Zavrieť

Porady

strata hotovosti, kamerový systém na čerpacej stanici

Dobrý deň,

ako má postupovať človek, ak sa domnieva, že stratil hotovosť na čerpacej stanici? Išiel tam s tým, že chce vidieť kamerový záznam, či ich tam náhodou nenechal. Povedali mu, že potrebujú nejaké povolenie a keďže ho nemajú tak mu záznam nemôžu ukázať (vedúci tam nebol). Ako to vlastne je?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    V príspevkoch vykám, v komentároch tykám... Snáď je to rozumný kompromis. ...viac právnik-probono
    väčšina čerpacích staníc uchováva kamerový záznam iba 7 dní. Takže treba urýchlene ísť na políciu v obvode ČS, podať oznámenie o skutočnosti nasvedčujúcej tomu, že bola stratená hotovosť prisvojená nálezom na ČS neznámym páchateľom a trvať ako poškodený na tom, aby Polícia ASAP (okamžite) ten záznam zabezpečila.
    Naposledy upravil právnik-probono : 16.07.14 at 19:46 Dôvod: upresnenie podstaty TČ

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Mariana B., Ing. Ľubomír Janoška, Kvaka, lubka0907, Zuzanka_ba, tictac7
    Neužitočné (1)
    5

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Podľa mňa sa dotyčný,ktorý peniaze vzal,dopustil trestného činu zatajenia veci;ak napr.niekto nechá peniaze v bankomate a ďalší príde a vezme,tiež ich neukradol,ale pokiaľ ich nevráti,tak mu hrozí trestné stíhanie.Nemôže si ponechať niečo,čo mu nepatrí.

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Treba to riešiť cez políciu, ktorá si môže vyžiadať záznamy kamer. systému. Čím skôr, alebo okamžite, aby nedošlo k prepísaniu kamerových záznamov.
    16 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j čo majú fízli so stratou?
    právnik-probono lujza veľa, ak tie stratené peniaze si niekto nechal pre seba, tj. spreneveril ich.
    sosak V prípade, že peniaze našiel zamestnanec ,neodovzdal ich, a obohatil sa.
    lujza.j ok...a čo príde stratil som love na pumpe....kamerové záznamy na pumpe snímajú iba to čo treba im vidieť....ak si ich niekto nechal....myslím, že záznam neukáže nič....a potom väčšinou sa strácajú s lovami aj doklady....kde je napísané, že ich našiel prac.čerpačky....
    sosak Kamerové záznamy sa preverujú kompletne, tj. vonkajšie a vnútorné kamery. Na čerpačku chodia ľudia obvykle autami, na ktorých je EČV, a zistiť nálezcu nebude až taký problém.
    lujza.j vieš vždy je teória a potom realita.....videl si ako a čo ktorá kamera sníma....alebo iba tv novinách....čerpačiek je xy druhov....ečv ti dáva akú záruku, že vypátraš čo chceš?
    sosak Však poraď lepšie, ak vieš.
    lujza.j Trestného činu sprenevery podľa § 248 ods. 1 Tr. zákona účinného do 1. januára 2006 sa dopustí, kto si prisvojí cudziu vec, ktorá mu bola zverená, a spôsobí tak na cudzom majetku škodu nie nepatrnú.

    peniaze ktoré našiel mu asi nemohli byť zverené....
    lujza.j ved už by som...som dosť pesimistická v takýchto prípadoch......
    sosak Kde ja píšem o sprenevere ?
    lujza.j ty nie....
    misoft Tu by sa mohlo aj jednať o zatajenie veci - Tr. zákon §236 ods.1
    lujza.j hej už ma to napadlo...len neviem či peniaze sa berú ako vec...
    právnik-probono misoft máš pravdu... v tomto prípade sa ospravedlnujem, skutočne nejde o spreneveru (v rýchlosti písania odpovede som si v mysli zamenil skutkovú podstatu sprenevery a zatajenia veci), ale o podozrenie zo zatajenia veci. V tomto duchu aj opravím príspevok. Podstatné pre páchateľa je ale to, že toto počínanie je trestné.
    právnik-probono áno aj peniaze sa berú ako vec.
    misoft - konečne som aj ja trafil správnu odpoveď.....
      zbaliť
    Mariana B. 16.07.14 18:05 priradil do Porady

    strata hotovosti, kamerový systém na čerpacej stanici

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.