Zavrieť

Porady

Výška stravenky za 2011

Dobrý večer ,

prosím Vás vie mi niekto povedať či má zamestnávateľ právo dať nám ako zamestnancom stravné lístky ešte v hodnote ako boli minulý rok vo výške 2,70 eur ak je zákonom stanovená minimálna výška 2,85 eur . Ak áno tak prečo .

Ďakujem za pomoc
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Miruru Pozri príspevok
Dobrý večer ,

prosím Vás vie mi niekto povedať či má zamestnávateľ právo dať nám ako zamestnancom stravné lístky ešte v hodnote ako boli minulý rok vo výške 2,70 eur ak je zákonom stanovená minimálna výška 2,85 eur . Ak áno tak prečo .

Ďakujem za pomoc
AK tak robí, porušuje ZP §152.
(4) Pri zabezpečovaní stravovania zamestnancov prostredníctvom právnickej osoby alebo fyzickej osoby, ktorá má oprávnenie sprostredkovať stravovacie služby, sa cenou jedla rozumie hodnota stravovacej poukážky. Hodnota stravovacej poukážky musí predstavovať najmenej 75 % stravného poskytovaného pri pracovnej ceste v trvaní 5 až 12 hodín podľa osobitného predpisu.
1 0
Miruru Miruru

Miruru je offline (nepripojený) Miruru

Strašne pekne ďakujem za rýchlu odpoveď,

ak som dobre porozumela tak nám nesmie dať stravné lístky v hodnote aké boli minulý rok .
Je možnosť ako sa to dá riešiť ak zamestnávateľ nie je ochotný o tom komunikovať ?

Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Miruru Pozri príspevok
Strašne pekne ďakujem za rýchlu odpoveď,

ak som dobre porozumela tak nám nesmie dať stravné lístky v hodnote aké boli minulý rok .
Je možnosť ako sa to dá riešiť ak zamestnávateľ nie je ochotný o tom komunikovať ?

Ďakujem
Je, porušenie ZP nahlásiť IP.
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

Dávame stravné lístky v hodnote 3,6E. Časť ide so SF a časť 1,5E strhávame zamestnancom z výplaty. Vzťahuje sa na toto DPH? Mám z 1ks lístka v hodnote 1,50 odvádzať 0,24 E DPH (po starom 19%) ?
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

psps Pozri príspevok
Dávame stravné lístky v hodnote 3,6E. Časť ide so SF a časť 1,5E strhávame zamestnancom z výplaty. Vzťahuje sa na toto DPH? Mám z 1ks lístka v hodnote 1,50 odvádzať 0,24 E DPH (po starom 19%) ?
Neviete mi poradiť?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Stravné lístky sú oslobodené od DPH.
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

Takže keď sa jedná o gastráče, vôbec sa nemusím DPh-ačkou ani zaoberať?
Uplne ma zmiatli iné príspevky, kde sa písalo, niečo o tom, že ak nám zamestnanec platí za lístky, tak mu ich musíme predávať s DPh a teda aj odvádzať DPH. A to je asi len iných pri obedových lístkoch, že?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nie sú lístky ako lístky, treba čítať v súvislostiach.
DPH sa vzťahuje na stravné lístky pre konkrétnu jedáleň, väčšinou v priestoroch firmy.
V tomto prípade ide o priame poskytnutie obedov.
SL="gastráče" sú poukážky, ktoré môžeš použiť kdekoľvek, kde ti ich zoberú ako platidlo.
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Dobrý den poradáci.
Prosím o radu teraz idem kupovať naším zamestnancom stravné lístky
v hodnote 3,20 EUR koľko z toho mám im strhnúť z výplaty a koľko prepláca zamestnávateľ???
Vďaka pekne Silvia
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
To mi nevieme!!! Zo stravného lístka si zamestnávateľ uplatní do nákladov 55%, potom môže uplatniť nejakú čiastku zo soc. fondu a tak sa dostane k sume za ktorú potom lístok predá zamestnancovi. Niektorí zamestnávatelia prispievajú toľko zo SF, že zamestnanec má lístok zadarmo. Toto všetko si musíš prepočítať sama.
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Díky pekne za pomoc..
Pekný den Silvia
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Ešte dodatok, zo SL môžeš uplatniť 55% z ceny lístka (t.j. z 3,20 je to 1,76Eur) ale môžeš až do výšky 55% z 3,80 (t.j.2,09 Eur).
0 0
enya63 enya63

enya63 je offline (nepripojený) enya63

dobrý deň, vie mi niekto poradiť ohľadom desiatových balíčkov? Baníci majú zo zákona nárok na ochranné nápoje, firma ktorá nám to faktúruje pripája k tomu aj desiatové balíčky, ktoré si baníci vyzdvihnú keď fárajú, mi im to dávame zdarma, je to pre firmu daňovo uznaný náklad? Tie desiaty zamestnancom neúčtujeme ale dostávajú diety. Je takáto desiata daňovo uznaná ako ochranná strava?
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

Dobrý deň,
minulý rok sme mali stravné lístky v hodnote 3,60 Eur, teraz máme nárok na 3,80 ale zamestnávateľ chce ostať z finančných dôvodov ostať na sume 3,60. Môže?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

tweedle Pozri príspevok
Dobrý deň,
minulý rok sme mali stravné lístky v hodnote 3,60 Eur, teraz máme nárok na 3,80 ale zamestnávateľ chce ostať z finančných dôvodov ostať na sume 3,60. Môže?
Odkiaľ máš takú informáciu? Nárok na stravenku v takej výške z §152 ZP nevyplýva.
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

ak sa mám priznať tak som to veľmi neskúmala, ale včera nám volali z cheque dejenuer, že máme nárok na zvýšenú hodnotu, na 3,80 EUR
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

tweedle Pozri príspevok
ak sa mám priznať tak som to veľmi neskúmala, ale včera nám volali z cheque dejenuer, že máme nárok na zvýšenú hodnotu, na 3,80 EUR
Nesprávna interpretácia zákona, stravenka musí byť v minimálnej hodnote 75% z ceny stravného pri PC v trvaní 5-12 hod. Takže ste aj minulý rok dostávali nadštandardnú výšku.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tweedle Pozri príspevok
ak sa mám priznať tak som to veľmi neskúmala, ale včera nám volali z cheque dejenuer, že máme nárok na zvýšenú hodnotu, na 3,80 EUR
Pýtaš sa na SL SZČO alebo pre zamestnancov ? Ak ide o zamestnancov, v akej výške ste pre nich kupovali stravné lístky ?
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

pre zamestnancov, predtým sme kupovali za 3,60,,,
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

tweedle Pozri príspevok
pre zamestnancov, predtým sme kupovali za 3,60,,,
Veď som už odpovedala, pozri si odpovede.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať