Zavrieť

Porady

zmluva o zamedzeni dvojiteho zdanenia

Prosim vas, neviem si rady, do ktoreho policka na DP typu B mam uviest prijem od zamestnavatela z CR? Do policka 79 alebo 82? Dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babos je offline (nepripojený) babos

    babos
    natkov Pozri príspevok
    Prečo vyplňuješ typ B, podrobne? Napíš či ide o príjem zo závislej činnosti..
    Typ B vyplnujem preto, lebo som mal trvale zamestnanie v SR, v CR a okrem toho mam zivnost.

    babos je offline (nepripojený) babos

    babos
    DanielaSĽ Pozri príspevok
    Najprv do riadku 33 a potom do 82.
    Dakujem. Do riadku 33 mam napisat uhrn prijmov od slovenskeho zamestnavatela + uhrn prijmov od ceskeho zamestnavatela? U slovenskeho som robil celych 12 mesiacov, u ceskeho 1 mesiac.

    džino je offline (nepripojený) džino

    džino
    babos Pozri príspevok
    Prosim vas, neviem si rady, do ktoreho policka na DP typu B mam uviest prijem od zamestnavatela z CR? Do policka 79 alebo 82? Dakujem!
    čítaj prílohu

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    babos Pozri príspevok
    Dakujem. Do riadku 33 mam napisat uhrn prijmov od slovenskeho zamestnavatela + uhrn prijmov od ceskeho zamestnavatela? U slovenskeho som robil celych 12 mesiacov, u ceskeho 1 mesiac.
    Ak máš pred sebou tlačivo DP, prečítaj si odkaz číslo 7 , pod tabuľkou , ktorú vypĺňaš.
    Presne tam nájdeš, čo sa do riadku 33 uvádza - úhrn príjmov od všetkých zamestnávateľov.

    susana28 je offline (nepripojený) susana28

    susana28
    Ahojte poraďáci!

    Môj priateľ mal za obdobie:
    1-3/06 príjmy z pracovného pomeru na Slovensku,
    4-6/06 príjmy z pracovného pomeru v Českej republike,
    8-12/06 príjmy z pracovného pomeru v Slovinsku.

    Ako mám postupovať pri vypĺňaní DP typu A?

    Je mi jasné, že do úhrnu príjmov zahrniem príjmy z SR, ČR a Slovinska.
    Do riadku zaplatené poistné uvediem iba poistné zaplatené v SR alebo aj poistné platené v ČR a Slovinsku?

    Na základe zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia s ČR pri príjmoch z ČR uplatním metódu zápočtu dane. Ale ako mám postupovať pri príjmoch z Slovinska, tam mám použiť metódu vyňatia príjmov?

    Ďakujem
    Neskoro som sa zapojila. Dal Ti už niekto odpoveď? .Tiež si neviem rady.
    Tak isto príjem v SR a ČR.
    Poraďte.
    Nell

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    susana28 Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci!

    Môj priateľ mal za obdobie:
    1-3/06 príjmy z pracovného pomeru na Slovensku,
    4-6/06 príjmy z pracovného pomeru v Českej republike,
    8-12/06 príjmy z pracovného pomeru v Slovinsku.

    Ako mám postupovať pri vypĺňaní DP typu A?

    Je mi jasné, že do úhrnu príjmov zahrniem príjmy z SR, ČR a Slovinska.
    Do riadku zaplatené poistné uvediem iba poistné zaplatené v SR alebo aj poistné platené v ČR a Slovinsku?
    Aj poistné zo Slovinska a Čiech.

    Na základe zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia s ČR pri príjmoch z ČR uplatním metódu zápočtu dane. Ale ako mám postupovať pri príjmoch z Slovinska, tam mám použiť metódu vyňatia príjmov?
    Príjem z Čiech - kolonka zápočet dane, príjem zo Slovinska - kolonka zápočet dane.

    Ďakujem
    Odpoveď hrubým.
    Naposledy upravil DanielaSL : 16.03.07 at 07:23

    susana28 je offline (nepripojený) susana28

    susana28
    DanielaSĽ Pozri príspevok
    Odpoveď hrubým.
    Ale pozerala som na www.drsr.sk zoznam krajín s ktorými má Slovensko uzatvorené zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia a je tam aj Slovinsko a uvádza sa tam metóda započtu takisto ako aj pri príjmoch z ČR.

    Takže pri vyplňaní daň.priz. uvediem na riadok 49 úhrn základov dane? Teda príjem - poistné uvedené na potvrdení z ČR a zo Slovinska prerátané na Sk?
    A na riadku 50 uvediem daň zaplatenú v zahraničí taktiež prerátanú na Sk?

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    susana28 Pozri príspevok
    Ale pozerala som na www.drsr.sk zoznam krajín s ktorými má Slovensko uzatvorené zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia a je tam aj Slovinsko a uvádza sa tam metóda započtu takisto ako aj pri príjmoch z ČR.

    Takže pri vyplňaní daň.priz. uvediem na riadok 49 úhrn základov dane? Teda príjem - poistné uvedené na potvrdení z ČR a zo Slovinska prerátané na Sk?
    A na riadku 50 uvediem daň zaplatenú v zahraničí taktiež prerátanú na Sk?
    Opravila som sa v príspevku, neviem ako som pozerala, asi zle. Skutočne má Slovinsko zápočet.
    V príspevku 6 v prílohe máš napísaný postup.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.