Zavrieť

Porady

Neuznaná reklamácia športovej obuvi

Dal som si reklamovať halovky(na futbal,) ktoré sa mi poškodili asi po 3mesiacov. Domov mi prišlo vyjadrenie, že reklamácia je zamietnutá a v liste od znalca je napísaný výsledok posúdenia: chyba materiálu. Tak sa chcem spýtať či je to v poriadku keď znalec napíše chyba materiálu a oni mi zamietnu reklamáciu. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Podla mna to nie je v poriadku.
    Vyjadril si sa k zamietnutiu v obchode?
    Posli si otazku SOI.

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    Nie je to v poriadku,vráť sa do obchodu aj s vyjadrením od znalca a trvaj na reklamácii,predsa ak je to vada materiálu,tak to musia uznať.
    Alebo to rovno pošli na inšpekciu.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    001vlado000 Do obchodu som zatiaľ len volal, povedali mi ale že je to zamietnuté... preto som sa chcel radšej najprv poradiť.
    kopretinka podľa zákona ti to nemôžu zamietnuť,aký udali dôvod?
    misoft Ak sa tovar reklamuje do 6 mesiacov od kúpy - je to považované ako výrobná vada. Nakluš do obchodu (a neboj sa byť dôraznejší) s tým, že odborný posudok jasne označil chybu v materiáli. Obchod nesmie zamietnuť reklamáciu, ak neurobil odborný posudok. Ak je, je tam napísané chyba materiálu a aj tak neuznávajú - nech ti to dajú písomne, obráť sa na SOI s tým, že obchod i napriek jasnému posudku odmieta reklamáciu. Oni si s obchodom už poriadok urobia.
    001vlado000 Práveže v liste od nich nie je nič, iba že je reklamácia zamietnutá ale, prečo tak to netuším. Nie je tam ani že by som ju zle používal ani nič také.
      zbaliť

    Neuznaná reklamácia športovej obuvi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.