Zavrieť

Porady

odvody do SP

Dobry den.
Prosim vas, v r. 2009 aj v r. 2010 moje prijmy zo zivnosti presiahli limit pre prihlasenie sa do SP. V juni 2010 som vsak zivnost zrusila a znovu som si ju zalozila v auguste 2010.
Je uzakonena novela zakona o soc. poisteni, podla ktorej by som si mala zacat platit odvody do socialky od januara 2011?

A nemala by som si ich dokonca platit od augusta 2010? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    dobry den, chcela som sa opytat . som zivnostnicka od 15. novembra 2011 , tak zatial neplatim ziadne odvody , no som aj invalidna dochodkyna, prvy rok som oslobodenie od odvodou . a chcela by som sa opytat kolko alebo ako sa vyratajumesacne odvody do poistovne ako zivnostnicka. dakujem za skoru odpoved

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    petameta Pozri príspevok
    Dobry den.
    Prosim vas, v r. 2009 aj v r. 2010 moje prijmy zo zivnosti presiahli limit pre prihlasenie sa do SP. V juni 2010 som vsak zivnost zrusila a znovu som si ju zalozila v auguste 2010.
    Je uzakonena novela zakona o soc. poisteni, podla ktorej by som si mala zacat platit odvody do socialky od januara 2011?

    A nemala by som si ich dokonca platit od augusta 2010? Dakujem.
    Do konca júna odvody neplatíš.

    Aký príjem si mala za rok 2010 ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    benakova77 Pozri príspevok
    dobry den, chcela som sa opytat . som zivnostnicka od 15. novembra 2011 , tak zatial neplatim ziadne odvody , no som aj invalidna dochodkyna, prvy rok som oslobodenie od odvodou . a chcela by som sa opytat kolko alebo ako sa vyratajumesacne odvody do poistovne ako zivnostnicka. dakujem za skoru odpoved
    skontroluj si dátum - asi tam máš preklep.

    Aký príjem = tržby si dosiahla za rok 2010 ?

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    veronikasad Pozri príspevok
    skontroluj si dátum - asi tam máš preklep.

    Aký príjem = tržby si dosiahla za rok 2010 ?

    Ty si dosiahla aký príjem za rok 2010 ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dosť vysoký na to, aby som platila odvody do SP ... Na výšku príjmu v predch.príspevkoch som sa pýtala z dôvodu posúdenia povinnej registrácie do SP - keby ťa to náhodou zaujímalo ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.