Zavrieť

Porady

PHM a DPH

Prosím vás môžete mi niekto povedať, ktorý parag.platí pri úprave dph z vypočítanej spotreby PHM? Všade som hľadala a všade je aj napísané, že sa pri nadspotrebe musí odviesť dph , ale v zákone o dph som nenašla na to paragraf, prosím poradte mi ktorý to je?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    domacnost
    Prosím vás môžete mi niekto povedať, ktorý parag.platí pri úprave dph z vypočítanej spotreby PHM? Všade som hľadala a všade je aj napísané, že sa pri nadspotrebe musí odviesť dph , ale v zákone o dph som nenašla na to paragraf, prosím poradte mi ktorý to je?
    V zákone o DPH nič také nie je.

    domacnost je offline (nepripojený) domacnost

    domacnost
    ALBO
    V zákone o DPH nič také nie je.
    Ak to teda nie v zákone o dph, tak nemám povinnosť odviesť dph?
    Prečo tu teda po niektorý píšu, že treba odviesť aj dph z vypoč.spotreby PHM, skúsim pripnuť aj link.

    stratena je offline (nepripojený) stratena

    necham si rada poradit :) stratena
    ak myslis nadspotrebu tak ta sa dava do nakladov ako nedanovy naklad a uplatnis si ho v danovom priznani PO ako pripocitatelnu polozku...dobre som ta pochopila?cize ta nadspotreba bude uvedena v zakone o dani z prijmov

    domacnost je offline (nepripojený) domacnost

    domacnost
    áno účtujem v JÚ, ale ja si myslím, že to nemá vplyv na JÚ a PÚ . Zákony platia rovnako pre obe účtov.sústavy, okrem postupov účtovania.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    domacnost
    áno účtujem v JÚ, ale ja si myslím, že to nemá vplyv na JÚ a PÚ . Zákony platia rovnako pre obe účtov.sústavy, okrem postupov účtovania.
    Mne sa zdá, že tam riešia nejaké SW problémy, pri čiastkových úhradách. Možno sa chytí evina.Posúvam

    domacnost je offline (nepripojený) domacnost

    domacnost
    Albo od eviny som už dostala odpoveď , takže vám všetkým krásne ďakujem.
    Tu je jej vyjadrenie:


    Domacnost správna pripomienka ďakujem. Pomiešala som nechtiac dva pojmy /čo mimochodom som tu už niekoľkokrát vysvetľovala, že ide o dva druhy daní, a teda sa majú aj tak posudzovať-daň z príjmu a daň z pridanej hodnoty.
    Nadspotrebu odpočítaš z prevádzkovej réžie a Dph si normálne nárokuješ aj z nákupov neuznaných do DZ dane z príjmu. Vyplýva to priamo z §. 49 zákona o DPH :

    Platiteľ môže odpočítať od dane, ktorú je povinný platiť, daň z tovarov a služieb, ktoré použije na účely svojho podnikania ako platiteľ ...

    Takže DPH neznížiš, lebo ako správne uvádzaš zo zákona o DPH to nevyplýva ), ale znížiš prevádzkovú réžiu o nadspotrebu, ako to vyplýva zo zákona o dani z príjmov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.