Zavrieť

Porady

Faktúra v októbri za september?

Prosím poraďte.
Možem ešte teraz, v októbri, napr. s dátumom 20.10. vystavit faktúru s dátumom daňovej povinnosti septembrovým? Proste tak,aby som si ju mohla ešte uplatniť v daňovom priznaní za 3.štvrťrok... Ďakujem.
Naposledy upravil KatkaBS : 22.10.06 at 16:49
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Faktúra by sa mala vystaviť 15 dní od daňovej povinnosti. Teoreticky môže byť vystavená fa. aj teraz , denne sa stretávam s podobnými prípadmi. Keď je možné aspoň dať dátum vystavenia 15.10.

    KatkaBS je offline (nepripojený) KatkaBS

    KatkaBS
    Ok, ďakujem, ... a keď dam dátum 19.10. bude to vadit? Lebo inak budem musiet precislovat nejake faktury... hm?dakujem

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    A prakticky treba dať pozor, aby dátum dodania tovaru/služby na faktúre korešpondoval s dátumom na dodacom liste, resp. na protokole o prevzatí služby, atp.

    KatkaBS je offline (nepripojený) KatkaBS

    KatkaBS
    ) no ok, len dufam, že to nebude mať neskôr nejake nasledky, keď príde nejaka "navšteva"... môžu to daňováci napadnuť?

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    KatkaBS
    ) no ok, len dufam, že to nebude mať neskôr nejake nasledky, keď príde nejaka "navšteva"... môžu to daňováci napadnuť?
    Porušenie § 71 ods. 1 zákona o DPH

    Faktúra v októbri za september?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.