Zavrieť

Porady

Nova Porada

Nova Porada

Tu budeme zhromažďovať informácie a otázky ohľadne fungovania novej Porady.
Otázky zadávajte do rubriky vpravo hore tlačidlom "Otázka do rubriky"

Prezentácia novej Porady
Návod
Nahlásenie chýb
Zámer novej Porady:

1. Otázky sa nám už nebudú zahlcovať off-topicom, pretože systém neumožňuje množiť diskusiu v jednej otázke (toto je kľúčový nástroj k tomu aby sa informačný obsah Porady stal užitočnejší a použiteľnejší http://www.porada.sk/t215421-princip...na-porade.html


2. Ak budem hľadať riešenie cez vyhľadávanie, nájdem ho vďaka bodu č.1 - názvy otázok budú jasne popísané.


3. Rubriky - tvorba nových a usporiadanie rubrík + možnosť personalizácie obsahu sledovaním len toho čo ma zaujíma umožňuje združiť odborníkov z rôznych oblastí pod jednu strechu a lepšie sledovanie obsahu.
Veľmi jednoduchý skok na rubriky cez ľavé menu a vyhľadávanie rubrík!


4. Wiki informácie o rubrike: Budeme môcť v rámci rubriky dopĺňať základne informácie o rubrike (napr. Stravne lístky - základné info), takže budeme mať na jednom mieste dôležité informácie + Top otázky z oblastí na ktoré sú rubriky zamerané.


5. Jedna téma môže byť zaradená do viacerých rubrík, čo umožňuje lepšie objavovanie nového obsahu a spájanie záujmových skupín v "prierezových témach".


6. Notifikácie nás ďaleko lepšie informujú o obsahu na Porade ktorý sa nás týka. Doterajšie notifikácie boli obmedzené, na x klikov a o nových odpovediach a reakciach na môj obsah som sa len tak nedozvedel.


7. Lepšie sledovanie diania cez hlavnú stránku bez veľa zbytočností naokolo (pôvodná stránka bola tak akurát strom kategórií).


8. Lepšia použiteľnosť, rýchlejšie sa dostanem k odpovedi, najlepšie navrchu, obsah je na menej skrolovania, pribudne aj automaticke loadovanie, rýchlejšie načítavanie stránky - niektoré chyby ešte dolaďujeme, vertikálne čítanie je pohodlnejšie ako horizontálne roztiahnutý text.Základné porovnanie navigácie starej a novej Porady:
Horné menu, lišta obsluha:
Dnešné príspevky, Nové príspevky -- Sledovanie nových tém na Porade máte priamo na hlavnej stránke Porady, pričom si môžete filtrovať obsah podľa rôznych filtrov:
- Nové (nové témy v rubrikách ktoré sledujete)
- Moje otázky (Všetky témy ktoré ste založili na Porade - či už otázky alebo debaty)
- TOP (top témy podľa rôznych časových filtrov, napr. 7 dní, z rubrík ktoré sledujete)
- Nezodpovedané (tu si môžete odfiltrovať len otázky ktoré nemajú žiadnu odpoveď)
- Celá Porada (tu sú nové témy z celej Porady, tedaj aj z rubrík ktoré nesledujete)

Sledované témy (nie rubriky) -- Aktuálne príspevky prídu do notifikácie, prípadne aj na email. K zoznamu sledovaných tém sa dá dostať aj cez nastavenia. Budú doplnené aj do filtrov na hlavnej stránke.


Kategórie (rubriky): Pôvodne v hornej lište, teraz sú schované v bočnej lište, treba kliknúť na štítok "Rubriky" a vysunie sa bočná lišta s rubrikami ktoré sledujem.
Ak chcete nájsť rýchlo rubriku, tak vo výsuvnom menu je hore vyhľadávanie rubrík -- počas hľadania sa rozbalí zoznam rubrík, ktoré kritériam vyhovujú, stačí rovno kliknúť na názov ktorý hľadám a skočím rovno do danej rubriky.
••• viac••• menej
1 1
Ako sa môže debata, prenesená zo starej Porady do jednej hlavnej rubriky, pridať aj do inej súvisiacej rubriky? (02.05.13)
Rada by som pridala moju debatu z hlavnej rubriky Zdravie aj do rubriky Anémia, keďže je to debata na špecifickú tému práve z oblasti anémie. Btw. - neviem, ako nazvať tie rubriky, ktoré nie sú hlavné...
7 8
Sukromne spravy- notifikacie (02.05.13)
Nie je mozne upozornovat na ss nejako vyraznejsie,ako sme boli zvyknuti na starej Porade? Predpokladam, ze aj odkazy v profile sa zobrazuju rovnako. Uplnou nahodou som dnes objavila ze mi prisla aj s...
2 0
Notifikácia - sledovanie tém, nie príspevkov (02.05.13)
Rada by som v notifikácii videla sledované témy aj farebné rozlíšenie, ktorú som čítala. Alebo kdesi sú, len ja to ešte neviem?
3 0
Ako posuniem príspevok, resp. otázku (02.05.13)
Vie mi niekto poradiť, ako dám posunúť príspevok? Keďže mi nikto na moju otázku neodpovedal? Či nie je už taká možnosť? Ďakujem...:)
7 7
Ikona nastavenie - vpravo hore (02.05.13)
Vpravo hore na liste je dost miesta. Navrhujem zmenit ikonu nastavenie na priamy preklik na stranku nastavenia. + doplnit ikonu sukromne spravy, ktora by v pripade neprecitanej sukromnej spravy bola z...
7 3
Ako zmením usporiadanie zobrazenia príspevkov? (02.05.13)
V starej porade bola možnosť v nastaveniach si navoliť sledovanie príspevkov od začiatku alebo od konca. Tu tato moznost nie je dostupna. Ak vám chýba táto možnosť, hlasujte za túto tému, alebo sa vy...
2 3
Čo znamená komunita v rubrikách? (02.05.13)
Ak si kliknem na niektorú rubriku, je tam okno - komunita a tam sa nastavením myši zobrazia niektoré nicky. Čo to znamená?
1 0
Videli ste prezentáciu? Je Vám niečo nejasné? (02.05.13)
Tu je prezentácia. Ak Vám je čokoľvek nejasné, alebo nechápete, alebo alebo. Píšte do rubriky http://www.porada.sk/nova-porada Žiadna otázka nie je trápna, nebojte sa. Ani pripomienky a kritika (ak ...
2 0
Ako si nastavim viac otazok/debat na hlavnej stranke, resp. v rubrike? (02.05.13)
to sustavne preklikavanie ma nebavi :( Doplnene: na hlavnej stranke aj v rubrike je zobrazenych 15 otazok/debat potom musim kliknut aby som sa dostala na dalsiu stranu ... bolo by dobre mat moznost s...
3 0
Nie je moznost zrusit pridanie odpovede - oranzove okno. (02.05.13)
kliknem na odpovedat, vyskoci mi oranzove okno s troma moznostami - rozmyslim si a teda nechcem dat ziadnu odpoved, komentar ani suvisiacu otazku ... chyba mi tam vpravo hore ikona na zatvorenie okna
9 0
Ako zmenim pocet zobrazenych prispevkov na strane? (02.05.13)
V starej porade bola v moznost nastavit si pocet zobrazenych prispevkov na strane 10, 20, 30 alebo 40. Tu taka moznost v nastaveniach nie je dostupna. Ak chcete pridat vahu tejto otazke kliknite na ...
4 0
Počet príspevkov na stránke (02.05.13)
Je možné nastaviť počet zobrazených príspevkov na 1 stránke? Teraz je 1+9, v predošlej Porade bolo možné nastaviť až 40, prispelo k urýchleniu prezerania.
1 0
pridávanie odpovedí k témam (02.05.13)
založila som tému,nedá sa mi k nej pridať komentár. Na jednu tému som odpovedala,viac komentárov sa mi tam nedá pridať.Na jednu tému som odpovedala,ale odpoveď som vymazala,už ani tam nejde pridať odp...
Sleduj témy Nova Porada
na hlavnej stránke Porada.sk