Zavrieť

Porady

Nesprávny kurz na FA v EUR

Ahojte kolegovia,

Mám jeden problém :

V 10-2006 sme vystavili nášmu zákazníkovi faktúru v EUR pri zlom kurze.
Namiesto kurzu dodania sme tam mali kurz zo dňa fakturácie.

Pri obojstrannej kontrole zákazník avizuje, že daná faktúru si zaúčtoval správne a abstrahoval od nášho prepočtu DPH na faktúre EUR vs SKK (pri zlom – nižšom kurze )

Náš zákazník to má v poriadku i keď na doklade má ten prepočet nesprávny.

My máme tržby 604, 343 aj protistranu – 311 podhodnotené nakoľko systém pracoval s nesprávnym kurzom.

Prosím pomôžte ako opraviť daný doklad na našej strane nakoľko som mal mať vyššiu daňovú povinnosť (+vyššie tržby) za predpokladu, že by som použil správny kurz (zo dňa dodania) potrebujem to opraviť a o.i. podať DDP za daný mesiac.

Navyše táto faktúra vystavená v EUR už bola zaplatená v EUR.

Vopred ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    PESA Pozri príspevok
    Ahojte kolegovia,

    Mám jeden problém :

    V 10-2006 sme vystavili nášmu zákazníkovi faktúru v EUR pri zlom kurze.
    Namiesto kurzu dodania sme tam mali kurz zo dňa fakturácie.

    Pri obojstrannej kontrole zákazník avizuje, že daná faktúru si zaúčtoval správne a abstrahoval od nášho prepočtu DPH na faktúre EUR vs SKK (pri zlom – nižšom kurze )

    Náš zákazník to má v poriadku i keď na doklade má ten prepočet nesprávny.

    My máme tržby 604, 343 aj protistranu – 311 podhodnotené nakoľko systém pracoval s nesprávnym kurzom.

    Prosím pomôžte ako opraviť daný doklad na našej strane nakoľko som mal mať vyššiu daňovú povinnosť (+vyššie tržby) za predpokladu, že by som použil správny kurz (zo dňa dodania) potrebujem to opraviť a o.i. podať DDP za daný mesiac.

    Navyše táto faktúra vystavená v EUR už bola zaplatená v EUR.

    Vopred ďakujem za pomoc.
    Vystavte mu ŤP na rozdiel a opravte cez DDP (vy opravíte výstup).

    Oni si odpočítali viac ak tomu dobre rozumiem ako bolo na Fa (na základe vlastného prepočtu). Možno by bolo dobre , keby tú opravu, čo si urobili na pôvodnej Fa mali od vás aspoň podpísanú.

    PESA je offline (nepripojený) PESA

    PESA
    Albo prosím ŤA ešte otázku :

    Momentálny stav je nasledovný :

    Na strane zákazníka - ten to individuálne opravil, bez toho aby dostal opravený doklad. Na svojej strane to má účtovne aj daňovo vysporiadané. Jedine čo potrebuje je potvrdenie z našej strany, že na faktúre bol nesprávny kurz a mi potvrdzujeme tento fakt (=>jeho nesprávnosť).

    Na našej strane je problém - aby sme sa dostali do súladu účtovného aj daňového musím vystaviž ťarchopis na opravu ZD aj dane, účtovne si tržby aj daň dáme na požadovanú správnu úroveň (+ podám dodatočné DP), ale "protistrana" nebude akceptovať daný ťarchopis nakoľko on to má už vysporiadané a musel by nám daný ťarchopis zaplatiť.

    Vystavením ťarchopisu si opravím problém na našej strane (+ podám DDP, daň doplatím), ale zároveň viem bezpečne, že mi ostane otvorená pohľadávka a že protistrana ju odmietne akceptovať.

    Tu som skončil a neviem ako ďalej...

    Albo (alebo niekto iný) viete mi poradiť ?

    Veľmi pekne ďakujem za akukoľvek pomoc.

    Nesprávny kurz na FA v EUR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.