Zavrieť

Porady

výkaz do SP

dobry den,
chcem Vas poprosit o radu:
firma nema zamestacov, len obcasne dohodara... dohoda bola od 20.7. - 30.7.2007, do SP bola riadne zaslana prihlaska a odhlaska. Odmena mala byt vyplatena po vykonani prace, t.j. v auguste, avsak vyplatena bola az v septembri, spolu s danou a odvodmi do SP. Za 07/2007 som poslala do SP nulovy vykaz, ale neviem ci som urobila spravne ... a teraz neviem co mam uviest do vykazu za 08, resp. 09/2007?
Ako sa postupuje pri vypisovani vykazov do SP v pripade, ked dohodar je odhlaseny zo SP v 07/2007 a odmena sa mu vyplatila v 09/2007. Do ktoreho mesiaca co uviest?

Dakujem Vam za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Ja by som dala opravný výkaz do SP, pretože ak dohodár pracoval v 07 mesiaci mal byť uvedený v zúčt.a výpl. listine už v 07 mesiaci. To že mu bola odmena vyplatená až v 09, sa bude už účtovať len cez pokladňu alebo banku.

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Chcem sa spýtať k tomu príkladu č.6 na ktoré je vyššie uvedený link. Tých 8000 z DoVP už bolo vyplatených fyzicky v septembri alebo sa vyplatia až v okóbri?

    karcoolka1 je offline (nepripojený) karcoolka1

    externé účtovníctvo karcoolka1
    Mne to pripadá, že dostal odmenu 20.9.2007. V mes.9/2007 je aj vykázaná aj vyplatená. Ak by bola vyplatená až 10/2007, tak by bol ďalší výkaz.
    Len pozor tento spôsob je platný od 1.9.2007. Ten tvoj prípad si odobri v SP.

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Neviem či som to správne robila pred 1.9. lebo vtedy som ak niekto pracoval na DoVP napr. v máji a vyplatili sme ju v júni, tak som ho v mesačnom výkaze dala do mája.

    karcoolka1 je offline (nepripojený) karcoolka1

    externé účtovníctvo karcoolka1
    SOCPOIST:
    Zmeny vo vykazovaní poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie od 1. septembra 2007.

    Od 1. septembra 2007 zamestnávateľ uvedie na tlačive ,,Mesačný výkaz poistného a príspevkov – príloha" všetkých zamestnancov, ktorí majú postavenie zamestnanca podľa § 4 zákona v znení neskorších predpisov, t. j. aj:

    zamestnanca, ktorý má prerušené povinné nemocenské poistenie, povinné dôchodkové poistenie a povinné poistenie v nezamestnanosti podľa § 26 ods. 1 a 3 zákona v znení neskorších predpisov, ako aj
    zamestnanca, ktorý má vylúčenú povinnosť platiť poistné na nemocenské poistenie, poistné na dôchodkové poistenie a poistné na poistenie v nezamestnanosti podľa § 140 ods. 1 a 2 zákona v znení zákona č. 244/2005 Z. z., a
    zamestnanca, ktorý vykonáva práce na základe dohody o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru, a v kalendárnom mesiaci mu nebola vyplatená odmena,
    zamestnanca, ktorý vykonával práce na základe dohody o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru, ktorému odmenu za prácu, vykonanú na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru, zamestnávateľ zúčtoval po skončení tohto pracovnoprávneho vzťahu.

    Podľa tohto článku chápem, že do 9/2007 sa vykázovali dohody v mesiaci, kedy boli vyplatené.
    malo by to byť vo výkaze za mesiac, kedy mu bola vyplatená odmena. Aj keď už bol zo SP odhlasený.

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Výplatný termín máme 10.11. Ja ale budem v čase od 31.10 do 15.11. v zahraničí. Preto výplaty za október urobím už 30.10. v predstihu. Môžem týmto dátumom odoslať aj elektronický výkaz do SP? Môžem to vôbec takto urobiť, keďže nikto iný vo firme výplaty nevie urobiť, nechcem oneskoriť s výplatami zamestnancov, odvody a teda ani poslať e-výkaz a nechcem ani premeškať termín na odoslanie výkazu. Alebo mám radšej poslať výkaz 16.11. Alebo môžem v tomto výkaze zmeniť výplatný termín na 16.11., aby som neposlala výkaz oneskorene?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.