku zatiaľ pomerne stíhame, drevo zavážame klientom do dvoch týždňov.
...
Navyše, lesníci znižujú ťažby, pretože sú konfrontovaní nezmyselnými ochranárskymi opatreniami a ani prechod štátnych pozemkov v národných parkoch pod správu ŠOP nepriniesol poriadok do vzťahu medzi lesníkmi a ochranármi.
https://ekonomika.pravda.sk/energetika/clanok/634782-dodavky-po-znamosti-a-lacne-brikety-z-polska-kym-predajcovia-nestihaju-dopyt-po-dreve-ludia-sa-vynasli/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_9clanok_box

Ta fasa...iné krajiny zakážu na totál vývoz dreva do zahraničia, my tu vyrúbeme ešte aj kosodrevinu vo Vysokých Tatrách.
...a čo nevyrúbu lesáci, tak to dokatujú cigáni.

Zišiel by sa na túto tématiku nejaký vtipný obrážťok ...
misoft
25.07.22,10:06
buchač
25.07.22,10:11
Nech sa páči.....:D:D:D
Ten medveď má aký súvis s vykurovacou sezónou a vývozom dreva do zahraničia ???

P.S.:
...a toto je fest slušná reakcia na tú hlúposť, čo si dal.
misoft
25.07.22,10:44
Lebo maco i
https://wwfeu.awsassets.panda.org/img/original/vlk_maj_2021.jpg
sú celoročne chránené a títo
https://www.wolf.sk/home
v tom majú pazúre - nechcú kalamitné ťažiť a spracovávať.

To IM treba "poďakovať" za to, že drevo hnije v lesoch, kôrovce sa nažerú, ale ľudia si drevo dovoliť nemôžu. A pred necelými dvoma rokmi
https://www.webnoviny.sk/nasvidiek/minister-budaj-udeloval-ceny-za-prinos-pre-ochranu-zivotneho-prostredia-ocenil-tak-viacere-iniciativy/
Tak preto ten maco na začiatku.... aby si ho dal (Budaja) na bylinkách....
bjuty smis
25.07.22,11:27
Zvýšený dopyt je až o 250 %, v súčasnej dobe máme nevybavených viac ako 250 kamiónov dreva na Rakúsky, český aj nemecký trh. Na Slovensku zatiaľ pomerne stíhame, drevo zavážame klientom do dvoch týždňov.
...
Navyše, lesníci znižujú ťažby, pretože sú konfrontovaní nezmyselnými ochranárskymi opatreniami a ani prechod štátnych pozemkov v národných parkoch pod správu ŠOP nepriniesol poriadok do vzťahu medzi lesníkmi a ochranármi.
https://ekonomika.pravda.sk/energetika/clanok/634782-dodavky-po-znamosti-a-lacne-brikety-z-polska-kym-predajcovia-nestihaju-dopyt-po-dreve-ludia-sa-vynasli/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_9clanok_box

Ta fasa...iné krajiny zakážu na totál vývoz dreva do zahraničia, my tu vyrúbeme ešte aj kosodrevinu vo Vysokých Tatrách.
...a čo nevyrúbu lesáci, tak to dokatujú cigáni.

Zišiel by sa na túto tématiku nejaký vtipný obrážťok ...
obrážťok netreba...vtipný je tvoj koment...
lebo sám si zacitoval :

Na Slovensku zatiaľ pomerne stíhame, drevo zavážame klientom do dvoch týždňov
buchač
25.07.22,11:43
Lebo maco i

Opýtam sa ešte raz.
ČO si nepochopil na článku ? Mám ti to vysvetliť tvojimi slovami alebo je to zbytočné, lebo máš doma príliš horúco ?
anet
25.07.22,13:16
voľakedy dávno 1976, sme boli prví na ulici, čo si nechali pripojiť plyn. vykopali sme jamu 60x60 po rúru. cez týždeň prišli pripojiť, že málo vykopané, tak sme to rozšírili na 1,2x1,2m zase prišli plynári, že málo vykopané, nakoniec jeden povedal mame že im stačí 60x60 ale aspoň 20 cm pod rúrou, no maďari
Mam hotovo :):):) paradne sme to zvladli. Sikovny bagrista aj elektrikar, nikomu sme nic neprekopali :D
anet
25.07.22,13:19
Zišiel by sa na túto tématiku nejaký vtipný obrážťok ...
Aky obraztok, ber pilu treba mi stromy zrezat :D :D :D
buchač
25.07.22,13:34
Aky obraztok, ber pilu treba mi stromy zrezat :D :D :D
Dilino...šak som dal, že nesmiem makať.
Pred týždňom som sa pýtal jedného pilčíka, či mi nepríde porezať moju metrovicu.
anet
25.07.22,13:47
Dilino...šak som dal, že nesmiem makať.
Pred týždňom som sa pýtal jedného pilčíka, či mi nepríde porezať moju metrovicu.
:D ved to pila maka.
buchač
25.07.22,14:11
Dilino...šak som dal, že nesmiem makať.
Pred týždňom som sa pýtal jedného pilčíka, či mi nepríde porezať moju metrovicu.
:D ved to pila maka.
Nenene...celé telo maká.
Vezmeš metrovicu z pristrešku, polož ju na kozu, vezmi pílku, prerež pár kusov...
Vezmeš odrezaný kus, položíš na klát, vezmeš sekeru a ebneš do dreva...
Pozbieraš porezané a posekané drevo, naložíš do fúrika a odvezieš na miesto určenia..
Poukladáš...
A tak pekne dokolečka dokola.
...a to nevravím, že som rezal aj obyčajnou rámovkou kvôli akej takej kondičke a aby som spálil cukor.
buchač
25.07.22,14:56
mari2x
25.07.22,17:42
Pri dome nejde ani tak o to,koľko platíš za elektrinu, ale na byte nemáš také výdaje, že meníš za 20 tis. eur strechu,

vŕtaš studňu,

cyklicky každých 3-5 rokov meníš tlakovú nádobu s vakom. Máš tam tisíckrát viac výdajov. Tiež som si myslel, že dom "stojí" menej ako byt.
To by fungovalo akurát vtedy, pokiaľ by ti niekto zadarmo dal novostavbu pasívneho domu... takže iba fikcia.

čistý demagóg :

KOLKO STUDNí treba navŕtať počas povedzme 80 ročnej životnosti domu ?
Nandrolon
25.07.22,19:05
Pri dome nejde ani tak o to,koľko platíš za elektrinu, ale na byte nemáš také výdaje, že meníš za 20 tis. eur strechu,

vŕtaš studňu,

cyklicky každých 3-5 rokov meníš tlakovú nádobu s vakom. Máš tam tisíckrát viac výdajov. Tiež som si myslel, že dom "stojí" menej ako byt.
To by fungovalo akurát vtedy, pokiaľ by ti niekto zadarmo dal novostavbu pasívneho domu... takže iba fikcia.

čistý demagóg :

KOLKO STUDNí treba navŕtať počas povedzme 80 ročnej životnosti domu ?
Hovoríš o životnosti?
Sme v roku 2022, takže odpoveď je iba jedna.
0 alebo 1.
Nandrolon
25.07.22,19:11
Pri dome nejde ani tak o to,koľko platíš za elektrinu, ale na byte nemáš také výdaje, že meníš za 20 tis. eur strechu,

vŕtaš studňu,

cyklicky každých 3-5 rokov meníš tlakovú nádobu s vakom. Máš tam tisíckrát viac výdajov. Tiež som si myslel, že dom "stojí" menej ako byt.
To by fungovalo akurát vtedy, pokiaľ by ti niekto zadarmo dal novostavbu pasívneho domu... takže iba fikcia.

čistý demagóg :

KOLKO STUDNí treba navŕtať počas povedzme 80 ročnej životnosti domu ?
A opýtam sa aj ja.
Si čistý demagóg a lacotinka.

Koľko stojí teraz ten 1 vrt, povedzme iba 30m??
majkii
25.07.22,19:59
Pri dome nejde ani tak o to,koľko platíš za elektrinu, ale na byte nemáš také výdaje, že meníš za 20 tis. eur strechu,

vŕtaš studňu,

cyklicky každých 3-5 rokov meníš tlakovú nádobu s vakom. Máš tam tisíckrát viac výdajov. Tiež som si myslel, že dom "stojí" menej ako byt.
To by fungovalo akurát vtedy, pokiaľ by ti niekto zadarmo dal novostavbu pasívneho domu... takže iba fikcia.
......
Koľko stojí teraz ten 1 vrt, povedzme iba 30m??
Nesúhlasím, bývanie v dome je podľa mňa lacnejšie ako bývanie v byte, ide o to, či sa porovnávajú striktne náklady na bývanie alebo v tých nákladoch sa započítava aj zveľaďovanie domu alebo príslušenstva. Tak ako môj brat má v konečnom dôsledku "vyššie" náklady za rok, len v tom roku pristavil terásku, dva roky predtým hĺbil pivnicu a predtým prístrešok pre auto, inokedy kupoval elektrickú bránu, teraz chce robiť retenčku a vsak a potom tepelné čerpadlo k bazénu. To potom áno, potom sú náklady v dome vyššie. Ale sú to investície.
Naopak bývaním v byte máš rôzne poplatky rádovo v stovkách eur ročne, ktoré v dome nemáš napr. poplatok za správu, odmenu domovníka či zástupcu vlastníkov, poplatky za prenájom miestnosti na schôdzu, poplatok za upratovanie, v dome neplatíš revízie bleskozvodu, plynovodu, elektrických rozvodov, požiarnych zariadení, neplatíš dozor výťahu, odborné a štátne skúšky zdvíhacích zariadení, paušál za výťahy, paušal za havarijnú službu, rôzne skryté poplatky správcovi (tu sa bavíme miestami aj o tisícoch eur) a to nehovorím, že v cene tepla "splácaš investície" centrálnemu dodávateľovi tepla, a o vykurovaní chodníkov ani nehovorím. V dome nerobíš periodické výmeny vodomerov, meračov tepla na vykurovacích telesách, nepotrebuješ riešiť hydronické vyregulovanie teplej vody a kúrenia a mnoho vecí ....
to že investuješ do opravy strechy, v bytových domoch to robíš tiež, len nie jednorázovo ale mesačne do fondu práv. My sme strechu robili pred 18-timi rokmi, stála cca 1 900 000 SK, zateplenie 13 mil SK, stúpacie rozvody vody, plynu a odpad. potrubia 600 tis EUR, balkóna 400 tis Eur, výťahy 600 tis. Eur . Takže je to omyl, ak si ľudia myslia že v bytoch si bez starostne bývajú"
K tej studni, áno 1m vrtu je u vás na Kysuciach á60 Eur, ale napr. v iných lokalitách je to menej a netreba 30 m, postačí 6 - 8 m podľa geológie. Len tu si treba položiť otázku, koľko stoji prípojka na verejný vodovod, tipujem možno viac ako ten vrt
mari2x
26.07.22,03:39
Pri dome nejde ani tak o to,koľko platíš za elektrinu, ale na byte nemáš také výdaje, že meníš za 20 tis. eur strechu,

vŕtaš studňu,

cyklicky každých 3-5 rokov meníš tlakovú nádobu s vakom. Máš tam tisíckrát viac výdajov. Tiež som si myslel, že dom "stojí" menej ako byt.
To by fungovalo akurát vtedy, pokiaľ by ti niekto zadarmo dal novostavbu pasívneho domu... takže iba fikcia.
......
Koľko stojí teraz ten 1 vrt, povedzme iba 30m??
Nesúhlasím, bývanie v dome je podľa mňa lacnejšie ako bývanie v byte, ide o to, či sa porovnávajú striktne náklady na bývanie alebo v tých nákladoch sa započítava aj zveľaďovanie domu alebo príslušenstva. Tak ako môj brat má v konečnom dôsledku "vyššie" náklady za rok, len v tom roku pristavil terásku, dva roky predtým hĺbil pivnicu a predtým prístrešok pre auto, inokedy kupoval elektrickú bránu, teraz chce robiť retenčku a vsak a potom tepelné čerpadlo k bazénu. To potom áno, potom sú náklady v dome vyššie. Ale sú to investície.
Naopak bývaním v byte máš rôzne poplatky rádovo v stovkách eur ročne, ktoré v dome nemáš napr. poplatok za správu, odmenu domovníka či zástupcu vlastníkov, poplatky za prenájom miestnosti na schôdzu, poplatok za upratovanie, v dome neplatíš revízie bleskozvodu, plynovodu, elektrických rozvodov, požiarnych zariadení, neplatíš dozor výťahu, odborné a štátne skúšky zdvíhacích zariadení, paušál za výťahy, paušal za havarijnú službu, rôzne skryté poplatky správcovi (tu sa bavíme miestami aj o tisícoch eur) a to nehovorím, že v cene tepla "splácaš investície" centrálnemu dodávateľovi tepla, a o vykurovaní chodníkov ani nehovorím. V dome nerobíš periodické výmeny vodomerov, meračov tepla na vykurovacích telesách, nepotrebuješ riešiť hydronické vyregulovanie teplej vody a kúrenia a mnoho vecí ....
to že investuješ do opravy strechy, v bytových domoch to robíš tiež, len nie jednorázovo ale mesačne do fondu práv. My sme strechu robili pred 18-timi rokmi, stála cca 1 900 000 SK, zateplenie 13 mil SK, stúpacie rozvody vody, plynu a odpad. potrubia 600 tis EUR, balkóna 400 tis Eur, výťahy 600 tis. Eur . Takže je to omyl, ak si ľudia myslia že v bytoch si bez starostne bývajú"
K tej studni, áno 1m vrtu je u vás na Kysuciach á60 Eur, ale napr. v iných lokalitách je to menej a netreba 30 m, postačí 6 - 8 m podľa geológie. Len tu si treba položiť otázku, koľko stoji prípojka na verejný vodovod, tipujem možno viac ako ten vrt

U nás vykopeš 2metrovú jamu a si na hranici spodnej vody - nie v tomto teple a nie je to ešte na pitie.Akurát je tvrdá - - nad 25 NS.
Alebo buchneš 6 - 8 metrov dvojcóllky , takže priemerne vrtať studnu na Slovensku 30 metrov, je z rozprávky u Omarovi ! //
Kompletná prípojka pre 4bytovku z druhej strany ulice cez 2500 evri.
mari2x
26.07.22,03:43
Pri dome nejde ani tak o to,koľko platíš za elektrinu, ale na byte nemáš také výdaje, že meníš za 20 tis. eur strechu,

vŕtaš studňu,

cyklicky každých 3-5 rokov meníš tlakovú nádobu s vakom. Máš tam tisíckrát viac výdajov. Tiež som si myslel, že dom "stojí" menej ako byt.
To by fungovalo akurát vtedy, pokiaľ by ti niekto zadarmo dal novostavbu pasívneho domu... takže iba fikcia.

čistý demagóg :

KOLKO STUDNí treba navŕtať počas povedzme 80 ročnej životnosti domu ?

Sme v roku 2022, takže odpoveď je iba jedna.



NEROZUMIEŚ tomu, neklam ludí
buchač
26.07.22,03:53
Nesúhlasím, bývanie v dome je podľa mňa lacnejšie ako bývanie v byte
....
Naopak bývaním v byte máš rôzne poplatky rádovo v stovkách eur ročne
Ty ale asi nebudeš mať dom...či ?
Ako to máte vy v paneláku, to je váš problém, keď sa necháte odrbávať....že vraj rádovo 100ky éčiek v skrytých poplatkoch...kuwa, dobré psycho.

Porovnávať bývanie v byte alebo v dome sa nedá len tak zovšeobecniť, ako to robia štatistiky...to je čistá ujovina
---------------------------------------------------
" Takže je to omyl, ak si ľudia myslia že v bytoch si bez starostne bývajú"

Nie, nie je to omyl.
V byte si jeden za služby zaplatí a o vykonanie sa postará niekto iný...že má starosti, kde na to vziať, to je iná vec.
V dome si všetko musí vybehať sám, skoro všetko si to aj urobí sám (prípadne fuškár alebo firma)...a kde na to vezme, to je už jeho starosť.
------------------------------------------------------
" V dome nerobíš periodické výmeny vodomerov, ..."

Ale robíš, veru robíš...teda, pokiaľ je dom napojený na verejný vodovod.
majkii
26.07.22,04:27
Ty ale asi nebudeš mať dom...či ?

Chalupa sa nepočíta?



Ako to máte vy v paneláku, to je váš problém, keď sa necháte odrbávať....že vraj rádovo 100ky éčiek v skrytých poplatkoch...kuwa, dobré psycho
Odrbávať? Máme zo zákona povinnosť mať správcu alebo spoločenstvo. Poplatky za správu tie sú stovky Eur ročne, skryté poplatky sú podľa cenníkov za služby nad rámec správy - a môžu byť až tisíce Eur, samozrejme pre celý bytový dom napr. za inžiniering, právne služby organizovanie výberových konaní pri obnove domu a pod. Tie poplatky nevieme ovplyvniť.



Nie, nie je to omyl.
V byte si jeden za služby zaplatí a o vykonanie sa postará niekto iný...že má starosti, kde na to vziať, to je iná vec.
V dome si všetko musí vybehať sám, skoro všetko si to aj urobí sám (prípadne fuškár alebo firma)...a kde na to vezme, to je už jeho starosť.

Áno, v bytoch to ľudia platia ako služby už spomínané stovky eur ročne, v domoch tieto poplatky nie sú. Tie skryté poplatky, ak si to v domoch sami vybavia je to "zadarmo". Čo teda je lacnejšie?



" V dome nerobíš periodické výmeny vodomerov, ..."

Ale robíš, veru robíš...teda, pokiaľ je dom napojený na verejný vodovod.
Periodickú výmenu fakturačného vodomera robia vodárenské spoločnosti, ktoré vlastnia ten vodomer, zvyčajne je to bezplatne viď priložený link : https://www.ovs.sk/index.php/zakaznici/odpovede-na-tandardne-otazky-zakaznikov
citujem :
"Platí sa prenájom vodomeru?
Zatiaľ nie.

Ako často je potrebné meniť vodomer?
Oravská vodárenská spoločnosť zabezpečuje výmenu vodomeru do šiestich rokov bezplatne."
mari2x
26.07.22,05:41
VčERA mi napísala jedna pani "poverená výkonom dočasne neobsadenej riadiacej funkcie riaditeľa odboru" - plat odhadujem aspon 8 000 evri, že

"Daňový subjekt v podanom odvolaní namieta, že omeškanie podania nebolo zapríčinené z jeho strany z dôvodu dlhodobých technických problémov s migráciou jeho bankového účtu príslušnou bankovou inštitúciou.
Odvolací orgán k týmto dôvodom uvádza, že tieto nemajú vplyv na včasné podanie daňového priznania k DPH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Daňovému subjektu nebola uložená pokuta za nezaplatenie dane v zákonom stanovenej lehote, ale za nepodanie daňového priznania k DPH v lehote stanovenej vo výzve správcom dane. Podávanie daňového priznania k DPH nemá žiadny súvis s funkčnosťou bankového účtu ! daňového subjektu vedeného u jeho poskytovateľa bankových služieb"

panni je v štátom zriadenom orgáne
banka dostala súhlas od štátu
ja mám od začiatku podnikania DOHODU s DÚ, že pre podnikanie budem používať IBA TENTO ! bankový účet
mari2x
26.07.22,05:48
Poplatky za správu tie sú stovky Eur ročne




U nás má najvyššie bývalé BD
8,43
krát 12 = 101,16 podla mna nie sú stovky
majkii
26.07.22,06:43
Poplatky za správu tie sú stovky Eur ročne




U nás má najvyššie bývalé BD
8,43
krát 12 = 101,16 podla mna nie sú stovky
OK, vyjadrím sa inak, platby za užívanie bytu, ktoré nezaplatia ľudia bývajúci v domoch
Môj prípad - poplatok za správu 7,68 €, odmena domovníka 2,0 €, odmena zástupcu vlastníkov 1,0 €, upratovanie spoločných priestorov 3,5 €, havarijná služba 0,2 €, paušál výťahy 1,7 € (pozor to nie je servis ani náklady na el.), rozpočítanie nákladov na teplo, teplú a studenú vodu (robí externá firma) 1,0 € spolu 17,08 € x 12 = 204,96 € to už stovky sú, minimálne dve :)
pavol54
26.07.22,06:51
Poplatky za správu tie sú stovky Eur ročne




U nás má najvyššie bývalé BD
8,43
krát 12 = 101,16 podla mna nie sú stovky
OK, vyjadrím sa inak, platby za užívanie bytu, ktoré nezaplatia ľudia bývajúci v domoch
Môj prípad - poplatok za správu 7,68 €, odmena domovníka 2,0 €, odmena zástupcu vlastníkov 1,0 €, upratovanie spoločných priestorov 3,5 €, havarijná služba 0,2 €, paušál výťahy 1,7 € (pozor to nie je servis ani náklady na el.), rozpočítanie nákladov na teplo, teplú a studenú vodu (robí externá firma) 1,0 € spolu 17,08 € x 12 = 204,96 € to už stovky sú, minimálne dve :)
výhoda bývajúcich v nájomných bytoch - netrápi čo nechajú dedičom
Nandrolon
26.07.22,07:22
... ťažko je diskutovať o dome s niekým, kto ho nemá... tam ak sa niečo "vyserie" tak to odskáčeš sám, druhí sa ti na to "nepriamo" neposkladajú...
mari2x
26.07.22,08:00
Poplatky za správu tie sú stovky Eur ročne




U nás má najvyššie bývalé BD
8,43
krát 12 = 101,16 podla mna nie sú stovky
OK, vyjadrím sa inak, platby za užívanie bytu, ktoré nezaplatia ľudia bývajúci v domoch
Môj prípad - poplatok za správu 7,68 €, odmena domovníka 2,0 €, odmena zástupcu vlastníkov 1,0 €, upratovanie spoločných priestorov 3,5 €, havarijná služba 0,2 €, paušál výťahy 1,7 € (pozor to nie je servis ani náklady na el.), rozpočítanie nákladov na teplo, teplú a studenú vodu (robí externá firma) 1,0 € spolu 17,08 € x 12 = 204,96 € to už stovky sú, minimálne dve :)


obhajuješ ako smeráci = NEOBHÁJITELNÉ !

Napísal si preda jednoJEDNOZNAčNE : za správu

"Poplatky za správu tie sú stovky Eur ročne"

ps
a vy budete aj tak nejakí EXTRA FAJNOVÍ

správca, vlastníci , , zástupca vlastníkov + DOMOVNÍK !
mari2x
26.07.22,08:02
... ťažko je diskutovať o dome s niekým, kto ho nemá... tam ak sa niečo "vyserie" tak to odskáčeš sám, druhí sa ti na to "nepriamo" neposkladajú...


Sme v roku 2022, takže odpoveď je iba jedna : NEROZUMIEŚ tomu !
majkii
26.07.22,08:12
... ťažko je diskutovať o dome s niekým, kto ho nemá... tam ak sa niečo "vyserie" tak to odskáčeš sám, druhí sa ti na to "nepriamo" neposkladajú...

nič v zlom, ťažko diskutovať s niekým, kto sa čuduje, že má vysoké náklady na opravy domu, keď cyklicky 3 až 5 rokov musí meniť tlakovú nádobu alebo musí opraviť starú strechu

a na otázku "KOLKO STUDNí treba navŕtať počas povedzme 80 ročnej životnosti domu ?" jednoduchá odpoveď, presne toľko, koľko sa ich zmestí do každého rohu kruhového pozemku ;)
majkii
26.07.22,08:17
obhajuješ ako smeráci = NEOBHÁJITELNÉ !

Napísal si preda jednoJEDNOZNAčNE : za správu

"Poplatky za správu tie sú stovky Eur ročne"

ps
a vy budete aj tak nejakí EXTRA FAJNOVÍ

správca, vlastníci , , zástupca vlastníkov + DOMOVNÍK !
Ako povieš ;)
Mila123
26.07.22,08:43
poznámka....
poplatok za správu v 4.- izb bytu v Košiciach je nižší ako za správu 3. - izbového bytu v malom okresnom meste pod Tatrami (kde bývam), oba byty sú v osobnom vlastníctve (máme vysokohorskú prirážku)
majkii
26.07.22,09:27
poznámka....
poplatok za správu v 4- izb bytu v Košiciach je nižší ako za správu 3- izbového bytu v malom okresnom meste pod Tatrami (kde bývam), oba byty sú v osobnom vlastníctve (máme vysokohorskú prirážku)
Žiaľ je to tak, sú rôzne ceny, keď si pozriem cenníky niektorých správcov, hneď prvý vo vyhľadávači poplatok za správu od 9,60 Eur do 36,0 Eur podľa objektu https://www.homepro-sprava.sk/clanok/cennik-sluzieb ďalší od 7,2 do 20,0 € https://www.sbyt.sk/cennik
mari2x
26.07.22,15:43
poznámka....
poplatok za správu v 4- izb bytu v Košiciach je nižší ako za správu 3- izbového bytu v malom okresnom meste pod Tatrami (kde bývam), oba byty sú v osobnom vlastníctve (máme vysokohorskú prirážku)
Žiaľ je to tak, sú rôzne ceny, keď si pozriem cenníky niektorých správcov, hneď prvý vo vyhľadávači poplatok za správu od 9,60 Eur do 36,0 Eur podľa objektu https://www.homepro-sprava.sk/clanok/cennik-sluzieb ďalší od 7,2 do 20,0 € https://www.sbyt.sk/cennik


26 evri ?

to už majú asi aj "budíkovú službu"
u mna mali za 6 a aj tak odišli
mari2x
26.07.22,15:48
... ťažko je diskutovať o dome s niekým, kto ho nemá... tam ak sa niečo "vyserie" tak to odskáčeš sám, druhí sa ti na to "nepriamo" neposkladajú...

nič v zlom, ťažko diskutovať s niekým, kto sa čuduje, že má vysoké náklady na opravy domu, keď cyklicky 3 až 5 rokov musí meniť tlakovú nádobu alebo musí opraviť starú strechu

a na otázku "KOLKO STUDNí treba navŕtať počas povedzme 80 ročnej životnosti domu ?" jednoduchá odpoveď, presne toľko, koľko sa ich zmestí do každého rohu kruhového pozemku ;)

expanzku na UK meniť po 5 rokoch ?
voda/guma/vzduch - - čo sa i pokzí

na bycygly je duša tenšia, viac namáhaná
mari2x
26.07.22,15:49
poznámka....
poplatok za správu v 4.- izb bytu v Košiciach je nižší ako za správu 3. - izbového bytu v malom okresnom meste pod Tatrami (kde bývam), oba byty sú v osobnom vlastníctve (máme vysokohorskú prirážku)

náročnosť správy nezáleží od izieb
mari2x
26.07.22,15:51
Nesúhlasím, bývanie v dome je podľa mňa lacnejšie ako bývanie v byte
....
Naopak bývaním v byte máš rôzne poplatky rádovo v stovkách eur ročne
Ty ale asi nebudeš mať dom...či ?
Ako to máte vy v paneláku, to je váš problém, keď sa necháte odrbávať....že vraj rádovo 100ky éčiek v skrytých poplatkoch...kuwa, dobré psycho.

Porovnávať bývanie v byte alebo v dome sa nedá len tak zovšeobecniť, ako to robia štatistiky...to je čistá ujovina
---------------------------------------------------
" Takže je to omyl, ak si ľudia myslia že v bytoch si bez starostne bývajú"

Nie, nie je to omyl.
V byte si jeden za služby zaplatí a o vykonanie sa postará niekto iný...že má starosti, kde na to vziať, to je iná vec.
V dome si všetko musí vybehať sám, skoro všetko si to aj urobí sám (prípadne fuškár alebo firma)...a kde na to vezme, to je už jeho starosť.
------------------------------------------------------
" V dome nerobíš periodické výmeny vodomerov, ..."

Ale robíš, veru robíš...teda, pokiaľ je dom napojený na verejný vodovod.

vodomer je vlastníctvom vdárov, prečo by ho majitel menil ?
Nandrolon
26.07.22,15:58
expanzku na UK meniť po 5 rokoch ? voda/guma/vzduch - - čo sa i pokzí na bycygly je duša tenšia, viac namáhaná

Expanzku na kúrení? To kto tu písal?

Lebo ja som písal o tlakovej nádobe s vakom na pitnú vodu zo studne. Je ich viac druhov, všetky majú výhody aj nevýhody. Tú, ktorú máme my sa normálne po cca 3-5 rokov mení, 3x vak a potom celá nádoba. Sú aj také, čo majú NEvymeniteľný vak, tie sú najlacnejšie s najkratšou životnosťou. Do celonerezových bez vaku zase musí byť retenčný ventil na prisávanie vzduchu....
mari2x
26.07.22,16:29
expanzku na UK meniť po 5 rokoch ? voda/guma/vzduch - - čo sa i pokzí na bycygly je duša tenšia, viac namáhaná

Expanzku na kúrení? To kto tu písal?

Lebo ja som písal o tlakovej nádobe s vakom na pitnú vodu zo studne. Je ich viac druhov, všetky majú výhody aj nevýhody. Tú, ktorú máme my sa normálne po cca 3-5 rokov mení, 3x vak a potom celá nádoba. Sú aj také, čo majú NEvymeniteľný vak, tie sú najlacnejšie s najkratšou životnosťou. Do celonerezových bez vaku zase musí byť retenčný ventil na prisávanie vzduchu....

Ty môj ( pre výrobcov ) zlatý ! LAIK
Pre mamu sme kúpili 17 ročný darling
akurát lopatkové čerpadlo bolo treba ručne rozchodiť, lebo ho prestružili natesno a motor ho nepohol
kým tam bývala asi 5 rokov , nikto sa naň nemusel ani pozrieť

ani potom , ako raz na jar vybehla spodná voda a motor bol asi 30cm pod vodou !
buchač
26.07.22,16:42
[QUOTE="majkii"]
" V dome nerobíš periodické výmeny vodomerov, ..."

Ale robíš, veru robíš...teda, pokiaľ je dom napojený na verejný vodovod.

vodomer je vlastníctvom vdárov, prečo by ho majitel menil ?
Pointa je skrytá v detailoch.

AJ vodárenská spoločnosť (alebo iný dodávateľ vody) predsa ROBÍ periodické výmeny...
Či je to na Slovensku podľa toho, ako komu vyhovuje a nie podľa zákona ?
Nandrolon
26.07.22,17:21
Čo má spoločné tlaková nádoba s vakom v pivnici s ponorným čerpadlom v studni???

Ponorná Nautila na 380V nám v studni fachčila 23 rokov bez poruchy dokiaľ nám ju blbci neprefázovali pri oprave na stĺpe.
pavol54
27.07.22,11:54
České lesy horia v Čechách, Slovenské v Nemecku a v Rakúsku
babka - ježibabka
27.07.22,12:32
Včera som si doniesla od kamarátky gombíky a hrala som sa na Popolušku. Vybrané som si takto nalepila aby sa mi to nepomiešalo.
romana147
27.07.22,13:48
Čo má spoločné tlaková nádoba s vakom v pivnici s ponorným čerpadlom v studni???

Ponorná Nautila na 380V nám v studni fachčila 23 rokov bez poruchy dokiaľ nám ju blbci neprefázovali pri oprave na stĺpe.

keby si mal 3f ventilátor, bola by sranda.
pavol54
27.07.22,14:51
České lesy horia v Čechách, Slovenské v Nemecku a v Rakúsku
správne neužitočné, ale ja to drevo nevyvážam alebo si spokojný s tými holorubmi čo vodu nezadržia?
bjuty smis
27.07.22,18:55
no pozri ho..
keď to 10 rokov smerohlasák žiga vyvážal do nemecka a rakúska na 1/2 kradnuté drevo, klamal na dph tak si ani nepípol...

a keď tu - tvoj g-puska zo 4. cenovej kamarát- drísta :

lesníci znižujú ťažby, pretože sú konfrontovaní nezmyselnými ochranárskymi opatreniami a ani prechod štátnych pozemkov v národných parkoch pod správu ŠOP nepriniesol poriadok do vzťahu medzi lesníkmi a ochranármi.

tak sa tu rozclivieš, ako tu vláda drancuje lesy....


si naozaj smiešny.........kde a kedy sa za budaja robia holoruby ?????
poprosím aspoň jeden...jeden jediný...
pavol54
28.07.22,05:20
no pozri ho..
keď to 10 rokov smerohlasák žiga vyvážal do nemecka a rakúska na 1/2 kradnuté drevo, klamal na dph tak si ani nepípol...

a keď tu - tvoj g-puska zo 4. cenovej kamarát- drísta :

lesníci znižujú ťažby, pretože sú konfrontovaní nezmyselnými ochranárskymi opatreniami a ani prechod štátnych pozemkov v národných parkoch pod správu ŠOP nepriniesol poriadok do vzťahu medzi lesníkmi a ochranármi.

tak sa tu rozclivieš, ako tu vláda drancuje lesy....


si naozaj smiešny.........kde a kedy sa za budaja robia holoruby ?????
poprosím aspoň jeden...jeden jediný...
klameš klameš a stále si len domýšľaš, kde som napísal to z čoho ma obviňuješ, Ty musíš byť totálne vygumovaný
Nandrolon
28.07.22,05:37
Holoruby?
Orava, Kysuce.
Ale samozrejme okolo tvojej králikárne sa nič nerúbe, lebo všetko je už vybetonované.
BXLmiami
28.07.22,06:01
Holoruby sú všade.Najväčšia škodná v lese je lesník.
pavol54
28.07.22,07:09
Holoruby sú všade.Najväčšia škodná v lese je lesník.
a nás trápi brazílsky dažďový prales, aj tam sú peniaze na prvom mieste ako u naších lesníkov. Všetci chcú prežiť, aj dotované automobilky.
BXLmiami
28.07.22,09:04
Dotované automobilky na najlepšej polnohospodárskej pôde.Nevieme čo je v živote dôležité a potom sa čudujeme ranám egyptským.
bjuty smis
28.07.22,10:19
no pozri ho..
keď to 10 rokov smerohlasák žiga vyvážal do nemecka a rakúska na 1/2 kradnuté drevo, klamal na dph tak si ani nepípol...

a keď tu - tvoj g-puska zo 4. cenovej kamarát- drísta :

lesníci znižujú ťažby, pretože sú konfrontovaní nezmyselnými ochranárskymi opatreniami a ani prechod štátnych pozemkov v národných parkoch pod správu ŠOP nepriniesol poriadok do vzťahu medzi lesníkmi a ochranármi.

tak sa tu rozclivieš, ako tu vláda drancuje lesy....


si naozaj smiešny.........kde a kedy sa za budaja robia holoruby ?????
poprosím aspoň jeden...jeden jediný...
klameš klameš a stále si len domýšľaš, kde som napísal to z čoho ma obviňuješ, Ty musíš byť totálne vygumovaný
Urážky si nechaj pre blbcov tvojho rangu....
letavizu 1
28.07.22,10:20
Holoruby sú všade.Najväčšia škodná v lese je lesník.

Lesnik neni naj skodna v lese, je len zamestnanec a vykona vsetko co mu nariadia, inak ho vyhodia z prace a doma hladne deti zena , rozmysli si dobre co ma a nema. Naj skodna su ministri a poslanci a pod , ti nariaduju pre koho sa kolko vyrube a preda za bagatiel. hodnotis to ako kebyten co si kupi dreveny nabytok je vynny zato ze si kupil a preto sa rube . Najhorsie na tazbe a predaji spracovani atd je ze to nik spravne neriadi, peniaze su na 1 mieste a basta. V SR dorastie cca 20 az 30000000 m kubickich drenej hmoty, st lesy naplanuju vyrubat asi polovicu zhruba a nieco sa zameni za nahodne kalamity, ale nikdysa netazi viac ako staci dorastat. naopak tazi sa menej, hmota sa hromadi v lese a vysledok je znamy, lesne poziare , mame tu dalsiu Kaliforniu riadenu fanatikmi, ochranarmi. Toto bude pokracovat a vina samozrejme sfanatizovani ludia co nemaju ani paru ako to naozaj je budu slepo verit ze na vine je vzdy ten na koho ukazu fanatici nie odbornici.
buchač
28.07.22,10:24
Dotované automobilky na najlepšej polnohospodárskej pôde.Nevieme čo je v živote dôležité a potom sa čudujeme ranám egyptským.
Což o to, že dotované automobilky. Tu ide tak trochu aj o iné.
Ak ŠTÁT, čiže občania - daňovníci zaplatia za vytvorenie pracovného miesta a aj investičné stimuly a nakoniec na tom mieste potom pracujú lacnejší a tým pre zamestnávateľa výhodnejší ZAHRANIČNÍ zamestnanci, tak pracujú na pracovnom mieste vytvorenom z našich dani a pre NAŠICH občanov !
Či...???
BXLmiami
28.07.22,10:27
Mám daleko od zfanatizovaných ľudí.Chlapi vyťažia aj ked im trhá srdce,ale zase štýl ťaženia,to ničenie strojmi neodkladanie žiadna práca aby sa šetrilo okolie,to sa už dá im pripísať na vrub.Sukromníci sú tiež rôzni,ale nad urbármi je lesný dozor a to už je len škodná,tí chlapi v lesoch majú hotový clondike,označí si,dohodne sa a rozdelia si a ruka ruku myje.Kradne sa v celej tejto krajine ale to čo sú schopní urobiť v rámci nenažranosti v lese,tak toto stojí za to.A prejde im to,lebo polícia v týchto prípadoch ani zadkom nepohne.A nikto za nič nemôže.Tak je to.Nemám rada fanatikov,ale tomuto treba spraviť aspon obmedzenie ked nie koniec.
buchač
28.07.22,10:55
Holoruby sú všade.Najväčšia škodná v lese je lesník.

Lesnik neni naj skodna v lese, je len zamestnanec a vykona vsetko co mu nariadia, inak ho vyhodia z prace a doma hladne deti zena , rozmysli si dobre co ma a nema. Naj skodna su ministri a poslanci a pod , ti nariaduju pre koho sa kolko vyrube a preda za bagatiel.

Ministri, poslanci...? To akože jeden alebo druhý vydá príkaz majiteľovi lesa a ten vyrúbe, čo sa len dá ?
Takže nie iba oni (lebo určitý podiel viny na tom majú). ale hlavne vlastníci lesov...a je jedno, či súkromní alebo mestá a obce.

Lesník vykoná príkazy, no ale ani on nepríde skrátka.

Niekto by tu rád holoruby...čo i len jeden. No nech sa páči...je síce pravda, že sú staršie, lebo Gooogle nerobí satelitné snímky podľa toho, že kto je pri moci.
https://www.google.com/search?q=holoruby+mapy&client=firefox-b-d&sxsrf=ALiCzsbEvSp_Kum9XKWT8htAQVp-k8M5RQ:1659008617980&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiwi-rawJv5AhV-XvEDHfWCCyoQ_AUoAnoECAEQBA&biw=1366&bih=615&dpr=1
Poznámka - Budaj je chuj na N-tú a to celé na kvadrát. Remeslu rozumie jak hus do piva...už len poznámka, že medveď je vegán stojí za úvahu, či je normálny. Odpoveď znie...no nie, nie je normálny.
bjuty smis
28.07.22,11:38
možno je, ale práve on tie holoruby zastavil....
preto snsácka a náckovská lúza v lesníckých uniformávh besnie....

to čo si dal, je dielo smeráckých vlád proti tomu budaj práve bojuje....
bjuty smis
28.07.22,11:39
BXLmiami
28.07.22,12:17
:-D až na to že ty vieš kto to je a ja teda doteraz nie. :-D
pavol54
28.07.22,12:39
no pozri ho..
keď to 10 rokov smerohlasák žiga vyvážal do nemecka a rakúska na 1/2 kradnuté drevo, klamal na dph tak si ani nepípol...

a keď tu - tvoj g-puska zo 4. cenovej kamarát- drísta :

lesníci znižujú ťažby, pretože sú konfrontovaní nezmyselnými ochranárskymi opatreniami a ani prechod štátnych pozemkov v národných parkoch pod správu ŠOP nepriniesol poriadok do vzťahu medzi lesníkmi a ochranármi.

tak sa tu rozclivieš, ako tu vláda drancuje lesy....


si naozaj smiešny.........kde a kedy sa za budaja robia holoruby ?????
poprosím aspoň jeden...jeden jediný...
klameš klameš a stále si len domýšľaš, kde som napísal to z čoho ma obviňuješ, Ty musíš byť totálne vygumovaný
Urážky si nechaj pre blbcov tvojho rangu....
ja to tebe píšem len pravdu
buchač
28.07.22,12:41
:-D až na to že ty vieš kto to je a ja teda doteraz nie. :-D
Sa vzdelávaj. ;) :D :D :D
Danny je taký oný...

Citujem :
" Daniela Bombica alias Dannyho Kollára chce zatknúť polícia, informuje portál Mladí proti fašizmu. Preslávil sa najmä ŠÍRENÍM dezinformácií a hoaxov počas PANDÉMIE. "

Hm...a takého Bukiho nič ? Alebo Badatela ?
Títo narobili, robia a ešte toho navyvádzajú teda veru dosť...

Tú sú jeho vlogy.
https://www.youtube.com/channel/UCC9wimeGuOl318DvPhg2eTQ/videos
bjuty smis
28.07.22,12:42
bjuty smis
28.07.22,13:46
no pozri ho..
keď to 10 rokov smerohlasák žiga vyvážal do nemecka a rakúska na 1/2 kradnuté drevo, klamal na dph tak si ani nepípol...

a keď tu - tvoj g-puska zo 4. cenovej kamarát- drísta :

lesníci znižujú ťažby, pretože sú konfrontovaní nezmyselnými ochranárskymi opatreniami a ani prechod štátnych pozemkov v národných parkoch pod správu ŠOP nepriniesol poriadok do vzťahu medzi lesníkmi a ochranármi.

tak sa tu rozclivieš, ako tu vláda drancuje lesy....


si naozaj smiešny.........kde a kedy sa za budaja robia holoruby ?????
poprosím aspoň jeden...jeden jediný...
klameš klameš a stále si len domýšľaš, kde som napísal to z čoho ma obviňuješ, Ty musíš byť totálne vygumovaný
Urážky si nechaj pre blbcov tvojho rangu....
ja to tebe píšem len pravdu
že si vygumovaný blb , čo nevie čo píše ?
ok, súhlasím

bud reaguje slušne, alebo sa so mnou nebav......ja som ťa v príspevku nijako neurážal....
buchač
28.07.22,14:12
Chudáci zo Slovana na čele s Vladinečkom Fajskom dostali solídnejšiu nakladačku. :D :D :D
Ale dobre im tak...už im bolo potrebné pristrihnúť krídelká...a na čelo každého hráča vytetovať výsledok.
Tiež by ma tak trochu zaujímalo, že koľko stála celá ta sranda ohľadom zabezpečenia bezpečnosti a kto ju zaplatil.
Tweety
29.07.22,08:47
Chudera :cool:, a takto https://www.cas.sk/clanok/2702987/po-treste-za-smrt-studentky-18-prisla-o-dom-cierna-stavba-missky-kralevich-padla-za-60-minut/ by mali kompetentní pokračovať aj ďalej. Takýchto stavieb máme neúrekom.
pavol54
29.07.22,08:55
Chudera :cool:, a takto https://www.cas.sk/clanok/2702987/po-treste-za-smrt-studentky-18-prisla-o-dom-cierna-stavba-missky-kralevich-padla-za-60-minut/ by mali kompetentní pokračovať aj ďalej. Takýchto stavieb máme neúrekom.
No vidíš a ja žiadam od roku 2013 aby obec na svojom pozemku zlikvidovala čierne stavby -môstiky aby mi autá neparkovali na poli a NIČ a potom príde odmena SIŽP pridelí pokutu 1000 euro asi starostka robí "zdieľanú korupciu" keď so staviteľmi nechce zatočiť
Nandrolon
29.07.22,09:15
Chudera :cool:, a takto https://www.cas.sk/clanok/2702987/po-treste-za-smrt-studentky-18-prisla-o-dom-cierna-stavba-missky-kralevich-padla-za-60-minut/ by mali kompetentní pokračovať aj ďalej. Takýchto stavieb máme neúrekom.
No vidíš a ja žiadam od roku 2013 aby obec na svojom pozemku zlikvidovala čierne stavby -môstiky aby mi autá neparkovali na poli a NIČ a potom príde odmena SIŽP pridelí pokutu 1000 euro asi starostka robí "zdieľanú korupciu" keď so staviteľmi nechce zatočiť
Daj dvom Ukrajincom po 20 eur nech ich odrežú alebo podpália. Lepšie by bolo urobiť to sám, aby si nemal problémy.

PS: a už som zrejme aj udaný, ale mám to v prdeli.
pavol54
29.07.22,09:27
Chudera :cool:, a takto https://www.cas.sk/clanok/2702987/po-treste-za-smrt-studentky-18-prisla-o-dom-cierna-stavba-missky-kralevich-padla-za-60-minut/ by mali kompetentní pokračovať aj ďalej. Takýchto stavieb máme neúrekom.
No vidíš a ja žiadam od roku 2013 aby obec na svojom pozemku zlikvidovala čierne stavby -môstiky aby mi autá neparkovali na poli a NIČ a potom príde odmena SIŽP pridelí pokutu 1000 euro asi starostka robí "zdieľanú korupciu" keď so staviteľmi nechce zatočiť
Daj dvom Ukrajincom po 20 eur nech ich odrežú alebo podpália. Lepšie by bolo urobiť to sám, aby si nemal problémy.

PS: a už som zrejme aj udaný, ale mám to v prdeli.
Ak sa poškodí majetok na cudzom pozemku za to zodpovedá majiteľ pozemku toľko stanovisko právnika, to že tam parkuje neoprávnene nie je podstatné. Rád by som počul stanoviská sem chodiacich právnikov.
BXLmiami
29.07.22,10:49
Pokiaľ je to dokázateľne Tvoj majetok nemohol by si im dať nájom?
pavol54
29.07.22,11:34
Pokiaľ je to dokázateľne Tvoj majetok nemohol by si im dať nájom?
komu, ak mi polícia nepovie kto je majiteľ auta lebo podľa8/2009 § 113 nie som medzi oprávnenými vedieť. ale mohol by som brať parkovné od obce a škody čo mi spáchali vymáhať. dokázateľne bola pridelená do užívania. Problém je v tom že on zaberie 1 m do poľa a 4 m šírku. rameno postrekovača má 6 m, nemôžem s ním kľučkovať cez sadenice tak je 100 x 6 m neošetrené