anet
08.05.22,18:31
Za Tvoju nehu mamička, za Tvoju veľkú lásku, za starosť bozky na líčka, za každú pribudnutú vrásku na Tvojej tvári, na dlaniach, čo zrobené sú celé, nech táto malá básnička tlmočí vďaky tisíceré.
Krásny sviatok prajem všetkým mamám, mamkám, maminkám ...
Ja som dostala dnes od dcéry milú potešienku :)
Mária27
08.05.22,18:22
romana147
09.05.22,02:04
Sulík povedal že bude žiadať aby bola výnimka na ropu, však Orbán povedal že bude platiť za ropu a plyn v rubľoch. ropu pre Slovnaft nakupuje MOL a ten má sídlo v Maďarsku, tak Sulík môže sedieť a šúchať nohami. Za to treba poďakovať dnešnému najlepšiemu poradcovi Miklošovi za predaj Slovnaftu Maďarom

aj mečiarovmu hatinovi !
romana147
09.05.22,02:27
[QUOTE="chmelár"]

monumentálny pamätník Povstania ... sporadické zahraničné návštevy francúzskeho prezidenta Mitteranda začínali pri pomníku na Námestí SNP

"no po vzniku samostatnej Slovenskej republiky sa od toho upustilo ", preto aj Bidenová ignorovala pamätník

dnes je vo väčšine európskych krajín štátny sviatok Dňa víťazstva nad fašizmom našim najvyšším ústavným činiteľom, ktorí sa pchajú pani Bidenovej do zadku

[QUOTE]

nie upustilo sa , ale mečiar to začal VEDOME IGNOROVAť
pavol54
09.05.22,03:13
Sulík povedal že bude žiadať aby bola výnimka na ropu, však Orbán povedal že bude platiť za ropu a plyn v rubľoch. ropu pre Slovnaft nakupuje MOL a ten má sídlo v Maďarsku, tak Sulík môže sedieť a šúchať nohami. Za to treba poďakovať dnešnému najlepšiemu poradcovi Miklošovi za predaj Slovnaftu Maďarom

aj mečiarovmu hatinovi !
Všetko čo bolo privatizované nesprávnymi, teda nie zahraničnými záujemcami bol zločin ktorý bolo treba napraviť napríklad blokáciou financií pomocou zahraničných bánk (Slovnaft, VSŽ a podobne) A za to môže Mečiar, no výborne ako môže byť niekto tak dôkladne vypláchnutý
buchač
09.05.22,04:16
Bránili by ste Slovensko? Voliči PS a SaS by zutekali.

Pre odchod z krajiny zmietanej vojnou by sa najviac rozhodovali voliči progresívcov (52 percent), SaS (39), Sme rodina (38), Republiky (34), KDH (33). Z elektorátu OĽaNO by odišla štvrtina (26 percent), z Hlasu takmer tretina (29) a zo Smeru približne šestina (15 percent).

...na parádu.
buchač
09.05.22,04:22
Naše politické špičky sa hrdia návštevou prvej dámy USA Jill Bidenovej a považujú ju za poctu svojej činnnosti. Tým by som sa však veľmi nechválil. Jill Bidenová sa na úvod poklonila pamätníčku zavraždeného novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej na Námestí SNP v Bratislave, pričom si ani len nevšimla monumentálny pamätník Povstania za svojím chrbtom a obišla ho. Toto by sa vo vyspelých krajinách nemohlo stať, tam sa vždy oficiálne návštevy začínajú pri centrálnom pamätníku, napríklad v Paríži pri Víťaznom oblúku a podobne. Za čias česko-slovenskej federácie sa aj u nás sporadické zahraničné návštevy (napríklad francúzskeho prezidenta Mitteranda) začínali pri pomníku na Námestí SNP, no po vzniku samostatnej Slovenskej republiky sa od toho upustilo. To, že Jill Bidenová ignorovala pamätník najvýznamnejšej udalosti moderných slovenských dejín, nie je, samozrejme, vina manželky amerického prezidenta, ale slovenského protokolu, ktorý na tom nielen netrval, ale to ani len nenavrhol.

Dnes sa zasa Jill Bidenová stretla s ukrajinskými ženami, modlila sa za Ukrajinu a po prekročení hraníc sa v Užhorode vraj „neplánovane“ (ach, vy hlúpe stojany na mikrofóny, ako sa takáto návšteva môže uskutočniť neplánovane?) stretla s manželkou ukrajinského prezidenta Zelenskou. A tu som šokovaný hneď niekoľkokrát. Neviem, či si to pani Bidenová všimla, ale protokol ju mal jednoznačne upozorniť, že dnes je nielen na Slovensku, ale aj vo väčšine európskych krajín štátny sviatok Dňa víťazstva nad fašizmom. Odignorovať ho je hrubou urážkou hostiteľského štátu. Navyše, ak si uvedomíme, že prvá dáma USA strávila väčšinu času s Ukrajincami a na OFICIÁLNEJ NÁVŠTEVE SLOVENSKA sa stretne najprv s manželkou ukrajinského prezidenta, až potom s prezidentkou Slovenskej republiky... to je taká hanba, že z toho musia protokolistom vybuchovať hlavy. Nie tak však našim najvyšším ústavným činiteľom, ktorí sa pchajú pani Bidenovej do zadku tým viac, čím viac dáva najavo, že sú pri tejto ceste druhoradí.

Chaos nastal aj pri oficiálnych oslavách štátneho sviatku. Jeden ústavný činiteľ v Bratislave, druhý vo Zvolene, tretí v Liptovskom Mikuláši a štvrtý (premiér Eduard Heger) nevzdal hold padlým, vôbec a namiesto toho nadával Rusom. Akoby tí statoční muži, ktorí pred 77 rokmi padli v boji za našu slobodu, boli zodpovední za Putinove zločiny... Absolútna neúcta.

Ale tento deň napriek všetkému vždy bude patriť padlým hrdinom, patrí aj civilným obetiam druhej svetovej vojny, ktoré sa tak často opomínajú, ale nemal by sa zneužívať na takú ideologickú estrádu, ktorú dnes predviedol Eduard Heger.

Eduard Chmelár
pavol54
09.05.22,05:21
Bránili by ste Slovensko? Voliči PS a SaS by zutekali.

Pre odchod z krajiny zmietanej vojnou by sa najviac rozhodovali voliči progresívcov (52 percent), SaS (39), Sme rodina (38), Republiky (34), KDH (33). Z elektorátu OĽaNO by odišla štvrtina (26 percent), z Hlasu takmer tretina (29) a zo Smeru približne šestina (15 percent).

...na parádu.
boli by sprostí, nič im tu už nepatrí, ešte aj o dôchodky ich ošklbú a majú tu niečo brániť?
korela
09.05.22,05:52
Myslela som si, že pred nami likvidujú zdravý strom, ako nám to už pred niekoľkými rokmi mesto urobil. Našťastie, iba "čistili" fukermi chodníky. Po koscoch chodieva čata, ktorá trávu pozametá a aj odvezie.
Táto zostava iba premiestnila odpad z jedného miesta na ďalšie ako pri pezinskej skládke. Prvý vietor a bude neporiadok tam kde bol. Dočistenie cesty po zime okolo obrubníkov ich nezaujímalo. Kedysi chodili okolo nás kropiace autá, aby sa spláchla špina a prach.
A to ležérne tempo a vek pracovníkov, pomlčím. Škoda, keď tu už boli. Mohli byť za to nové stromy, ulice sú v lete horúce ako na Sahare.
korela
09.05.22,06:01
Bránili by ste Slovensko? Voliči PS a SaS by zutekali.

Pre odchod z krajiny zmietanej vojnou by sa najviac rozhodovali voliči progresívcov (52 percent), SaS (39), Sme rodina (38), Republiky (34), KDH (33). Z elektorátu OĽaNO by odišla štvrtina (26 percent), z Hlasu takmer tretina (29) a zo Smeru približne šestina (15 percent).

...na parádu.
boli by sprostí, nič im tu už nepatrí, ešte aj o dôchodky ich ošklbú a majú tu niečo brániť?
Tu sa k nim vyjadroval Mihál https://www.youtube.com/watch?v=QcaHDKJ6UmY&ab_channel=Startitup.
Jozef Mihál: Táto vláda je partia chlapcov hrajúcich sa na pieskovisku, nie vyzretých ľudí
Husákove deti 90 tis, dnes 60 tis. Myslela som si, že bude väčší rozdiel, alebo sa rodia deti v iných skupinách.
Problematické to budú mať najmä ročníky cca 72 až 85. Ale vyjadroval sa aj k dnešku.
kopretinka
09.05.22,06:44
bidenová nás pochválila,ako pomáhame ukrajincom. :D:D:D:D:D:D:D:D
akú to má pre kohokoľvek hodnotu?
lujza.j
09.05.22,06:55
bidenová nás pochválila,ako pomáhame ukrajincom. :D:D:D:D:D:D:D:D
akú to má pre kohokoľvek hodnotu?
A teraz sa všetci z nej poserieme....
Samé skvosty na návšteve.....róbert a carmen.....už aj DeBill...tu bol.....
pavol54
09.05.22,06:55
bidenová nás pochválila,ako pomáhame ukrajincom. :D:D:D:D:D:D:D:D
akú to má pre kohokoľvek hodnotu?
takú, ako keď fico spustil reverz plynu(po telefonáte z bieleho domu) - dobrý pocit a vďaka za to v budúcnosti
pavol54
09.05.22,06:58
bidenová nás pochválila,ako pomáhame ukrajincom. :D:D:D:D:D:D:D:D
akú to má pre kohokoľvek hodnotu?
A teraz sa všetci z nej poserieme....
Samé skvosty na návšteve.....róbert a carmen.....už aj DeBill...tu bol.....
Pýtajú sa vládni politici: chcete chleba alebo hry(zábavku)? Chleba nie je, chcete hry?
bjuty smis
09.05.22,07:04
to je aká finta na zbavenie sa mínusiek :)))))))))))))))))
misoft
09.05.22,08:25
Bránili by ste Slovensko? Voliči PS a SaS by zutekali.

Pre odchod z krajiny zmietanej vojnou by sa najviac rozhodovali voliči progresívcov (52 percent), SaS (39), Sme rodina (38), Republiky (34), KDH (33). Z elektorátu OĽaNO by odišla štvrtina (26 percent), z Hlasu takmer tretina (29) a zo Smeru približne šestina (15 percent).

...na parádu.
K tomu:

https://gulas.sme.sk/upload/posts/3/14/143253/large/e082f3fdbe0e4c4e27df686d6efa7d3e.jpg
bjuty smis
09.05.22,08:31
tak fico teraz tvrdí, že Slovensko je najväčší vred eú... ...tak sa nečuduj
kukučka
09.05.22,11:34
Nandrolon
09.05.22,11:38
misoft
09.05.22,11:47
tak fico teraz tvrdí, že Slovensko je najväčší vred eú... ...tak sa nečuduj
Nuž - keď to vraví tá najväčšia bradavica toho vredu /Smeru) - tak to bude asi pravda.
misoft
09.05.22,11:52
Minule tu bola diskusia s platnosťou lístka za výkup fliaš, tak jeden článok na danú tému.
https://www.topky.sk/cl/10/2309569/Zakaznik-vratil-flase--peniaze-za-ne-nevidel--Odbit-ho-mala-predavacka--Obchod-vysvetluje-situaciu--OSPRAVEDLNENIE
Ono totiž - nikde nie je v zákone stanovená nejaká "doba expirácie, platnosti" vrátenia zálohovaného obalu, platnosti lístka. Toto vymýšľajú jedine nenažrané obchodné reťazce - nainštalovali tie zálohomaty, ale ich kapacita, skladové priestory - sú malé (v nejakej malej miestnosti... a tak získavajú prachy. Dokonca (v čase, keď sa o tom rozhodovalo) tvrdili, že sa im budú plechovky a PET fľaše hromadiť a zaberať miesto. Oni totiž vtedy ani nevedeli, že jedine sklenené fľaše sa skladujú celé, ale PET fľaše a plechovky sa LISUJÚ.
Na druhej strane - i ľudia sú poriadni vy*ebanci. Nedávno som v T... musel 30 min. čakať pri tomto zálohomate - dôvod? Nebola chyba toho stroja, ale prišli dvaja - jeden 350 fliaš od piva a druhý 5 vried s PET fľašami. Stroj má priestor pre 100 sklenených fliaš (väčšinu pivové) - potom sa musia pretriediť do prepravok podľa značky. Na plechovky sú veľké vaky po 50kg, na PET fľaše tak isto. Tam sa ich zmestí kopa. Nuž a títo hádzali jednu za druhou - a čo na tom, že niektoré (asi z kontajnera vytiahnuté staré) vracalo - tvrdohlavo pchali a nadávali, že neberie. No a pri tom pivovom - 3x musel prísť niekto, aby uvoľnil miesto pre ďalšie. A čo je horšie - to, čo im nezobralo, hádzali do odpadu vedľa tak, až už nebolo kde tak, to nechali tam. Zobrali lístok a zmizli. Musel prísť upratovací servis a vyniesť tie kopy platových a sklenených fliaš preč (asi dozadu do iných nádob). Aj takíto sú zákazníci.
lujza.j
09.05.22,12:40
Ak sa "flaskovy" listicek zabudne uplatniť pri pokladni.....tak zase až niekedy nabudúce....ak napr.v Poprade
lujza.j
09.05.22,12:43
Minule tu bola diskusia s platnosťou lístka za výkup fliaš, tak jeden článok na danú tému.
https://www.topky.sk/cl/10/2309569/Zakaznik-vratil-flase--peniaze-za-ne-nevidel--Odbit-ho-mala-predavacka--Obchod-vysvetluje-situaciu--OSPRAVEDLNENIE
Ono totiž - nikde nie je v zákone stanovená nejaká "doba expirácie, platnosti" vrátenia zálohovaného obalu, platnosti lístka. Toto vymýšľajú jedine nenažrané obchodné reťazce - nainštalovali tie zálohomaty, ale ich kapacita, skladové priestory - sú malé (v nejakej malej miestnosti... a tak získavajú prachy. Dokonca (v čase, keď sa o tom rozhodovalo) tvrdili, že sa im budú plechovky a PET fľaše hromadiť a zaberať miesto. Oni totiž vtedy ani nevedeli, že jedine sklenené fľaše sa skladujú celé, ale PET fľaše a plechovky sa LISUJÚ.
Na druhej strane - i ľudia sú poriadni vy*ebanci. Nedávno som v T... musel 30 min. čakať pri tomto zálohomate - dôvod? Nebola chyba toho stroja, ale prišli dvaja - jeden 350 fliaš od piva a druhý 5 vried s PET fľašami. Stroj má priestor pre 100 sklenených fliaš (väčšinu pivové) - potom sa musia pretriediť do prepravok podľa značky. Na plechovky sú veľké vaky po 50kg, na PET fľaše tak isto. Tam sa ich zmestí kopa. Nuž a títo hádzali jednu za druhou - a čo na tom, že niektoré (asi z kontajnera vytiahnuté staré) vracalo - tvrdohlavo pchali a nadávali, že neberie. No a pri tom pivovom - 3x musel prísť niekto, aby uvoľnil miesto pre ďalšie. A čo je horšie - to, čo im nezobralo, hádzali do odpadu vedľa tak, až už nebolo kde tak, to nechali tam. Zobrali lístok a zmizli. Musel prísť upratovací servis a vyniesť tie kopy platových a sklenených fliaš preč (asi dozadu do iných nádob). Aj takíto sú zákazníci.
Skorej by som.... aký minister ziv.prostredia taký systém-fungovanie....
buchač
09.05.22,12:51
Nuž - keď to vraví tá najväčšia bradavica toho vredu /Smeru) - tak to bude asi pravda.
Samozrejme, že je to pravda :

" Rozhorčený predseda strany Smer-SD označil v súvislosti s nedávnymi obvineniami Slovensko za najväčší vred v Európskej únii. „Vredom v právnom štáte nie je Maďarsko, Poľsko ani Malta.
Vredom, najväčším v Európskej únii, je Slovensko S VLÁDOU TÝCHTO GAUNEROV. "
pavol54
09.05.22,13:29
tak fico teraz tvrdí, že Slovensko je najväčší vred eú... ...tak sa nečuduj
Nuž - keď to vraví tá najväčšia bradavica toho vredu /Smeru) - tak to bude asi pravda.
ani tebe nedal z tých 650 miliónov zašitých na Belize? Však na neho zlodeja, lumpa a kriminálnika nemali čo našiť aby ho zavreli. ale hlavne že boli hry pre plebs so 150 člennou účasťou hráčov a 3 miliónmi divákov. ale na dôchodky nikto neprišiel, komu sa to nepáči tak je nácko
pavol54
09.05.22,13:31
Minule tu bola diskusia s platnosťou lístka za výkup fliaš, tak jeden článok na danú tému.
https://www.topky.sk/cl/10/2309569/Zakaznik-vratil-flase--peniaze-za-ne-nevidel--Odbit-ho-mala-predavacka--Obchod-vysvetluje-situaciu--OSPRAVEDLNENIE
čo to za blbosť čítam že odpočítať z nákupu. ja by som išiel rovno do pokladne dajte za zálohu keď budem chcieť nakúpim to nemôže byť podmienka nákup za vrátené obaly
lujza.j
09.05.22,13:57
Minule tu bola diskusia s platnosťou lístka za výkup fliaš, tak jeden článok na danú tému.
https://www.topky.sk/cl/10/2309569/Zakaznik-vratil-flase--peniaze-za-ne-nevidel--Odbit-ho-mala-predavacka--Obchod-vysvetluje-situaciu--OSPRAVEDLNENIE
čo to za blbosť čítam že odpočítať z nákupu. ja by som išiel rovno do pokladne dajte za zálohu keď budem chcieť nakúpim to nemôže byť podmienka nákup za vrátené obaly
Pali ja som minule zabudla dať lístok Lidl šurany...neva.... šak aký problém vrátim doma šak Lidl ako lidl a doma trt makový.....
pavol54
09.05.22,14:01
Minule tu bola diskusia s platnosťou lístka za výkup fliaš, tak jeden článok na danú tému.
https://www.topky.sk/cl/10/2309569/Zakaznik-vratil-flase--peniaze-za-ne-nevidel--Odbit-ho-mala-predavacka--Obchod-vysvetluje-situaciu--OSPRAVEDLNENIE
čo to za blbosť čítam že odpočítať z nákupu. ja by som išiel rovno do pokladne dajte za zálohu keď budem chcieť nakúpim to nemôže byť podmienka nákup za vrátené obaly
Pali ja som minule zabudla dať lístok Lidl šurany...neva.... šak aký problém vrátim doma šak Lidl ako lidl a doma trt makový.....
no mňa sa to netýka. Ale minule som si skočil v žiline do tesca niečo pod zub vidím že pollitrová voda v akcii(0,25) no nekúp do auta a syn mi hovorí však to nie zálohovaná. neva ja to recyklujem tak že pred cestou opakovane dolejem vodovodku
buchač
09.05.22,14:41
Som kukol na chvíľku na TV Narkozu, správy o 17:00...kde dávali šot zo Slavína.
Pinda redaktorka spomenula niečo vo význame, že to tam bolo bez nejakých zvláštnych udalostí.
Lenže ono to tam , kuwa, veru bolo dosť husté...a to kvôli liberálnym slniečkam a jebnutých blbcov.

Naše slniečka na Slavíne a asistencia polície k bráneniu "kladeniu vencov".
https://www.facebook.com/1564641684/videos/pcb.10226753132485472/536825941271277

Bol tam aj Harabín...ja ho síce veľmi nemusím, ale to, čo mu stváral ten maník, tak to bolo na bombu medzi oči. Vrchol bolo konanie mladej čajočky v závere, keď vzala kyticu, ktorú položil.
https://www.facebook.com/len.iza.338/videos/2072628172917357
Jarka 1
09.05.22,15:03
pár dní dozadu som len tak utrúsila ... či ešte bude 8.máj sviatkom ... Harabína vôbec nemusím, ale ten maník fakt na bombu ... nie medzi oči, ale trochu nižšie
pavol54
09.05.22,15:15
pár dní dozadu som len tak utrúsila ... či ešte bude 8.máj sviatkom ... Harabína vôbec nemusím, ale ten maník fakt na bombu ... nie medzi oči, ale trochu nižšie
tí ľudia sú tak vymletí, alebo ktohovie koľko za to berú. Presne takto to bolo pri demonštrácii v roku 2014, skončilo to tak že jedného demonštrujúceho zastrelili v priamom prenose . kto strieľal? pravý sektor
anet
09.05.22,15:33
Inak toto je fakt tragedia, normalne premyslam ci je to vychovou, stratou zdraveho usudku ... alebo chybou v genetickom kode???
Minulost nezmenis, a hanobenim minulosti urcite svetlu, krajsiu, lepsiu atd. buducnost neziskaju.
Jarka 1
09.05.22,15:35
vymletí ľudia mi tak nevyrazili dych, ako nečinnosť polície ... toto sa vôbec nemalo stať, aby niekto bránil ľuďom položiť kvety ... keby len Harabínovi, tak si poviem, že je v tom politika ... ale veteráni ovešaní medailami a zastavia ich pred schodmi ... hanba
buchač
09.05.22,15:49
...a prvý nesúhlas som už dostal.
Mne je síce jedno, že sa realizoval https://www.porada.sk/member.php?u=74986
Ale tu je to, čo som minule spomínal...kurewská, hnusná, dzignutá NEOBJEKTIVITA určitých ľudí...ktorým už fakt musí yebať na hlavu...toto sú tí slniečkárski liberálkovia na čele zo Sulíkom alebo Šimečkom.

Boh zavaruj pred týmito bláznami, aby sa dostali ku moci.
bjuty smis
09.05.22,16:13
tak ja ti dám hned dalšiu, ked tu už tolko vyvádzaš a nonstop zaplavuješ nenávisťou a vulgarizmami...

ochraňovať potrebujeme pre vami, zúrivými bolševicko-náckovskými dôchodcami a dezolátmi......
buchač
09.05.22,16:18
Nandrolon
09.05.22,16:20
Však sa ochraňujte aj 2x denne, do buzien sa nestarám, ale ani neotáčam zadkom.
:-)))))
bjuty smis
09.05.22,16:27
a koho zaujímajú náckovia ? zas ťa chlapci nevzali do vírivky,,,,,,,
staraj sa do koho chceš....najlepšie do borovičky.....
lujza.j
09.05.22,16:43
Slavín dnes rezervovaný od 6h do 22h pre Dorota a spol.nechceli tam ľudí pustiť položiť kvety...

Kamarát bol....tematicky sa obliekol dal vyšívanu rubášku.....mysleli si,že je rus alebo ukrajinec....tak kvety položil kde chcel....
pavol54
09.05.22,18:00
Slavín dnes rezervovaný od 6h do 22h pre Dorota a spol.nechceli tam ľudí pustiť položiť kvety...

Kamarát bol....tematicky sa obliekol dal vyšívanu rubášku.....mysleli si,že je rus alebo ukrajinec....tak kvety položil kde chcel....
Minule bol u nás pohreb a niekto pokradol vence polícia dodnes nevyšetrila dokonca na pamiatku zosnulých aj v Blave vyšetrovala polícia krádeže mala by sa spýtať tých čo kradli na Slavíne či v tom nemajú prsty
anet
09.05.22,18:10
fiha, tak na toto som zvedava ... :)

“Ukrajina nemá čo hroziť, musím sa ohradiť, toto ma urazilo. Slovensko robí maximum pre Ukrajinu, dostali S-300, dostávajú materiál, dostávajú humanitnú pomoc, dostávajú pomoc tí ľudia, ktorí utekajú a oni si dovolia tú drzosť ešte nás kárať, že nás oni vypnú. Nech to skúsia, urobím všetko pre to, aby sme zastavili akúkoľvek pomoc Ukrajine. Toto ma tak nahnevalo, že ešte teraz mám z toho tlak,” povedal rozčúlený Kollár.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/625995-rozculeny-kollar-nech-nam-len-skusia-ukrajinci-vypnut-plyn/?fbclid=IwAR1ptaDA7bRRpmWU0d1_ECBBjopA9_51BohSlYO0 sQmV_Ey0zc6-5Y6W6a8
kopretinka
09.05.22,18:37
Minule tu bola diskusia s platnosťou lístka za výkup fliaš, tak jeden článok na danú tému.
https://www.topky.sk/cl/10/2309569/Zakaznik-vratil-flase--peniaze-za-ne-nevidel--Odbit-ho-mala-predavacka--Obchod-vysvetluje-situaciu--OSPRAVEDLNENIE
čo to za blbosť čítam že odpočítať z nákupu. ja by som išiel rovno do pokladne dajte za zálohu keď budem chcieť nakúpim to nemôže byť podmienka nákup za vrátené obaly
Pali ja som minule zabudla dať lístok Lidl šurany...neva.... šak aký problém vrátim doma šak Lidl ako lidl a doma trt makový.....
mali by to brať v hocijakom Lidli,možno by stačilo,keby niekto podal podnet na obch.inšpekciu.V Tescu to je jedno,odkiaľ je lístok.
kopretinka
09.05.22,18:50
Skorej by som.... aký minister ziv.prostredia taký systém-fungovanie....
min.živ.prostredia nemá nič spoločné s tým,ako predajcovia majú nastavené vracanie peňazí za zálohované fľaše.
kopretinka
09.05.22,18:54
Slavín dnes rezervovaný od 6h do 22h pre Dorota a spol.nechceli tam ľudí pustiť položiť kvety...

Kamarát bol....tematicky sa obliekol dal vyšívanu rubášku.....mysleli si,že je rus alebo ukrajinec....tak kvety položil kde chcel....
ako sa dá rezervovať pamätník :confused:
kto je to Dorota
Jarka 1
09.05.22,19:10
Dorota Nvotová a dnešná jej akcia na Slavíne.
vlado 33
09.05.22,20:34
pavol54
10.05.22,03:33
Tu sa končí nenávisť, tu nastúpi sila. Tešme sa, porazili sme Rusko https://spravy.rtvs.sk/2022/05/ruskeho-velvyslanca-v-polsku-demonstranti-obliali-cervenou-farbou/?fbclid=IwAR1POTtkAuAEF7cIMhYCBKAIzwQSghcmPnsC7Gl-HkqLH8nfFW5ESm9xkWA
https://www.facebook.com/VOAKurdish/videos/372803837966399
Koľko je tam pochovaných takých vojakov ktorí nechceli bojovať(všetci) ale dostali rozkaz. Na vojne sa o plnení rozkazu nedebatuje. Buď podstúpi riziko že možno dostane guľku spredu od nepriateľa, alebo pri dezercii s istotou guľku do zátylku. Ale výsledok bol sloboda
pavol54
10.05.22,04:15
Dorota Nvotová a dnešná jej akcia na Slavíne.
Umelci nemajú z čoho žiť tak "za peníze v praze dúm", čakal som že sa bude angažovať škrekľavý brňák aj s manželom
misoft
10.05.22,04:39
Som kukol na chvíľku na TV Narkozu, správy o 17:00...kde dávali šot zo Slavína.
Pinda redaktorka spomenula niečo vo význame, že to tam bolo bez nejakých zvláštnych udalostí.
Lenže ono to tam , kuwa, veru bolo dosť husté...a to kvôli liberálnym slniečkam a jebnutých blbcov.

Naše slniečka na Slavíne a asistencia polície k bráneniu "kladeniu vencov".
https://www.facebook.com/1564641684/videos/pcb.10226753132485472/536825941271277

Bol tam aj Harabín...ja ho síce veľmi nemusím, ale to, čo mu stváral ten maník, tak to bolo na bombu medzi oči. Vrchol bolo konanie mladej čajočky v závere, keď vzala kyticu, ktorú položil.
https://www.facebook.com/len.iza.338/videos/2072628172917357
K prvému odkazu - tie "slniečka" sa prejavili ako debili - brániť tým starým ľuďom - ktorí kedysi bojovali aj za to, aby slniečka teraz vyskakovali - neúcta k starým, pohŕdanie nimi. Sú pre mňa odpad. A ani ja Heroína nemusím, ale ten okuliarnik a tá ryšavka - tie by naozaj mali dostať riadnu slovenskú, vzduchom chladenú medzi oči. V tomto s tebou súhlasím.
buchač
10.05.22,04:51
Dorota Nvotová a dnešná jej akcia na Slavíne.
Pfúúúú...aká je z nej odrazu politička, aktivistka, liberálka...
Hlavne, že roky bola zašitá niekde v Nepále.

Nikdy nebola normálna, čistá " hééérečka " ... žeby bola aj ona zhúlená ?
Nandrolon
10.05.22,05:28
To video s Harabínom si doma musím pustiť so zvukom, lebo ako vidím, nejaký komediant sa mu zase staval do cesty.
:-))
bjuty smis
10.05.22,05:43
Som kukol na chvíľku na TV

"slniečka" ... brániť tým starým ľuďom - ktorí kedysi bojovali aj za to, aby slniečka teraz vyskakovali - neúcta k starým



Autori príspevku ,,
" starým ľuďom - ktorí kedysi bojovali "
budú poslabší v malej násobilke / táraji !, lebo ak bojovali, tak najneskôr v 1945 a museli mať 18 rokov,teda dnes pri 77 výročí BY MALI 95 :D !!! rokov ,,
,, neúcta k čitateľom
tei príspevky je radosť čítať...
rozčulujú sa, že polícia vyhodila dezolátov....
najdi si, ako brali "doktora" luptáka...:

a kedy konečne začne polícia tie kreatúry stíhať za propagáciu symbolov komunistického réžimu....tak ako kotlety...nie je tam rozdiel pred zákonom
pavol54
10.05.22,05:52
Som kukol na chvíľku na TV

"slniečka" ... brániť tým starým ľuďom - ktorí kedysi bojovali aj za to, aby slniečka teraz vyskakovali - neúcta k starým



Autori príspevku ,,
" starým ľuďom - ktorí kedysi bojovali "
budú poslabší v malej násobilke / táraji !, lebo ak bojovali, tak najneskôr v 1945 a museli mať 18 rokov,teda dnes pri 77 výročí BY MALI 95 :D !!! rokov ,,
,, neúcta k čitateľom
mohli mať aj 16
buchač
10.05.22,06:48
Mne je síce jedno, že sa realizoval https://www.porada.sk/member.php?u=74986
Ale tu je to, čo som minule spomínal...kurewská, hnusná, dzignutá NEOBJEKTIVITA určitých ľudí...ktorým už fakt musí yebať na hlavu...toto sú tí slniečkárski liberálkovia na čele zo Sulíkom alebo Šimečkom.

Boh zavaruj pred týmito bláznami, aby sa dostali ku moci.

No čo majkii...nereaguješ ohľadom tých akože protestov ?
Kde je tá demokracia ?
Kde ja tá tvoja objektivita ?
Poznámka - iných bláznov neriešim, to sú dilinovia.
misoft
10.05.22,09:55
Hmmm.... syn penil, ako pena do kúpeľa.
Skôr som písal, že má zdravotné problémy - má priznaný ID 80%. UPSVaR ho vyzývajú, aby nastúpil do práce - pritom na tom istom úrade im oznámil pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť.
Jeden úradník si nevie overiť, čo majú v záznamoch?
Nečítajú zákony?
zze/2003-461/71/2
Všetky správy im doložil. Dokonca si dodanie všetkých dokumentov nechal potvrdiť (že ich UPSVaR prevzal).
buchač
10.05.22,10:18
Skôr som písal, že má zdravotné problémy - má priznaný ID 80%.
Hm...tak poviem...minimálne 50% invalidov sú v podstate simulanti.

Minule som bol svedkom, ak jedna postaršia pani chodila v čakárni o dvoch barlách...na jednu nohu krívala a ťahala ju.
V jednu chvíľu odišla a následne sa vrátila ... v jednej ruke držala na nanuk a v druhej barly.
Neviem čím to bolo (žeby nanukom ??? ), ale nohu počas chôdze za sebou neťahala a ani nekrívala.

Poznám viacero "invalidov"...kuwa, majú lepšiu kondičku ako poniektorí mladí.
Mila123
10.05.22,10:32
Hmmm.... syn penil, ako pena do kúpeľa.
Skôr som písal, že má zdravotné problémy - má priznaný ID 80%. UPSVaR ho vyzývajú, aby nastúpil do práce - pritom na tom istom úrade im oznámil pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť.
Jeden úradník si nevie overiť, čo majú v záznamoch?
Nečítajú zákony?
zze/2003-461/71/2
Všetky správy im doložil. Dokonca si dodanie všetkých dokumentov nechal potvrdiť (že ich UPSVaR prevzal).
Duško, syn ako poberateľ ID sa vôbec nemusí hlásiť na UPSVaR, ako uchádzač o zamestnanie, má platené poistenie štátom aj bez evidencie .....ale môže sa hlásiť do evidencie záujemcov o zamestnanie......t. j. nehrozí vyradenie a platba ZP.......https://www.upsvr.gov.sk/obcan-so-zdravotnym-postihnutim-1/sluzby-zamestnanosti/mozem-sa-evidovat-na-urade-ak-som-poberatelom-invalidneho-dochodku.html?page_id=261009&urad=240511
pavol54
10.05.22,10:34
Skôr som písal, že má zdravotné problémy - má priznaný ID 80%.
Hm...tak poviem...minimálne 50% invalidov sú v podstate simulanti.

Minule som bol svedkom, ak jedna postaršia pani chodila v čakárni o dvoch barlách...na jednu nohu krívala a ťahala ju.
V jednu chvíľu odišla a následne sa vrátila ... v jednej ruke držala na nanuk a v druhej barly.
Neviem čím to bolo (žeby nanukom ??? ), ale nohu počas chôdze za sebou neťahala a ani nekrívala.

Poznám viacero "invalidov"...kuwa, majú lepšiu kondičku ako poniektorí mladí.
horšie je keď sa taký zamestnaný čid po pracovnej dobe opije ako prasa, spôsobí si úraz pílou a zamestnávateľ mu oznámi že tých 10 dní maródky mu nezaplatí a ten nelení oznámi to na IP . Záver: IP NIKDY nekončí kontrolu bez pokuty.
veronikasad
10.05.22,11:11
Skôr som písal, že má zdravotné problémy - má priznaný ID 80%.
Hm...tak poviem...minimálne 50% invalidov sú v podstate simulanti.

Minule som bol svedkom, ak jedna postaršia pani chodila v čakárni o dvoch barlách...na jednu nohu krívala a ťahala ju.
V jednu chvíľu odišla a následne sa vrátila ... v jednej ruke držala na nanuk a v druhej barly.
Neviem čím to bolo (žeby nanukom ??? ), ale nohu počas chôdze za sebou neťahala a ani nekrívala.

Poznám viacero "invalidov"...kuwa, majú lepšiu kondičku ako poniektorí mladí.
horšie je keď sa taký zamestnaný čid po pracovnej dobe opije ako prasa, spôsobí si úraz pílou a zamestnávateľ mu oznámi že tých 10 dní maródky mu nezaplatí a ten nelení oznámi to na IP . Záver: IP NIKDY nekončí kontrolu bez pokuty.Pavol, bohužiaľ, pokiaľ nemáš doklad že si uraz spôsobil pod vplyvom alkoholu, náhradu príjmu ako zamestnávateľ zaplatiť musíš.,keď mu lekár vystavil PN. Musel by byť na PN zaskrtnuty alkohol
lujza.j
10.05.22,11:41
Dorota Nvotová a dnešná jej akcia na Slavíne.
Umelci nemajú z čoho žiť tak "za peníze v praze dúm", čakal som že sa bude angažovať škrekľavý brňák aj s manželom
Modrožlti platení komparzisti rastu ako huby po daždi......Dorota už nešteka po neočkovaných....sa realizuje takto...
Jarka 1
10.05.22,11:50
Nechcem vidieť, čo bude na jeseň, keď sa už teraz dejú takéto veci. Dnes som bola v kontakte so zdravotníkmi.
kopretinka
10.05.22,12:04
Hmmm.... syn penil, ako pena do kúpeľa.
Skôr som písal, že má zdravotné problémy - má priznaný ID 80%. UPSVaR ho vyzývajú, aby nastúpil do práce - pritom na tom istom úrade im oznámil pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť.
Jeden úradník si nevie overiť, čo majú v záznamoch?
Nečítajú zákony?
zze/2003-461/71/2
Všetky správy im doložil. Dokonca si dodanie všetkých dokumentov nechal potvrdiť (že ich UPSVaR prevzal).
stal sa nezamestnaným a zaevidoval sa? či?
kopretinka
10.05.22,12:06
Modrožlti platení komparzisti rastu ako huby po daždi......Dorota už nešteka po neočkovaných....sa realizuje takto...
nechcem sa vyjadriť,čo je,lebo by mi niekto za to dal mínusky
pavol54
10.05.22,12:08
Skôr som písal, že má zdravotné problémy - má priznaný ID 80%.
Hm...tak poviem...minimálne 50% invalidov sú v podstate simulanti.

Minule som bol svedkom, ak jedna postaršia pani chodila v čakárni o dvoch barlách...na jednu nohu krívala a ťahala ju.
V jednu chvíľu odišla a následne sa vrátila ... v jednej ruke držala na nanuk a v druhej barly.
Neviem čím to bolo (žeby nanukom ??? ), ale nohu počas chôdze za sebou neťahala a ani nekrívala.

Poznám viacero "invalidov"...kuwa, majú lepšiu kondičku ako poniektorí mladí.
horšie je keď sa taký zamestnaný čid po pracovnej dobe opije ako prasa, spôsobí si úraz pílou a zamestnávateľ mu oznámi že tých 10 dní maródky mu nezaplatí a ten nelení oznámi to na IP . Záver: IP NIKDY nekončí kontrolu bez pokuty.Pavol, bohužiaľ, pokiaľ nemáš doklad že si uraz spôsobil pod vplyvom alkoholu, náhradu príjmu ako zamestnávateľ zaplatiť musíš.,keď mu lekár vystavil PN. Musel by byť na PN zaskrtnuty alkohol
poznáš ručnú kotúčovú pílu? každý stolár ti povie že sa ňou nemôžeš porezať(ak nie zablokovaná ochrana) a príbuzní čo s ním pili a potom pílili to nedajú písomne. nedá sa nič robiť neostalo na prémie pre ostatných zamestnancov. A bezpečák z IP by mal hned do toho špárať, lenže to sa nestalo na pracovisku
Nandrolon
10.05.22,15:25
To je práve to, keď tí menej inteligentní sa napijú a potom by kľudne išli prevádzkovať rizikové činnosti.
Keď sa pije, tak sa nereže, nepíli, nestavia. Aj tak to na druhý deň treba zbúrať a robiť od znova.
:-))))
Ináč mám dojem, že v ČR je štandard pri zásahu RZP, že sa zisťuje alkohol.... Ale naši stále 100 rokov za opicami.
misoft
10.05.22,15:51
Hmmm.... syn penil, ako pena do kúpeľa.
Skôr som písal, že má zdravotné problémy - má priznaný ID 80%. UPSVaR ho vyzývajú, aby nastúpil do práce - pritom na tom istom úrade im oznámil pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť.
Jeden úradník si nevie overiť, čo majú v záznamoch?
Nečítajú zákony?
zze/2003-461/71/2
Všetky správy im doložil. Dokonca si dodanie všetkých dokumentov nechal potvrdiť (že ich UPSVaR prevzal).
stal sa nezamestnaným a zaevidoval sa? či?
Bol nezamestnaný a je evidovaný. Už dosť dlho. Pred ID bral všetko, čo mu ponúkli. Žiaľ - stal sa onko.
misoft
10.05.22,15:52
Hmmm.... syn penil, ako pena do kúpeľa.
Skôr som písal, že má zdravotné problémy - má priznaný ID 80%. UPSVaR ho vyzývajú, aby nastúpil do práce - pritom na tom istom úrade im oznámil pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť.
Jeden úradník si nevie overiť, čo majú v záznamoch?
Nečítajú zákony?
zze/2003-461/71/2
Všetky správy im doložil. Dokonca si dodanie všetkých dokumentov nechal potvrdiť (že ich UPSVaR prevzal).
Duško, syn ako poberateľ ID sa vôbec nemusí hlásiť na UPSVaR, ako uchádzač o zamestnanie, má platené poistenie štátom aj bez evidencie .....ale môže sa hlásiť do evidencie záujemcov o zamestnanie......t. j. nehrozí vyradenie a platba ZP.......https://www.upsvr.gov.sk/obcan-so-zdravotnym-postihnutim-1/sluzby-zamestnanosti/mozem-sa-evidovat-na-urade-ak-som-poberatelom-invalidneho-dochodku.html?page_id=261009&urad=240511
Ja to viem, i jemu som to povedal - ale! VEDIA to tí úradníci? Asi NIE!!! Alebo si zákony vykladajú po svojom?
misoft
10.05.22,15:55
Skôr som písal, že má zdravotné problémy - má priznaný ID 80%.
Hm...tak poviem...minimálne 50% invalidov sú v podstate simulanti.

Minule som bol svedkom, ak jedna postaršia pani chodila v čakárni o dvoch barlách...na jednu nohu krívala a ťahala ju.
V jednu chvíľu odišla a následne sa vrátila ... v jednej ruke držala na nanuk a v druhej barly.
Neviem čím to bolo (žeby nanukom ??? ), ale nohu počas chôdze za sebou neťahala a ani nekrívala.

Poznám viacero "invalidov"...kuwa, majú lepšiu kondičku ako poniektorí mladí.
No - on simulant nie je. Má problémy s chrbticou - dôsledok práce - uznané ako z povolania, minulého roku však sa pridružil nádor. Operácia, ožarovanie... je onko. Vtedy mu nerobilo pracovať i 10 hodín - teraz? 2-3 hodiny a je unavený.
BTW: i ja som videl takých invalidov - ta ja ňemožem robic.... ale keď dostal podporu, bol frajer a obracal fľašu za fľašou.... (nebudem prstom ukazovať - v Star Treku sú Romuláni.....:D).

Zaráža ma však jeden fakt. Syn si všetko ukladá, každý papier, ktorý dostane, kopíruje - posiela/donesie do SP a na UPSVaR - v záznamoch to má uvedené (ID) a predsa na úrade si to nevedia zistiť v inej kancelárii?
Katy a R
10.05.22,16:09
Hmmm.... syn penil, ako pena do kúpeľa.
Skôr som písal, že má zdravotné problémy - má priznaný ID 80%. UPSVaR ho vyzývajú, aby nastúpil do práce - pritom na tom istom úrade im oznámil pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť.
Jeden úradník si nevie overiť, čo majú v záznamoch?
Nečítajú zákony?
.
nuž nič v zlom - ale úplne zbytočne "penil" lebo ak on sám požiadal o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie, tak úradu PSVaR z toho vyplýva povinnosť pomáhať mu hľadať si zamestnanie! A znevýhodnenému uchádzačovi ešte viac, ako obyčajnému (nejaké výhody tam sú, samozrejme, len v rámci možností a čo je v ponuke).
Ak on nemá záujem o zamestnanie, resp nemôže kvôli zdravotnému stavu - tak mu je úplne zbytočné tam byť! Nemusí vôbec žiadať o zaradenie do evidencie, resp sa môže dať vyradiť.
A pre upresnenie - netreba si pliesť ID (pokles schopnosti pracovať) a ŤZP (miera funkčnej poruchy) . Nie je to to isté - vyjadrenie v percentách !
veronikasad
10.05.22,16:14
Hmmm.... syn penil, ako pena do kúpeľa.
Skôr som písal, že má zdravotné problémy - má priznaný ID 80%. UPSVaR ho vyzývajú, aby nastúpil do práce - pritom na tom istom úrade im oznámil pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť.
Jeden úradník si nevie overiť, čo majú v záznamoch?
Nečítajú zákony?
zze/2003-461/71/2
Všetky správy im doložil. Dokonca si dodanie všetkých dokumentov nechal potvrdiť (že ich UPSVaR prevzal).
Dušan, z akého dôvodu je syn evidovaný na UP ? Ak je uchádzač o zamestnanie, tak je schopný pracovať a UP mu ponuka prácu ...
Ak má priznaný ID - už pri invalidite 41% je platitelom zdr.poistenia štát ... Predpokladám, že dávku v nezamestnanosti už nepoberá ...
kopretinka
10.05.22,16:18
a prečo je stále evidovaný??:eek:
Mila123
10.05.22,16:25
Skôr som písal, že má zdravotné problémy - má priznaný ID 80%.
Hm...tak poviem...minimálne 50% invalidov sú v podstate simulanti.

Minule som bol svedkom, ak jedna postaršia pani chodila v čakárni o dvoch barlách...na jednu nohu krívala a ťahala ju.
V jednu chvíľu odišla a následne sa vrátila ... v jednej ruke držala na nanuk a v druhej barly.
Neviem čím to bolo (žeby nanukom ??? ), ale nohu počas chôdze za sebou neťahala a ani nekrívala.

Poznám viacero "invalidov"...kuwa, majú lepšiu kondičku ako poniektorí mladí.
No - on simulant nie je. Má problémy s chrbticou - dôsledok práce - uznané ako z povolania, minulého roku však sa pridružil nádor. Operácia, ožarovanie... je onko. Vtedy mu nerobilo pracovať i 10 hodín - teraz? 2-3 hodiny a je unavený.
BTW: i ja som videl takých invalidov - ta ja ňemožem robic.... ale keď dostal podporu, bol frajer a obracal fľašu za fľašou.... (nebudem prstom ukazovať - v Star Treku sú Romuláni.....:D).

Zaráža ma však jeden fakt. Syn si všetko ukladá, každý papier, ktorý dostane, kopíruje - posiela/donesie do SP a na UPSVaR - v záznamoch to má uvedené (ID) a predsa na úrade si to nevedia zistiť v inej kancelárii?
osobne poznám........
je tomu skoro 30 rokov, po revolúcií bolo, keď moja sestra žiadala o priznanie ID, nedostala , prečo? lebo jej pani vravela, že nemá nárok lebo berie materskú (teraz je to rodičovský príspevok), teda nasledovalo odvolanie, šetrenie, predvolanie pred posudkovú komisiu.......
ale to už sestra nemohla ísť, bola hospitalizovaná v KE (hematologické oddelenie (už som zabudla, či to bolo interné s hemat. časťou, alebo onko hematológia..... SNP trieda), cez hospitalizáciu spadla, udrela si hlavu, padla do kómy, nasledoval prevoz na naše ARO (bolo to v 11/1993), dámy na posudkovej komisii mali poznámky, že sa takto nedá znovu posúdiť žiadosť o ID, švagor predložil dekurz z oddelenia, nakoľko prepúšťacia správa ešte nebola- bežala hospitalizácia.........priznali ID, doplatili ID......a otázka znie, kedy doplatili???? sestra ich predbehla, 30 01 1994 exitovala.......ostali 2 deti, manžel, syn 6 rokov a dcéra 1,5 roka......mamu si nepamätajú, iba syn a to veľmi matne.....DG? leukémia.......
žiaľ štátni či verejní úradníci majú jednať s klientmi prosociálne, žiaľ opačný trend teraz je in......
Mila123
10.05.22,16:28
Hmmm.... syn penil, ako pena do kúpeľa.
Skôr som písal, že má zdravotné problémy - má priznaný ID 80%. UPSVaR ho vyzývajú, aby nastúpil do práce - pritom na tom istom úrade im oznámil pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť.
Jeden úradník si nevie overiť, čo majú v záznamoch?
Nečítajú zákony?
zze/2003-461/71/2
Všetky správy im doložil. Dokonca si dodanie všetkých dokumentov nechal potvrdiť (že ich UPSVaR prevzal).
Dušan, z akého dôvodu je syn evidovaný na UP ? Ak je uchádzač o zamestnanie, tak je schopný pracovať a UP mu ponuka prácu ...
Ak má priznaný ID - už pri invalidite 41% je platitelom zdr.poistenia štát ... Predpokladám, že dávku v nezamestnanosti už nepoberá ...
Veronika, uchádzač o zamestnanie nemôže byť poberateľ ID nad 71%, teda nárok na PvN nemá, z príjmu podľa § 5 ZDP sa nezráža IP......
buchač
10.05.22,16:29
No - on simulant nie je. Má problémy s chrbticou - dôsledok práce - uznané ako z povolania, minulého roku však sa pridružil nádor. Operácia, ožarovanie... je onko. Vtedy mu nerobilo pracovať i 10 hodín - teraz? 2-3 hodiny a je unavený.
BTW: i ja som videl takých invalidov - ta ja ňemožem robic.... ale keď dostal podporu, bol frajer a obracal fľašu za fľašou.... (nebudem prstom ukazovať - v Star Treku sú Romuláni.....:D).
Hehehe...veď to som mal a mám aj ja...

Chrbtica dojesexevaná na vojenčine...
Nádory som mal tri...dve operácie a chemo....skoro rok som maródoval.
...a kuwa, na invalidný som NEŠIEL !!!

BTW - ja som vyššie nemyslel na cigánov a ich "invaliditu"... mieril som práveže na bielych vychcánkov.
Berie to invalidný a pritom je ešte aj zamestnaný...kuwa, no je zdravší ako nie jeden zdravý.
veronikasad
10.05.22,16:35
Hmmm.... syn penil, ako pena do kúpeľa.
Skôr som písal, že má zdravotné problémy - má priznaný ID 80%. UPSVaR ho vyzývajú, aby nastúpil do práce - pritom na tom istom úrade im oznámil pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť.
Jeden úradník si nevie overiť, čo majú v záznamoch?
Nečítajú zákony?
zze/2003-461/71/2
Všetky správy im doložil. Dokonca si dodanie všetkých dokumentov nechal potvrdiť (že ich UPSVaR prevzal).
Dušan, z akého dôvodu je syn evidovaný na UP ? Ak je uchádzač o zamestnanie, tak je schopný pracovať a UP mu ponuka prácu ...
Ak má priznaný ID - už pri invalidite 41% je platitelom zdr.poistenia štát ... Predpokladám, že dávku v nezamestnanosti už nepoberá ...
Veronika, uchádzač o zamestnanie nemôže byť poberateľ ID nad 71%, teda nárok na PvN nemá, z príjmu podľa § 5 ZDP sa nezráža IP......
Načo je potom evidovaný na UP ? Záujemca o zamestnanie ?
Nandrolon
10.05.22,16:39
Buchač, skoro všetci na "vrchole veľkých firiem" berú spolu s invalidným dôchodkom ešte všeho všudy nad 100 tis. eur ročne. My mladí s tým nič nenarobíme. Dokiaľ budú dýchať, dovtedy budú ich ženy hnať do práce. A to nie sú iba tie príjmy, ale najnovšie autá a každý rok mobil do 2 tis. eur /mimo pravidelných mobilov v rámci paušálu/.
Proste dojenie firiem do nemoty /nejedná sa o majiteľa, ale o zamestnanecký pomer + volený konateľ/. Kto ich volí? Tí, ktorí majú na to mandát. A konatelia im schvaľujú odmenu. Takže vlastne uzavretý kruh starých páprdov /ostatní seriózni dôchodcovia určite prepáčia, nakoľko sa ich to netýka/.
Ja už silne pochybujem o tom, že existuje v SR nejaký riaditeľ nad 65 rokov, ktorý by NEPOBERAL ID.
veronikasad
10.05.22,17:03
nandy, nielen riaditelia po dovršení dôchodkového veku - poberaju starobný, nie invalidný dôchodok ...
pavol54
10.05.22,17:07
Buchač, skoro všetci na "vrchole veľkých firiem" berú spolu s invalidným dôchodkom ešte všeho všudy nad 100 tis. eur ročne. My mladí s tým nič nenarobíme. Dokiaľ budú dýchať, dovtedy budú ich ženy hnať do práce. A to nie sú iba tie príjmy, ale najnovšie autá a každý rok mobil do 2 tis. eur /mimo pravidelných mobilov v rámci paušálu/.
Proste dojenie firiem do nemoty /nejedná sa o majiteľa, ale o zamestnanecký pomer + volený konateľ/. Kto ich volí? Tí, ktorí majú na to mandát. A konatelia im schvaľujú odmenu. Takže vlastne uzavretý kruh starých páprdov /ostatní seriózni dôchodcovia určite prepáčia, nakoľko sa ich to netýka/.
Ja už silne pochybujem o tom, že existuje v SR nejaký riaditeľ nad 65 rokov, ktorý by NEPOBERAL ID.
priznaním starobného dôchodku sa ukončuje poberanie id
majkii
10.05.22,17:15
Mne je síce jedno, že sa realizoval https://www.porada.sk/member.php?u=74986
Ale tu je to, čo som minule spomínal...kurewská, hnusná, dzignutá NEOBJEKTIVITA určitých ľudí...ktorým už fakt musí yebať na hlavu...toto sú tí slniečkárski liberálkovia na čele zo Sulíkom alebo Šimečkom.

Boh zavaruj pred týmito bláznami, aby sa dostali ku moci.

No čo majkii...nereaguješ ohľadom tých akože protestov ?
Kde je tá demokracia ?
Kde ja tá tvoja objektivita ?
Poznámka - iných bláznov neriešim, to sú dilinovia.
Zdá sa že ti je to skutočne jedno, keď to tu opakovane Búchaš :D


Keď som sa pred pár dňami ozval a začal dávať príspevky, tak by malo byť jasné, že som si z vás začal robiť prdel...
..
Kecáš ako sa náramne zabávaš a chodíš si sem robiť z nás prdel. Čudnú predel si si vystrúhal, keď ťa rozhodí, ani neviem ktorá mínuska, či tá na Edove splašky, čo si odcitoval, alebo videjko Bakiho Sadikiho kamoša HA RA BI NA?
Vtipné, ako sa tu dožaduješ mojej objektivity. To ma ide poučovať ten, čo tu postoval falošné hakenkreuze na Zelneského drese ? Aj malému decku, a nie to ešte starému "poraďákovi" muselo byť jasné, že je to účelová lož vyfabrikovaná na šírenie naratívov a alternatívnej pravdy.


Sorry, ale nemôžem ovplyvniť rýchlosť pripojenia. Neviem, čím to je, ale posledných pár dní nazad mi ide mašina ako slimák. Takže preto som si nepozrel dokument a tým pádom sa nemôžem vyjadriť.

Ale keďže si dal popis, tak je to jasnejšie.
Historické fakty, ktoré sú dokázané, ja predsa nepopieram.

Rozumiem, je jednoduchšie sa vyhovárať na rýchlosť internetu ako si pozrieť minútku historického dokumentu, ktorá nezapadá do videnia sveta.
Taká je tá tvoja objektivita :eek:
buchač
10.05.22,17:23
Kecáš ako sa náramne zabávaš a chodíš si sem robiť z nás prdel.
....................
Rozumiem, je jednoduchšie sa vyhovárať na rýchlosť internetu

Nepoznáš ma osobne, tak nemáš šancu vedieť čo a ako.
Kľudne ti dám pár nickov - reálnych mien a či telefónnych čísel, ktoré môžeš osloviť ohľadom názoru na moju povahu.
Prečo by som nepodsexoval aj teba, keď tak robím bežne aj u iných ?
.....................
Nie, nerozumieš.
Nie som zástancom planých výhovoriek...absolútne by som nemal problém povedať, že na dané video zvysoka serondím a ani ho neotvorím.
Prečo by som mal klamať v tak bezvýznamnej veci ?
majkii
10.05.22,17:31
Kecáš ako sa náramne zabávaš a chodíš si sem robiť z nás prdel.
....................
Rozumiem, je jednoduchšie sa vyhovárať na rýchlosť internetu

Nepoznáš ma osobne, tak nemáš šancu vedieť čo a ako.
Kľudne ti dám pár nickov - reálnych mien a či telefónnych čísel, ktoré môžeš osloviť ohľadom názoru na moju povahu.
Prečo by som nepodsexoval aj teba, keď tak robím bežne aj u iných ?
.....................
Nie, nerozumieš.
Nie som zástancom planých výhovoriek...absolútne by som nemal problém povedať, že na dané video zvysoka serondím a ani ho neotvorím.
Prečo by som mal klamať v tak bezvýznamnej veci ?
V zásade ma nezaujíma čo a ako, názor si viem urobiť sám, netreba mi tvoje niki ani tel čísla, tie si nechaj pre svoj fans. A či sa smešne vyhováraš alebo len na to ser...š mám presne tam..., veď vieš kde,
buchač
10.05.22,17:44
Žeby náááápodobne ? :D :D :D
Nandrolon
10.05.22,17:54
nandy, nielen riaditelia po dovršení dôchodkového veku - poberaju starobný, nie invalidný dôchodok ...
veronikasad, starobný je ešte ako tak v pohode, nakoľko sú to volené funkcie. Ale invalidný???
Buď som invalid tak sa liečim, alebo keď už tak podnikám, ale toto je už fakt cez čiaru.
Invalidní zamestnanci v plne dôchodkovom veku a X rokov po ňom proste zaberajú miesto mladým.
Ja sa na to netrasiem, mám úplne iné záujmy a zamestnanie mi iba zabezpečuje príjem, nič viac. Baviť ma to baví, ale vyhrať 100 mil. eur, tak dám okamžitú výpoveď, aby som sa mohol naplno venovať koníčkom a rodine.
majkii
10.05.22,17:54
Žeby náááápodobne ? :D :D :D
super, tak sme si to vyjasnili, už žiadne keci o objektivite
Nandrolon
10.05.22,17:56
Buchač, skoro všetci na "vrchole veľkých firiem" berú spolu s invalidným dôchodkom ešte všeho všudy nad 100 tis. eur ročne. My mladí s tým nič nenarobíme. Dokiaľ budú dýchať, dovtedy budú ich ženy hnať do práce. A to nie sú iba tie príjmy, ale najnovšie autá a každý rok mobil do 2 tis. eur /mimo pravidelných mobilov v rámci paušálu/.
Proste dojenie firiem do nemoty /nejedná sa o majiteľa, ale o zamestnanecký pomer + volený konateľ/. Kto ich volí? Tí, ktorí majú na to mandát. A konatelia im schvaľujú odmenu. Takže vlastne uzavretý kruh starých páprdov /ostatní seriózni dôchodcovia určite prepáčia, nakoľko sa ich to netýka/.
Ja už silne pochybujem o tom, že existuje v SR nejaký riaditeľ nad 65 rokov, ktorý by NEPOBERAL ID.
priznaním starobného dôchodku sa ukončuje poberanie id

Áno, ostáva ti ten "väčší"...
anet
10.05.22,20:22
buchač
11.05.22,03:58
Nooo a uz to tu mame :mad: Ukrajina od stredy zastaví tranzit plynu do Európy cez stanicu Sochranovka ....

" GTSOU na svojej internetovej stránke informoval, že od stredy 11. mája 7.00 h miestneho času už nebude zabezpečovať tranzit ruského plynu cez stanicu Sochranovka. Firma dodala, že už skôr upozorňovala Rusko, že aktivity okupačných síl v Luhanskom regióne môžu narušiť transport približne tretiny plynu smerujúceho cez územie Ukrajiny do Európy. "

Veď to sa dalo čakať...výhovorka za všetky drobné.
Zeleny proste ide za každú cenu po svojom...proste vydiera. Lebo ešte žiadna raketa nedopadla a nezničila prečerpávačku...a tú by proste neminula, priestory sú dosť veľké.

Zaujímavé je (a to už zaznelo nie raz), že UA neodstrihne od ruskej ropy a plynu.

P.S.:
Som zvedavý, či naši smiešny Jasánkovia pripoja nejaký vtipný obrážťok...trebárs o tom, že následkom Zeleneho aktivity burza zareaguje a ceny benzínu poskočia.

Tiež mi je divnô, že som ešte nevidel vtip na koalíciu a jej vnútorný boj, následkom čoho si buzeranti robia prieky ... a našinec je odsunutý na vedľajšiu koľaj...no pritom sa za obrovského potlesku pchajú Zelenemu do riti.
Jarka 1
11.05.22,06:58
Mňa celkom zaujíma, ako zareaguje ruská strana. Čo ak príde scenár, že ak UA kohútik neotvorí, tak stopnú všetok plyn. Však ak EÚ nepotrebuje 27 percent, tak možno nepotrebuje nič. Môže sa stať, že aj rusáci začnú vydierať.
pavol54
11.05.22,07:26
Mňa celkom zaujíma, ako zareaguje ruská strana. Čo ak príde scenár, že ak UA kohútik neotvorí, tak stopnú všetok plyn. Však ak EÚ nepotrebuje 27 percent, tak možno nepotrebuje nič. Môže sa stať, že aj rusáci začnú vydierať.
do jesene vydržíme a potom sa podelíme na víťaznej koristi
bjuty smis
11.05.22,08:36
čudujem sa, že to nespravili dávno
však si sami financujú okupantov, vrahov a znásilňovačov...

pozrite, čo tí rusi vyvádzajú...
asi preto sa ich náckovia tak zastávajú...

Takto vidí svet 11-ročný chlapec po tom, ako ho pred očami matky znásilnil ruský vojak," uvádza oficiálny kanál Ukrajiny na instagrame ku kresbe, ktorá pripomína iba spleť čarbaníc a tmavého chaosu. Dieťa ju nakreslilo hrubou čiernou fixkou.

"Nielen dievčatá sú vystavené bezprecedentnému znásilňovaniu vojakmi ruskej armády. Svet musí poznať pravdu," píše sa ďalej v príspevku.

Podobné prípady potvrdili nielen ukrajinské úrady, ale aj zástupkyňa OSN pre sexuálne násilie počas konfliktov Pramila Pattenová, ktorá minulý týždeň navštívila Kyjev.

Počas tlačovej konferencie uviedla, že nahlásené prípady sú pravdepodobne len špičkou ľadovca rozsiahleho problému. OSN ich teraz preveruje a apeluje na obete, aby o svojich skúsenostiach prehovorili. Aj zástupkyňa OSN si je však vedomá toho, že v prípade chlapcov a mužov to bude náročné.

Čítajte viac: https://svet.sme.sk/c/22906564/znasilnovanie-chlapcov-a-muzov-sa-vo-vojne-prehliadalo-hrozy-na-ukrajine-to-menia.html
Mila123
11.05.22,11:08
Mňa celkom zaujíma, ako zareaguje ruská strana. Čo ak príde scenár, že ak UA kohútik neotvorí, tak stopnú všetok plyn. Však ak EÚ nepotrebuje 27 percent, tak možno nepotrebuje nič. Môže sa stať, že aj rusáci začnú vydierať.
do jesene vydržíme a potom sa podelíme na víťaznej koristi
čo urobia okupanti s prebytkom plynu?
bjuty smis
11.05.22,11:20
to ešte súdruhovia okupanti nemajú vyriešené...
a ani mať nebudú.....ale jarka im isto poradí :))

ale skutočné perly sa tu dočítame...tak plyn nezdražie kvôli ruským okupantom, ale kvôli zelenskému
pavol54
11.05.22,11:28
Mňa celkom zaujíma, ako zareaguje ruská strana. Čo ak príde scenár, že ak UA kohútik neotvorí, tak stopnú všetok plyn. Však ak EÚ nepotrebuje 27 percent, tak možno nepotrebuje nič. Môže sa stať, že aj rusáci začnú vydierať.
do jesene vydržíme a potom sa podelíme na víťaznej koristi
čo urobia okupanti s prebytkom plynu?
čo by robili však rusov do jesene porazíme alebo neveríte nášmu zoskupeniu? USA dodá ukrajine 40 mld to je jedného ukrajinca 1000 dolárov. Za tie peniaze sa dá dlho bojovať
Mila123
11.05.22,12:07
Mňa celkom zaujíma, ako zareaguje ruská strana. Čo ak príde scenár, že ak UA kohútik neotvorí, tak stopnú všetok plyn. Však ak EÚ nepotrebuje 27 percent, tak možno nepotrebuje nič. Môže sa stať, že aj rusáci začnú vydierať.
do jesene vydržíme a potom sa podelíme na víťaznej koristi
čo urobia okupanti s prebytkom plynu?
čo by robili však rusov do jesene porazíme alebo neveríte nášmu zoskupeniu? USA dodá ukrajine 40 mld to je jedného ukrajinca 1000 dolárov. Za tie peniaze sa dá dlho bojovať
otázka znela "čo urobia okupanti s prebytkom plynu?"....
Jarka 1
11.05.22,12:17
Mňa celkom zaujíma, ako zareaguje ruská strana. Čo ak príde scenár, že ak UA kohútik neotvorí, tak stopnú všetok plyn. Však ak EÚ nepotrebuje 27 percent, tak možno nepotrebuje nič. Môže sa stať, že aj rusáci začnú vydierať.
do jesene vydržíme a potom sa podelíme na víťaznej koristi
čo urobia okupanti s prebytkom plynu?

Neviem, čo by robili s prebytkom, ale vydierať môžu. V tejto vojne sa už dejú veci, o ktorých som si myslela, že v tejto "civilizovanej" dobe to proste už nie je možné.

Viem len, že toto šialenstvo treba skončiť. "Ľudia" sa menia na zveri, strácajú morálne zábrany a nielen medzi vojakmi. Koniec v nedohľadne.

Oboch hlavných aktérov treba zabetónovať spolu do jednej miestnosti bez jedla a vody. Vyslobodiť, až keď nájdu spoločné rozumné riešenie.
bjuty smis
11.05.22,12:50
oboch :)))
jedného, že napadol ukrajinu
a druhého, že ho rusi napadli.....

zvláštna predstava o spravodlivosti.....
pavol54
11.05.22,12:52
Mňa celkom zaujíma, ako zareaguje ruská strana. Čo ak príde scenár, že ak UA kohútik neotvorí, tak stopnú všetok plyn. Však ak EÚ nepotrebuje 27 percent, tak možno nepotrebuje nič. Môže sa stať, že aj rusáci začnú vydierať.
do jesene vydržíme a potom sa podelíme na víťaznej koristi
čo urobia okupanti s prebytkom plynu?
čo by robili však rusov do jesene porazíme alebo neveríte nášmu zoskupeniu? USA dodá ukrajine 40 mld to je jedného ukrajinca 1000 dolárov. Za tie peniaze sa dá dlho bojovať
otázka znela "čo urobia okupanti s prebytkom plynu?"....
teba trápi to ? Ak má niekto na Belize 650 melónov netrápi ma čo bude s nimi robiť ani ma netrápi či má niekto v Taliansku vilu alebo prístave jachtu, čo stým najmä ak to nikdy neužije mňa trápi zase čo budem robiť bez plynu ktorý veľmi potrebujem, lebo ak nebude môžu sa ísť zamestnanci pásť. Len či bude dosť pastvy pre všetkých ktorí budú poslaní pásť sa.
buchač
11.05.22,12:56
Mňa celkom zaujíma, ako zareaguje ruská strana. Čo ak príde scenár, že ak UA kohútik neotvorí, tak stopnú všetok plyn. Však ak EÚ nepotrebuje 27 percent, tak možno nepotrebuje nič. Môže sa stať, že aj rusáci začnú vydierať.
Ako ?
Dva krát nepoviem, že sa otvorí NS II a plyn pôjde okľukou veselo na Západ.
...a takou istou okľukou pôjdu aj platby zo Západu do Ruska.
Ale samozrejme, že sa zopakuje minulosť a UA dostane plyn reverzom.
Koľko nás to bude stáť, tak to je otázne...

Akurát Zelensky príde o prepravné poplatky, ktoré stihol pred časom zdvihnúť skoro o 50%.
Mila123
11.05.22,13:49
Mňa celkom zaujíma, ako zareaguje ruská strana. Čo ak príde scenár, že ak UA kohútik neotvorí, tak stopnú všetok plyn. Však ak EÚ nepotrebuje 27 percent, tak možno nepotrebuje nič. Môže sa stať, že aj rusáci začnú vydierať.
do jesene vydržíme a potom sa podelíme na víťaznej koristi
čo urobia okupanti s prebytkom plynu?
čo by robili však rusov do jesene porazíme alebo neveríte nášmu zoskupeniu? USA dodá ukrajine 40 mld to je jedného ukrajinca 1000 dolárov. Za tie peniaze sa dá dlho bojovať
otázka znela "čo urobia okupanti s prebytkom plynu?"....
teba trápi to ? Ak má niekto na Belize 650 melónov netrápi ma čo bude s nimi robiť ani ma netrápi či má niekto v Taliansku vilu alebo prístave jachtu, čo stým najmä ak to nikdy neužije mňa trápi zase čo budem robiť bez plynu ktorý veľmi potrebujem, lebo ak nebude môžu sa ísť zamestnanci pásť. Len či bude dosť pastvy pre všetkých ktorí budú poslaní pásť sa.
Pavol 54...pýtala som sa, nič viac.......ja rozumiem tomu, že sme závislí od plynu......chcela som vedieť, aké majú Rusáci možnosti s prebytkom.......
a opäť, OMG to mám ale "šťastie", že si aj do mňa stále kopne "blahový"........ inak by som nevedela, že žijem.......toľko šťastia, ani nezaspím........
pavol54
11.05.22,14:26
Mňa celkom zaujíma, ako zareaguje ruská strana. Čo ak príde scenár, že ak UA kohútik neotvorí, tak stopnú všetok plyn. Však ak EÚ nepotrebuje 27 percent, tak možno nepotrebuje nič. Môže sa stať, že aj rusáci začnú vydierať.
do jesene vydržíme a potom sa podelíme na víťaznej koristi
čo urobia okupanti s prebytkom plynu?
čo by robili však rusov do jesene porazíme alebo neveríte nášmu zoskupeniu? USA dodá ukrajine 40 mld to je jedného ukrajinca 1000 dolárov. Za tie peniaze sa dá dlho bojovať
otázka znela "čo urobia okupanti s prebytkom plynu?"....
teba trápi to ? Ak má niekto na Belize 650 melónov netrápi ma čo bude s nimi robiť ani ma netrápi či má niekto v Taliansku vilu alebo prístave jachtu, čo stým najmä ak to nikdy neužije mňa trápi zase čo budem robiť bez plynu ktorý veľmi potrebujem, lebo ak nebude môžu sa ísť zamestnanci pásť. Len či bude dosť pastvy pre všetkých ktorí budú poslaní pásť sa.
Pavol 54...pýtala som sa, nič viac.......ja rozumiem tomu, že sme závislí od plynu......chcela som vedieť, aké majú Rusáci možnosti s prebytkom.......
a opäť, OMG to mám ale "šťastie", že si aj do mňa stále kopne "blahový"........ inak by som nevedela, že žijem.......toľko šťastia, ani nezaspím........
Keď som chodil na vysokú tak som sa spýtal na politickej ekonómii profesora ako by sa dala riešiť vtedajšia hospodárska kríza Dostal som takúto odpoveď: "Keby som to vedel tak dnes chodím po Brodway v lakovkách, v jednej ruke pohár s koňakom v druhej cigáro, zľava jeden černoch by mi nosil slnečník sprava druhý černoch s vejárom a všetci veľkí kapitalisti by sa mi klaňali, Pretože to riešenie nikto nevie" Takže ani s plynom to asi predajcovia nemajú jasné, situácia sa dynamicky vyvíja. Neviem že by som si do teba kopol a či som blahový, ja nikomu charakteristiky nerobím, aj keby som mohol
Mila123
11.05.22,14:40
Mňa celkom zaujíma, ako zareaguje ruská strana. Čo ak príde scenár, že ak UA kohútik neotvorí, tak stopnú všetok plyn. Však ak EÚ nepotrebuje 27 percent, tak možno nepotrebuje nič. Môže sa stať, že aj rusáci začnú vydierať.
do jesene vydržíme a potom sa podelíme na víťaznej koristi
čo urobia okupanti s prebytkom plynu?
čo by robili však rusov do jesene porazíme alebo neveríte nášmu zoskupeniu? USA dodá ukrajine 40 mld to je jedného ukrajinca 1000 dolárov. Za tie peniaze sa dá dlho bojovať
otázka znela "čo urobia okupanti s prebytkom plynu?"....
teba trápi to ? Ak má niekto na Belize 650 melónov netrápi ma čo bude s nimi robiť ani ma netrápi či má niekto v Taliansku vilu alebo prístave jachtu, čo stým najmä ak to nikdy neužije mňa trápi zase čo budem robiť bez plynu ktorý veľmi potrebujem, lebo ak nebude môžu sa ísť zamestnanci pásť. Len či bude dosť pastvy pre všetkých ktorí budú poslaní pásť sa.
Pavol 54...pýtala som sa, nič viac.......ja rozumiem tomu, že sme závislí od plynu......chcela som vedieť, aké majú Rusáci možnosti s prebytkom.......
a opäť, OMG to mám ale "šťastie", že si aj do mňa stále kopne "blahový"........ inak by som nevedela, že žijem.......toľko šťastia, ani nezaspím........
Keď som chodil na vysokú tak som sa spýtal na politickej ekonómii profesora ako by sa dala riešiť vtedajšia hospodárska kríza Dostal som takúto odpoveď: "Keby som to vedel tak dnes chodím po Brodway v lakovkách, v jednej ruke pohár s koňakom v druhej cigáro, zľava jeden černoch by mi nosil slnečník sprava druhý černoch s vejárom a všetci veľkí kapitalisti by sa mi klaňali, Pretože to riešenie nikto nevie" Takže ani s plynom to asi predajcovia nemajú jasné, situácia sa dynamicky vyvíja. Neviem že by som si do teba kopol a či som blahový, ja nikomu charakteristiky nerobím, aj keby som mohol
tá poznámka, začínajúca a opäť, OMG a ďalej, prepáč, nepatrí Tebe
...... mňa zaujal iba ten fakt ak chce niekto zastaviť plyn, čo sa stane ďalej, podpáli plyn pri ťažení???........ jedným riešením je skvapalňovanie (možno) ale i na túto činnosť musíš mať technológiu a čas.......a samozrejme, dá sa možno aj inde predať, ale v takom veľkom množstve???
Jarka 1
11.05.22,15:17
Beriem to tak, že jedna vec by boli prípadné vyhrážky a druhá vec ich realizácia. Nikde netvrdím na 100pro, že sa budú vyhrážať. Je to len možnosť. No, rusáci musia veľmi silno riešiť aj to prípadné okamžité zastavenie kohútika. Vychádzam z toho, že EÚ hlasno hovorí o okamžitom odpojení. Jasné, že to nie je také jednoduché. No, ale čo ak by EÚ tancovala tak, ako zelený píska?

Divné je však aj to, ako sa štáty EÚ verejne vyjadrujú o tom, kto sa kedy odpojí. Ako keby mal rusák pokorne čakať, len na ich rozhodnutie. Je to ako keď niekto bude verejne vykrikovať, kedy prestane odo mňa kupovať mlieko. No tak sa naštvem, okamžite nedostane žiadne mlieko a radšej ho budem vylievať do jarku.

Myslím, že mi to tu určite nevyriešime. Môžeme sa tu len tak dohadovať, čo by bolo, keby bolo. Niektorí však nie sú schopní ustáť, len tak nejaké dohadovanie. Chytajú sa každého slovíčka, ak názor nie je na 100 pro zhodný s ich, tak začnú zabŕdať, fabulovať, vkladať inému nicku "do úst" to, čo ani nepovedal. Majú v sebe drzosť vysvetľovať, čo si kto myslí v presvedčení, že práve oni jediní majú patent na rozum.

Od posledného razu som vzdala nejakú snahu o slušnosť na Porade. Je to boj s veternými mlynmi.

Mínusky neriešim tak, ako drvivá väčšina normálnych poraďákov. Doteraz som si ani jediný raz nepozrela, od koho ich dostávam. Je mi to totálne fuk. Rovnako sa snažím nereagovať na niektoré nicky, ktorým nejde o nič iné, len aby mali do koho rýpať. Unudení chlapi sa dokážu totálne znemožňovať.
anet
11.05.22,15:45
No co by sa stalo s plynom? Budu dodavat inam napr. do Ciny a odtial budeme dovazat nakoniec vsetko, este aj tie hnojiva, ktore sa "este" vyrabaju na SK.

Mesto Cherson je Rusko.
https://www.ta3.com/clanok/235939/cherson-je-rusko-vyhlasil-prorusky-kolaborant-putina-poziada-o-anexiu
buchač
11.05.22,15:50
Niektorí však nie sú schopní ustáť, len tak nejaké dohadovanie. Chytajú sa každého slovíčka, ak názor nie je na 100 pro zhodný s ich, tak začnú zabŕdať, fabulovať, vkladať inému nicku "do úst" to, čo ani nepovedal. Majú v sebe drzosť vysvetľovať, čo si kto myslí v presvedčení, že práve oni jediní majú patent na rozum.

Typickí liberálkovia...prispievatelia do diskusií na SMEČKE a DEBILOCH N
pavol54
11.05.22,16:26
Beriem to tak, že jedna vec by boli prípadné vyhrážky a druhá vec ich realizácia. Nikde netvrdím na 100pro, že sa budú vyhrážať. Je to len možnosť. No, rusáci musia veľmi silno riešiť aj to prípadné okamžité zastavenie kohútika. Vychádzam z toho, že EÚ hlasno hovorí o okamžitom odpojení. Jasné, že to nie je také jednoduché. No, ale čo ak by EÚ tancovala tak, ako zelený píska?

Divné je však aj to, ako sa štáty EÚ verejne vyjadrujú o tom, kto sa kedy odpojí. Ako keby mal rusák pokorne čakať, len na ich rozhodnutie. Je to ako keď niekto bude verejne vykrikovať, kedy prestane odo mňa kupovať mlieko. No tak sa naštvem, okamžite nedostane žiadne mlieko a radšej ho budem vylievať do jarku.

Myslím, že mi to tu určite nevyriešime. Môžeme sa tu len tak dohadovať, čo by bolo, keby bolo. Niektorí však nie sú schopní ustáť, len tak nejaké dohadovanie. Chytajú sa každého slovíčka, ak názor nie je na 100 pro zhodný s ich, tak začnú zabŕdať, fabulovať, vkladať inému nicku "do úst" to, čo ani nepovedal. Majú v sebe drzosť vysvetľovať, čo si kto myslí v presvedčení, že práve oni jediní majú patent na rozum.

Od posledného razu som vzdala nejakú snahu o slušnosť na Porade. Je to boj s veternými mlynmi.

Mínusky neriešim tak, ako drvivá väčšina normálnych poraďákov. Doteraz som si ani jediný raz nepozrela, od koho ich dostávam. Je mi to totálne fuk. Rovnako sa snažím nereagovať na niektoré nicky, ktorým nejde o nič iné, len aby mali do koho rýpať. Unudení chlapi sa dokážu totálne znemožňovať.
Ukrajinci by boli najradšej keby sa tie nakrútené materiály od roku 2014 do februára 2022 , ktoré s pýchou ukazovali, vyparili. lenže internet je sviňa veľa pamätá. keď im to nevyšlo prevýchovou menšín na východe, tak sa začali drzo správať k celej európe ich vodca diktuje a pelbs využíva možnosti utečencov, presne si naštudovali čo môžu a čo nemôžu ich veľmi nezaujíma
bjuty smis
11.05.22,17:16
No co by sa stalo s plynom? Budu dodavat inam napr. do Ciny a odtial budeme dovazat nakoniec vsetko, este aj tie hnojiva, ktore sa "este" vyrabaju na SK.

Mesto Cherson je Rusko.
https://www.ta3.com/clanok/235939/cherson-je-rusko-vyhlasil-prorusky-kolaborant-putina-poziada-o-anexiu
však si ty ložiská plynu a sieť plynovodov predstavuješ ako plynový sporák ???
otočím páčku ide...zase otočím, ide do druhej vetvy...

zase otočím a už nejde :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
bjuty smis
11.05.22,17:18
Beriem to tak, že jedna vec by boli prípadné vyhrážky a druhá vec ich realizácia. Nikde netvrdím na 100pro, že sa budú vyhrážať. Je to len možnosť. No, rusáci musia veľmi silno riešiť aj to prípadné okamžité zastavenie kohútika. Vychádzam z toho, že EÚ hlasno hovorí o okamžitom odpojení. Jasné, že to nie je také jednoduché. No, ale čo ak by EÚ tancovala tak, ako zelený píska?

Divné je však aj to, ako sa štáty EÚ verejne vyjadrujú o tom, kto sa kedy odpojí. Ako keby mal rusák pokorne čakať, len na ich rozhodnutie. Je to ako keď niekto bude verejne vykrikovať, kedy prestane odo mňa kupovať mlieko. No tak sa naštvem, okamžite nedostane žiadne mlieko a radšej ho budem vylievať do jarku.

Myslím, že mi to tu určite nevyriešime. Môžeme sa tu len tak dohadovať, čo by bolo, keby bolo. Niektorí však nie sú schopní ustáť, len tak nejaké dohadovanie. Chytajú sa každého slovíčka, ak názor nie je na 100 pro zhodný s ich, tak začnú zabŕdať, fabulovať, vkladať inému nicku "do úst" to, čo ani nepovedal. Majú v sebe drzosť vysvetľovať, čo si kto myslí v presvedčení, že práve oni jediní majú patent na rozum.

Od posledného razu som vzdala nejakú snahu o slušnosť na Porade. Je to boj s veternými mlynmi.

Mínusky neriešim tak, ako drvivá väčšina normálnych poraďákov. Doteraz som si ani jediný raz nepozrela, od koho ich dostávam. Je mi to totálne fuk. Rovnako sa snažím nereagovať na niektoré nicky, ktorým nejde o nič iné, len aby mali do koho rýpať. Unudení chlapi sa dokážu totálne znemožňovať.
Ukrajinci by boli najradšej keby sa tie nakrútené materiály od roku 2014 do februára 2022 , ktoré s pýchou ukazovali, vyparili. lenže internet je sviňa veľa pamätá. keď im to nevyšlo prevýchovou menšín na východe, tak sa začali drzo správať k celej európe ich vodca diktuje a pelbs využíva možnosti utečencov, presne si naštudovali čo môžu a čo nemôžu ich veľmi nezaujíma
daj radšej tú o slovnafte....tam si sa ešte viacej strapnil....
Nandrolon
11.05.22,17:21
Treba si uvedomiť, že plyn je iba prostriedok získania peňazí. Nič menej nič viac. O samotný plyn vôbec nejde.
Takže vlastne rusi si môžu povedať, že do Európy budú plyn dodávať napr. v objeme 1/3 z doterajšieho objemu /najmä krajinám, ktoré sú na ňom závislé/, ale aby si udržali nezmenené tržby, tak za trojnásobnú cenu.
Peniaze budú mať tie isté čo predtým a zvyšok môžu kľudne podpáliť :-)))))
Verím, že sa dosmejeme a 3 eurá za liter benzínu a nafty budú koncom budúceho roka úplne reálne.
pavol54
11.05.22,17:27
Beriem to tak, že jedna vec by boli prípadné vyhrážky a druhá vec ich realizácia. Nikde netvrdím na 100pro, že sa budú vyhrážať. Je to len možnosť. No, rusáci musia veľmi silno riešiť aj to prípadné okamžité zastavenie kohútika. Vychádzam z toho, že EÚ hlasno hovorí o okamžitom odpojení. Jasné, že to nie je také jednoduché. No, ale čo ak by EÚ tancovala tak, ako zelený píska?

Divné je však aj to, ako sa štáty EÚ verejne vyjadrujú o tom, kto sa kedy odpojí. Ako keby mal rusák pokorne čakať, len na ich rozhodnutie. Je to ako keď niekto bude verejne vykrikovať, kedy prestane odo mňa kupovať mlieko. No tak sa naštvem, okamžite nedostane žiadne mlieko a radšej ho budem vylievať do jarku.

Myslím, že mi to tu určite nevyriešime. Môžeme sa tu len tak dohadovať, čo by bolo, keby bolo. Niektorí však nie sú schopní ustáť, len tak nejaké dohadovanie. Chytajú sa každého slovíčka, ak názor nie je na 100 pro zhodný s ich, tak začnú zabŕdať, fabulovať, vkladať inému nicku "do úst" to, čo ani nepovedal. Majú v sebe drzosť vysvetľovať, čo si kto myslí v presvedčení, že práve oni jediní majú patent na rozum.

Od posledného razu som vzdala nejakú snahu o slušnosť na Porade. Je to boj s veternými mlynmi.

Mínusky neriešim tak, ako drvivá väčšina normálnych poraďákov. Doteraz som si ani jediný raz nepozrela, od koho ich dostávam. Je mi to totálne fuk. Rovnako sa snažím nereagovať na niektoré nicky, ktorým nejde o nič iné, len aby mali do koho rýpať. Unudení chlapi sa dokážu totálne znemožňovať.
Ukrajinci by boli najradšej keby sa tie nakrútené materiály od roku 2014 do februára 2022 , ktoré s pýchou ukazovali, vyparili. lenže internet je sviňa veľa pamätá. keď im to nevyšlo prevýchovou menšín na východe, tak sa začali drzo správať k celej európe ich vodca diktuje a pelbs využíva možnosti utečencov, presne si naštudovali čo môžu a čo nemôžu ich veľmi nezaujíma
daj radšej tú o slovnafte....tam si sa ešte viacej strapnil....
ja nie, ale ty si vieš robiť zo všetkých posmech ak veciam nerozumieš, alebo rozumieš len písať za čo si platený .
anet
11.05.22,17:34
však si ty ložiská plynu a sieť plynovodov predstavuješ ako plynový sporák ???
otočím páčku ide...zase otočím, ide do druhej vetvy...

zase otočím a už nejde :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Vychadzam uz z predoslych publikovanych zahranicnych clankov, kde Cina a Rusko prehlbili vzajomne vztahy.
Neboj, oni si to vyriesia ... ked vedia cinania postavit nemocnicu za mesiac ... ;) Urcite to vyriesia skor, ako SK plyn z Polska :D
bjuty smis
11.05.22,18:09
[QUOTE="Jarka 1"]Beriem to a
daj radšej tú o slovnafte....tam si sa ešte viacej strapnil....
ja nie, ale ty si vieš robiť zo všetkých posmech ak veciam nerozumieš, alebo rozumieš len písať za čo si platený .


konečne ma niekto vymákol...
bjuty smis
11.05.22,18:14
však si ty ložiská plynu a sieť plynovodov predstavuješ ako plynový sporák ???
otočím páčku ide...zase otočím, ide do druhej vetvy...

zase otočím a už nejde :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Vychadzam uz z predoslych publikovanych zahranicnych clankov, kde Cina a Rusko prehlbili vzajomne vztahy.
Neboj, oni si to vyriesia ... ked vedia cinania postavit nemocnicu za mesiac ... ;) Urcite to vyriesia skor, ako SK plyn z Polska :D

ja sa bojím, aby sme mali lacnú ropu a plyn..
nie či ruským okupantom výjdu kšefty s čínou...
buchač
11.05.22,18:22
anet
11.05.22,18:23
ja sa bojím, aby sme mali lacnú ropu a plyn..
nie či ruským okupantom výjdu kšefty s čínou...
Bojis sa neskoro ... lacna ropa a plyn skoncili v momente, ked sa SK zamotalo a zacalo podporovat UA- USA vojnu s Ruskom. Choromyselny pokaslali co sa dalo ...
kopretinka
11.05.22,18:31
bjuty smis
11.05.22,18:35
ja sa bojím, aby sme mali lacnú ropu a plyn..
nie či ruským okupantom výjdu kšefty s čínou...
Bojis sa neskoro ... lacna ropa a plyn skoncili v momente, ked sa SK zamotalo a zacalo podporovat UA- USA vojnu s Ruskom. Choromyselny pokaslali co sa dalo ...
Naopak..vtedy sme to zastavili..
Ďalších 40 r. by sme pod ruskými okupantmi neprežili...
anet
11.05.22,18:52
Naopak..vtedy sme to zastavili..
Ďalších 40 r. by sme pod ruskými okupantmi neprežili...
Tymto vyrokom si hladkas ego a sam seba ospravedlnujes?
kukučka
11.05.22,20:32
Odkedy sa nedá zbalený príspevok bodovať a rozbaliť? Či to len mne na stále polofungujúcej porade?
misoft
12.05.22,08:13
buchač
12.05.22,08:19
Ako sa správajú ruskí agresori?
Takto !
Alebo aj TAKTO !!!
Sleduj aj iné informácie a ni iba tie jednostranné !


Ruská armáda už kompletně osvobodila město Mariupol od ukrajinských fašistů. Lid tam tak miluje své SS-AZOV hrdiny, že válečným zajatcům musejí ruští vojáci a místní policisté dělat ochranku, protože jinak by je asi samou láskou umlátili k smrti. Poněkud rozporné se záběry naší fašistické ČT a spol., kde lid provolává k ukrajinským vojákům "sláva ukrajíny", mimochodem adekvátní pozdrav pozdravu "heil hitler" či "sieg heil", zavedený na Ukrajině v době jejího boje po boku nacistů proti Sovětskému Svazu. A kupodivu v údajně totálně ruskými vojsky rozmašírovaném městě nějak není vidět žádné trosky, zkrátka záhada!

https://www.facebook.com/ludek.raz/videos/2201499113332413

Poznámka k autosalónu (skôr predajni áut).
TY by si išiel za takejto situácie, keď nevieš ako to skončí ?
Lebo ja veru nie....
misoft
12.05.22,08:31
Hmmm... FB.... na 100% OBJEKTÍVNE informácie.... BTW - kde je napísané, inak potvrdené, že sú to ZÁBERY z tohto obdobia? NIKDE!!!
Nandrolon
12.05.22,09:04
V autosalóne asi nemali na sklade staré Octávie v TéDéÍčku, tak ich to fest naštvalo.
pavol54
12.05.22,09:07
ja sa bojím, aby sme mali lacnú ropu a plyn..
nie či ruským okupantom výjdu kšefty s čínou...
Bojis sa neskoro ... lacna ropa a plyn skoncili v momente, ked sa SK zamotalo a zacalo podporovat UA- USA vojnu s Ruskom. Choromyselny pokaslali co sa dalo ...
Naopak..vtedy sme to zastavili..
Ďalších 40 r. by sme pod ruskými okupantmi neprežili...
Typický ruský okupant Kličko starší, užíval si letecké útvary v Čechách do roku 1989, jáj to bol dobrý ukrajinský, nevedel som
pavol54
12.05.22,09:11
buchač
12.05.22,10:03
Hmmm... FB.... na 100% OBJEKTÍVNE informácie.... BTW - kde je napísané, inak potvrdené, že sú to ZÁBERY z tohto obdobia? NIKDE!!!
No nééé...to budú asi zábery z 1. mája, spred 15 rokov...
...a tá ženská, čo tam hádzala po vojakoch v skupine, bola nadšenou diváčkou.

Ty, taký " pozorný " divák si si nevšimol pásky na rukách eskorty ? No neverím...
No nič....nejak ti to nevyšlo...argumety nemáš žiadne.
----------------------------
Pozrel som si video od CNN.
Zaujímavý jeden fakt. Maník na ľavej strane ide pred streľbou s rukami vo vreckách.
Dostane strelu a okamžite padá...ale ako padá ??? Ľavá ruka ide z vrecka von a maník sa o ňu opierajúc urobí kotúľ vpred (takéto pády sa ako prvé trénujú na hodinách bojových umení).
Kuwa...a ja som si myslel, že po strele/dávke na tak krátku vzdialenosť viac nevstaneš a nie ešte robiť Cvičme v rytme.
bjuty smis
12.05.22,10:42
ja sa bojím, aby sme mali lacnú ropu a plyn..
nie či ruským okupantom výjdu kšefty s čínou...
Bojis sa neskoro ... lacna ropa a plyn skoncili v momente, ked sa SK zamotalo a zacalo podporovat UA- USA vojnu s Ruskom. Choromyselny pokaslali co sa dalo ...
Naopak..vtedy sme to zastavili..
Ďalších 40 r. by sme pod ruskými okupantmi neprežili...
Typický ruský okupant Kličko starší, užíval si letecké útvary v Čechách do roku 1989, jáj to bol dobrý ukrajinský, nevedel som
dobrý by bol, keby ich tu česi a slováci chceli
hoci pri niektorých z vás .......

ale dobrý pokus...takže nás okupovala ukrajina ........
pavol54
12.05.22,10:55
ja sa bojím, aby sme mali lacnú ropu a plyn..
nie či ruským okupantom výjdu kšefty s čínou...
Bojis sa neskoro ... lacna ropa a plyn skoncili v momente, ked sa SK zamotalo a zacalo podporovat UA- USA vojnu s Ruskom. Choromyselny pokaslali co sa dalo ...
Naopak..vtedy sme to zastavili..
Ďalších 40 r. by sme pod ruskými okupantmi neprežili...
Typický ruský okupant Kličko starší, užíval si letecké útvary v Čechách do roku 1989, jáj to bol dobrý ukrajinský, nevedel som
dobrý by bol, keby ich tu česi a slováci chceli
hoci pri niektorých z vás .......

ale dobrý pokus...takže nás okupovala ukrajina ........
PRESNE s Ukrajincom Brežnevom na čele
Nandrolon
12.05.22,10:59
Zase sa tu rozvíja dobrá fašisticko-okupantská debata.
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
bjuty smis
12.05.22,11:49
[QUOTE="bjuty smis"][QUOTE="anet"][QUOTE="bjuty smis"]
j
.....

ale dobrý pokus...takže nás okupovala ukrajina ........
PRESNE s Ukrajincom Brežnevom na čele
brežnev bol rus
bjuty smis
12.05.22,12:11
včera ste sa tu zase zavdušňovali na hoaxom...že vás to baví tie klamstvá sem stále dávať....



"Ukrajina zastavila tok ruskej komodity cez stanicu Sochranovka, ktorá je jedna z kľúčových vstupných bodov tranzitu plynu na starý kontinent. Podľa analytika to však nie je vinou Ukrajiny, ale ruských okupačných síl. Tento plynovod totiž vedie cez Luhanskú oblasť, ktorej časť majú pod kontrolu ruskí separatisti. ´Zatiaľ vidíme, že preprava plynu cez vstupný bod Veľké Kapušany smerom od Užhorodu nám včera aj dnes podľa všetkých dostupných údajov z Eustreamu klesá,´ uviedol Hirman. A nielen nám, ale aj do Európy," uviedla polícia na stránke Hoaxy a podvody- Polícia SR.
"Ukrajinci podľa neho oznámili, že nie sú schopní prepravovať plyn cez vstupný bod Sochranovka a kompresorovú stanicu Novopskov. Stratili nad ňou kontrolu, keďže ju obsadila ruská armáda.
pavol54
12.05.22,12:25
[QUOTE="bjuty smis"][QUOTE="anet"][QUOTE="bjuty smis"]
j
.....

ale dobrý pokus...takže nás okupovala ukrajina ........
PRESNE s Ukrajincom Brežnevom na čele
brežnev bol rus
Dátum narodenia 19.12.1906 Dniprodzeržinsk Ukrajina
bjuty smis
12.05.22,12:34
národnosť sa určuje podľa miesta narodenia ? :)))
mari2x
12.05.22,13:24
No co by sa stalo s plynom? Budu dodavat inam napr. do Ciny


Možno si nepočula, ale na prepravu plynu treba kontinuálnu rúru
kopretinka
12.05.22,13:29
Hmmm... FB.... na 100% OBJEKTÍVNE informácie.... BTW - kde je napísané, inak potvrdené, že sú to ZÁBERY z tohto obdobia? NIKDE!!!
No nééé...to budú asi zábery z 1. mája, spred 15 rokov...
...a tá ženská, čo tam hádzala po vojakoch v skupine, bola nadšenou diváčkou.

Ty, taký " pozorný " divák si si nevšimol pásky na rukách eskorty ? No neverím...
No nič....nejak ti to nevyšlo...argumety nemáš žiadne.
----------------------------
Pozrel som si video od CNN.
Zaujímavý jeden fakt. Maník na ľavej strane ide pred streľbou s rukami vo vreckách.
Dostane strelu a okamžite padá...ale ako padá ??? Ľavá ruka ide z vrecka von a maník sa o ňu opierajúc urobí kotúľ vpred (takéto pády sa ako prvé trénujú na hodinách bojových umení).
Kuwa...a ja som si myslel, že po strele/dávke na tak krátku vzdialenosť viac nevstaneš a nie ešte robiť Cvičme v rytme.
ja som si to video spomalila a vôbec neurobil kotúľ,padol ako podťatý,žiadny nacvičený pád,a aké cvičme v rytme...:confused:
kopretinka
12.05.22,13:36
kopretinka
12.05.22,13:50
buchač
12.05.22,14:01
ja som si to video spomalila a vôbec neurobil kotúľ,padol ako podťatý,žiadny nacvičený pád,a aké cvičme v rytme...:confused:
Sorry, ale na určitú tému sa bavím len s odborníkmi a ty ním v tomto určite nie si.
pavol54
12.05.22,14:24
národnosť sa určuje podľa miesta narodenia ? :)))
Na Ukrajine jedine sú pôvodní obyvatelia Ukrajinci, ktorí dnes musia ovládať ukrajinčinu, akože myslíš že starí brežnevovci putovali ako Rusi stovky km? zabudni. Inak podľa teba všetci zlí sú automaticky Rusi (Brežnev zlý = Rus), všetci dobrí sú automaticky Ukrajinci
bjuty smis
12.05.22,14:33
národnosť sa určuje podľa miesta narodenia ? :)))
Na Ukrajine jedine sú pôvodní obyvatelia Ukrajinci, ktorí dnes musia ovládať ukrajinčinu, akože myslíš že starí brežnevovci putovali ako Rusi stovky km? zabudni. Inak podľa teba všetci zlí sú automaticky Rusi (Brežnev zlý = Rus), všetci dobrí sú automaticky Ukrajinci
nezabudnem,,,,,,,,,áno, presne tak to bolo......

"Narodil sa v obci Kamenskoje na dnešnej Ukrajine v rodine kovorobotníka. Jeho starý otec Jakov, otec Iľja aj matka Nataľja boli Rusi a presťahovali sa z poľnohospodárskej dediny Brežneva, ktorá leží v Kurskej oblasti v Rusku, kvôli práci na územie terajšej Ukrajiny. Napriek tomu, že bol etnický Rus vo väčšine oficiálnych dokumentov (napr. pas z roku 1947) bol uvádzaný ako príslušník ukrajinskej národnosti (ale v iných ako Rus). "
bjuty smis
12.05.22,14:37
a čo sa cítil on sám ???

„Národnosťou som Rus, pôvodom rodený proletár, dedičný hutník. To je všetko, čo je známe o mojom rodokmeni, “povedal Leonid Ilyich.


Jeho otec Iľja Jakovlevič (1874 - 1930) bol synom kurského roľníka z dediny Brežnevo v provincii Kursk. Generálny tajomník predpokladal, že priezvisko a meno rodnej dediny jeho otca pochádza buď z pobrežnej polohy, alebo zo slovesa „chrániť“ – pretože roľníci sa starajú o zemského živiteľa. V roku 1900 prišiel do Kamenského a vstúpil do hutníckeho závodu. Pracoval ako asistent valčeka.
buchač
12.05.22,14:40
Zlá sociálna situácia spolu s vojnovou situáciou na Ukrajine priniesla nový problém. Obyvatelia oblastí, susediacich priamo so Slovenskom, VIACKRÁT týždenne prechádzajú cez hranicu. Umožňuje im to štatút utečenca.

Využívajú VÝHODY, ktoré im to prináša. Mnohopočetné rodiny odchádzajú zo svojich domovov a cestujú do Michaloviec alebo až do Košíc. V humanitných centrách DOSTANÚ potraviny, s ktorými sa potom VRACAJÚ domov.
https://www.aktuality.sk/clanok/1mhyOCS/prichadzaju-do-centier-kvoli-potravinam-no-vracaju-sa-domov-na-ukrajinu/
---------------------------------------
To sú tí, čo s prázdnymi igelitkami išli do sveta ?

Stovky áut, čaká sa týždeň. Polícia pre kolóny v Ubli obmedzila dopravu
https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/626459-stovky-aut-caka-sa-tyzden-policia-hranicnemu-priechodu-ubla-sa-vyhnite/
bjuty smis
12.05.22,15:47
no pozri tých okupantov....

12. mája 2022 16:50

Satelitné snímky ukazujú ruskú loď naloženú kradnutou pšenicou z Ukrajiny. Ukrajinské ministerstvo obrany odhaduje, že od začiatku ruskej invázie bolo z Ukrajiny ukradnutých a odvezených najmenej 400-tisíc ton obilia.

Píše o tom stanica CNN, ktorá loď identifikovala ako prepravcu hromadného nákladu Matros Pozinič. V súčasnosti sa nachádza v sýrskej Lázikíji, vyplýva z vyjadrení ukrajinských predstaviteľov a prepravných zdrojov.

Loď ešte 27. apríla zdvihla kotvy pri pobreží Krymského polostrova a vypla svoj transponder. Na druhý deň bola na základe fotografií a satelitných snímok pozorovaná v hlavnom krymskom prístavnom meste Sevastopol.



naozaj je tá ruská zberba mentálne v stredoveku....lúpežní rytieri ...:((
misoft
12.05.22,15:52
Hmmm... FB.... na 100% OBJEKTÍVNE informácie.... BTW - kde je napísané, inak potvrdené, že sú to ZÁBERY z tohto obdobia? NIKDE!!!
No nééé...to budú asi zábery z 1. mája, spred 15 rokov...
...a tá ženská, čo tam hádzala po vojakoch v skupine, bola nadšenou diváčkou.

Ty, taký " pozorný " divák si si nevšimol pásky na rukách eskorty ? No neverím...
No nič....nejak ti to nevyšlo...argumety nemáš žiadne.
----------------------------
Pozrel som si video od CNN.
Zaujímavý jeden fakt. Maník na ľavej strane ide pred streľbou s rukami vo vreckách.
Dostane strelu a okamžite padá...ale ako padá ??? Ľavá ruka ide z vrecka von a maník sa o ňu opierajúc urobí kotúľ vpred (takéto pády sa ako prvé trénujú na hodinách bojových umení).
Kuwa...a ja som si myslel, že po strele/dávke na tak krátku vzdialenosť viac nevstaneš a nie ešte robiť Cvičme v rytme.
Vieš čo? Choď k očnému! Zdá sa, že sa už prikláňaš k ruSSkým trollom! Ešte napíš, že tie odrazy guliek boli od búchacich guličiek....
Zdá sa, že pobyt v chalúpke ti už neprospieva!
buchač
12.05.22,16:28
Zdá sa, že pobyt v chalúpke ti už neprospieva!
Aáááááále prospieva...
Zvyšok neriešim.
buchač
12.05.22,16:52
bjuty smis
12.05.22,17:34
z hegera nám nakoniec normálne vyrastie štátnik,,,,,

https://www.facebook.com/premier.sr/posts/556461409377248


napr. :
,,,,A tak vymýšľa nezmysly ako napríklad ten, že Ukrajina vydiera Slovensko vypnutím ropy a zemného plynu...
bodliak
12.05.22,17:47
Debil....

Nemusíš sa explicitne podpisovať...
buchač
12.05.22,18:00
Debil....

Nemusíš sa explicitne podpisovať...
Ty sa nemusíš ani podpisovať a hneď jeden vie, že čo si za neskutočného debila.
Svoje hlúpe poznámky si nechaj pre iných...napríklad pre kámošov z debilnej Blááávy.

...a už ani len nespomínam, že čo si za syflácky úbožiak...

Že vraj riaditeľ...:D :D :D
CHUJ si a nie riaditeľ.
https://www.porada.sk/member.php?u=429
anet
12.05.22,19:19
Možno si nepočula, ale na prepravu plynu treba kontinuálnu rúru
Uz som napisala svoj nazor, oni si to vyriesia tu-ruru, tu-ruru :D
Otazne je co vyriesi SK ... vcul nejake mudro?
kopretinka
12.05.22,19:22
ja som si to video spomalila a vôbec neurobil kotúľ,padol ako podťatý,žiadny nacvičený pád,a aké cvičme v rytme...:confused:
Sorry, ale na určitú tému sa bavím len s odborníkmi a ty ním v tomto určite nie si.
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
povedal odborník na všetky témy.
anet
12.05.22,20:55
pavol54
13.05.22,02:51
No neprispej im :D https://tvnoviny.sk/domace/clanok/172804-mimoriadny-nalez-policajti-zhabali-na-hranici-ukrajinke-hotovost-vo-vyske-takmer-650-tisic-dolarov-a-viac-ako-140-tisic-eur?campaignsrc=tn_clipboard&fbclid=IwAR1TSoKmvUbn0wLXQuju7f4Gb6sOC9guOJDd7VOQl 8JpvubdpDoYbH7cylA
Chúďa, celé dni a noci drela, aby čo to zarobila a teraz jej to zbalia. jedna známa takto vždy ironicky poznamenávala, "šuška sa na rozdiel od mydla častým používaním nezoderie"
buchač
13.05.22,03:17
ja som si to video spomalila a vôbec neurobil kotúľ,padol ako podťatý,žiadny nacvičený pád,a aké cvičme v rytme...:confused:
Sorry, ale na určitú tému sa bavím len s odborníkmi a ty ním v tomto určite nie si.
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
povedal odborník na všetky témy.
Dovolím si úplne neskromne podotknúť, že keby sme sa postavili oproti sebe (na reál) v nejakej vedomostnej súťaži, tak by si prehrala.

Dám otázočky ohľadom témy.
- počula si už niekedy výstrel...reálny výstrel ?
- dostala si do tela guľku....reálnu guľku ?

Keďže som si istý, že na obe je negatívna odpoveď, tak tu absolútne niet o čom.
kopretinka
13.05.22,05:32
covid móda...im už komplet hrabe
https://fb.watch/cZJ4nw13YI/
buchač
13.05.22,07:05
Myslím, že kto ešte nepadal strelený do chrbta, nemal by posudzovať takéto pády.
Radšej nemysli...nejde ti to.

Nový (alebo " nový " ) nick a je, kuwa, silno múdry.
https://www.porada.sk/member.php?u=411510
lujza.j
13.05.22,08:45
.
buchač
13.05.22,09:18
.
To zas bude plaču....a tých obrážťokov....;) :D :D :D

Ako som to Jasánkovej napísal...že máme príslovie o hopkaní ?
To sú tí, ktorí obžalujú, odsúdia a aj popravia ... a to bez dôkazov.

Aby jasno bolo...Fico a spol. môžu mať toho na rováši veľa (a určite aj majú)...ale, kuwa, na želanie jedného yebnutého chuja z Trnafy alebo yebnutých liberálov (aj tu z Porady) sa nezatvára. Dôkazy sú potrebné a nič iné.
buchač
13.05.22,09:24
Predstavujem vám nového víťaza Eurovízie.

P.S.:
Niečo strašné a nepočúvateľné.

https://www.youtube.com/watch?v=UiEGVYOruLk
bjuty smis
13.05.22,09:29
aj keď to ťažko yebnutí neliberáli ( aj tu z porady ) ťažko pochopia, súd povedal toto :

Roberta Kaliňáka prepustili z väzby, stíhaný bude na slobode. Rozhodol o tom Najvyšší súd. Senát súdu však skonštatoval, že trestné stíhanie v jeho prípade považuje „vo všetkých bodoch, ktoré sa mu kladú za vinu, za dôvodné“.



akurát mu zrušil kolúznu väzbu....
lujza.j
13.05.22,09:36
aj keď to ťažko yebnutí neliberáli ( aj tu z porady ) ťažko pochopia, súd povedal toto :

Roberta Kaliňáka prepustili z väzby, stíhaný bude na slobode. Rozhodol o tom Najvyšší súd. Senát súdu však skonštatoval, že trestné stíhanie v jeho prípade považuje „vo všetkých bodoch, ktoré sa mu kladú za vinu, za dôvodné“.



akurát mu zrušil kolúznu väzbu....
:D:D:D
Ale neé....ozaj...... normálny jedinec vie....že to... že niekoho pustia z väzby... neznamená,že by ho zbavili obv.
veronikasad
13.05.22,09:45
aj keď to ťažko yebnutí neliberáli ( aj tu z porady ) ťažko pochopia, súd povedal toto :

Roberta Kaliňáka prepustili z väzby, stíhaný bude na slobode. Rozhodol o tom Najvyšší súd. Senát súdu však skonštatoval, že trestné stíhanie v jeho prípade považuje „vo všetkých bodoch, ktoré sa mu kladú za vinu, za dôvodné“.



akurát mu zrušil kolúznu väzbu....k čomu bolo dobré to divadielko, keď ho do kolúznej väzby brali?
bjuty smis
13.05.22,09:51
aj keď to ťažko yebnutí neliberáli ( aj tu z porady ) ťažko pochopia, súd povedal toto :

Roberta Kaliňáka prepustili z väzby, stíhaný bude na slobode. Rozhodol o tom Najvyšší súd. Senát súdu však skonštatoval, že trestné stíhanie v jeho prípade považuje „vo všetkých bodoch, ktoré sa mu kladú za vinu, za dôvodné“.



akurát mu zrušil kolúznu väzbu....
:D:D:D
Ale neé....ozaj...... normálny jedinec vie....že to... že niekoho pustia z väzby... neznamená,že by ho zbavili obv.
to je jasné, že normálny vie
preto som to konkrétne adresoval :))
bjuty smis
13.05.22,09:57
aj keď to ťažko yebnutí neliberáli ( aj tu z porady ) ťažko pochopia, súd povedal toto :

Roberta Kaliňáka prepustili z väzby, stíhaný bude na slobode. Rozhodol o tom Najvyšší súd. Senát súdu však skonštatoval, že trestné stíhanie v jeho prípade považuje „vo všetkých bodoch, ktoré sa mu kladú za vinu, za dôvodné“.



akurát mu zrušil kolúznu väzbu....k čomu bolo dobré to divadielko, keď ho do kolúznej väzby brali?
neviem, nerobím na špeciálnom súde

ale ked chceli zabásnúť fica, tak v tom návrhu bolo, že na pár dní, kým dokončia nejaké úkony a aby neovplyvňoval svedkov
preto to tak smeráci v parlamente naťahovali...chceli ten termín " prekecať v parlamente "
predpokladám, že to bude podobne...
Tweety
13.05.22,10:33
Veľký deň pre Ukrajinu: Začali sa riešiť vojnové zverstvá, pred súdom stál prvý vojakhttps://www.cas.sk/clanok/2677821/velky-den-pre-ukrajinu-zacali-sa-riesit-vojnove-zverstva-pred-sudom-stal-prvy-vojak/
buchač
13.05.22,10:36
k čomu bolo dobré to divadielko, keď ho do kolúznej väzby brali?
...a čo robí táto vláda ?
Veď nič iné...len a len smiešne divadielko...a je úplne jedno, že o koho ide.

Idem kuknúť na besných psov - SMEčku a Debilov z N...tam bude plaču a nadávok až do het...:D :D :D
buchač
13.05.22,10:42
Veľký deň pre Ukrajinu: Začali sa riešiť vojnové zverstvá, pred súdom stál prvý vojakhttps://www.cas.sk/clanok/2677821/velky-den-pre-ukrajinu-zacali-sa-riesit-vojnove-zverstva-pred-sudom-stal-prvy-vojak/
Počkajme si aj na tie zverstvá, ktoré vyplávajú na prvrch...a raz k tomu príde a je úplne jedno, či o rok alebo o desať.

Len tak si pozri, čo sa deje v na UA.
https://www.facebook.com/messenger_media?thread_id=1267262395&attachment_id=3786855404772319&message_id=mid.%24cAABa-YC13eCG1oKvLGApTusuXhhf
Tweety
13.05.22,10:46
Veľký deň pre Ukrajinu: Začali sa riešiť vojnové zverstvá, pred súdom stál prvý vojakhttps://www.cas.sk/clanok/2677821/velky-den-pre-ukrajinu-zacali-sa-riesit-vojnove-zverstva-pred-sudom-stal-prvy-vojak/
Počkajme si aj na tie zverstvá, ktoré vyplávajú na prvrch...a raz k tomu príde a je úplne jedno, či o rok alebo o desať.

Len tak si pozri, čo sa deje v na UA.
https://www.facebook.com/messenger_media?thread_id=1267262395&attachment_id=3786855404772319&message_id=mid.%24cAABa-YC13eCG1oKvLGApTusuXhhf
Samozrejme, všetko pekne objektívne. Nič nie je len čierne alebo biele. Ale ten fasa búk si nempozriem, nie som jeho nadšencom, nie som tam prihlásená, takže mi je ten tvoj link na dve veci.(ako zvykneš písať ty)
Nandrolon
13.05.22,10:58
Tá baba v tom videu v 2:55 sa pozabudla a čosi ukazovala
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))
pavol54
13.05.22,11:36
Veľký deň pre Ukrajinu: Začali sa riešiť vojnové zverstvá, pred súdom stál prvý vojakhttps://www.cas.sk/clanok/2677821/velky-den-pre-ukrajinu-zacali-sa-riesit-vojnove-zverstva-pred-sudom-stal-prvy-vojak/
z diskusie :keby rusi nezačali vraždiť na cudzom území tak by ani žiadna diskusia nezačala" Pochopiteľne, o tom že azov vraždil civilov aj deti (na svojom území) od roku 2014 žiadna nesmela byť
Nandrolon
13.05.22,11:49
Treba sa zbaviť provokatéra a odpáliť všetky Sarmaty na USA. To je jediná cesta k európskemu mieru.
To, že USáci nám tu zapália atmosféru, to sú tie triesky, ktoré lietajú keď sa stína les.
pavol54
13.05.22,13:50
Treba sa zbaviť provokatéra a odpáliť všetky Sarmaty na USA. To je jediná cesta k európskemu mieru.
To, že USáci nám tu zapália atmosféru, to sú tie triesky, ktoré lietajú keď sa stína les.
Vieš lenže ruská doktrína je počkať až vyletí od protivníka prvá zbraň hromadného ničenia a potom pôjdu aj od nich, ale žiadne taktické ani operačné
buchač
14.05.22,04:48
Remišová rozdá dôchodcom 170-tisíc tabletov. Chce ich učiť bojovať proti hoaxom a ruskej hybridnej vojne
https://dennikstandard.sk/205180/remisova-rozda-dochodcom-170-tisic-tabletov-chce-ich-ucit-bojovat-proti-hoaxom-a-ruskej-hybridnej-vojne/?fbclid=IwAR0-ekp-5je05piKCeoviToVQnxq9M5eikYL-mPvuiTrAfUxAnPFtK8tnko

Dovolím si tvrdiť, že táto " hééééérečka " nie je normálna...
lujza.j
14.05.22,06:16
Tak koľko teda.... už písali 150...170...aj 200 tis.:D
pavol54
14.05.22,06:37
Tak koľko teda.... už písali 150...170...aj 200 tis.:D
počula že si tablety chodia kupovať dôchodcovia do lekárne, tak prečo by im nepomohla. Len im musí dať návod či ich majú použiť pred jedením alebo po jedle. Možno nevie že je rozdiel medzi tabletou a tabletom
misoft
14.05.22,09:48
Dovolím si tvrdiť, že táto " hééééérečka " nie je normálna...

100% pravda!!!
anet
14.05.22,10:02
Remišová rozdá dôchodcom 170-tisíc tabletov.
Si dochodca, nechces zadara, daj mne :D S hlupostou sa neda bojovat, treba to prijat tak ako to je :D
pavol54
14.05.22,10:04
Dovolím si tvrdiť, že táto " hééééérečka " nie je normálna...

100% pravda!!!
dnes si v jednej relácii aspoň raz protirečila
Výrok č1. "Mol tým že nakupuje superlacnú ropu od Rusov má (maržu alebo zisk) 864%"
na záver relácie výrok č. 2 ale skákala do reči tak voľne citujem "ako sa ukazuje tak sa dá zohnať plyn aj ropa a jadro lacnejšie ako do Rusov".
pavol54
14.05.22,10:07
Remišová rozdá dôchodcom 170-tisíc tabletov.
Si dochodca, nechces zadara, daj mne :D S hlupostou sa neda bojovat, treba to prijat tak ako to je :D
to je ako s paušálom operátor hovorí plaťte o 10 eur viac a budete môcť sledovať až 100 programov. Pýtam sa naraz? ak nie tak načo mi to ponúkate
anet
14.05.22,10:19
pavol54
14.05.22,10:31
Fiiiha uz zacali kontrolovat paserakov :D https://tvnoviny.sk/domace/clanok/173715-colnikom-sa-nezdal-linkovy-autobus-z-ukrajiny-odhalili-v-nom-polodrahokam-za-desattisice-eur?campaignsrc=tn_clipboard&fbclid=IwAR17FVO5cpwDugclJ4Z9fJU7M4yVGNNx4OZh6wOCc jnjkPL7g917BCgaZkM
čo nejaké drobáky (ak ukradneš kožuch(jantár) aj ti ho zoberú aj ťa zavrú, ukradneš 100 melónov, aj peniaze ti ostanú ani ťa nezavrú rukáv z kožucha je ako úplatok nanič ale 1 melón sa hodí)
lujza.j
14.05.22,10:34
Lepšie neskoro ako nikdy......lepšie nevedieť čo sa už prenieslo.....
kukučka
14.05.22,11:36
tubera určite a ktovie, čo ešte
buchač
14.05.22,13:54
Si dochodca, nechces zadara, daj mne :D
Šak dobre, dám ti...teda ak mi dáš aj ty...;) :D :D :D
anet
14.05.22,14:06
Šak dobre, dám ti...teda ak mi dáš aj ty...;) :D :D :D
A tak nejaku tablet-u vyhrabem ... vitamin ci Nalgesin? ;):)
Zhrnutie tohto tyzdna :D https://ereport.sk/vlada-v-bode-mrazu-trapkovia-hovori-matovic-o-sas-bitto-ciganikova-reaguje-jeho-karikaturou/?fbclid=IwAR1P9pJBoD_6ewJSLyJFOriaGin7V_7-M4aynulTaqYSaIBYsubaGIykAv8
buchač
15.05.22,03:44
Predstavujem vám nového víťaza Eurovízie.

P.S.:
Niečo strašné a nepočúvateľné.

https://www.youtube.com/watch?v=UiEGVYOruLk


Víťazom Eurovízie sa stal ukrajinský Kalush Orchestra
https://koktail.pravda.sk/z-obrazovky-i-spoza-nej/clanok/626765-slava-ukrajine-znelo-turinom-vitazom-eurovizie-sa-stal-ukrajinsky-kalush-orchestra/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_3clanok_box

Zelenskyj: Naša hudba dobýva Európu.
BBC ešte pred finálovým koncertom označila tento ročník za jeden z najviac politických za posledné roky.
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/626769-zelenskyj-nasa-hudba-dobyva-europu-bbc-hovori-o-politike/

Pustil som si hentú " skladbu " znova...fakt niečo hrozné, ani na preskáčku som nedokázal vypočuť si ju.

P.S.:
...radšej nie...
buchač
15.05.22,06:48
" Cez ukrajinské hranice na Slovensko včera prišlo 3 583 ľudí. Z toho bolo 826 mužov, 2 096 žien a 661 detí. O dočasné útočisko požiadalo 97 žiadateľov. Späť na Ukrajinu prešlo včera slovenskými hraničnými priechodmi 3 530 ľudí. "

...hm, žeby turistika za výhodami ?
anet
15.05.22,06:48
Víťazom Eurovízie sa stal ukrajinský Kalush Orchestra
S hudbou to vela nema, ale s politikou ano.
Poliaci si uz utahuju, ako je mozne, ze nevyhrali 2 miesto :D
Ja si myslim, ze aj SK by si zasluzilo miesto min. v prvej patke :---
pavol54
15.05.22,07:11
" Cez ukrajinské hranice na Slovensko včera prišlo 3 583 ľudí. Z toho bolo 826 mužov, 2 096 žien a 661 detí. O dočasné útočisko požiadalo 97 žiadateľov. Späť na Ukrajinu prešlo včera slovenskými hraničnými priechodmi 3 530 ľudí. "

...hm, žeby turistika za výhodami ?
strava on inlcusive
pavol54
15.05.22,07:14
Víťazom Eurovízie sa stal ukrajinský Kalush Orchestra
S hudbou to vela nema, ale s politikou ano.
Poliaci si uz utahuju, ako je mozne, ze nevyhrali 2 miesto :D
Ja si myslim, ze aj SK by si zasluzilo miesto min. v prvej patke :---
V hokeji do 1968 sa hovorilo: aj by sme si zaslúžili na ZSSR vyhrať, ale on musel byť prvý, tak sme s ním prehrali" Situácia sa opakuje, je stanovené kto musí byť prvý
misoft
15.05.22,07:18
Predstavujem vám nového víťaza Eurovízie.

P.S.:
Niečo strašné a nepočúvateľné.

https://www.youtube.com/watch?v=UiEGVYOruLk


Víťazom Eurovízie sa stal ukrajinský Kalush Orchestra
https://koktail.pravda.sk/z-obrazovky-i-spoza-nej/clanok/626765-slava-ukrajine-znelo-turinom-vitazom-eurovizie-sa-stal-ukrajinsky-kalush-orchestra/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_3clanok_box

Zelenskyj: Naša hudba dobýva Európu.
BBC ešte pred finálovým koncertom označila tento ročník za jeden z najviac politických za posledné roky.
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/626769-zelenskyj-nasa-hudba-dobyva-europu-bbc-hovori-o-politike/

Pustil som si hentú " skladbu " znova...fakt niečo hrozné, ani na preskáčku som nedokázal vypočuť si ju.

P.S.:
...radšej nie...
To je fakt? Pretože sa mi zdá, že zmiešali do kvázi celku ľudovku s Hip-hopom/RAPom.... a to akosi dohromady neladí. Inými slovami - děs a hrůza.....
pavol54
15.05.22,07:43
Predstavujem vám nového víťaza Eurovízie.

P.S.:
Niečo strašné a nepočúvateľné.

https://www.youtube.com/watch?v=UiEGVYOruLk


Víťazom Eurovízie sa stal ukrajinský Kalush Orchestra
https://koktail.pravda.sk/z-obrazovky-i-spoza-nej/clanok/626765-slava-ukrajine-znelo-turinom-vitazom-eurovizie-sa-stal-ukrajinsky-kalush-orchestra/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_3clanok_box

Zelenskyj: Naša hudba dobýva Európu.
BBC ešte pred finálovým koncertom označila tento ročník za jeden z najviac politických za posledné roky.
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/626769-zelenskyj-nasa-hudba-dobyva-europu-bbc-hovori-o-politike/

Pustil som si hentú " skladbu " znova...fakt niečo hrozné, ani na preskáčku som nedokázal vypočuť si ju.

P.S.:
...radšej nie...
To je fakt? Pretože sa mi zdá, že zmiešali do kvázi celku ľudovku s Hip-hopom/RAPom.... a to akosi dohromady neladí. Inými slovami - děs a hrůza.....
asi pomiešali 5 gramov s práškovým cukrom a výsledok je vidieť, ešte spustiť nohavice a hrať na klavíry bez rúk
lujza.j
15.05.22,08:13
" Cez ukrajinské hranice na Slovensko včera prišlo 3 583 ľudí. Z toho bolo 826 mužov, 2 096 žien a 661 detí. O dočasné útočisko požiadalo 97 žiadateľov. Späť na Ukrajinu prešlo včera slovenskými hraničnými priechodmi 3 530 ľudí. "

...hm, žeby turistika za výhodami ?
strava on inlcusive

Keby to nebolo do plaču...bolo by to smiešne....
Včera dve krásne nové nabliskane Audi Q "xy" jedna farbu asi špeci namiesana....zelená trblietavá...ja to volám,že veselý lak na nechty na nohách.... neuveriteľné,ale UA....ešte aj spz...mali krasnulinku-vystali si v rade a hups.... četri sedmice:D
Deň pred...pán v kauf.....kopcom plny vozík nabacal do najnovšieho porche.....
....ale ja dobrajem...
pavol54
15.05.22,08:36
" Cez ukrajinské hranice na Slovensko včera prišlo 3 583 ľudí. Z toho bolo 826 mužov, 2 096 žien a 661 detí. O dočasné útočisko požiadalo 97 žiadateľov. Späť na Ukrajinu prešlo včera slovenskými hraničnými priechodmi 3 530 ľudí. "

...hm, žeby turistika za výhodami ?
strava on inlcusive

Keby to nebolo do plaču...bolo by to smiešne....
Včera dve krásne nové nabliskane Audi Q "xy" jedna farbu asi špeci namiesana....zelená trblietavá...ja to volám,že veselý lak na nechty na nohách.... neuveriteľné,ale UA....ešte aj spz...mali krasnulinku-vystali si v rade a hups.... četri sedmice:D
Deň pred...pán v kauf.....kopcom plny vozík nabacal do najnovšieho porche.....
....ale ja dobrajem...
No vidíš a keď ja napíšem že si na ne zarobili ťažkou prácou (iní tých 400 tisíc) tak dostanem neužitočné
lujza.j
15.05.22,08:53
Pali..ja vždy makal v slovnafte....na 4 zmeny... a silno šetril...tak si kúpil čo je na tom:---
anet
15.05.22,08:57
Štát v tomto konaní zastupuje ministerstvo spravodlivosti. To sa však zjavne odmietlo s Pčolinským dohodnúť a uznať nezákonnosť jeho vyšetrovania a väzby. Lehota na mimosúdnu dohodu určená súdom v Štrasburgu vypršala ešte 11. apríla.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/626714-pcolinsky-svoju-vazbu-zenie-do-strasburgu-ocakava-rehabilitaciu/?fbclid=IwAR0LcffNNEgxBCKAYRuJdnhGamV-I8dI6jr-pqDDEbm_VR4V-uFYeiWX8qI
pavol54
15.05.22,09:21
Pali..ja vždy makal v slovnafte....na 4 zmeny... a silno šetril...tak si kúpil čo je na tom:---
upresni lokalitu "pri slovnafte" :) Ukrajinky- utešenky majú v Poľsku problém antikoncepcia na predpis, potrat vylúčený (opravujem utečenky)
pavol54
15.05.22,09:24
Štát v tomto konaní zastupuje ministerstvo spravodlivosti. To sa však zjavne odmietlo s Pčolinským dohodnúť a uznať nezákonnosť jeho vyšetrovania a väzby. Lehota na mimosúdnu dohodu určená súdom v Štrasburgu vypršala ešte 11. apríla.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/626714-pcolinsky-svoju-vazbu-zenie-do-strasburgu-ocakava-rehabilitaciu/?fbclid=IwAR0LcffNNEgxBCKAYRuJdnhGamV-I8dI6jr-pqDDEbm_VR4V-uFYeiWX8qI
kto to zaplatí? koaličný volič s radosťou, opozičného sa nikto pýtať nebude
pavol54
15.05.22,09:58
pozeral som čechov - Moravca majú problém s Ukrajincami(Rómovia) s dvojitým občianstvom ukrajinsko - maďarským Asi v Maďarsku nie Maďar ako Maďar
anet
15.05.22,14:45
Vcera som uplne prvy krat videla relaciu Zahady tela (nezvyknem nechat bezat RTVS po spravach) a rovno zaujimavu cast ... Kazdy piaty politik je psychopat (cca 8 min.) dokonca je to vedecky dokazane :D :D :D https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/15576#444
evaj63
15.05.22,15:26
Dnes mi suseda hovorila, ako si vypočula v autobuse TT rozhovor telefonujúcej ukrajinky. Tá kamarátkei hovorila aby si zbalia len ruksak, nič ine jej netreba, že na Slovensku je dobre, všetko dostane zadarmo,oblečenie, jedlo , aj 3izbový byt.
Nandrolon
15.05.22,15:44
Mne sa dnes páčilo, ako to Matovič nandal tomu debilovi z SaS.
Ak by Matovič skutočne konal tak, ako hovorí /a klame/, tak ma vo voľbách 40%.
Ale toto bolo iba dobré divadlo...
misoft
15.05.22,16:15
Keby to nebolo do plaču...bolo by to smiešne....
Včera dve krásne nové nabliskane Audi Q "xy" jedna farbu asi špeci namiesana....zelená trblietavá...ja to volám,že veselý lak na nechty na nohách.... neuveriteľné,ale UA....ešte aj spz...mali krasnulinku-vystali si v rade a hups.... četri sedmice:D
Deň pred...pán v kauf.....kopcom plny vozík nabacal do najnovšieho porche.....
....ale ja dobrajem...
Lui.... keď sa začalo toto šialenstvo - vtedy som videl pár Ukrajincov, ktorí nakupovali, boli to však zo záchytného centra. Ale máš pravdu - hraničiari nekontrolujú a aj u nás vidím (čo ma teda veľmi serie) nájazd bohatých Ukrajincov z Užhorodu a okolia, ako zneužívajú situáciu. Kvôli nim som (síce jednu noc, ale to mi stačilo) som rozvážal tých, čo prišli o všetko po dedinách, kde ich prijali a ubytovali? Pre toto som sa neobetoval!
buchač
15.05.22,16:21
vtedy som videl pár Ukrajincov, ktorí nakupovali, boli to však zo záchytného centra.
Hm...takže teda otáčaš v názore ?
Ale keď sme to tu poniektorí spomínali, že aká je nie raz skutočnosť, tak si tu osočoval...
misoft
15.05.22,16:30
vtedy som videl pár Ukrajincov, ktorí nakupovali, boli to však zo záchytného centra.
Hm...takže teda otáčaš v názore ?
Ale keď sme to tu poniektorí spomínali, že aká je nie raz skutočnosť, tak si tu osočoval...
Čo otáčam? Upresni! Vieš čítať s porozumením? Ja upresňujem: keď utekali a skoro nič nemali (a to som predtým aj písal) - vtedy nezneužívali - boli v núdzi. Ale teraz? Už západná časť je relatívne bezpečná, utečenci sa niektorí vracajú, ale zbohatlíci to zneužívajú a chodia sem. A hraničiari nič nerobia.
Pindať - to vieš, ale SKÚSIL si pred cca1,5-2 mesiacmi aj TY niečo urobiť? Sedel si v chalúpke pod lesom a ťukal komenty.
Vieš veľké ....., lebo si ani ich vtedy nevidel - ja som BOL na hranici!!!!!!!! A videl som!!!!!!
Tak teraz TY sklapni! A rozumy rozdávaj srnkám, veveričkám a sysľom!
pavol54
15.05.22,16:59
Keby to nebolo do plaču...bolo by to smiešne....
Včera dve krásne nové nabliskane Audi Q "xy" jedna farbu asi špeci namiesana....zelená trblietavá...ja to volám,že veselý lak na nechty na nohách.... neuveriteľné,ale UA....ešte aj spz...mali krasnulinku-vystali si v rade a hups.... četri sedmice:D
Deň pred...pán v kauf.....kopcom plny vozík nabacal do najnovšieho porche.....
....ale ja dobrajem...
Lui.... keď sa začalo toto šialenstvo - vtedy som videl pár Ukrajincov, ktorí nakupovali, boli to však zo záchytného centra. Ale máš pravdu - hraničiari nekontrolujú a aj u nás vidím (čo ma teda veľmi serie) nájazd bohatých Ukrajincov z Užhorodu a okolia, ako zneužívajú situáciu. Kvôli nim som (síce jednu noc, ale to mi stačilo) som rozvážal tých, čo prišli o všetko po dedinách, kde ich prijali a ubytovali? Pre toto som sa neobetoval!
vozil si na ich autách či ako?
buchač
15.05.22,17:41
Vieš veľké ....., lebo si ani ich vtedy nevidel - ja som BOL na hranici!!!!!!!! A videl som!!!!!!
Tak teraz TY sklapni! A rozumy rozdávaj srnkám, veveričkám a sysľom!
No a čo, že si bol na hranici ? Teraz mám predpažiť...?
Nebol si tam sám...boli tam aj iní a tí vraveli svoje postrehy.
Nevidel, nevidel...a teraz čo má byť ? Ani v Austrálii som nebol a viem, že existuje.

...a skľudni hormón...
misoft
16.05.22,03:59
Keby to nebolo do plaču...bolo by to smiešne....
Včera dve krásne nové nabliskane Audi Q "xy" jedna farbu asi špeci namiesana....zelená trblietavá...ja to volám,že veselý lak na nechty na nohách.... neuveriteľné,ale UA....ešte aj spz...mali krasnulinku-vystali si v rade a hups.... četri sedmice:D
Deň pred...pán v kauf.....kopcom plny vozík nabacal do najnovšieho porche.....
....ale ja dobrajem...
Lui.... keď sa začalo toto šialenstvo - vtedy som videl pár Ukrajincov, ktorí nakupovali, boli to však zo záchytného centra. Ale máš pravdu - hraničiari nekontrolujú a aj u nás vidím (čo ma teda veľmi serie) nájazd bohatých Ukrajincov z Užhorodu a okolia, ako zneužívajú situáciu. Kvôli nim som (síce jednu noc, ale to mi stačilo) som rozvážal tých, čo prišli o všetko po dedinách, kde ich prijali a ubytovali? Pre toto som sa neobetoval!
vozil si na ich autách či ako?
Rozvoz autom. Zaregistrovať svoje tel. číslo som musel, potom som dostal adresu od koordinátorov, naložil, odviezol na zadanú adresu. Na adrese už na nich čakali (navigácia Sygic mi dosť pomohla).
Nandrolon
16.05.22,04:20
Vidím, že aj ty si Sygic pozitív. Ja už hádam cez 10 rokov, začal som ešte s ňou na Symbiane.
Ale už jej ťažko šliape na päty mapy.cz .
1. Zadarmo
2. Taktiež OFFLINE
3. Hlasové navigovanie
4. 3D pohľad
5. Najpodrobnejšie mapy /Sygic Slovensko 65MB, Mapy.cz Slovensko 394MB/

V mobile mám obe ako zaistenie v prípade výpadku niektorej z nich.
Už sa mi kdesi na lazoch na morave stalo, že k skokanskému mostíku ma Sygic nedokázal donavigovať, museli nastúpiť mapy.cz.
Zase na bicykli a turistike IBA mapy.cz používam.
buchač
16.05.22,04:35
O tom, že nás nečekají dobré časy, a že naši politici jsou pošahaní, svědčí i nejnovější vyjádření komisaře Evropské Unie Franze Timmermanse. Ten před pár dny oznámil, že nalezl překvapivě snadné řešení, jak se Evropané vbrzku obejdou bez ruského plynu. Podle komisaře Timmermanse, mají Evropané ihned přestat prát své oblečení, a místo praní, jej mají každý den po návratu z práce, nechávat přes noc na čerstvém vzduchu vyvětrat.
https://rmx.news/european-union/take-shorter-showers-and-air-out-your-clothes-instead-of-washing-them-ec-vice-president-tells-citizens/

Co říci dnes na závěr – jen tak mimochodem se komisaři Timmermansovi už nějakou dobu přezdívá Prase – a Ostatně právě proto soudím, že Bruxelae musí být zničeno ještě dřív, než nás svým zápachem otráví...
lujza.j
16.05.22,06:37
:D:---
buchač
16.05.22,06:58
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
buchač
16.05.22,07:17
Hoax jak sviňa .... klamú a klamú, zavádzajú a oyebujú !!!

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/626855-na-co-je-ruskemu-vrtulniku-vo-vojne-pracka-a-susicka/
pavol54
16.05.22,13:08
Harabínove dlhy z prezidentskej kampane nemá kto zaplatiť. Tak ho zavreli, vysúdi odškodné a dlhy budú vyrovnané
majkii
16.05.22,14:17
Hoax jak sviňa .... klamú a klamú, zavádzajú a oyebujú !!!

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/626855-na-co-je-ruskemu-vrtulniku-vo-vojne-pracka-a-susicka/
Toľko vzrušenia pre jednu denacifikovanú práčku ruským vrtuľníčkom :D
pavol54
16.05.22,14:22
Hoax jak sviňa .... klamú a klamú, zavádzajú a oyebujú !!!

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/626855-na-co-je-ruskemu-vrtulniku-vo-vojne-pracka-a-susicka/
Toľko vzrušenia pre jednu denacifikovanú práčku ruským vrtuľníčkom :D
ako tá ruská raketa na stanici s číslom patriacim ukrajine
majkii
16.05.22,14:38
Hoax jak sviňa .... klamú a klamú, zavádzajú a oyebujú !!!

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/626855-na-co-je-ruskemu-vrtulniku-vo-vojne-pracka-a-susicka/
Toľko vzrušenia pre jednu denacifikovanú práčku ruským vrtuľníčkom :D
ako tá ruská raketa na stanici s číslom patriacim ukrajine
Mali ruskí mužíci "blato na ihrisku" keď denacifilpvali bicykel a pohovku? Asi neurobili dobre, hodila by sa práčka, aby si cestou mohli vyprať spoďáre.
https://www.youtube.com/watch?v=EMPlo6E45IA
buchač
16.05.22,14:48
Hoax jak sviňa .... klamú a klamú, zavádzajú a oyebujú !!!

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/626855-na-co-je-ruskemu-vrtulniku-vo-vojne-pracka-a-susicka/
Toľko vzrušenia pre jednu denacifikovanú práčku ruským vrtuľníčkom :D

Tu máš tú svoju " práčku "...
https://imgur.com/7GQUV8s
bjuty smis
16.05.22,15:06
tak pištíkovi štetináčovi harabínovi, kamarátovi drogového bosa veštba nevyšla..

pojdeš to basy, ty hayzel...vrčal po lipšicovi

a je to naopak :)))))))))))))))))))))))
majkii
16.05.22,15:06
Hoax jak sviňa .... klamú a klamú, zavádzajú a oyebujú !!!

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/626855-na-co-je-ruskemu-vrtulniku-vo-vojne-pracka-a-susicka/
Toľko vzrušenia pre jednu denacifikovanú práčku ruským vrtuľníčkom :D

Tu máš tú svoju " práčku "...
https://imgur.com/7GQUV8s

Logická hádanka : Je to čierne, keď to letí na vrchu vrtuľníčka, keď to spadne je to biele, je to moja práčka? Kto vie.
Ale ani pravdo-vravní postovači obrázka vrtulníčka s červeným krúžkom v diskusii pod článkom v pravde zatiaľ nevedia čo postujú, ale verím tomu, že sa nájdu usilovní "patrači po pravde" a objasnia nám to
pavol54
16.05.22,15:23
tak pištíkovi štetináčovi harabínovi, kamarátovi drogového bosa veštba nevyšla..

pojdeš to basy, ty hayzel...vrčal po lipšicovi

a je to naopak :)))))))))))))))))))))))
je odsúdený? a za čo ho vzali do väzby?
pavol54
16.05.22,15:30
Kam investujú DSS keď fondy padli o 12-19%? čo bude s úsporami v II. pilieri?
duves
16.05.22,15:43
Kam investujú DSS keď fondy padli o 12-19%? čo bude s úsporami v II. pilieri?
Čo myslíš ty?
lujza.j
16.05.22,16:00
Harabínove dlhy z prezidentskej kampane nemá kto zaplatiť. Tak ho zavreli, vysúdi odškodné a dlhy budú vyrovnané
Len načo čakali až doteraz...keď skutok sa mal stať 25.2.2022.....zas teatro?!pre pročko-gajsenovcov a spol.
buchač
16.05.22,16:02
Logická hádanka : Je to čierne, keď to letí na vrchu vrtuľníčka, keď to spadne je to biele, je to moja práčka? Kto vie.
Ale ani pravdo-vravní postovači obrázka vrtulníčka s červeným krúžkom v diskusii pod článkom v pravde zatiaľ nevedia čo postujú, ale verím tomu, že sa nájdu usilovní "patrači po pravde" a objasnia nám to
Nebudem sa s tebou priečiť...to nemá význam.
Je síce pravda, že neviem, ako sa nazýva daná súčiastka a neviem, na čo sa používa, nie som totiž motorár cez vrtulníky.
ALE garantujem ti, že ak by som chcel, tak do rána by som tie informácie mal...stačil by 1-2 telefonáty. LENŽE ani to nemá význam, nakoľko tým nič nezmením.

...a apropó...ty máš aký kryt na bloku motora ? Žeby čierny ???
Tak taký istý kryt vidím aj ja...a určite nejaký účel má.
bjuty smis
16.05.22,16:15
tak pištíkovi štetináčovi harabínovi, kamarátovi drogového bosa veštba nevyšla..

pojdeš to basy, ty hayzel...vrčal po lipšicovi

a je to naopak :)))))))))))))))))))))))
je odsúdený? a za čo ho vzali do väzby?
si sa zase raz stratil
však to trochu sleduj a nevypytuj sa na to, čoho sú plné noviny....
že odsúdený :)))
majkii
16.05.22,16:19
Logická hádanka : Je to čierne, keď to letí na vrchu vrtuľníčka, keď to spadne je to biele, je to moja práčka? Kto vie.
Ale ani pravdo-vravní postovači obrázka vrtulníčka s červeným krúžkom v diskusii pod článkom v pravde zatiaľ nevedia čo postujú, ale verím tomu, že sa nájdu usilovní "patrači po pravde" a objasnia nám to
Nebudem sa s tebou priečiť...to nemá význam.
Je síce pravda, že neviem, ako sa nazýva daná súčiastka a neviem, na čo sa používa, nie som totiž motorár cez vrtulníky.
ALE garantujem ti, že ak by som chcel, tak do rána by som tie informácie mal...stačil by 1-2 telefonáty. LENŽE ani to nemá význam, nakoľko tým nič nezmením.

...a apropó...ty máš aký kryt na bloku motora ? Žeby čierny ???
Tak taký istý kryt vidím aj ja...a určite nejaký účel má.
Od piatku som síce po operácii oka, ale kde tam dopekla vidíš čierny kryt motora?
https://ipravda.sk/res/2022/05/16/thumbs/ukrajina-clanokW.jpg
Jarka 1
16.05.22,16:20
Nesledovala som dianie celý deň, ale teraz som počula rozhorčeného Harabína, ako povedal novinárom:
Čo ste všetci osprosteli, alebo čo? :D
buchač
16.05.22,16:26
Od piatku som síce po operácii oka, ale kde tam dopekla vidíš čierny kryt motora?
https://ipravda.sk/res/2022/05/16/thumbs/ukrajina-clanokW.jpg
Ja vravím o tom druhom obrázku...
anet
16.05.22,16:27
Len načo čakali až doteraz...keď skutok sa mal stať 25.2.2022.....zas teatro?!pre pročko-gajsenovcov a spol.
Ved to museli najprv premysliet :D

tak pištíkovi štetináčovi harabínovi, kamarátovi drogového bosa veštba nevyšla..

pojdeš to basy, ty hayzel...vrčal po lipšicovi

a je to naopak :)))))))))))))))))))))))
Ked Harabina vzali za precin hanobenia naroda a rasy uverejnenom na FB, tak by si tam podla mna mal byt aj ty. Tiez verejne na porade hanobis rusky narod a davas mu rozne privlastky.
pavol54
16.05.22,16:36
Kam investujú DSS keď fondy padli o 12-19%? čo bude s úsporami v II. pilieri?
Čo myslíš ty?
Mám dôchodok z I. piliera , druhý pilier som nemal a ty?
majkii
16.05.22,16:39
Od piatku som síce po operácii oka, ale kde tam dopekla vidíš čierny kryt motora?
https://ipravda.sk/res/2022/05/16/thumbs/ukrajina-clanokW.jpg
Ja vravím o tom druhom obrázku...
Tak to teda nie, my sa bavíme o oboch obrázkoch, pretože druhým obrázkom poukazuješ tak ako viacerí postovači v diskusii pod článkom na pravde, že ide o ten istý diel diel súčasti vrtulníka.
V článku je fotka zostreleného vrtulníka s bielymi troskami, ktoré zdroj uvádza ako práčku či sušičku (biela technika) viď obrázok z článku. Ty si postol obrázok vrtulníka v servise alebo vo výrobe (neviem), kde je niečo (súčasť vrtulníka) v červenom krúžku vo farbe vrtulníka teda v čiernej farbe. To má podľa postovačov dokazovať, že ide o ten istý diel.
Ale ani diskutéri na pravde nevedia vysvetliť, prečo by bol ten diel na čiernom vrtulníku biely
čo teda ten obrázok dokazuje? Nie je ti divné, že pri tom obrázku nie jej žiadne vysvetlenie? žiaden koment, nič, čo by to vysvetľovalo
pavol54
16.05.22,16:40
Harabínove dlhy z prezidentskej kampane nemá kto zaplatiť. Tak ho zavreli, vysúdi odškodné a dlhy budú vyrovnané
Len načo čakali až doteraz...keď skutok sa mal stať 25.2.2022.....zas teatro?!pre pročko-gajsenovcov a spol.
čo dal niekomu symbolickú sumu alebo prívesok s retiazkou ? chcem spokojne spať tak si dekóduj sama
pavol54
16.05.22,16:42
tak pištíkovi štetináčovi harabínovi, kamarátovi drogového bosa veštba nevyšla..

pojdeš to basy, ty hayzel...vrčal po lipšicovi

a je to naopak :)))))))))))))))))))))))
je odsúdený? a za čo ho vzali do väzby?
si sa zase raz stratil
však to trochu sleduj a nevypytuj sa na to, čoho sú plné noviny....
že odsúdený :)))
zase si neodpovedal, ty prepadneš keď nebudeš vedieť. Keď nevieš osočuješ
pavol54
16.05.22,16:44
Nesledovala som dianie celý deň, ale teraz som počula rozhorčeného Harabína, ako povedal novinárom:
Čo ste všetci osprosteli, alebo čo? :D
jarka:(CHLIEB nie je ) tak chliev a hry
bjuty smis
16.05.22,16:46
ty nevieš...však ty sa tu vypytuješ jak malý jardo.....
kde sa já na to vypytujem ??
misoft
16.05.22,16:51
Vidím, že aj ty si Sygic pozitív. Ja už hádam cez 10 rokov, začal som ešte s ňou na Symbiane.
Ale už jej ťažko šliape na päty mapy.cz .
1. Zadarmo
2. Taktiež OFFLINE
3. Hlasové navigovanie
4. 3D pohľad
5. Najpodrobnejšie mapy /Sygic Slovensko 65MB, Mapy.cz Slovensko 394MB/

V mobile mám obe ako zaistenie v prípade výpadku niektorej z nich.
Už sa mi kdesi na lazoch na morave stalo, že k skokanskému mostíku ma Sygic nedokázal donavigovať, museli nastúpiť mapy.cz.
Zase na bicykli a turistike IBA mapy.cz používam.
Sygic som predtým používal - bol free a nemal niektoré funkcie aktívne. Ale pred pár rokmi bola akcia na Premium - tak som to kúpil (bola super akcia za 1/2 plnej ceny - 30€ - doživotne -teraz je 20€/rok!) - takže mám teraz mnohé funkcie, ktoré teraz predávajú ajo doplnok. Taký HUD - v noci na nezaplatenie.
misoft
16.05.22,16:55
Mali ruskí mužíci "blato na ihrisku" keď denacifilpvali bicykel a pohovku? Asi neurobili dobre, hodila by sa práčka, aby si cestou mohli vyprať spoďáre.
https://www.youtube.com/watch?v=EMPlo6E45IA
Slabší operátor - mieril trochu vedľa.... v iných prípadoch sa dokonca trafil do strešného okna ukradnutého auta, plného ruSSákov. A buchlo to vo vnútri - to bola vtedy trefa.
buchač
16.05.22,16:58
Tak to teda nie, my sa bavíme o oboch obrázkoch, pretože druhým obrázkom poukazuješ tak ako viacerí postovači v diskusii pod článkom na pravde, že ide o ten istý diel diel súčasti vrtulníka.
V článku je fotka zostreleného vrtulníka s bielymi troskami, ktoré zdroj uvádza ako práčku či sušičku (biela technika) viď obrázok z článku. Ty si postol obrázok vrtulníka v servise alebo vo výrobe (neviem), kde je niečo (súčasť vrtulníka) v červenom krúžku vo farbe vrtulníka teda v čiernej farbe. To má podľa postovačov dokazovať, že ide o ten istý diel.
Ale ani diskutéri na pravde nevedia vysvetliť, prečo by bol ten diel na čiernom vrtulníku biely
čo teda ten obrázok dokazuje? Nie je ti divné, že pri tom obrázku nie jej žiadne vysvetlenie? žiaden koment, nič, čo by to vysvetľovalo
No ja neviem...ale zvyčajne po požiari (a ten po zostrelení mašiny bol určite) sa stáva z bieleho náteru len začmudený...či ?
Nenene...nie podľa postovačov...tu ide skôr o niekoho, kto sa do problematiky rozumie a rozozná práčku od dielu vrtulníka.
Prečo by mal dávať koment, ak obrázok sám o sebe veľa vypovedá o význame.
Diskutérov na Pravde nechajme na pokoji...ešte dobre, že si nespomenul dsikutérov zo SMEčky...
bjuty smis
16.05.22,16:58
Len načo čakali až doteraz...keď skutok sa mal stať 25.2.2022.....zas teatro?!pre pročko-gajsenovcov a spol.
Ved to museli najprv premysliet :D

tak pištíkovi štetináčovi harabínovi, kamarátovi drogového bosa veštba nevyšla..

pojdeš to basy, ty hayzel...vrčal po lipšicovi

a je to naopak :)))))))))))))))))))))))
Ked Harabina vzali za precin hanobenia naroda a rasy uverejnenom na FB, tak by si tam podla mna mal byt aj ty. Tiez verejne na porade hanobis rusky narod a davas mu rozne privlastky.
a ty si tu čo za hlúposti vymýšlaš ?
z čoho obvinili harabína ??????

a zisti si najprv význam slova hanobenie
bjuty smis
16.05.22,17:01
Logická hádanka : Je to čierne, keď to letí na vrchu vrtuľníčka, keď to spadne je to biele, je to moja práčka? Kto vie.
Ale ani pravdo-vravní postovači obrázka vrtulníčka s červeným krúžkom v diskusii pod článkom v pravde zatiaľ nevedia čo postujú, ale verím tomu, že sa nájdu usilovní "patrači po pravde" a objasnia nám to
Nebudem sa s tebou priečiť...to nemá význam.
Je síce pravda, že neviem, ako sa nazýva daná súčiastka a neviem, na čo sa používa, nie som totiž motorár cez vrtulníky.
ALE garantujem ti, že ak by som chcel, tak do rána by som tie informácie mal...stačil by 1-2 telefonáty. LENŽE ani to nemá význam, nakoľko tým nič nezmením.

...a apropó...ty máš aký kryt na bloku motora ? Žeby čierny ???
Tak taký istý kryt vidím aj ja...a určite nejaký účel má.
Od piatku som síce po operácii oka, ale kde tam dopekla vidíš čierny kryt motora?
https://ipravda.sk/res/2022/05/16/thumbs/ukrajina-clanokW.jpg
akurát tak dvierka od práčky sa tam válajú.....
a od strachu obeleli....
majkii
16.05.22,17:35
Mali ruskí mužíci "blato na ihrisku" keď denacifilpvali bicykel a pohovku? Asi neurobili dobre, hodila by sa práčka, aby si cestou mohli vyprať spoďáre.

Slabší operátor - mieril trochu vedľa.... v iných prípadoch sa dokonca trafil do strešného okna ukradnutého auta, plného ruSSákov. A buchlo to vo vnútri - to bola vtedy trefa.
videjko som dal ako ukážku Z-etkárov kradnúcich všetko, čo im príde do papŕč,

Čítal som o operátoroch týchto malých dronov, poväčšinou to boli chalaníci čo pred tromi mesiacmi ešte hrávali počítačové hry. My vidíme tie zásahy, ale nepomerne viac je takých, ktoré minú cieľ. Tú trefu do strešného okienka som videl, len mám pocit, že to dnu nepadlo, lebo sa auto v tom okamihu pohlo, či?
majkii
16.05.22,17:40
...
https://ipravda.sk/res/2022/05/16/thumbs/ukrajina-clanokW.jpg
akurát tak dvierka od práčky sa tam válajú.....
a od strachu obeleli....
podľa twittov čo to komentovali vraj tie dvierka ležia vedľa v tráve, ale ja ich tam na tej fotke prisahám fakt nevidím
pavol54
16.05.22,17:45
Mali ruskí mužíci "blato na ihrisku" keď denacifilpvali bicykel a pohovku? Asi neurobili dobre, hodila by sa práčka, aby si cestou mohli vyprať spoďáre.

Slabší operátor - mieril trochu vedľa.... v iných prípadoch sa dokonca trafil do strešného okna ukradnutého auta, plného ruSSákov. A buchlo to vo vnútri - to bola vtedy trefa.
videjko som dal ako ukážku Z-etkárov kradnúcich všetko, čo im príde do papŕč,

Čítal som o operátoroch týchto malých dronov, poväčšinou to boli chalaníci čo pred tromi mesiacmi ešte hrávali počítačové hry. My vidíme tie zásahy, ale nepomerne viac je takých, ktoré minú cieľ. Tú trefu do strešného okienka som videl, len mám pocit, že to dnu nepadlo, lebo sa auto v tom okamihu pohlo, či?
deti počúvajte ale to nie sú počítačové hry, ale častým pozeraním sa dá zvyknúť aj na smrť. Raz mi jeden hovoril, že mal známeho čo bol prítomný pri popravách odsúdených ( veliteľ popravy, sudca, prokurátor, lekár a kat) vraj prvý raz to bolo dosť nepríjemné ale si vraj zvykol. tiež by ste boli dobrý materiál na exekúcie
bjuty smis
16.05.22,17:47
vľavo dole pri tom červenom rámiku ....okruhlé práčkové
pavol54
16.05.22,17:49
...
https://ipravda.sk/res/2022/05/16/thumbs/ukrajina-clanokW.jpg
akurát tak dvierka od práčky sa tam válajú.....
a od strachu obeleli....
podľa twittov čo to komentovali vraj tie dvierka ležia vedľa v tráve, ale ja ich tam na tej fotke prisahám fakt nevidím
skoro nič sa nedá rozoznať, a tá práčke čo by mala ležať pod vrtuľníkom, bola záhadne vyvrhnutá mimo pohybu vecí pri voľnom páde nerozkážeme:)
anet
16.05.22,17:51
a ty si tu čo za hlúposti vymýšlaš ?
z čoho obvinili harabína ??????

a zisti si najprv význam slova hanobenie
vyzera to tak ze si sa ty sam stratil, a navyse ti asi nefunguje kratkodoba pamäť
majkii
16.05.22,18:07
Mali ruskí mužíci "blato na ihrisku" keď denacifilpvali bicykel a pohovku? Asi neurobili dobre, hodila by sa práčka, aby si cestou mohli vyprať spoďáre.

Slabší operátor - mieril trochu vedľa.... v iných prípadoch sa dokonca trafil do strešného okna ukradnutého auta, plného ruSSákov. A buchlo to vo vnútri - to bola vtedy trefa.
videjko som dal ako ukážku Z-etkárov kradnúcich všetko, čo im príde do papŕč,

Čítal som o operátoroch týchto malých dronov, poväčšinou to boli chalaníci čo pred tromi mesiacmi ešte hrávali počítačové hry. My vidíme tie zásahy, ale nepomerne viac je takých, ktoré minú cieľ. Tú trefu do strešného okienka som videl, len mám pocit, že to dnu nepadlo, lebo sa auto v tom okamihu pohlo, či?
deti počúvajte ale to nie sú počítačové hry, ale častým pozeraním sa dá zvyknúť aj na smrť. Raz mi jeden hovoril, že mal známeho čo bol prítomný pri popravách odsúdených ( veliteľ popravy, sudca, prokurátor, lekár a kat) vraj prvý raz to bolo dosť nepríjemné ale si vraj zvykol. tiež by ste boli dobrý materiál na exekúcie
"tiež by ste boli dobrý materiál na exekúcie" - toto si ako myslel?
bjuty smis
16.05.22,18:10
a ty si tu čo za hlúposti vymýšlaš ?
z čoho obvinili harabína ??????

a zisti si najprv význam slova hanobenie
vyzera to tak ze si sa ty sam stratil, a navyse ti asi nefunguje kratkodoba pamäť
aspoň že ty si sa konečne našla...
tak si teda pozri, z čoho obvinili harabina a nevypisuj tu bludy.....
bjuty smis
16.05.22,18:12
ešte je tam aj vidieť rozsypané prádlo....ruskí okupanti a vrahúňi mali asi naponáhlo, keď ju naložili plnú....
anet
16.05.22,18:56
tak si teda pozri, z čoho obvinili harabina a nevypisuj tu bludy.....
Tak si to pozri ty, je to vsade spravy RTVS a napr. https://domov.sme.sk/c/22911757/naka-zadrzala-byvaleho-sefa-najvyssieho-sudu-stefana-harabina.html
Zadržanie Harabina potvrdil pre SME aj Úrad špeciálnej prokuratúry. Obvinený bol z prečinu hanobenia národa, rasy a presvedčenia za uverejnenie príspevku na svojom verejne prístupnom profile ...
Na zaklade FB statusu :D
Nasledne aj prepustili :D https://tvnoviny.sk/domace/clanok/174589-naka-zadrzala-stefana-harabina?campaignsrc=tn_clipboard&fbclid=IwAR1FY7O_7fXMNO51KQ4NLjVbX9UQ13t4n7hI99804 z4eGaHbg42QUI1_C-k