Zavrieť

Porady

Nový platca DPH

ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
SZČO sa stal mesačný platca DPH k 1.5.2007. Dňa 23.4.2007 vystavil DL a dodal tovar do EU. Dňa 2.5.2007 vystaví FA. Vstupuje alebo nevstupuje táto FA do DP DPH r. 07 a zároveň do súhrnného výkazu? Podľa môjho názoru nie, nakoľko v čase dodania nebol platca DPH, alebo mi niečo ušlo? Dík za odpovede.
Usporiadat
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Nie. Deň dodania je deň, kedy vzniká daňová povinnosť. Uvedený deň dodania treba doložiť prepravnými dokladmi, príp. inými vierohodnými...
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
DL je opečiatkovaný a podpísaný firmou z EU s poznámkou, že tovar bol vyložený v EU (mimo SK).
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

oukej, len aby tam bol aj ten dátum
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Je tam dátum 23.4. Thank
0 0
šebka šebka

šebka je offline (nepripojený) šebka

Rada si nechám poradiť
Klient sa stal plátcom DPH od 1.06.07. Faktúrovať bude služby, ktoré vykonával v mesiaci máj. Zdaniteľné plnenie bude 31.05.07, ale vystavená faktúra bude 10.06.07. Má klient už vystaviť faktúru s DPH, alebo ešte nie? Ďakujem za radu
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

šebka Pozri príspevok
Klient sa stal plátcom DPH od 1.06.07. Faktúrovať bude služby, ktoré vykonával v mesiaci máj. Zdaniteľné plnenie bude 31.05.07, ale vystavená faktúra bude 10.06.07. Má klient už vystaviť faktúru s DPH, alebo ešte nie? Ďakujem za radu
Faktúru za služby, vykonané v máji, vystaví bez DPH, lebo ešte nebol platiteľom.
0 0
kristín kristín

kristín je offline (nepripojený) kristín

Poprosím o radu, ohľadom DPH.
Živnostník v januári tohto roku dosiahol hradnicu 1,5 mil. SK, teda mal sa stať platcom DPH a teda podať DP k DPH, no neurobil tak, môže mi niekto poradiť, čo v takomto prípade? Ako postupovať, prípadne aké sankcie ho čakajú? Vďaka
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
kristín Pozri príspevok
Poprosím o radu, ohľadom DPH.
Živnostník v januári tohto roku dosiahol hradnicu 1,5 mil. SK, teda mal sa stať platcom DPH a teda podať DP k DPH, no neurobil tak, môže mi niekto poradiť, čo v takomto prípade? Ako postupovať, prípadne aké sankcie ho čakajú? Vďaka
No určite je potrebné registrovať sa na DÚ, a to čím skôr. Presné sankcie neviem, ale "počul" som, že v takýchto prípadoch môže dôjsť aj k dodaneniu všetkých plnení od toho dátumu ako sa mal registrovať.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
smith Pozri príspevok
No určite je potrebné registrovať sa na DÚ, a to čím skôr. Presné sankcie neviem, ale "počul" som, že v takýchto prípadoch môže dôjsť aj k dodaneniu všetkých plnení od toho dátumu ako sa mal registrovať.
Istá sankcia je 2000,00 Sk za každé nepodané priznanie, ktoré malo byť podané, teda minimálne za 3 štvrťroky.
Dodanenie plnení určite, a to s tým rizikom, že zo vstupov nárok na odpočet nebude uznaný (to už záleží od prístupu pracovníka DU)
0 0
kristín kristín

kristín je offline (nepripojený) kristín

Vďaka za info.
Ak tomu teda dobre rozumiem, postup by mal byť asi takýto. Urýchlene podať DP na DÚ, no vychádzať sa bude z obdobia, kedy mu príjem presiahol hranicu 1,5 mil, teda niekedy v januári, ako to sám potvrdil. No môže mi niekto naznačiť postup ako správne postupvať, nemám s takýmto prípadom totiž praktické skúsenosti.Ďakujem
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Rozalka Pozri príspevok
Istá sankcia je 2000,00 Sk za každé nepodané priznanie, ktoré malo byť podané, teda minimálne za 3 štvrťroky.
Dodanenie plnení určite, a to s tým rizikom, že zo vstupov nárok na odpočet nebude uznaný (to už záleží od prístupu pracovníka DU)
Ja mám skúsenosť s klientom v podobnej situácii, ale DU mu nedodanil nič, iba mu dal sankciu za oneskorené prihlásenie sa za platiteľa DPH, vo výške 2000 Sk...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Rozalka Pozri príspevok
Istá sankcia je 2000,00 Sk za každé nepodané priznanie, ktoré malo byť podané, teda minimálne za 3 štvrťroky.
Dodanenie plnení určite, a to s tým rizikom, že zo vstupov nárok na odpočet nebude uznaný (to už záleží od prístupu pracovníka DU)
Z nejakého školenia DPH sa mi tiež marí, že pri oneskorenej registrácii nie je nárok na odpočet DPH, neviem to nájsť v zákone o DPH. Poradíte mi prosím?

---------
Veronika
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

kristín Pozri príspevok
Vďaka za info.
Ak tomu teda dobre rozumiem, postup by mal byť asi takýto. Urýchlene podať DP na DÚ, no vychádzať sa bude z obdobia, kedy mu príjem presiahol hranicu 1,5 mil, teda niekedy v januári, ako to sám potvrdil. No môže mi niekto naznačiť postup ako správne postupvať, nemám s takýmto prípadom totiž praktické skúsenosti.Ďakujem
Napr.: nakoľko máš nárok na uplatnenie DPH z majetku pri registrácii za platiteľa DPH, treba urobiť inventúru majetku ku dňu registrácie, ak používaš ERP, treba ju prestaviť na DPH, ak fakturuješ, začneš vystavovať faktúry v zmysle Zákona o DPH,...
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

veronikasad Pozri príspevok
Z nejakého školenia DPH sa mi tiež marí, že pri oneskorenej registrácii nie je nárok na odpočet DPH, neviem to nájsť v zákone o DPH. Poradíte mi prosím?

---------
Veronika
Možno keby chcel nárokovať DPH spätne, ku dňu, kedy sa mal zaregistrovať...
Môjmu klientovi, hoci sa tiež zaregistroval oneskorene, uznali odpočet DPH ku dňu registrácie bez problémov. Zavolali ho na kontrolu, ale uznali všetko.
0 0
kristín kristín

kristín je offline (nepripojený) kristín

Teraz by som potrebovala poradiť trošku inak.V podstate sa končí pomaly účtovné obdobie a on mal byť platca DPH od januára a nie je, DP na DPH sa podá v najbližších dňoch, neviem si akosi dosť dobre predstaviť spracovanie účtovníctva za rok 2007.Takýto prípad som ešte nespracovávala a potrebovala by som v tom ako sa povie "lopatisticky" poradiť. Vďaka
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
kristín Pozri príspevok
Teraz by som potrebovala poradiť trošku inak.V podstate sa končí pomaly účtovné obdobie a on mal byť platca DPH od januára a nie je, DP na DPH sa podá v najbližších dňoch, neviem si akosi dosť dobre predstaviť spracovanie účtovníctva za rok 2007.Takýto prípad som ešte nespracovávala a potrebovala by som v tom ako sa povie "lopatisticky" poradiť. Vďaka
Spýtaj sa konkrétne, v čom vidíš problém?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

kristín Pozri príspevok
Teraz by som potrebovala poradiť trošku inak.V podstate sa končí pomaly účtovné obdobie a on mal byť platca DPH od januára a nie je, DP na DPH sa podá v najbližších dňoch, neviem si akosi dosť dobre predstaviť spracovanie účtovníctva za rok 2007.Takýto prípad som ešte nespracovávala a potrebovala by som v tom ako sa povie "lopatisticky" poradiť. Vďaka
Keď vychádzam z horeuvedených skúseností, tak podľa mňa sa v doterajšom účtovníctve nič nezmení. Zmena nastane až dňom registrácie za platiteľa DPH. Od tohoto dátumu sa začne účtovať aj o DPH... O nárokovanú DPH z majetku pri registrácii za platiteľa DPH sa upraví daňový základ...
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Kristín, keď sa tvoj klient zaregistruje, DU určí presný dátum, od ktoréto sa stáva platiteľom DPH. Od tohoto dátumu sa musí chovať ako platiteľ a ty to budeš tak aj účtovať.
0 0
kristín kristín

kristín je offline (nepripojený) kristín

Keď to teda zhrniem všetko, čo o tomto prípade zatiaľ viem, aj to len telefonicky, do dňa zaregistrovania sa ako platiteľ DPH sa o jeho firme bude účtovať ako o živnostníkovi účtujucom v JU a neplatiteľovi DPH až do dňa podania DP na DPH.Teda všetky úhrady týkajúce sa jeho činnosti sa budú účtovať ako neplatiteľovi DPH až do spomínaného dňa registrácie???

Pomaly, začínam uvažovať nad tým, že sa do tohto účtovníctva vôbec nepustím?!?!?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

kristín Pozri príspevok
Keď to teda zhrniem všetko, čo o tomto prípade zatiaľ viem, aj to len telefonicky, do dňa zaregistrovania sa ako platiteľ DPH sa o jeho firme bude účtovať ako o živnostníkovi účtujucom v JU a neplatiteľovi DPH až do dňa podania DP na DPH.Teda všetky úhrady týkajúce sa jeho činnosti sa budú účtovať ako neplatiteľovi DPH až do spomínaného dňa registrácie???

Pomaly, začínam uvažovať nad tým, že sa do tohto účtovníctva vôbec nepustím?!?!?
Neviem ako si myslela zvýraznené... Deň podania DP k DPH nie je v tomto prípade dôležitý. DP k DPH budeš prvý raz podávať až po uplynutí štvrťroka, v ktorom sa klient stane platiteľom DPH, pravdepodobne v termíne do 25.1.2008. Dôležitý je dátum registrácie! Od tohoto dňa účtuješ aj o DPH... Dovtedy sa nič nemení...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať