Zavrieť

Porady

rzzp autorske zmluvy

Mam zamestnanca, cely rok zamestnany, nemal kolisave prijmy, ale mal prijem na autorske zmluvy vo vyske 10.520,- sk. Podaval si danove priznanie a zahrnul tieto prijmy do § 6. Musi tento clovek robit rocne zuctovanie? ak ano, ktore tlacivo?

dakujem vsetkym
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Netka je offline (nepripojený) Netka

    Netka
    Podľa mňa nemusí ak nemal kolísavé príjmy zo zamestnania, o autorských honorároch sa toho veľa nepopísalo ale ak jeho príjem neprekročil za autrské honoráre 41 400,- pri samoplatiteľoch tak robiť nemusí. A váš zamestnanec bol zamestnaný takže nebol samoplatiteľ.


    Opravte ma, ak sa mýlim.

    GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

    GABAZ
    Ja som robila RZZP pre zamestnanca, ktorý mal príjmy aj na základe autorského zákona - umelec. Tie príjmy však boli vyššie. Robila som typ S s prílohami SA a SD - aspoň tak som to pochopila z krátkeho prehľadu k RZZP od p. Mihála, ktorý je tu na Porade.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Netka Pozri príspevok
    Podľa mňa nemusí ak nemal kolísavé príjmy zo zamestnania, o autorských honorároch sa toho veľa nepopísalo ale ak jeho príjem neprekročil za autrské honoráre 41 400,- pri samoplatiteľoch tak robiť nemusí. A váš zamestnanec bol zamestnaný takže nebol samoplatiteľ.


    Opravte ma, ak sa mýlim.
    Netka, nemáš pravdu, tak Ťa teda opravujem

    Ak autorské honoráre zahrnul do DP § 6 je povinný z toho odviesť do ZP.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Iba honoráre, ktoré boli zdanené zrážkovou daňou a neuviedli sa v DP, z tých nemusí odviesť do ZP

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    fialka m Pozri príspevok
    Mam zamestnanca, cely rok zamestnany, nemal kolisave prijmy, ale mal prijem na autorske zmluvy vo vyske 10.520,- sk. Podaval si danove priznanie a zahrnul tieto prijmy do § 6. Musi tento clovek robit rocne zuctovanie? ak ano, ktore tlacivo?

    dakujem vsetkym
    Fialka do tlačiva SD napíše základ dane - 10520 /je "hrubý" príjem, alebo základ dane ?/

    fialka m je offline (nepripojený) fialka m

    fialka m
    Muška Pozri príspevok
    Fialka do tlačiva SD napíše základ dane - 10520 /je "hrubý" príjem, alebo základ dane ?/
    je to hruby prijem, zaklad dane je 6.312,-
    takze tam dam tych 6.312?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.