Zavrieť

Porady

založenie združenia

Dobrý deň, potrebovala by som radu, či nevie niekto poradiť, ide o túto vec: dvaja ľudia sa dohodli, že urobia združenie, jeden je fyzická osoba /ďalej len osoba A/- živnostník účtujúci v JU, druhá osoba je občan českej republiky /osoba B/, ktorý nepodniká ani v čechách, ani na slovensku, medzi sebou sa dohodli, že účtovníctvo združenia bude vedené na osobu A, ktorá má ešte aj vlastné podnikateľské aktivity. moja otázka znie: vyplývajú osobe B, tým že je v združení nejaké povinnosti:napr. prihlásiť sa na podnikanie - otvoriť si živnosť, prihlásiť sa na nejaký úrad, atď.? podotýkam, že združenie chcú založiť na Slovensku. privítam aj rady, kde by som sa o tom bližšie dočítala. z

a všetky nápady a rady vopred veľmi pekne ďakujem. andrea
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    český občan by si mal založiť živnosť na slovensku a musí mať v živn.liste uvedenú tú istú živnosť , ako slov.živnostník. Ak je slov.živnostník platca dph, tak český živn.je povinný sa zareg.tiež ako platca dph. Chod do JÚ a daj si vyhľadať združenie FO je tu toho veľa popísaného skúsim ti priložiť nejaký ten link:
    http://www.porada.sk/showthread.php?...ht=zdru%BEenie
    Naposledy upravil renča1 : 09.02.06 at 06:00

    založenie združenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.