Zavrieť

Porady

Ako mam zrušiť exekučné platenie výživného?

ako mam postupovať ak chcem zastaviť exekučného zasielanie výživneho? neplatil som výživne bývala manželka si to dala spätne cez exekutora.Dlže výživne som splatil pred rokom a nadalej mi je zo mzdy cez exekutora strhavanie výživneho.Ako mam teda postupovat nakoko som brzdený a blokovaný zobrat si uver ci pozičku nakolko mi tam figuruje exekučné zražanie zo mzdy.



dakujem Vladimir
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    no možno si splatil dlžné výživné,ale ešte platíš aj odmenu exekútorovi...

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Treba sa skontaktovat s exekutorom. Pokial uz bolo zacate exekucne konanie poplatky ktore si nauctuje exekutor o velke percento navysia dlznu sumu.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    podľa mojej skúsenosti exekučné konanie trvá a trvať môže aj na bežné výživné - mne je takto hradené doposiaľ. Po vymožení dlžného, ma kontaktoval exekútor, že či súhlasím s ukončením - vzhľadom k predošlým skúsenostiam som súhlas nedala - a to nie som pomstychtivá. Než som sa ale dostala do štádia, že som dala návrh na exekúciu tak mi bolo výživné vyplácané ako vyšlo, napriek tomu, že som ho viackrát listom vyzývala, nech sa neondie a platí riadne - mal z toho srandu a neriešil, teraz už nie som ochotná riešiť ja. Celé som to odkladala tri roky, potom som stratila trpezlivosť a nechcem sa už dostať do štádia čakateľa a prosebníka.

    Ako mam zrušiť exekučné platenie výživného?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.