Zavrieť

Porady

výpoveď a PN ....

zdravim, dal som v robote vypoved..nejak som sa zosypal uz -... podpisal som dohodu o ukonceni pracovneho pomeru...v ten den som mal robit do 18,30. podpisal som este ze ten den som bol v praci..isiel som k lekarke a ta mi dala pn vystavenu od toho dna... cize je to akceptovatelna pn-ka, ked som uz v ten den podpisal aj tu dohodu? dik
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

PP môže skončiť dohodou aj počas PN.

PS a prečo si to nedal ako otázku ale debatu?
1 0
carolitos carolitos

carolitos je offline (nepripojený) carolitos

a to aj ked je pracovnik dlhodoby zamestnanec? pokial viem mozu ukoncit pp, pokial je zamestanec pn dlhsie ako rok, ci mylim sa...?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

neviem, ako myslíš, či je akceptovateľná? - o DPN rozhoduje lekár - tak ak ti ju vypísal ..?
Ak si aj PP ukončil dohodou - po jeho skončení ti platí SP nemocenskú dávku.
0 0
carolitos carolitos

carolitos je offline (nepripojený) carolitos

totizto vypoved som dal par dni pos skonceni skusobnej doby, kedze boli nezhody a zmluvu som mal na pol roka. ta nejak nechcapem ci sa nevyhovoria na nieco atd
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ujasni teda, či si dal výpoveď alebo podpísal Dohodu o skončení PP. Pretože to akosi pletieš. Výpoveď a Dohoda, nie je to jedno a to isté.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

si ale najskôr ujasni, či si dal výpoveď (a či ti beží VD)? ... alebo či tvoj PP končí dohodou?
0 0
carolitos carolitos

carolitos je offline (nepripojený) carolitos

povedal som ze odchadzam pocas pracovnej doby,,,ze mi je zle,,dala mi podpisat papiere,no mne bolo tak zle ze som podpisal vsetko, len viem ze som podpisal dohodu o ukonceni pracovneho pomeru,,,som ja v tomto mimo,,,aky je tam teda rozdiel? preto sa pytam ci pn budu akceptovat alebo nie,,teda ci su povinny alebo niesu
0 0
carolitos carolitos

carolitos je offline (nepripojený) carolitos

Tweety
PP môže skončiť dohodou aj počas PN.

PS a prečo si to nedal ako otázku ale debatu?
vsak aby som sa mohol vyjadrit ,pretoze jedna odpoved mne nestaci
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

ak si podpísal dohodu o skončení PP - tak ti PP končí tým dňom, ktorý je na tej dohode.
A o PNku sa neboj - ak ti napr PP končí až od zajtra - a od dnes máš DPN - tak ti 1 deň preplatí zamestnávateľ NM ... a potom už platí SP. Ale odovzdaj žiadosť - čierne tlačivo zamestnávateľovi, červené môže tiež za teba odovzdať zamestnávateľ do SP - ale ak nebude chcieť - zanesieš si sám (dakoho pošleš, aj pošta existuje)
Výpoveď je niečo iné (viď zák práce)
0 0
carolitos carolitos

carolitos je offline (nepripojený) carolitos

no ale ja som podpisal a aj doniesol pn v ten isty den..mne to nejak nezapina, nevyznam sa v zakonniku prace,,ale je jasne ze keby som mal pn-ku vystavenu odo dne a pp konci az zajtra to chapem...ale ukoncenie a odovzdanie pn prebehlo subezne v jeden den tomuto nechapem
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

tak to nerieš - zamestnávateľ sa s tým popasuje.
a tebe v podstate môže byť jedno - či ti vyplatí na ten jeden deň NM, alebo mzdu. či?
Hlavne aby si odovzdal doklady !
A ak niekomu neveríš - daj si na kópii potvrdiť prevzatie
0 0
carolitos carolitos

carolitos je offline (nepripojený) carolitos

dik za rady
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať